fjo 13505 Woensda» 2 laart, A0 1934. feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRiE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. GrelooxtercL PRIJS DEZEB COURABTt Voor Leiden pei week 9 Gents i pei 8 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per loopei en wa&i agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.05. PU1JS DER ADVERTENTIES I Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17$. - Grootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine odvertentiën van 30 woorden 40 Gents contant i elk tiental woorden meer 10 0enta.-Voor bet boasseeren wordt f 0.05 berekend. Legden, 2 Rlaarft. Alhier is overleden de heer B. Boon» die zich op het gebied der Comptabiliteit zeer heeft onderscheiden. Immers in 1894 werd b\j op hot concours International de Coinpta- Wiitó tu Lyon gehouden, bekroond met do gouden medaille voor zyö uitnemend geschreven werk „Simon Stevin's Coopmans bouck- houding." In 1900 viel hem dezelfde onderscheiding ten deel by een dergoiyic grand concours te Paiys. Ook zyn schetsen over Koopmansboek houding, die by in oen vakblad schreef, ge tuigen van dcgeiyke studie en zaakkennis en werdeu dan ook op verzoek tot een bookdeel vereenigd. Dat ook in ons land zyne bekwaamheid werd erkend, bleek by de oprichting van het Nedorlandsch Instituut van Accountants te Utrecht waar hy terstond werd benoemd tot lid eerste klasse. Bekend om zyne hulpvaardigheid zullon reien don overlodene zeer missen. Aam den Raad der gemeente Leiden is een adres gericht door de heeren G. Doe- Vo en W. Bink, beiden te Leiden, in hun hoedanigheid respectievelijk van voorzitter en secretaris van de Lcödscho Tuinders- P atroons-Yerceniging voor Leiden on na burige gemeenten, gevestigd te Leiden, en id zoo die Yereeniging ten dezo vertegen woordigende; waarin zij o.a, te kennen ge ven, dat zij met verbazing kennis genomen tobben van het concept-reglement houden de bepalingen omtrent wijzigingen in het bestaande markbregloment, voorkomende fin het „Loidsoh Dagblad" van 26 Februari jl., waarbij onder meer voorgesteld wordt het markttarlof zoodanig te wijzigen, dat twee procent betaald zou moeten worden van de bruto opbrengst van do verkochte land- en tuinbouwproducten dat adressanten overtuigd zijn dat do ver- Jkoopers van land- en tuinbouwproducten, met een dergolijko wijziging van het be staande markt tarief onmogelijk genoegen 'kunnen nemen; de positie van de ver koop ers van land- en tuinbouwproducten zou door deza voorgestelde verhooging van het markttarief nog in sloohtoro conditie geraken, dan deza thans reeds is; dat roquestranteo zeer goed kunnen be grijpen, dat door de oprichting van een vei- lingsgebouw voor land- on tuinbouwproduc ten, de koeten voor markt- <*n liggelden verhoogd dienen te worden ter bestrijding Van de daaruit voortvloeiende kosten, en 3üj aliefczina geneigd zijn daarin te dragon; dat zij mitsdien do vrijheid nemen de na volgende twee voorstellen onder de aan- È.Lclit van den Raad te brengen, ter zijner beslissing overlatende welke der beide voor stellen den Raad liet mecet weoischolijk doorkomt, luidende: lste Voorstel: De thans verschul digde markt- en liggelden voor voer- en vaartuigen dienende tot aanvoer van te Verkoopön land- on tuinbouwproducten, to vterhooge® met twintig prooont. 2de Voorstel: Het veilingsgebouw aan genoemde Leidsche Tuindore-Patroons-Vcr- eeoiigmgen af te staan, onder voTplichting 19) Zeker, zooals ik elk ander, dien ik ge vraagd had, dat aangeboden zou hebban. Hij wilde liet niet aannemen, volstrekt niet. Toen zcide ik hem, dat ik onder deze Omstandigheden naar een ander metgezel moest uitzien. Dat hielp." ,,En ik verzoek u", zeido Gerda dringend, „ook wel 'dogelijk zooveel mogelijk van zijn diensten gehruik te maken, opdat hij zich niet overbodig voelt.' „Wees onbezorgd. Ik denk hem flink aan het werk te zetten, zoodat hij geen tijd tot mijmeren en sombere gedachten heeft." „Ik zie, dat hij in goede handen is", zei- de Gerda met een warmen blik. „Ik zou mijn vriendschap met Alice, dio mij reeds Zooveel troost heeft geschonken, dubbel ze genen, als het mij door uw bemiddeling ge lukte, weer een blijmoedig menach van hem te maken." „Wat ik daaraan kan doen, zal in elk geval gebeuren. Ik heb hem, in den korten tijd dat ik hem ken, reeds lief gekregen. Wat moet dat vroeger een prachtmoDsch zijn geweest." Gorda's gelaat betrok. „Vroeger... voor- "dafc hij zijn stem verloor... door mij..." „Gravin, ik bid u! Een treurige aaneen- schr1 ling van omstandigheden, niets an ders." „Ja, en toch door mij 1"' barstte zij harts tochtelijk uit, „in deze keten van schuld paart zioh zoo vreoselijk duidelijk schakel voor genoemde Vereeniging dat zij de koe ten voor rente en aflossing van dit veilings^ gebouw voor haar rekening neemt. (Meer dere voorwaarden nader mest genoemde Ver eeniging to bepalen.) Dit voorstel geschiedt onder voorwaarde dat het thans bestaande markttarief alsdan blijft gehandhaafd. dat toch bij het thans bestaande markt tarief voor een schuit welko voor een waar de van 30 en 40 aan tuinbouwproducten kaai bevatten, thans verschuldigd is een som van 0,10 aan liggeld, doch dat het verschuldigde voor een dergelijke schuit aan marktgeld, volgons de voorgestelde ver hooging van het markttarief voorkomende in genoemd oonoopt-reglement dan zoude bedragen een som van f 0,60 A 0,80 (2 pCt. van f 30 A 40), een verhooging alzoo van minstens vijf honderd procent, een regeling waarmede do verkoopers van land en tuinbouwproducten zich onmogelijk kun nen vereen i gen. - Aan het postkantoor Warmond werd gedurende de maand Febr. 1904 In de Ryks- postspaarbank ingelegd f 7952.16, vordeeld over 136 inlagen, en terugbetaald/* 5180.34$, verdeeld over 89 terugbetalingen. Het laatate, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1242. Z. K. H. do Prins dor Nederlanden heeft gistermiddag de algemeen© vergade ring van don Raad van State als advisee- rend lid bijgewoond. Men meldt aan do ,,N. R. O." uit Haarlem; Daar do Eerste Nederlandsche Electïischo Trammaatschappij do door haar gevraagde conoessio voor de tramlij nen niet heeft aanvaard, zal de stoom tram HaarlemLeiden uit dat deel van dan Hout verdwijnen, dat loopt van den Dreef tot het Blauwbruggetje, en daAr niet vervangen worden "door een olectrisclic tram. De heer Grippeling toch dio zijn aan vraag gestand doet, wil do lijn van den Dreef af laten ombuigen tot aan den Klei nen Houtweg. Dus zal zij gaan door hot Haarlemmorhoutpark en dan bij de Gast huisvaart uitkomen aan het Blauwbrugge tje, een toestand dio ook ton goedo komt aan do stoomtram HaarlemLeidon, dio dus vergunning zal kunnen krijgen tot het bouwen eener remise en wachtlokaal. Dat Haarlemmerhoutpark strekt zich uit tot aan het Spaarne on omvat do buitenplaat sen Oosterhout en Zuidoriiout-, dio nu in een hand zijn en op royalo wijze worden ge ëxploiteerd. Achter de aanvraag Grippe ling zit een groot binnenlandsch kapitaal. Stemgerechtigde deelnemers dor No- derl. Handelsmaatschappij hebben in hun ton Raadhuize to Amsterdam gehouden ver gadering gekozen tot commissaris-plaats vervanger den heer H. O. Rohbock, in do plaats van den tot commissaris benoemden heer jonkh. P. Harteen. Gisteren was het 25 jaren geleden, dat do heer A. H. W. van Luik, thans hoofd commies ter gemeente-secretarie te Schie dam, als commiee aldaar in functie trad. De ambtenaren ton raadhuize boden allen hem golukwenschen aan, nadat hem reeds in don vroegen ochtend bloemgeschenkcn thuis bezorgd waren. Omstreeks elf uren werd hem verzocht in de burgemeesterskamer te komen, waar hij werd toegesproken in tegenwoordigheid van de beide andere wethouders en den gemeen te-secretaris, door mr. W. H. Jansen, aan schakel. Ik drong mij in zijn leven, in zijn smart om mij snelde hij in den kouden regen naar buiton, verloor hij zijn stem en werd hij een zieke, gebroken man." „Zoo kwelt zij zich zelve nu dag aan dag," bracht haar tante verwijtend in het midden. „En om een man, die het niet voor de moei te waard houdt..." „Stil, tante, geen woord over hem! Hij heeft het recht mij to veroordeelen 1 Ik was do oorzaak van zijn ongeluk, ©n het is nu mijn levenstaak goed te maken, wat ik mie- dreven heb, zooveel in mijn vermogen 3taat. Niete meor voor mij, alles voor hem." Zij staarde somber voor zich uit. „En als mijn persoon, do herinnering, het bewust zijn van mijn bestaan een kwelling voor hem blijft, dan zou ik zelve..." „Gordal" riep mevrouw Constance, ter- wijl Romer energiek de hand op haar arm legde. „Halt," zcide hij streng, „nu is het genoeg, gravin; dat is dwaze zelfkwelling. U heeft al hot mogelijke gedaan, om zijn leven weer op effene banen te leiden; wij moeten nu hot overige aan een hoogere macht overlaten." Gerda was opgesprongen e® liep een paar malen gejaagd in de kamer op en neer. „Ik verzoek u nogmaals," zeide zij eindelijk, „voor hem geheim to houden, dat wij elkaar kennen.dat het voorstel van mij uitging; hij zou uw hulp afwijzen. Wat van mij komt..." ,Nog iets viel mevrouw Constanoe haar in de rede. „Gij hebt den heer von Ro mer nogni-t gezegd, wat professor L. go- schroven heeft. Die beroemde zenuwdokter deelde on3 mede, dat hij voor twee jaren een dergelijk geval in zijn praktijk had ge had en een jonge zangeres, die haar stem waarnemend burgemeester, (de burgemees ter zelf bevindt zich op dit oogonblik in het buitenland). Namens het gemeentebe stuur werd hem een fraaie crapaud aange boden als een herinnering aan dezen dag. Ook van verschillende andere zijden wer den don jubilaris blijken van genegenheid toegezonden. Gisteren was het 35 jaar geleden, dat dr. F. G. Groneman, 'directeur der R. H. B S. te Groningen werd. De leerlingen hadden do vestibule van het gebouw feeste lijk versierd. Een van hen hield bij het be gin der lossen een toespraak, waarin hij aankondigde, dat op eon nader te bepalen datum den jubilaris een feestavond zal worden aangeboden, waarvan de opbrengst bestemd zal worden voor do vacantiokolo- nies, waarvan dr. Groneman een groot oorstander is. Na afloop van de feestbijeenkomst in Don Haag is aan den heer J. J. Tummers, die dezer dagen afgetreden is als onder-voor zitter van hot hoofdbestuur der „Vereeni ging van goponsionneerdo ondoroffioieren en minderen van het Ned. Leger", onder een hartelijke toespraak een zuiveren ge denkpenning overhandigd, uit erkentelijk heid voor zijn verdiensten als oprichter der Vereeniging en zijn werkzaamheid ten be hoove dezer oud-strijders. Een wijziging is gebracht in dc rege ling betroffendo het militiekador. Bij do militie te land worden voor dc opleiding tot een rang adspirauten-klassen gevormd. De adspiranten worden genomen uit de ingelijfden, zoowel voor korte oefening als voor volledige oefening, bij voorkeur uit hen, die zich vrijwillig voor kade-vorming hebben aangemeld. Do aanwijzing voor kadervorming krach tens art. 106 der wet, geschiedt zoowol uit de tot korte als uit dc tot volledige oefe ning ingelijfden. Do sterkte der adspirant-klassen wordt bepaald op het aantal kaderleden, noodig in den rang, waarvoor do opleiding ge schiedt, verhoogd met ongeveer 25 pCt. Do aangewezenen voor kadervorming krachtens art. 106 der wet, worden niet toegelaten tot do loting voor het blijvend gódcelto; zij behooren tot het eerst onder do wapenen blijvende of het eerst onder dc waponon komendo gedeelte van do lichting. Aan hen, die zich voor kadervorming hebben aangemeld, wordt geen ruiling van het bij do loting voor het blijvend gedeelte getrokken nummer toegestaan dan nadat de kadervorming voor hen als afgeloopen wordt beschouwd. Toezegging van beroep naar de Ned.- Herv. Gemeente to Hcinoo is ontvangen door ds. E. Ippius Fockons, pred. te Pur- merland. Men schrijft uit Utrodit aan „Do N. Ot.": In een onderhoud met mevrouw Hol deel de zij mij gistermiddag mede, dab do gezond heidstoestand van onzen gevierdon toondich ter. op heb oogenblik niet) gevaarlijk is; do patiënt lijdt aan influenza-koortaen en is onder behandeling van dr. Dijkgraaf, uit 's-Gravenhago, die tot nu toa tweemaal yoor dit doel naar Utrecht is overgekomen. De zieke heeft eon ijzerstork geeter on allee wijst er op, dat do beterschap spoedig zal toene men. Gevaarlijk is do toestand nog niet ge weest; mon heeft er dan ook niot aan' ge dacht om de in hot buitonland verblijf hou dende kinderen voor overkomst te tclegra- phcoron. Het was, meende mevrouw Hol, zoo jammer, dat de patiënt weder is inge vallen, daar de feestavond, die door 't „Willemsfonds" te Gent tegon 12 Maart was georganiseerd, en waarop uitsluitend werken van Hol zouden worden ten gehooro gebracht, nu voor do tweode maal moest worden uitgesteld. De eerste maal was dat reeds in September geschied. Ook van het dirigeeren va® hot stadscon- oert to Utrecht, in dezo maand to geven, zal wel voorloopig niets komen. Echter is men ten huizo van den zieke zeer optimistisch gestemd en hoopt men op spoedig algeheel hlerstel. Voor het middelbaar onderwys in Neder. landFCh-Indiö wordt gevraagd een leoraar, be voegd tot het geven van onderwys in de Duitscho taal- en letterkunde aan een hoogere burgerschool met vyfjarigen cursus. Aan de uitzending is vorbonden: a. een gratificatie voor uitrusting ad f 1000 (duizond guldon); b. overtocht naar Batavia als gouvornements- passagier der lste klasse, casu quo ook voor het wettig gezin c. een voorloopig traktement van f 150 's maande, ingaande mot den dag van aan komst te Batavia tot don dag, waarop het activiteitstraktemont, volgons do deswege be staande bepalingen in Indiö, ingaat. Het traktement bodraagt f 450 's maands, met drie vleijaoriyksche traktementevorhoo- gingen, elk van 100 'e maands, zoodat zal worden bereikt een maximum-traktement van f 750 's maands. Nadere byzondorhedon vormeldt de n8ts.-Ct." van lieden. Volgens een mededoeling van do Amori- kaansche regcering, is do invoer van vee on huidon uit Nederland in do Voreonigdo Staten wederom toegestaan met inachtneming van do voorschriften door don Amerikaanscben minister van Landbouw bopaald. In vorband met don aanstaanden over gang van het 3do bat. van liet reg. gren. en jagers by het op to richton lpdo rog. inf. te Haarlom, zullen do miliciens die dit jaar by dat bataljon worden ingedeeld, al dadeiyk gekleed wordon in do uniform van het 10de reg. Do heer H. W. E. Struve, lid van hot bestuur dor Rijksverzekeringsbank te Am sterdam, die na een driejarig tijdperk van rustoloozon arbeid al zijn krachten heeft ge wijd aan de invoering van do Ongevailen- wot 1901, hcoft zich om gezondheidsredenen genoodzaakt gezien zich uit het ambtelijk levon terug te trokken oa zich tot herstel zij ner gezondheid naar het buitenland to be geven. Reeds to voron had do heer Struve al dus schrijft men aan de „N. R. Ot." mo- degewerkt aan do invoering der Arbeids wet (1889), dor Veiligheidswet (1895) e® dor Stoom wet (1896), on van het begin af was hij inspecteur van den arbeid, eerst te Haarlem voor do provinciën Noord-Hol land, Zuid-Holland on Utrecht, en lator to 'b-Gravenhag© voor do beide laatstgenoemde provinciën, waarvan in 1900 Utrecht word afgescheiden. Wie den heer Struvo kont onf dat zijn er volen weet, dat hij mot schorpen blik toreband hot arbeidsveld overzag en steeds mot ongekende® ijvor, grooto wilskracht en een bcnijdenjjwaardigen juisten blik do meest bolangrijkc werkzaamheden regelde eu uitvoerde. Indion er óën wet lastig wns om uit te vooron, dan is het voorzeker do Ongevallen wet met haar tollooze on ingewikkelde bepa lingen en voorschriften; do heer Struve heeft in die uitvoering ongetwijfeld con leeuwenaandeel gehad on in zijn rustel oo- zen dienstijver heeft hij tc weinig aan zich zelf gedacht. Toch heeft hij ten leste ingezien, dat hij zioh on zijn gezin niot langer mocht opoffe ren aan zijn stalen wil tot workc®, on vroeg hij corral ontslag uit zijn zoo ge™ ah tig ambt aan. Intuascken zal do hoor Struvo door do ambtenaren dor Rijksverzekeringsbank niot worden verrgeton en wel allerminst door do ambtenaren der „Bcdrijfsafdcoling", welker werkzaamheden hij van do invoering dor wot (1 Februari 1903) af, heeft geleid. Dozo laatston haddon zioh onder leiding van een commissie, bestaande uit dc hccrcn G. H. Veenhovcn, roforendaris; M. D. Morons on J. D. Wildéboer Jr., beiden com mies, vorcenigd en ale blijvend aandenken het vertrekkend bestuurslid vereerd met een ets naar Vormcor, voorstellende con go- zicht op Delft vergezeld van een opdracht, waaruit van allor sympathie blijkt. De Koningin, Prins Hendrik on de Herto gin van Mecklenburg brachten hedenochtend samen een bozook aan do Trèveszaal, do ver gaderzaal dor Eerste Kamor, en daarna aan de Ridderzaal op hot Binnenhol to 'a-Gravon- hago; daarbU rondgelold «n voorgelicht door don minister van waterstaat. De Inspocteur-generaal van 's Ryks Water staat, do heer Leomans, die als modelid vsn don Raad van Toezicht over do Suoz-kanaal* maatschappy, de kanaalwerken dier maat- schappy In Egypto heelt bezocht, Is heden van die reis in Den Haag teruggekoord. Do oud gouverneur generaal Jbr, Van dei Wyck, thans to 's-Gravonhago teruggekeerd, heelt heden kennis gegeven, dat hy de be noeming tot lid van do Eerste Kamer nannoomt. Gedurende de maand Februari word bet Museum van Kunstnyverhoid te Haarlem be zocht door 650 belangstellenden, terwyi uit de aan het Musoum verbondon boekery 269 boekon en plaatwerken naar vorschillendo plaatson van ons land verzondon werdou. Vanwego den „Bond van Qemeonto- Politie beambten in Nederland", zal op Don derdag den 248ten Maart a. s., des avonds te acht uren, in het gebouw „Excelsior", van den Amstordamschen Politiebond", Kerk-! straat Nos. 127 129 to Amsterdam, oen1 openbaro ledenvergadering gehouden worden1 en als spreker optreden prof. mr. M. W. F.; Treub, met het onderwerp „Scheidsgerecht voor de Politie". De Commissaris der Koningin In do pro vincie Zuid-Holland hoeft aan den zeereorw. hoer F. X. M. Aghlna, pastoor te Woerdon," op diens vorzoek eervol ontslag verleend als! lid van de gezondheidscommissie, zetelende' te Bodegraven. i Aan don lieor F. G. Mooton, predikant' by de Nod.-Herv. Qomoento te Harderwyk,! is op diens verzoek wegens voortdurende on-' gosteldheld eervol emeritaat verleend tegen, 1 Mei a.8. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandscho zaken zal dezo woekniofc' plaats bobben. had verloren, weer geheel had genezen." „Ik smeek u, overreed Heinz, dat hij na zijn terugkeer professor L. opzoekt", veav zocht Gerda dringend. „Voor den eersten tijd hield de professor ook een geheel ande re omgeving voor noodzakolijk, maar later, ik bid u." „Ik zal mijn best doen", verzekerde Ro mer. „En gij houdt Alice steeds op de hoogte, hoe het gaat, niet waar'? Dat is beter dan wanneer gij direct aan mij schrijft, want ik zal wel nu eens hier, dan daar zijn." „U blijft dus werkelijk bij uw plan om zuster van het Roodo Kruis te worden?" vroeg Römer. „Ja, ik heb behoefte aan werk, aan veel werk." „En wat zegt u 'daarvan, mevrouw?" Ik keur het goed, ik heb het zelf aange raden." Romer zuchtte een weinig, „Alice kan zich nog volstrekt niet met dat denkbeeld vereenigen." Onder het spreken had hij een landkaart uit zijn boretsak getrokken cn stelde die Gerda ter hand. „Hierop geachte vriendin, kunt gij den weg volgen, dien wij neme®. Ziet ge, van allo plaatsen, waarvoor pot loodstreep jc s staan, krijgt gij of Alioe be richt Hier in Port-Said troffen yr\\ met mijn bloedverwanten same®; zij komen van Liverpool en keeren dan met ons gezamen lijk naar Point do Galle op Ceylon terug." „Zijn deze bloedverwanten ook nog voor u onbekendent" vroeg mevrouw Constance. „Ja", antwoordde Römer glimlachend, „maar ik ben nu juist niet nieuwsgierig naar dezen mister James en deze Miss Ma- bel Hunterwaarschijnlijk stijve Engel- schen. Zij hebben in Point do Gallo behalve een grooto exportzaak een prachtige grond bezitting cn geniete® van alle gonoegens, wolko hot loven aanbiedt. Maar nu, mijn dames, is mijn tijd om. Ik moot met den avondtroin terug." De gravin drukte hem do hand. „Duizend maal dank voor alles, wat gij voor Hell- mers doet" Acht 'dagen later vertrok licllmers, zon der afscheid van Gerda genome® te heb ben. Slechts tweemaal, in de schemering van den avond was het haar voorgekomen, alsof zij zijn grooto gestalte tegon oen boom voor do villa zag leunen. Doch deze was spoedig in de duisternis verdwenen. XI. Bij het mooiste weer stoomde de slankge- bouwde Helios" door de zich schijnbaar cindoloos uitstrekkende Middellandsche zeo. Donkerblauw do hemel, donkerblauw bot zacht rimpolonde water, waaruit af en too do lichamen van spolendo dolfijnen om hoog doken en over den horizon een blauw achtig, teer waaa, waaruit na dagen zich een donkerblauwe Bfcreep afscheidde, eerst zwak en vaag, daarna duidelijk kenbaar: do Afrikaansche knst. Hellmers stond naaet Römer op het dek en liet zioh den frisschon zeewind om het hoofd waaien en met zijn haren spelen zijn borst verhief zich van dag tot dag in ruimere ademhalingen. Het schuwe, vreem de wao uit rijn blik verdwenen, slechts nog een kalme droefheid lag op zijn gelaat, dat weer meer kleur had gekregen, en onder den invloed van licht en zon bruin begon te worden.. Hij was ook niet meer onverschillig enj lusteloos; hij luisterde vol belangstelling,; als Römer van zijn plannon sprak, hij j praatte ook af en toe met dozon cn genen j passagior en menigmaal, als een jong schil-1 der, dio zich van dag tot dag pocor bij hen aansloot, allerlei grappen debiteerde, lachte hij ook weer. 's Avonds echter zondordo hy zich af, enj zy lieten hom stil bogaan. Wanneor do van; sterren schitterende heraol zich in do donkere; zee splogeldo, zat hy oenzaam in eon still hoekje en luisterde naar het rulschen vani het wator togen de kiel van bet schip en dat' rulschen werd tot molodleön, die hem in ver voering brachten. Dan bleef hy den volgendon morgen in zyn. kajuit, wolko naast het salon was gelegen,' waarin eon prachtigo Bochstoin stond, en workto. Het muziekpapier, dat hy had moo-, gebracht, werd met noten bodekt, het eone' blad, het eene vel volgde op hot ander. Römer zag niets liover dan dit stille, ernstige werken. Toen hy bemerkte, dat Hellmers' oogen van dag tot dag levendiger, dat zyn bewegingen1, veerkrachtiger worden, wist hy, dat hy zich op den besten weg bevond, en zyn brieven naar het vaderland, brachten biydschap en troost ln do harten van hen, die over hem in zorg verkeerden. j Te Port-Said landde do „Helios" en een dag later versoheen ook do „Byron", aan welks boord zich Römer's bloedverwanten bovonden, die van hieruit met hun neef gomoonschappe- ïyk de reis wilden voortzetten. Römer, Hellmers en de schilder zaten nog gezellig pratend aan het lunch in de eetzaal, toen de steward miss en mister Hunter aan diende. JWordt vervolgd.X

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1