13538 Dinsdag 13 April, 934. f 1.10. L30, 1.66. feze <€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." PRIJS DEZER COURANT» Toot Leidon par week 9 Oentti pol 8 maanden Bniten Leiden, por loopei en wnai agenten gerertigd Tranoo per poet PRIJS DER ADVERTENTIES! Van 16 regeli ƒ1.06. Iedere regel meer f 0.17$. - Orootere letter» naai plaatsruimte. - Kleine advertentiën ?an 30 woorden 40 Oeute oontanr i elk tiental woorden meer 10 Oenta. - Voor het incaeseereD wordt/0.05 berekend DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door ANTHONIA SCHOEP, huisvrouw van JOHAN NES BONARIUS, wonendo alhier, een ver zoekschrift ie ingediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank in het per ceel Wol8teeg No. 2. Burgemeester on Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. "VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 12 April 1904. Leiden, 12 April. Na hefc vertrek van den vorigen con servator van het Stedelijk Museum „De La kenhal", werd tot dasver door een der leden van de Commissie „voor de bewaring van voorwerpen, van waarde of belangrijk voor do oudheidkunde en de geschiedenis der kunst" in de waarneming zijner betrekking voorzien. De tegenwoordige zoowel als de vroegere archivaris der gemeente, beiden ais aoodanig lid der oommissie, waren nl. zoo welwillend zich tijdelijk met de werkzaamhe den van den conservator te belasten. De reden, waarom zoo langen tijd noch Van de commissie noch van B. en Ws. "net voorstel tot den Raad kwam om definitief In deze vacature te voorzien, lag in de wen- echelijkheid om tot een algeheele herziening der verordening van 16 Augustus 1866 tot regeling van de werkzaamheden der oommis- ,sie, gewijzigd bij verordeningen van 7 Maart 1867 en 23 September 1886 over to gaan. Voortdurende wisseling in het voor zitterschap der oommissie, in verband mot de veranderde samenstelling vaa het oollegc van B. cn Ws., was op haar beurt oorzaak, dat deze herziening niet spoediger haar beslag kreeg. Thans zijn de verschillende ontwerp- veror deningen, op het Stedelijk Museum betrek- Iking hebbende, gereed en kan na hpar vast stelling tot de definitieve benoeming van een oonservator worden overgegaan. Dit •is te meer wensohelijk, waar in den eersten tijd voor de om- en bijwerking van den catalogus van het Museum meer dan gewone arbeid en inspanning van den oonservator lullen worden gevorderd. B. en Ws. hebben thans den Raad de be doelde verordeningen ter vaststelling aange boden, Zij werden ontworpen door de Com missie voor „De Lakenhal" en kunnen, zoo- als zij den Raad thans worden voorgedra gen, in hoofdzaak ook de goedkeuring van do Commissie „voor de huishoudelijke ver ordeningen" wegdragen, aangezien, met in stemming der Commissie voor „De Laken hal", aan de meeste der door haar gemaak te opmerkingen kon worden te gomoet ge komen. Slechte op enkele punten bleef verschil van mooning bestaan. B, en Ws. lichtten met ewi enkel woord toe, waarom zij hebben ge steend zich in deze aan de zijde der Laken hal -commissie te moeten scharen. Vooraf echter wordt nog op het volgende 's F-aads aandacht gevestigd. Terwijl vol gens de thans nog geldende verordening de rccretaris dor gemeente, do Stade-archivaris en eon onbezoldigd conservator als zoodanig permanente leden der oommissie zijn, zullen do beide eerstgenoomdon volgens de thans voorgestelde regeling daarin niet langer ambtshalve zitting hebben, terwijl het con- servatorsc.hap en het lidmaats (hap der com missie thans uitdrukkelijk onvereenigbaar worden verklaard. Redenen van histcri- schen aard mogen er wellicht in 1867 toe geleid hebben om den secretaris en den ar chivaris als zoodanig in de oommissie te doen zitting nemen. B. en W6. zijn met de betrokken raadsoommissiën van oordeel, dat daarvoor tegenwoordig, hier zoo min als el ders, bijzondere redenen kunnen, worden aangevoerd. En voor de onvereenigbaarheid van het conservatorschap met het lidmaat schap der commissie bestaat te meer reden, nu, bij aanneming der voorgestelde rege ling, aan den conservator in het vervolg een salaris zal worden toegekend. Dit laat ste scheen B. en Ws. met de Lakenhal-com missie niet meer dan billijk, nu aan den conservator bij verordening verschillende verplichtingen zullen worden opgelegd. Wat nu meer in het bijzonder de punten betreft, waarin B .en Ws. meenden niet met de Commissie voor de huishoudelijke veror deningen te moeten meegaan, zoo kwam het ïiim in de eerste plaats voor, dat de gemeen teraad, als tot dusverre, bij de benoeming der commissieleden aan oen voordracht behoort gebonden to blijven. Om geschikt te zijn voor het lidmaatschap dezer commis sie, behoort men toch te voldoen aan bijzon dere eiscben, die beter dan door den Raad door de commissie zelve kunnen worden be oordeeld. Alleen zij bchooren in aanmerking te komen, die aan kennis van geschiedenis en oudheidkunde oen meer dan gewone be langstelling in deze vakken paren. En waar nu de keuze van dergelijke personen, zelfs in een. stad als do onzo, zeer beperkt is, daar moet er vóór allee voor worden ge waakt, dat niet door een benoeming van don Raad buiten de aanbeveling om perso nen zich uit de commissie zouden terugtrek ken, op wier medewerking zeer bijzonder behoort te worden prijsgesteld. En deze zelfde argumenten doen zich in nog sterkere mate gelden, waar de benoe ming van den conservator aan de orde is. Dan scheen het B. en Ws. root de com missie voor het museum toe, dat do be voegdheid van den oonservator om in spoed- easehende gevallen, met vergunning van den Voorzitter, tot aankoopen over te gaan, in art. 6 der verordening, rogelonde de werkzaamheden van den conservator, be hoort behouden te blijven. De ervaring toch heeft geleerd, dat van de hier gegeven be voegdheid meer dan eens moest worden ge bruik gemaakt. Bij aankoopen uit de hand toch dringt de verkooper veelal op een on middellijke beslissing aan. Moest dan eerst nog de gcheele commissie worden gehoord, dan zou allicht do gelegenheid tot aankoop inmiddels verloren gaan. Eindelijk merken B. cn Ws. op, dat opna me in art. 10 van de verordening, regelen de de werkzaamheden van den oonciorge, van de woorden „cn aan het politiebu reau" niet noodig is, zelfs tot verwarring zou kunnen aanleiding geven, aangezien volgens de bestaando organisatie van de brandweer uitsluitend van uit het centraal telephoonbureau do noodige kennisgevin gen bij brand aan de betrokken personen worden overgebracht. Overigens zijn alle door do oommissie voor de huishoudelijke verordeningen ge- wenschto wijzigingen in de ontwerpen aan gebracht. B. en Ws. geven daarom in over weging tot haar vaststelling ovor te gaan. De Aid. Leiden van Let Ned. Werklie den Verb. „Patrimonium," gelezen hebben de „Het goed Recht" van den Bond van Di amantbewerkers, heeft in haar gehouden le denvergadering van gisteravond besloten om voorloopig 10 tot steun te zenden aan den Bond van Diamantbewerkers, hetwelk met algemeene stemmen werd goedgevonden. Alsmede werd nog besloten, deze week' een-strooibilj-t te verspreiden, waa.in uit een zal worden gezet do aanleidendo oorzaak van den strijd tusschen den Dia- mantbcwerkorsbond en de Juweliersvoree- niging, opdat niemand uit onwetendheid verkeerd oordeele. De algemeene vergadering van aandeel houders der Nederlandsche Biscuitfabriek „Nutrix" te Leiden, heeft, na goedkeuring der balans en de winst- en verliesrekening het dividend over het afgeloopcn jaar vast gesteld op 6 pCt. Door de oommisssie tot wetenschappe lijk onderzoek van Suriname is aan 's Rijks Museum van Natuurlijke Historie te Leiden geschonken het zoölogisch resultaat der dooi die commissie uitgezonden expeditie naar do Gonini Rivier, bestaando uit 9 zoogdier- tjes, 1 vogel met nest, 1 vogelnest met ei, 3 vi8schen, 10 slangen, 9 hagedissen, 7 vorachcn, 7 krabben, 2 landschelpen, 72 zoet- waterschclpon, 131 insecten, eenigo larven van Mierenleeuw en libellulidon, 22 buisjes met rupsen en 1 rupsennest. Aan do commissie is daarvoor de dank der Regeering betuigd. Stct Wij ontvingen heb verslag van de werk zaamheden en den toestand der afdeeling leiden en Omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de, over het jaar 1903. Daarin schrijft do secretaris de heer F. van Pomburgh, o. a. het volgende: Na het jubileumjaar 1902, was 1903 voor onze Afdeeling een kalm jaar. Mocht ik in het vorig jaarverslag or op roemen, dat het ledental vooruitgaande was, dit is van korten duur geweest, want nu reeds moet ik weder melden, dat het leden tal, 't welk op 1 Januari 1903 oestond uit 1 donateur, 90 leden klasse A en 46 leden klasse B, nu op 1 Januari 1904 bedraagt 1 donateur, 93 leden klasse A en 48 leden klas se B, zoodat hot dus met 1 lid verminderde, daar het aantal leden klasse A met 3 ver minderd en klasse 13 met 2 leden vermeer derd is. Door den dood vorloor onze Afdeeling dr. W. Pleyte, dio jaren lang lid der Maat schappij geweest i6. Onze vroegere secretaris, dr. L. Vuyk, liet zich, wegens zijn benoeming aan de Rijks landbouwschool te Wageningeu naar die Af deeling overschrijven. De financicele toestand der Afdeeling is gunstig. Want niettegenstaande de bron van inkomsten, bij jaren geleden vergele ken, door vermindering van het aantal le den, aanmerkelijk kleiner geworden is, doet de Afdeeling, zooals u:t het verder gedeelte van het verslag' blijkt, nog zeer veel en sluit de rekening nog met een batig slot. Zaalhuur wordt -.oganwoordig öf weinig óf in het geheel niet betaald. Vergaderinga- kosfcen worden door de bestuursleden zeiven gedragen, behalve bij voordrachten. Yoor afgevaardigden naar Algemeene vergade ringen worden tegenwoordig alleen reiskos ten uitgetrokken. Door zulke bezuinigingen, waardoor de bloei der Afdeeling niet lijdt, blijft de toestand haror financiën gunstig. Sloot de rekening over 1902 met een batig slot- van f 40.25, die over 1903 sluit met een batig slot van 67.50, terwijl de begrooting voor 1903 slechts een post van f 2.25 voor onvoorziene uitgaven aangaf. Het niet aanvragen van eenigo subeidiën, door de Afdeeling toegestaan, aan Yor- ecnigingen als do W. i. t. t- e. club en hot Leesgezelschap, het toetreden van eenige Le den na het opmaken der begrooting en het minder uitgeven op sommige posten der be grooting, als toegestaan was, hebben tot dit verschil geleid. Behalve het batig slot van f 67.50, bezit de Afdeeling nog een Kapitaalfonds a f 50., welk bedrag dit jaar en vervolgens elk jaar belegd wordt, ten einde, bij het vieren van een lustrum, een klein spaarpotje te héb- bon. De ledenvergaderingen werden zoowel in den zomer als in den winter druk bezocht, want die van 26 Januari, 16 Februari, 23 Maart, 15 April, 15 Juni, 10 Juli, 27 Augus tus, 2 September, 24 September, 10 Novem ber, 8 December werden resp. door 54, 42, 45, 30, 42, 34, 29, 33, 37, 48, 62 loden bijge woond. Yervolgens worden van die samenkom sten, alsmede van de bestuursvergadcrin gen korte overzichten gegeven en zijn aan het verslag eenige bijlagen omtrent onder afdelingen toegevoegd. De gemeenteraad van Den Haag, gis ternamiddag vergaderd onder leiding vaa den wethouder dr. Mouton vergaderd, be noemde o.a. tot adjunct-secretaris van het burgerlijk armbestuur den heer A. Jacobsen, armenopzichter, op een jaarwodde van 1400. Op zijn verzoelz is door B. en Ws. met in gang van 1 Mei eervol ontslag verleend aan den heer C. Basman als con trol our der ge meente financiën. Bij do behandeling van een verzoek van don eervol ontslagen inspecteur van politie Van Dorseon, om verhooging van het hem toegelegd pensioen, rees een niet onbelang rijke quaestio omtrent do toepassing van do betrekkelijke pensiocnverordening. Van het standpunt van B. en Ws. moet de aan spraak op hoogor pensioen, ontstaande uit bekomen wonden of gebreken in en door de uitoefening van den dienst, getoetst worden aan de vraag, of die wonden of gebreken zijn ontstaan ten gevolge van aanranding of verzet of van zoodanige dienstverrich ting waaruit gevaar kon ontstaan. In den Raad vond die opvatting bestrijding cn door den heer Janee werd voorgesteld om alsnog een praeadvies van B. en We. to de zer zake uit te lokkon. Te dien aanzien werd door B. en Ws. bet beginsel gehand haafd, dat bij den Raad geen beroep open staat op pensioensbeschikkingen door het dagolijksoh bestuur. Daarenboven gaf dr. v. d. Hoorn nog een advies in den zin der of fieieele medische adviezen omtrent den aard der ziekte van den adressant, waarop de mcening van B. en Ws. berust. Een voorstel om nadere inlichtingen te vragen, werd verworpen. Aan de leden van de Tweede Kamer der Staten Genoraal is een adres gericht door een zestal vtreenigingen, allen te Rottordam gevestigd en vertegenwoordigende do georgani seerde patroons en werklieden in het brood- bakkersbedrüf daar ter stede. Adressanten hebben bezwaar togen de strekking van art. 266 van het ontwerp- Arboidswet 1904, dat aan hoofden en bestuur ders en hun ochtgonooten de onbeperkte vrijheid laat te arbeiden, terwjjl de werklieden zulks niet mogen doen. Deze bepaling zeggen z\i zal schade berokkenen en nadeelige ge volgen hebben voor patroon en werkman. ZU dringen er daarom b(J de Kamer met orust op aan, om dat artikel te verwerpen en het aanrangsuur geiyk te stellen voor hoofd en bestuurder aan dat voor den bakkersgezel. In de gisteravond geheudon vergadering van het kiescollege Nederd. Herv. Kerk te Amsterdam is ter voorziening in do vacature ds. H. Y. Hogerzeil, uit het onlangs opge maakte drietal beroepen de. I. D. L Idenburg, predikant te GroniDgen. In dezelfde vergadoring ls, ter voorziening in de vacature ds. F. H. Herfkens uit het vroeger opgemaakte drietal beroepen ds. 0. Ilunnlngher, predikant te VJJssingon. H. M. do Koningin-Moeder heeft gis teravond met do prinsessen van Bentheim, in do Franscho Opera te 's-Gravenhago, bij gewoond de voorstelling van „Lohengrin," dio gegeven werd met medewerking van Er- nest van Dijck. Omtrent de plaats van hot arbitrage gebouw to 's-Gravenhageverneemt „De N. C." dat de commissie van advies haar keus inderdaad op de achterzijde van dc-n vier hoek van het Malieveld gevestigd heeft; dat echter de Regeering daaromtrent nog niet beslist heeft; voorts dat hot ontwerp-pro gram der uit te schrijven internationale prijsvraag gereed is, maar eerst definitief kan worden vastgesteld on openbaar ge maakt als omtrent de plaats, waar het go- bouw zal verrijzen, een beslissing zal zijn genomen. Naar het ,,Hbl." verneemt, heeft dr. I. Toixeira de Mattos, wiens overlijden de zer dagen werd gemold, een som van 200, vrij van kosten, vermaakt aan de Amster- damsche Universiteitevereeniging. Do heer J. de Koning, lid der firma Tilly Koning, de bekende fabrikanten der Haarlemmerolie, is te Amsterdam over leden cn heeft o. a. aan het Evangelisch Luthersch weeshuis aldaar on dat te Haar lem elk 100,000 vermaakt. Door de Ned.-Indischo regeering is een telegraafkantoor voor den internationalen dienst geopend te Sendaran-agoeng op Su matra. Naar we vernemen, zal binnenkort, mot ingang van 1 Juni a.s. weder een aan zienlijke mutatie onder do post- cn telegraaf ambtenaren plaats vinden. (V. R. G.) Bij de firma J. B. Woltors te Gronin gen is verschenen: „In het Bloembollen land", door Anna van GoghKaulbach. Dit is een typographisch keurig uitgevoerd werkje met 22 fraaie plaatjes in lichtdruk naar oorspronkelijke tcckeningen van W. K. do Bruin. Maar ook do inhoud zelf is er mede in evenredigheid. Het is geen drogo beschrijving van de volden, die eerstdaags weer zoo do aandacht van duizenden cn dui zenden zullen trekken, of van de planten en haar kweckwijzen, die Holland zoo beroemd maakt; maar de inkleeding in novellenvor i is zoo aangenaam mogelijk. Zij is onder houdend en tevens leerzaam. Anna van Gogh weet in haar vertelling prettig te keuvelen en haar personages heel levendig voor te stellen. „In het Bloembollenland" vormt het derde nummer van do „Geïllustreerde Bibliotheek voor jongens en meisjes "an 11 14 jaar." Het plat van het bandje vertoont een dor in kleuren gegeven voorjaarsbloe men. Yan do vier Latijnsche gedichten, waaraan een eervolle vermelding werd toe gekend en die op kosten van het Legaat Hoeufft zullen worden uitgegeven, hebben zich als schrijvers bokend gemaakt: van „Duo Signa", prof. dr. P. H. Damstó te Utrecht; van „Do telcgrafo aorocodilo ad Marooniam", de heer P. Rosati te Bologna; van „Ad Franciam", de heer F. X. Reuss te Rome. De schrijver van „Cornelius Gallus Par- thenio" heeft nog geen verlof gegeven zijn naambriefje be openen. Hot stoomschip „Noordam", van Rot terdam naar Nieuw-York, passeerde 10 April Scilly; de „Proussen", van Singapore naar Amsterdam, arriveerde 10 April be Co lombo do Amstelland", van Buenos-Ayrcs naar Amsterdam, is 10 April Fernando No- ronho gepasseerd; de „Gedé", van Rottor dam naar Batavia, is 10 April Gibraltar ge passeerd de „Gouverneur" (thuisreis) ver trok 9 April van Aden; de „Noordam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 10 April Lizard; de „Oranje", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 10 April van Ge nua; do „President" (uitreis) arriveerde 9 April te Port-Saidde „Rochussen", van Amsterdam en Shields naar Batavia, pas seerde 10 April Dungcness; de „Timor" ar riveerde 10 April van Amsterdam te Bata via; de „Kediri", van Batavia naar Rotter dam, is 10 April Perim gepasseerd. Leiderdorp. De Burgemeester maakt be kend, dat, b\J voldoende deelneming, van 1 Mei tot 15 September a.s. schietoefeningen, tot verhooging van 's lands weerkracht, zullon worden gehouden te Leidon aan den Morsch- singol en noodigt hen, die daaraan wenachon deel te nemen, uit zich ter gemeente socretarie aan te meidon vóór den 19den dezer. Valkenburg. Hot „Harmonlokorps" alhier, vóór ongeveer l£ jaar opgericht, zal zyn eerste uitvoering geven voor donateurs en genoo- digden op a. 8. Zaterdag, 16 dezer, des avonds te acht uron. Waar andore geschikte gelegen heid ontbreekt, heeft de gemeenteraad daartoe welwillend de lokalen der gemeenteschool be schikbaar gesteld. Warmond. Yergadering van den gemeen teraad op Donderdag 14 April dea voormid dags te 10 uren. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Voorstellen in verband met Staatsblad No. 25 van 1904 a Het aantal ambtenaren van 'den B. 8. to bepalen op 2. b Eén daarvan te bezoldigen, c Begin sel, waarnaar de verdeeling dor werkzaam heden zal geschieden, d Het bezoldigen van één beambte tot bijstand van den ambtenaar van 'den B. S. 3. Vaststelling kohier schoolgeld lste kw. 1904. 4. Voorstellen in zake Volksweerbaarheid. 5. Aanbie ding gemeente-verslag 1903. 6. Concept- verordening volgens art. 18 Woningwet. 1 7. Idem regelende de betaling van jaarwed den aan vlo onderwijzers der O. L. School, indien zij door ziekte verhinderd zijn hun ambt waar te n men. v oorstel tot verzeke ring van een deel der financieelo schade bij langdurige ziekte van ondorwijzors. 8. In gekomen stukken: a goedgekeurd, wijziging begroot in gen 1903 en 190-4b idem, kohier hoofdelijken omslag 1901; c idem, honden belasting; d afrekening rijksvergoeding L. Onderwijs, dienstjaar 1902. Grondbe lasting 10. Wijziging begrooting 1903. 11. Reclames hoofd, omslag. Met 12 dezer worden geplaatst: de luite nant tor zee der 2de klasre D. baren M a o- kay aan boord van Hr. Ms. wachtschip be Hellevoeteluisde luitenant ter zee der 2de klasse H. A. Romswinckel in do rol van dat wachtschip on gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. riviervaartuig „Isala"; do adelborst der lsto klas J. van Hongel in do rol van Hr. Ms. wachtschip te Wil- lomsoord en de adelborst der lsto klasse F. O. baren van Aorsson Be ij oren van Voshol in de rol van liet ivaohtschip te Hellevoeteluis en gedetacheerd aan boord van Hr. Ma kanonneerboot „Bulgia". Krankzinnigen-verpleegster. Ter vervulling van de betrekking van ver pleegster bij het krankzinnigengesticht te Buitenzorg kan naar Nederlandsch-Indië worden uitgezonden één gediplomeerde krankzinnigen-verpleegster, die niet jonger dan 25 jaar en niet ouder dan 30 jaar is. Aan do betrekking is verbonden een be zoldiging van /60 'sma-nds, mot drie drie jaarlij kscho verhoogingen van f 10 's maands, tot een maximum bezoldiging van 90 'e maands, benevens vrije huis vesting, voeding on geneeskundige behande ling. Voor de berekening van wachtgeld, non- activiteitstraktement, vcrloftraktement en contributiën aan hot wc 'uwen- cn weezen- fonds van burgerlijke ambtenaren, wordt het traktement verhoogd met f 75, zijnde het bedrag der aan do gediplomeerde ver plegers en verp leegste re toekomende mato- rieelo voordcelen. Nadere bijzonderheden vormeldt de „Sfc.- Ct." No. 85. Jaarfeest der Leidsciie Kellners- en Oppassers- Vereeniging „Ons Belang". Gisteravond viorde do Leidsohc Keilnei»- cn Oppassers-Veroeniging „Ons Belang" haar viorde jaarfeest in het hotel „Da Nord", alhier. De zaal zag er gezellig nit. Rechts voor het tooneol was een greoto plantengroep aangebracht en te midden van groene pal men en varens stond liet fraaie vaandel dor Voreoniging, groen rijk mot zilver door stikt, waarop zinnebeeldig het mooie doel der Vereeniging uitkomt: zorg voor den zie ken makker. De Vereeniging, die naaat do kellnera ook de oppassers in zich opneemt, heeft in dea laatsten tijd nog al to verduren gehad. Mem wil dat op zichzelf staand lichaam zien op lossen in den algemeonen bond van kellnera Het ia te begrijpen, dat de oprichters daar voor huiverig zijn, vooral ook, omdat zij vreezen dat daardoor de oppassers, zeker niet de occonomisch sterksten, alleen zul len staan. Zoo blijft de Vereeniging prijs stellen op haar zelfstandigheid en het bleek dat rij thans nog 43 leden en 30 donateurs telt, zoodat zij werkelijk wol recht op een zelf standig bestaan heeft. Behalve do meeste leden met hun dames sommigen kwamen uit don aard hunner be trekking eerst laat en vele donateurs wa ren er een aantal geïntroduoeerdon, zoo dat de zaal zeeir gevuld was. Blijkbaar werd ook op hoogen prijs ge steld dc tegenwoordigheid van den core- voorzitter, den heer L. Bionen. De voorzitter, de heer J. Plu, opende te ruim negen uren de bijeenkomst. „Ik acht het mij" aldus begon hij „eon aange name taak u op dezen gowichtigon avond, een van blijde herinnering aan den dag van oprichting onzer Vereeniging met haar j liefdevol' doel, steun te verlcenen bij ziekte en dood, hartelijk welkom too te roepen. Ik breng ook woder bij vernieuwing mijd' hulde aan de oprichters, en vooral aan on-J zen eerc-voorzitter Van Biencn, aan de hoe ren donateurs en aan de leden, die allen te1 ramen medewerken aan den verhoogden bloei onzer nuttige Vereeniging. Dit jaar is weder snel hcengevlogon en boawei wij geen dooden onder onze ledcnï hebben te betreuren, troffen ons toch zware 1 slagen door hot verlies van twee donateurs, j de heeren Regeur en Pijl, de eerste op sod; noodlottige wijze ons ontrekt, dc laatste rod jong overleden. "Was hun sterven eon groot verlies voor» hun betrekkingen, ook onze Vereeniging zag. ben met weemoed beengaan en zal hun na-j gedachtenis ineere houden. De stand der kas gcoft alle reden tot te* vrcdeztheód en too zijn we hier gekomen oost'

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1