II. L KEI* Importeurs van Genua-Olie. Geïllustreerde Agiaja, RAVENSWAAIJ's Bierbrouwerij-Maatschappij, I Katwijk a/Z.flooriwijk a/Z. Bij No. 19 is een extra-Kindernummer aan alle abonnees aangeboden. Uit de Rechtzaal. Geveilde pereeelen. Politie. Burgerlijke Stand. Marktberichten. i H. Jl. I2E GH©©Tf O. Heerengr. 24, Leiden. is het beste co meest practische öauics-JIode-Tijdschrift. Prijs per 3 maanden (6 nummers) /1.377a. Bij aÜB Boekhandelaren zijn proefnummers verkrijgbaar. Geknipte patronen van alls in „Os Bracienss" voorkomende kleetlingstnkken zijn voor abonnéas voor slechts 23 Bonts franco verkrijgbaar, zoomsib mtgswarkta taadaniiip voor da fraais iiaiidwsrksn. MODE-ALBUM, bevattende 80 nieuwe modellen voor Reformdracht, zoowel Boven-als Onderkleeding, voor verschillende leeftijden, waarvan de gewone prijs/ FEUILLETON. De erfgename van Desmond. "Voor hot Kantongerecht te Leiden word gasteren nog do volgende zaken behandeld: P. H. van E., smid te Leiden, had aioh te verantwoorden voor hot feit, dat hij in rijm vorzekeringplichtig bedrijf een jcagdig persoon in dienst had, zonder de in art. 46 dor Ongevallenwet bedoelde loonlijst te heb ben. Do agent der Rijksverzekeringsbank J. J. P. had beklaagde in November van het vorige jaar reeds gewaaieohuwd en zelfs een loonlijst voor hem opgemaakt. Beklaag de beweerde, dat de Jongen vakonderwijs van hom ontving en geen loon verdiende. Hij gaf den vader van den knaap wel eens een paar dubbeltjes of zoo ter aanmoedi ging voor don knaap, doch dat noemde hij geen loon. Do kantonrechter las hem art. 2 der wet voor, waaruit bleek, dab oadamka dit er toch een loonlijst moest aanwezig fijn, waar bekl. echter over heen praatte. De Ambtenaar vroeg 6 boete of 2 da gen. 0. J. 'de G., te Leiden, een bleekerij drij vende voor zijn moeder P. D., wed. De G., had zioh to verantwoorden wegens overtre ding der Arbeidswet, door na 7 uren des avonds twee vrouwen in de werkplaats ar beid te doen verrichten. Hij had aan verba lisant medegedeold, dat deze vrouwen -des morgens te laat waren gekopaen en nu den tijd inhaalden. Daarmede houdt de wet echter geen reke ning, zocedat tegen hem werd geeischt 2 geldboeten van 5 of 2 gevangenisstraffen van ieder 3 dagen. Hierop kwam M, T., naaister te Leiden voor, die op 22 Mei met een kaartje 3do kl. pen HaagLeiden tot Haarlem was door- gespoord. Zij had vergeten to Leiden uit te ertappen, omdat de conducteur het portier niet had geopend nooh Leidon had goroo- Sen. Zij was dan ook met de stoomtram da- elijk weer naar Leiden vertrokken. De kantonrechter, die wel geloofde, 'dat bet meisje de waarheid zeide, maar tooh ze kerheid wilde hebben, steldo de zaak uit tot de volgende week om den boofdoonduoteur Dog eens to hooren. L. S., H. J. v. d. S„ W. D. en D. L., al. Ier to Leiden, stonden torcoht wegens over treding der Leerplichtwet en zagen tegon lioh goöischt 3 boete of 3 dagen. D. 8., landbouwer te Leiderdorp, had vol gens eeq agent, rijdende tusschcn de tram rails op de Hoogewoerd, niet voor de traan willen uitwijken, hoewel daartoe herhaalde lijk door het bellen van den tramconducteur gewaarschuwd. D. 8. zeide het wel graag te hebben ge daan, maar hij kon niet uitwijken vanwege de vele rijtuigen en karren, die daar ston den. De kantonreohter achtte het noodig* een tweede agent, die bij 'de Kraaiersstraat ge posteerd was en beklaagde reeds had ge waarschuwd, nog eens to hooren en stelde de zaak uit. Beklaagde zoide zelf ook wel go- tuigen mede te kunnen brengen, wat de kantonrechter hem aanried. De volgende week rollen we er het fijno dus wel va a hooren. W. D. V.. zonder beroep zooals het pro- 0Gp-w«haol luidde, van beroep student zoo- ala beklaagde verbeterde, hoewel dc kanton rechter betwijfelde of student-zijn wel een beroep vertegenwoordigde, ha'd laDgs de Kaiaerstraat mot een rijwiel op de kleine steemem. gereden. Hij beweerde gereden te hebban im de goot ander de boomon meer dan andorhalven meter van de huizenrij af. In 'dat geval oordeelde de Ambtenaar het feit niet strafbaar. De verbalisant verklaar de echter, dat hij veel dichter langs de hui zen had gereden en deze werd natuurlijk als beëedigd ambtenaar geloofd. Eisch 1 boete of 1 dag. A. 8. K. v. d. M. van D., gepensionneerd leeraar bij het M. O. to 's-Gravenhage, waa na de vergadering van de Maatschappij van Ned. Letterkunde den 19den Juni eenigBzina gehaast in een waggon 1ste klasse Leiden Don Haag gestapt, hoewel voorzien van een plaatskaart 2de klasse. De kantonrechter wilde graag gelooven, 'dat hier geen opzet in het Bp el was, maar beklaagde had het toch kunnen weten. De Ambtenaar vroeg voor deze nonchalance 3 of 3 dagen. Dit viel beklaagde blijkbaar zeer mee; hij wilde dan ook maar onmiddellijk de boete betalen. Er werd hom door den deurwaarder dui delijk gemaakt, dat eerst nog de uitspraak moest volgen. De caféhouder Van R., die zooals hij de voiige week deed uitkomen don kleermaker B. na elf ureai des avonds nog aan zijn wo ning eon pak had laten aanmeten, waarna beiden waren geverbaliseerd, stond nu weer voor. De verbalisant van D. verklaarde nu dat hij den oaféhouder in het café had zien staan en den kleermaker voor don drempel. Dat bleven beiden ontkennen. De kanton rechter steld© de zaak weder een week uit om don anderen agent ook aog eens te hooren. D. K., tuinder te Noordwijkeihout, was den 19den Juni jl. bij verstek veroordeeld wegens oveitreding van de Jachtwet door het schieten op een wilde eend met een dubbelloopsgeweer en daartegen in verzet gekomen. Thans verdedigde hij zichzelf. Hij had eerstonB mot loe kruit geschoten en in de tweede plaats W£LG het wilde eend geweest, maar een tamme van een zijner buren, die hij had willen verjagen. Nooh do jachtopziener J. N., noch A. B. en J van D., die het schieten hadden ge hoord en gezien, konden bepaald verklaren dat het wel een wilde eend geweest was. De jachtopziener wilde nog dien buurman over de zaak doen hooren, maar de kanton rechter meende dat zooveel de eend niet waard was en de Ambtenaar concludeerde mot het oog hierop, dat niet bewezen, was dat men met een wilde eend te doen had, tot vrijspraak. Voor zoover noodig, in alle zaken uit spraak Maandag 17 Juli. Uitspraken van het kantongerecht. Veroordeeld weiden o. a. J. T. H. H., sla- ger te Sassenheim, wegens overtreding der vleeschverordening te Leiden, tot 3 boe te of 2 dagen. J. J. de G., be 's-Gravenhage, wegong te anol rijden met een motorwiel, tot 3 of 1 dag. L. M. te Leiden, wegens dronkenschap en ordeveistoring, tot 7 dagen principale hechtenis. M. M., arbeider te Leiden, wegens het slachten en begraven van een gestorven lam op een terrein bij een tuin buiten de voormalige Hoogewoordspoort, tot 2 of 1 dag. E. D., wed. Kn. bleekster te Leiden, we gens overtreding der Aibeidswet, tot 0 geldboeten van 3, of 5 maal 1 dag. J. K., te Noordwijk, wcgenB het zioh niet op eerste aanmaning van de politie verwijderen bij een samenscholing op don openbaren weg tot 6 of 6 dagen. H. A. F. en W. L., beiden te Leiden, wegens visschen zonder akte of schriftelijke vorgnnning, tot 2 geldboeten van 2 of 2 maal 2 dagen met verbeurdverklaring der schakels. F. v. d. M., te Leiden, die in verzet was gekomen tegen een vonnis van 30 Mei, waarbij hij wegens dronkenschap bij her haling gepleegd, was veroordeeld tot 2 da gen hechtenis en opzending naar een Rijks werkinrichting voor den tijd van één jaar, tot 2 hechtenisstiaffen van ieder 3 weken. Het gerechtshof te 's-Gravenhage zal Donderdag as. des namiddags te half vier eon plechtige openbare zitting houden tot installatie van den nieuwbenoemden raads heer in dat college, mr. 8. Gratama Wzn. Voor de rechtbank te Groningen werd behandeld do zaak tegen Johannes v. H., oud 65 jaren, ontslagen secretaris en ontvanger der gemeente Baflo, beschuldigd van als agent van de Ned. Hypotheekbank te Veendam, belast met het incaseêëien van renten an aflossingen, valschelijk een lijst te hebben opgemaakt, ten einde tegenover de Bank, van welke iemand te Baflo 400 had geleend, het feit te verbergen, dat reede 200 kapitaal afgelost, maar niet door be klaagde afgedragen was. Daar de bekl. we gens ernstige ongesteldheid niet was versche nen, werd hij niet verdedigd. Do eisch luid de 0 maanden. Gehouden vorkooping in het Notarishuis aan Don Burg te Leiden op Zaterdag 9 Juli 1904 ten overstaan van mr. J. A_ F. Coe- bergh, Notaris te Leiden. Het huifi, Papenstraat 7, in bod op 3000, koopor de hear P. van der Horst q.q. voor f 3008, het huis, Kloksteeg 7, is niet gegund. Gevonden voorwerpen. Een duimstok. Een nikkelen hondan- halsbandjc. Een gummi-band. Een kinderwagen. Een kinderzak met eeni- gen inhoud. Een fantaisie medaillon mot kinderportretje. Een breimandje. Een aardrijkskundig en nog een ander boek. Een baret met veer. Een glae- snijder Een schaar. Een paar sok ken. Een jomge-nscolbertj asje. Bij elkander gevondeneon zwart hoerenjo- quet, een nikkelen horloge met ketting, boord met zwarten strik, jockeypat en zwart vest Inlichtingen zijn eiken werkdag tusschen 12 en 1 uur ta bekomen aan het Bureel van Politie alhier. NOORDWIJK. Geboren: Gerrit, Z. von J. Bedjjn en Jacob» Ping. Catharina Johanna, D. van G. J. v. d. Berg en G. M. E. Maissan Cornell», Z. van P. L v, d. Deijl en Hester Plug. Johannes Jacobns, Z. van C. Romijo en Aduana Jonkman. Getrouwd: Petrus Gerhardus de Haas en Alida Zoetendaal 22 j. JohannesMooijckir.J 25 j. en Cornelia de Haas 21 j. NOORDWUKERQOUT. Bevallen: G. Loi geb. Klink D. SASSENHEIM. Geboren: Cornells, Z. vin C. van Velzen en A. v. Egmond. Job. nu.i Maria, D. van H. J. v. Munsteren en M. Verbaar. VOORHOUT. Ondertrouwd: Johannes van Steijn 28 j. en Wilholmina Maria Paardekooper 26 Cornelis Paardekooper 80 j. en Anna van Stcjjn '23 j. Getrouwd: Hendrik Kortekaaa 26 j. en Antje van den Burg 22 j. Geboren: Hendrik, Z. van Engelbertua Frnn- ciscus Knoppert en Hendrika Eigenbrood. VOORSCHOTEN. Geboren: Gjjebertus Jacobus, Z. van A. v. Steen en A. HogeneJst, Betronclla Christina. D. van R. Verhoog en H. M. VijfvinkeL Overleden: G. H. Koppeschaar, 71 j., weduwe van J. Fluiter. Th. v. Lochem, 49 j.t man van H. M. v. Leeuwen. A. M. Bakker, 5 j., D. van P. J. Bakker en S. S. v. d. Waard. Rotterdam, 11 Juli, Aanvoer voldoende. Witte Tarwe werd langzaam verkocht tot ƒ8 en extra qualiteit daarboven. Vervolgens van 7.60 tot f 7.85 en van 7.25 tot 7.40. De mindere bracht /6.40 tot 6.80 op. Per 100 kilo 10 tot f 9.40 en mindere f 9 tot f 8.60. Rogge. De puikste 6.20 tot 5.40; mindere f 4.60 tot fb. Van Gerst was Winter en Zomer niet aange boden en ook niet gevraagd. Chevalier prijs houdend 7.25 tot f 1.1b. Havor. Zeeuwaohe ƒ6.60 tot f 6.80. Zware blanke f 1 en daarboven. Mindere soorten 5.70 tot f 6.20. Kanariezaad met kleine omzet, van f 13 tot f 14.60; mindere quahteit 10.60 tot 12. Buitenlandsche Granen. Rogge. 71/72 KG. Taganrog f 126. 73/74 KG. dito f 182. 76/76 KG. Helena /140. Helena Stoomend 188 tot ƒ145 per 2i 00 KG. Gerst. 60/61 KG. Zwarte Zee ƒ102 a ƒ104. 64/66 KG. Donau ƒ110 por 2000 KG. Boekweit-Grutten. Jadritza ƒ235 per 2100 KG. Maïs. Amer. Mixed ƒ118. Donau ƒ107 a ƒ108. Odessa ƒ110 a ƒ113 per 2000 KG. IndeSted.Werk&nr. zijn opgenomen! DATUIL DAGEN. Volw. pen. Kis- derea. S Juli. Zondag 32 13 44 4 Maandag 39 10 49 5 Dinsdag 44 11 65 Woensdag. 45 11 66 7 Dondordag 46 11 67 8 Vrijdag 41 9 60 9 .Zatordag 37 8 40 GOBIHGHEM, De Directie bericht, dat zij voor Leiden en Omstreken als AGENT heeft aangesteld den Heer 6935 20 Onder aanbeveling: Hoogachtend, DE DIRECTIE. Wordt Terlangd voor de maand Augustus: gemeubileerde Zit kamer met 2 Slaapkamers en Bodenkamer, met gebruik van Keuken. Aanbiedingen onder No. 264 aan den Boekbandelaar M. DE WEK KER, te Apeldoorn. 6982 9 Fotografie „Studio". Breestraat 4, bij bal Noordeinde. 6 Album.Porlr. 1. - I 13 1.50 jmPr' Vergrootingen naar elk Portret, 's Avonds na 7 uur gesloten. 10908 7 ACIEU Do UitgeverA. W. SIJTBOI I'. to Leiden. No. 20 (tweede nummer van het nieuwe kwartaal) is verschenen. Elk nummer bevat 16 pagina's, met een groot Supplement vol kuip; atro ïen. Van het vorig kwartaal (6 nummers met 2 Kindernummers) zijn nog slechts weinig ex. verkrijgbaar. De Graoieuse geeft geregeld fraaie afbeeldingen van smaakvolle relormkostnmes voor DAMES en KINDEREN. Ook op het gebied van onderkleedingr en handwerken is er geen tijdschrift, dat zulk een rijken inhoud heeft. De Graciouse is tegenwoordig het eenige tijdschrift in groot formaat, dat 2-maal per maand verschijnt. Geen ander modejournaal geeft zulk een overvloed van patronen en allerlei practische hulpmiddelen, zulk een dui- del(jken en voor ieder bevatteiijken tekst en heeft zulk een uitgebreiden kring van geabonneerden. ra^Besrïsieapya Alle Abonnées hebben het recht, zoolang de voorraad strekt, voor oo Cts. te bestellen het onlangs verschenen rijk geïllustreerde TWEEDE ifa&ir UufftïB* 1.50 bedraagt. 67) 7 „Waarom zou ik u doodenï" zeide hij. „Ga on bewerk uw eigen ondorgang, want deze zal noch kan uitblijven. De wereld Jtent u als een deftig heerik ken u als een laf aard en eon schurk, ja, ale den grootsten «ohurk, die ooit het schavot ontkomen is I Ga, ik bedank er voor om u buiten het be reik 'der justitie te brengen alleen om mijn persoonlijken haat te voldoen 1" Hij wondde zich om en verwijderde zich kapitein Desmond bevreesd achterlatende. Pezo wiflt, dat hij vele vijanden had, maar hij was er van overtuigd, dat er onder die velen geen was, die hem een doodclijker haat toedroeg dan de zich op dit oogen- blik, in de richting van het strand, verwij derende gedaante, met die ondraaglijk iwaro wonde in hot hart en het uiterlijk 100 koude, ondoordringbare gelaat. Raymond haastte zioh verder. Het was duister, want de maan waa zoo juist ach- èer een wolk schuilgegaan, en het strand hij de Doodenbaai was onbeschrijflijk een zaam, Eer hij de plek bereikt had waar zijn boot hem Lag te wachten, zag hij een ▼rouw op zich toetreden. „Kapitein Raymond-", zeide een bedeeado stem, ,,zijt gij het?" Zij keek hem met een bleek en bedroefd geziohtje aan. Het was Tressy. „Ik durfde u niet eerder aanspreken, mijnheer, ik zag kolonel Doom on d aanko men, daarom ging ik dwax» orreir die kfip- pen, hierheen en waohtto u hier op. Ro berta heeft mij verteld dat u reeds twee keer tevergeefs op het kasteel zijt geweest; zij heeft bevel gekregen u niet te woord te staan, noch u bannen te loten." Zij was geheel buiten adem. „Tressy, riep Raymond uit, terwijl een zonnige glimlaoh zijn gansche gelaat ver helderde, „brengt gij mij tijding van uw meesteres?" „Och, heden, neen, mijnheer 1" antwoord de Tressy, in tranen uitbarstende. „Ik wil de u alleen maar over den brief spreken. U zult wel begrepen hebben, mijnheea*, dat zij mij dien brief nooit gegeven heeft." „Ja, Tressy, natuurlijk, ga voort," „Wij gingen dien avond precies om no- gen uur, zooale u met de freule hadt afge sproken, door den tuin, naar de pijnboo- monlaan; daar stond een rijtuig op ons te wachten en iemand een man tilde er haar in en reed met haar weg. Ik werd toen door een tweede vastgegrepen en vastge houden tot ik de stem van juffrouw Vann hoorde. Die stopte mij dien brief in do bond en bedreigde mij met de vreeeelijkste dingen, als ik hem niet aan u zou geven. Juöst op dat oogenblik hoorden wij u aan komen. Men had mij met oen veertje kun nen omstooten, ik was geheel buiten mij zelve, ik kon niet denken en ik deed BoaaJa mij bevolen was." „Arm kind, bat doet Or niets toe, boor", zeide Raymond vriendelijk. „Ik begreep heel daït mijn lieveling ooo iets onmogelijk kunnen schrijven. Kunt ge mij niets meer Torbellen, Tressy? Wie woe dié man, die haar met zich mede voerde? Waarheen heeft mem haar gebracht? Kunt gij dit niet gissen?" „Mijnheer! ik weet er heelemaal niets van. Het rijtuig was juist weggereden toen u kwam. U moet het tegen gekomen zijn." „Groote Hemel 1 Ja, er ia mij een rijtuig gepasseerd, maar ik had geen flauw ver moeden van wart; dat rijtuig bevatte. Ik herinmer het mij echter zeer goed." „Ik mocht volstrekt niet meer uitgaan, sedert dien avond," zeidie Tressy; „en mor gen ga ik voorgoed weg. Al de bedienden, met uitzondering van Roberts, worden ont slagen on hot huis wordt geelotem; dus u ziet, ze kcxmt niet terug. O, mijnheer, ik weet evenmin wat er van mijn lieve mees teres geworden is als de dooden in hun graven." „Waar ia Arthur Desmond?" vroeg Ray mond achterdochtig. „Hij is nog hier, maar hij is in vijand schap met zijn vader," antwoordde Tressy. Roberta heeft ons verteld, dat het engage ment verbroken is en mijnheer Arthur sohijnt zelf ook geheel van streek over haar verdwijning." „Dan heeft hij er ook niets mede te ma ken," mompelde Raymond. Langzaam en In gedachten liep hij op en neder; toen hij weder dicht bij Tressy stond, haalde dezo aarzelend ccn versleten beursje te voorschijn. „Ex ia nog één ctóng, dat ik u nog niet verteld heb, mijnheer, maar ziet u, het is ook niets van belang. Juffrouw Vann is ook vertrokken. Ik heb haar sedert dien bewusten avond ndet meer geaien. Gasterren stond er een koffer van haar in de vesti bule, gereed om naar het station gebracht te wordenen toen ik er voorbijging, haalde ik mijn Bchaar uit den zak en knipte het er aanhangend kaartje ai. Hier is hot, mijnheer. Ik ben er zeker van, dat die vrouw weet waar freule Coralie is. Misschien is zij ook ginds wel als haar spion aangesteld, evenals zij dat hier was." Raymond nam het verkreukelde kaartje en trachtte in de duisternis de er op staande woorden te lezen. Het duurde eenigen tijd eer hij de met potlood geschreven letters ontcijferen kon. „Juffrouw Vann op „De Rust." Teleurgesteld draaide hij het papier om en om. Er was niets anders te lezen. Op „De Rust", dat was alles. Welk nieuw raadsel behelsden deze woorden? Waar was „De Ruet" „Ik zal het bewaren, Tressy, hot kan mij misschien nog van dienst zijn. Waar denkt gij heen te gaan, als gij het kasteel verlaten hebt?" „Ik woet het niet, mijnheer," antwooidde Treasy neerslachtig. „Ik ben er altijd ge weest vaai kind af aan. Mijn hart breekt als ik aan het weggaan denk." „Mon zaJ nooit kunnen zeggen, dat iets of iemand, waar zij van gehouden heeft, hulpeloos en verlaten de wereld in gegaan is, Tressy", zeide kapitein Raymond. „Er Is een huis aan de Hudeonrivier, een paar mijlen boven New-York, dat huis wacht op de komst van freule Desmond. Ga en wacht daar ook. Zoo God wil, hoop ik uw meeste res vroeger of later daarheen te brengen." Met deze woorden haalde hij een potlood en een notitfeboekje te voorschijn. „Ik zal een en ander voor u opschrijven, vervolgde hij. Gij kunt daar gemakkelijk komen, de reis is zoo ver niet. Geef dit papier aan de huishoudster en beschouw er uzelf als thuis, totdat uw meesteres daar ook zal zijn gekomen* Hij drukte haar het papier in de hand, er gelijktijdig een paar banknoten in laten de glijden; en eer zij een enkel woord kooi antwoorden, had hij zich, met groote schre den, strandwaarts verwijderd. Op een verborgen plek, in de schaduw der klippen, wachtte hem zijn boot. En toon hij met hleek en verwrongen gelaat aan het roer plaats nam, keken zijn man- scllappen hem vragend en verwonderd aam Niemand durfde echter iets vragen. „Riemen uitl" commandeerde hij kort af. Het water rimpelde zioh onder de gelijk matig nederdalend© roeispanen, en de maan, haar wolkenmantel afwerpende, zag op de eenzame Doodenbaai neder, toen do boot, vlug als een vogel, over het water scheerde, en zich van het strand verwij derde. Kapitein Raymond haalde het kaartje nogmaals te voorschijn, dat Tressy hem ge geven had. „Juffrouw Vann op „Do Rust". An ders niets. XKI. Toen Coralie Desmond de oogen weder: opende, bevond zij zich in een eenvoudig gemeubileerde kamer; een kleine lamp etend op een tafeltje in haar nabijheid. Zij wist niet waar zij zich bevond etf staarde verbijsterd om zioh heem. Eensklaps kwam alles haar in de gedachte en rrast luiden g^il vloog zij overeind. Deze kreet bracht onmiddellijk iemajul aan haar zijde. (Wordt vervolgi&J

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 6