Uit de Rechtzaal. Ingezonden. irijn recht kome. We hadden het reeds lang moeten hebben. Denemarken, dat ons zoo sterke ooncurrentio te Londen aandoet, be aat zijn landbouw-hoogeschool reeds sinds 1858, en wij hebben een halv® eeuw later nog niets; en dat tó meer, waar Wagen in- gen, naar ieder toegeeft, een geheel mis lukte instelling is. Hooger onderwijs moet onzen nationalen landbouw opbeureniets, wat buitemland- Boho landbouw-hoogeecholen ons niet geven kunnen, daar, gelijk ook het Oroningsche ad ree terecht opmerkt, elk land zijn eigen bodem on eigen gewassen heeft. Vrij algemeen is men het or dan ook over eens, dat dit hooger onderwijs er moet komen. Niemand in do Tweede Kamer op perde in dit opzicht twijfel. Edoch, gelijk hot ten onzent altoos gaat, nauwelijks is men het over zulk een voorne- mon eens, of men begint aanstonds te twis ten over de wijze, waarop zulk een plan verwezenlijkt moet worden. Zegt de Re giering we moeten onze eigen landbouw- hoogeschool hebben, dan is de oppositie aanstonds gereed met de vraag, of het niet beter ware dit onderwijs aan de Universi teit op te nemen. En nauwelijks is die op positie aan het woord, of do landbouw is vergoten, en allo kracht in de discussie trekt zich saam op het formeel geschil. Toch is er hier allerminst oorzaak, om zich in breed debat over deze verschillende opvatting van de zaak to verliezen. Immers, in hetgeen door den Minister is gezegd, ligt niet alleen geen boletsel, om het hooger landbouw-onderwijs met het uni versitaire onderwijs te verbinden, maar hij gaf zelf niet onduidelijk te kennen, dat ook z. i. do plaatsing van de gewenschte hoogeschool bij de Universiteit voorkeur verdiende. En dit is natuurlijk. Waartoe toch allerlei colleges cn labora toria, die èn voor hot universitair èn voor het landbouw-hooger-onderwijs noodig zijn, dubbel aan te leggen? Dat zou noodcloos de kosten verhoogen. Tiet geschil staat dan ook heel anders. Er zijn er, die het landbouw-hooger-on derwijs in dier voege in hot universitaire onderwijs willen opnemen, dat het ver- vlooio in de wis- en natuurkundige facul teit, door aanstelling in die faculteit van eenige hooglceraren. Daartegen nu, en daartegen alleen, ver lette de Minister zich met kracht. Zijns in ziens moet het landbouw-hoogor-ondovwijs een afzonderlijke, zelfstandige organisatie bezitten, niet als 6de faculteit, maar als zelfstandig instituut, edoch, zonder dat iets belet, dit zelfstandig instituut aan do Universiteit toe te voegen. Iets, waarin zelfs voordeel kan gelegen zijn. Maar een afzonderlijk instituut is be slist noodig, lo. omdat, behalve studie van do grondvakken in hun algemeeno strekking, voor het landbouw-onderwijs noodig is nadere uitwerking van onder deden dier vakken2o. omdat de combina tie van vakkon eon andore moet zijn dan bij het universitair onderwijs; 3o. omdat bij het landbouw-onderwijs de speciale toe passing een hoofdrol speelt; 4o. omdat de landbouw eigen hulpmiddolen vraagt; 5o. omdat de examens bij dat onderwijs dicn- tengovolge een geheel onderscheiden karak ter dragen; 60. omdat de diploma's en bullen een ander karakter vertoonen, en 7o. omdat op grond van dit alles eon eigen complex van colleges met een eigen direc tie en organisatio wordt gevorderd. Het eenigo verschil is alzoo, dat de oppo sitie het londbouw-hoogor-ondorwijs niet zelfstandig wil organiseeren, maar in de faculteit der natuurkunde wil oplossen, terwijl de Minister liet wol bij, desnoods in de Universiteit wil doen geven, maar een eigen organisatie nooclig acht met een eigen complex van studiovakken en wat daaruit volgt. Waar feitelijk do opvattingen zoo na aan elkander staan, zal het dan ook waar schijnlijk niet moeilijk vallen, tot overeen stemming te geraken. Heb zou toch in hooge mate te betreuren zijn, indien onze landbouw het slachtoffer moest worden van zulk een academischon twist. Vooral, waar de kosten niet hoog 100pen, is hier spoed eisch. Rekent men t-och met het foit, dat do landbouw-hoogceohool te Kopenhagen, die ook de yc cartoon ij kun do insluit, slechts een budget van nog geen an derhalve ton heeft, dan telt het kostenbe- zwaar hior niet medo. En dat to minder, waar intensiever cultuur en bebouwing van woeste gronden, al zeer spoedig in de direc te belasting deze anderhalve ton meer dan vergoeden zal. Moge do landbouw zolf dan nu ook van zijn belangstelling doen blijkenAlleen toch indien do landbouw zelf toont, dc spoo- dige verwezcnlijking van het plan op prijs to stellen, ie er kans op spoedig slagen. Siaaüsflotierijo Aan do leden der Tweede Kamer is door de Amsterdamsche debitanten der Neder- lan'dscho Staatsloterij en employés van col lecteurs een adres gezonden, met het ver zoek alvorens een beslissende stem te geven aan bet ontwerp afschaffing dor Staatslo terij, waarvan zij met leedwezen kennis heb ben genomen, cenige bezwaren hiertegen te mogen mededcelen. Adressanten zeggen „Men mag do booze hartstochten der men- schon niet opwekken en zeer zeker de Staat mag 'dat niet. Maar is het dan geen feit, dat juist door de Staatsloterij men de men- schen afhoudt van booze hartstochten? Zeer zeker ie het verlangen naar lotsver betering „hartstocht" te noemen, maar toch zeker geen booze. En is het spelen in do loterij iets anders dan een poging tot lotsverbetering? Wanneer men slechts van Dab ij ziet, hoe soms een liohtstraal door breekt, door het trekken van een kapitaal prijsje, in de «duisternis van zoo menig huis gezin met welk een lust en hoop men be zield is, indien men nog een kansje heeft voor het vergaren van een sommetje voor den ouden dag, dan mag men tooh voor waar van geen speelznoht spreken. „Dat er grof gespeeld wordt, komt bijna niet voor. Het meerendeel der spelers in «de loterij speelt een twintigste of minder. Zij, die heele of halve loten spelen, doen dit meestal (en hier spreken wij bij onder vinding), in gezelschap van tien, twintig of meer personen. „Denkt men dat de hartstochten zullen verdwijnen bij geleidelijke of geheel© af schaffing der Loterij „De burgermenschen zullen hoe langer boe meer verslaafd raken aan spelen aan •de Beurzen. Wanneer men nagaat welke grooto kapitalen Bedert de laatste jaren door vele menschen verloren zijn, dan is daartegenover het bedrag, dat men in do Staatsloterij verliezen kan, toch hoogst ge ring. Aanbiedingen als van binnen- en bui- tenlandsche loten, welker vermeerdering nog te verwachten valt en waarvan de soli diteit veelal te wenschen laat, komen bij de Staatsloterij niet voor. Wie spelen wil, komt zelf; ja de menachen moeten minder spelen dan zij verlangen omdat do vraag grootcr is dan het aanbod „Hebben ondergeteckondcn hiermede u met klem willen overtuigen, welke ©noime bezwaren aan afschaffing verhonden zijn, andermaal vragen zij uw aandacht te schen ken, wat met eenige honderden huisgezin nen, die er, hetzij geheel of gedeeltelijk, van moeten leven, zal gebeuren. Daar reeds over een klein aantal jaren de tusschenpooze van iedere loterij eenigo maanden langei* zal du ren, betcekenfc dit voor debitanten een op droging der bronnen van inkomsten, ter wijl employés van collecteurs geen verbe tering van positie zullen krijgen en naar mate de periodes van stilstand grootcr wor den, meer en meer aan het feit bloot staan, ontslagen te worden door gebrek aan werk zaamheden. „Met vertrouwen zien daarom onderge- tcekenden het oordeel van Uw Hooge Ver gadering tegemoet". IIEOMMES, k 40 Cents por regol. Ka rraon liomt zomiPSclriD. Dit oude spreekwoord is in de laatste jaren op de treffendste wijze bewaarheid geworden. Wie uwer heeft niet onophoude lijk in de couranten de verrassonde gene zingen gelezen, die door do Pink-Pillen be komen zijn geworden. Voor ail die lijdende personen, die thans genezen zijn, is het een zonrijke dag; do brieven, die wij van hen ontvangen en die wij ongelukkigerwijze om do een of andere reden niet mogen publi- oeeren, zijn vol va-n lofspraken over heb be komen resultaat. Hierna laten wij ca- een volgen van den Heer Jac. Hoogoveen, be ambte aan don Staatsspoor te Oirlo, Lim burg, die ons liet volgendo schrijft: „Wij zijn ten hoogste voldaan over uw Pink-Pillen van Dr. Williams. Wij hebben slechts eenige doozen noodig gehad voor onze zuster Rika, 25 jaar oud, die zeer bloedarmoedig was cn uitersfc zwak, het ge ringste voedscil kon zij niet meer verdragen, en wat we er ook voor aangewend hadden, Daar wij reeds zoo veel over uw beroemde Pink-Pillen hadden hooren spreken, zijn wij er toe overgegaan en hot geluk, dat anderen hebben mogen smaken, word ook haar deel. Zij is thans geiheel welvarend en doet met lust haar werk gelijk voorheen. Wij zijn u hoogst dankbaar voor uw goede raadgevin gen en hopen, dat alle personen, die aan die ziekte lijdende zijn, waarvoor de Pink- Pillen geschikt zijn, gelijk u aangeeft, er oveneens hun toevluoht toe mogen nemen en zij, golijk wij, kunnen zeggen: Na regen komt zonneschijn". De Pink-Pülon zijn een hermenwer van het bloed en versterker dor zenuwen bij uit- noraondhoid. Zij zijn onovertreffelijk tegen rhounlatiok, heupjicht, bloedarmoede, bleekzucht, zenuwpijnen, algemeeno zwakte, en bewijzen do grootste diensten aan do vrouwen gedurende het gevaarlijke tijdstip van hun leven, nl. bij het keoren der jaren. Pr® f 1.75 per doos; 9.— per doozen, Verkrijgbaar b\| J. H. I. Snabillé, Steiger 27, Rotterdam, Hoofddopothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Lelden en Om streken bfl Reyst Krak, Drogisten, Bees tenmarkt Wijk 5 No. 41, en J. H. Dijkhuis. Drogist, Hoogstraat No. 6. 2756 78 Verduistering byj de Openbare Reiniging. De boekhouder der Haagsoho Openbare Reiniging, B., die ©enigen tijd geleden ge arresteerd werd wegens verduistering van gemeente-golden, stond gisteren deswege voor de Haagsche reohtbank berecht. Het bleek, dat bekl. zich van Maart 1894 tot Fe bruari 1904 op verschillende tijdstippen geldon had toegeëigend, tot een totaal be drag van 14,705: zijnde gold uit de op brengst van meststoffen, faecali&i, boor putten, en voorts geld bestemd voor werk lieden loon. Beklaagde, die laatstelijk 1500 salaris genocfc, kwam ter tereahtotting in zoover op zijn voor den rechter van instructie af gelegde volledige bekentenis (nl. dat hij het feit bedreven had en de geiden voor zijn huishouding had aangewend en buiten zijn stand leefde) terug, dat hij nu beweerde slechts hoogstens 7000 te kunnen hebben verduisterd, en met geen mogelijkheid kon aannemen zich circa 15,000 te hebben toe geëigend. De president en de rechters vroe- gen hem herhaaldelijk naar de reden van dat terugkomen op een zoo volledig moge lijk afgelegd© bekentenis, door welke ge deeltelijke herroeping het feit van het mis bruik van vertrouwen toch niet verontschul digd kan worden. De beklaagde kon daarop niet anders antwoorden, dan dat hij zich niet kon begrijpen, zóóveel geld voor zijn huishouding noodig to nebben gehad. Hij zei niemand te kunnen beschuldigen, maar hij moest de mógelijkheid opperen, dat eon ander gelden uit de brandkast zou hebben kunnon ontvreemden. In 1901 had hij, bij het controleeren van de brandkast, f 3000 gemist, wolk© vermissing hij niet kon ver klaren. Ten slotte, nadat bekl. in een lang durig verhoor op het onaannemelijke ge wezen was van de herroeping van zijn be kentenis, trok hij deze weer in. Uit het verhoor van den directeur der Openbare Reiniging bleek, dat er een in 1871 uitgevaardigde instructie bestond voor den boekhouder, waaruit bleek, dat de boek houder verantwoordelijk is aan Burgemees ter on Wethouders en, onder dezen, aan den directeur. Van het bestaan dezer in structie wist aldus verklaarde do direc teur heden hij, directeur, niete af vóór het tijdstip der arrestatie van beklaagde en hot daarop gevolgd gerechtelijk onderzoek. Controle van bekl. lag zei de direcceui niet op zijn weg, althans geen contróle over het financieel© gedeelte van diens werkzaamheid. Het was getuige nooit do- gelijk gezegd, dat hij als directeur de kas van bekl. had te controlecren. Uit eigen waarneming was verder den directeur nooit iete bekend geweest van een weelderig le ven door bekl. Wol wist hij dat bekl. eens gezegd had, een prijs van 60,000 gulden te hebben getrokken. De directeur verklaarde nog, dat bekl. zeer accuraat werkte en ook niet achteloos was in het sluiten van de brandkast, zoodat er weinig reden bestond te vermoeden, dat het verdwenen geld door anderen kan zijn weggenomen. Uit de verklaringen van den Gemeente ontvanger te VGravenhage bleek, dat hij beklaagde nooit gerekend heeft te behooren tot die ambtenaren, die rekenplichtig zijn aan den Gemeente-ontvanger. Hij achtte hem alleen verantwoording schuldig aan B. en Ws. en aan den directeur der Reiniging. Het was den ontvanger opgevallen, dat nu en dan de stortingen van bekl. te zijnon kantore, niet meer op geregelde tijdstippen geschiedden, maar dat werd later weer door bekl ingehaald. Beklaagde zei nog, dat hem bij zijn in- dienstr-treding geen schriftelijke instructie gegeven ia, cm hem de directeur als zijn on- nuiddollijko chef ie aangewezen. Dc substituut-officier van justitie ,mr. Van Geuns, die nu aan het woord kwam, wees or op dat deze zaak van zeer veel ge wicht is voor de gemeente, van gewicht om dat zulk een misdrijf als het onderhavige, niet mag kunnen gebeuren Ln een zoo groo- te en goed georganiseerde gemeente als de residentie. Vooral is dc zaak voor do ge meente ook van belang, in zoover zij er toe kan bijdragen dat do gemeente een blik in do toekomst werpe, om herhaling van der gelijke malversatiën te voorkomen, en wel door streng omschreven voorschriften cn door hot nu en dan nazien van de kassen der comptabele ambtenaren. Op die noodigo conbrölo wees spr. telken keer weer met tiadruk. Droevig noemde mr. Van Geuns deze zaak, waar deze beklaagde nameloos leed heeft gebracht over zijn huisgezin. Zijn eisch was: veroordeel in g van bekl. tot 2 jaren en 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. S. Franzio, begon met te wijzen op den droevigen toestand, waar in het gezin van beklaagde verkeerde, en deed vooral met het oog hierop, een beroep op barmhartigheid. Op juridische gronden achtte pleiter hier reden-en aanwezig voOr vrijspraak, en wel voornamelijk omdat het bewijs niet geleverd is, dat beklaagd© de geldon in dienstbetrek king had ontvangen, omdat de boekhouder niet belast zou geweest zijn met het ont vangen der gelden,, daar in do instructie betrekkelijk de Reiniging staat, dat de ont vangsten en uitgaven moeten geschieden ten kantore van den Gemeente-ontvanger. Ook pleiter stond daarna langdurig stil bij de toestanden, die veel hebben bijge dragen tot het brengen van dezen beklaagde voor den rechter. De controle was allertreu rigst. Tien jaren lang heeft men de kas van beklaagde niet opgenomen en heoft men hem over het geld laten gaan. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 28 Maart. Het gerechtshof te Arnhem vernietigde gisteren bet vonnis dor Zutfensohc recht bank in de zaak van Buysink en veroordeel de den beklaagdewegens eenvoudige belee- diging van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn bediening tot f 50 boete subsidiair 25 dagen hechtenis. Indonfcijd heeft Buysink met anderen eprokende over de Zutfcnsche gasfabriek, gezegd: daar steekt Klaaseen (wethouder en voorzitter dor gascommissie) geld van in zijn zak. Dier&wnishandelin g In de Kapelsteeg to Bussum hoorde de rijks-veldwachter J. J. v. d. Lugt op 19 De cember LI. een hond hevig janken. Nader bij gekomen zag hij een hond geen trek hond voor een zwaar beladen mestbak op vior wielen mot een touwtje aan den hals band gespannen; het beest werd voorin tge- dreveil, doch bet kon niet meer (aan den wagen ucm een paard de vracht hebben ge had 1) Herhaaldelijk schopte de voerman den bond en juist zou bij bet dier weer een schop hebben gegeven, toen de rijks-veld wachter tusscbenbeide kwam. Gisteren moest de arbeider Joh. Wortel uit Buesum wegens dierenmishandeling voor de 4de Kamer der Rechtbank te Am sterdam terechtstaan, doch hij liet verstek gaan. Het O. M., mr. Wontholt, eischte 8 da gen gevangenisstraf. Donderdag over 8 dagen uitspraak. De reohtbank te Assen veroordeelde de ge broeders E, B. cn J. B., te Nieuw-Balingo, die Bruin Rotmeneen aldaar zoodanig mis handelden, dat hij 21 verwondingen kreeg, tot 8 maanden gevangenisstraf. Voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch stond in hooger beroep terecht J. S., tele graphist te Maastricht, gedetineerd, door dc rechtbank aldaar veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, ter zake van verduistering. De eisch strekte tot bevestiging van bet vonnis. Uitspraak 23 dezer. Naar men verneemt, zijn in de voor de reohtbank te 's-Gravenhage te behandelen zaak togen den Delftechen advocaat mr. J. M v. M., verdacht van verduistering, niet minder dan 54 getuigen. Te Heemstede werd in het eind van 1903 en in het begin van dit jaar bijna nacht op nacht- ingebroken of diefstal gepleegd van buitenstaande voorwerpen, zonder dat het gelukte do daders te vatten. EindeL k kreeg dc politie een spoor en worden gear resteerd: C. de Wit, los arbeider, en P. Peeporkoorn, die bij dien man inwoonde en word in do woning van De Wit gevonden een heel magazijn van gestolen voorwerpen, op allerlei plaatsen geborgen Do Wit werd losgelaten en gisteren stond Peeperkoorn, oud 24 jaren, voor de rechtbank te Haar lem terecht. En nu bleek, dat hij bij het echtpaar De Wit voor niet inwoonde, hoe wel die menschen zelf behoeftig zijn Maar, hij had gezegd- als hij cene een goeden slag kon slaan, zou hij het wel goed maken. Dien goeden slag trachtte hij steeds 'e nachts te slaan Dan ging hij er op uit te gen een uur of één on brak dan in te Heemstede, Hillegom of Bennebroek, bijv bij den blocmbollenhandelaar Van Wave- ren, don winkelier Duins en anderen, of ging de buitenplaatsen op en stal daar ko nijnen, enz. Het verliezen van zijn inbre kerswerktuig, een beitel, werd aanleiding tot de ontdekking, daar die herkend werd door het dochtertje van De Wit. Peeperkoorn bekend.- sommige feiten en ontkende andere. Ook liet hij uitkomen, dat De Wit, die hom nu zoo bezwaarde, niet zoo onwetend aan het gebeurde was als hij wol liet voorkomen. De Wit had wol eens con deel van don buit gehad, zoo bekende hij, doch hij hiold zich alsof hij van de her komst niet wist, niettegenstaande hij er al tijd bij tegenwoordig was als Peeperkoorn met het gestoleno thuis kwam. De officier van justitie eischte tegen Pee perkoorn 3 jaar Voor do Amsterdamsche rechtbank had zich heden to verantwoorden Joh. Hcndri- cus Maria van O(gtrop), aan wion ten las- to gelogd wordt valschhcid in geschrifte ten nadeole der Manchester Trading Comp. Ne gen getuigen waren gedagvaard, nl. 7 hoe ren uit Manchester en 2 uit Nederland Als tolk fungeerde dc heer J. Prinse Ger- Lings. Alvorens tot het getuigengehoor over te gaan, stelde de verdediger van beklaagde mr. Van der Biosen voor den officier van justitie niet ontvankelijk to verklaren in zijn strafvervolging. Hij betoogde nl., dat art. 273 van 't Wotb van Strafvordering in doze niet was nagekomen. Bij de gehouden instructie op 27 Maart 1903 isnl. geen pro ces-verbaal opgemaakt van de gesteldheid van het van valschheid vordacKfce stuk, en alzoo niet goteekend door den rechter vaD instructie, noch griffier noch beklaagde. Be doeld stuk was toen wel aanwezig, thans niet; het schijnt in het ongereed- geraakt to zijn. Op grond der door pleiter aangevoordo arresten van den Hoogen Raad, vroeg spr, niet-ontvankelijk-verklaring van den offi cier van justitie in zijn eisch tot vervolging. Na geruimen tijd in de Raadkamer verga derd to zijn, verklaarde de voorzitter, dat do rechtbank hot gov ooien van den verde diger deelde en ververklaarde den officier n iet- on tv onkel ijk in zijn vervolging Postzegels vervalscht. Daarvoor had ziah voor de rechtbank te Rotterdam te verantwoorden de 17-jarigo H. E., kantoorbediende, wonende aldaar. Do dagvaarding luidde: als zoude hij op 6 November 1903 e6n van Rijkswege uitge geven postzegel van 26 conts hebben nage- maaikt of vervalscht door 2. of 3-maal drie postzegels door te knippen en enkele deelen dier doorgeknipte postzegels saam te plak ken tot één postzegel, in uiterlijk overeen komende met een nog niet gebruikten van Rijkswege uitgegeven postzegel van 25 cents. Voorts als zou hij een als voren van 10 cents, welke reeds tot gebruik had gediend, hebben ontdaan van het op dien postzegel door do Poster ij gestelde merk bestemd om dien postzegel voor verder gebruik ongeschikt te maken door mot gomelastiek dit merk uit dien postzegel te verwijderen mot het oog merk hem als niet gebruikt te doen be schouwen. Beklaagde ontkende het feit te hebben ge pleegd. Hij had van zijn patroon O. Weis man een brief ter aanteekehing ontvangen en daarvoor /0.36 gekregen. Beklaagde be weerde, dat do stukkon van postzegels op het couvert geplakt afkomstig waren van ongebruikte zegel», waarover bij ongeluk een flesohje inkt was gevallen. De heer J. 0. Pull, oomanies der Ned. Posterijen, te 'a-Gravenhago als getuige en deskundige gehoord, verklaarde dat de post zegel van 25 cent op het couvert uit drie stukken was saam gesteld, terwijl nit den postzegel van 10 cent het stempel was ver wijderd dat aan de linkerzijde had gestaan. Getuige wees enkele overblijvende teek ene® van den inkt. Beklaagde beweerde slechte een weinig vuil weggeraderd te hebben van den poet- zegel van 10 cents. De president mr. A. O. H. Tellegen wees er beklaagde op, dat het werk op heel han dige manier was verricht en dat die bewer king bepaald een zekere routine had ver- eisoht en dat niet alleen deze postzegel», doch ook andere in beslag waren genomen. De heor O. Weisman, koopman, verklaar de, dat hij den jongen /0.35 had gegeven ter frankeering voor een aangeteekendon brief. De heer G. O. Kluit, commies der Ned. Posterijen te Deventer, verklaarde, dat hij op genoemden datum aan het postkantoor tc Rotterdam wei^tzaam was en dat beklaag de hem den brief ter aanteekening had over handigd. Getuige had beklaagde er op ge wezen, dat do postzegels aaneongehechi wa ren. Beklaagde had toen beweerd, dat hij ze reeds van zijn eigen had gehad. Mr. J. Z Mazel, substituut-officier van justitie, achtte het misdrijf van postzegel- vervalsohing wettig en overtuigend bewe zen. Spreker herinnerde er aan, dat be klaagde een weekloon verdiende van 3.50 bij don heer Weisman. Beklaagde bekent, dat hij drie gulden aan zijn ouders geeft cn hij voor zakgeld de overige 2 kwartjes mag houden. Toen hij door den rechter-commissaris en mij is ge hoord zei spr. hebben wij hem eveneens gefouilleerd. Toen bleek het uit verschillen de papieren, die hij bij zich droeg, dat hij dikwijls met vriendjes en vriendinnetjes uitgaat. En de kosten van dit alles konden zeer zeker niet bestreden worden door 8 kwartjes zakgeld. Ten slotte zijn er bij dfv huiszoeking tussohen een honderdtal vor- sohillende gebruikte postzegels, afgeknipte zegels gevonden, waarop geen stempel voor- lcwafn. Beklaagde heeft zeer dikwijlB dit werk uitgeoefend en doet het zeer handig. Het requisitoir eindigde met één maand gevangenisstraf te vragen voor beklaagde wegens vervaLsching van Rijkszegels. Uitspraak over 8 dagen. Ds rechtbank te Amsterdam veroordeelde gisteren de 5 bootwerkers, dio zich aan boord van het etoomschip „Hero" toebehoorends aan de s Bristol Steam Navigation Company", haddon schuldig gemankt aan diefstal van suiker, zink of cacao boter, respectievelijk tot 45 dagen, 2 maanden, 1 maand, 45 dagen cn 2 maanden" gevaDgeniRstmf. Mijnheer de Redacteur 1 Mag ik a. v. p. voor het volgendo een plaatsje? Wel zes a acht keer per dag den Hoogen Rijndijk on Zoeterwoudsohen Singel ioo pende, dacht ik dikwijls bij mijzelven: Nul er mocht hier op dat pad, Hoogen R., wel een» noodig wat grind gestrooid worden, want wegens de kuilen is hot bij regenach tig weer en de dan daardoor ontstane mod derplassen totaal onbegaanbaar, en een heel verschil bij den Zoeterwoudsohen Singel. Ba wat gebeurt er 1 Ik stond te kijken of ik gek was, daar is men Woensdagmorgen bezag, niet op het loop pad Hoogen Rijndijk, maar op dien mooien harden ronden weg van den Zoeterwoudsohen Singel grind te strooien, en dat met droog vriezend weer, zoodat de kiozola naar alle kanten heen rol den, zeer tot ongerief van fietsrijders, ja zelfe van voetgangers, om van menschen, die cr met wagenvrachten over heen moeten, nog maar niet eens te spreken, ofschoon die or voorloopig heelemaal haast niet doorheen kunnen komen, 't Ie erg practasoh, dat moet ik zeggen. Ik weet ten minste nu hee lemaal niet hoe ik het heb, ofik zou de kluts kwijt moeten wezen. U dankzeggende voor de plaatsing, U*v Abonné B. LEIDERDORP. Geboreu: ^ugo, Z. van Pieter van Tol en Anna van der Bent. Overleden: Hendrik van Hensden, 5 j., Z. van Jakob van Heusden en Neeltjo Oosterom. LIS.sE. Geboren: Dirkje, D. van J. van Bruggen en C. van Voorat. Overleden: Martinus Faas 18 j. Johannes Mortinas den Otter 8 m. NOORD WIJK. Geboren: Arie, Z. van T. v. d. Werff en E. Sootomau. Trijntje, D. van E. van Rooijen D. v. Duin. Grietje enNeeltj», doohters van J. Pnsscbier en AI. üarnhoorn. Petrus Martinns Josephus, Z. van M. v. d. Weijden en Cath. Zwarts. Floris Bartholomeus, Z. van J. A. Alkomade on M. van Berkel. Leonards Geertruida, D. van C. Th. v. d. Borg en M. Hooge- veeu. Johannes. Z. van K. C. do Monije en J. van Egmond. Wilhelmus Josepbus, Z. van Th. P. Hoogeveon en G. AI. Alkemude. Jan, van W. Duindam en M. v. d. Niot. Getrouwd: Maarten van Dnjjn 23 j. Christina Geertruida Onderwater 19 j. Overleden: Cornelia Zuilhof 74 j., onge huwd. Adrianus Jacobus van der Zalm 5 j., Z. van Th. v. d. Zalm en M. Bakker. Nicolaa» Adrianus Mooijekind 58 j. Levenloos aangegeven kind van L. Hoogeveen en J. AI. v. d Poeh NOORD WIJ KEKHOUT. Bevallen: M. A. v. d. Klugt geb. Warmenhoven Z. A. M. Korte- kaas geb v. d. Aart D. Overleden: L. van Schooten 8 m. M. 0. van Schie 22 m. SASSENHEIAL Geboren: Grietje, D. van P. L. Bakker en G. La Farga. Barbara, D. v*n J. Rhjjnsburger en C. Rosa. Johanna Adrian®, D. van R- H. Beerhorst en A. van der Horst. Alarin Johann», D. van C. Verdeg.ial en 0. van der Vlngt. VALKENBURG. Geboren: Hendrik, Z. van J. Haasnoot en W. Keijzer. WARMOND. Geboren: Petrus Gerardus Joseph, Z. van 0. van Djjk en P. van Leeuwen. Ondertrouwd: Hendrik Roest, 86 j., wodr. van A. Laros. Joh. Marg. van Ruiten, 32 j., wed. van F C. van der Wilden. G 0 t r ou wd: G. F. W. Sohrier en E. Kranenburg. WASSENAAR. Overleden: J. Nell Z. 8 w. P. A. J. Kouwen hoven, weduwe van D. Remmerswaal, 78 j. A. A. de Bas D. 2 j. J. Kortekaas M. 72 j. H. Oosterveer M. 61 j. ZOETER WOU DE. Geboren: Theodora Maria, D. van J. H. Omtzigt on J. M. den Hollander. Gjjsbert, Z. van K. v. Rüssel on W. v. Elawjjk. Overleden: J. Byland, 81 j.. wed. van Ooyendijk. G. J. Lekkerkerker 50j.,M., geh. G. Bloot, V. 72 j., geh. met C. H. Bejj. Ondertroawd: J. Sanders, 28 j., wodr. tb» J. Pyper, wonende te Nieuwkoop, en W. Beveren, 23 j., jd-, wonende alhier.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 6