WOORD-WEDSTRIJD. jj# 135TI Woensdag 9 3Xaart. A" 1934. <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIISCH MG-BIAD PRIJS DEZER COURANT I Toer Leiden per week 9 Oentej per 8 maasden i 2 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn 1.30. Tranoo per poet1.65. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 16 regeli ƒ1.06. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letter* naar plaatsruimte. - Kleine advertontiën ran 80 woorden 40 Oente oontant i elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor ket Inoaeseeren wordt 0.06 borekend. Hoewel de deelneming aan dezen Wed strijd zeer groot is, meencn wij er toch nog even aan te moeten herinneren, dat 'de deel neming is opengesteld tot morgen-, Don- er d ag n am i dda g te zes uren. Na dien tijd inkomende woorden worden ter zijde gelegd en de inzenders er van din gen niet mede naar de acht prijzen. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leidon brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Bolastingon is ter hand gestold het kohier der Personeele belasting No. 2 van den dienst 1904, executoir verklaard den fisten Maart j.l., en herinnert voorts den belang hebbenden aan bun verplichting om den aan slag op den by de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 9 Maart 190-4. Burgemeester en Wethouders van Loidon, Gezien het adres van de firma M. C. SCHOUTEN Co., houdende verzoek om vergunning tot uitbreiding van haar Machine fabriek aan de Houtmarkt N6. 5/6, kad. bekond Sectie B No. 2042, door plaatsing en in-werking-stelling van eon gasmotor van 3 pk., ter vervanging van de bestaande stoommachine van 2 pk.; Gelet op do artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven by deze konnis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de belagen op de Secrotarie dezer gemeen to tor visie gelegd is alsmede, dat op Woensdag 23 Maait aanst.^ 'e voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wothouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Seoretaris. Leiden, 9 Maart 1904. Kantoorbedienden en Arbeidswet. Volgens „De Handels- en Kantoorbe diende" hebben vertegenwoordigers uit de besturen van St.-Ni ooi a as", „Merourius", „Vooruit", „Handelsbelangen", "Christ. Kant.- en Hand.-Ver." en den „Nationa- len Bond", altemaad organisatiee van kan toorpersoneel een audiëntie bij den Minis ter van Binnenlandscbe Zaken aange vraagd, ten einde van den Minister te ver nemen of de voorgestelde Arbeidswet zich ook over handels- en kantoorbedienden uit strekt. Wanneer deze audiëntie wordt of is toegestaan, zijn we zeer benieuwd naar bet antwoord van den Minister, want, hoewel wij niet geacht willen worden dit uitgebrei de ontwerp van wet geheel te kennen, hel len wij over tot de meening van hen, die zeggen, dat de arbeid van de kantoor- of handelsbedienden niet valt onder do om schrijving van de wet en dat deze groep workers met de handelsreizigers, veldar- beiders, vis9chers en zeelieden zijn vergeten. Toch komen or in de kantoorwereld toe standen voor, die een ingrijpen in de voor waarden, waarop deze menschen werken, niet overbodig zouden maken. Wij lazen dezer dagen ergens, dat die groepen van arbeider», die het meest voor hun vakbelangen opkomen, het vaakst zich laten hooron, over het algemeen beter zijn bedacht dan zij, dio minder op den voor grond treden en wier organisatie betrekke lijk zwak is. Wij willen gaarne aannemen, dat dit zoo niet is, maar pleiten dan er ook nog voor om hot kantoorpersoneel alsnog op te ne men. Waar liet ontwerp zich uitstrekt over het winkelpersoneel, bestaat er o. i. geen enkele reden het vak van de kantoor- en handelsbedienden onbeschermd te laten. Over het hoe of wat zullen wij ons niet uitlaten, dat vertrouwen wij gaarne aan den wetgever toe, die het zich aan voorlich ting niet behoeft te doen ontbroken, waar besturen van vcreenigingen van verschil lende richting zich reeds aanboden op au diëntie te willen komen. Mocht, de betrokken Minister zelf daar toe hot initótatief niet willen nemen, laten volksvertegenwoordigers dan trachten bij wijze van amendement de door ons bedoel de categorie van personen in de wet te doen opnemen. Leiden, 9 Maart. Hit het 23ste jaarverslag van het be stuur der Vereeniging tot instandhouding Van het KoJff-fonds te Leiden, bestaande uit de heeren J. A van Hamel, voorzitter, A. W. 8ijtiioff, P. A Schotel en H. Kits van Hoyningen, secretaris-penningmeester, blijkt, dat het Fonds in 1903 ter leen ver strekte f 1413,62, van vroeger verstrekte gel den was nog te vorderen f 4774,31, zoodat hot Fonds had uitstaan f 6187,93. Daarop is afgelost 1380,91op uit. De cember bleef nog te ontvangen ƒ4807,02; aan gelden was beschikbaar 5239,29, zoo dat de totale bezitting van het Fonds was f 10,046.31. Op uit. December .902 bezat het Fonds 9769,O-li, het is derhalve in 1903 vooruit gegaan met 277,20$ Aan bijdragon uit Nederland is ontvan gen 73,90. Op een paar uitzonderingen na liet de terugbetaling der geleende gelden niet te wenschen over, terwijl aan don an deren kant aan de verschillende aanvragen om ondersteuning zooveel mogelijk voldaan word. Gedurende 1903 hebben zich overigens geen bijzondere voorvallen voorgedaan. Het ia nog niet zoo heel lang twee a drie jaar geleden, dat Louis Bouw meester in den schouwburg alhier, als Shylock in Shakespeare's „Koopman van Venetië" zich deod bewonderen. Dat mees terlijke spel vond ook gisteravond veel vcr- qendeiö, want de zaal was goed bezet, al was de voorstelling ook wat men zegt ten gevolge der Haarlemscho schouwburgge schiedenis onverwachte aangekondigd. Het was voor Louis Bouwmeester die met zijn creatie van den Jood eveneens in hot bui tenland, toen hij neg tot de koninklijke ver eeniging „Het Nederlandscho Tooneel" be hoorde, zooveel roem in oogstte wederom een avond van goed sucoes, ofschoon, naar het ons voorkwam, de medespelen de omge ving van het „Haarlemsoh Tooneel" over het- algemeen niet van dien aard was als bij de vroegere vertolking van het Anistev- damscho eerste gezelschap. Daarin verko- mende krachten miste men hier. Toch gaf de voorstelling, waaraan zeer goede zorg was besteed, zeer veel schoonheden te genie ten en schonk dit blijspel met zijn dra matische elementen ook veel genoegen, wat nu on dan uit de stemming onder de toe schouwers bleok. Het scherm moest meer malen achtor elkaar gehaald worden, niet enkel voor Bouwmeester, maar ook voor de andere artisten, die hun leider door de Studontcn-9ohouwburg-oommisaio met een f raaien krans gehuldigd zagen. Yoor het examen in de nuttige hand werken te 's-Gravenhago zijn geslaagd de dames E. Gongrijp, van Katwijk, en J. v. Gulilc, te Leiden, beiden leerlingen van me juffrouw E. C. M. Aewerdonk Het Haagsche sohouwburgvraagstuk is gisteren in den gemeenteraad aan de orde geweest, maar de Raad is eigenlijk niet ver der gekomen dan tot een herhaling van het besluit, dat hij reeds den 21sten Februari 1901 nam, toen de vergadering de motie ver wierp van den heer Ropelaer van Molenaars graaf, die van sohouwburgexploitatie van gemeentewege niets wilde weten. Alleen is de meerderheid, waarmede de Raad zich thans verklaarde voor punt lo. van het voor. stel der commissie: „Te besluiten tot den bouw van een sohouwburg van gemeentewe ge", nog wat greoter geworden, versterkt door nieuwe elementen, die den Raad sedert gewonnen heeft. Immers werd dat punt van het rapport: Sohouwburgbouw van Gemeentewege aange nomen met 31 tegen 10 stemmen. Do behandeling van een motie van orde, ingediend door den heer Van Sandick, lui dende als volgt: „lo. de beslissing over het sohouwburgvraagstuk uit te stellen tot na kennisnaming van het algemeen uitbrei dingsplan der gemeente; 2o. hot -mandaat van de schouwburg-commissio te verlen gen", werd uitgesteld tot een volgende ver gadering. Bij den Haagschen Gemeenteraad is thans door de leden Vas Dias, mr. Gils en War- neke ingediend een voorstel tot het bouwen van een schouwburg op de bestaande plaats. Voorgesteld wordt te besluiten de commissie in zake het sohouwburgvraagstuk uit t© noo- digen ten spoedigste don Raad van advies te dienen omtrent do plaatsing van een schouwburggebo uw op hot bestaande empla cement en een rapport mot plan en kosten over te leggen. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins en hun gast do Hertogin van Mco- klenburg, benovens de twee jeugdige vorst innen van Bcntheim, woonden gisteravond in den Koninklijken Hollandschen Schouw burg te 's-Gravenhage de opvoering bij van Fran$oig Coppée/s drama „Om de kroon." „Het Volk" schrijft: Men herinnert zich, hoe Schaper in de Kamer een boekje opendeed over de wijze, waarop adspirant- kolonialen te Harderwijk door logement houders behandeld worden. Zijn interpel latie had tot gevolg, dat de ministers Ber- gansius en Idenburg zich naar Harderwijk begaven, ten einde persoonlijk een onder zoek in te stellen. Thans is een ministerieel besluit afgeko men, waarbij bepaald wordt, dat na 1 April de buitenlanders, die bij hot koloniaal werf depot dienst wenschen te nemen, dadelijk na aankomst in de kazerne kunnen gehuis vest worden. Het gevolg hiervan zal zijn, dat do kolonialen minder gemakkelijk in handen zullen vallen van de logementhou ders, die hen veelal plachten te plunderen. Het kwam ook veel voor ,dat de bij de herbergiers gemaakte grove, brooddronken verteringen door tusschenkomst der mili taire autoriteiten voldaan werden. Voortaan echter zal de militaire over heid in dergelijke gevallen niet meer tus- sohenbeide treden, zoodat bet geven van kre diet aan adspirant-kolonialen veel onzeker der wordt. Naar de „Tel." verneemt, wordt on der 'de ambtenaren, werkzaam aan het Hoofdbestuur der posterijen en telegraphie, binnenkort een belangrijke promotie ver wacht Het „IT. v. d. D." deelt mede, dat wijlen barones Van Brienen van de Groote Lindt, geboren Van Tuyll van Serooeker- ken, 10,000 heeft nagelaten aan do kerk voogden der Engelsche Kerk in Den Haag, waarvan het inkomen moet uitgekeerd wor den aan den aan die kerk verbonden gees telijke. Door den architect L. Couvée te Delft werd gisteren namens de „Pletterij," voor heen L. J. Enthoven te 's-Gravenhage, aan besteed: het bouwen van een kantoorgebouw met teekenzaal en een portierswoning voor de nieuwe fabriek op ecp terrein aAn de Schie te Delft. Ingekomen 38 biljetten. Laagste inschrijver J. Th. Schuiten te Delft voor f 19,790. Hoogste inschrijver J. v. d. Vlugt te 's-Gravenhage voor 25,580. Voor de 'door de gemeente Utrecht uit to geven leening, groot 1,000,000 werd in geschreven tot een totaal bedrag van f 1,011,000, tegen koersen wisselende tus- schen 95 pCt. en 100 pCt. Door B. en Ws. is daarvan aan de in schrijvers tot een bedrag van f 710,000 toe gewezen, togen den koers van 971/16 pCt., terwijl het restant d^.r leening onmiddellijk tegen denzelfden koers is geplaatst. Bij de Polytechnische School te Delft is weder ingeschreven dc heer Van Ham, zoon van den op Lombok gesneuvelden ge neraal. De lieer Van Ham, die indertijd zijn studie opgaf om de Transvalers tc gaan helpen, hoopt nu in dit jaar zijn diploma als ingenieur tc halen. Aan de Technische Hochschule te Darmstadt is het einddiploma voor clectro- techniek behaald door den heer J. Duintjcr Az., van Veendam. Het Leger dee Hei Is is druk bezig, zioh gereed te maken voor zijn Week van Zelfver loochening, welke thans een vaste instelling is geworden de geheelo wereld over. Do datums, welke dit jaar voor die bij zondere poging vastgesteld zijn, zijn van 12 tot 19 Maart, maar het collecte eren van bijdragen zal nog worden voortgezet tot 26 Maart. De uitbreiding, welke deze Organi satie in do laatste jaron heeft verkregen, is aanmerkelijk; en weinig mensohen schij nen er een begrip van te hebben, dat deze ijverige arbeiders onder de arme klassen, welke wij ook in ons midden hebben, dui zenden anderen vertegenwoordigen, die over dc geheele wereld verspreid zijn. Naar men ons meedeelt-, genieten 40 ver schillende landen en koloniën thans van den zelfopoffcrenden arbeid der Heilssoldaten, en wordt het Evangelie door hen in 31 ver schillende talen gepredikt. Hun Zendingswerk strekt zich uit over Nederlandsch- en Brit6ch-Indië, verschil lende Inboorlingen-stammen van Zuid- Afrika, de kleurlingen-rassen van Noord- Amerika en de Roodhuiden in Canada. Zij hebben een bloeiend werk in Japan, en hun arbeid strekt zich ook uit tot de Spaansche kolonisten in Zuid-Amerika, de Inboorlin gen van Lapland en vele anderen. Verder is daar de steeds grooter wordende kring van Maatschappelijke Instellingen, ten bato van dakloozen, uit-geworpenon, gevallen vrouwen en verwaarloosde kinderen. Men verwacht, dat het weldadige publiek niet zal achterblijven in het op pracbischo wijze erkennen van den belangoloozon ar beid dezer vrienden der armen. De „Patrie" deelt mede, dat do heer Kruger, die eenige dagen geleden op zfin villa aan de Riviera een bezoek ontving van graafRaimond de Viiieneuve, zyn bezoeker mededeelcnde, dat hy van plan is, einde Mol te vertrokken, doch nog niet weet, waar heen hy zal gaan, Hy zeide dit in antwoord op de vraag van den heer De Viiieneuve, of de ex-president ook van plan was spoedig naar Utrecht terug te koeren. De lustrumfeesten van het Groningsche Studentenkorps zullen dit jaar van 11 17 Juli worden gehouden, dus in afwyking van den regel, die vroeger September voor dergeiyke feesten aanwees. Door den gemeenteraad van Leeuwarden Is tot rector van het gymnasium benoemd dr. H. F. Th. Ringnalda, praeceptor. De tSts.-Ct." van heden bovat het ver slag over de onderzoekingen, verricht ln het zoölogisch station van prof. A. Dohrn te Napels, gedurende een doel der maanden December 1908 «n Januari 1904 door dr. M. C. Dekhuyzen, 1 eeraar aan 's RUks voearlseny- school te Utrecht. De echilder Th. de Bock zal binnen kort tijdelijk tot volkomen herstel van ge zondheid naar het Zuiden van Frankrijk vortrekken. (E. C. Het „Nieuwsblad voor Nederland" te Amsterdam bericht, dat bet van 1 April af een ochtend- en een avondblad zal doen verschijnen. De 1ste luit. der inf. A O. Oouvóe, gedetacheerd voor 3 jaar bij de landmacht in W.-I (Suriname), heeft verlenging van die detacheering verzooht voor één jaar. De 1ste luit. W. Ros, die van het 1ste naar hot 2de rog. inf. zal worden overge plaatst, ia bestemd voor het 2do bataljon te Maastricht. De 1ste luit. E. D. van dor Slcescn, van het 5do rog. inf te Amersfoort, heeft eervol ontslag gevraagd. Te Prinsenhage is overleden mgr. P. van Oers, deken cn pastoor van Prinsen hage. Centr De gewono audiëntiën van de ministers van financiën en van binnenlandscbe zaken zullen 10 en 12 Maart niet plaats hebben. Het stoomschip „Gera" ,van Singa pore naar Amsterdam, passeerde 5 Maart Aden; do „Sachsen", van Singapore naar Amsterdam, paseeerde 5 Maart Gibraltar; de „Bcsoeki" arrivcerdo 6 Maart van Rot terdam te Sabang; de „Gedó", van Bata via naar Rotterdam, vertrok 6 Maart van Marseille; de „Goentoer", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 0 Maart te Southampton; do „Koning Willem III", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 6 Maart te'Suoz; do „Noordam", van Rot terdam naar Nieuw-York, passeerde 6 Mrt Lizard; de „Rijnland" vertrok 6 Maart van Buenos-Ayres naar Amsterdam; de „Tan talus", von Amsterdam naar Batavia, pas seerde 1 Maart Wight; de „Koning Willem II" arriveerde.7 Maart van Amsterdam te Paramaribo; de „Oranj'e-Nassau" arriveer de 6 Maart van Amsterdam te Paramaribo; de „Prins Willem I" vertrok 7 Maart van Paramaribo naar Amsterdam; de „Soem- bawa" arriveerde 7 Maart van Amsterdam te Batavia; do „Voorburg" arriveerde 7 Maart van Savannah te Rotterdamdo „Theonis" vertrok 6 Maart van Valencia naar Amsterdam; dc „Fcldmarschall" (thuisreis) vertrok 6 Maart van Lissabon do „Ka/iser" (uitreis) arriveerde 7 Maart te Napels; do „Prins Hendrik" vertrok 7 Maart van Sabang naar Amsterdamde „Staasfurb", van Java naar Amsterdam, passeordo 7 Maart Gibraltar; de „Timor", van Amsterdam naar Batavia, is 8 Maart Kaap St -Vincent gepasseerd. Alkomndo. Het College van Zetters is ter vergadering opgeroepen ten Raadhui- ze op 12 Maart a.s. Uoogmado. Tot secretaris van do Com missie tot wering van Schoolverzuim, go- vostdgd te Hoogmade, is voor het jaar 1904 benoemd do heer D. Fridsma, hoofd der Openbare lagere school alhier. Konden wc voor cenigen tijd mcdcdco- len, dat voorloopig bij wijze van proef te Hoogmade een hulp-postkantoor gevestigd zou worden, thans kunnen we tot ons ge noegen melden, dat we hier ook een tweede bestelling krijgen. Door do ingezetenon za) laatstgenoemde verbetering stellig niet min der op prijs gesteld worden dan eerstge noemde. Lciinuiden. Do rijwielhandelaar Bondsrijwielherstellcr A Heuzen zal bin nenkort zijn zaak belangrijk uitbreiden. Door aankoop eigenaar geworden van het grocte graanpakhuis met stalling van den heer Bernard, zullen deze panden door den ondernemer worden verbouwd en ingericht tot woonhuis, winkel, berg- en horstelplaat3 voor rijwielen, een en ander naar de „eischen des tijds." Dientengevolge zullen zijn nieuwe machi nes en verdere voorradige artikelen mot de rijwielsport in verband staande, onge twijfeld beter tot hun recht komen. Den ondernemer zij sucoes met zijn nieu we inrichting en een toenemend debiet toc- gewenscht I RUnsburg. Oplichting. Dezer dagen kwam een persoon bij den heer A. de Mooy Jr., alhier, een som van ƒ80 vragen, die hij te kort kwam bij hot uitbetalen van een par tij aardappelen, welke hij zeide voor zijn patroon te moeten ontvangen. Daar G. W. S. bij den heer Dc Mooy als commissionnair voor bedoelden patroon bekend stond, gaf hij hem een bankbiljet van 100. Spoedig bleek, na genomen information, dat men hier mot een oplichter te deen had, die vrouw en zes kinderen aechterlaten de, met dat geld zich naar Amerika heeft begeven. Ook bleek, dat S. sinds geruimen tijd niet meer voor cleoi door horn opgegeven patroon werkte. We zaak is in handen van den officier van justitie. De Vereeniging van Tuin- en landbouw en Bloembollencultuur hield gisteravond haar jaanergadoring. De voorzitter, do heer Y. v Duijn, liield do gebruikelijke openingsrede, wees er op, dat nu de tweede jaarvergadering werd ge houden, on sprak nogmaals den wensch uit, dat de Vereeniging al meer en meer aan haar naam zal beantwoorden. Hadden wo do vorige jaarvergadering muziek en komisoko voordrachten ter opluis tering. nu bestond het program hoofdzake lijk in een algemeeno verloting, waarbij ieder een prijs ontving. Ook wel do sahoono prijzen maakten, dat deze verloting meer in den smaak viel dan dc muzikalo vermake lijkheden. Ter-Aftr. Do Ant. Kieevcreeniging hield in hot schoolgebouw haar gewone jaarlijk- sche vergadering. Do Voorzitter opende haar mot gebed en zeide den loden dank voor hun betoorfde belangstelling. Door don secretaris werden de notulen gelezen, dio werdea goedgekeurd. Hij bracht verder een verslag uit, waaruit bleok, dat hot ledental met -1 is verminderd. In bet afgeloopen jaar had de Vereeniging twee spiekers la- ten optreden. Uit do rekening van den pen ningmeester bleek, dat do kas in bloeion- den toestand verkeerde, hetwelk, volgens opmerking van een der ledoü, wel go- wensoht is, mot het oog op de aan staan do verkiezingen. Tot lid van hot bestuur word wagons periodieko aftreding herkozen do lieer 0. Quak, dio staande do vergadering dezo benoeming aannam. Nadat bij rondvraag nog enkele bespre kingen plaats hadden sloot de Voorzitter dc vergadering. Aan mej. W. A. M. van Lingen, onder wijzeres aan do opnbare lagere school al hier, is, op daartoe gedaan verzoek, met in gang van 1 April a.s., eervol ontslag als zoodanig verleend en in haar plaats met aJ- gomecno stemmen benoemd mej, M. E. Wüthricli to Haarlem, voorkomende als nummer 1 der voordracht, om met den go- noemden datum in functie te treden. Voorhout. Do Coöperatieve Onderlinge Spaar- cn Voorschotbank voor land- en tuinbouw te Voorhout, hield gisteravond haar eerste vergadering in het Stations- koffiehuis. Do heer P. Berbéo Fzn., lid der commissio van oprichting, leidde de vergat der ing. Nadat genoemde heer do aanwezi gen, onder wie wij ook opmerkten dei ze ere crw aarden heer Bots, pastoor, en do weleerwaarde hecren, professoren Aengc- nont en Aalborso, van het Seminarie „Ha- goveld" hartelijk welkom had gcheeten, werd do vergadering geopend. Hierna werden do statuten voorgelezen, welke geen aanleiding gaven tot bijzondere opmerkingen. Vervolgens had do inschrijving dor lo den plaats. Van do 62 aanwezigen traden 57 als lid toe. Thans was aan do ordo do verkiezing van een kassier cn word als zoodanig gekozen do heer P. Berbéo Fzn. met 48 van de 56 stemmen. Ala loden van den Raad van Toezicht worden gekozen mot' meerderheid van stem men do hoeren J. van Dobbelen, C. Prins Lzn. on L. Vester, en als bestuursleden de heeren C. Westerbeek met 52, L. Prins Lzn. met 45, P. Warmerdam Jr. met 41, J. van der Hulst met 35 en H. Groene wo gen mot 29 stemmen, welke heeren allen verklaarden dio benoeming aan te nemen. Na afloop hiervan stelde do voorzitter voor, den zeoreerwaarden heer W. A. J. Bots te benoemen tot eero-voorzitter van den Raad van Toezicht, hetgeen door algo- meen applaus werd begroet. Ook werd voorgelezen hot huishoudelijk reglement, waaruit bleek, dat do kassier to zijnen kantore meer bepaald zitting zal houden clkcn Dinsdag en Vrijdag van 1 April tot en met 30 Sept. van 7 tot 8 uren on van 1 October tot en met 31 Maart van 6 tot 7urcn dee avond3 en dat dc Bank ge opend zal worden 9P heden. Nadat do voorzitter zijn beste wenschen voor den groei cn don bloei der jeugdige Bank had uitgesproken, werd deze gezellige en aangename vergadering gesloten. WaddingSTOon. Door de afdeel ing Wad dingsveen van de Nat. Chr. Geheel-Onthou- dors-Vorceniging „Het Blauwe Lint" zal op Donderdag a. s. een openbare vergadering gehouden worden des avonds te 8 uren in hot Café-Vermeulen. Do heer Jansen van Schoonhoven zal als spreker optreden mot hot onderwerp: „Waarom Geheel-Onthop ding?" Het gezonken kolemschip in de Gouwe is gelicht en naar IJselmonde vertrokken. Vóór het vertrek werd door den kapitein dor sleepboot cn den rehipper een aan schou vro lijke voorstelling van don twist tuasohen Rusland en Japan gegeven. Ze vochten als leeuwen, enz. Toegangsbewijzen tot de openbare scho len kunnen tusschon 17 en 31 Maart ter se cretarie worden aangevraagd. Warmond. By Koninklijk besluit is, mek ingang van 15 Arril 1904, benoemd tot notaris binnen het arrondissement Middelburg, ter standplaats de gemeente Heinkenezand, de heer F. van Cleef, candldaat-notarls te Warmond.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1