Uit de Rechtzaal. Beurs van Amsterdam. Aeademienieuws. Kerkelijke berichten. Marktberichten. Telegrammen. O. Hennor, zeer geanimeerd en eerst tegen den morgen ging men voldaan huiswaarts. De Yereeniging kan dus met voldoening op haar eerste uitvoering terugzien, i Een zwerver is alhier door de politie hedenmorgen aangehouden, die volgens het Algemeen Politieblad nog eenige dagen hechtenis moest ondergaan. Hij is deswege naar Den Haag overgebracht. Gistermiddag werd op de Lange- brug alhier door de politie met eon paar kar doezen een schoorsteenbrand gebluscht. gisteren speelde de Leidsohe Voetbal-vereeniging BL. F, C." een match tegen de Haagsche Voetbalvereeniging .ünitas." „L. F. C." verloor met 2 1. Voor de Haagsche rechtbank had zich he denmorgen to verantwoorden A. M. S., huisvrouw van W. M. v- d. P. Deze juf frouw is 34 jaar oud, geboren to Alkemade en woont te VGravenhago. Deze vrouwelijke beklaagde, die al dade lijk hevig begon to wcenen toen zij in het bankje zat, werd ten laste gelegd diefstal van een horloge mot. ketting ten nadeelo van den koopman v. d. H., onder Voor burg. Op 29 Januari jl. kwam de vrouw bij den koopman om dozen te spreken. Hij had op het oogenblik geen andcro kamer dan zijn slaapvertrek disponibel. Daar zou hij het mcnsch to woord staan. Daar lag het hor loge en daar ook zag zij haar kans schoon het weg to nemen. Zij verkocht het voor 8.50 in Den Haag. Bekl. zei nimmer meer zoo iets te zullen doon. Zij had het horlogo gestolen, omdat tij ,,in do war zat". Haar man verdient ne gen guldon in de week en hij heeft vijf kin deren. Hot O. M. oischte een maand gevange nisstraf. Bekl., die veel berouw toonde, vroeg een geldboete, belovende nimmer meer te zullen stelen. Do koopman van hot horloge en do besto lene konden hot nog niet dadelijk eens wor den over heb lot van het uurwerk. Voor tien guldon wilde de Haagsche kc«>pman het afstaan on f 7.50 waren nog ter be schikking van den bestolene. Beklaagd van mishandeling te Leiderdorp moest terechtstaan J. H., 23 jaar, smid, ge boren te Leiderdorp on wonende te Leiden. Beklaagde werd ton laste gelegd, dat hij den 19-jarigen J-, scheepmaker, op 1 Febr. 'b avonds op don Lagen Rijndijk, mot een stuk ijzer op het hoofd sloeg, hetgeen een bloedende wond veroorzaakte. Overdag had den H. on J. al ruzie op de fabriek, waar zij sameu werkon. 's Avonds gingen zij naar huis en toen sloeg J. zijn kameraad. Niot het eerst, zei J. H. begon, nadat J. den ander togen de schenen had getrapt, 't Was donker en J. kon niet goed zien waar hij liep. „Waar twee kijven hebben beiden schuld", bleek ook hier van toepassing. Alleen sloeg H. erg kraohoig, door gebruik van zijn stuk ijzer. Do president wees er H. dan ook op, dat hij J. best had kunnen doodslaan. Diens sterke schedel had hem behoed. Het O. M. eisohte twee maanden gevan genisstraf. Ook J. kreeg ernstige vermaningen van do zijdo der rechters. J. ten H beklaagd van beleediging van ion agent van politie te Leiden op 26 De cember, was niet aanwezig. Het O. M. eisohte hij verstok tegen hem en boete van 7, subs, zeven dagen. Ook Jj. K., uit Leiden, was niet versche nen. Deze persoon bcleedigde eveneens een Leidsch politic-agent, door dezen allerlei woorden toe te vcegen op 5 October. Tegen dezen persoon eischte het O. M. vijf dagen gevangenisstraf. Daarna nam plaats in de bank der be klaagden J. van D., 27 jaar, arbeider van Noordwijkerhout, die in hooger beroep kwam van een vonnis van den kantonrech ter to Leiden, tegen hem gewezen wegens overtreding der wapenwet. Bekl. werd op 'den openbaren weg op 4 Dec. aang -troffen met een jachtgeweer in do hand, nadat er een schot was gevallen. Bekl. beweerde het geweer in twee stuk ken bij zich gehad te hebben, de jachtopzie ner, dat hij het geheclo geweer in do hand had. Ook beweerde bekl., niet te hebben ge schoten. Dit had zijn metgezel v. <L B. ge daan. Hij wilde een konijntje schieten. Het O. M. vroeg bovcstiging van het von nis des kantonrechters. J. W., 33 jaar, arbeider, geboren te Ter- Aar, wonesnde te Langeraar, verzette zich op 17 Januari in de herberg van P. K. te Langeraar, toen do voldwachter A. hem 's avonds uit de herberg wilde verwijderen. Tevens bedreigde hij den veldwachter met een mes. Hij zei den veldwachter buiten aan mooten te zullen snijden. Bekl. was dronken: hij had een achttien borreltjes ge bruikt. Het O. M. vroeg zeven dagen gevangen is. etraf. A, W., 46 jaar, mede geboren te Ter-Aar en wonende te Langeraar, stond terecht, omdat hij op 18 Januari weigerde het gp- bouw, waar militaire oefeningen werden ge houden, op verzoek te verlaten, nadat hij er beschonken was binnengekomen. Op har- haalde aanmaning wilde hij het gebouw (een schuur) niet verlaten en was hinderlijk voor de oefeningen. Hij ziet zoo graag dat dansen en springen der jonge recruten. Eisah van het O. Mj boots, subs, rijf dagen. Uitspraak op Donderdag 10 Maart. Door den Hoogen Raad werd heden ver worpen het cassatieberoep van 0. Uitden- boogerd togen zijn voroordeeling tot 15 jaar gevangenisstraf wegens diefstal voorafge gaan door geweld, hetgeen den dood van Ripping en diens huishoudster te Berkel beeft ten gevolge gehad. Door do Haagsche rechtbank werden he den veroordeeld: drie jonge mannen wegens diefstal in ecm villa te Soheveningen ieder tot 3 jaar, en twee mannen wegens meineed ieder tot lè j-a-ar gevangenisstraf. In het proces tegen den Matrozenbond, voor de Alkmaarsche rechtbank behandeld, concludeerde het O. M. tot vervallenverkla ring der rechtspersoonlijkheid en benoe ming van een curator voor do afwikkeling der zaken van den Bond. Do verdediger, mr. Philips, ooncludeer- de, dat moge worden uitgesproken de niet- ontvankelijk-vorklaring, do onbevoegdheid of vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. Do aanklacht van. don heer M. H. A. v. d. Valk, te Oud-Beierland, ingediend we gens laster tegen Jan van Holland bij de rechtbank te Utrecht, is ingetrokken. 29 Februari 1904. De fondsenmarkt te New-York opende Zaterdag lusteloos, onderging vervolgens een matige rijzing, liep echter nadat de weekstaat vier Vereenigdo Banken versche nen was weder terug en sloot traag. De om zet had weinig te beteekenen. De Amorikaanscho spoorwegmarkt was heden op de Amsterdamscbe Beurs kalm. De koersen waren onveranderd en de omzet was gering. Het slot was stil. Japan onveranderd. Russen vast. Spanje en Turken zwakker. Pe troleum zeer vast. Mynoo stil. Tabak vast. Slotkoersen. Yor. loers. 73?< S236 97 9934 99% 67 J4 67 64X ?S34 91H 87 *6 92 88 72'/a 9734 30 SI 8514 84'/» 38 Ha 76*4 72% IC0?4 '5'4 604 28% 281» 6Ha S 18-4 6 Wt 164 70 8776 81% 16>4 8796 53 463 34 65 £0 41 138)4 63V» 86 96 169/4 13196 4)6 756 40 133)6 100 109'/j Koen heden, 7834 92?6 99)6 99J-6 67X 64 >6 9176 8? 6196 68 74 PCI. Nederi. Certifïc. NU. Schuld2 Cerlific»-3 Hongarije, l. 1892 1902 Kr. 20004 Ooslenr. Rente in Papier Mei-Nov. 5 in Zilver Jan.-Juli 6 Portugal, Obl. Buil. 1853-84 algest. 3 2de Serie3 3de Serie3 Tabaksleening 4'-4 Rusland 1894 8ir.nen!and4 1880 Rb. 6254 1867-69 1004 1889 Rb. 625,2de serie Ganst. 4 Spanje, Obl. Perp. Schuld4 Turkije, Obl. Geprivil.-4 geconverteerde sene D C Japan Obl. Leening 4 China Zilvcrleening 7 Mexico, Oinn. Aflosbare li serie 5 Argentinië Rep. 1896-99 Obl.4 8raiili6,18394 funding leening 18985 Columbia 100 1'/s Urugay 1892 3'i Venezuela Obl. 1881 £100-4 „5004 MeridaSp. -<5 Peruv. Cerl. van Aand. id. ld. prei. Aand Italië, Obl. Zuid-llal. Spoor3 Polen W. Weenen Aand Portugal, Beira 8aixa.3 Rusland, Obl. Wiadik. 1896-984 Rjasan-Ur. R. 625—4 1890 --4 Aand. H.-Afr. Handelsvereniging... Cull. Mij. Vorstenland. Kon. Pelroleumbronnen Moesi llir Gcw. Aand.Schibajell Aand. Intem. Rum. Pelrolcum Java Petroleum Pertak Petroleum Sumalra Paiembang Moeara Enim II. W. <6 Pac. Hyp.-B. Aandeelen Pandbr....3H Macwell Land Gr. Aand ii ii ii Incomebond Prior Lien Bonds Aand. Ned. Handel-Mij Resconlre 6 Hoil. IJzeren-Spoorweg Mij. lol Expl. v. Slaatspw. Zuid-Amerikalijn4 Obl. Boxtel-Wezel 1875-80 gest. ...5 Aand. Amerikaansche Vaart Rotterd. Uoyd Amerika Aand. Atchison Topela... ii Oblig. 4 Clevel.-Akron afgesl. A—— Car Foundry C. v. A Aand. Oanv. Rio Grande... n 8t.-Louis A S3n Fr. Aand. 6rand Trunk C. v. A. Aand. Miss. Kansas Texas ii Obl. Ie hyp. 4 p Aand. Lake Erie A W. Sp. p p Ontario <6 Western i, Kon. A Wesl. C. v. Aand. p South. Pac. C. Gew. Aand. p Mexican Nat. 2e prei. Aand. p Mexican Nat. pref. Aand. South. Railw. C. gew. A. p Union Pac. gewone Aand. Conv. Gold -A Reading C. C. v. Aand. p Rock Island, C. v. g. A.... p New-Orleans p United Sl Steel C. v. A. p Wabash Sp. gew. A. ii ii I. algest.C.v.pr.A. Kansas City South. Rw. A. ii ii fi ii Prat Aand. Hongarije Thelss-Loten~A Turkije, 8poorw. Lotan.3 Spanje, Madrid Loten—...3 Nieuwe Asahan Tabak Aand. United Langkat Plant. Aand Langkat Tabak Mrj. Aand. A> Franco Oeli Tabak Mi], A. Deli-Cultuur Mi) Cert v. Aand. Arandiburg Aand. 8anembah Asahan Plantage- fad. Ind. Mijnbouw Aand. Aand. Redjang Ltóong p RottBrdam-Oetl Medan 155. Oostenrijk. Papier....» ƒ80.-*. Dtrarso Bijlamflrk.,.., ƒ68.50 (flto Zilver...»» „60.IÓ ftuesen Zihr. Roebels.. 1.25 Franenhe„47-60 Dia m Gouden Roebel 1,89 Prolongatie 234 pCt. Uit San-Francl«co wordt aan de ,N. Y. Herald" geseind, dat baron Suyematsu, de schoonzoon van markies Ito, op weg naar Londen Is, om by de onderhandelinged over eon Japansche leening tegenwoordig te zyn. Weerbericht ran 80 FebrnarL (Tolgwna opgaven van het Kon. Ned. Met. Irnrtituut) Verwaohtlng. Zwakke tot matigen noordoosteiyken wind. Veranderlyke bewol king. Weinig verandering in temperatuur. 1C0 87?4 61» fa 97.9* 4! li 19 X 1376 66 13 !6Ha P6H 22Ha I9J* C6Vi 43 1634 34 10% 7476 82V» 3996 1976 8 H 1734 36H 17 32 162 16% 41* 83 203 36H 4H 43 467 350 20 8 240 165 72 1C0H 1o96 1834 164 46314 36 65 138J4 6196 8 iX 176 131 13336 1C0/4 9896 64H 19 VA 1l7< 12 16% 86'i 22H I9H C6'« 4276 16)4 18H 74H 92% 1936 8H 1IH 17'/s 16% 3136 2634 4196 83 S8>4 476 45 485 300 736 Gemeenteraad van Warmond. Hedenvoormiddag te 10 uren vergaderde de Raad der gemeente Warmond. Aanwezig zes leden. Afwezig de heer P. van der Geest. Yoorzitter de heer Sanders, burgemeester. Radat de Voorzitter de notulen dor ver gaderingen van 22 December en 9 Februari 11. had gelezen en deze onveranderd waren vastgesteld, werd de openbare zitting ge schorst en veranderd in een met gesloten deuren ter behandoling van het kohier van den hoofdelyken omslag dienst 1904. Toen tegen halféón do openbare zitting weder was geopend, bleek de belangstelling van de zUde van bet publiek ongewoon groot. De Voorzitter deelde daarna mede, dat het belastbaar inkomen door B. en Ws. was ge schat op f 287,355 en door don Raad vast gesteld op f 292.765. Als hooikeurder werd benoemd de heer K. Breedyk met 4 tegen 2 stommen, uitgebracht op J. Hoogstraten, en als schatter on tegeu- schatter dor dranklocaliteiten de heoren Wichers on Kraaivanger, commiezen by de directe belasting. Vervolgens werd overgegaan tot wyziglng der begrooting, dienst 1903, in zooverre daarop nog een post werd gebracht Yoor horstelling van de ziekenbarak. In behandeling kwam hierop een missive van Ged. Staten, waarin vermeld ls, dat by hun college is ingekomen een adres van C. C. Nederburgh, houdende bezwaren tegen het raadsbesluit van 23 December 1903 in zake het Lokborstlaantje. Do Voorzitter deolde mede dat hy den heer Nederburgh heeft uit genoodlgd by hem te komen en de eigen domsbewijzen van dit laantje te toonen. Deze heeft daarop te kennen gegeven dat hü dit onnoodig achtte en alleen doze bewijsstukken zal overleggen aan heeron God. Staten. Als het waar is dat de heer N. deze bewijsstukken bezit, dan behoeft de go- meento geen verdere kosten te maken, doch het spyt hem dat hy ze dan niet heeft getoond, hy zou daarmede èn Ged. Staten èn den Raad van moeite hebben onthevon. Voors hands 8tellon B. en Ws. daarom voor, het genomen besluit te handbaveo. Krijgt de Raad via Ged. Staten kennis van hot beslaan der eigendomsbewyzen, dan is de tyd eerst daar het Raadsbesluit te vernietigen. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming werd aldus besloteD. De voorzitter herinnerde er daarna aan, dat op den avond van 22 Januari 1.1. door den lampenist de lantarens niet *yn aange stoken, omdat volgens zyu verklaring de maan voldoende schoon. De man wilde dien avond zelf den burgemeester aan zyn hais er over sproken, die hem echter den volgenden mor gen op het Raadhuis heeft ontvangen. Hy heeft hem toen op do instructie gewo&eD, doch de man werd driftig, on weigerde daar naar te handelen; evenals zyn voorgangor wilde hy beoordeelen wanneer hot licht aan gestoken moet worden. Hij heeft toen grievende uitdruk kingen togen den burgemeester gebezigd, die epr. ochter den Raad niet zal overbrengenmen hoeft in de laatste dagen zelfs prentbrief kaarten éón ia gebrekkig Fransch aan zyn adres met hoonoo^ien inhoud gezonden. B. en Ws. zouden wel oeuigszins aan de bezwaren willen tegemoet komen, wat de Voorzitter nader uiteenzot. De beer Aardenne verzet zich daar krachtig tegon. Iemand, dio niet aan instructie voldoet en bovendien dit hoofd der gomeento brutali seert, dient te worden ontslagen. Den Voor zitter doet dit advios genoogen. B. en W. zullen het gaarne overnemen nu het uit den boezem Ynn den Raad voorkomt. De beer Van der Wilk zegt te weten dat de man er nu al spyt vaa koefc. Welnu, hernoemt de heer Aardenno, laat hem dan vergiffenis vragen, en erkennen dat hy de instructie voortaan zal opvolgon. Ten slotte werd op voorstel van don hoer Papót bosloton do zaak te 6tollen in handen van B. en Ws. ter afdoening. Hierop deed de Voorzitter verschillende mededeelingen, waarvan we alleen vermel den, dat do gemachtigde van het beatuur dor Godshuizen te Hertogenbosch, mr. Van Zinnincq Bergman, had bericht, dat omtrent do koeten voor do verpleging van den krankzinnigen Pannekook over 1899 door hom een gerechtelijke vervolging tegen de gemeente zal worden ingesteld. Do Voor zitter had zioh daarop gewond tot don re- deeteur van „De Gemeentestem", mr. Kra mer', volgens wiens advies de gomeento niet tot die betaling kan worden verplicht, om de gemeente als raadsman te willen bij staan, dio dit heeft aangenomen. Ingekomen was o. m. do rekening over 1903 der gezondheids-commissie to Alfen, waaruit bleek, dat het batig saldo bedraagt 669.254, welke rekening na enkoio in lichtingen van de zijde der voorzitters werd goedgekeurd. Eindelijk kwam in behandeling het adres van den heer W Coers van Senden, direc teur van het Post- en Telegraafkantoor, welk adres de vorige vergadering was aan gehouden, waarin toen werd besloten den heer Van Senden to verzoeken mondeling inlichtingen aan de vergadering te willen verstrekken. Do heer Van Senden, binnen gelaten, werd door den- Voorzitter uitgo- noodigd plaats te nemen, doch vckoos te blijven staan. De Voorzitter gaf hierop een korte re capitulatie van do zaak, die thans aan de orde was. Den Oden November 11. besloot de Raad geen extra vergoeding over 1901 en 1902 uit te kceron voor hot bezorgen van telegrammen in het lage-land, omdat dit op geen enkel Raadsbesluit steunde en de mandaten voor do betaling dezer vergoe ding niet waren gevonden. De heer Van Senden heeft toen spr. gevraagd den Raad mondeling te mogen inlichten. Dit heeft epr. niet geweigerd, zooals in het tweede adres staat, hij heeft alleen gezegd, dat dit ietg ongewoons was en dat de heer Van S. zich mot een adres tot don Raad kon wen den. Daarop is een tweede adres gevolgd, waarin de bestellers Kortokaa© en Van Kempen verklaren vroeger vergoeding van den gemeente-ontvanger te hebben ontvan gen, wat mode door den heer O. C. Neder burgh werd bevestigd. De Voorzitter heeft toon de heer Nederburgh uitgenoodigd do rekeningen van 1899 en 1900 na toe zion, om daardoor hem en don Raad to kunnen overtuigen en om te voorkomen, dat spr's ambtsvoorganger niet in een verkeerd dag licht wordt gesteld. De heer N. heeft dit niet willen doen en zoo blijft er niets anders over dan te con- stateeren, dat de bcwijsstukkon de man daten er niet zijn. De hesr Van Seudon verkreeg hierna be woord en hield een ©enigszins hartstochteiybe peroratie, waarin hy den Raad dank betuigde voor de welwillendheid hem bewezen om zich te mogen verdedigen on eon zaak toe te lich ten, die hem en anderen maanden lang bozig houdt en thans ls goworden de quaeBtion brülante van Warmond. Togen de houding van den Voorzitter van den Raad liet hU een krachlig protest hooron. Hy heeft de volle waarheid goaprokon, wat door den voorzitter in twyfel is getrokken, waardoor deze een smet heeft geworpen op zyn eer on gooden naam, dien hy 25 jaar als ambtenaar van eon koninkiybo administratie draagt. Met den ambtsvoorganger van dezen voor zitter heeft hy 15 jaren in de boste harmonie geleefd. De spr. word hier gointorcompoerd door don heer van Aardinne, die or op aandrong dat hy inlichtingen zou geven. Uit deze inlichtingen bloek, dat in 1S99 hot Raadslid van der Geest in do Raadsvergade ring had geklaagd dat by by het ontvangen van een telegram bezorgkosten had mooton botalon. Na deze Raadsvergadering had de toenmalige voorzitter don directeur gesprokon en modegedeold dat In hot vorvolg een ver goeding zou worden betaald vanwege do go meento, wat altyd was geschied. Op een vraag van don heer Aardinne of de directeur dit zelf had ontvangon, deelde doze mede dat de besteller het van den gomeento- ontvanger ontvingen. Indien spr. geen recht wordt gedaan, aldus eindigt hy, zal hy laDgs rochtoiyken weg dit zoeken. Nadat eindeiyk de heor Van Senden was uitgesproken, werd voor de inlichtingen dank betuigd on kon hy heengaande Raad beeloot ochter met 5 tegon éón stem (die van don heer Aardenno) de inlichtingen vaa den direc teur voor kennisgeving aan to nemen. Daarna werd op voorstel van den heor Aardenne, die tot een mlnneiyke schikking wilde komen en goen agitatiemiddel wilde laten bestaan, met 5 tegen éón stem (dio van den heer Papót) bosloton don telegrambestellers een gratificatie over 1900 en 1901 toe te konnon van f 1.60. Lolden: Geslaagd is voor het doctoraal examen in de klaesloko lettoren, do heer P. 0. Peltenburg, Amsterdam. Bevorderd zijn tot arts do hecren J. W. Tjeonk Willink, geb. te Zwolle; O. G. Wemmerslager van Spar- woudc, gob. te Banjoomaas. Geslaagd voor het corsto gedeelte do heeren H. Weseel, E. D. Strubcn en H. Schols. Ut roc lit. Bevorderd zijn tot semi-arta hoeren A. Piters en D. A. J. v. Reekum. Bevorderd tot arte de hecrcn H. W. v. Rhijn. Cand. rechten: W. H. Nahuijs. Koudekerk. Ger. Kerk. Woensdag-avond om zeven uren, ds. Renkoma, van Ryneburg. Bidstond voor het gewas. Alfea, 29 Febr. Aangevoerd 1 wngen kaas, te zaraen 60 stuks. Prya Goudscbe kaas lete qual. f 24.— a Uotterduui, 29 Febr. Vee. Aanvoer PaardeD, Yeulen, JCzel, magere Runderen, 809 ▼êtle Runderen, 1G0 vette en graskalveren, nuchter Kalf, 108 Schapen of Lammeren, 648 Yarkons, Biggen, Bok of geit. Men noteert: Vette Runderen lste qual. 68 a 2de qual. GO a 3de qual. 00 a couts. Ossen lute qual. 66 a 2de qual. 68 a 3do qual. 60 a cents. Stiereu l.ste qual. tot 2de qual. a 3de qual. a cents. Handel traag. Kalveren lst« quaL 116 tot 2do qual. 100 a cents. 3de qual. 82 cents, alles por li.G. Schapen 1ste qual. 06 tot 2de qual. 60 a—, 3de qual. 50 cents. Handol vlug. Varkens isle qual. 37 a 2do qnal. 85 a 3d® qual. 52 a Liokt soort 34 a 36 cents. Handol vlug. )cnio(Utu, 27 Febr Noteering van de Ueurs- oommissie. Moutwijn 8.50 por HL. Zonder lust on zonder belasting. Spooling /l 40 per ketel. Noteermg van de Makelaars: Moutwijn Jenever f 18.25, Amsterd. proef f 14.76. Noteering Distiliatoursbond: Moutwijn /9. Jenever f 13.Ainstord. proef f 14.50. SUEZ, 29 Februari. (R. O.) De aangehouden Britsche kolenschepen en het Noorweegsche kolenschlp zyn op order van den Tsaar vrU gelaten. (Zie onder de rubriek Oorlog.] BERLIJN, 29 Februari (R. O.) Officieel wordt gemeld, dat do colonne van Majoor Estorff den 25sten een hevig gevocht beeft gevoerd, dat 10 uren duurde en wel 60 kilo meter oostelyk van Omaruru togen talryke Herero's die zich Jn uitmuntende stelling bevonden, zoodat het onmogeiyk was de artil lerie in het vuur te brengen, 's Avonds werd de vyandeiyke stelling bestormd, de Heroro's zyn naar hot Oosten teruggetrokken, hun verliezen zyn nog niet bekend. Buitgemaakt werden 600 stuks rundvee en 2000 stuks klein vee. 1 officier werd gedood, drie officieren zwaar gewond, éón onderofficier on twee man licht gewond. KONSTANTINOPEL, 29 Februari. (R. O.) Het bevel is gegeven de reservisten van het vierde legerkorps gereed te houden. De minister van oorlog verklaarde dat hy onmiddoliyk 760,000 Turksche ponden noodlg had. De Sultan heeft dit bedrag voorgeschoten. BRUSSEL, 29 Febr. (A. H.). De directie der „Norddeuteche Lloyd" eeinde gister avond aan haar agent te Antwerpen, dat het uitstapje van Keizer Wilhelm naar het Zuiden tot later is uitgesteld, door den rouw aan het Duitscho hof, wegens den dcod van den jongsten zoon van prins Hen drik van Pruisen. Do Vlaamscho studenten hebben gisto* ren te Gent een congres gehouden ten gun-- 6to van de „nederlandiseering" van de boo geechool dier stad. Er waren 300 betuigin gen .van adhaesie ingekomen. Het congres richtte een adres aan het Parlement, waar in dc oprichting van een Vlaamscho hoogo school wordt gevraagd. Een Leidsch student, de heer Jookea, noo- digdo de Vlaamscho studenten uifc om deel te nemen aan den cursus, die gedurende dö aanstaande vacantie aan do Leidsche hoo geechool zal worden gehouden. LEIDEN, 29 Februari. Do Naderlandsclie mail uit Oost Indlé wordt morganochtend alhier verwacht. In het protest van don Japanschon ge zant by ons Hof den heor Mitscabashi, togen do rode van Maurawleff als mlnistor van het scheidsgerecht om de mededaeling van da uitspraak gehouden, protesteert de gozant togen het verkeerd en ongepast gebruik dat van hot Arbitragehof gemaakt is om daar ter plaatse geringschattende critiek uit te oefenen op handelingen van een der tot het Vrodoa- vordrag vau 1899 toegetreden Mogendheden. Inschryving in de registers van het Arbi tragehof en publicitoit van dit protest wordt door den gezant verzocht. De heer M. de Mos, lid van de Prov. Staten van Zuid Holland en den Haagschen Gemeenteraad, is reeds enkele weken ïydende, waardoor hy uit zyn dagoiykschen workkrlng wordt gehouden. In de godsdienstoefening der Herv. Ge- m oen te te Utrecht, werd gisteren san de ge meente bekend gemaakt, dat een der geaohtsie oudste en oud-predikanten, ds. Felix, ernstig ongesteld en zyn toestand hopeloos ls. D.) De nieuwbenoomde hoofden van Hr. Ma- zending buitenslands, in de Residentie aanwo- zig, zullen morgen iu handen van de Koningin den ambtseed afloggon en zich kort daarna naar hun post begeven. Baron Govers, do nieuwbenoemde gozant te Rome, is uit Washington, laatutolyk zya standplaats, naar Den Haag vertrokken. Hot stoomschip „Ardjocno", van Rob' tordaui naar Batavia, is 27 Februari Oito- vos gepasseerd; do „Elbang", vaa Java naar .Anitftcrdajn, arriveerde 27 Februari to Mar seille; de „Madura" vertrok 27 Februari van Pada.ng naar Amsterdam; do „Merapi", van Batavia naar Rotterdam, ie 27 Febr. Oitavoe gepneseord; do „Java", van Amster dam naar Batavia, vertrok 29 Februari van Suez; de „Koningin-Regentes", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 29 Februari to Genua; do „Zaanland" vertrok 28 Februari van Duinkerken naar Buenos-Ayres; do „Koning Willem II", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 28 Februari van Coloinboj do „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 28 Febr. to Southamp ton; d „Roicbstag" (thuisreis) vertrok 28 Februari van Dolagoabaai; do „Teenkai" arriveerde 28 Februari van Batavia te Am sterdam; do „Amsterdam" arriveerde 27 Februari van Rotterdam te Nieuw-York; do „Burgormoister" (uitreis) passeerde 20 Februari Port-Said; do „Soestdijk" arri- veerdo 27 Februari van Rotterdam to New port News. Zootorwoudo. Tot heden kon door om standigheden geen uitvoering gegeven wor den aan do verordening, regelende het hor- halings onderwijs. Voor dit jaar zal go-, noemd onderwijs nu aanvangen 1 Maart en gegeven wordon in Maart en April ini plaats van Jan. en Febr., zooals do veror dening luidt. Ongeveer een week geledon word op zo koren nacht ten nadeelo van J. A. Brem- mor van den Rijndijk alhier, een wrachb zand ontvreemd. Het is aan de ijverige zor gen van den gemeenteveldwachter, W. vnji Ringelenstein, in vcrceniging met den rijks-: veldwachter J. O. van Dijk te Hazorswou- do to danken, dat do dadors, twee beken-; den der justitie, nl. L. van der Laan en L., v. d. Zwaan, beiden te Hazeréwoudc, zijn ontdekt on tot volledige bekentenis ge bracht. Beiden veldwachters komt hulde toO' voor hun actief en beleidvol optreden. Vootbal. R. A. P. ®n Ajax spe»l-| den gisteren in Amsterdam. R. A. P. toonde al gauw iets sterker te zyn en doelpuntte hot eerst door inloopen. Ajax maakte goiyk uit een strafschop. Stand by de rust: 1 1., Na de rust spoelde Ajax mot tien man en' bleven de Amsterdammers sterker; Velsen moost herhaaldeiyk reddend optreden, terwyl Rincher slechts eenige voorzetten van recht» moest verwerken. R. A. P. hernam de leiding met een mooi schot van Enklaar. Ajax hel ten laatste eenige hoekschoppen onbenut. R. A. P. won met 2 1* Hedenmorgen zijn do Amster damscbe diamantbewerkers, die zich opga ven voor werk in Antwerpen, daarheen per extra-trein vertrokken. Aan hot Wees per poort-station werd hun uitgeleide gedaan door familieleden en een groot aantal strijdmakkers, wat op het perron een onge wone drukte veroorzaakte. Te 7.50 zette de lange trein zich in beweging: de vertrek- kenden worden door do menigte geestdrif-J tig toegejuicht. Zooals men weet, ia door de Antworpscho vakgenooten een eenigszin» feestelijke ontvangBt bereid. HU Zaterdagochtend ontvingtoAm- stordam aan hot poetkantoor een bediende van een firma aldaar een aangeteekenden brief uit Den Haag, inhoudende 400. Hij verklaart, dat hij den brief in een zij zak van zijn jae gestoken heeft en even la ter tot de ontdekking kwam dat de brief wae verdwenen. Bij de politie werd van het geval kennis gegeven, maar of de briof verloren is of dat zakkenrollerij in het spel is, zal moei lijk zijn uit te maken, daar do bediende op niomajad vermoeden heeft. (HnZ.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 3