Woord-Wedstrijd. N«. 13508 Zaterdag 5 Haart. A0. 1934. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS DEZER COURANTl Vooi Lolden pei week 6 Oentsi pei 3 maanden L10. Buiten Leiden, pei loopei en waar agenten gevestigd eijn f 1.30, Franco per poet 1.65. PRIJS DHR ADYEUTENTlHJf! Van 18 regele ƒ1.06. Iedere regel meer - Grooter© lettere naar plaatsmimte, - Kleine advertentiön van 30 woorden 40 Oonte oontant i elk tiental woorden «neer 10 Oenta.- Voor bet incasseeren wordt 0.05 berekend. (Zie Zondagsblad). Den deelnemers aan boveostaanden Wed strijd wordt alsnog verzocht onder het door hen opgegeven woord het aantal letters, waar uit dat woord bestaat, aan te geven. ZU plaatsen daartoe onder olko letter van links naar recht6 het opvolgende cijfer: 1, 2, 3, enz. tot hot totaal aantal is bereikt. AFLOSSING GELDLEEN ING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen tor algemeone kennis, dat op Don derdag den lOden Maart, 1904, des middags to twaalf uren In ooii der vol trekken van het Raadhuis zal worden overgegaan tot de uitloiing van obligaliön tot een bedrag van 16.000, behoorende tot de 8 percents geldleening van f 1.069.000. aangegaan krach tons raadsbesluit van 1 Februari 1896, goed gekeurd bjj beschikking van de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland d.d. 3 Februari 1896, G. S. no. 17. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leidon, 6 Maart 1904. BURGEMEESTER on WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien artikel 6, 2de alinea der Verordening van 25 Januari 1894, regelende do inwendige Inrichting der scholen, de toelating ou het ontslag der leerlingen Gemeenteblad No. 5), gewyzlgd by de verordening van den 14den Mei 1903 {Gemeenteblad N°. 24); Brengen ter algemeene kennis, dat de Inscliryvfng van nieuwe leerlingen aan de openbare scholen der 3de en 4de klasse zal plaats hebben van den 7den tot en met den 19den Maart e. k.; in de schoollokalen op de Binnenvestgracht aan het Plantsoen in de Van der- Werf-straat aan de Korte Mare; aan de LangeOrugaan den Maresingel; in de Paul-Kruger-straat in de Beerenstraai; in de Runstraat en in de Brandcwijnsteeg des voormiddags van halfnegen tot negen uren en des namiddags van halftioee tot twee uren, behalve des Zaterdags en des Zondags. Burgemeester en Wetboudora voornoemd, DE RIDDER, Burgemeoster. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 29 Februari 1904. De Burgemeester der gemeente Leiden; Vestigt de aandacht der ingezetenen op 'den inhoud van de artt. 57 en 58 der Kies wet, luidende als volgt: Art. 57. Personen, bij wie en bestuurders van bij zondere ondernemingen en instellingen, waarbij mannen, die den leeftijd van vijt en twintig jaren hebben bereikt, in dienst betrekking zijn, zijn, voor zoover niet bij algemeonen maatregel van bestuur vrijstel ling is verleend, verplicht te zorgen, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren tussohen acht uren des voormiddags en vijf uren des namid dags daartoe gelegenheid vinde. Art. 58. Personen en bestuurders, in het voor gaande artikel bedoeld, zijn voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in het arboidslokaal en zoo er meerdere ar- beidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór en- op den tot stem ming bepaalden tijd op een zichtbare wijze ie opgehangen een door hem of van hun nentwege onderteekende lijst, de uren, in het voorgaand artikel bedoeld, vermeldea- de, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk. Het Koninklijk besluit van 24 Mei 1901 (Staatsblad No. 109) tot aanwijzing der vrijstellingen, bedoeld in art, 57 der Kies wet, luidt als volgt: Art. 1. „Vrijstelling wordt verleend aan „de in art. 57 der Kieswet bedoelde pereo- „nen en bestuurders van bijzonder: instel lingen en ondernemingen ton aanzien van „bij hen in dienstbetrekking zijnde perso den, welke uit hoofde van die dienstbe trekking op den dag der stomming tus- „schen de in vermeld artikel genoemde „tijdstippen niet gedurende twee achter eenvolgende uron vertoeven in de gemeen te, op wolker kiezerslijst zij voorkomen. Art. 2. „Vrijstelling als omschreven in „het voorgaand artikel wordt voorts ver- „lcend aan geneeskundigen en apothekers „ten aanzien van bij hen in clienstbotrek- „king zijnde personen, alsmede aan per sonen en bestuurders van bijzondere in stellingen en ondernomingen ten aanzien „van bij hen in dienstbetrekking zijnde ,ziokenverplegers. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 5 Maart 1904. Leiden, 5 Maarh Ook de predikanten der Hervormde Ge meente alhier hebben besloten een adres aan do Tweede Kamer der Staten-Genoraal te zendon, waarby zy hun Instemming betuigen met het adres dozer dagen Inzake het by de Kamer aanhangige wetsontwerp betreffende het Hooger Onderwys door do goxamoniyke predikanten der Hervormd© Gemeente te Am sterdam naar dit Rogeeringslicbaam gezonden. Tot directrice voor het Tehuis voor schoolgaande kinderen (men zie hierover Den Brief van een Leidenaar") ia benoemd mej. Le Grand, alhier. Hot zal misschien aan vele onzer lezers niet bekend zyn dat in het midden der 18de oeuw In Lelden een groot opticus, Dellebarre genaamd, leefde en werkte, die microscopen vervaardigde, wolke langen tyd groote be roemdheid hebben gehad omdat ze 111 dien tyd iets nieuws waren op dit gebied. Toen do bekende Fransche Sterrenkundige Lalnnde in 1762 In Holland kwam en kcnuls met Delle- barre's werktuigen maakte noodigde hy hem uit naar FranKryk te komen hetgoen deze deed, en waar hy vele z'ynsr micioscopen ver kocht. Van dezen man is thans nog in Leiden een microscoop aanwezig, naRr men vermosdt de eonlge, die in ons laud to vinden is. Im mers, toen in 1891 in Antwerpen een groote internationale tentoonstelling van algomeene en retrospectieve microscopen werd gehouden, werden by den bezitter pogingen aangewend ook dezo microscoop in te zenden omdat men van Dollebarro er geen andere bad. Do tegen woordige bezitter, de heer J. F. Schnaar, diroeleur van hot H. G. Woeshuis aan de Hoogl. Kerkgracht, is gaarne bereid belang stellenden dezen microscoop van een Leldsch uitvinder te laten zien. By do regimenten infanterie zullen dit jaar de miliciens van de lichting 1898 voor 26 dagen en die van de lichting 1899 voor 28 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen worden geroepen. De juiste datum van opkomst ia nog niet bepaald. In den loop van dit jaar zullen weder miliciens der lichting 1904 by voorkeur onderwyzors te 'e-Gravenhago of Kampen worden gedetacheerd voor het. volgen Yan een curaua in de gymuastiok. Mevrouw Marie van EijsdcnVink zal in deze maand, haar zilveron jubileum als actrice herdenken. Op verzoek van den directeur der Neder- landsoho Kiosken-Maatschappij to Rotter dam, schreef de heer M. Horn een biogra phic van de>ze, bij ons Lcidcnaars wel be kende en geapprecieerde, doch vooral in Rotterdam, waar zij zooveel meer optreedt dan hier, zeer gevierde kunstenares se. Het is een uitgebreide typographisch mooi uitgevoerde biographic mot een vijf tiental fraaie afbeeldingen van mevrouw Van Eijsdon in haar bekendste rollen vol waardeering en dankbaarheid voor al wat do jubilarcsse in deze 25 jaren te ge nieten heeft gegeven. De hoer Horn begint zijn vriendelijk le vensbeeld met een kleine mededeeling, dio al dadelijk inneemt voor zijn heldin Toen hij, ongeveer zestien jaar geleden bezig zijn de kleine biographicn van tooneolspelers voor „Do Huisvriend" to 6ohrijvon, meende dat mejuffrouw Mario Vink aan de beurt was, weigerdo dezo haar portret af te staan uit bescheidenheid. Zij beteekende nog te weinig, vond zij. Van haar jeugd vertellend, legt hij er na druk op, dat haar ouders niet in de gele genheid zijn geweest haar wat to laton lee- ron. Toen zij 15 jaar was, ging zij naar het tooncel zonder eonige voorbereiding niet alleen, maar zij had slechts tot haar tiende jaar geregeld onderwijs gehad. De besoho- ving haar thans eigen, heeft zij zich later ze Ivo weten to geven. Zij heeft gedebuteerd bij hot gezelschap van de heeren Moor, Veltman en Van Olle- fen, d.w.z. onder haar neef Moor, „een di recteur, die van haar hield en die als hoogst beschaafd on gelotterd man haar ook diar behulpzaam kon zijn, waar zij aan ont wikkeling te kort schoot. Aan Louis Moor, haar eersten directeur, heeft mevr. Van Eijsden ontzaglijk veel te danken; zij spreekt dan ook met groote hartelijkheid, dankbaarheid en sympathie over hem, hij heeft het fundament gelegd, waarop voort gebouwd kon worden, en als zij geworden is, wat zij du is, dan kan Loui^ Moor een groot deel van haar roem op zijn rekening schrijven. De hulde, die haar bij haar jubi- lé in het geheele land zal worden gebracht, komt ook hem voor een deel toe", schrijft de heer Horn. In 1883 is Marie Vink naar het Rotter- darrisch Toonoel gekomen, dat zij niet meer heeft verlaten. „Met fierheid zoo schrijft de heer Horn aan hot einde van zyn opstel mag movr. Van Eijsdcn op haar jubileumsdag terugzien op den door haar afgeolgden weg en met alle gerustheid van zich getuigen, dat zij alles, wat zij is, aan zichzelf te dan ken Eeeft, Wel is moedor Natuur goed op haar geweest, zij heeft haar geschonken eon mooi, innemend gelaat en een klare heldero stom, maar haar duidelijke uit spraak, zoodat men van haar steeds elk woord vorstaa/t, waar men zich ook in de zaal bevindt, ook als zij fluistert, heeft zij weer door studio verkregen. En haar inne mend uiterlijk verhoogt zij door do onna volgbare wijze, waarop zij haar toiletten weot to drogen en don zeer bijzonderen smaak, waarmee zij voor elke rol haar toi letten weet te kiezen, zoodat zij bij de smaakvolste Fransche actrices in kleeding niet achterstaat. Wat men echter bovenal steeds in mevr. Van Eijsdon waardeert, dat is haar groote toewijding en haar groote eerbied voor het publiek. Nooit speelt zij met onverschillig heid of lusteloosheid, altijd getuigt haar opvatting, dat zij do rol grondig heeft ge studeerd en ze zoo goed weergeeft, als het haar mogelijk Ls. Of de zaal vol of leeg is, dat maakt op haar geen indruk, althans ze toont hot niet en speelt mot dezelfde toe wijding voor een lèege als voor een volle zaal. Dit is dan ook zeker een van do rede nen, waarom hei. publi d: zoo veel van haar houdt en zij steeds is geweest en nog is het troetelkind van het publick." Ds. P. S. Meerburg, predikant te Maasland, die hot beroep aannam naar Hillegom, zal op Zondag 27 Maart afsoheid nemen van zijn tegenwoordige Gemeente en Zondag 10 April, des namiddags zijn in trede doen in de Nod.-Herv. Gemeen te Hillegom, na des morgen^ te zijn beves tigd door ds. W. H. Snethlage, predikant te. Lisee. Den 5den Apil zal te Haar lom in het „Brongebouw" do 18do algem. jaarlijkscho vergadering van den Bond van Christelijke Zangvereonigingen in Nederland gehouden worden. De adjudant-onderofficier A J. van Thiol, van het 4do regiment infanterie, wordt, na diens pensionneering, met in gang van 1 Mei a.s. en tor vervanging van don tot administrateur bij de militaire bakkerij te Breda benoemden togenwoordi- gen titularis, benoemd tot administrateur der militaire verplegings-inrichtingcn to Den Helder. De voorzitter der liberale kicsvereeni- ging te Wageningen heeft, gelijk reeds ge mold is, tegen do geldigheid der verkiezing voor do Tweede Kamer in het district Eist protest aangetoekend op grond van schen ding van artikel 51 dor Kieswet, dat voor schrijft, dat ten minste drie dagen vóór den dag der verkiezing in olko gemeente openbare kennisgeving moet geschieden van de opgaven van candidaten. Yolgens „De Gelderlander" is dit pro test gegrond op liet feit, dat het gemeente bestuur van Renkum niet ter openbare ken nis had gebracht, dat de verkiezing op den 23ston Februari was uitgeschreven (arti kel 51 der Kieswet). Daardoor was do mo gelijkheid aan de Renkumscho kiezers ont nomen om oventueolc candidatonlijsten in te zenden. Do burgemeester van Renkum, do heer Toulon van der Koog, heeft zich in d^ laat ste raadszitting boklaagd, dat hom van re- gecringswege geen mededeeling omtrent de verkiezing was gedaan. By don gomoenterand van Rotterdam is door B. on Ws. een voorstel Ingediend om de ophaalbrug aan hot einde van don Opport te vervangen door een rolbascule brug en dat wel in verband met do aanstaand© werken ton behoeve van do ©lectrische tram, zynde de kos ten geraamd op ƒ18,500. Hot verband met de werken voor de tram moet hierin gezocht worden, dat B. en W. di© brug geschikt willen maken om tydens de verlaging van de brug by het Couwen- burghsellaDd en de Schiebrug, hot tram- en rytuigverkeer tydeiyk over gonoemde langs brug d© Lutherschevest en het Pompenburg te leidon. D© minister van marine ontving gistoron 0. 0. in audiëntie den schout-by-nacht-titulair 0. J. d© Vriese, nieuwbenoemd Inspecteur- generaal van het loodswezen, enz. en Neder- landsch permanent Commissaris voor het gomeonschappeiyk toezicht over de betonning en bebakoning en het loodswezen op de Schelde, laat8tolUk Inspecteur van het loodswezen, enz. te Rotterdam. Voor het groot nationaal- en internatio naal Concours te Tilburg is do dag voor in- 8cbry ving der gezelschappen om aan genoomd Concours to kunnen deelnomen verlengd tot 15 April a. 8. Ds. H. H. HeeraplDk, te Eelde, is benoemd tot lid van het Algemeen Collego van Toezicht op het beheer der kerkelyke goederen en fondsen by do Hervormde Gemeenten in Nederland. Het stoomschip „Bürgermeieter" (uitreis) arriveerde 3 Maart te Aden; do „Prins Hen drik" vertrok 8 Maart van Batavia naar Amsterdam; do „Tantalus" vertrok 4 Maart van Amsterdam via Liverpool naar Batavia; do „Bogor," van Batavia naar Rottordam, ls 3 Maart Kaap Carvoelro gopassesrd; de „Lawoe," van Rottordam naar Batavia, ver trok 8 Maart van Perlm; de „3'atendam," van Nieuw-York naar Rottordam vertrok 4 Maart van Boulogne; de „Flora" vertrok 4 Maart van Stettin naar Amsterdam. Alkeniado. Do verlofgangers W. v. d. Holst en D. van Tol moeten den lldcn Maart a. s. in werkelijkem dienst tcrugkee- ren, tonvijl do zeemilicien A. Koek togen 13 April a. 0. is opgeroepen zich aan boord van Hr. Ms. „Merva" to Hcllcvoeteluis te melden. llazorswoudo. Do collecto voor hot hulde- blyk aan H. M. de Koningin-Moeder hooft opgebracht, na aftrek dor onvermydeiyke onkosten, de ronde som van ƒ100 Leiderdorp. Op verzoek van dio to Lei den, werden door de politie alhier in een huis in de Voorstraat, in beslag genomen verschillende gouden voorwerpon, die door oplichting in het bezit waren gekomen van een 14-jarig meisje. Tor seoretaric der gemeente ligt tor lezing eon naamlijst van stemgerechtigde ingelanden van hot 13de district van het •Hoogheemraadschap Rijnland, omvattende de gemeenten Loidordorp (hoofdplaats) Koudekerk on Zoeter wou do. De lijst bevat de namen van 398 stemge rechtigden, to zamen uitbrengende 1127 stommen. Noordwijkorhout. Viydsgavond laat kwam in myn bezit hot verslag der halfjaariykscho vergadering van ons fanfarekorps „De Echo der Duinen," die den vorlgen avond In het gewone repetitielokaal plaats had. Hieraan is het volgende ontleend. Na opening door den voorzitter, den hoer L. Mens, leverde de secretaris, do heer J. Reuvokamp een verslag en dood do penningmeester do heer L. van Hensbergen do halfjaariyksohe rokening, waar uit bleek dat wodor oen der kunstlievende leden zyn roDteloos voorschot aan het korps had geschoDkon, dio sloot met een klein batig saldo en door de heeren A. do Winter en G. Wesseling werd nagozlen en in ordo bevonden. Do voorzitter dankto den directeur, den heer M. Bolderdyk uit Lolden, mede tegenwoordig voor zyn aangenamo leiding en zUn toewyding, de leden voor hun yver en opoffering en uitte ten slotte de beste wonschen voor den bloei van het korps. Do volgende miliciens uit deze gemeente dozer dagen onder de wapens geroepen, »yn ingedeeld als volgt. Van de lichting 1903 A. de Winter Wz. en J. Duivenvoorden Lz. infanterie, Leidon; J. Heemskerk Lz., huzaren, Haarlem. Laatstgenoemde is thans woonachtig to Woubrüggo. Van de lichting 1904: Th. v. d. Mey en W. P. v. d. Holst, grenadiers en jagers, Den Haag; 0. v. d. Borg Jnz., infanterie, LeidenJ. Broekhof, vestingartillerie, Don Helder. Noordwijk. 'fc Was een drukbezoohto openbare vergadering, gisteravond door do nieuw© anbi-revolutionnairo kiesvorceni- ging in 't „Hof van Holland" bolegd, on waarin de corw. heor ds. Postma, van Voor brug een lezing hield over „do leidende be ginselen van ons ministerie." In een flink gestileerd©, meer voorgedragen dan gelezen rede schetst© d© spreker in de eerste plaats do partijen, voorgekomen uit ongeloof on revolutie, dio in ons land de tegenstandors van ons coalitie-ministerie genoemd kun nen worden, van do liberalo tot do anar chistische partij. Met oitaten, ontleend aan sohrijvors of voorgangers dier partijen, toonde spreker aan, hoe dezo tegen allen geopenbaarden godsdienst gekant zijn on zich zelfs niet ontzien, de een meer, do an der minder het gezag aan te randen Daarbij weerlegde hij do telkens opgewor pen bewering, dat alleen de liberale partij hot meest voor do oplossing dor sociale nooden verrichtte. In het bijzonder geeeel- do spreker do wijze, waarop die partij zich het monopolio van verlichting en bescha ving toekont, vooral inzake het zoogenaamd neutrale onderwijs, dat het volk ontkerstent en van het goloof vervreemdt. Met uitspra ken van bokonde liberalen on socialisten stoofde hij dit beweren. Komende tot het huidige ministerie besprak ds. P. met en kele woorden de betcekenis van eon coal i- t i ©-ministeric, do groote kracht, die van den ominenton leider, dr. Kuyper uitgaat, en hetgeen door het kabinet reeds tot stand was gebracht, mot namo de achttien wetten, dio reeds in werking of in behandeling zijn of bij den Raad van State zijn ingekomen. Spreker eindigde met don wensch, dat het dit ministerie gegeven moge zijn ook in 1905 het beleid van 's lands zaken op zioh te blijven nemen. Dit ia in grove omtrekken de inhoud dor met gespan non aandacht aangehoorde rede, die blijk gaf van groote belezenheid op het gebied der sociale on politieke vraagstuk ken en van een groote gave des woords. Een daverend applaus loonde don spreker voor zijn leerrijke lezing. Van de gelegenheid tot debat werd door drio der aanwezigen gebruik gemaakt. Do heor Van der Wielen, van 's-Hugo, meende den spreker to mooten bestrijden op cenigo punten van diens redo: dat hij (spreker) twee oude paarden van stol had gehaald, nl. het sprookje, dat de liberale partij di© des ongcloofs is, en dat do socialistische par tij uit de liberalo is voortgekomen. Verdof bestreed hij diens meening aangaande do boteekonis der revolutie van '89, en do woorden, waarmco het openbaar onderwijs was aangevallen. Zoo wo al voel over de leidende beginselen van het ministerie ge hoord hebben, stuwende beginselen of stu wende kracht ging volgons debater van dit kabinet niet uit. En de behandelde wetten f Elk minister, van welko kleur ook, had daaronder zijn naam kunnen plaatson. Do heor Enncs, van Noordwijk, meendo voor het openbaar onderwijs te mooten op komen, waar do spreker dit veroordeeld had om zijn neutraliteit, terwijl de heer Tusveld, mode van hier, cenige zoogonnamdo partij-bonoemingon van dit ministerie re* flecteerden, nadat ds. Postma in zijn redo dio van vroegere liberale kabinetten had aangevoerd. De repliek van don spreker was meester lijk van vorm, vaak geestig: op elk punt sloeg hij do aanvallen krachtig af: in he»t debat, evenzeer als in zijn lezing, betoonde hij zich weibeslagen ten ijs te zijn geko men. Met gebed word do vergadering door da. Postma gesloten. Aan hot rapport, door do permanent© Raadsoommissio in de jongste Raadsverga dering uitgebracht over do balans der. Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken, dienstjaar 1903, ontleoncn wij do volgendo cijfers: het kapitaal, non do inleggers ver schuldigd op 1 Januari 1903, bedroog 268,213,40; op 31 December 1903 aan rent© bijgeschreven 9-106.52, te zamon 277,619.92. In 1903 meer uitgehaald elan ingebracht 21,147.69, dus op 31 December 1903 aan do inleggers verschuldigd 256,472.33. De bezittingen der Spaarbank beston den op 31 December 1903 uit: hypotheken 143,320; schuldbekentenissen 92,213; ef fecten -14,359.71; renten op 31 December te goed 1,851.55; kasgeld 0625.69, totaal 291,369.95; Op 31 December 1903 verschul digd ƒ256,472.33; batig saldo 3-1,897.02. De reservekas is toegenomen mot 1325.26. In 1903 werd op hypotheek en obligatiön geplaatst een bedrag van ƒ39,580 on afge lost ƒ20,56-!. Er werden 171 nieuwe spaarbankboekjes uitgegeven, tegen 70, die geheel werden af gelost. Niouwewetoring. Toen mej. do wed. 8. deze week van een familiebezoek naar huia teruggereden en bij haar woning was uitge-' stapt, wilde haar 19-j igc nicht P. S., dio bestuurster van het rijtuig was, het paard met wagon doen keeren, ten einde naar don stal te rijden. De draai was echter te kort] genomen, liet paard stootte tegen een boom en ging achteruit loopen, zoodat het gehec-; lo zaakje in het water terecht kwam. In-; middels toegeschoten hulpvaardige liedenj wisten den boel echter weer op het droge to helpen, en behalve ecnigo gebroken ruilen'j cn rijtuigveeren, liep alles nog goed af,' daar do vrouwelijke koetsier cn het paard! ongedeerd waren. Do 38-jarigo J. C. H werd hier dezoj week plotseling zoo krankzinnig, dat on-j verwijld stappen moesten worden gedaan, om hem in een gesticht te doen opnemen. Saasenhoim. Do op 1 Maart 1.1. afgeleverde! miliciens dor lichting 1904 zyn als volgt Inge- doeld W. A. Zuidorwyk on P. van dor Voort, by hot 3do rogimont huzaren to 's Gravenhago; R. van dor Slot, on A. van dor Loodo, by hat 4de reglmont Infanterie te Lelden, J. J. Eist- geest by de vosting-artillorio to Don Helder. Door 46 werkliodon uit doze gemeente j Is by Gedeputeerd© Staton aangevraagd om nog op de Klezorsiy©t voor de Kamer van Arbeid in d© Bloembollontoolt goplaatst te wordon, daar dit door verzuim van aangifte hunnor patroons achterwege is gebleven. Zegwaard. In strijd met hier loopondd geruchten als zou do heer Tanis, gemeente ontvanger, die met 1 April a. s. van de se cretarie afscheid neemt, dan ook dezo ge- mconto metterwoon verlaten, kunnen wo be slist meodeelen, dat zulks niet het geval in. Wel wordt door hem overwogen het aan nemen eoner hem aangeboden betrekking in een naburige gemeente, doch alléén, wanneer dit kan geschieden zonder zijn woonplaat# naar elders over te brongen. Al3 gemeente ontvanger zou voor uitwoning eerst nog Koninklijke toestemming verleend moeten worden. Door den rijksveldwachter J. B. Tijs torman ©n don gemeen te-veld wachter J. Ra demaker is procce-verbaal opgemaakt tegetf een viertal personen, die in den nacht van Zaterdag op Zondag, na eerst een drietal zoogenaamde Zigeunersfairnliee, die hun bivak aan den Bleiswijksohenwcg hadden' opgeslagen, in do richting van Moerkapell# verdreven te hebben, waarbij door een hun ner in de vlubht paard, wagen en huis raad was achtergelaten, dezen wagen en in boedel totaal hadden vernield

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1