iBeze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van @pn- en feestdagen, uitgegeven. Onder onze vroede Vaderen. De erfgename van Desmond, 13629 Vi'ijdaf 30 JTuli. 1904. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden pei week 9 OentBj pei 3 maanden Buiten Leiden, per loops: en waai agenten gevestigd eijn Franco per poet 1.10. 1.30. 1.65. PRIJS DER ADVERI'ENTIËN: Van 10 regels ƒ1.06. Iedere regel caesi f0.17^. - Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine adverteutiën van 30 woorden 40 Oonts oontantelk tiental woorden meer 10 Gents. - Voor het inoasseeren wordt/"0.06 berekend. Offieieele Kennisgeving. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijn vergadering van den Baten Juli 1904 is vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING tegen de openlijke ontucht. Art. I. Htt is verboden in eenige inrichting, waarover men de beschikking heeft, heteij bij iheihaling, hetzij uit winstbejag, aan funderen de gelegenheid te geven om on- iüchtige handelingen te plegen. Art II. Het is verboden een inrichting ale be doeld in artikel I te bezoeken, nadat de ctuitang daarvan door B. en Ws. bevolen in het openbaar bekend gemaakt is. De sluiting wordt geacht in het openbaar te zijn bekend gemaakt, zoodra een af schrift van het bevel tot sluiting het r'real, waarin de inrichting zich bevindt, aangedagen. Een ieder is verplicht toe te laten, dat Ih; in het vorige lid bedoelde afschrift aan het perceel wordt aangeslagen. Art. III. Het is aan vrouwen verboden: a. zoowel op de stoepen of in de deuren van tapperijen, bierhuizen of andore voor het publiek toegankelijke huizen, waar men gelagen zot, als binnen die inrichtingen, iloor eenigorlei handeling of vertooning opzettelijk de aandacht der voorbijgangers tot zich te trekken; b. op den openbaren weg, vóór of in do nabijheid der onder a genoemde inrichtin gen, of op de hoeken van straten of stegen, Waarin dergelijke inrichtingen zijn geves tigd, stil te staan of zich aldaar heen en weer te oewegen, nadat, naar door een uie- saaar dor gemeentepolitie gelast is zich te (verwijderen. Art. IV. De dienaren der gemeentepolitie zijn be last met het opsporen der overtredingen Iran de bepalingen van de artt. I, II en III 'd - -er verordening. Hun wordt de last verstrekt om, ter handhaving dier bepalingen, zoo noodig de gebouwen ook tegen den wil van den bewo ner binnen te treden, mits mot inachtne ming van de bepalingen der Wet van 31 Augustus 1953 (Staatsblad No. 83); de uit voering van dezen last zal ton allen tijde toogen plaats hebben. Strafbepaling. Art. V. De overtreding van de artt. I, II en III wordt gestraft met hechtenis van ton hoogste zes dager. Slotbepaling. Ait. VI. Bij het in werking treden van deze herordening worden buiten werking ge stold do artikelen 170 tot en met 188 van do Algameene Politieverordening van den 6dan November 1879. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, gelet op het advies der voor deze geir.eento ingestelde Gezondheidscommis sie, d.d. 29 Juni 1904 No. 93/29, in zijn openbare vergadering van den 8sten Juli 1904. De Burgemeester, DE RIDDER. Do Secretaris, VAN HEYST. Zijndo deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland volgens hun bericht van den 18/21 Juli 190-1, B No. 969 (2de aid.) G. S. No. 73, in ai- schrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 28 Juli 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Als geen buitengewone omstandigheden •daarin wijziging brengen, zal de Raad na •de korte zitting van gistemamiddag wel een week of vier vacantie hebben. Do agen da 7-ag er geheel naar uit dat men vóór de rust nog eenige zaken heeft willen af doen. Gewichtige onderwerpen kwamen er niet op voor. De opkomst viel echter nogal mee. Dat hebben we in de week van de kermis wel minder gezien. Wie er ontbraken hadden kennis gegeven wegens uitetedig- heid niet aanwezig te kunnen zijn. Allereerst had de installatie plaats van den heer D. van Gruting, waarna deze zitting nam. Wij sluiten ons gaarne aan bij de gclukwenschen van den voorzitter en collega's, gisteren in don Raad en hopen, dat hij tot zijn eigen genoegen en tot zegen der Leidsche burgerij als vroede va-der werkzaam moge zijn. Zoo is met hem dan de Raad weer voltallig. De ingekomen stukken bicken geen van alle van bijzondere beteekonis. Vermelden wij, dat bij beschikking van den Comm. Cler Ko»lnC; n Aan d/vn hiiree.mpp.Rtev verlof is verleend van 3 Augustus tot 3 Septem ber d.a.v. buiten de gemeente te mogen vertoeven Wij durven met gerustheid namens de Leidsche burgerij spreken, als wij onzen burgervader een prettige vacantie toewen- schen. Burgemeester van een gemeente zoo als Leiden te zijn, is niet zoo gemakkelijk als men die taak opvat, zooals ook mr. De Ridder dit doet Voor hem, die hier als vreemdeling kwam en niet eerder een bur- gemecsterlijk ambt had waargenomen, waa de taak dubbel zwaar. Moge hij en mogen al de vroede mannen, die de gemeentelijke beslommeringen een tijdlang zullen ruilen voor de kalme rust aan een strand of in het bosch, daarvan werkelijk genieten. Er staat in September weer heel wat voor den boeg. Noemen wij, behalve die ieder jaar wederkeerende be- grooting voor het volgend jaar, alleen maar 'de quaestie der electrische centrale, een vraagstuk, waarvan de oplossing niet lang meer op zioh zal laten wachten en bij welker oplossing vele vragen zullen rijzen. Zoo zouden wij meer kunnen noemen, doch zwijgen er liever over, want wij zou den voor geen geld willen dat onze burger vader met een zwaar hoofd over deze din gen do stad uitging. Verder trof ons een adres van den heer J. P. Duyverman, scherp en op den man af, zooala men het van dezen bekenden Leidschen burger ook niet anders kon ver wachten. Men heeft, zooals we het al eens karakteristiek hoorden noemen, den heer Duyverman een bril op den neus gezet. Vlak tegenover een der twee ramen van Duyvcrman's eenige woonkamer heeft men in de Bocht van Guinea een hoog on tele- phoonpaal met breede omkasting geplaatst cn daardoor het uitzicht hem deerlijk belemmerd. Volgons do mcening van adressant zou dit gevaarte oorspronkelijk een andere plaats zijn aangewezen, maar door het wat te kort nomen der kabels daar zijn neerge zet. Drang, uitgeoefend op do concessiona rissen, had adressant niet geholpen, de bur gemeester had geweigerd hem het plan van het telephoonnet te laten zien, opdat hij zich zou kunnen overtuigen, en nu zat er voor hem niets andere op, dan zich tot den Raad te wenden. Doordat het uitzicht hom is ontnomen zal de koopwaarde van zijn huis verminde ren doch ook om redenen van kicschheid acht hij de plaatsing ongowonscht, daar hij de omkasting reeds als urinoir zag ge- bruikon. Kort cn goed: liij vroeg den Raad alsnog over te gaan tot verplaatsing. De Voorzitter begon met op te merken, dat het verzoekschrift niet aan hot juiste adres wa6 gezonden. Artt. 2 en 5 der con cessie voonv aar den, door den Voorzitter ge- oiteerd, lieten geen twijfel of B. en Ws. had den hier "alleen zeggenschap. Verplaatsing zou op onoverkomelijke bezwaren stuiten en een andere plaats niet wenschelijk zijn. De Voorzitter achtte de bezwaren van den heer Duyverman trouwens zeer overdreven, zooals de politie hem had ingelicht, was de bevuiling, waarop adressant zinspcolde, niet van mensohen althans niet van vol- wassen mensohen maar van honden. De heer Pcna, die geen tijd had gehad om te onderzoeken of het zoo was, had ge hoord, dat deze omkasting al bijzonder froot was en vroeg of ze niet wat kleiner on worden gemaakt. Do heer Paul deed de vraag of werkelijk den paal oorspronkelijk een andere plaats was toegedacht. Dezo laat ste vraag werd door den Voorzitter beslist ontkennend beantwoord, in de riohting van den heer Pora zou men echter trachten een •den adressant ook bevredigende oplossing te zoo-kon. De verschillende benoemingen kunnen we nagenoeg onopgemerkt voorbij laten gaan. Vermeldenswaard is alleen, dat voor onder wijzeres aan de Plantsoenschool met op 3 na algomcene stemmen werd benoemd No. 2 van de voordracht, mejuffrouw W. J. Eyndhoven, die trouwens reeds gerui- men tijd aan deze school als volontair werkzaam was en dan ook bij voorkeur door het hoofd der school verlangd werd. Ook de andere punten geven ons weinig aanleiding er bij stil te staan. Aan den heer D. van Lith werd vergun ning verleend om op een terrein aan den Morsehweg een paar houten gebouwen te plaatsen, ten dienste van de fabricage van holle gipsplaten. Deze fabricage is een proefneming, die, als zij slaagt, in Leiden een nieuwen tak van nijverheid zal vesti gen. Daarom werd de vergunning ook 8lochtfl voor den tijd van drie jaren ver leend en moeten na dien tijd de gebouwen óf worden afgebroken óf door een ijzer- contruotie worden vervangen. Aan het slot der vergadering vroeg de heer Van Tol nog even het woord om er op aan te dringen, dat bij alle aanbestedingen vanwege de gemeente zouden worden toege past de bepalingen omtrent maximum-ar beidstijd en minimum-loon. 't Was hem go- bleken, dat dit bij kleine werken niet ge schiedde, zooals hij er een werk noemde. De heer Korevaar zeide, dat dit bij kleine karweitjes moeilijkheden opleverde. De heer Sijtema stelde de pertinente vraag, waarin die moeilijkheid gelegen was, hij meende, dat men alvast beginnen moest do bepalingen voor te schrijven om daarna een middel ter toepassing te zoeken. De Voorzitter wilde liever thans op dit punt niet verder ingaan; do zaak was nu in overweging gegoven en wie in deze hebben te zorgen, zijn voorstanders van die bepa lingen omtrent maximum-arbeidstijd on minimum-loon. Daar vorder niemand meer iets had voor de vergadering, werd ze gesloten. Zoo was het oven kwart over drieën, toon de hoeren, elkander wederkcorig een prottige vueantie toewenschend, uiteengingen. Dat was nu nog eens vlug zaken afdoen. Leiden, 29 Juli. Mon bericht ons: Donderdag a.8. 4 Augustus, is het 26 jaren geleden, dat wijion de heer D. Donner zich alhier als boekdruk- kor en uitgovei vestigde. Na zijn overlijden 5 Juni 1894 werd de zaak onder beheer van don heer G. O. Donner, voortgezet door zijn eohtgenoote, mevrouw de wed. D. Donner De Jongh. Op genoemden datum hoopt tevens H. van Berkcl zij<n zilveren jubiló als meester knecht bij genoemde firma te gedenken. Heden zijn bij do beide bataljope vaü het 4de regiment infanterie alhier de nog onder de wapenen zijnde miliciens van de lichting 1903 met groot verlof gezonden. Bij Koninklijk besluit van 25 Juli 1904 is aan dou Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant machtiging verleend om in do buitengewone vergado- ring van do Staten dier provincie, tot het verkiezen van leden van een nieuwe Eerste Kamer op Woensdag 3 Augustus, tot de bijeen roeping waarvan mahtiging ia ver leend bij Koninklijk besluit van 19 dezer, tevens aan de orde te atollen do behande ling van een ontwerp-reglement op de wo- terkeoringen in die provinoie. (St.-Gt.) De gemeenteraad van Zaandam heeft definitief tot leeraren aan de hoogoro bur gerschool aldaar benoemd de hcoren dr. F. M. Jaeger (scheikunde), W. van Doorn (Engelsoh) en F. Kunst (wiskunde). In do kolonie Suriname is vacant de betrekking van hypotheekbewaarder. Voor die betrokking komen bij voorkeur in aanmerking surnumerairs der registra tie en candidaat-notarissen. Voor verdere bijzonderheden zie men de „Sts. Ot." No. 176. Het stoomschip „Agamemnon", von Singapore naar Amsterdam, passeerde 27 Juli Suez; de ,,Bogor", van Batavia naar Rotterdam, is 28 Juli Sagres gepasseerd; de „Salak", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 28 Juli van Perim; de „Koningin Regentes", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 28 Juli van Genua; de „Potsdam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeer de 28 Juli Prawlopoint; de „Prins Willem II" arriveerde 28 Juli van Wcst-Indië te Niouw-York. Haarlemmermeer. Door do politie te Hoofddorp is des avonds laat uit deze ge meente met hun woonwagens verwijderd een bende Zigeuners, die het den voorbij gangers lastig maakten, door hen aan to houden en om gold te vragen. Als een bowijs, dat naar deze gemeente veel verhuisd wordt, kan wel worden aan gemerkt de omstandigheid, dat, alleen uit Amsterdam gerokend, van daar roods 115 personen dit jaar naar hier zijn vertrok ken. Door den Commissaris der Koningin zijn thans voor deze gemeente niet mmdor dan 200 vergunningen verleend tot 't schie ten van schadelijk gedierte. Door A. Ruighaver alhier is vorgun- ning gevraagd tot plaatsing van een Ame rikaan schon windmolen op den Ringdijk nabij Ben neb roek. Onder de reeds 18 ingekomen solicita tion naar do vacante betrekking van on derwijzer aan de School No. 1, bevindt zioh ook dio van den heer Bouwman, thans on derwijzer aan School No. 10 in deze ge meente. Men verwacht wel, dat deze titularis tor benoeming zal word on voorgedragen. Noordwyk. Gisteren waren 't de parochi- anon van Vogelenzang en omliggende plaatsen, die ton getale van ruim 400 en onder leiding van den Zeoreerw. heer Zon dag, pastoor van Vogelonzang opgingen tor bodervaart naar bet gebeente van St. Jeroen. Por extra-trom via Leidon omstreeks 9 uron gearriveerd, vertrokken de pelgrims weer na de plechtigheden in do kork on op hot Martelveld, te ruim 6 uren. Noordwijk-Binnon. Do heer C. En nes, onderwijzer (met hoofdakte) aan lo opftn- baro school alhior, is benoomd tot hoofd dei openbare school voor L. en M. U. L. O. tc Ommen. Voorschoten Op de paardenmarkt al hior Donderdag gelioudon waren aango voord 983 paarden en 23 voulcns. Men moet tot 1880 teruggaan om een jaar aan te troffen, dat er zooveel paarden aan de lijn waren. Toon waren cr nl. 1110. Do handel was niet bijzonder vlug, hoe wel' beste jonge paarden nogal goed van de hand gingen. De prijzen varieerden van 80 tot 600, een enkele ging zolfs hoog or weg. Er bleven vrijwat onverkocht. Des avonds bij het einde van dc markt hadden ernstige c plaats ten gevol ge van voortdurende opstootjos en gevech ten van bewoners van woonwagens en paai- denhandolaan. Waraneor mon nagaat, dat niet minder dan 60 van dio wagens op de Papcnlaan stonden, kan men r.agaan, dat de politie, bestaande uit 2 rijksveldwachters, 1 gemeen te-veldwachter on 1 agent van politie, on machtig •as aan d; vecht partijen een eindo to maken. Een der i üksvoldwachters schoot zijn revolver af in de lucht, maar eindelijk moest de politic retirccren. In deze om standigheden achtte d burgemeester het wenschelijk versterking dor politie tc vra gen door militaire macl.L uit Leiden. Toen dezo ovonwol arriveerde, was het te laat ge worden, om nog tot ontruiming van do Paponlaan over tc gaan en bepaalde hot poleton huzaren onder commando van lui- FEUILLETON. 86) Hij keek haar vlak in liet gezicht. Het dek was bijkans geheel verlaten; niemand kon hun gefluisterde woorden verstaan. „Ik heb u immers dien nacht ;n het bootje reeds gezegd, dat ik voor moord gevangen heb gezeten. Dat is voor dien moord geweest. Maar zoo waar ik hier voor u sta, meisje, ik deed het bij ongeluk. Ik heb nooit een enkele haar van dat schoone hoofd willen krenken. Als gij mij belooft geen afschuw van mij te krij gen, dan zal ik u alles vertellen precies, zooals het gegaan is. Ik heb u lief gekregen, klein meisje, en ik A tegen u evenmin lie gen, als ik het tegenover God zou doen." „Ga voort," zei Gypsy vriendelijk. „Ik krijg zoo gauw geen afschuw van iemand. Als ge mij een plaatsje in uw hart gegeven hebt, tralievogel, clan hebt ge dit weder- keerig in het mijne. Ik geloof nooit, dat ge Cen moordenaar zijt; ge ziet er ten minste niet naar uit. Ga zitten en vertel me gerust alles." „Dank u, dank u, kindlief," mompelde Craven, tei-vijl hij naast haar plaats nam. „Ik her op zee geboren," zoo begon hij, terwijl /ijn oogen over de door de maan beschenen golven liet dwalen, ,,en mijn gan- Bchc lev. n ben ik een zwerveling geweest. Hoe en op welke wijze ik altijd en overal in mLÏn onderhoud voorzien heb, doet niets ter ^akc. Een heilige ben ik nooit geweest en was dit evenmin op den dag, dat ik voor e eerst de schoone Eleonora Desmond zag. Zij was toen nauwelijks vijftien jaar oud, vroolijk cn eigenzinnig, het mooiste en lief ste schepseltje, dat ooit door de zon is be schenen, cn daarenboven erfgename van al de Desmondschc bezittingen Het begon met het omslaan van een boot, waarin zij on dio neef van haar, Blaokwell Desmond, 'dien dag langs de kust zeilden. Hij was doodelijk op haar verliefd, moet ge weten, en zij hield hem regelreoht voor den gek. Er kwam .een windvlaag tegen het zeil en de boot sloeg om. Ik was op het strand en kwam ze te hulp. In het water rukte ik haar letterlijk uit zijn armen en droeg haar in de mijne veilig aan Land. Van dat oogenblik beminde ik haar, zooals ik sedert niets en niemand ooit meer bemind heb. Nu zöc ik er niet precies meer naar uit of er ooit een dame op mij zou verlieven, maar het is aJ heel wat jaren geleden, ik was toen nog jong en zag er knap genoeg uit om menig meisjeshoofd op hol te brengen. Eleonora Desmond telde haar aanbidders bij dozijnen en terwijl die allen in het kasteel waren cwn haar het hof tc maken, ontmoette zij mij ge regeld in het geheim; zij had mij lierver dan een van die anderen. Ik weet niet precies wanneer Blaokwell Desmond achtordooht begon te krijgen, maar hij kwam met zijn aanzoek voor den dag en zij wees hem af; naar alle waar schijnlijkheid dagtcekent van dat oogenblik zijn haat jegene mij. Op zekeren naoht, in diep geheim, zonder dat iemand er iets van wist, of zelfs het vermoedde, werd de schoone erfgename van Desmond mijn wet tige vrouw. Ge moet er niets kwaads van denken, kindlief, zij beminde mij en ons huwelijk was wettig; niemand dan Black- well Desmoid heeft de waarheid ooit ver moed, en niemand behalve hij weet er ook nu nog iets van. Het huwelijkscontract heb ik nog in mijn bezit. Desmond heeft er mij grooto sommen voor geboden; zelfs beloofd mij bet loven te zullen redden, toen ik van moord beschuldigd in de gevangenis mijn terechtstelling afwachtte, als ik dit bewijs, dat ik de wettige echtgenoot dor schoone Eleonora was, aan hem wilde afstaan; maar ik zeg u, ik heb het papier4 nóg, en zijn oogen zullen er nooit, neen nooit op rusten, eer hij het mij van het doode lichaam scheurt. Nu, dan, twee lange weken na ons huwe lijk, ofschoon wij ouzo rechten op elkaar niet openlijk konden erkennen, waren wij beiden, Eleonora Desmond en ik, de geluk kigste stervelingen op den aardbodem. Toen lichtte ik het anker, en moest voor drie maanden op reie. Als gij terugkomt, zeidè zij, dan zal de geheelo wereld weten, dat gij mijn man zijt. Maar, ziet ge, ik kwam niet terug, ik kwam in moeilijkheden hier, en in moei lijkheden daar en ik durfde haar niet schrijven. Zoo gingen er drie jaar voorbij, dot zij niete van mij hooide, behalve dat ik door Spaaneohe zeeroovera gevangenge nomen en gedood was. Het was natuurlijk Blaokwell Desmond, die haar die mede deel ing deed, terwijl hij er tevens gebruik van maakte om haar nogmaals ten huwelijk te vragen. Maar zij had het op hom niete begrepen en mijn schoone zeventienjarige weduwe gaf hem den bona en huwde haar neef Francis, die van over de zee kwam. Na drie jaar gelukte het mij eindelijk thuis te komen. Ik ging regelrecht naar de herberg van Molly Darke en vroeg haar naar Eleonora. Houd u stil, antwoordde zij, die Ï6 een jaar geleden met haar neef Francis Desmond getrouwd. Zój hebben wilt con lief dochtertje gekregen; het wordt vandaag juist gedoopt, er is een groot feest op liet kasteel. Ik kan u zeggen, dat hot mij was of ik door don blikflem getroffen werd. Ik was krankzinnig.Ik vloekte, raasde en tierde als een bezetene. Toen ging Lk naar het kas teel, waar het mij gelukte een der dienst boden to spreken. Ik nam een ring van mijn vinger, dien zij mij vroeger gegeven had, en liet dien naar binnen brengen met het verzoek of zij een oogenblik in don tuin wilde komen en hem, die dien ring gedra gen had, even te woord wilde staan. Zij kwam, maar waarlijk, zij was neg veel meer buiten zichzelf dan ik. Spoedig be merkte ik, dat zij FranoLs Desmond veel in niger lief had gekregen, dan haar dit met mij ooit gelukt zou zijn. Hij was een gebo ren gentleman, ik niets dan een ruwe zee man, op wions knap uiterlijk Zij verliefd was geworden. Ik vrees, dat ik hard en wreed was, toen zij bij mij in don tuin stond. Zij stootte mij van zich af. Ik dacht, dat gij reeds jarenlang dood waart, riep zij. Ga weg, ga wegMijn man zal u zien, mijn gasten zullen u zien I Ik zal op het strand bij u komen, bij de Behekste Klip en daar zullen wij overleggen wat te doen. Maar om 'a Hemelswil, ga, of ik word krankzinnig I Met deze woorden snelde zij naar het kas teel terug, naar den man. die zich haar echtgenoot noemde, maar die het niet was, naar het kind, dat door do ganseho wereld als wettig beschouwd worel, maar dat in werkelijkheid dat niet was en ik haastte mij weer naar do herberg vara Molly Darke, om daar te wachten totdat hot naoh zou zijn geworden. Het was alsof ik door dui zend duivelen bezeten werd. Ik zwoer bij al les in hemel cn op aarde, dat ik nooit cn nimmer mijn rechten op haar zou opgo- von. Zij was do mijnp, cn do geheelo wereld zou dit weten, iedereen zou hoor cm, dat Francis Desmond mijn eigen wettige vrouw getrouwd had. Ik herinner mij nog zoo goed, hoe dicnzelfden avond Steef Dark©, toon nog niet veel meer dan een jongen, met het kleine meisje, dat Molly mij vertel de haar kleindochtertje te zijn, buiten do herberg aan hot spelen was. Maar dat doet hier niets ter zake. Dien- zelfden nacht ontmoette ik Eleonora Des- mond voor de Laatste maal. Het was een vreesclijke nacht. Het regende cn onweer de, en dc bliksem was haast niet van do lucht af. Zij kwam op hot strand in zijdo gekleed, mot dc juweelen nog aan haar hals schitterend, juist zooals zij aan hot feest had deelgenomen, in al haar schier hoven- aardsohe schoonheid, te fijn en tc schoon voor mij om zolfs met mijn pink aan te raken. Dat gezicht maakte mij krankzinnig. Ik zwoer haar, dat ik haar nooit zou opge ven. Ze bood mo ongelooflijke sommen, wan neer ik weg wilde gaan en nooit meer iets van mij 7.ou 'doen hooron. Zij bespotte mij; zij zeido, dat zij mij haatte, dat zij Francis Desmond beminde. Zij smeekte, zij bad, zij wierp zich zelfs voor mij op do knieën, maar ieder woord van haar maakte mij woes ter. Ik verzeker u, kind, dat ik waarlijk to taal krankzinnig was. Ik trok mijn mes uit 'dc 8ohccde, toen zij daar voor mij stond, mot den naam van Francis Desmond op ds lippen, en ik dreigde haar te zullen ver moordden, indien zij dien man niet zou ver laten, en mij voor de ganseho werekl als haar echtgenoot erkennen." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1