Wekeiyksehe Kalender. Stofgoud. Raadgeving. RECEPT. act omlaag naar den neus. Dan giet hij wat olie op het hoofd en let nauwkeurig op, als zo lange het haarlokje naar beneden drup pelt. Als 'de olie recht op den top van den neus aanloopt, zal de toekomst van het paar ge lukkig zijn; maar als zij zich over het voor hoofd verspreidt, of afdruipt aan beide zij den van den neus, is het zeker, dat er on geluk volgt. Na-dat zoo hun horoscoop is getrokken, en, in den regel tot genoegen van bruid en bruigom, de toekomst is voorspeld, heeft het eesentieele en onherroepelijke deel van de plechtigheid plaate. Naast elkander staande, maar met de gezichten afgewend, teekenen bruid en bruigom elkaar het voor hoofd met „sindur" (vermiljoen) De grootste zorg wordt steeds in acht ge nomen, dat de een geen blik op den ander worpt gedurende dit belangrijk proces, waardoor het paar ten slotte tot man cn vrouw wordt gemaakt. Zondag. Er is nauwelijks één oogenblik m het le ven, waarvan het genot en de zegen niet ver hoogd kunnen worden door vriendelijkheid. Maandag. IJvert niet tegen elkaar, maar ijvert met elkander. Dinsdag. Wie niet meer om het oordeel der mon- schen geeft, heeft het recht zich verloren te achten. Woensdag. Eerst dan kan de opvoeding vrucht dra gen, als men het kind vertrouwen en eerbied weet in te boezemen. Donderdag. De vrouw, die goed is voor ondergeschik ten, zal zeker braaf voor haar man zijn. Vrijdag. Zoolang een meisje niet koken kan, Zoolang ook zoeko zij geen man I Zaterdag. De kunst aan anderen welgevallig te zijn bestaat hierin, dat men toont belang in hen te stellen. Wij dat niet ^-oet en merken laat, dat hij het meest belang stelt in zichzelve verspreidt geen zegen om zich en is zelf diep ongelukkig. Beklaag u niet over uw tijdzoo ge hem slecht vl idt, vraag u af wat ge gedaan hebt om hem beter te maken. Thomas Carlyle. Het hart hangt altijd aan de dingen, die men ondernomen heeft. Ren Bazin. Als wij 01.: maar aangrijpen en vermannen, gaat het werk ons weder goed af en wij vinden in den arbeid weder ons genoegen. Goethe. Aardappelen als reinigingsmiddel. Aardappelschillen, in kleine stukken ge sneden en vermengd met niet te veel water, zijn het beste reinig igsmiddel voor karaf fen en doen zelfs de meest verouderde vlek ken uit het glas verdwijnen. Schoon gewasschen en afgedroogde, rau we, ongeschilde aardappelen zijn een voor treffelijk preparaat voor het wassehen van gekleurde wollen zaken en tapisserie-wer- ken, welke na tweemaal wassehen slechts met bijvoeging van azijn uitgespoeld wor den. Dat men messen met een doorgesneden aardappel poetsen cn stalen veeren door het insteken in de vrucht uitmuntend schoonmaken kan, is tamelijk algemeen be kend. Rijstgoloi. 350 gr. rijst, 3£ L. water, 375 gr. suiker, 2 citroenen, L. witte wijn, 14 bladen witte gelatine, eenige druppels saffraan-essence of cochenille. Bereiding: Kook de rijst een uur in het water met de schil van een citroen. Giet ze daarna door een zeef en voeg bij het rijste- na/t de suiker, het sap van twee citroenen, den wijn, do in weinig water opgeloste ge latine en de essence. Laat deze massa in een vorm bekoelen. ALLERLEI. SchooVmmor. Onderwijzer (die het verschil" tussohen de roos en het viooltje uitlegt): ,,Stel je een statige, mooi-geklee- t'.3 dame voor, die met trotsch opgeheven hoofd langs do straat loopt en rechts noch links ziet. Dat is de roos. Achter haar gaat een klein wezentje. Niemand kijkt het aan; het laat bescheiden hot kopje hangen. Wie is dat nuf' Jantje steekt verheugd den vinger op: ,,Dat is haar man 1" Op de meisjesburgerscJoool. Leeraar: ,,Elize, wil je mij eens verklaren wat we onder licht te verstaan hebben?" Elize: „Licht is alles, wat men zien kan." Leeraar: ,,Dat is een zeer onjuiste ver klaring. Je ziet bijv. mij en ik ben toch immers geen licht." SCHAAKOPGAVE. Zwart. In twist. A.en overigens heb zk je altijd voor een ezel gehouden." B.\ „En ik jou voor een genie; maar we hebben ons beiden vergist." Ondeugend. Dichter (van zijn oom verhalend, van wien hij een som gelda heeft weten los te krijgen): ,,'t Is toch een goede ziel, ik zal hem een bundeltje gedichten wijden." Vriend; „Och ja, ondank is 's werelds loon." Een republikein. Drie weken lang had de jonggehuwde man zich in alles geschikt. Toen verloor hij zijn gedul'd. ,,En" snikte zijn vrouwtje jo zei me altijd, dat ik je koningin was". Jawel," zei hij, terwijl er een wan hopige uitdrukking in zijn oogen kwam, „maar als iemand zijn besten tabakspot met verf gevuld vindt en zijn mooie meerschui men pijp voor hamer wordt gebruikt, be gint hij wol de voordeelen van een repu bliek te waardeeren." Uit het opstel van een. bakvisch: „Boven de varkens zweeft voortdurend het Damo- cles-zwaard der worst-fabrikanten." Onder Vegetariërs. „Wat, zeg jij Jan sen niet meer goeden dag?" „Neen, hij had onlangs een vetvlek op zijn jas." Hij kon het betalen I Directeur van een muziekkorps (tot parvenu, die een mu ziek-soirée wil geven): „Ik zal dus zorgen voor drie eerste, drie tweede violen Parvenu (in de rede vallend): „Wat twee de violen; het moeten allemaal eerste violen ajn... ik kan het betalen 1" Huiselijke vriendelijkheden. Hij: „Je bent geschapen om de vrouw van een dom kop te zijn Zij: „Daarom trouwde ik met jou." Muzikaal. Twee buitenmenschen zaten zich vreeselijk te vervelen op een concert, dat heel veol nummers telde. „Willen we er maar uitgaan?" stelde de een voor, juist toen er een trio zou begin nen. „Och, het zal wel gauw afgaloopen zijn: ze beginnen nu al met hun drieën tegelijk; dat schiet op." Oplossing van hal Raadsel in hol vorig Zondagsblad 't Zit er niet aan/ VRAAG. Wat is de overeenkomst tusschen een kus en een gerucht? [Antwoord in het volgend Zondagsblad], Werking der kleuren op zieken. w mi .Sfc '*v gil vhfm Ha IS NR MÉ abed e fgh Wit Wit speelt en zet met den vierden zet mat. [Oplossing in het volgend Zondagsblad Uit Italiö bericht men van eenige interessante waarnemingen betreffende de werking, die verschillende kleuren op zieken en krankzinnigen hebben. In het ziekenhuis van Alessandria zün eenige kamers met roode of blauwe venster- glazon en met rood of blauw beschil derde muren ingericht. Een onrustige zieke wordt daar in een blauwe kamer gebracht en er aan den iDvloed der kleur op zfjn zenuw stelsel overgelaten. Een dolzinnige werd daardoor binnen een uur tot bedaren gebracht. De opgewondenheid van een anderen waanzinnige werd door een eon- daagsch verblijf in een violetkleurig vertrek tot kalmte gebracht. Roode ver trekken gebruikt men bfl den meest voorkomenden vorm van krankzinnig heid, bjj de melancholie die dikwijl» met weigeren van voedsel gepaard gaat Na een verbluf van drie uren in een rood vertrek werd zoo'n zieke meer opgewekt en mededeelzaam en verlangde daarna zelfs naar voedsel.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 12