Wit Neteldoek Wit Linnen, Wit Bips-Piqué, MM- Airedale Terriers, i Oroofe Uitverkoop GELD a 5 pCt. TJoordwijk-aan-Zee. ÜRBANUS-PILLEN Abonnements-Concert. A. Algemeen Bureau voor Militaire Adviezen. Zwarte Aalbessen, i Prof. Mr. W. VAM DER VLU6T, F. E. MEERBURG, Leidsche Kunstvereeniging. Tentoonstelling1 Vlaamsch Kunstaardewerk, Zomerzcrg. MAANDAGI3JÜNI a. s. voor Kostumes, chique dessins, Botermarkt Breestraat Openliara Vrijwillige Verkooping H. J. KORT, Vrouwesteeg* 5. Leerling Kruidenierswaren, BLOEMEN-PEBSS:: Filtreerpapier W.Matveld, De verordening op hel bouwen en sloopen te Leiden. De Commissie voor do Straf ver ordeningon biedt den gemeenteraad ter vaststelling aan een conoept-verordening ter vervanging van de Verordening „op hot Bouwen on Sloo pen" van 11 Juli 1896, elke, ton gevolge van de than3 geldendo Woningwet, aan een herziening behoort te worden onderworpen. De bepalingen dezer verordening zijn in het concept overgenomen, gewijzigd en aan gevuld voor zoover dit noodig bleek opdat oldaan worde aan liet brpaalde bij de ar tikelen 1, 3, 6 en 6 der Woningwet. Voorschriften, welke in dc thans geldende orordening niet voorkomen, doch door art. J van genoemde wet gevorderd worden, zijn opgenomen in dc gewijzigde verordening. Voor het overige zijn, aangezien over do werking dier verordening gunstig valt te oordeelen en dc toepassing niet tot moeilijk heden aanleiding heeft gegeven, in haar voorschriften, wat don inhoud betreft, nage noeg geon wijziging voorgesteld. In de volgorde der be, alingen is echter een verandering gebracht, zoodat die, welke op eon zelfde onderwerp betrekking hebben, thans zooveel mogelijk bijeengevoegd zijn. Bij de kennisneming van liet in de Lees kamer Ier inzage liggend advies, door de Gezondheidscommissie omtrent de concept verordening uitgebracht, blijkt dat gevolg is gegeven aan haar ten opzichte van eenige artikelen gemaakte opmerkingen, behalve voor zooveel deze 'de artt. 30, 32 en 92 betref fen. Hoewel volgens artikel 11, dat geheel ge lijkluidend was met art. 22 eerste lid dor bestaande verordening, het gebruik van ce menten buizen voor het maken van riolen niet, gelijk de Gezondheidscommissie schijnt te mcenen, was uitgesloten, is, naar aanlei ding van haar opmerking omtrent art. 11, in dit artikel een wijziging gebracht, waar door thans nog duidelijker blijkt, 'dat ook het bezigen van genoemde buizen voor het makon en het hersteller van riolen kan wor den voorgeschreven. Ingevolge art. 30 dor concept-verordening moet bij elk tot woning bestemd gebouw een daaraan grenzend open erf zijn, waarvan de oppervlakte ten minste een derde gedeel te van die van hot gebouw moet bedragen, .terwijl vlo Gezondheidscommissie in overwe ging geeft voor te schrijven, dat in de bin nenstad 0.25 en in do buitenstad 0.40 van het bouwterrein onbebouwd zal moeten blij ven. Behalve dat het dc commissie van de straf verordening juister voorkomt om voor de grootte van de bij een gebouw open te la ten ruimte do oppervlakte van het g ©- bouw en niet die van het bouwterrein als maatstaf aan tc nemen, is zij van oor deel, dat heb niet noodig is een erf van grootero oppervlakte te eischcn bij gebouwen in 'de nieuwe wijken, omdat deze veel min der dicht bebouwd zijn dan in de oude stad hot geval is. Bovendien zou, nu een belangrijk deel van het buiten do Singels gelogen gebied onzer gemeente reeds bebouwd is, do grens tus- schen binnenstad on buitenstad niet dan door ccn omslachtige omschrijving zijn aan to goven, zoadat het maken van dezo onder scheiding ook hierom gocn aanbeveling zou verdienen. In artikel 32 wenscht dc Gezondheidscom missie te zien opgenomen het voorschrift van art. 12 dor bestaande verordening, waarbij bepaald wordt, dat elk woonhuis een bebouwde oppervlakte op den begancn grond moet bobben van ten minste 30 vier kante meter. Hieromtrent doet de commissie van de strafverordeningen opmerken, 'dat, zoolang geen bepalingen golden, waardoor overbe volking van woningen wordt tegengegaan, een voorschrift betreffencb de minimum-op pervlakte van het gebouw reden van be staan had, hoowel toch gebleken is, dM een dergelijk voorschrift niet steeds is te hand haven en het wenschelijk is de mogelijkheid te openen, dat daarvan kan worden afge weken in geval er eenige waarborg bestaat tegen overbevolking. Vandaar dat door den gemeenteraad besloten word art. 12 der Ver ordening op hot Bouwen en Sloopen aldus te wijzigen, dat van het daarbij bepaalde ontheffing zou kunnen worden verleend bij herbouw van niet meer dan één woonhuis, alsmede bij den herbouw van meer, aaneen- gelegcn, woonhuizen, welke tot woning voor ten hoogste twee personen bestemd zijn, in dien die woningen deel uitmaken van hofjes, welke instellingen van wel'da ligheid zijn. Nu door de sedert ingevoerde verordening van 22 October 1903 „houdende voorschrif ten nopens behoorlijke bewoning van wonin gen" do overbevolking wordt tegengegaan, behoeft de oisch omtrent de minimum-opper vlakte van het gebouw niet langer to worden gehandhaafd en is het zelfs gewenscht dien tc doen vervallen juist met het oog op de behoefte aan woningen voor zeer kleine go- zinnen. Worden 'deze genoodzaakt grootere woningen te betrekken dan waaraan zij be hoefte hebben, dan kan >_it aanleiding ge ven tot het in huis nemen van kostgangers, hetgeen niet in do hand gewerkt behoeft te worden. De meening van de Gezondheidscommissie dat het doen vervallen van bedoelde bepa ling, welko in art. 12 der Verordening op het Bouwen en Sloopen voorkomt, beslist een achteruitgang is, kan de commissie van 'do strafverordeningen derhalve niet deelen. Gemeenteraad van Aarlanderveen. Voorzitter: dc Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer mr. C. van der Lee. De notulen wordon gelezen en goedgo- kourd. Voorgelezen on voor kennisgeving aangenomen tal van sedert de vorige verga dering ingekomen stukken. Do Voorzitter deelt mede dat binnen en kele maanden moet worden vastgesteld een bouwverordening, gebaseerd op de bepalin gen van do Woningwet. Hij acht het wen- söhclijk ter bekorting van de discussion in den Gemeenteraad dat de bouwverordening in oonoept wordt ontworpen door B. on Ws. in vereeniging met een commissie van 3 leden uit den Raad. De heer v. Borssum Waalkes zegt het nut dor oommissie niet te erkennen; hij acht haar overbodig Na eenige disoussiën wordt evenwel besloten dat ccn commissie zal wor don benoemd en wordt tot stemming over gegaan. Tot leden der commissie wordeu benoemd de heer on J. van Borssum Waal kes, M. van Muiswinkel en mr. Van der Lee. Eerstgenoemde verklaard do benoeming niot te kunnen aannemen, waarna tot lid wordt gekozen de heer J. H. Raiting. De lieoren M. van Muiswinkel en J. H. Ruting vorklaren hun benoeming aan te ne men, terwijl de heer mr. Van der Lee van het Raadsbesluit in kennis zal worden ge steld. Mededeeling wordt gedaan dat do heer W. Blok de benoeming tot 4de lid van het stembureel, dorp, niet kan aannemen, waarna in diens plaats wordt aangewezen de heer C. van Egmond. Aan do orde komt het voorstel van B. on Ws. om een goldleening aan te gaan, groot 3000, voor vermeerdering van heb bedrijfs kapitaal van de gasfabriek der gemeenten Alfeo, Aarlanderveen en Oudshoorn. In verband hiermede doei de Voorzitter mededeeling van do gevoerde corresponden tie tuasohen de God. Staten van Zuid Hol land en do gemeente Alfen, die leening be treffende, waaruit blijkt dat Ged. Staten bezwaar maakten tegen de goedkeuring van een l'eoning van 15.000 (ieder der gemeen ten 5000), en oen geldleening groot 9000 (ieder der gemeenten 3000) voldoende ach ten, om in het gebrek aan bedrijfskapitaal te voorzien. De heer Ruting vraagt of 3000 van iedere gemeente nu wel voldoende in de be hoefte voorziet dan wel of deze leening slechte een halve maatregel is, waarop de heer M. van Muiswinkel, als lid der gas- commipBie antwoordt, dat door het niet-uit- voeron van enkele voorgenomen werken, met 9000 door de gascommissie kan wor den volstaan, en toch nog aan de gemeenten het op de begrooting 1903 uitgetrokken be drag van f 1650 voor iedere gemeente ais wins/fc over dat jaar kan worden uitgekeerd. Het voorstel' van B. en Ws. wordt aange nomen met 9 stemmen tegen 1, die van den heer J. H. Ruting. Komt in behandeling een adres van J. Stapper alhier, houdende verzoek om wijzi ging van de door B. on Ws. aangewezen rooilijnen voor de door hen te bouwen ar beiderswoningen en eonigo vergoeding voor den grond, dien hij volgens de nieuwe rooi lijn niet zal kunnen bebouwen. Op voorstel van B. en Ws. wordt de rooi lijn eenigszina gewijzigd en wordt besloten aan J. Stapper, alhier, een vergoeding toe te kennen van f 4 per M2 grond, dien hij ten gevolge van de aangewezen rooilijn niet meer zal kunnen bobouwen. De Raad spreekt daarbij als zijn wensch uit, dat mocht worden gebouwd over de aangegeven rooiing B. on Ws. op grond van do slotbepalingen van do Woningwet zullen overgaan tot hot doen afbreken van dat gedeelte dat in strijd met de gegeven bouwverordening is daar gesteld, en wel op koeten van den overtreder. Op voorstel van B. en Ws. wordt eenpa rig goedgevonden een drietal nieuwe lan taams voor do Lage Zijde aan te koopen en dc oude lantaarns naar het Dorp te zenden, waar een driebal lantaarns wegeDS ouderdom voor langer gebruik ongeschikt is bevonden. In nadere behandeling komt het adres van J. Swart o. a., allen te Aarlanderveen, houdende verzoek om het indertijd rnet de gemeente Alfen afgebroken contract vege lende de toelating van kinderon uit Aarlan derveen op de openbare school voor m. u 1. .o tc Alfen weder te herstellen. De meerderheid van heb College van B. en Ws. adviseerd den Raad op het adres afwijzend te beschikken omdat gebleken is dat, hoe hoog men het schoolgeld ook stelle, van minvermogenden niet meer dan de helft rrn het sohoolgeld kan worden gevraagd, terwijl onvermogen den -zonder betaling van sohoolgeld zouden moeten worden toegela ten, waardoor de gemeente jaarlijks op de bcgrooting een bedrag zou moeten uittrek ken, aanwijzende het verschil tusschen den aan de gemeente^ Alfen te betalen kortenden prijs en de ontvangen schoolgelden. De minderheid van het Collego van B. en Ws. was van oordeel dat zioh zoor wei nig leerlingen van min- en onvermogende oudors zouden voordoen en de door do ge meente bij te dragen som gering zal zijn. Do heer Yan Borssum Waalkes vraagt of de Wethouders van opinie veranderd zijn. Dezelfde vraag is door hem in de vorige vergadering ook al geuit toen de heer Boer in den Raad bestreed het voorstel van B. en Ws. dat hij zelf had helpen vaststellen. De heer Boer antwoordt hierop dat hij in beginsel niet tegen de inwilliging van het verzoek was, maai de gevolgen der inwilli ging mochten geen of weinig geld aan de gemeente kosten. Na de laatste Raadsver gadering is aan Ged. Staten geïnformeerd en uit do informatiên blijkt dat niet van alle leerlingen schoolgeld kan worden ge heven, een gedeelte der schoolgelden zou dus voor rekening der gemeente blijven en daar is spreker tegen. De heer Waalkes zegt dat men dat toch vroeger ook moest weten dat van onvermo- genden geen schoolgeld kan worden gehe ven. Als gemeentebestuur mag men toch niet verhinderen dat aam min- en onvermo- genden goed onderwijs wordt gegeven. Spre ker vindt de houding der beide wethouders treurig, zij willen kinderen, wier oudors geon geld bezitten, niet in de gelegenheid stellen uitgebreid lager onderwijs te genie ten. Do heer Boer antwoordt, dat juist zijn billijkheidsgevoel hom doet spreken. In de vele levensjaren die achter zijn rug liggen, heeft hij herhaaldelijk opgemerkt hoe men- schen van zeer geringe ouders zich hebben opgewerkt in de maatschappij; zoowel onder de rijke als onder de arme mensohen vindt mem genieën; stelt men nu de school te Alfen toegankelijk voor inwonora van Aarlander veen, dan dient ieder leerling, die zich aanmeldt, rijk oï arm, te wordem toegela ten en biervan vreest spreker groote uit gaven. Do lieer Waalkes antwoordt dat het mo tief hetwelk de heer Boer aanvoert tegen do inwilliging, door hem wordt aangevoerd vóór de inwilliging, alleen met dit verschil, dat voor spreker een jaarlijksohe uitgaaf van pl.m. f 2.50 geen bezwaar is. De heer C. van Egmond, zijn houding als lid van het Dagelijksch Bestuur uiteenzet tende, was ook in beginsel vóór de inwilli ging van het adres, maar is altijd geweest tegon uitgavcjn uit de gemeentekas. De Raad heeft door het genomen besluit, waaraan hij heeft medegewerkt, zich tot niets verbonden overigens refereert hij zich aan de zooovon gesproken wt>orden vam dem heer O. Boer. Nu het blijkt dat de toewijzing van het ver zoek van J. Swart e. a. geld moet kosten, is hij tegen de inwilliging er van. De heer Waalkes zegt, dat de wethouders toch wel haddon kunnen begrijpen, dat dc inwilliging van het verzoek noodzakelijk moest uitloopen op eenige opofferingen van de zij dé van het gemeentebestuur. De heer M. van Muiswinkel zegt nog niet van meaning te zijn veranderd. Hij wil zijn stem voor het advies van B. cm We. moti- veeren. Hij blijft nog altijd van meening dat do gemeente Alfen de kinderen uit deze gemeente zal toelaten wanneer daarvoor wordt betaald de kostende prijs. Voor ver mogenden is daarvoor geen bezwaar en wan neer nu de voorstanders van openbaar on derwijs eons doen, wat do voorstanders van heb bijzonder onderwijs al sinds een halve eouw hebben gedaan, een suppletiefond's op lichten en flink in hun zak tasten, dan is de zaak in orde. De richting waartoe spre ker behoort is evenzeer voor ontwikkeling als de andere richting; zij wil ook den weg openen voor flink goed onderwijs. Hij toe kent protest aan tegen de woorden van den heer Waalkes alsof de voorstanders van openbaar onderwijs alleen maar voor ver lichting en goed onderwijs zijn. In tal van andere gemeenten verneemt men, datoudeis hun kinderen buiten hun Avoonplaate op openbare inrichtingen ter school zenden, maar dat de verschillende gemeenten hier omtrent contracten ziet men gelden. Do voorzittei zegt, dat hij zich met het gesprokene van den heer M. van Muiswinkel niot kan vereenigen. D© gemeente Zwam- merdam o. m. heeft ook een contract. De héei M. van Muiswinkel herinnert aan de woorden vam den heer M. C. van der Lee in een der voiige vergaderingen omtrent dit onderwerp gesproken. Zoolang er geen rechtsgelijkheid voor de scholen van ver schillende richting bestaat, is het onbillijk één richting te bevorderen. De heer J. van der Knijff verdedigt op dezelfde gronden als door den heer M. van Muiswinkel zijn aangevoerd het advies van B. en Ws. Hij wil door de toewijzing van het adviee geen bepaalde richting bevorde ren, want de Raad vertegenwoordigt alle richtingen. De voorzitter merkt op, dat de school voor meer uitgebr. 1. onderwijs te Alfen niet een school voor één richting is, maar kinderen van allo richtingen worden daarop toege laten. De heer Ruting waagt aan den voorzitter de discussion te willen sluiten; de voorstan ders van hot advies zijn evenmin als de tegenstanders te overtuigen. Ieder heeft om trent het adviee zijn eigen opinie. De voorzitter sluit hierop de discussiën, waarop het advi©6 van B. en Ws., in stem ming gebracht, wordt aangenomen mot 7 te gen 3 stemmen, die van de heeien J. H. Ruting, J. van Borssum Waalkes en C. van Muiswinkel. Bij de nu volgende rondvraag verlangt de heer Rijlaarsdam het woord naar aanleiding van artikel 17a van he4> Algemeen Politie- reglement, houdende bepaling, dat eige naars of houders van met uitvliegend pluim gedierte verplicht zijn to zorgen, dat hun dieren niet los loopen op of langs de open bare wegen. Spreker zegt, dat deze verorde ning is aangenomen door den Raad nadat zij vooraf door den voorzitter op bedrieg lijke wijze was toegelicht. Bij de invoer in~ is gezegd, dat van deze verordening weinig of geen Last zou worden ondervondenzij was enkel voor de kwaadwilligen, en wal bleek nul Spreker, die nooit met do justiii^ in aanraking kwam, werd gedagvaard we gens het los laten loopen van kippen op den Kanaaldijk. De voorzitter protesteert tegen dc uit drukking van den heer Rijlaarsdam. Deze ziet den Raad al voor heel onnoozel aan, dat die zoo maar een verordening vast zon stellen op onjuiste voorlichting. Dc heer Rijlaarsdam zegt dat hij doof do verordening wordt belemmerd in do uit voering van zijn bedrij fen dat was de bedoel ing niet, waarop de voorzitter zegt, dat Rijlaarsdam geen kippen kan houden ten nadeel© van de wegen. Is Rijlaarsdam tegen de vorordening, dan stelle hij voor haar in te trekken. Hierna wordt de vergadering gesloten. Haarlemmermeer. Voor den ifitvoer van paarden naar Duitechland en Engeland zullen to Hoofddorp, Niouw-Yennep, Sloten en Half weg monsteringen worden gehouden. Hillogom.Gisteravond werd door de Hil- legomsche Harmonie-kapel, on'dor leiding van haar directeur den heer J. D. Schouten van Haarlem, in haar tent op den Hout tuin de eerste openbare uitvoering gegeven in dit seizoen en werden verschillende urn- mers ten aanhoore van een vrij talrijk pu bliek vrij goed uitgevoerd. Door de politie alhier is op klaebte, pro ces-verbaal opgemaakt tegen den bierhuishou der F. M.f wegens het verkoopen van sterken drank, zonder vergunning, aan een minderja rig kind. Genoemde bierhuishouder moet reeds meermalen wegens overtreding der drank wet met de justitie kennis hebben gemaakt Eenlgen bloemisten alhier zyn reeds be gonnen met het tulpen rooien. Aangezien dit gewas in het algemeen goed is geweest, wordt een goede oogst verwacht. Katwijksche Van 12 Ju bi! tot on met 29 Augst. afvaart op Zoudagt Van Leiden: 10.30, 2.10 en 0.50. Van Katwijk a/Zee0.50, 12, 1.10, 7.30. Maandag 12 Juni zal dienst A, kapitein VAN RIJN, builen dienst zijn. 6889 13 DE DIRECTIE. De Centrale Liberale Kiesvereniging SS in het Kiesdistrict leiderdorp, heeft voor de stemming op a. s. Vrydag candidaat gesteld voor een zetel in de Provinciale Staten, don Heer te beiden, terwyi z(j de Kiezers uitnoodigt voor do tweede vacature in dat college hun stem uit te brengen op den Heor ie Kal wijk a/Z. Het Bestuur der KiesvB. 6880 22 voornoemd: T. A. O. DE RIDDER, Voorzitter. G. KRUIFF, Secretaris. Twoo Airedales, herhaaldelijk bekroond en aardige huishonden, te koop. To zien en te bevragen: Hon- denasyl, Ammuniliebaven, Don Haag. van oen prachtige party Prima Iieidsche wollen dekens, tegen epolpryzen. Van des middags 1 tot 2 uren en 's avonds na 8 uren. Alle dekens worden met garantie geleverd. Vraagt zichzonding. Adres: N. KKOMIIOUT, Eangegracht 45, by do Volmolen- gracht. 6858 12 van 5876 16 (Céranique de Courtrai), in de Zaal Uaugebrug hoek Steen- schuur, van 12 tot 26 Juni 1904. Geopeud ran 11—5 uren. Entree voor niet-leden 25 Gis. HYPOTHEEK 4 pCt. Direct beschik baar, ook zonder Borg. 5869 7 Br. Ir. lett. MC IX, Alg. Adv.-Bur. A. DE LA MAR, Amsterdam. Een Heer vraagt van 25 Juli tot on met 9 Augustus: een Knrncr met Pension. Brieven mot prysopgaaf onder No. 6886 Bur. v. d. Bid. 7 L. J. GROOTENDORST, Utrecht. Eisch dit Volgens het oude on echt bereide re cept zyn zacht laxoe- rend, bloedzuiverend en siymafdryvend, by- zonder dienstig legen fabrieksmerk ongesteldheden der maag, bevorderen de spysvertering, nemen de duizeligheid wog en zyn 2oer heilzaam tegen de gal en schorpts in het bloed. Dooi het vermeerderd debiet tegen don verminderden prys van 30 Cen ten het verzegelde doosje mot ge brniksannwyzing. 6883 24 Vorkrygbaar to Leiden by den Hoor 1>. IV. JE. F. DE WAAL, Mare 56. Tweede 6S63 9 van 12tol 90 Cis. 47'/, en 90 Cts. van 22'/, tot 65 Cts. j 22. 146. ZAKKEN. Het bcsle en goedkoopste adres voor nieuwe en gebruikte Zakken is by Gebr. DE SWAAN, Groe- nendaal 54, Rotterdam. Telefoon lntercomm. 4145. 6876 6 in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, by opbod op Zaterdag 25 Juni 1904, by afslag op Zaterdag 2 Juli 1904, telkens des avonds te half» aebt, ten overstaan van de Nota rissen KAISER YIJGH te Leiden, van 1. Het aanzioniyk HEERENHUIS on ERF, te Lelden, aan do Z/z. van de Broe9traat, omtrent de Wolsteeg, No. 123, groot 2 aren, 18 centiaren. Dit perceel bevat benoden: Ves tibule en Gang, gedeelteiyk met wit marmer bevloerd, groote Voorkamer en Suite, groote Achterkamor met Brandkluis, Keuken, zeer ruimen Kolder met afgeschoten Hokken voor Wyn en Brandstoffen, 2 Binnenplaat sen, waarvan een met groote Kast, en boven: zeer groote Voorkamer, kloinere Voorkamer, zes Achterka mers, grooten Voorzolder met afge schoten Kamertje, Achterzolder en Vliering. De meeste Kamers hebben Stookplaatsen, vele met marmeren Schooi steonmantols, benevens Kasten. In eigen gebruik geweest. 2. Een PAKHUIS en ERF met afzondoriyko BOVENWONING, te Leiden, aan de Langestraat, Nos 57 en 57a, groot 54 centlaren. Het Pakhuis bevat: ruime Beig- plaat6 on Kantoor en de Bovenwo ning: Voorkamer, Binnenkamer en Keuken, benevens Zolder. Verhuurd to zamen voor f 8.60 per week. Aanvaarding by de betaling vóór of op den lsten Augustus 1904. Do perceolen zyn te bezichtigen als No. 1 op elke Woensdag on Zaterdag vóór den afslag van 24 uur en No. 2 daags vóór en op do dagen van velling en afslag vau 2 4 uren. Meerdere inlichtingen wordon ver strekt ten kantoro van genoemd j Notarissen, Rapenburg 62, ahvaar op alle werkdagen tusschen de veiling en den afslag van 10-2 uron ver- hoogingen worden aangenomen, tegen genot van één vyfde der verhoogsom. 5861 67 GEKOOKTE RUNDER- EN KALFSLEVER. Gewoon en gelardeerd. KALFSLEVER per ons 15 Cents. RUNDERLEVER per ons 10 Cents. Machinaal gesneden. 6882 20 HOOFDKANTOOR: Amsterdam, Nassaukade 145. Hoofdagent te LEIDEN: J. BOODEN, Aloëlaan 2a. Het Bureau geeft mondeling en schrifteiyk advies in zake al datgene, wat betrekking heeft op eenlgerlei Wet, Besluit, Voorschrift of Contract van Militairen of Maritiemen aard; de Pensioenregelingen; de inrichtin gen voor Militair Onderwys; de Verbintenissen als Militair-Geneeskundige en den dienst by het Reservekader, de Marine-Reserve, de Militie, de Landweer, het Legor en de Vloot. 6892 80 De Directie W. M. ENGELBERTS. kan direct of tegen 1 Juli ge plaatst worden, om tegen blliyke vergoeding grondig in het vak te worden opgeleid by JOH. VERDUIJN, Kruidenier, Alfen 1/Z. 6848 7 in vorschillende voor het drogen der Bloemen. Paardensteeg 4* 5888 12 Zooals vorige javon wordt da hoogste Mark?prijs betaald voor zwarte Aal bessen, door C. v. d. ZAAL Cz., Lisse. Levering Station Holl. Spoor Lrise Betaling by elke levering. Horlogerie VAN LEEUWEN, Doezaslraat 29. Wy gaan steeds voort mot onze eerste qualiteiten Uurwerken, Horloges, Pen dule», Regulateurs, Klok ken, Wekkers, enz., allen de nieuwste modellen, met een zéér kleine winst te vorkoopen, waarvoor wy 'van 2 tot 5 jaren garan deeren. Speciale inriohting voor alle voorkomende reparatiön van Uurwer ken, tegen de minst mogelyko pryzen. N.B. Men verzuim© niet prysopgaaf to vragen voor het inzetten van lste qual. Horlogeveereniedere veer, door ons ingezet, wordt 1 jaar gegarandeerd. 5887 18 Gevraagd met 1 Aug. oen flinke DIENST BODE, kunnende kokon en netjes werken, van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden 's avonds tus schen 7 en 9 uren: Hugo-deGroot- straat 8. 6865 7

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 10