13521 Maandag 31 Maart, A0. 1804. feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van tZon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bsscaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. VeraakBi-iHg van den cemeenieraad van Lelden, T) A (I KT. A T) PRIJS DEZER COURANT i Voot Lelden pei week 9 Oents j pei 8 maanden I 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten govestigd zjjn B 1.30. Franoo per post 1.65. PRIJS DER ADVERTENTI&Xl Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer f0.17$. Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine sdvertentiën ran 30 woorden 40 Oents oont&nt j elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor bet Inoasseeren wordt f 0.05 berokena. Kostelooze Inenting. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen bij deze ter algetneene kennis, dat op Dinsdag 22 Maart a. s. en tot nadere aankondiging op eiken vol gend on Dinsdag, telkens des namid dags to 2 uren, in het Elisabethshof aan de Oude Vest, gelegenheid zal worden gegeven to^ kosteloozo inenting van on- en minvermogenden, wordende tevens aan be langhebbenden herinnerd, dat zij slechts zul len worden toegelaten op vertoon van een bewijs hunner geboorte-inschrijving. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE BIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secreta-ris. Leiden, den 21sten Maart 1904. •p Donderdag 24 Maart 1904, dos namiddags te halfdrie. Te behandelen onderwerpen lo. Onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde Raadslid Mr. W. van jder Vlufft. 2o. Verzoek van H. de Blouw om eervol pntslag als onderwijzer met verplichte hoofdakte n de school 3de klasse No. 1. (68) So. Benooming van een lid van het Be stuur der Vereeniging: „De Practische Ambachtsschool." (53) 4o. Benoeming van een onderwijzer aan fie school 3de No. 0. (51) 6o. Benoeming van een onderwijzer met yerplichte hoofdakte aan de school 3deklas- jto No. 1. (64) Oo. Benoeming van een onderwijzor met Vorplichto hoofakto aan de school 3do klas- No. 4. (63) 7o. Benoeming van een adjunct-keur meester bij den keuringsdienst van eet- cn drinkwaren. (62) 8o. Staat van af- on overschrijving op de begrooting, dienst 1903, van do dienstd. /Schutterij. (54) 9o. Suppletoir© staat van begrooting, rdienst 1903, van de Stadsbank van leening. (65) 10. Rekening, dienst 1903, van de Plaat selijke Schoolcommissie. (57) llo. Verzoek van het Bestuur der Gym nastiek- on Schermvereeniging „St.Mi- chael", om het gebruik van een gemeente lijk gymnastieklokaal voor het houden van oefeningen. (49) 12o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de uitvoering van eenige wer ken aan do Eoogero Burgerschool voor jon gens. (60) 13o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor 'den bijbouw van een viertal lokalen aan do school 3de klasseNo. 1. (60) 14o. Voorstel tot het verleenen van mach tiging aan Commissarissen der Stedelijke Gasfabriek om twee in de gemeente Oegst- geest gclegon perceelen aan de gasleiding aan te sluiten. (56) 15o. Voorstel tot onderhandsche verhuring van het perceel Marcdijk No. 103. (61) 16o. Voorstel tot onderhandscho verhuring van do benedenwoning van het perceel Nieuwsteeg 10. (59) l7o. Voorstel van Commissarissen der Stadsbank van leening tot regeling van de salarissen van beambten aan die instelling verbonden. (50) 18o. Behandeling van bezwaarschriften tegen het kohier der Plaatselijke directe belasting, dioust 1903 (52) Leiden, 21 fólaarï. Don gemeenteraad leggen B. en Ws. over dc tweede lijst vaai reclames tegen het kohier der plaatscl. directe belasting voor 1903; zij stellen voor te handhaven de aan slagen van: H. Bakker; Wed. S. van Dam Kranenburg; D. A. de Groot; G. P. Hooge- veen; F. H. Hopster; J. P. L. Hulst; O. Voorbij; O. Waltman; J. Willemsen en J. J. Zeegermon; te verminderen de aanslagen van: G. H. du Croix mot /0.93; K. van Houten met 2.32; A. J. Kuiper met ƒ93; W. G. van Nieuwkerk mot ƒ2.79; J. van der Scheer met ƒ14.11; W. H. Teupken met ƒ18.74; en niet ontvankelijk te verklaren, wegens te-late-indiening, de reclames van: H. Bui telaar; J. W. N. Merckelbagh en W. O. van Rooijen. Het totaal dor verminderingen bedraagt 129.89. Voldoende aan het bepaalde bij Art. 5 dor Statuten, deelt het bestuur van do Ver eeniging ,,de Praotisoh© Ambachtsschool" alhier, den gemeenteraad mode, dat in de jongste algemeen© loden vergadering ter ver- Tanging van bet bestuurslid den heer W. Kok, niet herkiesbaar, hot volgende dubbel tal is opgemaaktlo. de heer A. van 't Riet; 2o. d© heer L. van der Laan. Do Raad wordt uitgonoodigd uit dit dub betal een keuze te doen. Tegen den door den Sohubtersraad in gedienden staat van af- en overschrijving op de begrooting der dienstdoende Schut terij over hot dienstjaar 1903, heeft der Commissie van Finanoiên geen bedenkin gen. Deizelfde Commissie van Financiën heeft ook tegen den door Commissarissen der Stadsbank van Leening ingediendon supple- toiren staat van begroeting dier instelling, het dienstjaar 1903 betreffende, geen be zwaar Zij heeft evenmin bedenkingen tegen de rekening van de Plaatselijke Schoolcommis sie, over hot dienstjaar 1903 en adviseert haar goed te keuren in ontvangst en in uit gaaf ad ƒ125.15, sluitendo alzoo quitte. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van commissarissen dor Stedelijke Gasfabriek geven B. en Ws. den gemeente raad in overweging commissarissen te mach tigen liet perceel van S. Lubbe aan den Rijnsburgorweg en de dubbele villa aan dienzelfden weg op den hoek van den La gen weg, beide onder de gemeente Oegst- gcost, aan de gasleiding aan te sluiten, on der voorwaarde, dat de aanlegkosten geheel door do aanvragers zullen woa-den gedra/- gen en onder voorbehoud ,dat de prijs van hot gas voor verbruikers buiten Leiden door den Raad wellioht boven het Leddsche ta rief kan worden verhoogd. Hot verzoek is gedaan door de firma H. W Rübonkamp en Co. te Oegstgeest. Den Hden Maart j.l. eindigde de huur van het perceel Maredijk 103, laatstelijk krachtens Raadsbesluit van 12 Februari 1903 verhuurd tegen een huurprijs van 110 's jaars. Aangezien do vorigo huurder niet bereid was het perceel onder dezelfde con dities weder in te huren, word dit door B. en Ws. t© huur gezet. Thans heeft zich als huurder aangemeld L. Noort alhier, met verzoek het perceel te mogen huren togen een.huurprijs van ƒ2.10 por week, do huur iedere week bij vooruit betaling te voldoen. Aangezien op die wijzo de iaarlijkscke huursom ƒ109.20 zal bedra gen, bestaat nooh bij do Commissie van Fa bricage, nooh bij B. en Ws. bezwaar dezen als huurder aan. te nemen. B. en Ws. loggen den gemeentoraad ovor de door den directeur-scheikundige van don keuringsdienst van eet- on drinkwaren ingediende aanbeveling voor de benoeming van een adjunct-keurmeester bevattende de navolgende namen; J. D. van Eyk te Wa- geningen, H. W. Wolff to Nijmegen en L. Erades te VGravonhago. Intusschen trok het de aandacht van B. en Ws., dat, in strijd met hetgeen, naar zij me enen, bij den Raad heeft voorgezeten, toen liij besloot om aan den keuringsdienst van eet- en drinkwaren een adjunct-keur meester toe te voegen, de directeur bij zijn aanbevoling wat al te zeer met de geschikt heid van de sollicitanten om. laboratorium werkzaamheden te verrichten, te weinig mot hun practisoho warenkennis heeft rekening gehouden. Voor het geval de Raad deze opvatting van B. en Ws. deel en zou on mot hen van meoning rijn, dat bij deze benoeming de practische geschiktheid om als keurmeester op te treden, niet de wetenschappelijke ken nis van den sollicitant den doorslag behoo- re-n te geven, nemen zij do vrijheid ter be noeming tot deze betrekking aan te bevelen J. J. Wieso, te Nijmegen. Er bestaat geen bezwaar tegen inwilli ging van hot verzoek van hot bestuur der Gymnastiek- en Schermvereeniging „St.- Miohael" om gebruik te mogen maken van een der gemeentelijke gymnastieklokalen. B. en Ws. geven mitsdien in overweging aan genoemd bestuur tot wederopzeggens tos vergunning te verleenen om het gymnas tieklokaal der school in de Van der Werf- straat te gebruiken tob het houden van oefe ningen der Maandagsavonds van halfnegen tot halfelf, tegen betaling van 10 's jaars per wekelijksch uur en van per jaar als vergoeding voor de kosten van vuur en liobt en. verder onder do gebruikelijke voor waarden. De onlangs met ingang van 1 April a.s. eervol ontslagen hoofdambtenaar aan het Hulpkantoor A der Bank van Leening, D. Eggink, was vóór 1887 als taxateur aan het hoofdkantoor verbonden. Hij genoot als zoo danig een jaarwedde van 875. In 1887 werd hij met zijn goedvinden en met behoud van het door hem als taxateur genoten salaris, met de waarneming van de betrekking van hoofdambtenaar van het Hulpkantoor A be- laat en sedort is hij als zoodanig in dienst gebleven. Dientengevolge zal thans bij zijn ontslag een bedrag van ƒ875 's jaars vrijval len. Commissarissen der Bank stellen thans voor aan den nieuw te benoemen hoofdamb tenaar van het Hulpkantoor A, behalve het aan die betrekking verbonden aandeel in het adminifitratieloon en het genot van vrije woning, vuur en licht, een salaris toe te ken nen van ƒ350 's jaars. Geschiedt dit, dan blijft nog een bedrag van 525 over, waar over Commissarissen gedeeltelijk op andere wijze zouden wenschen te beschikken. Het salaris van don hoofdambtenaar van het Hulpkantoor B zouden rij mede op ƒ350 willen brengen en dus met 135 verhoogen, teo-wijl zij voorts do jaarwedde van den con troleur der Bank mot 50 en die van den onderkassier ën van den boekhouder ieder met ƒ75 zouden willen verhsoogd zien. Als dan zal het salaris van den controleur, be halve diens aandeel in hot administratie- loon, 1800 bedragen, dat van den ondér- kassier 1150 en dat van den boekhouder ƒ900. Ook na toekenning dezer verhoogin gen zal dan nog cea besparing van (525 - 335) 190 's jaars door de gemeente worden genoten. Aangezien bij B. on Ws. tegen deze voor stellen van Commissarissen geonerlei be zwaar bestaat, geven zij den Raad in over weging tot de door hen voorgestelde rege ling van het salaris van den hoofdambte naar van het Hulpkantoor A, en tot de door hen voorgestelde verhoogingen van wedde van den controleur, den hoofdambte naar van het Hulpkantoor B, den ondcr- kassior en den boekhouder te besluiten. Tegen invilliging van het verzoek van den heer H. dc Blouw om eervol ontslag uit zijn betrekking van ondorwijzer met ver plichte hoofdakte aan de openbare school de-r 3do klasse No. 1 alhier, bestaat geen bezwaar, zoodat in overweging wordt gege ven dat ontslag eervol te verleenen wegens zijn benoeming tot onderwijzer to Amster dam. Zooals bekend is, werd de huurder van de benedenwoning van het perceel Nieuw steeg No. 10 met ingang van 1 Februari 1.1. van de huur ontslagen. Thans heeft zich een nieuwe huurder voor dat perceel aangemeld, de weduwe J. Blansjaarvan den Bosoh, be reid om dezelfde huursom van ƒ225 's jaar a to betalen. Noch bij do Comm. van Fabr., noch bij B. en Ws. bestaat bezwaar om genoemde we duwe als huurster te aanvaarden mot in gang van 1 April a.s. voor den tijd van ëén jaar, onder bepaling dat de huur ieder© drie maanden bij vooruitbetaling zal moeten worden voldaan e<n dat de gemeente ten al len tijde bevoegd zal zijn de huur ook tus- schentijds te doen eindigen, mits daarvan drie mafyiden tevoren aan don huurder ken nis gevend© en voorts onder de gewone voor- waardon. Bij Raadsbesluit van 19 November 1903 werd door den gemeenteraad besloten: lo. tot de uitvoering van eenige werken aan do Hoogerc Burgerschool voor Jongens; en 2o. tot den bijbouw van een viertal lokalen aan dc school 3de klasse No. 1 aan het Plant soen, onder bepaling, dat do voor de uit voering van deze werken bcnoodigde gelden later, na de openbare aanbesteding, door den gemeenteraad zonden worden toege staan. Thans heeft die aanbesteding plaats go- had on blijkt dat do laagste inschrijving voor het eerstgenoemde werk 3690 en voor de uitbreiding van de Plantsoonschool 18,666 bedraagt. Bij de Commissie van Fabricage bestaat geen bezwaar om de wer ken aan de laagste inschrijvers te gunnen. Mitsdien geven B. en Ws. in overweging tot dc vaststelling der overgelegde supple toir© begrootingsstaten over te gaan. Voor de benoeming van een onderwij zer aan de openbare lagere school der 3de klasse No. 6, in verband met de uitbrei ding van liet onderwijs aan deze school tot de 11de klasse, is de volgende voordracht opgemaakt: lo. W. Fridsma, onderwijzer to Joure; 2o. C. don Ouden, tijdelijk onderwij zer aan de openbare school der 3do klasse No. 6 alhier; 3o. H. Hazelhorst, tijdelijk onderwijzer aan de openbare school der 3de klasse No. 5 alhier. Voordraohft voor de benoeming van een ondorwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare school dor 3de klasse No. 1, ter vervulling van de vacature, welke zal ontstaan ten gevolge van het met ingang van 1 Mei a. s. door den heer H. de Blouw gevraagd eervol ontslag: lo. H. Lautcnbach, onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare school der 4de klasse No. 2; 2o. D. C. Schuit, onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan de openbare school dor 4de klasse No. 2; 3o. D. de Jong, on dorwijzer aan de openbare school der 4de klasse No.l. Ter vervulling van de vacature van on derwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare school dor 3do klasse No. 4, ont staan door de benoeming van den heer F. A. Schilthuizen tot ondorwijzer aan de Jon gensschool 2de klasse, wordt de volgend© voordracht aangeboden: lo. D. C. Schuit, onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare school der 4de klasse No. 2; 2o. H. Lautenbaob, onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare school der 4de klasse No. 2; 3o. D. de Jong, onderwijzer aan de openbare school der 4de klasse No. 1. Naar wij vernemen, zal de archivaris dezer gemeente, dr. J. C. Overvoorde, als lid der Rijkscommissie voor de beschrijving der monumenten van geschiedenis en kunst, deze week o. a. een bezoek brengen aan do gemeente Noordwijk om do aldaar voorko mende oudheden to beschrijven. Op 12 en 13 April a-s. zal hier een verkiezing plaats hebben van 29 leden van het kiescollege der Ned.-Herv. Kerk. De Leidscho Tooneel-verceniging ,,L'u- nion fait la Force" gaf Zaterdagavond haar 25ste uitvoering in do concertzaal van „Hó- tel du Nord." Banier en ledenlijst, zooals to doen ge bruikelijk is door frisoh plantengroen om lijst, bevonden zich ter zijde van het too- neel .alwaar zich een drietal musici hadden neergezet, dio zioh dappor weerden om ver schillend© muzieknummers ton gohooro to brengen. Te ongeveer kwartier over negenen open- do do voorzitter d^zc feestelijke bijeen komst met een kort woord, waarin hij meo- deelde, dat deze uitvoering do laatst© van het seizoen was met het oog op het 10-jarig bestaan, dat 4 Nov. a.s. zal govierd worden. Hij betreurde het, dat do opkomst zoo ge ring was, te meor, omdat dit een aanschou welijk beeld is van de malaise, die in do Vereeniging heorscht. Hij wenschtc een se rum te bezitten, ten einde dit gebrek aan belangstelling te kunnen bestrijden en hij spoorde donaucura en leden aan dc onver moeide pogingen van het bestuur zooveel mogelijk te steunen. Alsnu word overgegaan tot de opvoering van „Een woord van Eer", historische schets in 4 taforcelcn van J. L. A. Schut. Dit stuk, dat speelde in don pruikentijd van den grooten Frcderik, deed onzen 20- eeuwoTs wel wat vreemd aan. De lange mo no- en dialogen waren zelfs voor verdien stelijke dilettanten uiterst moeilijk te ver tolken. Men wist somtijds met zijn hou ding geen raad, wat ten gevolg- had, dat men soms krampachtig tafel of stoelleu ning vastgreep. Het stuk sloeg clan ook niet in en viel slechts een matig applaus ten deel. Toc[i werd Tiet niot onverdienste lijk vertolkt en er waren soms, zooals in het derde bedrijf bijv zelfs imposant© oogen- blikken. Dat het stuk niet liep zooals liet behoorde, was don tijd van voorbereiding in aanmerking genomen, wel cenigszins te vergoelijken. Jammer echter, dab een der mcdespelcnden soms wat al to ondubbelzin nige blijken gaf, dat de souffleur geen on nut persoon is. Kostumes on coiffuree zagen er frisch uit. Een viertal voordrachten, dat nu volgde, viel zeer in den smaak. Te halfeen begon het bal, dat, naar wij vertrouwen, zeor gezellig zal zijn geweest. Zaterdagavond vergaderd o onder pre sidium van den heer J. A. van Hamel do afdeeling Ledden der Vereeniging „Oost on West" in. het Nutsgebouw aan do Steen- schuur. Eerst den 20sten Mei van het vo rigo jaar opgericht, heeft de afdeeling zoo als bleek uit hot jaarverslag van den seoro- taris, den beer G. G. van Buttingha Wi- ohors, in dien korten tijd weinig actie kun nen ontwikkelen. Enkele malon werd de be middeling van hot bestuur ingeroepen door personen, die hun kinderen hier wilden doen studeeren zonder hier zelf tc gaan wo nen. Op 1 Januari 1904 tolde dc Vereeniging 64 loden, waaronder 2 donateurs. Behalve de contributie der loden, kon do penningmeester een bedrag van 90 boeken ontvangen van een ontbonden afdeeling. Tot afgevaardigde e>n plaatevorvangend- afgevaardigde naar de algomeenc vergade ring werden respectievelijk benoemd do hoe ren H. D. Munnicks de Jong en H. M. Meortons. Met den winter kwam gisteravond het muziekprogramma van het „Volkshuis" tot een einde. Slechts weinige nummers werden ten gehoore gebracht, maar kostelijke. Het eerste trio van Mendelssohn, do vijfde so nate van Beethoven vormden met een aria uit de „Messias" en gceetclijke liederen van Bach en van Wolf hot gansohe programma. Do zware piano-partij werd met groot© virtuositeit en vaardige techniek vervuld, bekoring ging uit van de violoncel en mooi was de viool. De sonate werd in volmaak te stilte aangehoord ,tot hot einde toe. Uit een vierjarige ondervinding blijkt, dat het schoonste 't meest tot 't volk spreekt. Dat do liederen mooi vertaald, en gezongen in zui ver NederLandsch boeiden, behoeft wol niet vermeld; de eenvoudige, natuurlijke voor dracht verhoogde don indr uk- Een prachtige palm op het podium en langs do gaanderij een versiering van klim op met zwart© bessen, diendon met hier en daar wat paarse bloemen tot waardige ver siering. De levering van boter ten behoove van de aoldatenmenages van dit garnizoen, is voor het 2de kwartaal van dit jaar toege wezen aan den heer S. Lcman tegen den prija van ƒ1,07 per K.G. Van Eysden's Rottordamsch Tooneel- gezelschap gaf gisteren in den Schouw burg alhier weer con Zondagavond-voorstel ling. Het was er opnieuw een, welke niet eere mag genoemd worden, althans wat do vertolking betreft. Na het bekende geestige blijspelletje „Meneer's Verleden", waarin alleen de heer cn mevrouw Tartaud alt „hij" en „zij" optraden en toonden welk mooi samenspel zij kunneu bieden, werd ge geven het Spaansche-tooneelspel „Galeoto", van een vroegero voorstelling der Rotter dammers en van „Jacob Cats" alhier even min onbekend. Zooals men weet, wordt in dit stuk getee- kond welk een adder de laster is, die bet go- luk van reine zielen verwoest en hen einde lijk voort tot datgene, waarvan do laaghar- tigo kwaadsprekendheid hen ten cenenmalo onverdiend op duivelachtige manier be tichtte. Josó Echegary heeft zijn werk zoodanig in olkander gezet, dat do aandacht steeds meer gespannen wordt, en dank zij het r.pcl van den heer Alex Faassen als don Julien, (die eerst den laster tegen zijn vrouw trot seert-, maar er eindelijk ook aan toegeoft), van mevrouw TartaudKlein als diens reine, trouwe echtgenoot© dona Theodora, cn van den heer Tartaud als don Julicn's even onschuldigen, aanhankclijken pleeg zoon Ernesto, alsmede van 'de andere leden van hot gezelschap, dio de kwaadspre kers voorstelden, werd cr ook nu een groot sucoes mee behaald. Zelfs moest in don loop van den avond en aan het einde driemaal gehaald worden. Do opkomst wis niet heel talrijk. Voor het examen In de nuttige hand werken z^jn te 'a Gravenhago geslaagd do damos H. Blankenberg, van Loiden, en J. L, Walthor, van Katvvyk-aan-Zoo, beldon Ieor- lingen van mejuffr. E. 0. M. Aewordonk, en mej. M. W. E. Klingon, van Tor-Aar. Do Indische mail (Nedorlandscho dienst) wordt hedenavond alhlor verwacht. De overplaatsing naar Hr. Ms. monitor „Rolnler Claeszen" van don by de Kweekschool voor Zeevaart alhier gedetacheorden matroos der Jete klasse H. Stoffels gaat niet door, aangezien genoemde schepeling wogons eindi ging van zyn dienstverband oerlang Hr. Ms. zeedienst met paspoort verlaten zal. By de hodon gehouden verkooping van cokos in partyen van 100, 10 on 5 H.L., waron de pryzen f 42, f 4.40 en 2.20. De Koningin en de Prins hohben glstoron met al hun Vorstelyke logeergasten oen ry. toor gemaakt in de omstrokon der Resldenllo. Prins Hendrik Reuss, die heden oon be zoek bracht aan de marino etablissementen to Don Helder, begeeft zioh morgen naar Amsterdam. Do toestand van den burgemeostor dor Residentie was hedenochtend dezelfde en blyfl zorgoiyk. De nacht was vrU rustig. Naar „Do Tel." vorneemt, hooft jhr. J. L. A. van Haelten, ontvanger der invoerrechten en accynzen to Nymegen, met ingang van 1 Mol a. s. wegens hoogen ouderdom ponsioon aangevraagd. Te Tetoringen (by Breda) is, op ruim 61-jarigen leeftyd, overloden de gepensionneerdc kapitein ran hot O.-I. leger P, G. Bodo, ridder der Militaire Willemsorde 4de kl. on eervol vermeld. Voorhout. Toen hedenmorgen de daglooner N. van do woning „Jachtluat" met den mest wagen van do Toyiingorlaan kwam ryden, schrikte zUn paard van oen fiets, waardoor het op hol sloeg, zoodat de voerman van den wagon viel, het rytuig over het lichaam kreeg en zioh ernstig bezeerde. Door bodo Verlaan werd de man Daar zyn woning vervoerd. De Biooger-Gnderwijs-wet. Door do heoren dr. G. J. Vos Azn. te Am sterdam; A. H. Roos©, F. J. P. Moquette, J. vaai der Veen, G. van der Giceon, dr. J. Lammerts van Buercn en W. Lamors to Rotterdam, M. van de Poll te Hendrik-Ido< Ambacht en P. H. van Leeuwen te Rijeoordt allen predikanten van de Ned.-Horv. Kerk, ie aan hun oollega's in den lande een circu laire getzonden, waarbij zij tegen morgenK Dinsdag, worden opgeroepen tot oen ver gadering in bet gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. Op dio verga dering kunnen, zegt de circulaire, in ver band met de vraag: Is de aanneming der Hooger-Onderwijs-wet een on voordeel ige zaak voor de Ned.-Herv. Kerk? of zijn haar belangen er bij betrokken en is van een mogelijke aanneming die in den gegeven stand van zaken zioh laat wachten nadeel tc verwachten voor haar leven en bloei verschil lende andere vragen aan de orde komen, als deze: o. of wol mag gesproken worden van gelijke rechten voor Openbaar en Bijzonder Hooger Onderwijs, zoolang hot herstel van de Theologische faculteit aan de Openbaro Universiteiten nog niet feitelijk is tot stand gebracht; b. of, binnen niet kl te verre toekomst, mag gerekend worden op vervulling der be lofte, hieromtrent door don Minister vaij

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1