N«. 13542 Zaterdag 16 April. A". 1934. t§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIDSCH MftBLAI) PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidei per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels /T.05. Iedere regel meer 0.174. Grootore lettors naar plaatsruimte. Kleine advertonti§n van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incassooren wordt/"0.05 berekend. Burgemeester der gemeente Leiden; Gelet op art. 31 der Kieswet; Brengt ter algemeenc kon nis, dat do ver- joekon om verbetering van do kiezerslijst voor den dienst 1901/1905, met do bewijs- i 6tukken tot on mot 21 April a. a op do Seoretario dezer gemeente tor inzage zijn jjodorgelegd en in afschrift tegen betaling -dor kosten, verkrijgbaar gesteld. En gesohiodt hiervan openbare kennis geving door plaatsing in hot „Lcidsch Dagblad". De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 13 April 1961. Leiden, 16 April. Dinsdag 19 April a. s. zal ter gelegen heid van den verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, door de troepen al hier in garnizoen, te twaalf uren 's middags een groote parade worden gehouden op den Zoeterwoudschen singel naby de Doezabrug Als parade-commandant treedt op de lui tenant-kolonel Jhr. Six, van hot 2de regiment veld-artillerie. Met verwijzing naar de advertentio Van do Vereeniging „Geregeld Schoolbe zoek", thans hoofdzakelijk bevordering van herhalings-, vak- ©n ambachtsonderwijs, Voorkomende in het Eersto Blad, betrekke lijk de aangifte van leerlingen op do Zon- 'dagsherhalingsscliool in de Van der Werf- 8traat, kunnen wij ouders cn verzorgers die gelegenheid niet genoeg aanraden. Wel ■wordt van gemeentewege flink lierhalings- onderwijs gegeven, maar vele leerlingen zoeken terstond na het verlaten der school werk bij een baaa of een andere betrekking en zijn dan 's avonds te vermoeid om van die gelegenheid gebruik te maken; daarom biedt do Vereeniging des Zondagsmiddags van twaalf uren tot half twee een uitnemen de gelegenheid aan om geheel kosteloos on der bekwame leiding van den heer Hof- steenge, hoofd der school, en den heer Bre mer het geleerde te onderhouden en to her halen. Ieder ouder of belangstellende toch zal met ons overtuigd zijn, dat, indien er na het verlaten der school niets meer wordt gedaan, op zijn achttiende jaar veel, zeer veol van het geleerde is vervlogen en ver goten. Het heden door ons ontvangen verslag over hot jaar 1903, dat commissarissen der „Leidsche Spaarbank" hebben uitgebracht, kan woder gunstige uk-komsten aanwijzen. Niettegenstaande, door zeer lagen koers 'der effecten, op het daarin belegde kapitaal aanzienlijk moest worden afgesohroven en or ook een ruime afschrijving op meubilair on gebouwdo eigendommen plaats had, be hoefde heb reservefonds niet alleen niet aangesproken to worden, maar werd er nog een, zij het dan ook klein, batig saldo aan toegevoegd. In do tweedo helft van 1903 word, tot een buitengewoon groot bedrag, van do inge legde gelden teruggehaald, een verschijn sel, uitsluitend too to sohrijven aan een on bestemde vrees, ontstaan door verschillende finaneieele calamiteiten liior te lande. Betreurden commissarissen het, dat vele eenvoudige spaarders hun gelden uit de veilige bewaarplaats terugnamen om zc wellicht op zeer onveilige wijze verder te bewaren, zij konden slechts toejuichen, dat bij deze gelegenheid menige post uit de boeken verdween, die er, strikt genomen, niet in thuis behoorde, n.l. groote bedra gen, ingelegd door hen, die men eigenlijk niet tot de eenvoudige spaarders kon re kenen. Een tweede nuttig gevolg, waarop com missarissen wijzen, is, dat do verhouding van het Reservefonds tót het Hoofdkapitaal nu tot 11 pCt. is gestegen, want, al brach ten naderhand velen do teruggehaalde gel den weder in, tóch bleef per slot het „ge zamenlijk tegoed van de inleggers" aan zienlijk kleiner, dan het op uit. December 1902 bedroeg. Do heer H. W. Tieleman deelde den C Jen Moi 1903 aan het Bestuur mede, dat hij, om redenen van gezondheid en drukke be zigheden, zijn ontslag als commissaris moest nemen. Hoewel zeer ongaarne R?t ijverige cn bekwame lid missend, moest het be stuur zijn besluit eerbiedigen. In zijn plaats werd door dc Deporte- nicntsvergadcring van de Maatschappij tob Nut van 't Algemeen gekozen mr. J. T. C. Viruly, die den 2den Juni 1903 zitting nam. Ook dit jaar mocht niet eindigen zonder het bestuur een zwaren slag gebracht te hebben. Den 26stcn December overleed, na een korte ziekte, het bestuurslid, tevens lid van fle Commissio van Dagelijksch Beheer, de heer A. P. M. van Oordt. Gedurende zes en twintig jaren nam hij deel aan het bestuur van de „Leidsche Spaarbank", die hij met hart on ziel lief had, terwijl het lidmaatschap van do Com missie van Dagelijksch Beheer hem in do gelegenheid stelde, nog meer dan ander9 zijn groote werkkracht en juist inzicht op administratief gebied ten nutte der Spaar bank aan te wenden. Yan Oordt's heldere adviezen en aange name medewerking blijven in dankbare herinnering. De Departementsvergadering van de Mij. tot Nut van 't Algemeen benoemde voor de opengevallen plaats tot commissaris mr. G. J. Bisschop, terwijl hot bestuur der Spaarbank uit zijn midden den heer H. Meinosz benoemde tot lid van do Commis sio van Dagelijksch Beheer. Het tegoed der inleggers be droeg op 1 Januari f 2,321,462.05 Ingelegd905,935.03 Aan rente bygescbreven 64,707.25 f 3,292,094.38 1,184,270.20 Terugbetaald i 2 Kapitaal aan de Inleggers ver schuldigd op 31 December f 2,107,824.18 Het aantal inleggers bodroeg 1 Januari 12,005 Als nlouwe inleggers werden inge schreven 855 12,860 Het aantal geheél afgeloste boekje3 bedroeg1126 By het einde van het jaar was het aantal deelhebbers alzoo 11,734 12.892.62s wier tegoed is verdeeld als volgt: Beneden f 5.— 4347 van f 5.- tot 25.- 1822 25.- p 100.- 2070 100.- r 500.- 2277 500.- 1000.- 696 1000.— en daarboven waar- ondor van corporatiön, dus behoo- rendo aan vele personen 522 Het gemiddeld tegoed der deelhebbers was/"179.G3 Het aantal Inlagen bedroeg 140.34 Het Reservefonds bedroeg 1 Januari/"231.955 64s Aan rente, huur, enz. ontvangen 8.459.65 Aan tegoed batig saldo Hoofd kapitaal 4.526.10 f 244.941.39s Te verminderen met: Administratie en andere on kosten, diverse afschry vingen, enz op 31 December bedroeg het alzoof 232.048 77 De vorhouding van het Reservefonds tot de schuld der Bank is 11 pCt. Vorig boekjaar 9.99 pCt. De harmonie pSt.-Gregorius", onderafd. van den Ned. R.-K. Volksbond, afd. Leiden en Omstreken, directeur de hoer L. van Oeffeit, zal ter gelegenheid van haar éénjarig bestaan een muziek-ultvoering geven op morgen, Zondag-avond, met welwlllendo medewerking der rederykerskamer „Vondel", in het bonds- gebouw Rapenburg 10. Voor het akte-examen lager ondorwys zyn te Haarlem geslaagd do dames C. F. Gouwontak en 11. A. Grevenbroeck van Leiden. Heden zyn de korporaals der mariniers J. Th. Boszhard oa L. W. van don Bos on der intrekking hunner dotachoering by de Kweekschool voor Zeevaart alhier, overge plaatst naar de eerste afdeoling mariniers te Amsterdam Het „"Weekblad voor de Burgeriyke Administratie" van heden, 1-6 April, maakt onder het opschrift ^Verboden levering (Art. 24 Gem.-Wet)" er ook melding van dat cenige houthandelaren in en by Leiden zich tot den Commissaris dor Koningin in de provincie Zuid-Holland gewend hebben met de mede- deeilng dat een lid van den Raad dier ge meente by verschillende door hen genoemde gelegenheden, in stryd mot art. 24 Gemeente wet, dool heeft genomen of deelneemt aan lovoringen van hout ten behoeve van door de gemeente uitgevoerde werken. Genoemd weekblad voegt daaraan de vol gende beschouwing toe: pHst wil ons voorkomen dat de adressan- ton met hun grief niet den juisten weg hebben ingeslagen. Wel laat art. 26 laatste lid Gemeentewet toe dat Gedeputeerde Staten ambtshalve het raadslid, dat ln stryd met art. 24 handelt van zyn lidmaatschap verval- Ion verklaren; maar de wet beschouwt toch biykbaar dit optreden als subsldair, on ver onderstelt als normaal dat het do Gemeente raad is die zoodanig raadslid schorst en het geval daarna aan Gedeputeeide Staten onder werpt. pWy zouden dus msenen dat het bedoelde adres aan den Gemeenteraad van Leiden had moeton zyn gericht; eerst, als daarop door den Gemeenteraad niet wordt Ingegaan, zou er o. i. reden kunnon zyn zich tot Gedepu teerde Staten te wenden." Uit het verslag omtrent den toestand van het openbaar cn hot bijzonder middel baar onderwijs in de gemeente 's-Graven- hage over 1903 blijkt, dat de cursus 1903 1904 aan de H. B.-S. met 3-jarigcn cursus begon met 225 en eindigde met 224 leerlin gen; do H. B.-S. met 5-jarigen cursus aan het Bleijcnburg tolt in den nieuwen cursus 247 leerlingen en 1 toehoorder; waaronder 42 meisjes; 9 leerlingen betaalden geen schoolgeld; dio aan do Stadhouderslaan tel de in den cursus 19031961 294 leerlingen en 1 toehoorder; 12 leerlingen betaalden geen schoolgeld. Het leerlingengetal op do H. B.-S. voor meisjos bedroeg 132 cn 5 toehoorderessen, of een geringe toename, in vergelijking met 1902/1903. De Commissie voor het M. O. heeft zich de vraag gesteld of do H. B.-S voor meisjes voldoet aan de eischen van don tijd. Op haar uitnoodiging heeft do di rectrice der school tot de ouders der leer lingen, die gedurende do laatste 5 jaren de school bezochten, een schrijven gericht om hieromtrent do meoning der onmiddellijk belanghebbenden to leecren kennen. Do Commissio van de Vereeniging „Oost en West," welke belast is geweest met do samenstelling van het aan Koningin Em ma aan te bieden huldc-album zal ongeveer ƒ326 kunnen aidragon ten bate van Hr. Ma Stichting „Oranje-Nassau-Oord." Ten einde dit bedrag nog te kunnen verhoogen, zal do Commissio pracht- en gewono exem plaren verkrijgbaar stellen van dit album, waarin de h.andtcekeningcn van de Koning in en den Prins voorkomen. Bij den Minister van Marine kwam hedon o.a, op audiëntie, do kapitein tor zeo Hoekwater, dezer dagen uit Indic te ruggekeerd. Uit Sorrente meldt men dJ. 12 April Hedenmorgen heeft zich, in oen klein motor bootje van de admiraliteit, H. M. Koningin Wilbolmina mot de Groothertogin van Meck lenburg, Prins Hendrik en Haar govolg, naar Castellamare begeven. Gisteren ging H. M. te voet naar 't zg. Dosorto, alwaar pater Mariano H. M. een tea aanbood en van wa&r men een prachtig uitzicht geniet op de Gol ven van Salerno en Napels. In 't hotel werd gisteravond voor H. M. een tarantella gedanst, waarin de jeugdige Koningin veel behagen schepte. Uit Castellamare di Stabia meldt men, dat H. M. te voet door hot stadje ging, en zich toen naar Pompei begaf. Do rytuigen van do hooge gasten zyn altyd omringd door wiel- rydende politieagenten. Vad.) De Koningin-Moeder h6eft het haar go- daan aanbod van eon eerowacht by haar be zoek aan Rotterdam aanvaard. Dezo zal bestaan uit 36 man onder bevel van den heer J. T. Wilkena, commandant, en de heeren G. M. H. Hoffmann en V. van der Willigen, onder commandanten. Het kostuum zal hetzelfde zyn als by het jongste Koninglnno-bezook. Van het 28ste Taal- en Letterkundig Coogro8 to Doventer hseft Prins Hendrik der Nederlandon het beachormheorschap aan vaard. Door een commissie uit het hoofdbestuur dor N. Vr. K. „'s Graveiibage" is, zoo meldt „Het Vad.", nadat reeds een kleine kern van jonge liberalen gevormd was, thans een oproep gericht tot jonge mannen tusschen do 18 en 25 jaar, om over to gaan tot het oprichten eener Vereeniging van jonge liboralen, geiyk or ook reeds bestaan in Rotterdam, in het We8tland en in Gouda. De voorbereidings commissie heeft de nieuw op te richten ver eeniging niet vastgeklonken aan het program van Gravenhage" van a tot z. Aan elk der leden zal behooriyk vrijheid van beweging verzekerd zyn voor zyn eigen overtuiging. Door den gemeenteraad van Woerden is besloten den 'directeur der gasfabriek een verhooging van salaris ad f 300 toe te ken nen. In do vorige zitting toen het voorstel om do kermis te behouden, werd aangenomen, deed de heer Sizoo het voorstel om die dan twee dagen in te korten, w'k voorstel gis teren werd behandeld en met 5 tegen 4 stem men verworpen. Naar aanleiding van het toenemend aan tal leerlingen op dc oponbaro school, het geen men zeker voor een ded op rekening van do leerplichtwet kan stellen, werd be sloten nog een onderwijzer aan te stellen. Naar men mededeelt, zal het nieuwe militaire adminsfcratie-reglement voor het leger belangrijke verbeteringen bevatten. Niet alleen zal de korpsadministratie ver eenvoudigd worden, maar ook de belangen dor officieren zullen daarin worden bohar- tigd. Zoo zullen de kleinzielige bepalingen omtrent de vergoeding van verhuiskosten en reis- cn verblijfkosten, alsmede der trakte- n enten vervallen. De militie krijgt klceding op dracht, voor do vrijwilligers blijft het bestaande stelsel bestaan. In het algemeen zal het streven zijn aan de korps- en com- pagniecomman-dantcn meer zelfstandigheid te geven dan tot nu toe het geval was, ook in het besteden van geld, waartoe nu do machtiging van den minister noodig is. (Tel.) Naar „Het Vad." boricht, wordt de kolonel K. F. A. van de Wall, plaatselijke commandant te Amsterdam, in die zelfde betrokking overgeplaatst naar 's-Gravon- hage, na do pensionncoring van den tegen- woordigen titularis, den kolonel H. A. Gal- koen. Naar „De Tol." verneemt, wordt de lui tenant-kolonel F. W. Weve van het 2de regi ment infanterie te 's Hortogenbosch dan be noemd tot kolonel plaataeiykon commandant to Amsterdam. Naar het „Hbl." verneemt, is do ka pitein jhr. Six, van het regiment grena- diors en jagers, vroeger ordonnanoe-offi- oior van do Koningin, bestemd om binnen kort bij Hr. Ms. Militairo Huis in do be trekking van adjudant terug to keeren. Do „Sbs.-Ct." No. 89 bevat het reis rapport van Hr. Ms. schoener „Zeehond", belast met liet politietoezicht op de visschc- rij in de Noordzee, gedurende de maand Maart 1964. Hr. Ms. „Zeehond" is onder bovcl van den kapitein-luitenant tor zeo H. Herman uit 3o Noordzee in. do haven van Nicuwo- diop teruggekeerd. De luitenant ter zee der 1ste klasse W. F. van Erp Taalman Kip, zal in do eerste helft dor volgende maand met par ticuliere gelegenheid naar Oost-Indië ver trekken. In do gisteravond gehouden vergado- ring van do Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, deed dc voorzit ter, do heer S. P. van Eeghen, voorlezing van het conoept-antwoord aan den wethou der voor do HandclsinriohtLngcn, over de vergaderzaal der Kamer in de nieuwe Beurs. Men weet, dat er één proefvergadc- ring gehouden is. Ln dit antivoord werd de zaal in haar tegen woo rdi gen toestand onbruikbaar gonoemd. Ze resoneprt nl. zóó sterk, dat het voor dc toehoorders onmoge lijk is elkander tc verslaan. Do heer Abram Muller voegde hieraan de klacht toe, dat het zoo geweldig tocht in do nieuwe vergaderzaal, en de voorzitter deeldo nog mede, dat do wethouder zelf overtuigd is van do onbruikbaarheid der localiteit in dezen vorm. Het conccpt-ant- woord werd daarna zonder stemming goed gekeurd. De minister van justitie, gelet op art. 11 dor Wet op het Notarisambt, zooals die bepaling is vastgesteld bij de wet van 6 Mei 1878 (Stbl. No. 29), in verband met art. 1 van het Koninklijk besluit van 4 Juni 1878 (Staatsbl. No. 81); besluit: lo. to bepalen, dat het examen, bij eerstge- mold artikel bedoeld, voor het jaar 1901 zal aanvangen op Vrijdag 1 Juli c. k., en dat hot zal worden gehouden te 's-Graven ha ge; 2o. te benoemen: tot lid en voorzitter der Staatscommissie, belast met het afnemen van genoemd examen: mr. A. P. L. Nclis- son, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden; tot leden: jhr. mr. W. H. do Savornin Lohiran, raadsheer in den Hoo gen Raad der Nederlanden; mr. J. F. Hou wing, hoogleeraar in do faculteit der rechts geleerdheid aan do Gemeentelijke Universi teit to Amsterdam; }hr. mr. W. Th. C. van Doorn, advocaat cn procureur en rechter- plaatsvcrvangor te 's-Gravenhage; F. de Wit, notaris te Oudc-Wctcring (gemeente Alkemade); W. J. H. Verheggen, notaris to Breda; J. Woltcrson, ontvanger der re gistratie to Amsterdam; tot plaatsver van gen de loden: mr. R. H. A. M. Rommc, rech ter in de arrondissements-rochlbank te 's-Gravonhage; mr. H. M. A. Savelbcrg, advooaat on procureur en rcohter-plaats vervanger to Maastricht; mr. J. H. Tclders, advocaat cn procureur to 's-Gravenhage; O. Andrios9e>n, notaris to Rotterdam; C. A. Abbing, ontvanger der registratie cn do meinon te Enschedeo; tot scoretn.ris, O. A. N. T. Jansen van Afferdcn, referendaris bij het departement van justitie te 's-Gra venhage. (Sts.-Ct.) Het vijftigjarig bestaan der Vereeni ging van christelijke onderwijzers en onder wijzeressen in Nederland en do Overzeesch© bezittingen wordt tc Utrecht op Dinsdag cn Woensdag na Pinksteren gevierd. De Don derdag daaraanvolgende is vooral bestemd als feestdag. De vereeniging is 14 October 1854 opgericht, maar met het oog op het seizoen wenscht men het herdenkingsfeest in Mei te vieren. De Londenscho correspondent van hot „Hbl" schryft d.d. 14 April: „De Ned®rland8che kolonie te Londen ver liest een barer leden, wiens vertrek van hier ongetwyfeld door zeer velon wordt betreurd. Jhr. mr. J. Loudon, secretaris van het Neder- landsch Gezantschap bier ter stede, vertrekt namciyk de volgende week van hier om aan de Nederlandsche ambassade te Parys te worden verbonden. Den heer Loudon, die zich gedurende zyn kort verblUf te dezer stede eerst een jaar ongovoer was hy ale Gezantschapa secretaris alhier werkzaam door zyn minzaamheid en welwillendheid vele vrienden hoeft gemaakt, wordt morgen in intlemen kring een af scheidsdiner in het Savoy-Hotol aangeboden." Mr. R. van Swlnderen, de nlouwe Neder landsche gezant to Washington, ia Woensdag metden „RyDdam" te Nieuw-York aangekomen. Volgens de „Now-York Herald," zeide hy, dat Koningin Wilbelmlna in do nfsclieida- audiëntie, welke zy hem verleond had, do beste wenschen voor do Vereenlgde Staten meegaf en hem modedeelde, „dat zy Andrew Carnegio dankbaar was voor zyn mooie go- schonk aan hot Haagacho hof van arbitrage". Mr. Van Swlnderen voogdo er by dat spoedig meer omtrent de plannon bekend zou worden. Het kiezen van een goede plaats voor het ge bouw had mooliykhoden opgeleverd, omdat men zoo'n groot stuk grond noodig had. Het stoomschip „Postdam" nrrlvoordo 15 April van Nieuw-York te Rotterdam; do „Rochusson," van Amsterdam naar Batavia, passeerde 16 April Gibraltar; do „Koning Willem III," van Amsterdam naar Batavia, passeeide 15 April Knap Rocca; do „Bogor", van Rotterdam naar Batavia, arrlvoerdo 15 April te Port-Said; de „Harburg," van Java naar Amsterdam, vertrok 14 April van Mar seille; de „Rhipeus," van Singapore naar London, vertrok 13 April van Colombo; de „Rynland," vertrok 15 April van Amsterdam naar Buenos-Ayres, vla Duinkerken. Hazorswoude. Voor W. Verheul en aUn ochtgonoote, Johanna Wuldman, zal, zoo wU hopen, de 20ste April een ware fe3stdag zyn. Zo zullen dan hun 25-jarigo echtveroenlging vleron. RUk met kinderen gezegend, zal het hun aan biyken van liefde en goiiogeohéld gewis niet ontbreken; maar ook van ver- schillondo zijden zullen de yverige en gunstig bekende echtelieden ondorvinden, dat men deelneomt in hun biydschap en lovensgoluk. De „Harmonie van Hazerswoudo" hoopt op a.9. Hemolvaartsdag oen muziekuitvoering to geven, waarby tot afwisseling oen kinder koor zal optredon, allo onder directie van den hoer A. Fortgens en mot modowerklng van eenigo muziekliefhebbers. De oude aschschuur is weg en de nlouwo staat roeds on ia in gobruik genomen. Wie, van den Ryn komendo, ons dorp nadert en do blik kon schuinslinks wendt, zal moeten toestemmen, dat oon aschschuur daar beter op haar plaats is dan aan don ingang van hot bevolkingscentrum. De toegangsweg is nu vlak langs het gebouw dor openbaro school, waar eon nieuwe houten schutting is geplaatst, opdat ieder zyn Yryheid zou bohoudon. Met hotzelfdo dool is langs den tuin der school oen hoining met prikkeldraad geplant. Een godoelte van dion tuin is nu tot rypad voor do aschkar gemaakt; doch eon ander stuk gomoentegrond is daarvoor in de plaats aan de bewoners van hot schoolhuis ten gebruiko afgestaan, liet voornaamste komt echter ach teraan, n.l. dat ODdor al die goede verande ringen ook word opgenomen do opruiming van een aloude verzamelplaats van vuil ln den vorm van faecallön, voor wclko vorbetoring onzen burgemeester en don Raad wel In do eersto plaats dank mag worden gozogd. We goloovon niet, dat het hierby zal biy ven, maar dat wo Intogendoel nog tal van zulke doel treffende maatrogelen mogen to gemoet zien. Eonigen tyd geledon meiddon we, dat de omnlbu8dionst zou worden goslaakt on oen automobieldionst daarvoor in do plaats zou komen. Voor dit laatsto scbUnt onzo gomoente echtor nog niet vatbaar te zyn; maar wo zullen nu in do golegonheld worden gesteld, van ooft nieuwen omnlbusdionet tusschen ons dorp en Leidon te proflteeren. Do oudornomer P. F. de Jong, wonende in do Sleutelstad, zal alios in hot werk stollen, om ons don tocht gemakkoiyk to maken. Flinke paardon en prachtig ingerichte rytuigon zullen van af 1 Moi liet publiek op gomakkoiyke en vluggo wyzo, vico versa tusschon Hazerswoudo ou Leidon, brengen, waar het wezen wil. Wo vernamen, dat do nieuwe en comfortabols omnibussen vóór den aanvang van don wer- keiyken dienst een proefrit door do gornoente zullen doen, om leder in de golegenhoid te stellen, zich van do netheid en soliditeit der „spullen" to overtuigen. Op den 22sten April n. s. zal het veortlg jear goledon zyn, dat de echtoliedon Hugo van boek Zintel door don band des huwoiyke werden vorbondon. Dat zo hun goudon feest nog beleven, wenschen wy en velen hun van harte toe. Noordw^k. Gisteravond vorgad6rde de commissie voor hot Koningin Emma feest ton raadhulze. Gelyk indertyd bepaald is, zal de inzameling ton bato van het Koningin-Emma- fonds (ten behoeve van de vorploging van minvermogenden ln het Sanatorium „Oranje- Na88au'8-oord") in de tweede helft van April gehouden worden. Als nu word bespiokende wyzo van publlceering, wolko geschieden zal door middel van aanplakbiljetten. Voor dagen van inzameling wordon gekozen Maandag 25 en Dinsdag 26 April, aangezion degelden vóór 1 Mei aan den penningmeester van de Hoofdcommissie moeten afgedragen worden. In den loop der maand Mol zal door mej. Harry van der Harst, concertzangeres te Leipzig, die ln de laatste jaren geregeld onze badplaats bezocht, een concort gegeven wor- deD, waarvan de opbrengst zal strekken ten bate der twee alhier bestaande ziekenfondsen. (St. Liduina-vereenlgicg on ZlokoDzorg). UUnaburg. De Burgemeester van Ryn6burg maakt bekend, dat volgons eon missive van den heer Commandant van hot 4de Reg. In fanterie by voldoende deelneming van af 1 Mei tot 15 September e. k. schietoefeningen tot

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1