Wekeiyksche Kalender. Stofgoud. Raadgeving. RECEPT. ALLERLEI. OPCAVE. Zondag. Wie met zijn bezwaren en verdriet tot God komt, gaat niet ontmoedigd en hope loos heem Maandag. Teleurstelling is voor een edele ziel wat koud water is voor gloeiend ijzer. Zij ver sterkt en staalt en geeft vastheid en kracht. Dinsdag. Alles van c.n ander te begrijpen, ook wat men verzwijgt, maakt iemand tot een steun ea vraagbaak voor velen. Woensdag. A«n de tong berkent men zoowel een be dorven maag als een verdorven gemoed. Donderdag. Leugens ontstaan dikwijls, als iemand ge heel vertelt, wat hij half geboord heeft. Vrijdag. Wie eerlijk met zichzelven omgaat, zal niet gemakkelijk anderen bedriegen. Zaterdag. Het geld is een sterke sleutel, die allo deu ren opent, behalve de hemeldeur. Het is een toovermiddel, dat alles kan verschaffen, behalve... het geluk. Oorlog geeft geen oplossing; hij baart al echte weerw aak. d'E stournelles de Constant. Het blindelings volgen der mode en het schrijven op effect zijn een nabootsing, een getrouwe afspiegeling van elkander. G. M. Val tou r. Wij bezitten allen een schat, waardoor wij kennis, genot en genoegen kunnen bekomen, maar wij verwaarloozen dien zeer lichtzinnig totdat eindelijk de dag komt, dat hij ons ontvalt, zonder anderen tot nut te hebben verstrekt. Die schat is de tijd. Toussaint. Tegon branden door carbolzuur. Branden aan de handen met carbolzuur komt wel eens voor zoo bijv. bij apothe kers, drogisten en chemisten. Dr. F. Jreit- ner gaf m het „Geneeskundig Tijdschrift v. Nod.-Indië" een zeer gemakkelijk aan te wenden mid 1 om zulks direct te gonezen, nl. door het begieten van de gebrande plek met alcohol. De huid herkrijgt onmiddellijk haar normaio kleur, terwijl de pijn ook ter stond verdwijnt. Alcohol i; dus werkelijk een specificum te gen carbolzuurverbranding. Ri go lotte. Kook wittebrood met boter, suiker en melk tot een dik deeg. Klop een paar eieren en doe die er door; voeg er een lood snippers bij. Kook appelmoes met suiker, kaneel en krenten. Beboter een sohoteltje, leg om en om een laag brood en appelmoes; de onderste en bovenste lagen zijn brood. Bestrooi het met paneermeel en verdeel er een paar lepela boter over. Zet bet in den oven en laat het er een halfuur of 3/4 uur in. Dit gerecht kan men ook op eon gastoe- sbed gereed maken, maar dan bekomt men er geen bruin korstje aan. Het wordt even wel op een matig vuur cn met een deksel toegedekt toch heel smakelijk. Kruier-Burgemeester. Do jongste burgemeesters-verkiezingen in Frankrijk hebben te Dyon een stations- kruier op hot gemeentelijk kussen gebracht. Het ligt voor de hand, dat de nieuwe „edelachtbare", die gisteren nor valicrjes cn pakjes sjouwde, het mikpunt is van spot. Do „Figaro" zegt in staat te zijn gesteld, een beschrijving te geven van het debuut van den nieuwen burgervader. Dadelijk begon hij op het stadhuis ecnige verbeteringen in te voeren. Zoo verscheen voor do burgemeesterskamer een soort schijf, zooals bij sommige spoorwegovergan gen staan, met de woorden: Mijnheer de burgemeester is open, of gesloten. De stoelen der gemeenteraadsleden wer den dadelijk anders gerangschikt en langs de wanden werden bordjes aangebracht: „Wethouders 6 plaatsen," „Leden 32", „Niet meer dan 6 personen op elke bank." Eén gedeelte was voor niet-rookers. In de trouwzaal stak burgemeester Bara- bant zijn eerste ambtelijke redevoering tot een pasgehuwd paar als volgt af: „Jonge echtelieden! Twee reizigers, twee stuks bagage. Ingeschreven op hetzelfde regu, zult gij voortaan door het leven zij aan zij gaan. Go hebt juist uw handtcokening voor het rondreisbiïjet geplaatst; bedenk, echtge noot, dat, door het gewicht van een jonge vrouw op u te nemen, gij de verantwoorde lijkheid dezer collo draagt; gij zijt voor het behoorlijk vervoer verantwoordelijk. Moge in uw huishouden het compartiment „boe ren" en „dames" steeds even vol blijven. En nu, vertrekt, echtelieden, en geen bot singen. Na afloop van de huwelijksvoltrekking maakte burgemeester natuurlijk zelf de rijtuigportiertjes open en luidde af. Gemotiveerd wantrouwen. „Je stelt dus geen vertrouwen in informatio-bu- ieaux?" „Niet in 't minst! Onlangs heb ik bij eon groot bureau geïnformeerd naar de so liditeit van mijn eigen zaak, en toen heb ik de meest gunstige information gekre gen." „Heb je nu je langdurige ziekte geheel doorstaan „Neen, nog niet geheel „Wat mankeert je dan nog?" JrDe rekening van den dokter." Jonge dokterZeg eens vriend, boe ben je er eigenlijk toe gekomen, je zoo spoe dig met juffrouw Zier te verloven?" Vriend: „Openhartig gesproken, omdat ik hoorde, dat jij haar rijken erfoom behan delt." Enfant terrible. De eemigszins strenge grootmoeder is eenige weken bij baar ge huwde dochter op bezoek geweest. Bij haar vertrek zegt zij tot haar kleinzoontje, zooals men dat meeir schertsend zegt: „Je bent zeker wed blij, Frans, dat ik weer wegga, hè?" Frans (verwonderd): „Ja zeker, groot mama, maar hoe weet u dat?" Te sterke glazen. „Ik heb 'a morgens zooveel last van hoofdpijn, dokter", klaagde een patiënt. „Het kan wel zijn, dat het ligt aan mijn bril. Zoudt gij niet denken, dat ik sterker glazen noodig heb?" „Neen", antwoordde de dokter. „Ik geloof, dat gij, om u 's morgens beter te gevoelen, slapper en minder glazen heb ben moet 's avonds." „Die X. heeft óók geen geluk met zdjn uitvindingen. Met zijn benzine-'oootje is hij 1tet in de lucht gevlogen en met zdjn nieuwen luchtballon vied hij gisteren in het water." Uit een roman. Zijn prachtige knevel was de sleutel, waarmee alle vrouwenhar ten geopend werden. Clara (haar aandacht wijdende aan een collectie hoeden, enz.): „Vin je die niet aardig?" Tlolda (die haar aandacht op de andere zijde van dc straat heeft gericht): „Ja, vooral die niet dien donkeren knevel." Nieuw woord. „Waar gaat u van de zen zomer heen, mevrouw?" „Dat weet ik nog niet. Met onzen dok ter is niets te beginnen, dat is de zuiver ste anti-zeebadist Onder vriendinnen. Laura op een bal tot een harer vriendinnen: ,,Jc haar zakt af, je zult het verliezen." „Dank je, maar pas op, jouw bovenste voortand is los en zal uitvallen." Hetzelfde. „Heeft bij je bepaald een leugenaar genoemd?" „Neen; maar hij zei, dat ik was als een weerbericht." „Ja, dat is hetzelfde; daarop kan je ge rust een klacht indienen." Wie kaatst... Hij: „Hoo kun je toch zulke wijde mouwen dragen? Het is bijna belache lijk, je hebt niets om ze te vullen." Zij: „Wat je zegt I Vul jij dan soms je hoogen hoed?" Mevrouw A.: ,,En hoe vindt je nu die beweging tegen „Eigen Hulp" en de „Wa- renhauser", lieve?" Mevrouw B.: „Och, lieve, ik houd ook den gewonen winkelier de hand boven het hoofd. Heb ik pas huishoudgeld ontvan gen, dan koop ik natuurlijk bij „Eigen Hulp", maar als het laag water is, pof ik b'j mijn gewonen kruidenier." Gevonden. Somtijd6 gebeurt, dat onbewust Twee zielen bij 't ontmoeten Elkaar 51 éénen liefdeblik Als weergevond'ncn groeten. En toch, zij kennen van elkaar Nog weinig meer dan namen. In ééne stonde weten zij: Ons leven vloeit te zamen. Dan glanst or in hun beider oog Een licht, geheimvol teeder, Dat immer vraagt, nog zonder woord Kende ik u? Vind 'k u weder? Elk zielvorwante menschenpaar, Zóó in één blik verbonden, Heeft liefdestrouw en stil geluk Niet zoekende gevonden. Antwoord op de Opgave in het vorig Zondagsblad Eendracht maakt Macht. e Bovenstaand figuur zoodanig in te rullen, viat do sterretjes tweemaal den naam aan geven van een beroemd muziekcomponist; en voorts de punten zoodanig in te vullen, dat men achter -nvolgens krijgt: een lid- wpord, een berg in Griekenland, den naam eener godin, een landstreek, een schüder, een generaal van Napoleon L [Antwoord in het volgend ZondagAlad^

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 14