N*. 13614 Dinsdac 13 «Juli. A#. 1904. <Eeze (§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. De erfgename van Desmond. EIDSCl DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Vooi Leiden pei week 9 Oentej per 3 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tyn f 1.30. Franco per post 1.65. PRIJS DER APVERTENTIEN: Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere lettere doat plaat8mlmte. - Kleine advortentiSn van 80 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oonts. -Voor het Inoasseeren wordt/" 0.05 berekend. Het recht van petitie. In dc Donderdag jl. gehouden Raads vergadering kwamen eenige adressen in, dio, als wij ons niet bedriegen wel een lang hamen dood zullen sterven. Zo waren niet onwaarschijnlijk geschreven onder den in druk van het oogenblik ©n dan doet men wel eens iets, wat men na rijp beraad niet zou doen en daarom was het van den Voor zitter geed gezien voor te stellen eerst later er op tei ug te komen, waarbij de Raad zich dan ook neerlegde. Wij Leidcnaars zijn een goed slag, maar als ons iets hindert zijn we er als de kippen bij fluks in een inge zonden stukje in de krant er lucht aan te geven en kan het gemeentebestuur er iets aan doen, dan zien we niet tegen de kosten van een zegeltje op om er den Raad mee aan liet lijf te komen. De plaatsing van do kiosk van don heer Van Zwicht heeft nu weder de pennen in beweging gebracht. Zoolang die plaats door don Raad nog niet was aangewezen was daar niets tegen. De beste stuurlui staan toch wel een enkele maal aan den wal cn waarom zouden zij diensbdoenden stuurlie den niet met hun meerdere wetenschap te hulp komen Maar toen na veel overleg en lang beraad de plaats aangewezen was, luad het publiek zich er bij moeton neerleggen. Adressanten achten hun uitzicht belemmerd, zij moeton collier bedenken dat bij elke verplaatsing dit zal' geschieden, en wellicht nog in ster- kero mate. Aangenomen dat de Raad eens gehoor had gegeven aan een der adressen, dan waren onmiddellijk weer andoren gekomen met de zelfde klachten. De Raad had aan don gang kunnen blijven met de kiosk te verjagen totdat de ondernemer er genoeg van had. Tot zoo iets mag een College als hot ge meentebestuur zich niet verlagen en dit moest de Lcidscho burgerij eens bedenken vóór zij adreesen ging schrijven aan den Raad. En bedenken moet men ook dat het in een gemeenschap niet anders kan of do bijzonderen persoon moet iete offoren ten behoeve van die gemeenschap. Den eenen keer die, later weer eens een audor. En hierbij denken wij ook aan de adres sen van bewonors van don Stillen Rijn omtrent do aardappelen- en groontonmarkt. Ook hier is niet zóó maar, dooh ook weder na lang zoeken en veel overleg deze plaats daarvoor aangewezen. Sommige personen zullen liet vooral in don aanvang een beetje lastig vinden, maar die lasten zouden ook andoren hebben ondervonden als men de markt elders had gemaakt. Waarom wij nul" zullen adressanten vragen; „Waarom a.nderen wol en gij niet?" kan de weder vraag zijn. Nog eens, men moet iete voor do gemeenschap ten offer willen en kun nen brengen, ieder op zijn beurt. Van cenigszins andoren aard kan worden beschouwd het adres van het hoofd der Chr. school van m. u. 1. o. aldaar. Markt rumoer en onderwijs gewen verstaan elkan der slecht en bij voorkeur dient mon een marktterrein niet te vestigen bij een in richting van onderwijs. Dooh de gemeente moet rooien met de riemen, die ze heeft. Leiden mist ruime pleinen voor markten aangewezen. En deskundigen verzekerden ons dat de Stille Rijn waarlijk niet het minst geschikt is voor doze markt. En 't moge dan een schrale troost zijn de heer Meynen mag zich troosten met de gedachte dat collega's van hem reeds jaren hetzelfde hebben ondervonden. De lsto klasse school van den heer Japikse en de 3de klasse school aan de Mare hebben ook een markt in de nabijheid. Een betere troost is echter dat de aardappelenmarkt daar slechte van tijdolijken aard zal zijn en zelfs voor een groot deed in de zomer- vacantic valt. Niettemin, zulk een adres kunnen wij begrijpen en billijken, beter dan de anderen, vooral dan die welke betrek king hebben op de kiosk van den heer Van Zwicht. Hot is zoo, de Nederlandsche bur ger heeft het recht van petitionnement, hij mag den regeoringsoolleges verzoeken in zijn of in het algemeen belang maatregelen te nomen of na te laten, doch zal dit recht dool treffen dan behoort er een matig en vooral waardig gebruik van te worden ge maakt. Dit bedenke het publick al eer het met adressen bij den Raad, de Staten of bij de Rogcering komt. Leiden, 12 Juli. Als schrijver van het antwoord op de door Ouratoren van het „Stolpiaansche Legaat" uitgeschreven prijsvraag over Nietzsche, waaraan een belooning is toege kend heeft zich bekend gemaakt do heer W. Jansen, instituteur te Utrecht. Bij Kon. besluit is dr. H. KamerLingh Onnes, lioogleoraar aan de Rijke-univorsi- teót te Leiden, benoemd tot ridder in de orde van den Neder landschen Leeuw. Heden wapperde lustig van do Jon gensschool 2de klaeBo do driekleur en met reden. De heer M. J. H. van der Koog herdacht den dag, waarop hij vóór 50 jaren do bevoegdheid om onderwijs te gewen ver wierf. Allen, die den jubilaris kennen, zullen dan ook begrijpen, dat zijn collega's dien •dag niet onopgemerkt wilden liten voorbij gaan. Om acht uren, door twee hunner in een landauer afgehaald, werd hij door hot overige poTBoneol en den Wethouder van Onderwijs, den hoor J. A. van Hamel', in zijn met groen en bloemen versierd lokaal opgewacht. Het hoofd dor school, de heer W. Cramer, nam bet woord cn heette den jubilaris hartelijk welkom en vertolkte in van groote hartelijkheid cn vriendschap getuigende woorden, do gevoelens, die Van der Koog door zijn persoon en zijn werk in die lange reeks van jaren bij zijn collega's en leerlingen heeft weten to vestigen. Wel' behoort hij tot de oud gardo, maar ook hij brengt in toepassing, elle meurt, mais ne so rend pas. Steeds heeft hij mot do grootste nauwgezetheid zijn plicht vervuld, gedachtig aan: Denk const aan Uwe plich ten, dan aan Uwe rechten. Ten slotte zoido spreker hem hartelijk dank voor de groote toewijding, waarmee hij steeds zijn taak heeft vervuld en waardoor ook hij heeft medegewerkt aan den blooi van de ach ooi. Tevens bood hij hem namens collega's een stoffelijk blijk van vriendschap aan. Ook de wethouder van onderwijs liet zijn felicitatie van eenige waardeerendo woor den vergezeld gaan. De leerlingen waren niet achter gebleven om hun onderwijzer te huldigen. Zij deden dat in den vorm van bloemen en een meer blijvend geschenk en aan heb einde van don «hooitijd klonk een „Lang zal hij leven", waarmee zijn collega's van harte instem den. Zooals wij reeds meldden, werd in hot gebouw No. 4 aan den Stillen Rijn do olge- meone jaarlijkscho vergadering gehouden van de centrale stichting „Hot Israël. Kin derwees- en Doorgangsweeshuis" alhier, bij ontstentenis van den president den heer S. W. Vo6, geleid door dc rice-voorz. mr. M. de Pinto. Aan hot keurig verslag van den Rcgent- Secr. den heer H. v. Gelder Jr. ontleenon wij het volgende. Het aantal verpleegden bedroeg op ultimo December 1.1. 26, t. w. 11 meisjes en 15 jongens. Een 7-tal' verliet hot gesticht, waaromtrent men niet dan zeer gunstige berichten ontvangt. Geduren de den loop van het jaar werden 3 nieu welingen opgenomen. Aangaande do jonge lui in de verschillende ambachten en vakken tot opleiding werkzaam, vernam mon van de patroons do beste medodeelingon. De ge zondheidstoestand bot gelukkig niets te wenschen over. Het godsdienstonderwijs zoowel 't onderricht in de maatschappelijkd vakken werd tot groote tevredenheid met merkbaar gunstige resultaten gegeven. Het echtpaar Trompetten vervulde als te voren op onverbeterlijke wijze zijn moeilijke taak, hierbij trouw geholpen door de volijverige 1 innen juffrouw G. Meijer. In het ooilege van regentessen kwam geen verandering. Met hartelijke en dankbare herinnering word gewaagd van de afgetreden regenton dr. T. Lcwonsboin en G. S. Willing, re spectievelijk eore-voorz. en rice-voorz. dor stichting, wier flinke werkkracht het ge sticht had moeten derven door hun vertrok naar elders, waartegenover echter do beate verwachtingen werd gekoesterd van hot op treden hunner plootevervangers, den wel- eorw. beer A. van Loon, operrabbijn, en mr. M. de Pinto te 's-Hage. Als nieuwe regenton voor Amsterdam waren gekozen de heeren M. Swaab en Alex. J. Hendrix. Omtrent de finantiën het volgende: Ont vangsten f 7868.17; uitgaven f 7443.28; slui tende dus met een saldo van 42-1.91. Ton gevolge van voordeel ige geldbeleg ging was in den loop van hot jaar het ren- tebedrag gestegen, zoodat alles te zamen de stichting thans in heb bezit is van do som van pl.m. 38 mille. Het ideaal dor stichting, n.l. hot daar- stollon van ©en gebouw geheel volgons de noodzakelijke oisohern dor hygiëne, tevens tot uitbreiding der mogelijkheid van de op name van verpleogden, dit heeft men nog niet kunnen bereiken. En hoewol do voor bereidende maatrcgolen daartoo, door bet hoogst prijzenswaardig beheer on de voort- varondo werkzaamheid van het dagelijkBch best-uur, allengskcns meer vasten vorm beginnen aan te nemen, een krachtige op wekking om steun aan allo brave mensohon, tot bereiking van zulk een odol doel, opdat het spoedig verrijzo... zij is zeer zeker niet misplaatst. Met het stoomschip „Koning Willem III" van de Maatschappij „Nederland" zijn van Batavia naar Amsterdam overge voerd elf Indo-Europeesche jongelingen, dio zich als jongen bij Hr. Ms. zeemacht hadden verbonden on ter hunner opleiding bij do Kweekschool voor Zeevaart alhior gedetacheerd zijn, aan welke inrichting zij gistermiddag arriveerden. De Haagscho gemeenteraad is ter bui tengewone vergadering bijeongoroepn op Vrijdag den löden Juli a.6., des namiddags te twee uren, ter installatie van den niouw- benoemden burgemeester E. C. baron Sweerte vie Landaa Wyborgh. De generaal Van Heutsz ls, als adjndant- gensraal don rang van groot officier by Hr. Ms. Militaire Hula bekleedende, uitgenoodigd na zl)n komst a. s. Zaterdag op Hot Loo ten Paloize to blijven overnachten. H. M. do Koningin zal Maandag 18 dezor de officieren van het Dultsche eskader ten Paleizo Het Loo ontvangen on aan een diner vereenigen. De samenspreklngen over dienstaange legenheden tussclien den Minister van Koloniën en den Generaal Van Heutsz, waartoe dozo hierheen opontboden le, hebben heden voor middag aan bet Departement van Koloniën een aanvang genomen. De conforenllo duurde eenige uren. In do gleteren vermeldo opgave van de genoodigden aan hot feestmaal ten Hovo ter eero van generaal Van Heutsz komt een verandering doordien aan don luit.-generaal Van Ermel Soberer goon ultnoodlging Ia kunnen gezonden worden als zUndo deze opporofflcler met verlof buitenslands. Tevens behoort nog tot de gasten do generaal majoor 6taal van het Indisch legor met verlof lo 's-Gravenbnge. De Staatsoouranrt" van beden bovat de gewijzigde statuten dor „Hillegomseh© Bankvereenigang" te Hillegom. Te '&-Gravenhago ia overleden do in 1897 gepensionnoerde hoofdoommiea bij hot hoofdbestuur der Posterijen on Tologno- phie, do hcor W. O. P. van deo: Burgh, die zijn ambtelijke loopbaan aanving in 1850 als leorling-telegraphiflt on van wiens hand indertijd o. a. verschoon eon verzameling „Wetten, besluiten, verdragen eu reglemen ten, betrekkelijk de telegraphio in Neder land over heb tijdvak 184782". Gistermiddag word beecdigd door don Hoog©n Raad als raadsheer in het hof te 's-G-ravonliago, mr. S. Gratama, te voren president der rechtbank te Dordrecht. Aan het examen tot het vorkrijgen van eon diploma als huishoudkundige, af genomen aan do Huishoudschool Laan van Me orde nv oor t te 's-Gravcnhago namen deel 28 van de 31 leerlingen der hoogste klasse. Hiorvan verwierven het diploma do da mes: A. O. Bakker, J. G. C. van Barno- vold, O. J. ton Bosch, A. O. do Bruyn, M. A. H. van Delden, Ada G. Diophuis, Anna Diophuis, L. J. de Jong, M. P. J. Ketting, E. J. Köthlor, M. H. Lacoet», M. 0. Laat, R. Rutgore van der Looff, H. J. Monsing, F. van der Spil, S. S. TrooLstra-do Vries, allen te 'ö-Gravonhago; J. M. Enuma, S. A. Sirks, J. W. van Zwet, Rotterdam; A. van Eyk, Leiden; A. 0. Luoardio, Breda; O. M. J. van der Sonde, Alfonj J. P. Velt, Delft; E. G. Wijors, Nijmegen; I. J. van don Steonhoven, Dordrecht. Eon getuigschrift als ,,hulp in dc huis houding" kon worden uitgereikt aan do dames A. C. Eokhart, Schevoningcn; O. M. van Beek en B. van dor Veen, Rotterdam. Van hot 1ste naar het 2do cursusjaar wor den onvoorwaardelijk bevorderd 15 leerlin gen, voorwaardolijk 5 leerlingen. Men meldt uit Amsterdam aan „Do N. G.": Naar wij vernomen zal do Staatscommis sie, bonoorad tot hot doon van een onder zoek naar den toestand van den liondcldrij- vondon cai induetrieolen middenstand, a.a. Zaterdag te 's-Gravcnhago offioccl worden geïnstalleerd. Om den hoer H. J. Schol ten, conser vator van Toylors Museum to Haarlem, tevens lid van Toylors tweede genootschap, gisteren van belangstelling in zijn feest to doon blijken, had zich eon commissie ge vormd met jhr. Oh. v. d. Poll en don heer E. A. von Saher aan liet hoofd, dio gister middag te 2 uren bijeenkwam in Teylera Museum, om, terwijl do hcor Van do Poll de tolk was van allen ,don jubilaris aan to bieden con coropenning, waarom een geoal- ligrafeerd volband in koker. Zondagmorgen had in dc kapel van hot Evang.-Luth. Diaooncssenhuis, aan do Van Ecghcnstraat te Amsterdam, con plechtigo samenkomst plaats, ter gologon- hoid van do inbruikneming van het nieuwe zusterhuis van de Luth. Diaconessen-stich ting. Do predikanbdireotour, ds. C. A. Eveloin, leiddo te hal fel f do godsdienst oefening cn kiold bij dozo gelegenheid eon redo naar aanleiding van 1 Koningen 8: 29. Behalve liet Bestuur, zusters van de stichting, waren con aantal belangstellen den en begunstigers aanwezig. Hot nieuwo zusterhuis is gelegen aan do Van Ecghcn straat naast hot hoofdgebouw. Curatoren van liet gymnasium te Zut- fenhebben do volgondo voordracht opge maakt voor de benoeming van een conrec tor aldaar (voo.-13lokhuis): 1. dr. J. Hooy- kaas, leoraar in do oude talon aan het gymnasium aldaar; 2. dr. W. Kooli, oonroo- tor aan het gymnasium to Tiol, on 8. P. Grooneboom Jz., leoraar in de oude talen aan het gymnasium tc Utrecht. Do Vorsbin-Mocdor van Waldcck-Pyr- mont met haar 10-jarig zoontjo wordt Zo/- tordagavond op het Paleis Soostdijk ver wacht, De Stoatecommissio voor den Han- doldrijvenden Mlddenstaud zal Zaterdag 16 Juli, des middags te halfvijf aan het de partement van waterstaat wordon geïn stalleerd. Do lieer P. van Niftrik, bekend school hoofd te Amsterdam, is in den ouderdom van 57 jaren overleden. Directeuren dor Vrijo Universiteit lo Amsterdam zijn voornounons mot den u in vang van don nieuwen cursus het aantal hooglceraren uit te breiden. Aldus moldl mon uit Amsterdam aan „Do Nederlander." Bij de Nod.-Hervorindo Kork waren op 1 dezer 173 prodikantsplaatsen vacant, of 15 minder dan op 1 Januari van dit jaar, verdoold als volgt: Gelderland 10, Zuid-Holland 17, Noord-Holland 28, Zeeland 8, Utrecht 6, Friesland 39, Ovcr- ijsol 12, Groningen 26, Noord-Brabant 9, Limburg 2 en Drenthe 10 plaatsen. Voor dozo vacaturen zijn nog con 40-tal cundida- ton beroepbaar. 59) „Freule," zeide hij, ernstiger dan hij tot dusverre gesproken had, ,,ik heb aan de dour geluisterd. Maak u echter niet onge rust, er zal u geen leed geschieden, niemand zal ook slechte een baar van uw hoofd kren ken. Veriaouw op mij." Coralie schrikte onwillekeurig van den toon, waarop deze woorden geuit werden, en van don hartstoohtelijken blik, waarme de zij vergezeld gingon. Eer zij or op verdacht was, greep hij haar hand on drukte deze tegen de lippen. „Vertrouw op iemand, die... u liefheeft 1" mompelde hij. Toen vorliet ook hij, zonder haar verdor aan te zien, de kamer en sloot de deur achter zich dicht. Coralio was voor dien nacht opgesloten. Mot de laats ten woorden van den dokter nog in de ooren klinkond, trad zij op een der vensters toe en keek naar buiten. Naar zij bemerkte was haar kamer op de tweede verdieping. Voor hot venster waren ijzeren bouten, die elkaar kruiselings Bneden. Cora lio wist niet wat or van to denken, maar tot nog toe kwam geen vermoeden van de waarheid in haai op. Doodelijk vermoeid, ziek naar het liohaam, met bloedend hart, sleepte zij zich oindelijk naar bed. Zij wierp er zioh op neder en verborg het hoofd in de kussens. Spoedig ontfermde de 9laap zich over haar. Zij sliep viast, hoe lang wist zij niet; eensklaps echter schrikte zij wakker. Eer zij zich to bed begaf had zij het lioht uitge daan, heb was dus donker m de kamer, dooh duidelijk drojig het geluid van muziek tot haar door, de lieflijkste en trourigsto, die zij ooit gehoord had. Zij richtte zich op en luisterde. Het was een zeldzaam schoon© vrouwen stem, af en toe begoleid door een gitaar. Van waar het geluid kwam, wist Coralio niet te zeggen, maar haar geheele kamer scheen van die lieflijke klanken vervuld. Tji g tjing, ging de glitaar, en toen weer klonk een hartstochtelijk Duitech minne liedje, waarin do zangeres het diepste ge voel wist te leggen. Coralio sprong uit bed en trad naar do deur. Neen, van daar kwam het geluid niet. Evenmin kwam het van buiten. „Waar zijt gij?" riep zij half buiten zichzelf. „We zijt gij Spreek togen mij 01 spreek een enkel \toord 1" Even zweeg de stem, om echter spoedig 6chooner, lieer 1 ijker en hartstochtolijkei nog dan te voren, opnieuw zich te doen hooren. Langs den muur voortgaande, bemerkt» Coral ie, dat de muziek het duidelijkst hoor baar was bij het hoofdeinde van haar bed. De zangeres moest zich dus in een aangrenzende kamer bevinden. Het was con vrouw, dat hoorde zij duidelijk; mis schien een, die, evenals zij, in droefheid verkeerde. Half aarzelend klopte zij zacht jes tegen den muur. Onmiddellijk vernam zij het springen eener snaar en het omverwerpen van een stoel. Doodelijke stilte volgde, de stem zweeg en liet zich niet meer hooien. Voorziohtig klopte zij nogmaals. Geen antwoord. Niet wotende wat zij «r van denken moest, b?gaf Coralie zich weder te bed. „Wat kan liet geweest zijn?" vroeg zij ziohzelf af. „Was het do stom van een mon- eohelijk wezen, of van con ongel dca licht©?" Do gebroken snaar deed haar aan iete menschel ijkB donken en toen zij het hior- omtrenb met zichzelf ééns was, viel zij op nieuw in slaap en sliep rustig tot den an doren moigen. Toen zij ontwaakte, stond juffrouw Vann naast haar bed. De luiken waren reeds ge opend en het zonlicht straalde ongehinderd naar binnen. „Dokter Felix verzoekt u samon met hem het ontbijt te gebruiken," zeide juf frouw Vann op nijdigen toon; „ikmerk, dat u reeds in zijn gratie zijt! Sta op, dan zal ik u met uw toilet helpen." „Dank u, ik heb geen hulp noodig," ant woordde Coralio uit dc hoogte De laaghartige vrouw stond, in mokkend stilzwijgen, bij het venster, terwijl haar schoono, jeugdige gevangen? haar toilet maakte. Te zamen verlieten zij daarop de kamer terwijl juffrouw Vann vóór ging om den weg te wijzen. Zij gingen dotiap af naar een lagere verdieping, toon een breede gang door naar een vroolijke gozelligo ont bijtkamer, waar de zon vriendelijk naar binnen scheen en de heerlijkste bloemen geuren ongehinderd door de geopende vt* steiB naar binnen stroomden. Dr. Fclix trad Coralie met uitgestrekte handen te gemoet. „Ik hoop, dat gij een rustigen nacht ge had hebt", zeide hij. „Alesbehalvo", antwoordde zij kortaf. „Zoo? Wat heeft u dan gehinderd? Do middernachtelijke muziek i Ja, dat zult go nog wel meer hooren. Stoor u daar maar niet aan." „Dokter Done," zoide zij ernstig, „wio is die damo in de kamer naast de mijne?" Even schrikte hij bij die vraag. „Zij beet hoe beet zij ook weer, juf frouw Vann? Wio ds er in do kamer naast freule Desmond?" „Brown", aedde juffrouw Vann. „Juist, Brown. Ja, zo is een uitstekende musicienne, maar onherstelbaar ziek; „hoe genaamd geen hoop op horstel 1" „Ziek?" vroeg Coralio, mot warme belang stolling. „Wat scheelt haar?" „Mijn lieve freuL- Desmond, hot zou u te veel aangrijpen, wanneer ik u dit zou zeg gen, het zou uw eigen ongesteldheid slechts verergeren. Neen, mijn beste juffrouw Vann geef mij geen room, ri het u blieft." „Dokter Dene", riep Coralio driftig uif, „moet ik u nogmaals herhalen, dat ik vol strekt niet ziek of ongesteld ben?" „Men kan u het tegendeel anders juist hedenmorgen geducht aanzion", antwoord de Lij vriendelijk. „Ge ziet zeer bleek en zijt erg zenuwachtig. Slecht» symptomen, zeer slecht. Laten we er maar niet verder over redeneeren. Het ia altijdverkeerd de patiënten te irriteoren." „Maar ik beroep mij op juffrouw Vann," hernam Coralie. „Zij is wekenlang bij ons op het kasteel geweest. Zij weet, dat ik door en door gezond ben." „Houd u kalmfluistordo juffrouw Vann, langzaam haar koffie slurpende. „Ik smeek u, antwoord 1" riep Coralie. „Gij moogt mij haten, maar ge kunt daarom niet weigeren, hem te overtuigen dat 1 ij zich vergiet en dat ik niet ziek ben." „Dit woiger ik toch 1" antwoordde juf frouw Vann boosaardig; „want gij zijt ziek, ziek genoeg om alle handelingen cn be handelingen van kolonel Desmond cn dok tor Felix Dene to rechtvaardigen 1" Coralie waa zoo verbaasd, dat zij niet kon antwoorden. Zij begon in t» zien, dat al baar woorden tovergecfö waren. Dr. Felix wierp een woodondon blik op juffrouw Vann cn ging voort mot zijn ont bijt. Nauwelijks waa de maaltijd geëindigd, of er verscheen een dienstbode aan dc deur dor, kamer, die don doktor een tcekon gaf. Dczo stond, zonder een woord to spreken, op en verliet hot vertrek. Coralie, die niets genuttigd had, schoof haar stoel achteruit en volgde liern. Do dienstbode wenkt» haar echter ter zijde oa opende een andere deur voor haar, die toe gang gaf in den tuin. Buiten gekomen, bevond zij zich tussclien boomen en bloemen, in een groote ruimt», die nan allo kanton door hoogo muren was ingesloten. Een tuinman was bezig dc bloemperken in orde te houden. Hij zag op bij haar nadering, en staarde haar aan als zag hij een homolsohc verschij ning. „Goeden morgen, juffrouw", mompelde hij, d© hand aan zijn pet brengend. „Uw dienaar, juffrouw." „Goeden mo'rgen, vriend," antwoordde Ooralio vriendelijk. Wordt ve.-volgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1