13524 Donderdag 24 ïaart. feze ^Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Verijdeld© plannen. PRIJS DEZER CÖURANTl Voor Lelden per «reek 9 Oentai per 8 maanden Buiten Leiden, par loopei en «raar agenten gevestigd rijn Franc© per post f 1.10. 1.30. 1.65. PRIJS l)ER ADVMRTENTllvNt Van 10 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17$. Grooter© lettere oa*j plaatsruimte. - Kleine advertenti5n van 30 woorden 40 Cents oootsnt t elk tiental woorden <ne6r 10 Obnta. - Voor ket Incasseeren wordt 0.05 berekond. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. Direclo Belastingen. De Burgemoeeter van Leiden brengt ter algemeen© konnis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Fersoneele belasting No. 6 van den dienst 1904, executoir verklaard den 28ston Maart j.l., en herinnert voorts den belang hebbenden aan hun verplichting om den aan slag op den by de Wot bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE BIDDER. Leiden, 24 Maart 1904. Leiden, 24 ËfiaarL Dc Tweede Kamer heeft heden het ont werp tot wijziging der Wet op het Hooger Onderwijs aangonomcn met 56 tegen 41 stemmen. Tegen stemden do geheele linkerzijde en de hecr De Visser van de rechterzijde. Niet aanwezig waren de heeren Van Kaal te en Merchant. Er is één Kamervacature, nl. voor het kiesdistrict Eist. Gisteravond had in de Gor. Kerk aan ■do Hooigracht alhier de algemeen*) verga dering der Geref. Schoolvcreeniging plaats die druk bezocht was. Do voorzitter, ds. Rudolph, opende op de gcbruikoiijko wijze. Daarna las de secreta ris, de heer G. J. van Dorp, het verslag cwer h'-t jaar 1903, waaruit bleek, dat de bftfde, C 'hr. scholen, door deze Vereeniging onderhouden, (Hooigracht on Heerensin gel) ï'n bl oei en den toestand verkeer en. Aan do corsbo school werd in den loop van 1903 uitbreiding gegeven door do bovenwoning van hot hoofd der school tot schoollokalen in te richten.. Voor de school aan den Hee- ronsiiïg&l word besloten nog een onderwijzer aan te stollen. Aan oe beide scholen, die ruim 425 leerlingen tellen, zijn, behalve do hoofden, werkzaam 10 onderwijzers en on der wi jzoressen. Uit het verslag van den penningmeester den heer G. Mizéc, bleek, dat door allerlei buitengewone uitgaven, het boekjaar sloot met eau nadeelig saldo en dat vooral de post contribution dringend versterking be hoefde. Daartoe uitgenoodigd door het bestuur, sprak daarna ds. Wisse naar aanleiding van Pa 43 10 een woord van opwekking in hel belang van hot Christelijk onderwijs, een opwekking om do daden Gods te goden ken ook ten opzichte van de Christelijke opvoeding der kinderen, en om dat te doen op de rechte wijze en in de rechte plaats. De gevierde sproker werd met aandacht gevolgd, ook waar hij opwekte om het te kort zoo spoedig mogelijk to dekken. Ds. Wisse sloot met dankzegging, nadat besloten was ectfiigo huishoudelijke werk zaamheden uit te stellen tot een volgende vergadering. De sorgeantr-maj'oor J. v d "Wateren, van het 4de regiment infanterie alhier, wordt eerstdaags bevorderd tot adjudant- onderofficier bij het 5de bataljon van hot korps te Gouda. Voor het examen in de nuttige hand werken te 's-Gravenhage is geslaagd mejuf frouw G. Trap, van Leiden, leerlinge van mejuffrouw E. C. M. Aewerdonk. Vermits volgens art. 6 der Gezondheids wet do besluiten en verordeningen van de gemeenteraden, betreffende de Volkshuis vesting, de verwijdering en den afvoer van vuil, de reinheid van wegen en wateren, voorkoming, wering of beteugeling van be smettelijke ziekten, drinkwaterleidingen of andere voorzieningen tot verkrijging van drinkwater, gezondheidstoezicht op levens middelen en alle overige besluiten cn ver ordeningen dier Raden in het belang der Volksgezondheid niet mogen worden vast gesteld, aangevuld, gewijzigd of ingetrok ken dan na ingewonnen advies van de Ge zondheidscommissie voor de gemeente inge steld, hebben Ged. Staten van Zuid-Hol land den gemeentebesturen in deze provin cie verzocht, om wanneer een regeling, waar op de Gezondheidscommissie krachtens de wet is gehoord, aan hun goedkeuring on derworpen is, bij de inzending van het raads besluit ter goedkeuring het advies der Ge zondheidscommissie to voegen, opdat ook Ged. Staton daarvan kennis kunnen nemen. De afdeelingen dor Tweode Kamor heb ban benoemd tot rapportours over hot wets ontwerp tot wijziging en aanvulling der wet tot regeling van het middelbaar onder wijs dc heeren Nolena, Krap, Schokking, Don Tex en Bolsdus, en over do wetsont- worpen tot wijziging van art. 37 der wet op de vermogensbelasting en van art. 62 par. 2, der wet op do personeele belasting on tot herziening en aanvulling wet perso neel© belasting de heeren Van Karnebeek, Mees, Aalborse, Melohors en Van Dedom. De minister van binnenlandsche zaken hoeft bepaald, dat d© nieuw© verkiezing in bnsb kiesdistrict Eist zal plaats hebben op Woensdag 30 dezor; dc stemming, zoo noo- dig, op Vrijdag 8 April, en de hetstemming, zoo noodig, op Vrijdag 15 April a.s. Bij beschikking van don minister van bmnonlandeche zaken is, met ingang van 1 April, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend aan den heer J. A. A. Monalda van Schouwenburg, als assistent bij do heelkun de aan do Rijks-univcrsitcit t© Groningen. Benoemd is tot directeur dor zeevaart school te Schiermonnikoog de boer Posthu mus, te Terschelling. H. M. de Koningin en Z. K. H. do Prins woonden gisteravond mot Hunne lo- gées in het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen to '6-Gravenhage, Let tweede gedeelte van het 2de concert van de Ko ninklijke zangverceniging Cecilia" bij. De toestand van don burgemeester der residentie is vooruitgaande De ziekte nam sedert gieteravond een gunstige wending cn blijkens nader bericht bloven de gunstige verschijnselen aanhouden. Do „Standaard" ontving: „Proeve van wet, tot regeling van het lager onderwijs op den grondslag van „onderwijs-rijks- aaak", bewerkt in opdracht en uitgegeven op last van het hoofdbestuur van het Ne der landsche Onderwijzersgenootschap. De oommissie, met samenstelling van deze „proeve van wet" belast, bestaat uit dc hee ren J. Versluis en H. J. van Wijlen, resp. FEUILLETON. 20) „Zeker, de pastoor heoft gelijk, geheel mijn opinie", zeide hij, waarop zij zich tot Kuno wendde met het verzoek, den koetsier naar huis te zenden. „Mij vragen zij maar niet of ik liever loop dan rijd. Ik ben geen ozel, om mij in te span nen als ik het gemakkelijk kaü hebben", bromde hij bij zichzelven, toen hij zich langs het graf van Waltrud's moeder naar de plaat** begaf, waar het rijtuig wachtte. Met het voorkomen van een grand seigneur stap te hij in, drukte zich in een hoek en riep den koetsier toe: „Vooruit maar, Hinherk 1 De andoren verkiezen te loopen. Dwaas ge doe I" Do pastoor had intusschen een geschrift uit con lade van de tafel genomen en legde d«t voor het. gravinnetje neer. „Nu moet ik mijn apeelmamsloon innon", reide hij. „Het betreft vrouw Westerkamp. Haar man is voor een paar weken in Hal- meijor's schuur van boven naar beneden op de baksel machine gevallen. Voor acht dagen hebben wij hem, nadat hij nog zwaar heeft geleden, begraven. Een vrouw en vier kin deren laat hij in do armoedigste omstan digheden achter. Toen men haar man met gebroken beenderen thuis bracht, is de schrik haar zóó in do leden gevaren, dat zij op hot oogenblik ernstig ziek ra. Het is een ellendige toestand." Waltrud keek verlegen naar de lijst, waar op de majoor met dertig mark bovenaan stond. Op hem volgden meest slecht geschre ven namen met geringere bedragen, zij haalde een klein geldbeursje uit haar zak te voorschijn en schudde den inhoud daar van op do tafel uit. „Ik schaam mij, dat het zoo weinig is, maar ik beb nu niet meer", zeide zij ha perend. „Neem u het. Als den volgenden Zondag tante Lisbetha mij echter weer mijn mark zakgeld geeft, dan geef ik u die met genoegen. Ik zou echter met zoo'n gering bedrag mijn naam niet gaarne op de lijst zetten, pastoor Het zijn, zooals u ziet, maar zeventig penningen." „De freule, uw tante, schijnt u een weinig krap te houden", merkte Schwarzhoff glim lachend op. „Het zou zeker wel" een ietwat vreemden indruk maken, als de gravin Fry- dagg op het punt der weldadigheid niets bij een armzalig koeboertje vooruit had. Dat mag niet zijn. Noblesse oblige! Ik ge loof in den zin van den majoor te handelen, als ik u iete voorschiet. Beschik over mijn beurs." Zij aarzelde verlegen. Daarop deed zij zich. zelve geweld aan en terwijl haar gezichtje door een blos werd over togen, wierp zij het hoofd een weinig achterover en zeide: „U is wel zeer vriendelijk, mijnheer, maar ik mag papa's beurs niet aanspreken. Tante Lisbotha heeft er van gesproken, dat ik spoedig meerderjarig word en dan eenig vermogen zou hebban." „Zoo zal het wel zijn, comtesje", stemde de pastoor toe. „Dan zal het ook met het zak geld wat beter gesteld zijn. Voor heden is dat daar, wat gij in uw beursje hadt, de om standigheden m aanmerking genomen, een groote gave „En hoe gaat het, als men meerderjarig ibV' vroeg zij. voorzitter en secretaris, te Amsterdam; J. Mulder, Groningen; N. Oosterbaan, Does burg; H. C. Stolk, Zaandam; H. U. Tho- den van Velzen, Deventer; G. H. van Daa- len en L. C. F. Bigot, de beide laateten als gedelegeerden van liet hoofdbestuur. De commissie zegt de „Standaard" heeft een blijkbaar zeer belangwekkenden ou zeer omvattenden arbeid achter den rug; het resultaat is, dat zij een proeve van wet levert, waarbij het onderwijs als rijkszaak wordt beschouwd, en in haar uitvoerig rap port, dat met de bijlagen 132 pagina's be slaat, de voor- en nadeel en van de voorge stelde regeling helder uiteenzet. Interessant is, om uit de rijke gegevens maar één greep te doen, de berekening der finanoieele gevolgen. De post „salarissen", dio in 1901 de som van ruim 12,000,000 be droeg, door do verschillende gemeenten uit betaald, zal dan, als het Rijk de salarissen met 20 pCt. verhoogt en 3/4 van het Rijk de salarissen der bijzondere onderwijzers be taalt, klimmen tot pl.m. ƒ20,000,000. De poet „vergoeding voor woning en huur van schoollokalen, benevens de bijdrage aan het bijzonder onderwijs voor schoolgebouwen en onderwijzererwoningen" klimt van 200,000 tot 710,000. De post schoolmeubelen en school behoof ten zou klimmen van 1,800,000 tot ƒ2,850,000, en zoo alles naar rato. De nieuwe vermeerdering van uitgaven wordt door de oommissie begroot op 7,700,000, een bedrag dat ruim genomen is en dat belangrijk dalen kan. In het gebouw van den Haagschen Kunstkring is gisteren geopend een ten toonstelling van schilderijen en beeldhouw werken van werkende leden van den Kring Door ruim 40 inzenders zijn ongeveer 70 grootore en kleinere schilderijen bijeenge bracht, terwijl voorts nog eenige proeven van beeldhouwkunst zijn tentoongesteld. Meldde het „Hbl." onlangs, dat eerlang in district IX te Amsterdam een Raads verkiezing noodig zal worden, omdat het lid van den Gemeenteraad mr. J. A. Kru- soman, wegens zijji benoeming tot rechter uit den Raad zal treden, thans verneemt het blad, dat neg een ander lid, voor ge noemd district zitting hebbando, dat colle ge zal verlaten. De heer J. Bruinwold Riedel zal zich na melijk wegens tal van andere werkzaamhe den, die zijn geheelen persoon vragen, go- noodzaakt zien eerlang zijn ontslag te ne men als lid van den Gemeenteraad. Hij had in den Raad zitting sedert 30 Januari 1900 en behoorde tot de liberale leden. In een „Open Brief aan de Synode der Noderlandscho Hervormde Kerk", versche nen bij de Hollandsch,Afrikaansohe Uitge vers-Maatschappij te Amsterdarm, komen de heeren J. H. Gunning, Ph. J Hoede- maker, P. J Kromsigt, B. van Meer cn Chr. Hunningher, tegenover het besluit van do Synode van 27 Juli 1903, waarbij hot ver zoek om de voorstellen tot horvorming van dc kerk door een. commissie te laten onder zoeken word afgewezen, nogmaals op voor den plicht om de Ncd.-Herv. Kerk be ma ken tot een waarlijk belijdende kerk. Bij dozen Open Brief aan de Synode is in hetzelfde geschrift gevoegd een verklarend woord „aan voorgangers en leden der Her vormde Gemeente". Daarin staat o.a. te lezen, dat dr. Gunning de opsteller van den Open Brief ia en de onderteekenaare dr. Hoodeniaker opgedragen hebben, „deze mar terio uit schriftuurlijk, historisch, kerk rechtelijk en staatkundig oogpunt te behan delen." Tot de nagekomen stukken van de Ni- col aas- Beets-ten toonstelling behoort be halve do oorspronkelijke toekenuig van het door Jan Yeth geteekende portret een brief van Beets, welken de commissie van den eerw. heer Donner te Amorfooit heeft ontvangen. Deze moest voor zijn literarisch examen aan de theologische school te Kam pen een opstel over de „Camera Obscura" inleveren en had aan prof. Beota gevraagd, hoe deze aan den naam Hildcbrand was ge komen. Het antwoord luidde: „Gaarne aan uw beleefd verzoek willende voldoen, heb ik mij onmiddollijk tot Hilde- brand gewend om hem to vragen hoe hij aan zijn naan) kwam? Hij wist het zelf niet. Van don Paus van dien naam had hij niot veelen het Hildobran ds-lied was hem eerst later bekend geworden. Het schijnt een greep in 't wilde geweest te rijn, en hij was er maar half mee tevreden. Ziedaar alles wat ik u melden kan. Moge u onwetendheid op dit punt u niet. schaden bij het examen, waarop ik u in allo opzichten blinkend suc ces toewcnsch." Do aanbesteding van het bouwen der tuchtscholen zal plaats hebben te 's-Gravcn- hage als volgt: op 2 April van die to Gro ningen, raming 151,200; op 4 April van die te Nijmegen, raming 151,300; op 16 April van die te Zeist, raming 129,500. Aan den conducteur 1ste klasse P. Don, bij het artillerie-magazijn te Woer den, is do gouden medaille toegekend voor 36 jaren trouwen dienst. Naar „Do Tijd" verneemt, is de toe stand van mgr. L. Eygenraam, oud- hoofdredacteur van „De Tijd", dio reeds sinds eonigo dagen lijdende is aan longont steking, zoodanig verergerd, dat hem do laatste Sacramenten worden toegediend. Toch is alle hoop op beterschap nog vol strekt niet opgegeven, daar dc eigenlijk ge zegde crisis der ziekte nog niot is ingetre den, Bij Kon. besluit zijn niet het oog op het incompleet aan korporaals zeer gunstige bepalingen in het loven geroepen voor mi licien-korporaals, thans onder de wapenen of met groot verlof, die een vrijwillige vor- bintenis voor vier of vijf jaar bij het leger wenschcn aam te gaan. Zij krijgen daardoor dadelijk een premie van 12 voor elk jaar dat rij de verbintenis aangaan, zoomede 50 op een rijkspostspaarbankbookjo. Wan neer rij binnen zes maanden hot examen voor vrijwillig korporaal met voldoenden uitslag afleggen krijgen ze opnieuw voor elk jaar van hun verbintenis 12, en mede voor elk jaar 25 bijgestort op het spaar bankboekje. Over de gelden op het rijkspostspaarbank- boekje krijgen rij eerst de volle beschikking op den dag na het eindigen dor vrijwillige verbintenis. Deze bepalingen rijn alleen voor dit jaar van kracht. Bij beschikking van den minister van oorlog is de eerste luitenant G. H. H. G. Bonhomme, van het 2de regiment infante rie, benoemd tot adjudant bij het korps. Er heeft zich in Den Haag eon com missie gevormd met het doel aan het regi ment grenadiers e>n jagers, tor gelegenheid van zijn 75-jarig bestaan in Juli a. s-, een huldeblijk aan te bieden namens de ingeze tenen van 's-Gravenhage. Hot uitvoerend comité is samengesteld uit de heeren W. F. baron Snouckaert van Sohauburg, voorzatter; A. G. Bodaan, ou- dor-voorzitter; P. F. van Wieringhcn Borski, secretaris-penningmeester; F. de Bas, M. M. Couvee Jr., jhr. mr. W. Th Gevers Deynoot en J. D. Ruijs Tzn. Wij ontvingen do derde afl. van „Op de Hoogte." Dit bijzonder goedkoope cn belangwekkende tijdschrift voor de huiskas iner, onder redactie van H. Verschuur, be gint met een goed geschreven populair ovorzicht, waarbij afbeeldingen van mar kies Ito, de Prinwn van Japan, den Ja- panschon gezant te Londen, den Hertog Van Connaught, prof. Albordingh Thijm, dr. Kuypor, prof. Van der Vlugt. Verder in deze aflevering een en ander over onder- aeesohe mij non en torpedo's, en over de tc- leg rap hie zonder draad, met vele illustra ties, die door de qualitcit papier, waarop zij zijn gedrukt, zeer mooi uitkomen. Do verder© bijdragen in dit tijdschrift zijn te rug te brengen onder de afdeelingenPae- dagogiek, Muziek, Literatuur, Recht en Wet, Medische en Hygiënische wenken, Modes, Voor Keuken en Huiskamer en Correspondentie. Aan deze afl. is wederom een zeer aardige bijlage „Voor de Jeugd" toegevoegd. De heer L. J. Lefèbre te Brussel schrijft aan „Nccrlandia" Naar aanleiding van hetgeen do heer Ja mes te Nijmegen 6chrcef over portretten van den Keizer van Duitschland o.a. in do huizen van Batak's het volgende: In het jaar '94 of '95 bevond ik mij mot een paar wereldreizigers in een Batakkampong in Bovon-Deli. Ook dadr vonden wij in het huis van het kamponghoofd portretten van vreemde vorsten, en niet die van H, M. de Koningin en andere leden der vorstelij ke familie. Toon ik mijn verwondering hierover te kennen gaf, kreeg ik tot be scheid: „Toean controleur_sida kossih". Het spijt mij achteraf, dat ik toen niet na der onderzocht heb, waarom de controleur niet toestond, dat do portretten van do Rad ja-Blanda in dat huis werden opgehangen. Ik heb geen reden aan do waarheidsliefde van dien Batak te twijfelen. Hoogstens >s hier to denken aan een misverstand van de zijde van het kamponghoofd. Maar is hot zelfs in dat geval niet hoog tijd, dat zoo iets tot do onmogelijkheden behooren gaat onder den rook van do hoofdplaats Mcdam in een dor grootste kampongs, reeds jaren lang onder ons bestuur staande? Aangenomen is het beroep naar de Ncd.-Hervormde Gemeente te Zevenhuizen (Z.-H.) door ds. J. W. Pieper te Nioyw- Beyerland. Beroepen is te Haarlem (vac.-Van Len- nep) da. J. Weener, to Wageningen. De twee-jaarlijksoho verslagen van de inspeoteur8 van den arbeid loopende over 1901 en 1902 zijn versohenen Zij zijn verdeeld in vier hoofdstukken. Het eerste bevat mededeel ingen omtrent hot gebied van do inspectie en de daarin voorkomende in richtingen. Het tweede hoofdstuk handelt over de arbeiders. Naast gegevens over de naleving van do Arbeidswet zijn in dit hoofdstuk o. a. be schouwingen opgenomen over arbeidsduur, „Nu, dan is men aan het vaderlijk gezag er do voogdijschap ontgroeid, is meester van rijn doen en laten en, als men in het bezit van vermogen komt, mag men zelf daarover beschikken", antwoordde Schwarzhoff. Zij dacht een oogenblik na, een besluit overwegend. „Zou het verkeerd zijn, als ik nu, nu ik toch nog niet meerderjarig ben, zonder de toestemming van papa on tante Lisbetha voor de arme vrouw hetze li de be loof, wat papa geteakend heeft?" vroeg rij weer verlogen. ,,U kan tante Lisbetha buiten spel laten en ik sta er voor in, dat de baron er niets tegen zal hebben," zeide Schwarzhoff op be moedigenden toon. „Teoken maar voor welk bedrag u wil." „Maar dan zal ik het geld toch pas met mijn meerderjarigheid kunnen betalen," bracht zij in het midden. „Ik heb reeds zooveel beleefd, maar nog nooit het genoegen gehad, dat zulk een lie ve gravin dertig mark van mij leende. Gun mij dit genot ter wille van de arme vrouw." Zij nam het potlood en schreef fermer en met groote re letters dan gewoonlijk op de lijst: „Waltrud, gravin von Frydagg, der tig mark." „Bravo, de eerste zelfstandige daad van uw leven, gravinriep Schwarzhoff. „En die bestaat in schulden-maken," vul de zij aan. „Maar, nietwaar, u spreekt er niet vanIk geloof, dat tante Lisbetha ernstig boos op mij zou zijn." „Het blijft geheel onder ons, ons geheim alleen", beweerde hij. „De pastoor is slechts getuige, dat ik u het geld heb gegeven, en dat gij daardoor bij mij i i het kr'.t staat." Hij stelde Hemskerk het bedrag ter hand, gaf, op zijn horloge kijkend, rijn verwonde ring er over te kennen, dat Kuno nog niet teruggekeerd was, en sneldo naar buiten, om naar den knaap te zien. „Die bengel I Hij is met den koetsier weg gereden, naar ik hoor," met dat bericht kwam hij terug. „Ik vrees, dat hot leven vriend Kuno nog het te-voet-gaan zal moe ten leeren. Maar wat nu?" „Dan zult gij het comtesje alleen moeten geleiden. Een mooie wandeling naar het slot," merkte de pastoor op, begelgidde ver volgens beiden tot aan het voetpad, dat door weilanden en bosch naar het heeren huis leidde, en nam op zijn hartelijke wijze afscheid, nadat Waltrud hem gezegd had, dat zij zich door mamsol overgebleven eten en andere dingen zou laten geven, om die een dier dagen aan de arme vrouw zelf te brengen, en dat rij meteen dan een visite in de pastorie kwam maken. „Deze man is een zeldzaamheid," zeide Schwarzhoff, 1 rwijl hij naast de gravin op het smalle pad langs een heg van ha- gedoorn, welke schuchter het eerste groen vertoonde, wandelde. „Hij behoort tot een soort van schepselen, welke tot dusver he laas slechts zeer weinig voorkomt. Hij be hoort tot de werkelijke menschen." „En rekent gij u zeiven daar niet toe, mijnheer von Schwarzhoff?" vroeg zij. „Neen, ofschoon ik een zeer goede opinie van mijzei ven heb. Maar ik geloof, dat ik mij niet tot de middelmatige menschen be hoef te rekenen. Laten wij aannemen, dat ik tot driekwartsmenschen behoor." „Dan zou ik wel eens willen weten, tot welke rubriek ik behoor," zeide rij, haar best doende haar schuchterheid te overwin nen, want zij gevoelde haar onbeholpenheid en trachtte zich in een beter licht te ver toonen." „Naar het begin te oordcelen, hetwelk gij juist gemaakt, hebt, zal tueu u wellicht eenmaal tot do werkelijke menschen kunnen rekenen, gravin. Voorloopig echter kunt gij nog niet recht meodoou, wijl gij nog niet uzelvo rijt; maar, naar het imj voorkomt, slechte een product van tante Lisbetha's wil." „Dat is niet zeer vleiend," antwoordde zij ietwat geraakt. „En als dat zoo ware, waartoe rangschikt u tante Lisbetha?" „Ik zal mij wel wachten, dat te zeggen." „En als ik u daarom verzoek en u ver zeker, dat ik het u niet euvel zal duiden en het ook aan niemand zeggen zal." Hij bleef staan en keek haar glimlachend aan. „Ei, ei, men schijnt ook een weinig in vuur te kunnen geraken," zcido Schwarz hoff. „Verwondert het u, dat ik gaarne de mee ning over iemand zou weten, die mij jaren lang in alle opzichten geleid heeft en wie ik grooten dank verschuldigd ben?" vroeg Waltrud. „Zeker voor het groote kostgeld, dat dez< iemand voor uw persoon kreeg," zeide hij spottend. „Maar, vergeef mij, dit was een ongepaste opmerking. Ik zwijg reeds." „Neen, u moet mijn vraag van daar strak* beantwoorden. Dus waartoe rekent u tante Lisbetha?" (Wordt t rrvolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1