No 13617 Vrijdag 15 Juli. A". 190*. feze 'Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeylng. FEUILLETON, De erfgename van Desmond. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER CODRANTi Voor Leidon pe: weeï 9 Oentai per 3 maanden 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd lijn i 1,30. Iranco per post 1.66. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /0.17L Grootore lettors oaar plaatsruimte. - Kleine advertentiön van 80 woorden 4.0 Oentscontant; elk tiental woorden meor 10 0ents.-Voor het incasseeren wordt/"0.06 berekend. JACHT. Do Commissaris dor Koningin in do Provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van do Gedeputeerde Staten van don 28ston Juni 1904, No. 44; Gelet op art. 11 der v.et van den 13clea' Juni 1857 (Staatsblad No. 87); Brengt Ier kennis van belanghebbenden, dat bij voornoemd besluit door de Gedepu teerde Staten is bepaald, dat de afzonder lijke jachten op waterwild voQr dit jaar zullen worden geopend op Zaterdag den 30- stcn Juli aanstaande, en dat mitsdien, yun dat tijdstip af de uitoefening der jachtbe drijven, vermeld in art. 15, litt. d, f en h, der wet op de jacht en vissoherij is geoor loofd wordende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jacht en yisschorij in deze Provincie, krachtens welke die jach ten niet anders rnogön plaats hebben dan op cn langs het water, mitsgaders op moerassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano ge drukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in do Neder- landschc Staatscourant worden geplaatst. 's-Gravenhage, den 5den Juli 1904. De Commissaris der Koningin voornoemd, PATIJN. Leiden, 15 Juli. De jongejuffrouw J. H. L. Spruyt, van Alfon aan den Ryn, leerling der Chr. School Stillon R(Jn alhier, verwierf heden Diploma A. voor Stonographie (systeem RlÖnts Balt). By gelegenheid van de 63ste Algemoene Vergadering der Nod- My. t. b. d. Pharmacle deze week in Den Haag gehouden, kwam o. m. by die vlerlüg voor bezichtiging der Kon. Ned. fabrlok van Gouden en Zilveren werken der tieereu J. M. v. Kempen Zonen te Voorschoten. "Woensdag 13 Juli werd aan dit deel van het programma uitvoering: gegeven. Begunstigd door beeriyk zomerweet kwamen een zeven tigtal hoeren en oonige dames por extra-train te ongeveer lialfdri© voor het woonhuis „Berblce" aan. Bjj het binnentreden hief het muziekkorps der fabriek pBenvenuto" een welkomstmar8ch aan, waarna men oven rust nam in den heeriyken tuin, dio daarvoor zoo'n uitstekende gelegenheid biedt. Nadat do heêr 1 M. van Kempen zyn gasten een harteiyk welkom had toegeroepen, vertrok men In verschillende groepen naar do fabriek, begeleid door deskundigenom eon en ander wat men zou zien te hoóren ver klaren. Nadat men ruim daarin een uur ver toefd had, (meer tyd ontbrak) werd door den heer J. M. van Kempen aan don voorzitter der vereenlglng een zilveren niedaille mot lnsorlptio aangeboden, welke met woorden van dank on waardeering werd aanvaard. Daarna nam de voorzitter der regelinga-com- mlssie, de heer J. J. Hoffman, uit Den Haag, het woord om uit naam van allo leden deh heor Van Kempen met familie en personeel harteiyk dank te zeggen voor de meer dan schit terende ontvangst hen allen bereid; het was niet om uit te spreken het genoegen hun verschaft; zy allen waren onder den indruk van het merkwaardige Tan alles wat zy gezien hadden; het was om nooit te vergeten en zeker zal 13 Juli 1904 by alle loden der vereenlglng, dlo hiervan hadden kunnen proflteeren, In dankbare on aaDgename her innering biyven, want het was een zeldzaam schoone middag geweest. Nadat men nog even onder gezellig gekout toefde onder het genot van eeulge ververschlDgen en niet minder onder de aangename tonen van Benionuto's muziekkorps, werd de terugreis aanvaard, en ieder der leden afrenderiyk betuigde alsnog zyn welgemeenden dank voor de recht nuttlgo ei aangename uren hun versohaft, terwyi de ruime gift aan het personeel geschonken, daarvan hot ovortüigond bewys opleverde. Uit goede bron vrorjlt vernomen dat de Russlèclio gezant by ons Hof, ridder Do Struve, oerlang de diplomatieke loopbaan wegens hoogen leeftyd vaarwel zal zeggen. Do Commlssio van Rapporteurs uit de Twoedo Kamer over de Kiosrochtvoorstellen van de sociaal-democratische en vrijzinnig- democratische fractlön is lieden bijeengekomen tot voorbereiding van 't voorioopig verslag. Het Hoofdbestuur van den Ned. Zuld-Afr. Jongelledenbond zond een telegram van deel neming aan de familie Kruger to Clarons. T©n 6.15 komt hedenavond do Erfprlpses von Wied aan het Staatsspoorstation te 'a Gra- venhage aan. De Dultsclie Marine-officieren vertrekken Maandag om 8.84 van Den Haag per Staats spoor naar Het Loo. De gemeenteraad te 's-Gravenhage gistermiddag bijeengekomen onder voor zitterschap van den waarnemend burge meester, den heer J. S-imona, stond voor de behandeling van een zeer lange agenda, waarop echter tal van punten voorkwamen van zuiver plaatselijken aard, die fluks waren afgehamerd. Na eenigo benoemingen bij het lager on derwijs de heer J. B. Jurgene te Wasse naar word o. m. aangesteld tot onderwijzer lste klasse, en één benoeming bij het mid delbaar onderwijs, die van den heer dr. J. Attemo, te 's-Gravenhage, tot tijdelijk leei;- aa-r in de natuur- on scheikunde, was dó Raad al èpOódig gonaderd tot hot voorstel tot oprichting van een tweede herhalings school. Prinoipieele bedenkingen rozen tegen dit vooratol niet. Slechte méendo de heer J. O. Janssen dat de splitsing van do herhalings school aan de Aohterraamstraat, niet ge motiveerd was door den toeloop van te veel leerlingen, die, naar zijn meaning, niet zoo groot was, of hot beecbikbaro personeel was voldoende. De wethouder trachtte het tegendeel aan te too non, waarna het voorstel zonder stem ming wotd aangenomen. In Don Haag is telegraphisch bericht ontvangen van net plotseling overlijden van den heer G. J. G. van Bookom Maas, assistent-resident te Tandjoer, residentie P roa n ger-Rcgen tsohappen. (Vad.) Bij beschikking van den minister van binnenlandsoho zaken is, met ingang van 10 Juli, benoemd tot bedrijfsingenieur- oonservator bij hot laboratorium voor toege paste natuurkunde aan de Polytechnische School te Delft, J. M. G. Scheffer, werk tuigkundig ingenieur aldaar, met gelijk tijdige toekenning van eervol ontslag uit zijn tegenwoordige betrekking van eersten assistent voor do natuurkunde aan die in richting. (SU.-Crt.) Do gemeenteraad van Rotterdam heeft benoemd tot lcerares in het Fransch aan de H. B.-8. voor meisjes aldaar, mcj. E. Brandon te Arnhem. Tot prwaatrdocent in de chirurgie aan de universiteit van Amsterdam ia toe gelaten dr. D. Max Gillavry. Tot conservator vaai het Zoül. Museum aan de universiteit te Amsterdam is voor het studiejaar 1901/05 benoemd de heer P. N. van Kampen, aldaar. Gisteren heeft mej. G. G. M. Beker te Amsterdam afscheid genomen als di rectrice van de H. B.-S. voor meisjes, waaraan zij 32 jaar, van de oprichting af, Is verbonden geweest. In allo stilte is dit afscheid geschied, niet offioicel met don fcÜank naar buiten, maar stU in oigen kring. De leerlingen boden haar als aandenken een schrijftafel aan en een album met al hun namen klassegewijs geschreven tus- schen kourigo door hen zelf ontworpen en goteekende randversieringen; do leerarce- een en leeraren een rustbank. In de ziibting van den gemeenteraad te Yl'issingen werd medegedeeld, dat van den minister van marino een schrijven is ingekomen/ dat hij heeft afgezien van do overplaatsing van de opleiding van jon gons voor de marine naar dezo gemeente In de gisteren gehouden Raadszitting te Rotterdam word ingediend een voor- el r acht voor hoofd cener school, waarop rijn geplaatst de heoren D. v. d. Giesson te Amsterdam, C. Hettema te Hall ego reberg, W. A. J. Brummel te Amsterdam en D. A. M. v. d. Waay te Rotterdam. Van dr. G. J. Straokó te Amsterdam kwam bericht in dat hij moet bod anken voor zijn benoeming tot leeraar in de na tuurlijke historie aan de 3-jarige H. B.-S. wegens zijn bonoeming te Arnhem. De door don heer J. Grippeling bij den Raad te Haarlem aangevraagde con cessie voor het leggen van tramlijnen om vat: I. een lijn van het station, langB Kruisweg, Kruisstraat, Barteljori6straat, Grooto Houtstraat, Dreef, langs den Her tenkamp cn Kleinen Houtweg, door Oos- ferhout en het Haarlcmmerhoutpark tot liet Blauwbruggetje. ÏI. een lijn station, Sohotorweg tot de begraafplaats. III. een lijn Vorwulft, Oude Gracht, Raaks, Zijl weg tot de grens van Bloemen- daal. IV. ceu lijn Blauwbruggetje, Emanslaan, Wagenweg tob het Plein. Do heer Grippeling is bereid, om 14 da gen nadat do concessie is verleend, 5000 te storten In de gemeentekas, die daaraan zullen vervallen, als hij acht maanden nadat de oonoessle ie aanvaard, de exploi tatie niet heeft aangevangen. De conces sie zou ingaan 1 Jan. 1908. Generaal Van Heutsz zal Dinsdag to halflwëo in Amsterdam komen en dan al lereerst ten stadhuize door B. en Ws. en den gemeenteraad ontvangen wordon. Aan bestuurdereeson dor Vrije Vrou wenvereniging" te Amsterdam hebben zich, daartoe gemachtigd bij vergadering-besluit vaai 7 Juli jl., tol de Tweede Kamer ge richt met een gemotiveerd adres, waarin zij het verzoek doen, dat de Kamer bij de aanstaande behandeling der ontwerpen tot Grondwetsherziening in geen geval tot een zoodanige herziening overga, als daardoor niet tevens do Ncderlandsche vrouw wordt opgenomen in het kiezerscorps. Naar men verneemt, heeft zich saam- gestold een oommissie van loden der Prov. Staten van Zuid-Holland om 9 September a. a. een huldeblijk aao to bieden aan mr. G. J. Gookoop, die op dien dag 2ö jaren het lidmaatschap van Gedep. Staten van Zuid-Holland zal hebben vervuld. Ho comito bestaat uit de hoeren: Patijn, Commissaris der Koningin, voorzitter; Do Bie, Everts, Viseer, Do Wilde, Von Fisen- ne en Van Nispen. Gisteren werd te Utrecht een verga- dering von den Gereformeerden Zendings- bond gehouden. De heer Duymacr van Twist, lid dor Tweede Kamer, behandelde hot onderworp: Overheid en Zending." Hij sprak over de houding, waarin do christelijke Overheid bot do Zonding staat on behoort to staan. Overheid en Zending hebben elk haar eigen terrein, zei hij. Do Overhoid mag do kerk haar werk niet uit de hand nemen; zij hoeft alleen haar christelijk karakter hoog to houden door do zending niet te belemmeren, on deze, waar dit op haar weg ligt, to bevorderen. In hetgeen ten deze van de Overheid be geerd word, wees spr. drie richtingen aan: lo. dogenon die volkomen vrijheid verlan gen voor iodor om zonding te drijven, 2o. aegenen dio vrijheid begcoren om togen te gaan een inmenging in de godsdionstigo ontwikkeling, en 3o. degenen dio de vrij- hed om zending to drijven wel aan de Pro testanten, maar niet aan do andere gezind ten willen verleenen. Het eerste moet hot gevoelen van alle Gereformeerde belijders zijn. Do vrijheid mag in het stuk dor waar heid niet gevreesd worden. Do Overhoid ontsluito slechts den weg, die tot vrije pre diking en tot algeheele vrijmaking van hot zendingsveld leiden kan. Daartoe zou, vol gens 6propheffing of wijziging van do artt. 123, 109 en 129 van 't regeoringsregl. voor Ned.-Indiö noodzakelijk zijn, omdat deze artikelen in verschillenden zin den overgang van den inlander tot het chris tendom belemmeren. Ook moet op reorga nisatie van de Indische kerk on op subsi dieer ing van hot onderwijs worden aange drongen. Er volgde eon geanimeerde gedachten wis sel ing. De gemeenteraad to Rotterdam hoeft gisternamiddag besloten tot regollng van het credtet voor den aanleg van do spoorverbin- dingsbaan bewesten Delftshaven, begrooting f 510,000, tot stichting der nieuwe electrlsche centrale op het torreln aan de Schlehavon Oz. en tot den bouw van hot nieuwe armhuis op het terrein aan de Henegouwerlaan. Deze week had het examen plaats voor kapelmeester der stafmuzlek te Batavia. Van de 82 8ollicitanton waren er 6 opgeroepen: 1 uit Lolden, 1 uit Arnhem, 2 uit Amstordamt 1 uit Don Haag en 1 uit Rotterdam. He onderzoek werd gehouden door de hoeren luitonant-kolonel Hoogeboom, mr. VIotta on luit. Bouwman in de repetitiezaal der en met medowerking van de Kon, Mil, Kapel van hot reg. Grenadiers en Jagore. Op de matinee, dio a. s. Zatordag van 85 uur nam. by H. M. de Koningin-Moedor ten paleize Soestdyk zal plaats hebben, zyn ultgonoodlgd de commandeerondo officieren en chefs van dionsten, '/s van de kapiteins en l/| van de luitenants van het garnizoen te Utrocht. (f7. D.) Naar wy uit goode bron vernomen, be staat by do gomeenteiyko feestcommissie te 'b Hortogonbosch, het voornemen om by go- tegenheid van het vorstoiyk bozook op de Grooto Markt een kolossale decoratieve vor- siering op to richten In don vorm van oen luisterrijk versierde muziokklosk.. (P. N. C.) Het stoomschip „Koningin Wilhel- mina", van Amsterdam naar Batavia, ver trok 14 Juli vaai Genua; de „Noordam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeer de 14 Juli Bovczicr; do „Pracsident" ver trok 14 Juli van Rotterdam naar Oost- Af rika; de „Bürgermoister" (thuisreis; arri veerde 12 Juli te PaJ-Palmas; dc „Itzchoe" van Java naar Amsterdam, arriveerde 12 Jidi to Colombo; do „Merapi", van Rot terdam naar Batavia, passeerde 13 Juli Ouessant; do „Prins Hendrik", van Ba tavia naar Amsterdam arriveerde 13 Juli to Suez; de „Sindoro", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 13 Juli van Porim. Haarlemmermeer. Woensdagmiddag 13 dezer geraakte 't 3-jarig zoontje van A. van Blittcrswijk, terwijl het met andere kinde ren aan het spelen was voor de ouderlijke woning in do Ringvaart. Eenige oogenblik- ken daarna werd het kind levenloos opge haald. AlJe pogingen, die werden aange wend om de lovensgcceten weder op te wek ken, bleven vruchteloos. De vador was aan het work on de moeder was juist ook men uitgegaan. Men begrijpt bun toestand, toon dc vor6dhrikkel'ijkc tijding werd ge bracht. Door den heer J. Renaud is eervol ontslag aangevraagd als onderwijzer aan dc school No. 10, in deze gemeente, Kutwyk-nan-Zoo. 't Was in den nacht van Donderdag op Vrijdag. Twaalf doffe elagon sloeg de klok, en even nog galmde 't na. 't Was doodstil op straat. Plotseling: gedempte stem men zacht, half lachend praten. M'n eerste gedachte is: twee verliefde menschcn, die vergeten hebben te luisteren naar dc vermanende stom van tijd. Maar, scherper tooboorendo, lijken 't mo de stem men van twee mannen to zijn. En daarbij nog een vreemd geklots, als vaD een vloei stof, die spat togen een muur, m'n bloed houdt op met vloeien. Een koude rilling doorloopt mo. Een vrcoselijke gedachte komt in mc op, ik moot on zal het onder zookon. En voorzichtig, sluipend gaando in do beschermende schaduwen van den muur, treed ik nader, hot erf op. Nog een hook om on... Ik bon niet bijgeloovig, maar een oogenblik gilt het woord „spo- kon" in me op Bijtijds duw ik hot nog terug, want: Voor mo twee menschcn, in badkostuum, die het zoker erg warm gevonden hebbende 65) „Vervloekt 1 Wat heeft die Craddock toch te kletsen. Ik zeg, waarom, voor den dui vel, was Smalley niet bij do kreek Weet niemand van jelui cr iets van1?" „Neen, wij begrijpen het ook niet, betwaa jammer genoeg," antwoorddo Dom, „we kwamen handen to kort. Het laatste, wat wij van hom weten, is, dat hij naar den vuurtoren ging om daar liaar den kotter uit te kijken. Het schip had eon grooto hoeveel heid whiskey aan boord; sedert hebben we hom niet meer gezion." Verder werd er niet gesproken. De man nen workten en sjouwden stilzwijgend voort, niemand ijveriger dan Dom's door do zon verbrand „neefje." Niemand, behalve Ste phen lette op hemdeze scheen echter iets heel bijzonders in hem te zien,hij wenddo ten minste bijkans geen oog van den nieuweling af. Toen de laatste baal in don kelder neer gelaten was en alle touwen op hun plaats \agen, bleven David Dom en zijn neef oon oogenblik samen achter, terwijl zij do ande ren voor hen de ladder lieten opklimmen. Dom greep don forschen, gebruinden kerel bij den arm. „Maak, dat ge hier vandaan komt, mijn heer I Steef'heeft u in de galen; hij ver trouwt de zaak niet." „Weggaan, nu, nu'ik juist een draad ge vonden heb in den doolhof, Dom? Nooit!" was het fluisterend gegeven antwoord. „Al dien tijd, dat ik haar in N.-York zocht, heeft hij haar hier in dit vervloekte hol gevangen- gehouden Zij ontvluchtte en nu heeft hij haar, naar go hem zelf hebt hooren zeggen, opnieuw in zijn macht. Waarheen was zij gevlucht? Waar en wanneer heeft hij haar opnieuw gevangengenomen? Waar ia zij thans? Neen, ik verlaat de herberg niet, eer ik alles weet." „Maar als u ontdekt wordt, dan zijt ge verloren. Ze zullen or een goed nachtje van nemen. ZoTg, dat u bijtijds wegkomt, an- dors is or moord en doodslag. Ge zult hier nooit lovend vandaan komen I" „Ik zal het er op wagon. Als ik ontdekt word, zorg dan alleen voor uw eigen veilig heid. Ik ben hior gekomen om haar te vin don en ik zal frère et compagnon spelen met de schurken, tot ik mijn doel bereikt Üeb. Als ze zioh een stuk in hun kraag drin- kon ,des te beter als ze dronken zijn pra ten ze des te meer en laten meer los dan ze in nuchteren toestand zouden doen. Dus, ik blijf hier." „Wel, kom dan maar mee, neofje. Hebt gij uw wapens bij de hand? Gij kunt nooit weten, wat er gebeuren kan, eer ge hier goed en wel uit zijt." „Alles in orde, hoor! Vooruit maar." Boiden klauterden toen de ladder op, en volgden do anderen in de gelagkamer. „Hemelscho goedheid, hier is een tafereel voor een Rembrandt!" mompelde Arthur Desmond, Dom's neefjo tusschen de tanden. En waarlijk, hij had golijk. Deuren en vensterluiken waren stovig gesloten, ten einde Voor overrompeling beveiligd te zijn. De grooto houtblokken op den haard, die hoog opvlamden, wierpen hun fantastisch licht op de zware balken aan dc zoldering, de logo -muren en de verwilderde bandieten gezichten van do bende. De kamer daverde van luid gelach, vloeken on schreeuwen. Er worden eenigo tonnen bij gerold, die voor zitplaatsen moesten dienen, verscheidene fvuile, beduimeldo spelen kaarten werden te voorschijn gehaald, en de bende zotte zioh om er, zooals Dom het uitdrukte, een good nachtjo van te nemen. „Hier is eem plaats voor dien neef van u, Dom 1" riep Steef Darke, naar een le- drïge>n stoel tegenover don zijne wijzende. „Ik wou hem graag in mijn nabijheid houden, ijk heb het allemachtig op zijn gezicht be grepen. Schuif wat op, Craddock, en maak wat plaats. De vreemde nam dc hem aangeboden zit plaats onverschillig aan. Steef schoof iic een glas klare toe. „Wij zullen maken, dat ge het goed hsbt in ons gezelschap,' zeide Darke. „Pak iaq liet glas, het is jammer, dat uw handen or zoo piekfijn uitzien, juist uIb van een mijn heer." David Dom hield zijn adem van angst in, maar zijn „neefje" stak koelbloedig zijn hand uit, om haar aan iedereen to latei* pion. Do hand was even bruin als het ge zicht, met schrammen cn bloedende slre pen bedekt, dank zij het werk van dien avond. „Hebben h'eoren over het algemeen zulke handen?" vroeg hij droogweg. Allen lachten. „Hoi daar!" riep Crad-doak; „let maar niet op wat Steef vanavond zegt, jongens I Zijn hersens zijn in de war gebracht door die meid. Kom, drink eens met me, kame raad Op het good? succes van den smokkel handel en op den ondergang der douanen 1" Aller oog was op hem gevestigd. Dom's neef hief zijn glas op, klonk mot den smok kelaar on dronk den inhoud in één tuig uit. „Bravo I" brulde Ora'ddock, met dc vuis ten op de tafel slaande, „gij zijt een echte I Geef nou de kaarten maar rond, Steef Dar ke en let op het spel. Dit is voor don pot." Hij haalde een handvol kopergeld uit zijn z>ak en wierp het op do tafel. Ze waren allen spelers van professie; ze speelden niet om het spel alleen, en toen ze goed aan den gang waren, de glazon meer dan eens gevuld en geledigd, vervulden godslasterlij ke vloeken en vorwenschingen, zinneloos ge lach en dronkenmanspraat de gekeele ruim te. Alleen do neef van Dom was en bleef volkomen nuchter. Hij zette steeds weinig bp bij hot Bpel en dronk nog minder. Nie mand lotto dan ook bijzonder op hem, even min als men dit in den kelder gedaan had; niemand, behalve Stephen Darke. Deze wendde haast geen oog van hem af. Arthur Desmond gevoelde instinctmatig, dab Dom gelijk had en dat zijn vijand hem, niette genstaande do vermomming, horkend had. Eensklaps wierp Steef zijn kaarten neer, „Hoort I" riep hij, opspringende, „hoort, mannen, ik hoor voetstappen buiten." Het lawaai bedaarde onmiddellijk. Allen luisterden. „Ik geloof, dat het de wind is," zei Crad dock. „Neen, 't zijn voetstappen," antwoordde Darke ,zijn vis-h-vis boosaardig en vol ach terdocht aanziende. „Zijn we allen gewa pend? Hoort, daar hebt go 't weer I Wat zoudt jelui met een spion doen, jongens, als we er een in ons gezelschap ontdekten?" „Doen?" brulden allen, „hem het noodige staal in zijn lijf jagen." „Best! Amen I Zóó mag ik 't hooren 1 Hoort! Daar hebt go 't weer! HoortI" Duidelijk vernam men thans iemand bui ten, vlak bij het venster. Een hand greep het luik cn begon uit al zijn macht er tegen te beukentoon werd er driemaal kort cd krachtig gefloten. „Hola, daar hebt go het signaal 1" riep Craddock. ,,'t Is Smalley 1" Steef Darke opende het venster. „Wie is daar?" vroeg hij voorzichtig. „Ik ben het hik Smalley I" riep een dikke stem met dubbelslaandc tong. „Laat mo hik binnen." „Go zijt zoo dronken als een uil I" zei Darke boos. „Waar hebt ge gezeten? Was er iets niet in orde op het strand?" „Doe dc deur dan toch open; wilt ge?" Steef liet hem binnen. Zijn gruote bul dog Piper sprong eensklaps uit een hoek te voorschijn en begon woedend te blaffen. „Verduiveld, houdt den hond vast! Wat scheelt het beest?" schreeuwde Dom, het dier bij zijn halsband grijpend. „Hij heeft het nooit op Smalley begrepen gehad. Waar komt go vandaan, kameraad? Waarom waart gij niet hij do kreek?" Smalley sloop achter Dom do gelagkamer binnen. Zijn oude zuidwester zat hem diep over do oogen. Zijn pijjekker was an onder tot boven dichtgeknoopt. Het zeewater 'droop er aan alle kanten af. Hij zag er uit of hij minstens een week lang op hot zand aan hot strand had liggen slapen. Piper do hond, blafte woedend en was niet tot stil zwijgen te brengen.. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1