Een nuttig product. Ingezonden. Uit de Rechtzaal. ködèS MEEL. Melkvoèdsel voor KindersnenZiekenJ De OoHog. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Shaicespeare-hulde. pogingen tot isolecren, die toch niet doel treffend uitgevoerd kunnen worden. Dan zou mon een overzic-ht kunnen krijgen van hot aantal gevallen en het publiek eeuigs- zins kunnen doordringen van het besef, dat mazel tjes", evengoed als roodvonk, enz., een ziekte is, die als zioktc moet behandeld worden, terwijl men toch geen onnoodige moeite of onaangenaamheden er aan ver bindt. Want men mag do mazelen als eon zaak van weinig gewicht besohouwen, zoo lang men met een licht geval te doen heeft, cr komen te veel gevaarlijke bijzaken cn ge volgen bij, om de mazelen in liet algemeen zoo lichtvaardig to beoordcelcn cn alleen hij, die allo voorzorgen neemt om het ge vaar to kecron, kan met een genist geweten het gewaar afwachten. Aan de ltedachtiel Naar aanleiding van het artikel in uw geëerd blad van zaterdag 23 April over al- jchaffing van nachtarbeid der bakkers, neem ik de vrijheid Uli'd. om eenige plaatsruimte te verzoeken, ten einde mijn meening te mo gen zeggen over dat punt. Als vaststaande beschouw ik, dat het de bedoeling des Ministers is, om den nacht arbeid voor bakkers zooveel mogelijk te doen jvordwijion. Indien echter art. 2CG van de Ar beads wet aangenomen wordt, zooals het thans geformuleerd is, komt er van die af schaffing van nachtarbeid niet veel terecht. Art. 266 viel den bakkers als een koudwa- tc-rstraal op het lijf, en geen wonder. De Minister stelde aan den Patroonsbond de vragen: „Acht gij het wenschelijk, dat bij A. v. N. ook aan patroons of bestuurders verboden worde werkzaamheden to verrich ten" en „acht gij het den ondergang van den kleinen bakker, wanneer hem als pa- troon verboden wordt 's nachts arbeid te verrichten?" En met algemceno stemmen (70) verklaarden do afdeenngen, dat alge meen verbod zou worden bepaald. Zou men er nu niet vast op gaan, dat, waar de patroons, do direct belanghebben den, het verbod willen, do Minister hieraan gehoor zou geven? Verschillende verklaringen worden gege ven omtrent do opvattingen van den Minis ter: „do Minister wil de vrijheid in eigen huis niet aantasten," zegt de een; „het zou een aanranding dor individueelo vrijheid zijn," zegt de ander on het ,,L. Dagblad." Bchrijft: „Met de beginselen van Staatsrecht zooals zij algemeen wordon beleden cn op gevat, zou dit in lijnrechten strijd zijn." Wel zoo 1 Ik wil niet wijzen ïn hoe vele gevallen do wet de vrijheid in eigen huis aanrandt; hoe do caféhouder bij de nieuwe Drankwet zijn hor voor do glazen moet wegnemen, zijn gordijntje moet wegschuiven om elkeen een open blik in het cafc fcc kunnen doen slaan, wat blijkbaar noodig geacht wordt tot rich- tigo naleving der wet, dc contróle to ver gemakkelijken, overtreding te. voorkomen en hoe hem zelfs des Zondags verboden wordt vóór 2 uren des namiddags to tappen. Af gezien boo men over dezo bepalingen denkt, men kan dit ook „aanranding" van den kastelein in eigen huis der vrijheid of zoo men wil „aanranding" der individueele vrijheid noemen. Men zal do vergelijking tusschen het café en een broodbakkerij niet gelukkig noemen, enkelen zullen zich hier wellicht aan erge ren. Erger u niet, ik geef alleen dezo verge lijking, omdat beide gevallen in onmiddel lijk verband staan met de controle, naleving dor wet en overtredingen, die hieruit zou den kunnen voortvloeien. Indien den bakkerspatroons geoorloofd wordt 's nachts to werken, zullen dc overtre dingen legio zijn, en dat zulks niet wat ver zinnen is, spoken of duiveltjes voor don geest hal on, zal ik aantooncn, dat door niet het verbod algemeen te bepalen, overtredin gen veelvuldiger zullen voorkomen,, en zeer gemakkelijk worden in do hand gewerkt. In de grooto steden bestaat het kostwerk gedeeltelijk, in kleine steden en op het plat teland is dit zoozeer verderfelijk stelsel al gemeen. De meest arglistige overtredingen zullen uit dit koststefsel veelvuldig geboren worden. Duizenden gezellen in den lande werkon in tern. Vele bakkerijen zijn binnenshuis ge legen geven zij uitzicht op straat, dan wor den de ramen met blinden gesloten of met zakken behangon. Zelden stapt men van do straat in de bakkerij. De tnbtenaar met de controle belast, zal overtredingen heel moeilijk kunnen constateeren. De patroon, die de wet overtreedt, is zeer voorzichtig en gaat omzichtig te werk en als hij eens even goed heeft uitgekeken, wordt do ambtenaar opengedaan. Zulke gevallen doen zich meermalen voor, wanneer do hulp der politie ingeroepen wordt, om een overtreding inzake de wet op den kinderarbeid to constateeren, cn t.io ge vallen betreffen meestal uitwonende jon gens, dio men nog naar de werkplaats zal kunnen zien gaan. Maar hoe dergelijke fei ten to constateeren, waar duizenden gezellen inwonende zijn bij den patroon, cn maar even door hem behoeven te worden gewekt om beneden to zijn? Waarlijk, wanneer die allccnwcrkendc pa troon onraad bespeurt, heeft hij tusschen schellen en opendoen van den ambtenaar gelegenheid genoeg den jongen of knecht naar boven tc sturen. Wanneer h t verbod van werken niet be paald wordt, zoo het niet één geldende maatregel voor allen zal zijn, zal dit schro melijke gevolgen na zich sleepen en zullen ook die patroons worden getroffen, die er geen kostkncchts op Dahouden. Den eerlijken patroon zal het steeds moei lijker worden om zijn minder eerlijken col lega, met goed succes het 1 ofd te bieden. Waarom toch bepaalt de Minister art. 266 toepasselijk op ons bedrijf? In de toelich ting zelve wordt vermeld:... nachtarbeid niet noodig wegens eischen ontleend aan 't bedrijf. Wanneer nachtarbeid wordt gehandhaafd, is dit uitsluitend om des ochtends vroeg irorsch brood te kunnen leveren. Bij het I handhaven van die mogelijkheid is nu geen I onkel openbaar belang betrokken. Zeker, het op warm brood beluste publiek zal het i brood van die bakkerijen betrekken, het de biet zal zich verplaatsen, dc niet des nachts werken kunnende patroon zal in zijn bestaan worden bedreigd. Bijv. een patroon, die we gens zijn ouderdom niet goed meer kan wer ken ,of een weduwe, dio een zaak drijft, do gezellen aldaar werkzaam, zullen mede daar van do gevolgen ondervinden. Waar de ge zellen, alsmede de patroons heb verbod wenschen, zoo geloof ik, dat er niets tegen is om zulks te verbieden. Laten daarom alle bakkers hun stem ver heffen tegen artikel 266. Een gezonde toe stand in bet bakkersvak is niet denkbaar, tenzij de nachtarbeid voor allen verboden wordt. Wat het aanranden der individueele vrij heid aangaat bij zoo'n verbod, nu, ik voor mij meen, dat zulks niet zoo verschrikke lijk zal ziju. Wat weegt hier het zwaarst? En dan zullen wij tot dc conclusie moeten komenhet algemeen welzijn. U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dank- zeggendo voor do verleend© plaatsruimte, verblijf ik, Hoogachtend, Uw. Dw. W. OOSTERBAAN. Dc Haagsche rechtbank veroordeelde een man, dio aan het Bezuidenhout in Den Haag met een schraapijzer een woning trachtte te openen, om naar hij beweerde daarin nachtverblijf te zoeken, tot 5 maanden; een man wegens diefstal van een paardendeken tot 3 maandeneen man, we gens verduistering, tot 3 dagen, cn een man, wegens diefstal, tot 1 maand. In de zaak van den beruchten vechters baas J. Z. te 's-Gravcnhage, reeds eenmaal voor den Hoogen Raad behandeld, conclu deerde adv.-gen. jhr. mr. Rethaan Macaré, gisteren tot verwerping van diens cassatie beroep tegen het arrest van het gerechts hof te Amsterdam, waarheen dc Hooge Raad zijn zaak had verwezen en waarbij hij was veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf, wegens het steken van een persoon met een mes in den nok, bij een twist in hot Lamgroen to VGravenhago. Uitspraak 2 Mei. Te Wciniar, in Duïtschland, is de vorige week ter gelegenheid van den 310sten ge boortedag van Shakespeare een standbeeld van den grooten Britschen dichter onthuld. Het is (zie bovenstaande afbeelding) uit- gevoerd door den Berlijnschcn beeldhouwer Lessing, in opdracht van het Duifcscho Shakespeare-gcnootsohap Het staat in het groothertog olijk park, op een holling nabij de Ilm. Do ruïnen van 't in 1618 cn daarna in 1774 opnieuw verbrand© vorstelijke slot omsluiten rncde het park. Op deze plaats bouwden Karl August en Goethe eens hun „Einsiedelei", Wiel and reeds was verrukt over dit plekje. Het standbeeld vertoont ons Shakespeare zittende op een granieten voetstuk met een rol papier in de eene, een roos in de andere hand. Aan zijn voeten liggen, omgeven door een lauwerkrans, .een doodskop met ec-n muts met bellen er overheen, een dolk en een narrenstaf. Op het voetstuk staat slechts des dichters naam. Bij de onthulling spraken de voorzitter van hot comité, dr. Yon Oechelhauser, en die van do Shakcspeare-vereeniging, dr. Brandl. Ook werden liederen gezongen, o.a. een met dc woorden: „Wie stelde eens do diepzinnigo vraag: te zijn of niet te zijn?" Door mr. Kappeyne van de Coppello is een adres gericht aan H. M. de Koningin, waarin tegen de sluiting van den schouw burg te Haarlem wordt geprotesteerd, om dat door B. en Ws.-een daad zou zijn ver richt, die de raad hun niet had opgedragen. Ook door heb bestuur der Haarlemsche Schouwburgmaatschappij zal binnen enkele dagen een adres aan H. M. de Koningin worden gezonden betreffende dezelfde zaak. Naar „De Avondpost" verneemt, hebben do twee boden bij het departement ven kolo niën, zoomede de heer F., tegen Let door <io rechtbank te 's-Gravcnhage tegen hen gewe zen vonnis hoogcr beroep aangeteekend. Ook do officier van justitie heeft zulks terstond gedaan. Voor de rechtbank te Rotterdam. Yan 1893 af was H. F. den R„ 29 jaar, los werkman tc Gouda, zoo af en toe in dienst van den steenkolenhandelaar P. de Yroedfc aldaar. Op 4 Februari, in den ochtend, was hij gekomen op het kantoor, vragende om zijn loon waarop hij beweerde recht te heb ben. Dit loon was hem toen geweigerd we gens verschil tusschen zijn patroon en hem. In den middag nu van dion dag was hij we der op het kantoor gekomen, na er een bor rel op gezet te hebben. Toen hem weder het geld goweigerd werd en hij van het kantoor was gezet, had hij een ruit der kantoordeur stuk geslagen en vervolgens uit een schuit 18 zakken men steenkolen, zijn patroon toe- behoorende, in het water geworpen. Beklaagde gaf op in drift gehandeld te hebben. Gevorderd werd 14 dagen gevangenis straf. Uitspraak over aoht dagen. Mishandeling. Gisteren werd voor het gerechtshof te Am sterdam het hooger beroep behandeld van de werklieden J. do Boo, J. Kraan en Y. Wort, die door dc Haarlemsche rechtbank worden veroordeeld tot onderscheidenlijk 4, 3 en 4 maanden gevangenisstraf, wegens mishandeling van den onderbaas Barmcntl Op een morgen in beschonken toestand ko mend op 't bouwwerk aan 't Spaarno, waar zij arbeidden, eischten zij, dat de onderbaas Barmentlo hen op jenever zou tractceren. Toen hij weigerde, werd do onderbaas ge trapt geslagen en in een sloot geduwd. l)t man werd in het gezicht verwond. Do eerste beklaagde, de hoofddader, was niet verschenen. Adv.-gen. jhr. mr. Van den Brandeler, eisohte tegen dezen 6 maan- Do feestrede van de vergadering der Sha- kcspeare-Gescllschaft hield prof. Koppel uit Straatsburg, die sprak over do oanfos- sioneelo stroomingen in de tooneolschrijf kunst van den tijd der eerste twee Stuart- koningen. Na do onthulling had een feestmaal plaats. Do verecniging heeft een prijsvraag uit geschreven over de inrichting van hot Sha- kcspcare-tooneel volgens do tooneol'schrij- vers uit zijn tijd. Do prijs is 600 mark; do tijd van inzonding uiterlijk 15 Maart 1905. Bij gelegenheid van denzelfden geboorte dag en van het driehonderdjarig bestaan van do volledige uitgave van de Hamlet hoeft Koningin Alexandra van Engeland aan hot comité, dat ook geldon inzamelt voor een standbeeld van Shakespeare, 2500 franken doen toekomen. Het voornomen bestaat dat standbeeld dezen zomer to El- senour op to richten, dicht bij hot kasteel van Kronberg. Het initiatief voor dit huldeblijk ging uit van een aantal Deensche kunstenaars en letterkundigen. Dit work is opgedragen aan den beeldhouwer Louis Hasselriis, die or medo bezig is; reeds thans spant het de verwachting zeer hoog. den gevangenisstraf. Ten aanzien van de beide andore beklaagden werd bevestiging van het vonnis der rechtbank gerequireerd. De rcohtbank te Amsterdam veroordeelde gisteren don 30-jarigen J. J. Domhoff, overeenkomstig den eisch van het O. M. tot een jaar gevangenisstraf wegens poging tot zware mishandeling zijner echtgenoote, Antje K„ met wie hij in echtscheiding was. Hij had haar op 16 Maart 1.1. nabij het voormalige Karthuizer kerkhof aldaar met eon mes een of meer sneden aan den linker hals toegebracht. De rechtbank to Arnhem veroordeelde W. K., schaapherder te Lunteren, beschuldigd van bedrieglijke bankbreuk tot een jaar ge vangenisstraf. De eisch was H jaar. Voorts werd D. V., landbouwer te Achter berg (gem. Rhcnen), wegens opzettelijke brandstichting veroordeeld tot één jaar en 6 maanden. De eisch was vier jaar. De Hooge Raad verklaardo heden niet- ontvankelijk het revisie-verzoek van D. A. d. H., slager te Rotterdam, veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf wegens diefstal van vee uit do weide. De heer De Roode, redacteur van „Het Volk", zal niet in hooger beroep gaan van het vonnis der Amsterdamsche rechtbank, waarbij hij tot geldboete is veroordeeld we gens beleediging van den aannemer Van den Elshout, te Scheveningen. Be plaat van aEet Volk." Ey z\jn arrest, waarby de boekhandelaar Geurts te Dordrecht werd vrijgesproken van het ten toon «lollen van de bekende plaat van „Het Volk", heeft het gerechtshof te '8 Gravenhage aangenomeD, dat niet is be wezen, dat bekl. het oogmerk had door ten toonstelling van de plaat ruchtbaarheid te geven aan den Inhoud daarvan of die rucht baarheid te vermeerderen. Dat oogmerk moest volgens het Hof ook niet noodzakelijk samengaan met hetgeen bekl. heeft erkend, dat hy als agent van „Het Volk" exemplaren van elk Zondagsblad, ook van dat waarin de plaat voorkwam, heeft ontvangen en ten toon gesteld mot hot doel abonné3 te verkrygen en don verkocp van „Hot Volk" ook In zyn eigen financieel be lang to bevorderen, zonder dat hy wist dat dr. Kuyper op de plaat was voorgestold. Eerder achtte het Hof het bestaan van meer- bedoeld oogmerk by belkl. met dienB opgave ln stryd. ltKCLAMES, 4301 13 h 40 Cents per regel. Eenige Comprimés Vichy Etat, ver vaardigd met het natuuriyko zout, getrokken uit de bronnen van den Franschen slaat: CélesllD Graudc-Grille fïApital, zoodra dezelven in oen glas of floscli met gewoon water gedaan worden, wordt zulks terstond In eon uitmuntend alcalinisch, gas- achtig en spysverterend water veranderd. De jagers, toeristen en reizigers hebben allen do Comprimés YIcliy-Etat aangenomen. 2334 7 Do dienst op de Japansch© torpedobooten is vooral in do eerste twee maanden van den oorlog, ton gevolge van het slechte weer, bij zonder moeilijk geweest. Japanschc offioie- Ten hebben daar een levendige beschrijving van gegeven. Sedert 11 Februari hcorschte strenge kou- do en de zee was zeer ruw. De bemanning van een torpedo-jager sliep als het ware on- den bevroren sneeuw, in zóó grooten getale drongen do sneeuwvlokken de kajuiten bin- non. Op een anderen was het kompas inge vroren. Aan land kan men zich geen be grip van de ontberingen maken. Toch richt te de vorst geen ernstige schade aan, omdat men partij trok van do ondervindingen van 1894'95. Ook verkoudheden waren zeld zaam, omdat do manschappen niet blootge steld werden aan sterke overgangen van temperatuur, zooals op de grooto schepen, waar do kajuiten verwarmd kunnen wor den. Op torpedo-booten is het open kolen bekken het eenigo verwarmingsmiddel, maar er zijn tweo grooto nadoelen aan ver bonden. Op zulk een klein vaartuig zijn gloeiende kolen, vooral als het zwaar rolt on stampt, gevaarlijk gezelschap, en dan is de kolendamp schadelijk als alle openingen gesloten zijn. Hot eenige, wat er op zat, was dus: niet stoken. Blijkbaar hebben dc opvarenden, dio nu voortdurend in de kou leefden, hun gezondheid beter gespaard dan wanneer zij zich hadden kunnen ver warmen. Een grooto moeilijkheid voor de officie ren was ook, dat zij don slaap niet konden vatten. Zij hadden 's nachts dienst en do spanning hij tochten met grooto snelheid en zonder lichten, wanneer alle zintuigen gespannen zijn, om botsingen te vermijden en toch voeling met do andere booten te behouden, werd bijna ondraaglijk. Het was niet alleen het gebrek aan gelegenhoid tot slapen, maar de lange», zware inspanning had slapeloosheid ten gevolge. Rijst-bran- dewijn bracht geen verkwikking en alleen morphine hieTp om li kunnen slapen. Dat alles was veel erger dan het gevecht zelf. Een andere groote moeilijkheid was de voeding. Natuurlijk moet een torpedo-boot goede voedingsmiddelen hebben, maar bij strenge koude verlangt een Japansch sol daat of matroos vooral naar mizo-sjiro, een soort van boonensaus. Vaten met saus werden meo^nomen en moesten, daar in het ruim geen plaats was, op dek vastgCK sjord worden, waar do overslaande golven' ze tot groot verdriet van dc bemanning stuk- of wegsloegen. Het bureau van dc Gezond heidscommissie tc 's-Gravenhage deelt het volgende mede: Herhaaldelijk is in den laatsten tijd sprake geweest van het gevaar, dat er ligt in het gebruik zoowel" van aar dewerk als metaal, waarvan het glazuur of het email loodverbindingen bevat, die in zuren oplosbaar zijn. IndieD daarin zure spijzen worden toebereid, worden daaraan niet onbelangrijke hoeveelheden lood mede gedeeld, welko zeer schadelijke stoornissen in de spijsverteringsorganen veroorzaken. Zelfs bij geringe hoeveelheden dagelijks ge bruikt-, kan daardoor loodkoliok ontstaan en verlammingen en andere nadeelen voor. de gezondheid kunnen een govolg van zulke loodintoxicaties zijn. Dc Gezondheidscommissie te 's-Gravcnha ge heeft zich deze zaak aangetrokken en door een deskundige uit haar midden zijn eenigo proeven, die hier verkocht worden, onderzocht. Uit dit ont.erzoek, dat zich over 25 verschillende merken heeft uitgestrekt, ia gebleken, dat er slechts 15 gobcel lood vrij werden bevonden. Bij eenige soorten was het loodgehalte zeer gering, zoodat het reeds na een of tweo uitkokingen met azijnzuur was verdwenen. In verschillende gevallen werd echter ge constateerd, dat ook na herhaalde uitko- kingcD met azijnzuur steeds loodverbindin gen opgelost werden. Met name was dit het geval' met pannen van de volgende merken: la Silicite, bruin vuurvast aardewerk; Walküre, bruin vuur vast aardewerk; Potcrie dea Al pee, bruin' vuurvast aardewerk merk: de Ster; Jour- dan,^ bruin vuurvast aardewerk uit Var louris, cn wit geëmailleerd metaal, go- merkt U. Enkele bruine pannen zonder bepaald merk werden in mindere mate loodhoudend bevonden. Uit den aard der zaak zullen er nog veel meer soorten van dergelijk kook gereedschap te 's-Gravcnhage in gebruik zijn, waarvan de al of niet sohadelijkheid nog onbekend is. Door mededeeling van merken van pan nen of toezending van monsters aan het bu reel der Gezondheidscommissie zal' kunnen worden nagegaan of dezo merken zijn on derzocht, en blijkt zulks niet het geval te zijn, dan kan dit onderzoek alsnog plaats hebben. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat do winkeliers, bij wio do pannen zijn ge kocht, dio onderzocht en bepaald scha delijk bovonden zijn, door do commissie in kennis zijn gesteld met de eigenschap pen van hun koopwaar en zijn uitgemoö- digd den verkoop daarvan te staken. Bij eon rijwielvcrhunrdor in dc Schietbaanstraat tc Rotterdam zijn Zon dag drie rijwielen verhuurd, welke nog niöfi terugbezor zijn. Een rijwiel is gisteren in beslag gonomen op Katendrecht, waar het verkocht was; het is op het politiebureel in de Witte-de-Withstrant gedeponeerd. Van do tweo andore rijwielen is geen spoor ge vonden. Een walgelijk tooneol. Gis- teravond omstreeks halfclf een troepjet menschen op den Dam bij het Damrak te Amsterdam, 't Middelpunt vormde een vrouw, dio in vorren staat van dronken schap verkeerde, en een agent, dio tracht te het vrouwmensch naar don politie post Molsteeg te transporteeren. Wat het geval nog tragischer maakte, was bet feit, dat de vrouw een kind van een paar jaar op den arm had, dat telkens dreigdo te zullen vallen, dooh hetwelk zij toch zóó stevig vasthield, dat het den omstanders niet mocht geluk ken het wichtje uit de armen harer onwaar dige moeder los te rukken. Geholpen door eenigo burgers was de ar restante den Darn over en de Mozes- en- Aaron-straat ingebracht. Hier trachtte zij zich los te rukken en was er niet een vier tal agenton uit het bureel Molsteeg ter hulp gesneld, wie weet hoo lang het nog geduurd zou hebben eer de vrouw goed en wel achter slot en grendel zou zijn opgeborgen orp haar roes uit te slapen. (Tel.) Een groote brand he ©"ft to Aken een lakenfabriek volkomen verwoest. De schade wordt op 800,000 fr. geschat. 30C? arbeiders zijn broodeloos. Een brandweer man werd door instortende muren gedood LEIDERDORP. Gehuwd: W. vau 't Riet 29 j., en M. Cramer '26 j., beiden alhier. Geboren: Alida Flora, D. van G. van Tol en F. Kersbergen. Ondertrouwd: J. A. Lafeber 28 j. te Leiden, en G. van Leeuwen 24 j., alhier. 0EG3TGEEST. Ondertrouwd: M. Grim- bergen 63 j. te Rijusburg, en J. C. de Kenning 54 j. te Oegstgeest. J. Captein 42 j.f te Zooter- woude, en Al. Zandbergen 36 j„ te Oogstfeest. Gehuwd: L. C. van Amsterdam en J. Elageest. Geboren: Jan, Z. van A. Hoogewoning en G. Schoenmaker- Maria Hendrica, D. van A. Verboon en J. G. van Roojjen. Adrianus Gerardus, Z. van L. Lagendijk en P. van Bunren. Dirkje, D. van J. Glasbergen en G. Bouwman. Elisabeth, D. ran J. van Buiten en I. Mooy. Overleden: Simon Buis 3 m. Susanna Bavendse 78 wod. P. J. van Heusden. Cornelia Boekraad 43 j. Wouter Johannes van den Boogaart 39 j. te Delft. VOORSCHOTEN. Ondertrouwd: L.J. den Hollander '25 j. en J. M. Versteegen 30 j. Gehuwd: J. Koudjjs 27 j. en F. M. Balfoort 24 j. J. H. Karremans '29 j. en P. C. v. <L Werf 26 j. Geboren: Sophia Wilhelmina, D. van R. Muldor en W. P. Vrint.Antonia Wilhelmina, D. van W. J. Romeyn en P.O. Koest. Henricne Johannes, Z. van H. v. d. Hoeven en A. v. d. Ploeg. Johanna Gijsbertha, D. van J. A. Veelo en P. Knegjens. Overleden: A. Zuidorduin 46 j., echtg. van J. J. Schmal. J. J. Toledo 9 j., Z. van J. Toledo en C. Buishuis. WARMOND. Geboren: Albertns Johannes Antonins, Z. van H. H. Haverkort en M. Th, Schoonmaker. Ondertrouwd: Cornelia Benrskens jm. 29 j.. van Lisso, en Geertruida Hermina Heemskerk ja. 20 j., van Warme»

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 6