f 1.10. feze ijCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. oN 13503 Maandag 29 Februari. A«. 1934. DAGBLAD PRIJS DEZER COL'RAjm Vooi tolden pol week 9 Oentoi per 8 m&andeo Buiten Leiden, pei loopei en wam ogenten geveBtigd t(]n Franco per post 1.30. 1.65. PRIJS DER 4DYERTENT1ËSJ Van 16 regels f 1.06. Iedere regel meer 0.17$. örootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents ooutant i elk tiental woorden meer 10 Oents. -Voor kot Inoasseeren wordt/"0.06 berekend. Volksweerbaarheid. Burgemeester eu Wethouders van Leiden, Gevolg gevende aan den vvenscli vanZijue Excellentie den Minister van Binnenlan- sche Zaken, uitgedrukt in diens circulaire van 15 Februari 1.1. aan do besturen der onderscheidene gemeenten, om, ter bevor dering van het doel, waarnaar de vereeni- ging „Volksweerbaarheid" streeft, t. w. algemeeno weerbaarheid van het Neder- landsclic Volk, zoowel op zedelijk als op lichamelijk gebied, o. m. door herhaalde afkondigingen en mededeeling in de plaat selijke bladen de jongelingschap op te wekken tot deelneming aan het voorbe reidend militair onderricht en de ouderen tot deelneming aan de schietoefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht Brengen bij deze, voor zooveel noodig, onder de aandacht der jongelieden dezer ge meente van 16—24-jarigen leeftijd, die niet bij het leger als vrijwilliger of als milicien dienen en geen deel nemen aan het voorberei dend militair onderricht, het groote nut dat er voor hen in gelegen is, om, voor zoover zij lichamelijk daartoe in staat zijn, dat onderricht hetwelk kosteloos wordt ge geven te volgen, daar het hun onder meer de gelegenheid verschaft zich in het schieten te oefenen, waardoor zij in staat worden gesteld om, des noodig, mede te werken tot verdediging van 's lands onaf hankelijkheid. Dringen er voorts bij de mannelijke in gezetenen dezer gemeente, die hetzij zij ouder of jonger zijn dan 24 jaren, op aan, dat zij zich, voor zoover zij niet reeds lid zijn eener bestaande weerbaarhoidsvereeni- glng, ter deelneming aan schietoefeningen bij de eene of andere zoodanige vereeniging, indien zij daartoe in de gelegenheid zijn, zullen aansluiten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN JIEYST, Secretaris. Leiden, 29 Februari 1904. De burgemeester dor gemeente Leiden; Gelefc op art. 55, laatste lid, der Kieswet; Brengt ter kennis van de kiesgerechtig den, dat dc stemming ter benoeming van één lid van d©n gemeenteraad van Leiden in hot 2de kiesdistrict, ter vervulling van de vacature, ontstaan ton gevolge van het vertrek uit de gemeente van den lieer dr. P. J. Kaiser zal plaats hebben op Maandag 7 Maart 190 4, van des voormiddags acht tot des namiddags v ij f uren. pe lijst der candidaten bevat in alphabeti- sohe volgorde do volgende namen, als: A. COUVEE PZN. W. VAN DER VLUGT Art. 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt „Hij, die opzettelijk zich voor een ander „uitgevende, aan ee>n krachtens wettelijk „voorschrift uitgeschreven verkiezing deel- „neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf „van ten hoogste één. jaar." En gesohiedt hiervan openbare kennisge ving door plaatsing in het „Ixndsch Dag blad." De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 29 Februari 1904. De Burgemeester dor gemeente Leiden; Gelet op art. 53, 2do lid der Kieswet en op art 10, 5de lid der Gemeentewet; Brengt ter algemeeno kennis, dat do op gaven van de namen der oandidaten tor be noeming van één lid van den Gemeenteraad in het 2de Kiesdistrict op den 27st»n Febru ari 1904 bij hem ingeleverd on do Candida- tonlijst met proocs-verbaal op de Secreta- rio dezer gemeente voor een ieder ter inza ge zijn nedergelogd, in afscbift zijn aange plakt op de groote pers van hot Raadhuis en dat die opgaven en de cancLidatenlijst met proces-verbaal medo in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar zijn ge steld. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 29 Februari 1904. Leiden, 29 Februari. Hot B rondgeest-E nsemble geeft Vrij dag a.8. in den Schouwburg alhier een buitengewone voorstelling van „Salome". Do kosten aan deze opvooring verbonden zijn zeer hoog omdat het aantal personen, dat in dit stuk meewerkt, groot is, het spcoiaal voor „Salomo" vervaardigde dé- oors moet worden meogebraoht en ook het orkest, dat in het stuk Assyrisch© muziek doet hooren, uit Rotterdam zal meekomen. De vertooning zal dus geheel gelijk zijn als die in Rotterdam wordt gegeven. Dc titelrol ds in handen van mevr. Sophie Brondgeestdo Vries, die o.a. een Egypti- sohen sluiordans zal uitvoeren, ingestu deerd onder leiding van den heer Gaillard, to 's-Gravenhagc. Tot slot gaat een mooi stukje van Su- dermann: „Frits". Eon opvoering, die dus wol do aandacht verdient Regenten dor R.-K. Armen on van het Wees- en Oudeliedenhuis alhier bicden den Gemeenteraad als dubbeltal tor keuzo van een lid voor hun ooilege, do volgende voor dracht aan: No. 1 de heer L. E. W. Seek en No. 2 do heer C. A. L. Kouls, ten einde, mot het oog op de steeds toenemen do werk zaamheden, hun college uit te breiden. Den Raad wordt tevens de volgende voor dracht aangeboden voor de benoeming van con onderwijzeres aan de openbare school dor 4de klasse No. 1, ter vervulling van de vacature, welke zal ontstaan ten gevolge van het met ingang van 1 Maart 1904 ver leend eervol ontslag aan mej. M. J. G. Planken: lo. mej. H. M. Ittmann, tijdelijk onderwyzeres aan de openbare school der 4de klasse, No. 1; 2o. mej. M. G. de Bruyn, onderwijzeres aan een openbare school te Haarlemmermeer; 3o. mej. O. J. de Nie, tijdelijk onderwijzeres aan de openbare school der 3do klasse, No. 4. In overweging wordt gegeven gunstig te beschikken op het verzoek van mej. I. H. A. Linden, om ontslag uit haar betrekking van leerares in het teekenen aan de Kweek school voor Onderwijzers en Onderwijzeres sen en aan de Meisjesschool 2de klasse al hier en haar dat ontslag eervol te verleenen met ingang van 1 Mei 190-4, wegens haar oe- noeming tot directrice der Industrieschool voor Meisjes to Groningen. Door commissarissen van de stedelijke gasfabriek werd op de wenschelijkhoid ge wezen, dat tot demping zou worden over gegaan van een sloot, gedeeltelijk langs den Maresingel, gedeeltelijk langs de verbin dingslaan van do Holl. IJzeren-Spoorwcg- Maatschappij golegen, aangezien die sloot geen uitwatering heeft. Heb gedeelte sloot langs den Singel behoort geheel aan de ge meente, dat langs de spoorbaan voor de holft aan de gemeente on voor de helft aan dc Holl. IJzercn-Spoorweg-Maatschnppij. Noch bij dc commissie van fabricage, noch bij B. en Ws. bestaat tegen deze dem ping bezwaar, mits daarbij de nader door B. on Ws. te geven voorschriften worden in acht genomen. Mitsdien geven zij in overweging commis sarissen der stedelijke gasfabriek te machti gen, voor zooveel noodig na bekomen ver gunning van do Holl. IJzeren-Spoorweg- Maatschappij en van het betrokken polder bestuur, tot demping van de op dc overge- golegde situatie-teekening aangegeven sloot over tc gaan. De afdeeling Leidon van den Natio- nalen Bond van Handels- en Kantoorbe dienden in Nederland hield Zaterdagavond in „In den Vergulden Turk" haar vierde j aar.vergadori ng. Uit het jaarverslag van 1903 blijkt, dat do Afdeeling toenam in blooi; 3 cursussen han delscorrespondentie in moderne talen wor den opgericht, tot hot uitgeven van een eigen orgaan werd besloten, enz. Verder worden drie leden door het Bureel tot plaat sing van eeai betrekking voorzien. Van geen dor leden kwam aanvrage in om ondersteu ning uit do Reservekas. Do financiën zijn iü zeer gumatigen toestand, het voordeel ig kassaldo was op 31 December jl. 212.12. Besloten werd hiervan te resorveoron 100 voor de Reservekas, dat met het saldo van het vorige jaar ad 110 thans beschikt over ruim 210. De 3 periodieke aftredende bestuursleden worden herkozen, resp. als on der-voorzitter, lsten secretaris en lsten commissaris. Er word een oommissie mot plaatsvervangers tot bot nazien dor rekening 1904 benoemd, en voorzien in de opengokomen functae van correspondent van hot Bureel tob plaat sing. Een gecombineerde bestuursvergadering mot de Zuidliollandsoho afdeelingen zal over conigo dagen plaats hebben te 's-Gro- venhage, alwaar o. a. do ontwerpen Ar beidswet en Arbeidscontract ter sprake zul len worden gebracht. Mededeeling word gedaan, dat op Hemel vaartsdag een Bondsvergadering te Utrecht zal worden gehouden. E enige leden der afdeeling stelden zich beschikbaar voor een voordrachten-avond op 19 Maart, terwijl con feestelijke bijeen komst zal plaats hebben in April a.s. Na een woord van afscheid te hebben go- sproken tot een naar Samarang vertrek kend lid, werd deze vergadering door den •voorzitter gesloten. Gisteren bracht de Opperrabbijn, de weleerw. zeergel. heer A. van Loen zijn eer ste bezoek aan do Israëlietische Gemeente alhier. Nadat des namiddags te halfdrie de Op perrabbijn de Kerk was binnengeleid onder het voordragen van Ps. 118 20 en 29, en na een gebed, hield do leeraar der Gemeente een welkomsttoespraak en hield de Opper rabbijn zelf een predikatie. Het was voor do Gemeente een zeer go- wichtige dag. Het algemeen Ziekenfonds alhier (tot dusver een onderafdeeling van de Leidschc Bodcmvereeniging), dat reeds ongovecr 500 leden heeft, is thans ovorgegaan aan een combinatie van doctoren en apothekers hier ter 6tede, loden van don Gcneeskundigon Kring, die het wenschcn in te richten als het algemeeno Ziekenfonds to Amsterdam. De grief tegen de bestaando fondsen van dezen aard is, dat zij zijn gecombineerd met levensverzekeringsmaatschappijen cn begra fenisfondsen. Naar men ons mededeelde, moet het voor nemen bestaan, dat ook uit do leden enke len zullen zitting nemen. Maandagavond 7 Maart zal in het café „Zomerzorg" voor slagerspatroons cn -ge zellen optreden hot Kamerlid D. de Klerk, van Rotterdam. Op do gisteren gesloten sohildorijon- tentoonstelliog der Leidschc Kunstvorceni- ging zijn. door een stadgenoot aangekocht twee aquarellen: Ant, door Willy Sluiters, cn: Winter, door H. O. van Thol. Voor het examen in de nuttige handwor- kon is te 'e-Gravenhago geslaagd mej. J Maar tense, van Leiden. By do heden gehouden verkoopiog van cokes In partyen van 10 en 5 H.L., waren de pryzon f 4.40 en f 2.20. De Koningin-Moedor woonde Zaterdag avond in „DiLigentia" hot ooncert van het Bohmiohes Stroichquartot bij. Naar de „Arak. Couirant" mededcolt, is er in den toestand van Richard Hol weer een ongunstige wonding gekomen. Hij lijdt aan dezelfde kwaal, waaraan liij voor kor ten tijd ziek is geweest. De met pensioen eervol ontslagen pro cureur-generaal bij het Hof van justitie in Suriname, mr. J. W. van Oosterzeo, is te 's-Grovenhago teruggekeerd. De Koningin en do Prins dineerden gis teren by de Koningin-Moeder. - Nu dr. Van Deventer op 1 Mei zyn be trekking neerlegt als geneesbeerdirecteur van het krankzinnigengesticht Meerenberg, moet bU de commlssio van toezicht on het collego van Ged. Staten van Noord-Holland hot voor nemen bestaan, do gestichten I en II niot weer te stellen onder óón directeur. Zy moe ten geneigd zyn, over elk gesticht oon direc teur te benoemen. De heer Jacqucs Lebaudy, zich noemen de keizer der Sahara, is, naar men wil, te 's-Gravcnhage gekomen, mot het plan om zich daar ter stede voorloopdg te vestigen. Do Brooderschap van oandiidaat- nota rissen in Nederland on zijn koloniën, afdee ling Zuid-Holland, vergaderde Zaterdag avond te Delft huishoudelijk tor behandeling van het verslag en do rekening over 1903, wolko beiden werden goedgekeurd. Als bestuurslid word herkozen do heer Ch. A..E. Pool, die periodiek aftrad. Door don heer O. Kaateloyn A.Mzn., oand.- notaria te Dordrecht, werd ten 6lotte een le zing gehouden over: To-boek-stoUing van- en inschrijving van verband op vaartuigen in do Noderlandscbe, Duitscho cn Fransche Re gisters. Naar men verneemt, heeft de Japan- echo gezant Mitsoekasha Zaterdag aan den minister van buitoninndscho zaken als voor zitter van den Raad van Beheer van het Ar bitragehof het protest tegen do rede van graaf Moorawioff overhandigd. Dc Minister van Financiën maakt be- kond, dat het aantal surnumerairs dor di recte belastingen cm van het kadaster, te bo- noomon volgons het vergelijkend examen, aangekondigd in do „Staatscourant" van' 27 November 1903, cn van 19 December 1903, vastgesteld is op twee. Sts.-Ct Do kapt.-kwarbiermeeetor P. Vink, van het 1ste reg. inf. to Assen, wordt overge plaatst bij hot op to richten 10de reg. inf., terwijl do kapt.-kwartiorm. D. G. M. de Vries, van het 1ste reg. veld-aart. te Utrecht, dan wordt geplaatst bij het 1ste reg. inf. Het 10de reg. inf. zal op 1 Juli a.s. wor den opgorickt. To Borgen-op-Zoom overleed do gepen- sionncerdo majoor-kwartiermeester J. W-- Smcots. Te Maastricht is het huis van den heer F., in do Kapoenstniat (het grootste huis- der stad), door Franscho zusters aangekocht om tot klooster te worden ingericht. Do groote buitenplaats „Bergvlict" to Terhoidon is ment bet bijbehoorondo land ouj bosschon door F ranschc pators aangekocht. Door do arvo ndissements- reclitbank te Rotterdam is, tor vervulling der vacature' van kantonrechter te Schoonhoven, opge maakt de volgende alphabetasche lijst van aanbeveling: mr. C. do Witt Hamer J. Gz., mr. J. Klein, nu*. L. H. M. van Kruyno, griffiers bij do kantongorechten tc Zioriksce, Schoonhoven en Almeloo. Do Tentoonstelling van Japanscho kunst, die in het Museum van Kunstnijver- beid te Haarlora geopend is, heeft tot nog too zeer de aandacht getrokken. Do merkwaardige werkon van oude kunst als snijwerken in hout cn ivoor, bronzen, keramische werken, cn niet minder de ho- kemonos on do prenten vormen een zeer, morkwaardigo verzameling, dio men maar zelden to zien krijgt. Do Tentoonstelling verheugt zich dan ook, in een druk bezoek en zal tot 7 Maart ge opend blijven. Men meldt uit Don Haag aan de „N. R. C.": De ronddoqling van het ontwerp tarlofwot! aan de leden der Twoedo Kamer is vóór de vorgaderlng van a. s. Dinsdag to wachton. Alfon. Bij B. cn Ws. ia ingekomen een verzoek mot bijlagen van den heer J. W. Clant om vergunning tot uitbreiding varn zijn pannen fabriek, door hot plaatsen daarin van con zuiggasmotor van pl. m. 80 p. k. op het porcccl kad. bekend in sectio A. No. 1669. Op Woensdag 9 Maart a. s., des voormid-' dags to halftwaalf, kunnen op do secretarie bezwaren worden ingebracht. Oudshoorm. Do keer J. Wioringa alhier, is voor hot jaar 1904 benoemd tot eccrcto-; ris der commissie toE wering van school verzuim. FEUILLETON. GreloutercL 14) Op een hoek der straat zag hij eindelijk een droschke; hij riep "den koetsier aan, en daar het voertuig gelukkig leeg was, schoof hij Hollmors cr in en gaf den koetsier het adres van do woning van zijn vriend op, waarop hij naast, dezen plaats nam. Hellmers leunde lusteloos met gesloten oogen in een hoekeen diepe uitputting bod zich van hem meester gemaakt, het na tuurlijk gevolg van de voorafgegane, hevi ge zenuwoverspanning. Klaussen bewaarde eveneens het stilzwijgen en brak er zijn hoofd over, hoe hij zijn vriend zou kunnen bewegen zijn verplichtingen omtrent het con oer t van dien avond na te komen. Twee uur geleden had Harden in groote gejaagd heid naar den zanger gezocht; de beroemde Borlijnscke muziek-criticus, professor Sehreiber, hield zich te Stuttgart op zijn doorreis ophij wilde het concert bezoeken om over Hellmers' stem een oordeel te kun nen vellen. Daarom was Klaussen op den zoek naar hem; do kellner had hem do rich ting aangeduid, welke Hellmers genomen had. In Hellmers' woning gekomen, zorgde hij or voor dat zijn vriend zich dadelijk ver kleedde; gelukkig lette deze er niet op, dat hot Zijn gezelschapstoilet was, hetwelk Klaussen voor hem klaar legde en nood zaakte aan te trekkenonverschillig liet hij hem begaan. Hij had de ontstelde hospi ta bevolen eon grog te brouwen cn noodigde Heïïmoiö nu zoo beslist uit daarvan te drinken dat deze onwillekeurig gehoorzaam de. Nu keek Klaussen op zijn horloge; het was hoog tijd, hij moest het wagen. „Zoo," zei hij, schijnbaar vergeuoegd zijn vriend op den schouder kloppend, „nu ziet gij er weer menschelijk uit en nu gaat gij dadelijk meo. Ik Laat je hier in je koude, on gezellige kamer niet alleen. De droschke heb ik laten wachten." Hellmers trok zwijgend zijn overjas aan, welke Klaussen hem toereikte on daalde met hem de trap af. Op 'teerste portaal bleef hij plotseling staan en keek don ander met een eigenaardigen blik aan. „Ik heb niet ge weten, dat ik zulke goede vinenden had." „Zoo? Nu, bedankt voor de goede mce- ning." Beneden gekomen, fluisterde Klaussen den koetsier iet-s toe; dc droschke vloog over het asphalt, echter slechts door een paar straten, toen hield zij plotseling voor een groot, helder verlicht gebouw stil. Klaussen opende heb portier een sprong uit het rijtuig. „Wat moest dat?" vroeg Hellmers op stuivend, „wat moot ik in het concertge bouw „Je verplichtingen nakomen", zeidc Klau- son beslist en met nadruk. „Gij hebt be loofd van avond op het concert te zingen." „Moet ik nu voor het publiek verschijnen? Ik zou mij het liefst in den donkerston hoek der aarde willen verbergen." „Het komt er niet op aan, wat gij zoudt willen, maar wat gij moet, Heinz; gij moei je woord houden." „Niemand kan mij dwingen op te treden." „Neen," zoide Klausen somber, „als je eigen eergevoel je niet dwingt. Maar gij zult geen zwakkeling zijn." Hot gelaat van den ander vertrok zenuw achtig. Zwijgend stapte hij uit en volgde zijn vriend, die zich in de groote vestibulo tot een dor bedienden wendde met het verzoek, hun een stil kamertje aan te wijzen. De heer Hellmers voelde zich niet recht wel. Nau welijks bevonden beiden zich in de gevraag de kamer, toen Harden zijn grooten neus door do reet van de deur stak, en het mage re, beweeglijke figuurtje daarop bliksem snel naar binnen schoof. „Hellmers, kerel! Wat haalt ge voor dwaasheden uitOver een kwartier moet ge optreden en nu zit ge daar als een treur wilg Zeker weer niet ontzien en or te licht zinnig op losgelcofd l" „Wees, als ik u verzoeken mag, oogen- blikkelijk stil", viel Klausen hem woedend in de rede, „ziet u dan niet, dat de armo kerel rust noodig heeft?" „Ik kan niet zingen", zeide Hellmers met een korten oogopslag. „Niet zingen", schreeuwde Harden, „maar mijn waarde, gij schertst. Uw vriend heeft u toch zeker reeds gezegd, wie van avond tegenwoordig zal zijn, ter wille van u En hun Majosibeiten hebben hun komst aangekondigd, -ook do prins van..." „Als u niet oogcnblikkclijk heengaat, dan geef ik u de verzekering, dat Hellmers niet zal zingen. Daarentegen beloof ik u, dat hij zingt, als gij mij met hem alleen laat." De opgewonden Harden wierp hem een weifelenden blik toe. Klausen deed de deur open. „Wilt u nu gaan of niot?" vroeg hij barsoh. „En gij staat er voor in?" „Dat hij zingt, ja! Adieu I" Klaussen sloot met kracht de deur achter hem en schoof den grendel er voor. Daarop wendde hij zich tot Hellmers. „Heinz, wees verstandig,, gij moet zin gen." Hellmers keek hem met een blik aan, waarvoor Klausen den zij non ncoraloog. „Ik kan niet", zoido hij met een toonloo- ze, zonderlinge stom, „het is mij hier zoo, zoo vreemd", hij maakte een tastende bewe ging naar zijn keel, „als toegesmoord." „En toch moet gij zingen", zoide Klausen op zijn besliste manier, welke kalmeorond op do zenuwen werkte, „juist nu moet gij zingen. Harden heeft gelijk, dit ooncert kan over jo geheelo toekomst beslissen. Vroeg of laat moet gij in Berlijn optreden, pas dan is jo room gevestigd. Als Sohreiber jo daar aanboveolt, is je fortuin gemaakt, gij moogfc je toekomst niet op het spel zetten tor wil le van een vrouw" Hellmers richtte zich uit zijn lustolooze houding op, zijn sombere blik drukte plotse ling gekrenktheid uit. „Zwijg en kwel mij niet! Ik ga heen 1" Hij sprong op cn greep naar zijn hoed Maar vóórdat hij de deur had bereikt, stond Klausen daarvoor, onbeweeglijk, met een ijzeren vastberadenheid in hot gelaat. „Als gij hior uit wilt, moet ge mij eerst neerslaanZijt gij waanzinnig, dat gij je jarenlang streven, je glooienden eerzucht, je geheeJe toekomst vergeten hebt?Als ik niet zoo zoo belachelijk veel van je hield, dan zou ik nu naast jo gaan zitten, cn met jo jammeren als een oude vrouw. Gij ziet er erbarmelijk genoeg uit; maar ik zou* je daarmee een slechten dienst bewijzen. Zeg mij morgen je vriendschap op, duelleer om mijn part, met mij, maar zing 1" Hellmers stond zwaar ademhalend, mot gebalde vuisten voor hom. Nu klonk in do gang, dicht bij het slot der dour, Hardens stem. „Snol, Hollmors snel gij komt dadelijk' aan de beurt; de zaal is stampvol, hun ma jesteiten zijn reeds verschenen en ook do prins von Hcssel-Kassel met zijn verloofde. Haast u Een oogonblik scheen het, alsof Hellmers het men wicht verloor, een schok ging door i zijn lichaam, doch plotseling richtte hij zich"' kaarsrecht op cn een harde, vreemde uit drukking verscheen op zijn gelaat. „Ik zal zingen." „Godo zij dank 1" zoido Kluasson mot ecq diepe ademhaling. Een seconde later bevond hij ziah alleen. In de overvolle zaal, waarin een luister rijk publiek op den jongen zanger had ge wacht richtten zich bij zijn optreden veler oogen verbaasd, verwonderd op hem. Dat was Hollmors en tooh zoo geheel anders zoo vreemd. Nu boog hij reeds; de virtuoos,! dio hem accompagneerde speelde het pre-, ludiuxn van Carmen Silva's aangrijpend' lied van den zanddrager, dat Harden on-! langs had gecomponeerd en daarop klonk' Hollmorsr' stem door do zaal do eerste ten' non zonderling gesmoord, als tegen een vree- selijkon dwang strijdend, maar langzamer- hand tot volle schoonheid en kracht aan- zwellend. (Wordi vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1