No. 13597 Woensdag 22 Juni. A0. 1904. feze tgourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Voor 't Onderwijs in de Hollandsche Taal in Zuid-Afrika. FEUILLETON. De erfgename van Desmond. Offieieele Kennisgeving. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per week 9 Gents; per 8 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten govestigd sijn B 1.30. Franco per postB 1.66. PRIJS DER ADVERTENTlfiiN: Van 16 regels /T.05. Iedere regel meer /"0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advortentiën ran 30 woorden 40 Oents oontantellr tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt/" 0.06 berekend, In aansluiting met 'de mededeeling van het Bestuur der afd. Leiden van de Neder- landsche Zuidafrik. Voreeniging brengt het Bestuur der collectanten-vereeniging „Zuid- Afrika" ter kennis van de Leidscho Burge rij, dat de eerste collecte zal gehouden wor- den op Woensdag 29 Juni, aanvang 's morgens tien uren, en de tweede waarschijnlijk in September. Waarvoor zal gecollecteerd worden? Om scholen te steunen, waar de Holland- sohe taal op voldoende wijze wordt onder wezen en deze taal in alles den voorrang bezit-. Deze kunnen alleen zijn de „nati- o n a 1 e scholen" in tegenstelling van vie Engelsche scholen, opgericht mot steun van die regeering. Welke groote behoefte onze stamverwanten aan deze scholen gevoelen, blijkt uit het feit, dat, terwijl zij nog maar even adem begin nen te scheppen na de doorgestane ellende, het land reeds weer met tal van deze scho len bedekt wordt. Hieruit blijkt ook, dat de levensgeest en de levenskracht als volk ten volle zijn blijven bestaan. En wat do toekomst aangaat: „Handha ving van do Hollandsche taal (werd door 't Bestuur der Z.-A. Vereen, afd. Leiden zoo juist on beteekenisvol gezegd) staat gelijk met handhaving van „Het Hollandsch ele ment in de bevolking; „wat voor Nederland zelf een zaak van het uiterste gewicht is di kan alleen door hot onderwijs geschieden, terwijl de geachte heer Redacteur van dit bLad het al even nauwkeurig uitdrukt in zijn aanbeveling dezer zaak: „Dotaal is gansch het volk. Eindigt de taal, dan is het ook met het volk gedaan." Heeft de collectanten-vereeniging „Zuid- j Afrika" zich destijds opgemaakt om te hel pen zorgen voor brood, opdat dc menschon niet van honger zouden omkomen, thans gaat het om te zorgen voor een ander brood, om een volk als volk in het leven te behou den, „wat voor Nederland zelf een zaak van het uiterste ge wicht i s." Wij bevelen onze collectanten in de wel willendheid aan. Zij gaan niet als bedelaars, maar komen de gelegenheid aanbieden een gave to schenken ten behoeve van de onzen ïn Zuid-Afrika voor zoo belangrijk 'doel. Op die wijze zullen wij medewerken, op dat eenmaal d© profetie van den hoogbe jaarden president Kruger in vervulling tre de: Alles 8al reg koml Het Best. der Coll.-Vereen. „Zuid-Afrika" W. PERA, Voorzitter. P. v. DRIEL BZN., Secretaris. S. DE BOER AZN., Penningmeester. G. B. Z. SCHLATMANN. &6) Zij veegde een weinig wit zand weg en tilde toon, met behulp van haar kruk, een van do gebroken, uitgesleten steenen op. Hieronder haalde zij, terwijl Desmond toe keek, eon klein pakje te voorschijn, met een verschoten lint samengebonden. „Geef mij uw hand," zeide zij. Hij deed dit-, ofschoon ni_' zonder zicht baren afke.r. „Zweer, dat wat er ook gebeuren moge gij geen hinderpalen in den weg zult leggen in do plannen van Stephen, om haar tot zijn vrouw te maken." „Ik zweer hetl" antwoordde hij. „Dan, Desmond van Desmond, ziehier den sleutel." Zij opende het pakje. Er viel een brief uit, geel van ouderdom. Daarna kwamen er een halsketting en een portret in een een voudige lijst. Zonder een woord te spreken reikte zij een en ander aan Blackwell Des- mond over. De brief was geschreven met verdraaide hand, zonder naam of datum. Lang en ernstig bekeek hij het portret, be schenen als het werd door het flikkerend kaarslicht. Het koude zweet brak hem uit. „Ditl" hijgde hij. „Hoe komt ge hier aan „Zij had het slapend wichtje in haar ar men," antwoordde grootje, „den nacht vóór tiaar vlucht. Zij weendj of haar hart zou breken. Ik zag de heete tranen langs haar Wangen stroomen, zelfs on'der den dichten Veilingen van groenten, ooft en aardappelen. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op art. 1 der Verordening op de Markten van 26 Mei 1898 (Gem. blad Na 10) en op art. 2 der Verordening van 3 Maart 1904, houdende aanwijzing van de dagen, uren en plaatoen voor het houden der verschillende merkten cn van veilingen van groenten, ooft en aardappelen (Gem. blad No. 4) Hebben besloten: dat van af heden tot en met Zaterdag 23 Juli a. s. de veilingen van groenten, ooft en aardappelen zullen mogen aanvangen dos morgens te 5.30 uur. Burgemeester en Wethouders van Leiden, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Seoretaris. Leiden, 21 Juni 1904. Uilocfening van hst bedrijf van melkverkooper. Burgemeester en Wethouders van Leiden Brengen ter kennis van do ïnelkver- koopers in die gemeente: lo. dat aan melkverkoopers, die voorzien zijn van een door hun ooilege afgegeven be wijs, hetwelk van af Donderdag 23 Juni a.8. ter Gemeente-secretarie zal verkrijgbaar zijn, het ij s van het Openbaar Slachthuis, op ver toon van dat bewijs, zal worde afgeleverd togen een prijs berekend nat - 1 per 100 K.G.; 2o. dat de Leidsche Duinwater-Maatschap pij heeft besloten met ingang van 1 Juli a.a. aan melkverkooprs bij levering over den me ter een reductie van 30 p Ct. op den gewonen prijs van h.t duinwater toe te staan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, den 21sten Juni 1904. Oproeping van kiezers voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Burgemeester van Leiden; Gezien artikel 7 van het Koninklijk be sluit van 4 Mei 1896 (Staatsblad No. 76) tot vaststelling van een Algemeen Reglement voor de Kamers van Koophandel en Fa brieken, bepalende, dat vóór 15 Juli van het jaar, waarin de gewone verkiezing van leden eencr Kamer plaats heeft, door Bur gemeester en Wethouders een voorloopige lijst van kiesgerechtigden moet worden op gemaakt; Noodigt de belanghebbenden, die niet op do laatst vastgestelde kiezerslijst voor do Kamer van Koophandel en Fabrieken in deze gemeente voorkomen, maar aanspraak kunnen maken om op de nieuwe kiezers lijst te worden geplaatst, uit, daarvan vóór 1 Juli e.k. ter Secretarie aangifte te doon volgens het daarvoor vastgestelde formulier, waarvan exemplaren kosteloos vert rijgbaar zijn. Hij herinnert voorts, dat artikel 6 van bovengenoemd Koninklijk besluit bepaalt, dat men om kiezer van leden eenor Kamer to zijn, zal moeten voldoen aan de volgende vereischten: A. Kiezer zijn van leden van den Raad der gemeente, waar do Kamer is gevestigd; B. Aldaar bestuurder of medebestuurder zijn en gedurende ten minste twaalf achter eenvolgende maanden zijn geweest, van een bedrijf van handel of nijverheid. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 'den 8sten Juni 1904. Leiden, 22 Juni. Wij ontvingen het verslag van de ver- eeniging „Armenzorg" te Leiden, over hot jaar 1 April 1903 tot 31 Maart 1904. Daarin wordt gezegd, dat er bij den aan vang van het 14*de Yereenigingsjaar in kas was een saldo van 493.47. Aan jaarlijksche bijdragen word die jaar ontvangen 856.50, aan giften ineeas ƒ1*. Het bestuur bleef samengesteld als in bet vorig jaar, namelijk: Mevrouw Van de Sande Bakhuyzen, pre sidente; mevrouw Vreede, vioo-presidento; mej. Yan Manen, secretaresse, en mevrouw Grevon, penningmeesteresso. Onder do dames werkende leden kwamen 'do volgende veranderingen voor: In Juni werd het treurige boricht ont vangen, dat mevrouw Van LeeuwenLodee- sen na een langdurige ongesteldheid te Driebergen was overleden. Haar afsterven is voor de Yereeniging een groot verlies, want, behalve dat zij zich in de laatste ja ren zeer verdienstelijk maakte met de zorg voor de etenskaarten en het verstrekken van melk en eieren aan zieken en herstellen den, was zij steeds een zeer ijverige armbo- zoekster voor do gezinnen, die zij onder haar hoedo genomen had. In Augustus overleed mej. A. Dalem Reeds sedert eenigen tijd had zij geen deel kunnon nemen aan hot bezoeken der gezin nen, ©n ook geen vergaderingen kunnen bij wonen; toch bleef zij zoolang het haar mo gelijk was hun belangen behartigen. De vergaderingen worden geregeld een maal 's maande gehouden, behalve in do twee zotnermaanden Juli en Augustus. Do workcommissie bleef samengesteld ovonals in het -vorige ja«wv on bestond uit de dames: mej. Yan Manen, mevrouw Gre- ven, mej. H. Meyer en mej. A .Kaiser, ter wijl verschillende dames nog wel hulp ver- leenen bij het knippen van het goed. Het aantal vrouwen, die naai- of brei werk konden verrichten, is op 40 gebleven. Aan loonen werd uitbetaald 326.35. Do workcommiBsio ontving aan giften 125. In de maand Mei werd door de heeren Tieleman en Dros in plaats van het lokaal, dat zij in het vorig jaar ter beschikking gesteld hadden, een ander lokaal op den Middelweg aangeboden, dat door de ligging or van buiten do fabriek veel gemakkelijker voor do workcommissie geschikt is. Do verhuizing daarheen was spoedig volbracht en bestuurdcressen kunnen niet nalaten nogmaals welmeenenden dank te brengen aan genoemde heeren, benovens aan den chef hunner fabriek. Het depot van het gemaakte goed bleef in handen van mej. Breebaart. Do verkoop in het depot is dit jaar veel minder ge weest dan in vorige jaren. Bestuurderessen hopen, dat dit slechts een tijdelijk verschijn sel zal blijken te zijn, want om de vrouwen te kunnen laten werken, moet men een ge- regelden afzet van het gemaakte goed heb ben. In het najaar kregen bostuurdoressen van de Maatschappij van "Weldadigheid alhier de aangename tijding, dat de gemaakte kleederen, die door genoemde Yereeniging des winters worden uitgereikt, in het ver volg in het depot gekocht zullen worden. Dezen winter werden daardoor reeds ver scheidene artikelen verkocht. Het zou een grooten steun geven, indien meer inrichtin gen van weldadigheid, ziekenhuizen of ge stichten aan „Armenzorg" het leveren van gemaakt© kleeren of huishoudgocd opdroe gen. D© jaarlijksche verkooping, dio als ge woonlijk in de zaal van het Nut van het Algemeen werd gohoudon op 10 en 11 No vember, bracht met inbegrip van de thee tafel 855.73$ op. De busjes, in werkplaatsen of winkels ge plaatst, brachten 63.51$ op. De heer Eg- gink heeft ze na opening weer kosteloos in orde gebracht. 80 gezinnen worden door do dames wer kende leden bezocht en met raad en daad voortgeholpen. 2 gezinnen zijn van do lijst afgevoerd wegens sterfgeval, 4 wegens wel vaart. 7 nieuwe gezinnen zijn opgenomen. De middelen ontbreken om meer dan bo vengenoemd aantal gezinnon aan te nemen. Dc vele aanvragen, die aan mevrouw Van Kleeff, Oude Singel No. 68, gericht worden voor versterkend voedsel, melk en eieren, overtroffen het aantal kaarten, dat daar voor beschikbaar was, zoodat er menigmaal door de kas van „Armenzorg" in voorzien moest worden. Geschonken in geld, gemaakte kleederen van de Nedorlnndsch© Nanivereeniging, steenkolen, ongemaakt katoen, huisraad, enz, werden weer dankbaar aanvaard. Bij do door B. en Ws. alhier gehou den oponbaro aanbesteding van het vor- richton van herstellingen aan Gemeente- gebouwen, het uitvoeren van lood- en zink werken, het leveren van schoolmeubilair ©n hot maken van houtgraniet-bekleedia gen in zos porocelen, waren de volgende inschrijvingen ingekomen: A. J. P. de Kier, Leiden, perc. Ill 1023; P. L. Noutoboom, Leiden, perc. I 572, pore. II 1482; L. Beekman, Lei den, pore. Ill /893; Chr. W. Linuenhoff, leidon, perc. I /5-13; J. Zitman, Loiden, perc. IV 225, perc. V /30S; B. J. Huur man Dz, Leiden, pero. I 574, pore. II 1668; H. A. Boekwijt, Leiden, perc. II 1373, perc. IV /234, perc. V /329; C. O. d© Vroomen, Voorschoten, perc. VI /249; A. Rictmoyer, Leiden, pcrc. IV /848; Chr. J. Cornelissen, Leiden, pore. V ƒ254, perc. VI 418; J. do Kort-, Hazerswoude, pero. VI 263; F. Woestcnburg, Leiden, perc. IV /969; J. Verhoog Jzn., Leiden, perc. I 598; A. v. d. Haas, Leiden, perc. I 610; W. v. d. Hoogt, Leiden, perc. I 559; D. v. Leeuwen en Zn., Leiden, perc. I 590; L. P. v. d. Drift, Leiden, pore. Ill ƒ890; J. v. d. Heyden, Leiden, perc. III 1130; P. v. d. Broek, Loiden, perc. III 900; O. H. v. d. Drift, Loiden, perc. IV 281, pero. V 371, perc. VI 165; J. v. d. Kaay, Leiden, pore. VI 90; N. Kloots, Loiden, perc. II /1490, perc. III 1115; W. F. Engels, Leiden, perc. III ƒ1095. De Brusselsche oorrespondent van het „Hbld." meldt, dat dr. Kuyper, sedert Zondag te Brussel vertoevende, heden naar Den Haag terugkeert. Hij heeft niemand ontvangen. In do gisteravond gehouden vergade ring van de Christelijk-Historisohe kiesver- eeniging „Vaderland en Oranje" is beslo ten de candidatuur van den heer A. Cou- véo P. Jzn. voor den gemeenteraad bij dö herstemming op a.s. Dinsdag te steunen. De Verceniging van Onderwijzers en Onderwijzercsen iu het Arrondissement Lei den zal haar eerstvolgende vergadering houden op Zaterdag 2 Juli a. s., 's voor middags te halfolf, in het „Mccklenburgcr- hof" te Wassenaar. Gisteren werd vermeld, dat de heer P. J. Lezwijn zou ingeschreven hebben voor vorfwerk, dit moest zijn de beoT W. G. J. Lezwijn. Na afgelegd examen rijn bij de Alge- uieone Doopsgezinde Sociëteit to Amster dam, tot proponenten aangosteld de heeren: M, J. Kosters Gz., van LeidenF. Pekema^ van Bolsward, en H. Weetra, van Amster dam. Het waa gisteren 40 jaren geleden, dat de president der rechtbank te Rotterdam, mr. J .van Heukelom, aan do Lei'dsohe hoogeschool den graad van doctor in het Romeinsch en hcdendaagsch recht verkreeg na verdediging van het bokend gebleven proefschrift: „Bijdrage tot do leer van hot pcriculum bij verbintenissen uit overeen komst voortspruitende." Dit feit werd gis teren in beperkten kring herdacht. De minister van waterstaat, handel en nijverheid heeft gistermiddag in audiën tie ontvangen vier leden der commissie uit de recdors en kooplieden te Scheveningen ter verkrijging van een vervroegde open stelling van de Scheveningsch© rissohor&ha- ven. Het commissielid, 'de heer A. Pronk, overhandigde hot request aan den meister en lichtte hot verzoek mondeling toe. Mi nister De Marez Oyens zegde zijnerzijds aan do commissie steun toe zooveel in zijn ver mogen was; ook het donkbeeld der commis sie om, door het maken van een vaargeul ten behoeve van de machines voor het uit diepen van de buitenhaven, tevens een voor- loopigen toegangsweg naar de binnenhaven te verschaffen aan do vissche ra vaar tuigen, vond bij den minister instemming. De com missieleden waren dan ook zeer voldaan over de door den p^i nister betoonde be langstelling. Te Hoofddorp (Haarlemmermeer) heeft do Apostolische Gemcontc een kerkge bouw gesticht. Beroepen is naar de Ohr.-Goref. Kerk Zwijndrecht (als tweede predikant) dr. A. Kuypor Jr. te Makkum. Uit Apeldoorn wordt aan de „Tel." go- meld: Ton Paleize Hot Loo is gearriveerd baron Sirtema van Grovestins, oppor ieromonio- meesber van H. M. do Koningin. Z. K. H. Prins Hendrik laat de oude vij vers in het Koninklijk Park weder belang rijk verfraaien, zoodat vele arbeiders daar weder voor langen tijd aan het werk zijn gestold. Naar het „N. v. d. D." verneemt ,zal do oud-burgemeester mr. S. A. Voning Mei- nezs, Amsterdam voor good metterwoon ver laten. Dit iu verband met den aankoop van een nieuw buitenverblijf in de provin- oio Utrecht. Hr. Ms. pantserschepon „De Ruyter" en „Hertog Hendrik", respectievelijk onder bevel van de kapiteins ter zee A. C. van dor eluior. Zij nam den ketting en het portret je van haar eigen boezem on deed zo het kind om den hals." Er was een ruwe, losstaande plank in den muur, juist over den schoorsteenmantel, waar Desmond 6tond.Dcze plank werd on zichtbaar verschoven en icta als een ster flikkerende in de duisternis daarachter. „Ik zal deze dingen in eigendom nomen," zeide Desmond, een en ander in rijn jas ste kende. „Die opening daar onder de steenen is een gevaarlijko bergplaats. Het meisje kan alles daar gemakkelijk vinden. Zij heeft zeldzaam scherpe oogen." Hij nam den zakdoek uit don zak en wischte zich bet koude zweet van het voor hoofd. „Ik geef het u graag", gicheldo grootje. „Ik wil er verder niets meer van weten. Ik denk, dat go nu bewijzen genoeg hebt, zeg?" „Meer dan genoeg," zeide hij driftig. „Genoeg om moeder en kind te vervloeken 1 Hij begon het vertrek, in somber gedach ten verdiept, op en neer te loopen. Zijn oogen staarden strak voor zich uit. De ha re, met bloed beloopen en dof, waren op 't vuur gevestigd. Geen van beiden letten op het paneel tegenover den schoorsteenman tel. „Wanneer wacht ge u kleinzoon terug?" vroeg Desmond ongeduldig. „De reis zou drie weken duren," ant woordde zij; reeds meer dan de helft van dien tijd is vooibij." „Hoe eerder hij terugkomt, hoe beter 1 Ik moet cc., woordje met hem spreken. Hij moet het meisjo dadelijk ti ouwen dade lijk, verstaat ge? en haar dan met zioh nemen, hier vandaan." „Ik kan u evengoed er bij vertellen," grijnsde grootje, „dat het goedschiks niet gemakkelijk gaan zal. De meid heeft een hekel aan Stephen. Uit vrijen wil trouwt zij hem nooit." „Laat het dan geschieden door den wil van een ander," zei Desmond met een wree- den lach. „Gij zult wel middelen weten om haar te dwingen. Daar twijfel ik volstrekt niet aan. Daarover zullen we maar niet kib belen. Ik zeg u, Iaat haar met uw zoon trouwen; gaat het niet goedschiks, welnu, dan kwaadschiks." „Ik zal er voor zoigen," knikte grootje. „Maak u maar 71 iet ongerust, ik zal het zaakje wel klaar spelen." Hij wierp zijn mantel weder om en raap te do rijzweep op „Hot spijt mij, dat ik uw zoo aange naam gezelschap weder verlaten moet," zei de hij, „maar het is Lijkans middernacht." Do oude vrouw begeleidde hem tot aan de deur on zag hem in h t zadel springen. De zwarte omtrek van het paard en de zwarte figuur van zijn berijder staken zwart tegen den duisteren nacht af. „Nog één ding," zeide hij, zich voorover buigende. „Als ge don schipper van „Het Rendier" weder mocht ontmoeten, doe hem dan vooral mijn h-rtclijke groeten." Met deze woorden gaf hij zij. paard de sporen en verdween in dc duisternis. Grootje Darke sloot de cleur achter hem dicht, terwijl zij hoorbaar giohelde. „Nu zal ik mijn wil toch doorzetten, nu zal ik mijn zin toch krijgen," zei Je zij, „ik zal haar nu wel klein krijgen." Een zachte voetstap, dicht achter haar, deed zioh even hooren. Iets als de slanke, tengere gestalte van een meisje vloog haar in de duisternis voorbij cn verdween langs de trap naar boven, IX. De paarden waren voorgebracht. Zij ston den getoomd en gezadeld in den zonneschijn te wachten. Even later verscheen Arthur, een VTOolijk deuntje fluitende, terwijl hij de rijhandschoenen over de wol onderhouden, aristocratische handen trok. Het eerste, wat hij zag, toen hij het terras opkwam, was die leelijko, oude spin, juffrouw Vann, die, met haar eeuwigdurend borduurwerk, in een der tuinstoelen zat; haar onvermijdelijk grijze japon fladderde in den wind, terwijl haar waterige oogen den naderenden, knap pen, zwaar gebouwden man flets aanzagen. „Waar is freule Desmond?" vroeg Arthur rondziende. „Waarom vraagt u d'fc aan mij?" zeide zij zacht. „Freule Desmond heeft mij verbo den haar gangen na te gaan." Hij trok de wenkbrauwen op. „Hoe is het mogelijk?" riep hij spottend uit. „Het rij verio van mij, dat ik freulo Desmonds bevelen alsdan zou willen tegen werken. Ik vraag u slechts of zij reeds hier geweest is." „En ik verklaar, dat ik het niet weet," antwoordde juffrouw Vann koraf. „Gij hebt uw eigen oogen om naar h-.ar uit te kijken." Arthur keerde zich naar de paarden, die hij goedkeurend op den nek klopte, „Zachtjes aan, Bonny," fluisterde hij, do grijze merrie over den rug strijkende. „Die soort leelijko vrouwen haten alles wat lief en mooi is, het is een soort van hun inge schapen instinct. Zachtjes aan, mijn beest je." Juffrouw Vann vouwdo haar borduur» werk op en snel rondom zich ziende, be merkte rij, dat zij alh en waren. „Arthur Desmond," zeide zij langzaam en plechtig, indi oogen ooit haat en woede kunnen uitstrai dan doden do li£U- ro het thans „gij wordt bedrogen, ge- meen bedrogen, zondoi dat gij zulks ook slechts in het minst vermoedt. Gij denkt, dat ge uw oogen wijd open hebt; in plaat# daarvan r gij stekeblind." Hij wendde zich weder tot haar; hij zag er uit, zooala hij ook in werkelijkheid was als was hij door een slag getroffen., „Vergeef mij," zeide hij, „ik begrijp vL niet, gij spreekt in raadsels." „Wilt u, dat ik duidelijker zal zijn Gij stelt uw vertrouwen in iemand, die door en door valsch is. Ik waag heel wat door dit te zoggen, maar ik kan, ik wil niot zwijgen. Gij moet het weten. „Dank u, maar nog moot ik u zeggon, dat ik u niet begrijp." „Gij wilt mij niet begrijpen!" iiep zij hartstochtelijk uit. „Wie zou van zooveel schoonheid ook iets kwaads willen gcloo- vcn? Iemand zooals ik bijv. wordt minder vertrouwd. Daar 1 Wees gewaarschuwd, Ik kan niet meer zeggen. Freule Desmond komt." Aan het andere einde van het terras vor< scheen Coral ie. Zij had een ob'jf groenkleu rig rijkleed aan, terv.'ijl con groene veer. vroolijk van haar hoedje omhoog wapperde. Zij naderde met een glimlach om de lip pen. (Wordt va vol yd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1