No. 13530 LEIDSCH DACBLAD. DO^DERDAC 31 MAART. - TWEEDE BLAD. Gemengd Nieuws. FEUILLETON. Uit de Rechtzaal. Uit de „Staatscourant." Anno 1904 Gisteravond werd door eon dor passagiers van den trein, die om 8 n. 53 van Utrecht naar Rotterdam en Den Haag ver trekt, nabij het station Oudewator aan dea noodrem getrokken, aangezien zich een krankzinnige in den trein bevond. De on gelukkige werd te Oudewater uit den trein verwijderd on onder geleide van een veld wachter naar G-ouda getransporteerd. Men schrijft van de Belgische grenzen aan de „N. R. C.": Onze handel in slachtvee met België is in de laatste weken zeer achteruitgaande, en geen wonder. Door den invoer van Ameri- kaansch vee en van ontzaglijke hoeveelhe den bevroren vleasch udt Argentinië is de prijs van het vleesoh in België zeer gedaald. Met het oog op het a.8. Paaschfeesfc is goede en beste qualiteit ossenvleesoh in de hallen to Antwerpen verkrijgbaar voor de volgende prijzen: Hoepvlcesch 30 cents het kilo, rostbeaf 50 cents, worsten en gehakt 40 cents per kilo. Door de Landbouwgroep der Kamer van "Volksvertegenwoordigers in België zal bin nen eenige dagen een voorstel ingediend worden esn den Bfrvoar vaa bevroren jvleosch uit Amerika te verbieden. B ij e« n brand in het noorden van Berlijn zijn Maandagnacht tien men- eohcoi door de brandweer gered, de meesten met behulp van een spnngzeil. Hiorbij werd niemand ernstig gekwetst. Reuter seint uit Bombay weer Tersohrikkolijke berichten over de uitbrei ding van de pest in Engelsch-Indië. Er is weer aanmerkelijke stijging in de epidemie. In de week, eindigende 19 Maart, stierven er in Indnë 40,527 menschen aan de pest, d.i. 7000 meer dan de vorige week. Het ergst woedt de ziekte in Punjab en de Vereenig- dc Provinciën, beide mot 10,000 dooden in de week; in hót presidentschap Bombay 8500 em in Bengalen 5000 dooden in de week. Dicht bij de bouwvallen van Thebo is het graf blootgesteld der beroemde Koningin van het Oude Egypte, Hatsjop- eoe, do stichtster van den heerlijken tempel te Der-cJ-B&kari. Na 194 M. duim voor duim den berg, waarin het graf besloten was, t© hebben ingegraven, kwam men door drie voorzalen in de eigenlijke grafkamer. Er stonden twee sorcophagen van hard zandsteen in, zoo schoon gepolijst, dat zij blonken als koper en overdekt, met prach tige inscripties. Deze hiëroglvphcn melden, dat dc eene sarcophaag de mummie van Hatsjepsoe bevatte en de andere die van haar vader, den Pharao Thotmes I. Beide earcophagen waren echter leeg. De mummie van Thotmes I is gevonden en naar het Mu seum van Kaïro overgebracht. Die der Ko ningin bevindt ziich denkelijk nog in een van do zijzalen, welke .bedolven liggen. Ver moedelijk is haar mummie ie eon tijd van gevaar uit de sarcophaag verwijderd gewor den. Een groot aantal stakers te Roubaix begaven zich naar de weverij van RequiLlart en Scrive, waar zij de ruiten verbrijzelden en trachtten in dc fabriek binnen te dringen. De cavalerie kwam tus Bchenbaido en wist de manifest-anten uiteen te drijven. Een andere troep begaf zich maar de weverij van Etienne Motto, met de zelfde bedoeling; de cavalerie voorkwam ech ter ook hier oproeringen. Een staker werd ernstig gewond en moest naar het hospitaal overgebracht worden. Het aantal der sta kers neemt mot den dag toe. Nu wordt in 65 fabrieken gestaakt. Het aantal stakers is nu, naar do Petit Bleu" meldt, van 4- a 5000 tot 15,000 gestegen. Het comitó van de stakers heeft een protest gericht tot «den heer Combes, waarin het opkomt tegen de aanwezigheid van do troepen. Te Rijsel zijn 800 infanteristen aangekomen, die daarop naar Roubaix vertrokken. De stakers trekken dc stad door en zingen de „internationale". Reed s bor i oh tten wij den dood •van commandant Papyn, het slachtoffer van don eersten dynamiot-aanslag te Luik. Te kwartier over zessen in den morgen over leed commandant Papyn in het „Hótel des Verijdelde plannen. 281 ,,Dat is zeker iets recht treurigs," stemde hij toe. „Maar ik geloof cr nog niet aan, dat het zoo erg wordt. En als het meisje werkelijk in het gesticht wil, nu, dan zal zij mij, armo korel, toch ten slotte niet ge heel laten zitten en ik heb ook nog te veel om te verhongeren. Met ons plan, wel is waar, met ons huwelijk, dat zou in het wa ter vallen, maar... „Troost je over dit punt, Frits.Afge sproken blijft afgesproken 1" verzekerde de 1 freule haastig, de hand van den majoor grjjpend. „Je Betty blijft je trouw. Zij heeft van den hemel de opdracht gekregen, voor jouw grootheid te zorgen en je ouden dag te veraangenamen." „Ik dank je," zcide Ratzenbeck aange daan. „Maar als gij het leven slechts een beetje gezelliger wildot opvatten. Yoor den duivel, zoo'n beetje leven en laten leven 1" „Wees bedaard, het zal gezellig worden, verlaat jo daarop," zeide zij vleiend. „En i wees nu ten minste verstandig en ten op- i zichte van het meisje terughoudender in plaats van indirect voortdu.cnd mijn goe- den invloed te ondermijnen." „Nu, goed," bromde hij. „Maar weet ge, j het schijfschieten, dat moet doorgaan, daar bij moet zij mij altijd gezelschap houden, 't Is een genot. Het meisje heeft oogen a4s een lynx en een kalmte en vastheid van hand als de beste.** „'t Is een meer dan onvrouwelijke berig- Anglais" te Luik. Zijn echtgenoot©, zijn zus ter en de adjudant van den ongelukkige waren om zijn sterfbed geschaard. Ook de geneesheer©n en de hoofdverpleegster waren tijdens zijn laatste oogenblikken in de sterf kamer. Het overlijden van den uitmuntenden of ficier heeft in Luik grooto ontroering te weeggebracht. Weldra verspreidde zich de tijding door geheel België. Den geheelen dag stroomde het betuigingen van deelne ming aan de weduwe van het ongelukkige slachtoffer. Commandant DeJmacre, adju dant van den minister van oorlog, kwam in den namiddag te Luik aan en bracht na- mens den minister aan de weduwe de betui ging van deelneming van den chef van het departement over. Mevrouw Papyn ontving ook bezoeken van den gouverneur der pro vincie en echtgenoot©, terwijl de minister president can telegram zond, waarin hij ver klaarde, dat ook de regeering met de ach- terblijvenden rouw draagt. 'a Avonds kwam het volgende telegram van den president van de Kamer, den ..eer Schollaert: „De Kamer van Afgovaardig- don verneemt met de grootste droefheid het overlijden van commandant Papyn, die den heldendood gestorven is als slachtoffer van zijn plicht. Zij hecht er aan, alle hulde te brengen aan den edelen medeburger, dien liet land verloren heeft door haar bureau op te dragen, u te melden, dat zij hartelijk deelneemt in uw smart en in die van uw fa milie." Het lijk is geheel bedekt met orchideeën en seringen. Het zou gisteren naar het huis van den overledene worden overgebracht. Dc begrafenis zal morgen, Vrijdag, plaats hebben; op verlangen van den overledene zonder militair eerbetoon. Albórie Julion Désiré Papyn werd den 12dcn Januari 1859 geboren en klom van de laagste rangen af geregeld op. Sedert Sep tember 1899 was hij kapitein en bevelhebber van het fort van Liere. Hij was reeds ridder van de Leopolds-orde, een dag vóór den aanslag werd hem aangekondigd, dat hij of ficier in die orde zou worden op voorstel van den goheelen ministerraad; het mili taire kruis ontving hij op zijn ziekbed, toen hem beide boenen waren afgezet. Bier en saccharine. De kantonrechter te Rotterdam besliste gisteren, dat bier, dat verkocht wordt voor oud bier en waarin voor den smaak saccha rine is gemengd, moet beschouwd worden als ondeugdelijk van samenstelling. Dat saccharine geheel onschadelijk is, was te- vons uit dc verklaring van de deskundigen niet bewezen. Bckl. word dus wegens het ten verkoop hebben van ondeugdelijk bior veroordeeld tot 2 boete, subs. 2 dagen hechtenis. De bekende zaak van den gewezen olief van de af dealing „Comptabiliteit" aan het departement van oorlog zal Donderdag 26 Mei a.s. in hooger beroep voor het Ge rechtshof ie 's-Gravenhngo behandeld wor den. Vrij gespróken. De rechtbank te Rotterdam sprak giste ren vrij Jilles Kocdood, arbeider te Rhoon, beschuldigd van opzettelijke brandstichting in de boerderij van J. Barendrogt, in de Bokkeinbuurt te Rhoon, op 3 Januari jl., waardoor de geheelo oogst en veestapel ver loren ging. Tegen den boklaagde die door mr, Adol- phine Kok verdedigd werd, was 4 jaar ge en scht. Naar do „N. R. C." verneemt, zal de of ficier van justitie bij do rechtbank in hoo ger beroep gaan van het vrijsprekend von nis. Dc rechtbank te Amsterdam veroordeel de gisteren den 23 jarig en H. J. H., die had terecht gestaan wegens valschheid in geschrifte, nl. het valschclijk opmaken van quibanties voor verkochte en geleverde koffie-extract en het gebruikmaken dier quitanties, ton nadcele van zijn patroon, heidl Maar als gij het eenmaal zoo hebben wilt; ik kan je immers niets weigeren, Frits. En misschien houdt de lieve God het voor goed, dat zoo'n geweer te onrechter tijd afgaat, en dat een klein gedenkteeken, het behoeft slechts zeer klein te zijn, haar weer geheel tot inkeer brengt." „Foei, Betty," zcide hij verwijtend. „Als dc lieve Heer het niet bij mij bederven wil dan houdt Hij de hand over het meisje." „En ik houd mijn hand over jou, Frits," antwoordde zij teeder. „En morgen, dan verschijn ik weer op het tooneel." „En dan willen wij eens recht fideel ^p Ratzenbeck zijn," viel hij in. „Morgenavond is de pastoor er ook, en dan spelen wij er weer eens flink op los. Gij moogt ook weer een beetje smokkelen, Betty. Dus tot weer ziens... gij... gij vrouw mijner liefde," zeide hij zacht, als in grappige zelfironie, kuste haar hand en voorhoofd cn strompelde, op zijn stok geleund, in zijn paradeuniform de kamer uit. Dertiende Hoofdstuk. Waltrud was door de wijze, waarop Lis- bctha den humoristischen inval van den majoor had opgenomen, innerlijk diep ge krenkt. Toen zij nu 's avonds op haar kamer voor den spiegel stond en zich nog eens in bet kostuum beschouwde, dat zoozeer het misnoegen van Lisbetha had opgewekt, be redeneerde zij bij zichzelve, dat er toch ei genlijk niets verkeerds in kon steken, wan neer men er netjes trachtte uit te zien. Zij bekeek haar spiegelbeeld met een zeker wel behagen en het kwam haar bijna voor als of zij voor een vreemd, mooi meisje stond, voor wie zij een levendige sympathie gevoel- tot gevangenisstraf voor den tijd van 2 jaar. In den nacht tusschen 16 en 17 Februari 11. omstreeks halféén kwamen in een kroeg aan do Utrechtschestraat te Amsterdam een drietal personen, die wat bestelden. Een van hen zeide het gelag niet te kunnen betalen, waarop de waard het half leegge dronken glas wegnam, ten gevolge waarvan een woordenwisseling ontstond. Een be zoeker trachtte de twistenden te sussen, doch ontving van den wanbetaler ecnige stompon. Deze laatste werd toen door den waard de deur uitgezet, doch hij kwam weer binnen, haalde een scheermes uit zijn zak en gaf daarmoo den man, die tot kalm te had aangemaand, een groote snede in den hals. Gedurende 14 dagen had de man een wond en thans gevoelt hij nog steken in den hals. Tegen den niet verschenen beklaagde werd 6 maanden gevangenisstraf gevor derd. Bij Kon. besluit is W. C. N ij h o f f, direc teur der kunstnijverheidsteekenschool „Qucl- linus" te Amsterdam, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. lo. aan een commissie opgedragen een ont werp te vervaardigen van een bijvoegsel tot „De Nedcrlandsche Pharmacopee," bevat tende de bewerking van de homoeopathiscbe geneesmiddelen en, zoo dikwijls dit noodig is, een ontwerp te vervaardigen tot aanvul ling, wijziging of nieuwe vaststelling van dit bijvoegsel tot „De Nederlandscho Phar macopee" 2o. benoemd: tot lrd en voorzitter dier commissie: dr. S. J. van Royen, arts te Utrecht; t< lid en secretaris: P. van der Wielen, apotheker; lector aan de gemeen telijke univerriteit te Amsterdam tot leden dr. N. A. J. Voorhoeve, arts te 's-Gra- venhagedr. M. L. van der Stempel, arts te Amsterdam, en I. S. Cohen, apo theker te Rotterdam. Aan jhr. J. H. Wttewaalvan Stoet wegen, burgemeester der gemeente Rans- •dorp, toestemming verleend om tot 1 Mei 1905 te Nieuwcndam te wonen. Aan na te noemen personen verlof ver leend tot het aannemen der onderscheidings teekenen achter hun namen veilheid: J. H. Sauveur, te Breda, 1 eeraar aan de ge meentelijke hoogere burgerschool, de versier selen van Officier d'Académie, hem door den minister van openbaar onder-rijs en schoone kunsten der Fransche Republiek ge schonken H. A. Scblattraann, te Haarlem, directeur der Maatschappij „De Faam", het kruis „Pro Ecclesia et Pontifi- oe", hem door Z. H. den Paus geschonken; L. G. F. V e r d el m a n te 's-Gravenhage, controleur-huismeester in dienst van H. M de Koningin-Moeder; L. A. Rooi, to 's-Gravc h. 0 kamerdienaar in dl nst van H. M. do Koningin-Moeder, beiden de Ko ninklijke Yictoria^medaille in zilver, hun door Z. M. den Koning van Groot-Britan- nië en Ierland geschonken; J. G. Roel, te 's-Gravenhnge, nestel-lakei in dienst van H. M. de Koningin-Moeder; H. van der Vecht, te 's-Gravenhage, nestel-lakei in dienst van H. M. dc Koningin-Moeder, bei den de Koninklijke Victoria-raedaillc in brons, hun door Z. M. den Koning van Groot-Britannië en Ierland geschonken. Met ingang van 1 April is aan Th. 0. van Wijngaarden, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als assistent voor de aard en delf6tofkunde aan dc Polytechnische School te Delft, en is, voor het tijdvak van 1 April tot en met 31 Augustus benoemd tot assistent voor de aard- en delfstofkun- de aan de Polytechnische School te Delft. Z. S. Beyl, mijn-ingonieur te Leeuwarden. Do Minister van Koloniën heeft P. J. Egbcrs gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-In- dië, om te worden benoemd tot Iccroar bij het middelbaar onderwijs daar te lande. Blijkens modedeeling in de Stct (No. 77) wordt voor het middelbaar onder wijs in Nederlandsch-Indic gevraagd een leeraar bevoogd tot het geven van onderwijs f in dc Duitscho taal en natuurkunde aan de. En aldus knikte zij haar beeld toe en zeide: „Arm ding, zij legt ook alles ver keerd van je uit; ja, dat coet zij. En ik ge loof werkelijk, dat gij jo al te zeer door haar laat influenceeren, en misschien heeft hij, de houtvester, dio je een weinig tegen haar opgezet heeft, gelijk. Maar wees nu kalin cn maak je niet bezorgd. Morgen zullen wij beidon samen eens naar den pastoor gaan en diens opinie vragen." Dit plan bracht zij den volgenden namid dag ook ten uitvoer en reed met Sfcine, die eon mand met levensmiddelen en een pak kleeren voor de arme weduwe droeg, naar het dorp. Op het plein voor de kerk liet zij stilhouden en begaf zich, nadat zij het graf haror moeder had bezocht, naar de pastorie. Zij beval Stine in de ketfken te wachten, terwijl de huishoudster haar zelve naar den tuin bracht, waar Hemskerk zich bij de bijen ophield. Hij kwam haastig, oog door enkele bijen omgeven, naderbij en vermaande dadelijk: „Niet bang zijn voor deze kleinen, comtesjc. Als men maar niet naar hen slaat; dan zijn zij zoo gedwee als een lam." Hij schudde krachtig haar beide handen, ging vervolgens een schrede achteruit en beschouwde haar mot blijde verbazing. „Ei, kijk eens aan," riep hij, „dat staat mij aan! Zoo is het goed; een jonge, voor name dame moet niet als een grijze musch rondloopen, als de geheele natuur zich tooit. Dat zou onnatuurlijk zijn en wat on natuurlijk is, dat is niet in den zin van den Schepper. Ja, ja, dat staat mij aan: een voudig en toch met fijnen smaak. Neem het een ouden man niet kwalijk, dat hij zich in zoo'n zaak een oordeel veroorlooft." „U maakt mij gelukkig door uw woorden, een hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus. De luitenant ter zee 2de klasse F. van Wageningen, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, wordt op non-aotiviteit ge steld. De Nederlandsche Boerenbond. Door het hoofdbestuur van den Neder- landschen Boerenbond is besloten, dat in September te Nijmegen zal gehouden wor den een Nationaal congres van den Ned. Boerenbond, dat twee dagen zal duren. De besprekingen zullen loopen over: a landbouworganisatie, lo. Uitbreiding van den Nederlandschen Boorenbond over alle vereenigingen, die in dcnzclfden geest werkzaam zijn; 2o. organisatie der vcldar- beiders in den Nederlandschen Boeren bond. b. landbouw-coöperatie. Productie-coö peratie, d. w. z. gemeenschappelijk aan- en verkoopen van alles, wat het bedrijf aan gaat, moet worden bevorderd. Consumptie- coöperatie kan alleen door den nood gewet tigd worden. c. landbouwkrediet. Verspreiding cn or ganisatie der boerenleenbanken. d. landbouwonderwijs. Middelen te zoe ken om dit meer populair te maken. e. paohtquaestie. Verbetering en tegen gaan van misbruiken. f. tariefquaestie. Te behandelen in den geest van het rapport, zooals dat vroeger reeds is ingediend. g. boterquaestie. Voorkoming van knoeie rij en bevordering van uitvoer. h. jaohtquacstie. Het jagersbedrijf is noodig, maar met de erkenning, dat aan den landbouw geen schade wordt toege bracht. i. verzekeringen. Uitbreiding en verbete ring daarvan. Tot voorzitters in de verschillende af- deelingen zullen op het congres optreden de heeren: Th. Vcrheggon, Vine, van den Heuvel, mr. J. C. von Bricl Sasse, mr. J. P. Kraakman, mr. J. H. A M. Essink en G. Coovels. Gemeenteraad van lllllegom. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten, houdendo goedkeuring van het Raadsbesluit: opheffing der school voor M. U. L. O. De voorloop ïge vaststelling begrooting schutterij werd goedgekeurd tot een bedrag aan uitgaven van f 2-11. De rekening en verantwoording der ge zondheidscommissie, gezeteld te Katwijk, over 1903 werd goedgekcutdaanwezig was een batig saldo van f 316.01. Met algemeenc stemmen werd tot. onder wijzer aan do O. L, School benoemd de heer K. v. d. Heide, onderwijzer te Dreischor. Alsnu volgde verslag toestand lager on derwijs over 1903. Uit dc verslagen bleek, dat op dc O. L. S. aanwezig waren 383 leer lingen; terwijl voor 7 leerlingen geen plaats was; op de School met den Bijbel waren 132 leerlingenop de school voor m. u. 1. o. waren 11 jongens en 4 meisjes over 1902 on 6 j. en 1 m. over 1903; op dc R.-K. Jon- gensschool 246 leerlingen en op de R.-K. Meisjossschool eindelijk 212 leerlingen. Het verslag van de cotmmi&sio tot wering van schoolverzuim werd zonder lezing goed gekeurd. Daarna volgde rooilijn houten schuur A. Guldemond aan de Hillegommerbcek. Dit onderwerp deed bij de leden uitkomen, dat or behoefte was aan een nieuwe bouwveror dening. B. en Ws. geloofden niet, dat cr op de vraag van den heer G. V. v. Zanten, of er geen middel was, om dc bouwers te ver plichten, om de gedeelten voor hun percee- lon te bestraten. De wethouder H. H. v. Waveren betreur de met den heer G. V. v. Zanten, dat de bouwverordening niet in de gewenschte bc- hoefte voorziet. Alle leden wenschten zoo spoedig mogelijk de bouwverordening te her- I zien. Do rooilijn word vastgesteld evenwij- dig aan de beek. I Öp het adres van P. Ravestein te Aak- mijnheer,antwoordde Waltrud verheugd. „Dit nieuwe toilet is wel nog iets onge woons, maar ik geloof, dat ik mij daarin spoedig zoo goed thuis zal gevoelen, als in mijn vroegere, zooveel eenvoudiger dracht. Mijn japon, welke ik eerst hier aanhad, wil ik aan do arme vrouw brengen, over wie u heeft gesproken. Ook heeft mamsel Dörte mij het een en ander eetbaars meegegeven." „Dat zal een vreugde worden," verzeker de de pastoor. „Vandaag wil ik echter een echte egoïst zijn. Vóór gij u van uw werk der barmhartigheid gaat kwijten, drinkt rij een kopje koffie in den tuin der pastorie. Een stukje koek zal ook wel voorhanden zijn. Ja, ja, ik wil niet van tegenwerpingen hooren." Haastig liep hij naar hot keukenraam, dat op den tuin uitzag, en besprak het een en ander met de huishoudster; vervolgens leidde hij Waltrud over net geharkte pa den naar een beschut plaatsje achter den tuinmuur, waar een tafel met twee stoelen stond. Een groote keraoboom breidde zijn takken daarover uit. Hij was in vollen bloei en op een uibroop van verrukking van Waltrud bij den bekoorlijken aanblik, zci de Hemskerk: „Ja, ziet ge, ditmaal valt Paschcn laat, en nu heeft de lente zich ge haast, om een dubbel mooi feest daarvan te maken; de zachte winter heeft haar daarbij in de hand gewerkt. Ja, ja, dat is een ware pracht, dit teerc, porsoleinachti- ee wit en nog ternauwernood een g-roen blaadje aan den boom." „En dit eigenaardig gegons," merkte Waltrud op, behaaglijk op den houten stoel achterover leunend. „Ja, muziek kan zij maken, de bij, en het komt mij altijd voor, alsof de mijne bijzon- meer, om do publication en advertenties der gemeente voortaan te doen plaatsen in het Hillegom's .Nieuws- en Advertentie blad," werd met algemcene stemmen afwij zend beschikt. De heer Balvers stelde nog pogingen in het werk dit gemeen te-nieuws voortaan voor niets te laten opnemen, waar voor de heer Kat tegenwoordig 25 ont vangt. Deze had een adres ingezonden, om hot voorrecht alleen aan hem te laten, een voorrecht, dat meer kost aan drukkersloon naar hij verklaarde. Het adres van Gebr. van Zanten en J. Heemskerk tot omlegging van den Looe- rerweg I en het maken van een brug in het omgelegde gedeelte, werd voorgelezen. Er bleek uit, dat B. en Ws. met adres santen hadden gecorrespondeerd over da voorwaarden. B. en Ws. hadden dezelfde voorwaarden gesteld als indertijd roet Loos te nv eg III. Uit het adres bleek verder nog, dat adressanten aan die voorwaarden niet konden voldoen Verder werd hier voors hands niet meer over gesproken. Het volgende punt was een aanbod dor Ned.-Herv. Kerk tot aankoop van de Ven- nipperla.an. De kerk vroeg hiervoor f 1400. B. on Ws. stelden voor hierop niot in te gaanalzoo werd met algemeene stemmen besloten Het laatste punt restte nu: geldleening voor dc gasfabriek, B. en Ws. stelden voor een leening uit te schrijven van 125,000, te betalen in 40 jaar op deze wijze: do eer ste 5 jaar ƒ2000; de volgende vijftien jaar 3000; de laatste twintig jaar f 3500. Dit voorstel werd met 8 stemmen aange nomen tegen de heeren Bourgondicn en v. Til. Bij de rondvraag wees de heer H. Vcldh. v. Zanten nog op den onhoudbarea toe stand van de Meerlaan. Hierna sloot do voorzitter de vergadering. (0. H. C llillogoin. In den afgeloopen nacht zijn alhior uit den winkel van A. Maas, aan de Hooldstraat, ontvreemd, ongeveer 600 a 700 sigaren, oen kistje van 100 sigaren en twee kisijes van 50 sigaren, een aantal pakjes sigaretten, een boeveelheid pakjes reepen met noga en crémc, ongeveer '25 afgewogen zakjes met kolfieboonen van 2 '/i heo'ogram en onge veer f 1.60 aan kleingeld. De dader of dadors zyn aan de achterzijde van het huis, dat niet bewoond was, door opschuiving van een boven raam binnbnKeklommen en hebben toen blik baar op hun gemak het geheelo winkelhuis doorzocht. In het achterhuis, waar drie halve baalzak- ken gevuld met kolfieboonen van diverse prezen aanwezig waren, had men een dezer zakken in de beide andere overgestort en vervolgens dio twee takken op verschillende wijze dichtgebonden, vermoedoiyk met het doel om die mede to nemen, waarin de dieven schfinen verhinderd te zyn. Van dezen vreemd- soortigen diefstal is aangifte gedaan by de politie, die geen moeite zal sparen om de daders op te sporen. Het verzoek van den winkelier M. J. 0. Disaelkoen aan de Hoofdstraat alhier om ver gunning tot oprichting van een koek- en banketbakkerij In het door hem bewoonde perceel Is door Burg. en Ws. ingewilligd. Benoemd is tot onderwijzer aan de R.-K. Parochiale Jongensschool alhier de heer J. An8ems. De secretarie dezer gemoente zal op Goeden Vrydag en 2den Paaschdag a. s. ge opend zyn, uitsluitend tot het doen van aan gifte voor den Burgerlijken Btand, van des middags 12 tot des namiddags 1 uur. By de gehouden verpachting van stand plaatsen voor de a. s. kennis alhier, hebben de volgende inschryvingen plaats gehad. W. Patist, Leiden; H. Bos, Grootegast; A Muller, Rotterdam; S. G. v. Buuren, Leiden; H. Klopstra, Amsterdam; P. J Bakker, Am sterdam; A. v. Arkel, Rotterdam; J. Waas dorp, Sa8senheim; N. v. Krocht, Zoeterwoude; P. Wierts, Schiedam; C. J. Visser Jz., Rot terdam; L. Vallenlgoed, Edam; Exofiïaire, EdamJ. Knoop Co., RotterdamP. v. Kilsdonk, Haarlem. Geen inschry vingen waren Ingekomen voor oen draaimolen of tont en. Ovor een week zal do gunning plaats vinden. Sassenheini. De bevestiging van de nieuwe lidmaten dor Nod.-H6rv. Gemeente zal plaats hebben op Goeden Vrijdag, des morgens t< tien uren. der gorde muzikanten zijn. En do honing, dien zij fabriccoren 1" En daarop begon hij over dc slotbewoners te spreken; hoe bij zich verheugde, dat de majoor weer een beetje begon rond te strompelen en welk een prachtexemplaar van een roonsoh de houtvester was en hoe hij, ofschoon toch nog j°Q£, alles zoo flink aanpakte, dat men dadelijk bemerkte, dat hij in het hoschwezen cn d6ri landbouw grondig onderlegd wan. Er zit pit in den man, Lij bezat bovendien een helder verstand, en men moest slechte hopen cm wenschen, dat hot hem op Rat zenbeck niet al te eentonig werd, want zoo iemand, dio zooveel gezien had, had toch meer behoefte aan geestelijken omgang en geestelijke opwekking dan iemand, wiens horizon meer begrensd was. Ook over mam sel was hij vol lof. Die had het huishouden goed in orde en was iemand, voor wie men respect moest hebben. Zoo praatte hij op zijn vriendelijke manier. Spoedig verscheen de huishoudster, spreid de een blauw en wit geruit laicen over do tafel, plaatste het koffieeervies daarop cn bracht eindelijk koffie en koeken, terwijl de koraeboom af cm toe een bloesemblad zacht op de tafel liet neerdalen. Waltrud gevoed de zich behaaglijk op dit gastvrije plekje en liet zich niet noodigen om toe te tasten. Maar later werd rij stil cn nadenkend, zoodat het den pastoor op viel. En toen hij nu vriendelijk em deelne mend vroeg, welke gedachten haar bezig hielden, deelde rij schuchter mede, wat hoar sinds jaren had beklemd. (Wordt t Tvolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 5