(iroote cote*-sp Genre Ctwwpene. Geveilde pereeelen. v°orheen der FEUILLETON. Verijdelde plannen. 2*) Noordw\jk. In het café ,,Port van Glo- vo" werd Vrijdagavond do jaarvergadering der Werkinrichting gehouden. Do rekening over 1903, nagezien door de heeren 8. J. Zandvoort en 0. M. van der Lee, werd goedgekeurd. Er bleek uit, dat zoo op 31 December 1903 de Werkinrichting geliquideerd had, haar bezittingen hadden bedragen ruim 3586. Na een nadere toe lichting door den penningmeester werd de ze onder dankbetuiging gedechargeerd. D© periodiek aftredende bestuursleden J de Groot Jr., K. Ham, J. JU. verstege en J. H. van 'der Werf werden met grooto meer derheid van stemmen herkozen, terwijl als commissie tot nazien der rekening over 1904 werden aangewezen do heeren B. Berkemei er, C. M. van der Lee en S. J. Zandvoort, plaatsvervangers E. de Groot en A. J. Overmcer. Door den penningmeester, den heer J. H. van der Werf, werden nog eeni- go inlichtingen verstrekt aangaande de fa bricage van de (papieren) zakken, waarbij hij vooral den krachtigcn steun prees van den werkmeester, den heer Haasnoot, in wien een waardig opvolger gevonden is voor den heer W. Hoek, waarna de vergadering1 door den voorzitter gesloten werd. liazcrswoudo. De oude consistorie der Gerof. Kerk, die zich achter 'de pastorie be-1 vindt, zal veranderd worden in een tuin kamer. De werkzaamhedon daaraan verbon don zullen pluB minus 600 gulden beloopen' t>a worden uitgevoerd 'door do metselaars P. van der Spek en H. HortenBÏua. Uit goedo bron vernamen wij, dat de laagste klasse van schoolgeld voor één kind niet 40 cents per maand, maar 20 cents is. In do verschillende verslagen van de ge meenteraadszitting ia abusievelijk het dub- bole van het foitelijk bedrag opgegeven. De jeugdige typhuslijder, waarvan wij onlangs melding maakte, is hedennacht over leden. Het kind was nauwelijks 13 jaar oud. Gegstgeest. Het aantal kiozors in deze gemeente bostaat uit 396 personen krachtens art. la der Kieswet, 13 krachtons 16, 16 krachtens 161, 2 krachtens 16*, zoodat hot geheel aantal kiezers voor de Tweede Kamer bedraagt 427 tegen 392 in hot vorlso jaar. Dit getal Is voor de Provinciale Staten 427 en voor den Gemeenteraad 887 tegen 892 en 306 in 1903. mjnshurg. De heor H. Coster had dc gele genheid opengestetld om tegen een kleinen en treeprijs van do biograaf te genieten, waar van velen gebruik maakten, zoo zelfs, dat lang niet allen konden zitten. De voorstel ling geschiedde door de N. Biograaf- Vereen te Amsterdam. De voorstelling liep goed van stapel en voldeed zeer, dank zij de bege leidende, dikwijls humoristische verklaring van hetgeen te zien werd gegeven. Vrijdagavond vergaderde do afdeel ing „Rijnsburg" dor AJgemeene Voreeniging voor Bloembollencultuur bij den heer H. Coster. Aan de orde waa, beschrijvingsbrief voor de a. s. algemeen© vergadering. De behandeling begon bij punt 8: „Voor- stel BloemendaaJOv erve en" om het aan- zeghuis en .beurelokaal to Haarlem telnpho- nisch aan te sluiten (Besloten werd dit voorstel te steunen). Voor punt 9: Voorstel Hiillegom om in nawolging van het H B G. pogingen te doen om tot mindere kosten bij de veilingen te geraken, kregen de afgevaardigden vrij mandaat. Punt 10 is het voorstel van do afd. „Rijnsburg" om do kosten voor do afgevaar digden ter algemeenc vergadering uit de aJ- gemeene kae te bestrijden. Punt H: Voorstel om de vijf-jaarlijkschc tentoonstelling in 1905 te houden in April in plaate van in Maart, vond geen bijval Besloten werd in deee Lieee te steunen, die deze teDtoonstelling in Maart wil blijven houden. Voor punt 12: Voorstel van de afd Hoorn e. o. kregen de afgevaardigden ook een vrij mandaat. Bij de verkiezing voor een afgevaardigde verkreeg bij eerste stemming do heor D v. Itorson de meerderheid; deze echter be dankte. Bij derde stemming werd gekozen de heer B. Star, die de benoeming aannam. Nog word besloten eon request te zenden aan den gemeenteraad met het oog op het rijden van mest, enz. door de Brouwersteeg. De vragonbus bevatte ditmaal een schrij ven, inhoudende een voorstel om een ten toonstelling van afgesneden bloemoD to hou den. Na eenigfi besprekingen daarover en nadat vele leden inzendingen hadden toege zegd, word besloten zoodanige tentoonstel ling te houden De leden, die niet aanwezig waren, kun nen, indien zij voornemens zijn in te zon den, daarvan kennis geven bij don secreta ris, don heer P. v Itorson, bij wien verdere inlichtingen zijn te vorkrijgen. Tot slot was er een fraaie verloting van Flora's lievelingen en eonige luxe voorwer pen. Hot Fanfarekorps „Wilhelmdna" al hier gaf eon uitvoering onder directie van den heeir L. v. Oeffolt t© Leiden, in het café ,,Do Landbouw" Ofschoon deze uit voering alleen bestemd was voor leden, do nateurs on genood igden, was de zaal aar dig bozot. De muzieknummers werden, zoo- als gewoonlijk, zeer goed uitgevoerd,. in het bijzonder „Fantasie Pastorola" van J Werkman. Vooral muntte bij de uitvoering uit J. Kr Ook de voordrachten enz. werden zeer tot aller genoegen ten beste gegeven. De heeren C. v, KL, S. de M. en P H. vol deden zeer. De goheele uitvoering liep naar wonsoh af. Zoeterwoude. Do heer L. van Leeuwen is met ingang van 1 April a.e. bencemd tot postbode to Zoeterwoude. Aan de firma H. G. v. Egmond Co. alhier ia opgedragen: het loveren en bouwon eener overbrugging van het spoorwegempla cement naby de Hydraulische inrichting te Amsterdam aan de Handelskade. Gehouden verkooplng ln het Notarisbuis aan den Burg alhier op Zaterdag 26 Maart 1904 ton overstaan van lo Mr. J. A. F. Coebergh, notaris te Leiden iHet buis met tuin Hoogen Rfindyk 39 en 4], n bod f 4600, kooper de heer A. van Vianen; Jet. huls Hoogowoord 185 en 186a, in bod 4100, kooper de hoer W. J. N. deKokq.q., *oor f 4210; het huis Kraaierstraat 24, in od f 2300, kooper de hoer A. Verhoog, voor 2330; het huis Groenesteeg 53, in bod 2860, kooper de heer J. H. de Kruta; het Juis 2de Gortestraat 44, in bod f 1275, kooper 0 heer D. Mooten; het Stationskofflehuis to Katwük-aan-Zee, aan de Tram- en Haven straat, In bod f 6000, kooper de hoer M. G. Gieren, voor f 0400het huls Klarasteeg 39 is niet gegund. 2o. J. A. van Hamel, notaris te Lelden. Het heerenhuls Breestraat 2, hoek Kort- Rapenburg, in bod f 14,700, kooper de heer N. de Zwart q.q,, voor f 16,300. Familieberichten uit verschillende bladen. Bevallen: Reijers gab. Troost, i., A rnhem. A. S. van Tricht geb. Ketjan. d.F lieerde. AL E. Schröder geb Bezoet de Bie. z. Den Haag. Prey geb Kruymel. z., Oostburg. Gobins du Sart geb. De Groof. z., Zwartsluis. Ovorledon: J G. J. Paravicini di Capelli» m., 65 j., Hilversum. B. Sjoeois, v. 74 j., Baarn. A. Buy8 geb. Overeem, 72 i-, Weesperkarspel. G. A. do Haas geb. Fikkerl, 36 j., Wageningeo K. D Wilkens geb. Schuch, 81 j.. Utrecht P. J. F. Bakker, m. 54 j.. Den Haag. J. AL J. Pontier, m. 71 j., Den Haag. G. C. van deu Bos, m. 77 j., Rotterdam. J. W. Stigter, m. 48 j., Rotterdam. UITLOTINGEN. Loten Suez-Kanaal 5 pCt. Trekking 15 Maart. No. 257288, fr. 150.000; Nos. 296i59 en 125328, elk fr. 25.000; Nos. 262167 en 73285 elk fr.5000; Noa. 216350, 273250, 308265, 39480,232234.149104, 196734, 98022, 99683, 293057, 51665,292394.75318, 92326. 209477. 135357, 241198. 13943, 297858 en 212286, elk fr 2000. Loten van Parijs van 1865. Trekking 15 Maart. No 10831, fr. 150,000; No 44232. fr. 50.000j Nos. 77012, 526826, 533271 en 549907, eik fr. 10,000. Noa. 94854, 219781, 3-38718, 487712 en 501652, elk fr. 5000; Noa. 148375, 250049, 298929» 364508, 401076, 517119, 534463, 553354, 568539 en 572428, elk fr. 2000. In de Sted. Werkiur. zijn opgenomen t DATUM. DAGEN. Tolw. para. Ki»- dsraa. -j 3 O H 20 Maart Zondag 44 16 60 21 Maandag 65 14 69 22 Dinsdag 59 17 76 23 Wosnadag. 66 22 88 s* Dondardag 64 20 84 26 Vrydag 63 18 81 26 Zatordag 69 16 74 Ueriolat de OTCTV A tstgst iwtip Soortfooeden en „O, ik geloof, dat Ik heel goed een go- heim kan bewaren." Hij greep haar onder den arm en liep langzaam mot haar in de kamer op en ueer. „Weet gij," zoide hij meesmuilend, „als tante Woensdag nog niet is opgestaan en nog in haar vertreikken huist, dan maken wij haar een regelrecht© staatsiovisito, met alle formaliteiten. Hinncrk moet zijn liveroi aantrekken cn ons aandienen, en dan ver schijnen wij op het tooncel, ik in parado- uniforra en gij... ja, wat moeten wij dan met jou doen!" Hij bekeek haar onderzoekend van boven tot beneden en vroeg: „Zeg eens, kind, is dat je beste toilet?" „U vindt zeker, dat ik een beetje eenvou dig ben voor een staatsie-visite", zeide zij onzeker. „Of ik dat meen," zeide hij lachend. „Een gezichtje als do maand Mei in levendo lij ve, een figuurtje zoo lenig als een rijzweep en con japonnetjo als van een oude ziel. Dat past niet bij elkaar, mijn kind. Maar je papa heeft voor je gezorgd en mamsel is mode in het geheim. Morgen zal Dittmar- sche, de beste naaister in de stad, verschij nen en dan kan er op losgenaaid worden. Dan willen wij toch eens zien, wat er van je te maken is, meisje. Of beteekent voor jou deze kaftan, dien gij aan hebt, het be grip van alle elegantie 1" „Dat niot," bekende zij. „Maar tante Lis- betha vond» dat mooie kleereo niet© voor mij waren, en haar redenon waren eigen lijk overtuigend." „Zoo, zoo. En hebt gij nooit het verlan gen gekoesterd er eens zeer chic en mooi in de kleeding nit te zien?" Waltrud bloosde. „Somtijds," bekende zij bedeesd. „Maar ik heb immers ook een an der doel dan de jonge meisjes gewoonlijk hebben." „Zeker, dat hebt ge. hm, hm... een mooi, zeer prijzenswaardig doel. hm, hml... Maar mij dunkt, het eerste doel voor een jong moisjo moest zijn er keurig uit te zien, als het ware om er in te bijten. En hot is afge sproken: do staatsievisite wordt gebracht, nietwaar? Gij zult eens zien, welke oogen Betty opzet, als zij ons zoo in vol ornaat ziot aankomen. Het wordt een fijne boel," zeide de majoor „Als zij het ons maar niet kwalijk neemt," zeido Waltrud bezorgd. Zij gaven zich nu boiden mot ijver aan het schijfschieten over, waarin het meisje spoedig zulk een vaardigheid kreeg, dat de majoor er ver rukt over was. Natuurlijk bleven ook de gebeurtenissen van dozen dag, gebeurtenissen, welke in den tot dusver zoo eentonigen levensloop van het jonge meisje als van een bijzondere be- teckenis waren, niet zonder invloed op WaltrudJs gemoedstoestand. Toen zij 's avonds in haar bed lag, voelde zij haar hart weer beklemd en bange twijfel vervul de haar. Het geloof aan tante Lisbetha w..s aan hot wankelen geraakt en hoe meer zij, onder den indruk van Scliwarzhoffs woor den, over het wezen van haar opvoedster nadacht, des te minder wilde het baar be vallen. Zij bekende zichzolve, dat zij eigen lijk nooit genegenheid voor haar had ge voeld, dat ook het respect begon to verdwij- nec, en dat het ton laatste zelfs op twist en tweedracht zou uitloopeD, als zij niet meer, zooals vroeger, zich onzelfstandig on der de heerschappij van de freule stelde. En dat wilde zij niet; neen, dat wilde zijniet. Zij verfrommelde bij dit besluit onwille keurig een punt van het beddelaken in de vuist en stok haar kopjo vasberaden uit de kussens omhoog, om spoedig weer angstig ineen te 'duiken, toen opnieuw een gevoel van weifeli^j, van troosteloos alleen-zijn, haar overviel. Hoo onaardig was toch die Kuno van morgen jegens haar geweest, toen hij haaj zoo nijdig „zuster prinses" noemde on spottend informeerde of zij hem ook een geldstuk zou geven als hij later eens trek in een boterham en een stuk leverworst, had. En toen zij tegen hem zeide, dat zij van dorgelijke praatjes niets anders begreep don dat zij ongepast waren, stak hij de tong tegen haar uit, trok een vreesclijk gezicht on zeide, dat hij wel gelegenheid zou vin den, het haar terdego in te peperen, als ze to Ratzenbeck was gekomon om daar lessen uit to dcelen. Zij hunkerde er naar haar hart bij iemand uit te sterten, iemand in haar vortrouwen te nemen. Zij had een oprechte genegenheid voor den majoor opgevat, maar als z'.j er aan dacht, dat zij dezen wellicht zou kun nen vragen naar hetgeen haar gemoed ver vulde, dan begon zij te weifelen. Met hem to praten, met hem naar de schijf te schie ten, ja, dat was wel amusant. Maar zulke dingen I Neen, zij voelde het, die waren niet voor zijn beoordeoling geschikt. Zij kon haar volle vertrouwen slechts aan diegenen schen ken, die buiten den kring harer naastoi bloedverwanten stonden en die zich zoo deel nemend jegens haar betoond hadden, nl. don eenvoudigen dorpsgeestelijke en den houtvester. Doch neen, voor dezen laatste gevoelde zij iets als schroom, hii deed haar zijn meerderheid gevoelen eu daarbij behan delde hij haar met een welwillendheid, zoo als men jegens zoete kinderen aan den dag legt. Zij kon den pastoor alleen volkomen vertrouwen. Zij wilde hem raadplegen als er iets te raadplegen was. Haar gedachten dwaalden af en zij moest er onwillekeurig aan denken, hoe zij heime lijk do beide jongedochters van een in Mun ster naast haar wonend officier had bo- worderd, wanneer zij zich in den tuin ach ter het huis met bal- en hoepelspel vermaak ten, of als geoefende wielrijdsters, tot ont steltenis van tante Lisbetha, in een ietwat opvallend, maar zeer elegant toilet, op haar blinkende rijwielen over de straat reden. Zij sloot de oogen en nu kwam het haar voor alsof zij zelve op zulk een sierlijke mar chino, geheel vrij en ongedwongen zat en met de snelheid van den wind uit den ge zichtskring Aan tante Lisbetha ln een la chende, mooie streek verdween. Elfde Hoofdstuk. Do volgende dagen gaven aan Waltrud weinig gelegenheid om zich met zulke ge dachten bezig te houden, want zij brachten haar volop onrust en afleiding. Nu eens moest zij Lisbetha gezelschap houden, dan weer den majoor, die naar haar verlangde, amuseeren. Als een nieuwe factor van bo- teekonis arriveerde vervolgens tegen den middag van den volgenden dag de naaister, door mamsel Dörte por rijtuig uit de stad gehaald. En spoedig ontwikkelde zich in een afgelegen kamer een buitengewone bedrij vigheid. Nu werd er gekozen en verwor pen, gesnuffeld in nieuwe stoffen en linten, en in oudere, gedeeltelijk prachtige toilet ten, zooals Waltrud ze nooit te voren had cteziea Zoo dikwiib» bet- znndar Lishfitba's verdenking op te wekken, ging, moest zij in het naaisterskamertjo verschijnen Zij vond het zeer vermakelijk, daar te vertoe ven. Het deed haar goed, als mamsel Dór- to telkens vol bewondering beweerde, dat de mooie toiletten van haar moedor baar zoo goed pasten, alsof die voor haar zelve waren vervaardigd, en als de naaister ver zekerde, dat het moderniseeren slechts kin derspel was. Binnen enkele dagen zou de gravin een garderobe als een prinses hebben. Eu 'dan snorde do naaimachine, klapper den de scharen, ruischten de japonstoff-.n en het mondwerk van de roodc Dittmarsche ging daarbij als een molenrad. In het ware licht beschouwd, deed zij eigenlijk niets dan kwaadspreken, stichtelij ke en minder stichtelijke verhalen van aan zienlijke families uit do stad, en van do landeigenaren in den omtrek. Er kwamen ook diners ter sprake of liever daarvan werd even melding gemaakt; alsook din gen, waarvan Waltrud nooit gehoord bad, liefdesgeschiedenissen en zoo iets. Daarbij wist het jonge meisje niets te zeggen en be waarde het stilzwijgen; ja, meermalen wenschte zij zich ver weg om zulke zaken over den Heven naaste niet te hooren. Maar het was toch ook weer komisch, als mam sel de dikke handen van verwondering in een sloeg, de ronde oogen wijd opensperde en zeide: „Mijn hemel, Dittmarsche, hoc is het toch mogelijk I Ja, ja, nergens gaa£ het doller toe dan bij zulke menschenl" De naaister daarentegen antwoordde: „Ja, ja, het is een dolle geschiedenis, maar zij ia waar, en wat waar is, dat is natuurlijk,'* en zij liet er weer op haar lakonieke ma^ nier een nieuw verhaal op volgen, hetwelke Waltrud nog minder beviel dan het andere. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 6