<§eze (iCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. K«. 13592 Donderdag ÏO Juni* A«. 1904. IDSCH M&BIAI PRIJS DEZER COUILLNT: Voor Leiden per week 0 Oento; per 8 maanden f 1,10. Buiten Leidon, per looper en waar agenten gereBtigd rijn 1.30. Trance per poet1.86. PRIJS DER AD VERTENT IÏN Van 18 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiön Tan 30 woorden 40 Oenta oontantj elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/"0.06 berekend. KENNISGEVING. Toot bereidend militair onderricht. De Burgemeester der gemeente Leiden verwittigt belanghebbenden bij deze, dat zy, die het voorbereidend militair onderricht wenschen te volgen, zich daartoe vóór 1 J u 1 i a. s. moeten aanmelden bij den Kolonel-Commandant van het 4de regiment Infanterie alhier (in het gebouw 's-Graven- etoin, Pieterskerkhof 6). Vorenbedoeld onderricht wordt kosteloos door militaire instructeurs gegeven aan jongelieden van 16-24-jarigen leeftyd en strekt zoowel in het algemeen om hen bekend te maken met de eenvoudigste militaire oefeningen en do voornaamste plichten van den soldaat, als in het bijzonder om hun de kennis en de ge schiktheid te verschaffen, welke noodig zyn om te kunnen voldoen aan de eischen van militaire bekwaamheid en zooveel mogelijk ook aan die van lichamelijke geoefendheid, bedoeld in artikel 104 van de Militiewet 1901, zooals zy zyn vastge steld by het Koninklijk besluit van den lsten April 1902 (Stsbl. No. 48). De Burgemeester voornoemd, DE lilDDER. Leiden, 2 Juni 1904. Burgemeester en Wethouders der Gemeen te Loiden, ontvangen hebbende een cir culaire van den Commissaris der Koning in in de provincie Zuid-Holland, van den löden Januari 1904, houdende uitnoodi- ging om, door het aansporen dor ingezete nen tot milddadigheid, zooveel mogelijk het Welslagen te bevorderen der jaarlljksche Collecte, welke ten gevolge van Zijner iiia- jesteite dispositie, van den 16den Novem ber 1820, No. 81, door de Districtscomm i&- eie tot aanmoediging en ondersteuning van den Gcwapenden dienst in de Nederlan d-en, zal worden gehouden, brengen ter algemeen© kennis, dat, ingevolge het ver langen van gemelde Commissie, do genoem de Collecte zal geschieden, door daartoo gemachtigde personen, met gesloten bussen, op Maandag, Dinsdag en Woensdag don 20itenf Sisten en 22eten Juni aanstaande aanvangende 'e morgen* te negen urenaan de huizen der ingezetenen, die verzocht worden op de uitreiking hunner liefdegif ten orde te stellen. Burgemeester en Wethouders, gaarne vol doen do aan het ver langen in gemelde circulaire vervat noodi- gen de ingezetenen dezer gemeente drin gend uit, door onbekrompeno bijdragen krachtdadig mede te werken tot de onder steuning der instelling, welke zij zoozeer be hoeft, maar gelooven tevens, dat de bestem ming van de opbrengst dier Collecte reeds een goede uitkomst verzekert en voor ieder rechtgeaard Nederlander, die in de geschie denis van zijn eigen land geen vreemdeling is, alle verdere aansporing overbodig maakt. Het fonds, tot instandhouding waarvan die gelden worden ingezameld, strekt toch niet slechts in het belang der verminkten en infirmen van den gedenkwaardigen on beslilesenden Slag bij Waterloo (een dwaal begrip, dat bij velen heerscht), neen, onge- lukkigen van iederen strijd, waarin ons va derland gewikkeld was en nog is, onder- vindon liet steeds, dat te hunnen behoeve een blijvend liefdewerk is gesticht: strijders iran den Belgischen veldtochthandhavers onzer macht in Oost- en West-Indi6che be- zitUngcnveteranen van 40-jarigen dienst, genieten nu reeds, of hebben althans het vooruitzicht to genieten, van hetgeen hun landgenooten hebben weggelegd en thans nog afzonderen tot leniging hunner smar ten, tot ondersteuning van hun gebrekki- gen ouderdom. De Noderlandsche soldaat wete het, dab, eoo hij werkelijk in en door den dienst in firm is geworden, er een fonds bestaat, met liet doel om door toelage, boven en be halve zijn pensioen, zijn ongeluk te ver zachten; maar het Noderlandsche volk zij er dan ook, door dankbare belangstelling gedrongen, gedachtig aan die ondersteu ning met meer mildheid te verlecnen, op- idat heb fonds aan al die billijke aanvra gen voldoe en do lijst der sollicitanten niet tiog een aanzienlijk getal blijve aanwijzen, tot beschaming van don tijdgenoot, die nan het werk, eenmaal' zoo krachtig aange vangen, slechts met slappe handen voort bouwt. Moge do goede uitslag dezer inzameling, [waarvan Burgemeester on Wethouders zich freeds vooraf overtuigd houden, het doen tien, dat deze roepstem niet te vergeefs ook tot Leidens ingezetenen werd gebracht! Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. den lftden Juni 1904 Burgomeester en Wethouders van Leiden. Gezien de circulaire van den Staatsraaa Gouverneur van Zuid-Holland van den Sisten Augustus 1831 (Provinciaalblad No. 110), Brengen ter algemeen© konnis, dat tor voldoening aan het Koninklijk besluit van den lsten dier maand No. 72, do Dankdag of Godsdienstige viering der overwinning van Waterloo, ditmaal op Zondag den 19- den dezer maand, zal worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, den löden Juni 1904. De nieuwe verordening op Dot „Bonwen en Sloopen". Do Commissie voor de Strafverordenin gen heeft den Raad aangeboden een con cept-verorden ing ter vervanging van de verordening op het „bouwen en aioopen" van 11 Juli 1895, welke ten gevolge van de thans geldendo woningwet aan een herzie ning behoort te worden onderworpen. Wanneer men deze concept-verordening met haar 93 ai-tikelen legt naast de thans bestaande, dan vindt men bij eenig zooken groote overeenkomst. Do voorschriften in de oude verordening vervat, hebben in toe passing, sooaJe de Commissie terecht op merkt, geen aanleiding tot moeilijkheden gegeven en ovor de werking dier verorde ning viel niet ongunstig te oordeelen. De nieuwe verordening is dus eigenlijk een aanvulling der oude, opdat zou voldaan •■-orden aan het bepaalde bij artt. 1, 3, 5 en 8 der Woningwet. In het geheel' zijn er slechts een tiental bepaald nieuwe artikelen in aangebracht Wij laten deze hier volgen: Art. 29. Wanneer tussohen twee, tot- woning be stemde gebouwen, aan de zijde, welke niot aan of langs den weg gelegen is, cenige ruimte wordt opengelaten, anders dan tor voldoening aan het bepaalde bij art. 30, moet do afstand tussohen aan die ruimte grenzende muren der gebouwen ten minste 1 Meter bedragen. Art. 30. Bij elk tot woning bestemd gebouw moet, aan de zijde, welke niet aan den weg is ge logen, eon aan 't gebouw grenzende plaats, tuin, erf of andere open ruimte zijn, waar van de oppervlakte ben minste 1/3 van die van het gebouw moet bodragen. Art. 35. Tot afvoer van hemelwater, menagewator cn faecaliën, moet elke woning voorzien zijn van waterdichte riolen, buizen of loi- dingen. Art, 37. Alle tot bewoning of tot werkplaats be stemde vertrekken en zolders eener woning moeten van ee*n of meer in de buitenlucht uitkomende lichtramen voorzien zijn. Art. 47. Do oppervlakte van het lichtraam of, in dien een vertrek of een zolder eenor woning van meer lichtramen voorzien is, van dezo te zamen mag niet kleiner zijn dan 1/10 ge deelte van de bodemoppervlakte van het vertrok of 1/60 gedeelte van die van don zolder. Heb lichtraam of althans een gedeelte van die, waarvan een vertrek of een zolder voorzien zijn, moet gemakkelijk geopend kunnen worden en zóó, dat de opening ten minste 0.25 vierk. M. bedraagt. Art. 49 2de lid. Trappen van woningen of van andere ge bouwen mosten van voldoend stevig mate riaal zoodanig zijn samengesteld, dat het gebruik daarvan geen gevaar voor do vei ligheid oplevert. Art. 50. Het aantal, de ligging, samenstelling en afmetingen van riolen, buizen en leidingen tob afvoer van hemelwater, menage water en faecaliën uit woningen of uit andere ge bouwen moeten door B. en Ws. zijn goed gekeurd, of wel voldoen aan de daarom trent door hen vastgestelde eischen. Art. 02. Tot bewoning of tot werkplaats bestemde vertrokken en zolders van een bestaande woning, zonder een of meer in de buiten lucht uitkomende lichtramen, void jende aan de voorschriften van art. 47, moeten daarvan binnen een door B. en Ws te stel len termijn voorzien worden. Een zolder van een bestaande woning, zonder vaste schotten, als bedoeld in art. 39, moet daarvan binnen een door B. en Ws. te stollen termijn voorzien worden. Art. 67. Daar, waar de toestand van de riolen, buizen, leidingen of van het fondament, de muren, vloeren, trappen, zoldering of van het dak van een bestaande woning of an der gebouw volgens het oordeel van B. en Ws. verbetering, herstelling of vernieu wing vordert, is de eigenaar, de vruchtge bruiker of beheerder verplicht op den hem door B. ©n Ws. daartoe schriftelijk gegeven last te zorgen, dat die verbetering, heretel ling of vernieuwing binnen den daartoe be paalden termijn ten genoegen van B. en Ws. worde aangebracht. Kan de verbetering of de vernieuwing van een riool of van cenige leiding niot worden verkregon, benzij de riolen of do leidingen in eer» of meer naburige gebou wen of erven worden opengebroken, dan zijn de bewoners dier gebouwen verplicht zulks te gedoogen en is de eigenaar, do vruchtgebruiker of de beheerder verplicht die verbetering, herstelling of vernieu wing, welke B. en Ws. zullen noodig oor dcelen aan te brengen of te doen aanbren- gon. Art. 68. Indien volgens oordeel van B. en Ws. ten aanzien van een beet:, .nde woning eerai- ge voorziening noodig is, ter voorkoming van vochtigheid, is de eigenaar, de vrucht gebruiker of de beheerder dier woning ver plicht op den hem door B. en Ws. daartoe schriftelijk gegeven last te zorgen, dat die voorziening op de bij den last aangegeven wijze en binnen den daarbij bepaalden ter mijn ten genoego van B. oi} Ws. worde go- troffen. Ziedaar in hoofdzaak de aanvullende be palingen. Wij hebben ze in haar geheel af gedrukt., opdat men duidelijk zou zien, dat zij althans niet van dien aard zijn dat huis eigenaren of bouwondernemers ze zouden moeten v re azen. De daarin vervatte eischen voor gezond heid en veiligheid zijn toch niet over dreven. Naleving van deze bepalingen mag men van eiken redelijken huiseigenaar of bouwer verwachten, ook al bestond er geen dwin gende macht boven hen. Niet do aanvulling, maar wat in deze con cept-verordening, in vergelijking met de be staande verordening is weggelaten, geeft ons dan ook aanleiding tot het maken van cenige bedenkingen. In art. 12 dor bestaande verordening wordt bepaald, dat elk woonhuis een be bouwde oppervlakte op don beganen moet bobben van ten minste 30 M2. De Commissie voor do Strafverordeningen meende die bepaling te moeten 'doen ver vallen mot het oog op do behoefte aan wo ningen voor zeer kleine gezinnen. Wonin gen van 18, 20, enz. tot beneden 30 M2 be staan er en ze zijn in den regel voor huisei genaren niet de onvoordeeligste panden. Het zou ook o.i. echter geen aanbeveling verdienen deze om hun oppervlakte af te keuren, maar een andere vraag is of het goed is toe te staan, dat dergelijke woningen worden bijgebouwd. Als minimum-eisch aan een werkmanswoning, nu gebouwd, mag ge rust gesteld worden een woonkamer, alkoof, en keuken. Hoe men deze drie vertrekken met nog minder dan 30 M2 oppervlakte wil gemaakt zien. is ons niet duidelijk. En bovendien, als er geen minimum-eisch gestold wordt, waar is dan de grens Zullen dan do éénvertreks-woningen, waar woonka mer,' slaapkamer cn keuken dezelfde zijn, weer niet in menigte verrijzen, te meer, om dat deze soort woningen voor de verhuur ders meestal 't meest rentegevend zijn? Wij zijn het met de Gezondheids-Commis sie geheel eens, dat het doen vervallen van bedoelde bepaling beslist een achteruitgang is. Een plattelandsgemeente als Warmond stelde kort geleden bij het vaststellen eener soortgelijke verordening geen minderen eisch 'dan 30 M2 voor een werkmans-woning. Waar men in een dorp, waar frissche licht en zonneschijn oreral binnendringen, al oordeelt dat een woning minder dan 30 M2 niet bestaan mag, dan schijnt het ons al zeer onhygiënisch dien eisch in een dicht bevolkte stad te doen vervallen. Wil men don niet 30 M2 als minimum- eisch, laat men er dan een logeren eisch stellen, doch het bouwen van de allerkleinste woninkjes toch niet vrijlaten. Leiden, 16 Juni. In de gisteravond gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de „Leidisohe Schouwburgvereeniging" werd door den secretaris het jaarverslag uitge bracht. De winst- en verliesrekening, slui tende met een klein batig saldo, werd goed gekeurd. Gisteren is voor het front van heit 2do bataljon 4do regiment infanterie alhier door den kapitein J. v. d.Saheer de bronzen medaille voor trouwen dienst uitgereikt aan den stafmuzikant Van Oof feit. De commissie belast met hot afnemen van het examen ter verkrijging van het mi litair getuigschrift, benoodigd zijnde voor het aangaan van een verbintenis bij het re servekader, bestaat te Leiden uit den lui tenant-kolonel D. F. H. Helbach, den kapi tein A. Kraak en den lsten luitenant A. Kaptein. LU8t van de brieven en briefkaarten, aan het postkantoor alhier en de daaronder behoo- rende hulpkantoren ter post bezorgd, In de eerste helft der maand Juni, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zfln kunnen worden uitgereikt: Brieven: Van Leeuwen, Aarlander- veen; M. do Jong, Van Leeuwen, H. Boe- ecl'aar, mej. Dora, Amsterdam; R. W. Pe ters, Delft; Van Dijk, Doorn; Vreugdehil, mej. C. Mulder, W. Mulder, Van Haar lem, 's-Gravenhago; mej. G. Alberst Rot terdam; S. de Blank, Tiel; P. van Vliet, Zwammerdam. Briefkaarten: mej. G. van Wilgen, S. Bamborger, Amsterdam; J. van Bom mel, A. van Laren van Dolen, Z. Roozen- daal, 's-Gravenhage; D. D. Duursma» Haarlem; J. v. d. Vegto, Kampen, mej. M. Brestvio6k, M. J. v. d. Meyden, Zander, Leiden; Kous, D. Carróe, Rotterdam, (Dclfshaven); diio zonder adres, zonder bestemming. Uit het buitonland terugontvangen. Brieven: J. v. d. Ham, California; A. Gijzonij, Colombo, Alphons do Bye, Cre fold; Douariöro van Alphen, Davos Platz; Borug Meester, Dü&seldorf; Dr. T. A. W. Kröner (2 stuks), Nieuw-York. Briefkaarten: Mina Ludwig, El- berfolcL Ned. Hervormde Kerk. Beroepen is te Noorden de heer J. Booy, cand. te Woer den. Bij beschikking van den minister van oorlog, is de 1ste luitenant op non-activi teit J. W. Gofkón van het wapen der infan terie met ingang van 1 September 1904 weder in acticvon dienst geplaatst bij het 10de regiment van dat wapen. Do officier van gezondhoid dor lsto klasse G. O. Snijders en de luitenants ter zee der 2de klasse C. J. Cantors en N. T. Warnsinck, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, wordon op non-activiteit ge steld.' De gemeente Zuidbrook heeft besloten in hooger borocp te gaan betreffende de zaak van den onderwijzer Stroband. God. Staten hebben ul. niet goedgekeurd het besluit der gemeente om aan den heer S. geen salaris uit to betalen gedurende den tijd dat hij zijn militieplichten moest ver vullen. Do gemeenteraad van Alkmaar benoem- do in zijn vergadering van gisteren tot rector aan hot togen September a. s. te ope nen gymnasium dr. G. Blokhuis, conrector aan liet gymnasium te Zutfen, met 15 stem men. Op dr. N. J. Beversen, conrector aan hot gymnasium to Zwolle, worden 2 stem men uitgebracht. Opnieuw, en nu door eon twaalftal ingezetenon, is hot verzoek tot don gemeente raad van 's-Hertogenbosch gericht om do gedegenheid open te stelllen voor vrouwe lijke leerlingen om tot de lesson van het gymnasium te worden toegelaten. To Amsterdam zijn benoomdtot hoofd eenor openb. lag. school do heer G. Kem pore to St.-Pancras, en tot onderwijzers de hoeren M. M. Janso to Goodoreedo en S. Bijlsma to Noordwijk-aan-Zeo. Door don minister van koloniën is de heer D. Koppello gesteld ter beschikking van dan gouvorneur-goneraal van Nodorlandsch- Indië, om te worden benoemd tot leoraar bij het middelbaar onderwijs daar te lande. Do Minister van Binnenlandscho Za ken brengt tor algemeene kennis, dat de eind- ex aniens der Rijks-normaalschool' voor tookenonderwijzere en dor Rijk-school voor kunstnijverheid in hot openbaar zullen plaata hebben in het Rijks-musoumgebouw, to Amsterdam, op 23 Juni 1901 en volgenae dagen. Gisteravond is generaal' Yan Heuta met de „Willem III" van Padang naar Nederland vertrokken. Aan boord bevond zich ook do hoer Do Meester. Naar men verneemt heeft de gezond heidscommissie te 'a-Gravonhage besloten den central en gezondheidsraad te Utrecht uit te noodigen aan H. M. do Koningin te verzoeken de vernietiging van het besluit van God. Staten van Zuid-Holland, waarbij goedkeuring is onthouden aan het Raads besluit tot onbewoonbaarverklaring van woningen aan de Breedstraat, aldaar. Men meldt uit Arnhem aan de „N. R. C."Gisteren is in het hotel „Bruxelles" alhier de jaar lij ksche vergadering gehouden van den Nederlandschen Bond van hotel-, restaurant-, café- on sociëteitsgeëm.pl'oyeer- den. De zeven afdeelingen van den bond waren alle vertegenwoordigd, In zijn ope ningswoord wees de voorzitter, de beer v. d. Kullen, van Amsterdam, op den slech ten toestand, die in het vak bestaat. Op de leden rust de plicht de organisatie to steu nen, daardoor alleen kan de slechte toe stand verbeterd worden. De rekening van den penningmeester sloot in ontvangst en uitgaaf met 1315.03, mot een saldo van 5.09J. Do afgevaar digde van Amsterdam stelde voor de aan hangige plannen voor een collectieve ver zekering te stellen in handen van een com missie of van een afdeel ing. Do voorzitter stolde voor Amsterdam aan to wijzen. Dit voorstel werd aangenomen. Op het Internationaal Anti-Militaris tisch Congres te Amsterdam op 20, 27 en 28 Juni zullen do volgende punten worden be handeld: Hot Anti-Mil i tar isme cn do vak beweging; Hot AjubirMilitarisme en het onderwijs; Het Anti-Militarisme en de militaire werkstaking in geval van oorlogJ Hot Anti-Militorismo cn de persoonlijke dienstweigering; Hot Anti-Militarisme cn do Yoreenigdo Staten van Europa; Hot Anti-Militarisme en do Staat; Het Anti- Militorismo en de beurs; Hot Anti-Milita risme en do godsdienst; Hot Anti-Mi li tori» me on het Noo-Malthusianisme. Na afloop van hot festival to Apel doorn, om 6 uur gisteren, defileerden do muziekkorpsen voor het paleis. De Koning in en Prins Hendrik met gevolg hoorden voor de basse-cour de volksliederen aan cn doden zich het bondsbestuur voorstellen. Duizenden, buiten saamgestroomd, brach ten het Koninklijk echtpaar een geestdrif- tigo ovatie. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de commissie tot hrt afnemen van het eind examen aan de adspirant-administrateurs der 1ste afdecling, dit jaar zal zijn samen gesteld als volgt: lid, tevens voorzitter: do hoofdinspecteur van administratie J. W. Groonoyk; leden: de inspecteur van administratie F. H. M. Rant, on dc offioioron van admini stratie lsto klasse X. Lombaard, W. Baerts cn E. G. de Wijs adviscerend lidde offioier van adrni- histrati© 1st© klasse J. F. do Hart, ge plaatst bij do opleiding van adsflirant-ad min istrateurs secretaris, uitsluitend met het seoretari- aat belast: de officier van administratie 2do klasse A. van dor P on; plaatsvervangend lid: do officier van ad ministratie 1st© klasse J. M, Langlois van don Bergh. Het stoomschip „Amatel'land" arrive er- do 13 Juni van Amsterdam to Montevideo] do „Ardjoeno", van Rotterdam naar Bata via, vertrok 14 Juni van Southampton; de „Lawoo", van Rotterdam naar Batavia» vorbipk 15 Juni van Port-Said; do „Prae- 8ident" (thuisreis) vertrok 13 Juni van Napels; do „Prins Willem II" vertrok 15 Juni van Amsterdam naar Paramaribo; de „Soombawa", van Amsterdam naar Bata via, passeerdo 16 Juni Kaap St.-Vincent, Zwammerdam. Namens het Gemeente bestuur alhier zijn door hot hoofd der Openb. Lag, School No. 1 opgeroepen tob het geven van een proefles in een der lokar- lon dier school, op Zaterdag 18 Juni e.k. de dames: A, Kemp, te Nieuwpoort; P. G. Kila, te Haastrecht; O. Fr. Gouwen tak en A. J. van der Kaay te Leiden on A. Bodo- gravcn te Bodegraven. Dinsdag j.l. zijn de 3 scholen dezer ge meente bezocht door den arr.-schoolopziener te Woorden, den heer W. F. G. L. Haan- atra, in heb bijzonder om rapport uit to brengen over den toestand van het reken onderwijs. In den voormiddag werd een be zoek gebracht aan de nieuwe openb. lag. school No. 1, in don namiddag aan de beide Christelijke scholen. Prof. Van der Vlugt te Rotterdam. De correspondent te Rotterdam van heb „Hbl." meldt: Hebben de door dc beide liberale kiesver- eonigingen hier ter stedo uitgeschreven mee- tingon tot dusver op succes kunnen boogen, dc op de achter ons liggende vergaderin gen betoonde belangstelling was nog nieta vergeleken mot die, welko ten toon gespreid werd voor den avond van giateron, do laat- sto bijeenkomst met professor Van dor <ugt als spreker. Om halfncgen uitgeschreven, was do grooto Nutzaal reeds hal acht vol, maar nog steeds bleef de stroom bezoekers onverminderd opstuwen. Allo zitplaatsen, do gangpaden, do galerijen en het podium waren ten slotte zóó opeengepakt, dat het bestuur en do sprekers nauwelijks zich een weg konden banen. Tot op de straat was men eindelijk geposteerd, om iete op te vangen van de welsprekendheid, viio den hoogleer aar binnen korten tijd populair in den lan de heeft gemaakt. Daarbij kreeg men uit- denaard tot halféén een temperatuur té troteooren, 'die enkelen te machtig werd. Prof. Van der Vlugt, met applaus be groet, sprak in hoofdzaak over do Hoogeir Onderwijs-wet en de Tariefwct, in den geest als hij reeds op vele plaatsen oldors ge daan heeft, in fraaion, aoademiechen stijl en in een taal, die een weldaad was om aan te hooren. De voornaamste der tegenoprekors wan mr, Ane Anema, die, hetgeen hij op te merken had, in drie deelen verdeelde: voofr- eerst do Hooger Onderwijs-, daarna de Ta- riefwet, eindelijk de politiek in het alge meen. De heer Van der Vlugt antwoordde in een uitvoerige rede. Daverende toejuichingen beloonden den 8 pre kor voor zijn fraaie rede en repliek.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1