RIJWIELEN. LEOP. MUNDHEIM Co. LEIDEN, HAAELEMIIEII^TEAAT 45. GOIIPONS WOLLEN EN KATOENEN JAPONSTOFFEN, ZIJOEN STOFFEN VOOR BLOUSES, ENZ. Borlijuselie Levensverzekertog-Jlij. Gebruik POETS-EXTRACT lagazljo: Breestraat 86, Paardenmest te Koop, P. v. d. Most van Spijk. Gemengd Nieuws. iü sa AE^STERDAl^ Nieuwendijk 229, 1ste étage. HAARLEM, Koningstraat 4. DEfti HAAG, Hofspui 9a, 1ste étage. M. M. LEIDEN, HAARLEMMERSTRAAT 45. Verkoop uitsluitend tegen vaste prijzen a Contant. Loopende verzekeringen. 129.026 545. Totaal waarborgfonds45.804.969 J. C. DE WELDE, Nieuwe Rijn 6. Ijverige Agenten tegen hooge provisie gevraagd. E. J. J. GROENEVELD, Uitzending van Diners VERKOUW STOKHUYZEN. Aanbevolen soorten van 1.en 1.25 per Va KG., extra geurig en waterhoudend Haarlemmerstraat 142 Delftsche Boter Leidsche Boter Gruyère Kaas Prima Leidsche, Goudsclie en Edammer Kaas. FEUILLETON. Verijdelde plannen. Omfcrenthctinonevorignummer vermelde sterfgeval, den 23sten Februari jl. in een pension te 'sr-Gravenhage, van een Amcrikaansohe dame, ten gevolge van morphine^vergiftiging, gevolgd door den dood van haar echtgenoot, eenige dagen la bor, in eon hotel to Rotterdam, mede ten gevolge van morphine-vergiftiging, toen het verzoek tot hem was gekomen bij den officier van justitie te verschijnen, wordt nader vernomen, dat van eon misdaad geon sprake in geweeet. Ongeveer twee maanden geleden kwam de bedoelde Amerikaan, Levingston© Ready Catlin, 40 jaar oud, met zijn bijna 30-jarige vrouw uit Brooklyn voor zijn genoegen naar Holland en vestigde zich in een pension to 's-Gravenhage, waar de vrouw overleed. De politie-dokter, die op verzoek van do auto riteiten een onderzoek instelde, constateerde vergiftiging. Het bleek de politie spo._-dig daarna, dat men hier mot morphinisten te doen had. De heer Catlin was zoozeer onder den invloed der morphine, dat hij niet kon loopen naar het commissariaat van politie. Dagelijks namen hij en zijn vrouw 6 Engel- Bohe greinen morphine. Aan zulk een in spuiting was zijn vrouw gestorven. Vermoedelijk stond zijn bezoek aan Rot terdam waar hij zich door morphine van het leven beroofde in verband met de voreiechte aankomst van een flosoh morphi ne uit Londen besteld, daar hij nooh te 's-Gra/venhage, noch te Rotterdam in apo theken dit vergif kon bekomen in de door hem gewensohte hoeveelheid. Zaterdagavond zijn geveild de eigendommen van den heer Ed. de La- noy, te Haarlem. Het perceel, waarin de Bank gevestigd was, bracht op 34,825 en werd verhuurd aan de Algemeenc Noord- Hollandsche Levensverzekeringsbank. Het perceel er naast werd toegewezen aan P. Hoogevcen, voor f 15,475. De werkzaamheden voor het nieuwe station te Haarlem worden gere geld. De viaduct over den Zijlweg nadert langzamerhand haar voltooiing. Reeds is de gemetselde onderbouw gereed, en is men bezig de ijzeren pilaren be stellen, waarover i de brug gelegd zal worden. Ook gaat men voort met de verhooging van den spoor dijk In het begin van Mei hoopt men zegt het „Haarl, Dagbl." deze viaduct en dat gedeelte spoordijk gereed te Lebben Aangaande de voor loop i ge plannen tot oprichting van een „WaareD- haus" op hot terrein aan Dam en Damrak te Amsterdam, verneemt het ,,Hbl.", dat de Duitsohe heeren, dde met de Gemeente over dat terrein in onderhandeling zijn, dien aangaande in relatie staan mot Helling man'e Bouwmaatschappij". Doze Maat schappij zou feitelijk van de Gemeente het terrein koopen en dan voor de Duitsche combinatie den bedoelden bouw onderne men. Reeds zouden architecten, de heereo H. P. Berlage en D. van Oort, teekeningen voor den bouw gereed makon, aangezien van de zijde der Gemeente de eisch werd gest.;ld. dat bij eventueelen bouw rekening zal wor den gehouden met den stijl, waarin de Beurs is opgetrokken. De bouw zou aan „Hellingman'e Bouwmaatschappij" kos ten ongeveerr 1$ millioen gulden buiten den aankoop van den grond natuurlijk en de Duitsche combinatie zou zioh dan ver binden het gebouw voor 20 jaren te huren tegen een huur van 7 a 8 pCt. van de waar de. Het schijnt, dat de onderhandelingen reeds vrij ver gevorderd zijn. Op den stal van denlandbou- wer G. Wijgergangs te BerLioum (N.-Br.) is het miltvuur uitgebroken; vier koeien zijn reeds aan de ziekte bezweken, terwijl men voor het behoud van nog vier aai de re vreest, welke ook reeds zijn aangetast. (,,Prov 's-Hert Ct.") De rector van het gymnasium en de directeur der H. B.-S te Tiel zijn voor den kantonrechter aidaar gedagvaard ter zake, dat van enkele hunner leerlingen het vaccinatiebewijs niet in orde was. Te Edam is aangehouden do 17-jarige K., verdacht van diefstal en po ging tot brandstichting Méér dan eens ia h j ter zake van dronkenschap in arrest ge weest. Ufc I I u i auss-.i3j i H8B COUPOHUSAZUI. Aangemoedigd door het groote succes, dat der firma LEOP. MUNDHEIM Co., gedurende hiar 15-jarig bestaan te Amsterdam, te Haarlem en te 's-Gravenhage mocht ten deel vallen, en omdat de wensch geuit is van haar te Leiden wonende Cliënteele om ook te dezer stede gelegenheid te hebben, te kunnen profiteeren van de vele goedkoope aanbiedingen, die zij in staat is voortdurend te doen, heeft zij besloten tot het oprich en eener 4de zaak in Nederland, die gevestigd is in Daarin zal voortdurend tot ongekend Sage prijzen ten vei koop gesteld worden een zéér ruime keuze Alles laatste Dessins en nieuwe Modes. Onze enorme inkoop in verbinding met de grootste zaken in het Buitenland stelt ons in staat en detail tot lager prijzen, dan en gros-prijzen teverko>p?n. N.B. Een leder wordt tot een bezoek aan onze Magazijnen beleefd ultgenoodlgd om zich Yan qualiteUen, eiioriuo keuze en zéér lage prijzen te overtuigen, zonder Terpliclitiug tot koopen. 2652 300 OPGERICHT 1836. 11619 30 HOOFDAGENT VOOR LEIDEN: met den UIL. Tegen inlevering van TIEN DEKSELTJES kan men GRATIS zijn Portret laten maken in het PHOTOGKAPHISCH ATELIER van den Heer 521 30 Stationsweg 13, Leiden. FONQERS Te huur: tegen Mei, gelegen Roodenburgoratraat by den Zoeterwoudechen Singel. Te bevragen „Woninggids", Boommarkt 11. van al 80 Cent*, 1.— en hoogor Beleefd aanbevelend, Wed. A. BACKER, Papengracht 4. 797 6 Een party een gebruikte VIGE1LANTE. Adres: Hotel „Toor", Stationsweg, Alfen a/d. Ryn. 2481 7 idseh atsen 9 De Administratie van het „Leidseh Dagblad" belast zieh met het plaatsen van Advertentiën in alle Bladen. 8^65 6018 18 f 1.50 per K.G. f 1.30 per K.G. f 1.40 per K.G. 2641 20 i) Eerste Hoofdstuk. .Het yzelt, gravin! Wellicht ware het beter geweest, als wy een rytuig hadden genomen." „Laat het maar yzolen, Jetje. Tante vindt, dat wy zeer goed naar don trein kunnen loopon," antwoordde de jonge, byna gezocht eenvoudig gekleede dame, tot wie deze woor den waren gericht. „Loopen? Wy moeten naar hot station giy- den. Het marktplein is spiegelglad, evenals een geglaceerde taart. Het heeft er veel van, alsof de winter zich nog eenmaal in al zyn kracht wli vortoonen." „Nu, dan giydon wy," zoide do gravin gelaten. Gravin Waltrud en het dienstmeisje stondon wachtend onder een der zuilenbogen, welke langs de huizen om het ouderwetsche markt plein van de bisschopsstad heenliepen. Do jonge dame keek naar de groote klok aan don Gothischen raadhuisgevel en zelde„Als do koffers jo to zwaar wordt, Jetje, kunt gy er al den t\jd voor nemen. Wy hebben nog byna een uur vóór de trein vertrekt." „Dat gesleep ie geon genoegen by deze gladheid. Maar het is een genot, ale men een paar weken rust krygt van de tante na melijk," mompelde het moisjo half by zich- lelve, een weinig schrikkend, toen plotseling uit het portaal van het oude huis, onder welks zuilenboog zy stonden, de meesteres, een dame met een streng utterly k, verscheen. „Zool Nu zullen wy dan onze reis aanvaarden, lieve Waltrud," zeide deze, een handschoen diebtknoopend, en daarop naar den nevelgryzen Aprilhemel opziend; „Het weer is wel Diet uitlokkend, maar men moot het nemen, zoo- als het van boven komt." „Zeker, lieve tante. Maar het is glad; zal ik u eon arm goven?" vroeg do gravin. „Dank jel Ik sta tameiyk vast op myn beenon," weerde de ander af. „In zulke ge vallen valt ieder het best alleen." En zoo liepen zy voorzichtig dwars over het plein. „Hoppla!" riep plotseling de deftige dame, uitgiydend, en tot biydschap van het dienst meisje, dat met een handkoffer volgde, zonder do minste sieriykheid neervallend. Twee kurassiers officieren liepen sabelrin- kelond in de buurt onder de arcaden voorby. „Drommels, een gevallen engel 1" riep de een lachend en maakte aanstalten toe te snellen en de gevallene te hulp te komen. „Die krabbelt alleen wol weer overeind," merkte de oudste op, bleef vervolgens, naar de groep turend, een oogenblik staan, terwyi hy xeide: „De duivel moge my halen, als dat niet Lisbetha van Kattendyk is I Weet ge, Müllburg, een vyftien jaren geleden zou het zaak geweest zyn, daar den ridder te spelen. Nu is zy vrouw geworden en hoeft het nog slechts druk als comitédame by weldadigheids vereenigingen en dergeiyke dingen meer." „Maar dat slanke dametje, dat haar opge holpen heeft, dat heeft eerder iets aantrekke- ïyks," merkte de ander op. „'t Komt my voor als zoo'n figuurtje uit Tanagra, of hoe heeten die dingen?" „Hm. hm, jal 't Kan wel de kleine gravin Frydagg zyn. Als ik het goed heb, heeft froule Kattendyk haar onder haar vleugols genomen toen de mooie moeder van de kleine, hot was oen kranige rydeter, op de jacht den hals brak. De dolle Ratzenbeck bleef toon met het stief dochtertje zitten. Een treurige geschiedenis indertyd, verduiveld treurig I" zoide de majoor. „Ratzenbeck, Ratzenbeck? Was die niet vroeger eons vóór myn tyd ritmeester by myn eskadron?" „Zekerl Hy trouwde later nog eens, een ryko koopmansdochter, die echter ook stierf, juist op het tydstip, dat hy haar geld er had doorgebracht. Daarop schoot hem do jicht in de beenderen. Hy moest zyn afschoid nemen en nu zit hy ergens op oen afgelegen land goed aan de Lippe en versuft daar. 't Was eens een kranige korel, die R&tzenbeck. Nu Is hy een arme drommel, een verduiveld arme drommel." „Ja juisti Hy hokt daar op Ratzenbeck; is zelfs nog zoowat een buurman |Van myn hard- hoorigen neof Trempelsdorp, op jOberlüuksfurt. Gy kent hem immers? Maar die kleine daar ziet or een beetje schraal uit, zoo ongeveer als bet heilsleger te Bratensanco I" „Zeer goedl" zelde de majoor lachend. „Maar daar marcheeren zy reeds vorder. Hm, eigen- ïyk hadt -gy freule Kattendyk toch moeten optillen, Müllburg. Nu is het te laat." „Gy hebt my immers zelf tegengehouden? Maar hoe bedoelt gy dat?" „Wel die kleine heeft geld, zoo voel ik weet; van moeders kant. 't Staat geloof ik, op het haus Ratzenbock, en nog een extra-hapje daarby." „Als een westfaalsche grondbezitster ziet het sierlyko dingetje er niet bepaald uit," bromde de jongste. „Zoo iots groeit dikwyis vervloekt spoedig in de lengte en de breedte. By freule Kattendyk zal zy echtor wol niet vot worden. Die is zoowat een verre nicht van Ratzenbeck, wat niet be lette, dat die twee -— zoo zegt men ten minste eens zeer intien samen zyn geweest. Nu, en toen hy hot tweede huweiyk aanging, heeft hy het stiefkind eenvoudig aan de hoede en dresseur van zyn vroegere vriendin toe vertrouwd. Tactvol, nietwaar? Maar gy hadt freule Kattendyk toch moeten ophelpen. De meisjes met geld worden steeds schaarscher en jonge, ryke weduwen zUn ook niet voor het grypen en daarby steeds moeiiyk. Niet waar, kameraad?" „Het bleeke, ongewoon lange en smalle go zicht van den ander werd plotseling rood; hy draaide aan zyn puntigen knevel en vroeg, verder loopende: „Moet dat mogeiyk een zin speling op my zyn, majoor?" „Een zeer vriendschappeiyke," meesmuilde de ander, en, hem by den arm terughoudend wees hy lachond op een hoor In burgerklee- ding, die, een portefeuille onder don arm dragend, over het marktplein stapte en op hen tookwam. „Godeelte smart is halve smart. Kyk, daar komt assessor Wltkopp aan. Die heeft onlangs op dezelfde plaats denzelfden korf gekregen. Hoe is het, Müllburg? Is zulk een ryke reddingsengel zoo noodig?" „Noodiger dan ooit, voor den duivel I Ik zit er zóó in, dat ik achter eiken hoek een ordonnans zie opduiken, die my by den overste ontbiedt." „En de neef? HÜ heeft u toch de laatsto maal geholpen." „Hy wil niet meer, of ten minste slechts in een onaanneembaren vorm. Verbeeld u eens, hy dweept eensklaps met de Kolonie, de ezel, en wil alleen helpen, wanneer ik als schapenfokker naar Zuid-West-Afrika ga. Wat zegt gy daarvan?" „Nu, dat moet immers ook een zeer fldeele stieek zyn." ,Gy bedoelt vanwege de kleine strafexpe dities tegen de Hereros of hoe die Hotten- totten heeten? Dat is wel aardig, mnar toch de moeite niet waard. En de vrouwen der Witboys, brr." „Ja, zeker, de dochteren van dit land zyn beter, vooral als zy geld hebben. Bonjour, Witkopp," riep hy den intusschen naderby gekomen assessor toe. „Goeden morgen. Wat gebeurt er in deze morgenvroegte?" zeide deze, zyn hoed afne mend, zoodat zyn ietwat kaal blond hoofd zichtbaar werd. „Wel, kyk de straat eens over. Zoo iets ziet men niet eiken dag." „Wat dan? Misschien die beide vrouwen, die dikke en die dunne?" „Gy hebt toch dadeiyk de juiste animo Nu, de rechte, de dunne, is gravin Frydagg, onder kameradon een vierde millioen waard." „Drommels, dat ls een woord 1" riep de assessor, en het litteeken van de snode, welke van zyn A la Wilhelm II opgedraaiden knevel dwars over zyn ronde wang naar de dunne kleine baardcoteletten liep, werd een nuance donkerder. „Nu, een cognacje noemt ge toch, vóór gU naar het regoeringsgebouw gaat! Troon Müll burg maar mee, en wordt ljot eons over het vierde millioen, zoodat de een niet in het vaarwater van den ander komt 'n Morgen T' Hy legde de hand tegen de muts, lachte dreu nend en sloeg, met de sabel rinkelend, den hoek om. „Is dat een grap of een boosaardigheid?" vroeg de regeeringsassessor en keek hem door den bril na. „Beide, beide, assessor," bromde de officier, „wat iemand al durft zeggen als hy stafof ficier is!" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 6