Dinsdag ÏO Februari. A°. 1904. feze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." fj», 13492 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT! Voor Lelden pei week 9 Oente pei 8 maanden 1.10. Buiten Leiden, per loopei en waai agenten gevestigd «ijn 1.30. Franco per post 1.65. PRIJS DER ADVERTENTLÈN: Van 10 regel» 1.06. Iedere regel meer 0.17 J. - Orootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine advertentie van 30 woorden 40 Oenta oontant i eik tiental woorden meer 10 Oente--Voor bet lao&sseeren wordt f 0.06 berekend- Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 15 van het Koninklijk besluit van 6 Januari 1898 (Staatsblad No. 20) tot vaststelling van een kiesreglement voor de Kamers van Arbeid; Brengen ter algemeen© kennis, dat de op 15 Februari 1904 door hen vastgestelde kiezerslijsten voor de Kamers van Arbeid voor do Bouwbedrijven, de Textielnijver heid en de Voedings- en Genotmiddelen op de secretarie dezer gemeente voor een iedor ter inzage zijn nedorgelegd en tegen beta ling der kosten in afdruk verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 16 Februari 1904. Burgemeester en Wethouders van Lelden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan J. S. KOOREMAN en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een RookerU en Zouterij in het perceel Burcht- poort, kad. bekend Sectie I No. 82. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in het „Loidsch Dagblad." Burgemeeator en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 10 Februari 1904. Leiden, 16 Februari. Gisteravond word in het Nutsgebouw ©on openbare vergadering gehouden, uit gaande van het alhier nog bestaande cor respondentschap van den Algomeenen Ne- derlandschen Bond Vrede door Recht". De vergadering, welke goed bezocht was, werd geopend door mr. D. A. van Eek, die in herinnering bracht, dat hior voor ceni- ge jareai nog een Afdeeling bestond, dio door afname va® ledental on doordat er rich geen bestuursleden beschikbaar stelden in een correspondentschap werd veranderd, zoodat er thans nog 15 leden overgebleven zijn. Of de poging om de Afdeeling weder te doen herloven, zal gelukken, weet Spr. niet, maar zeker is thans, nu het land der Rijzende Zon en dat van den Vrede-Tsaar een hardnekkigem krijg zijn begonnen, het onderworp zeer actueel. Hij gaf daarna het woord aan dr. S. Baart de la Faille, penningmeester van den Bond te 's-Gravcnliage, dio in een in leiding tot zijn rede herinnerde, hoe hij in 1895 in deze zelfde stad voor dit doel voor 7 personen is opgetreden, zoodat de op- komöt van dozen avond althans in dit op richt op vooruitgang wijst. Thans, nu aller hoofde® vervuld zijn van de ontzettende ge beurtenis in hot Oosten, van den vrede te spreken, moge eenigszins oneigenaardig schijnen, een vrodesopstel heeft nu echter meer dan ooit de gelegenheid te wijzen op de laagte, waarop menschon en volken nog staan. Spr. begon daarna in een eenigszins wetenschappelijk betoog een en ander uit do geschiedenis der vredesbeweging te schetsen. Eigenlijk zou hij dan moeten heb ben afgedaald tot de oude geschiedenis cn de middeleeuwen, hij bepaalde zich echter hoofdzakelijk tot de laatste eeuw, en het bleek, dat daarover nogal iets te zeggen viel. Na de Fransche Revolutie en den daar opvol gen don Napoleontischen Tijd hunker den vorsten en volkeren naar den vrede, waarvan de heilige Alliantie het gevolg was, waarbij vele Europeesche vorsten toe traden. In Engeland en de Vereenigdo Staten ontstonden daarop vrede3-bonden, uit den boezem des volks voortgekomen, eenigszins in Niouw-Testamentischen geest, die, over geplant op het vasteland van Europa, een meor wereldlijk karakter verkregen. De geschiedenis en lotswisseling dier bewe ging, do onderscheidene congressen hier en danr gehouden, de vertoogen tot staatslie den en vorsten gericht, werden uitvoerig door Spr. gegeven, waarna hij zeer lang toefde bij de bekende vredes-conferentie en het Permanente Hof van Arbitrage, waar uit hij het besluit trok, dat de beginselen van den Bond veld winnen. Spr. eindigde dan ook met een krachtige opwekking tot aansluiting bij deze beweging. Door verschillende personen, die meest bleken te st-aan op het standpunt van dienstweigering als radicaal middel om den oorlog onmogelijk te maken, werd met don Spr. van gedachten gewisseld. Nadat dozo had geëindigd, drong de heer Van Eek oog eens in krachtige bewoordingen op aaneensluiting aan, het vertrouwen uitspre kende, dat de beweging in onzen tijd meer dan vroeger in de machtige arbeiderebewe ging in do verschillende landen gteun zal vinden. Er sloten riah na afloop 6 personen aan, zoodat er nu 21 zijn. Het vereischte getal van 25, voor een 'Afdeeling noodig, was dus nog niet bereikt. Men hoopt echter 6poedig weder in een huishoudelijke vergadering bijeen te komen en het vertrouwen werd uitgesproken, dat dan tot do oprichting wel zal kunnen wor den overgegaan. Ia het Leidsche Volkshuis is deze week een tentoonstelling van oorspronkelijk werk. Mon vindt er eea zevental schilderij en en een twintigtal teekeningen van Vin cent van Gogh. Veel er van werd nog nim mer in Leiden gezien. Heb is werk uit zijn Brabantsohen tijd, uit de periode, die hij in do Borinage, onder do arbeiders in de kolenmijnen doorbracht en uit zijn laat ste levensjaren in Zuid-Frankrijk. Hoe on derscheiden het hier saamgebrachte ook zijn moge, hoezeer het do veelzijdigheid van Vincent in het licht stelle, zijn kenmer kende karaktertrekken heeft het gemeen. Men denkt aan niemand anders dan aan hem. Ja tooh, er is onder de zéór fraaie penteckeningen één, die aan Steinleer herinnert. Wonderlijk doet het aan naast geweldige stukken als heb dal van St.-Re- my op do Boulevard van Arlos, zóó oomplo- te, rustige pen- on krijtteekeningen ts zien. De eerste maken waar wat dr. Meister in '91, een jaar na zijn dood, schreef: ,,Zijn grootste kracht toondo Van Gogh in het ge weldig bekennon van zijn overmacht", do tweede hoe uit dezen machtigen artist een machtig schilder had kunnen worden bij rustiger levensgang en minder woosten le vensdrang. Hier zij herinnerd, dat Vincent van Gogh in 1853 goboren werd in een Bra- bantsoh dorpjo, waar zijn vader predikant was en dat hij stierf in 1890, zeven en der-, tig jaar oud dus, in Anvere-sur-Oisc. Op geleid voor den kunsthandel, voldeed dezo hem niet. In '76 gaat hij .als onderwijzer naar Engeland, preekt daar in straten en op pleinen, komt hior terug, is kort in een boekhandel, besluit in de theologie te gaan studec-ren. Deze studie duurt hem te lang en hij trekt naar België om het Evan gelie te brengen aan mijnwerkers Dan volgt een tijd van teqkenstudic, in Brussel, in Den Haag, in Drente, in Brabant. In '85 gaat hij een paar maanden naar do aca- domio in Antwerpen, dan naar Parijs, van daar naar Arlos, San Romy, Anvers-sur- Oiso. In tien jaar werken gaf hij ongeveer 300 doeken. Onder het tentoongestelde in het Volks huis ia éón steendruk, do bekende oude man, die zóó. bedroefd rit te schreien, dat do beschouwer voelt hier niet te kunnen troosten met woorden. Vincent krabbelde er eigenhandig met potlood op: ,,11 faut que oes feu ill es so vendent 15 centimes." Een van zijn vele hooge, onbereikte ide alen was echte kunst binnen het bereik van het volk te brengen. Nu kost die litkogra- phie 150 gulden. Do rederijkcrakamer „Vondel", ondor- afdccling van den Ned. Roomsch-Katho- lioken Volksbond, gaf gisteravond in de Stadszaal do aangekondigde liefdadigheids voorstelling ten bate van bet liefdefonds „Hulp in Nood". Zoowel beneden als bo ven was de zaal geheel bezet. Bijna geen plaatsje bleef er leeg. Ter weerszijden van het tooneel verhieven zich de banieren van de afdeeling en de uitvoerende ondcraf- deeling en prijkten de busten van wijlen Z. H. Paus Pius IX en van H. M. do Ko ningin Wilhelmina te midden van mooie plantengroepen. Het samenzijn word geopend door den heer Van der Lugt, die als president een welkomstwoord tot de aanwezigen richtte, op het mensohl ievend doel van dezon avond wees en de bovendien nog te hou den collecte voor hetzelfde fonds ten zcor- ste aanbeval. Daarop voordo nog kort het woord de geestelijke adviseur van de Leidsche afdee ling, pater Van Kessel, die gaarne aan des voorzitters verzoek voldeed om ook nog iets te zeggen. Hij deed dit met te meer genoe gen, omdat het hier een liefdadig doel be trof, waaruit bleek, dat het niet steeds om pretjes te doen is, zooal9 door sommigen wordt beweerd, maar wat door Spr. be slist wordt ontkend. Hot doel van don Bond is de bevordering van do Christelijke Vak organisatie, wat toch zeker wel een ernstig streven kan worden genoemd. Tot verdere medewerking daarvoor wekte hij allen an dermaal op. Het programma vermeldde de opvoering van „Ouderliefde en Vorstenplicht", oor spronkelijk historisch drama in vier be drijven aoor J. van Daalberg, een stuk, dat aan'het Russische Hof speelt ten tijde van Tsaar Peter den Grooten. De verschil lende rollen zaten er goed in en de op tre denden wisten door hun spel de aandacht voortdurend te boeien. Ook voor do kostu- mes was goed gezorgd. Er werd dus een goed geheel verkregen, waaraan allen naar de mate hunner krachten, zonder ónder- scheid uitstekend medewerkten. Ze werden dan ook herhaaldelijk teruggeroepen. Dat er tevens leden zijn, die ook in het doen van komische "oordrachton mogen medetellen, bewezen de voordrachten, die aan het einde werden gegevon cn daverend toegejuioht, zoodat telkens om meer ver langd werd. Medewerking aan dezen avond verleende bovendien de harmonie ,,St.-Gregorius", dio onder de leiding van den heer L. van Oef feit zich in verschillende compositie® uitstekend van haar taak kweet. Het was inderdaad opmorkclijk, welke grooto vorde ringen dit gezelschap sedert de vorige maal heeft gemaakt. Do bovenbedoelde collecte bracht /30.76J op, waarvoor dank werd gezegd. De afd. Leiden van den Ned. Zion.- Bond hield een propaganda-veigadering. waarin mr. S. Franric, uit Den Haag, als spreker optrad. In een hoedende rede zotte deze de idee van het Zionisme uiteen, er op wijzende, dat dezo beweging den cenigen weg aanwijst tot bevrijding der Joden, waar deze in bo narden toestand vorkeeren. Hij ging hierbij uit van de stolling, "dat ieder Jood Zionist en iedor Zionist nationaal-Jood moet zijn; omdat alleen in do vaste aaneensluiting van bet Joodscho volk de redding ligt. Op zijn zeer toegejuichte rede volgde een kort debat, waarna de voorzitter, de heer L. Leydesdorf, de vergadering sloot met een hartelijk woord van dank aan den spr. In den loop van de vergadering traden vier nieuwe leden tot de afdeeling toe, zoo dat deze thans 40 loden tolt. Vrijdagavond, 19 Fobruari, zal door dr. Frcderik van Eedcn in de groote zaal van het „Volkshuis" een lezing gehouden wor den over „Collectieve Wijsheid en Collec tieve Welvaart". De lezing gaat uit van de „Vereeniging tot Bevordering van de Stu die dor Wijsbegeerte", en is voor niet-le- don toegankelijk tegen entrée, Wegens de voorstelling der Fransche opera op 26 Februari is het concert van den heer Van Groningen uitgesteld tot Vrij dag 4 Maart. Do „Nederlandsohe Tooneelvonceni- ging" van Amsterdam heeft gisteren ook in den Leidschcn Schouwburg, evenals elders, veel sucoes behaald met do opvoering van Beicrleins drama „Taptoe", wat inDuitsoh- land onder den naam „Zapfcnstreioh" werd gegeven. Het is een militair stuk met echt militair Duifsche toestanden, naar wij van Hollandscho militairen en oud-militai ren, die goed vertegenwoordigd waren vernamen, voor een Nederlander wel wat vreemd. Maar toch was het gohcel boeiend en kwamen or koddige typen in voor, dio aardig worden voorgesteld. Trouwens, aan het geheel, zoowol wat spel als wat kostumea betreft, was veel zorg besteed. Dc optreden den werden door de bijna geheel gevulde zoal dan ook bij herhaling teruggeroepen. In hot verslag van de smedon- cn koperslagersvoreeniging „Nut door Vriend schap" stond gisteren dat er was uitge keerd aan ziekengeld 377,77, dit moet zijn 537,77. LU et van de brieven en briefkaarten, aan het postkantoor alhier en de daaronder behoo- rende hulpkantoren ter post bezorgd, ln de eersto helft der maand Febr., welke wegens onbekendheid van de geadresseorden niet zjjn kunnen worden uitgereikt: Brieven: H. Vos, D. Jansen, Amster dam; O. Schiek, 's-GravenhageF. v. Bal- kum, R. v. d. Linden, A. T. Bakker, moj. A. v. Pomp, Amsterdam; D. Boschof, Beusc- komJ. Kooreman, I. Nieuwenburg, G. do Jong, wed. LigtvoetLangeveld, 's-Gra venhage D. v. Wave ren, Haarlem; G. Spook, Hilversum; J. Landzaat, Leiden; J. A. van Beek, Hillegersberg; Wouters, mej. N N., Viehman, Rotterdam; A. de Rooy, Utrecht; v. d. Werff, Voorschoten; P. v. d. Hoorn, Zegwaard. Briefkaarten: Huyton, Alkmaar; Smite, Priehm, O. de Vries, Claessens, Cornelisse Vrind, Walvanle, Amsterdam; Verploegh Chassé, 's-Gravenhage; A, Mey er, Hengoloo; Ringnalda, Leiden; F. Rich ter, Rotterdam. Gistermiddag hield de afdeeling der Koninklijko Academie van We tenschappen, bestemd voor dc taal-, letter-, geschiedkundige en wijsgeerige wetensohap- pen, in het gebouw der Academie (Trip- ponhuis) te Amsterdam haar gewone verga dering, onder voorzitterschap van prof dr. H. Kern, die na zijn langdurige onge steldheid thans weder voor het eerst do ver gadering leidde. Nadat de notulen geleeen waren, nam prof. dr S. A, Naber, de onder-voorzitter, het woord, om zijn ingenomenheid er over uit te eprekon, dat prof. Kern in zooverre hersteld is, dat hij weer zijn gewone plaats op den voorzittersstoel kan innemen. (Luid applaus). Prof. Kern dankte hartelijk voor deze zoo vriendelijk gezinde woorden. Hij heeft in de dagen, dat hij niet kon verschijnen, rich meermalen afgevraagd of hij 't wel voor richzclven kon verantwoorden, nog langer een betrekking te blijven bckleeden, die hij zoo slecht kon waarnomen. Hij heeft zioh echter getroost met de gedachte, dat misschien betere dagen zouden aanbre ken en hij had het stellig voornemen om hier weder zoodra mogelijk te verschijnen. Spr. hoopt, dat hij nog lang in dienst der Academie zal mogen werkzaam wezen. Ingekomen was o.a. een verzoek om ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Universiteit in Wisconsin een gedelegeerde to zenden. Hierover zal straka in een bui tengewone vergadering een beslissing ge nomen worden. Voort© was ingokomon een voorstel van den heer Oh. L. van Balen, hoofdredacteur van de „Zutfensche Courant", om hier <cn lezing met lichtbeelden to komen houden over do specifiek Geldorsch-Duitscho bouw stijlen in do middeneeuwen en in don ro- naissanco-tijd. Aan den heer Yan Balen is door den secretaris do raad gegeven, zich in do Staatsbladen op do hoogte te stellen van het doel der Academie. Daarna sprak dr. 0. D Hosseling, uit Leiden, over „Grioksohe dialeoton in Zuid- Italië." Do voordracht van dr. Hesseling werd met applaus ontvangen. De bijdrage komt niet in de Mededeelingon, daar zo een andere bestemming heeft. Verschillen de vragen, don inleider gedaan, werden door hem beantwoord. Daarna hield do Academie haar buiten- vergadering, die niet voor do pers toegan kelijk was. Sedert hot uitbreken van den Russisch- Japansohen oorlog en do door Ncdorland afgekondigde onzijdigheid is er geregeld overleg tusechen dc Ministers van Koloniën en Marine en do Indische Rogcering. Mocht do handhaving der neutraliteit in Indic zulks easohen, dan zal do vloot aldaar nog meer versterkt worden, waartoe het Opper bestuur maatregelen heeft voorbereid. Naar van bevoegde zijde wordt verzekerd, is er op het oogenblik geen sprake van, dat do pantserschepon „De Ruyter" en „Her tog Hendrik" naar Oost-Indiö gedirigeerd zouden worden. Do Vereeniging „Hot Botercontrólo- station in Zuid-Holland" vergadert Maan dag 22 dezer to 's-Gravenhage, in welke bij eenkomst behandeld zullen worden de voor waarden, die do Regeering waarschijnlijk ingaande 1 Maart a. s. zal stollen bij het verleenen van subsidie, reap, van sanctio aan 'de Ned. Contróleetations. De openbare vergadering der Tweedo Kamer ie thans vastgesteld op morgen, Woensdag, bo 11 uren. Naar van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, hcoft do minister van marine een 50-tal abonnementen gesloten op het dag blad „Het Nieuws van den Dag" tc Am sterdam, ten einde die courant ter beschik king te kunnen stellen van de bemanningen onzer schepen in Oost- en Wcst-Indië en hen op dezo wijze in de gelegenheid to stel len op de hoogte te blijven van do gebeurte nissen in het moederland en daarbuiten. Do ondcrwijzor Z., in do gemeente Tictjorksteradeel, word tij dons do spoor wegstaking voor den militairen dienst op- geroepen. Do gemeenteraad benoemde in zijn plaats een onderwijzor-vervanger, aan wion 88 salaris werd uitbetaald, wolko som de gemeenteraad van dc jaarwedde van den onderwijzer inhield. De onderwijzer ging van dat besluit in hooger beroep, on de minister van binncn- landscho zaken kon zich met 'dit besluit niet vereenigen. Op voorstel van B. en Ws. heeft de gemeenteraad thans besloten alsnog do ingehouden 88 aan den onderwijzer uit te betalen. Door de arrondisscmcnts-rcchtbank te Rotterdam is, ter vervulling der vacature van kantonrechter in het tweede kanton aldaar, opgemaakt do navolgende alpha- bcti8chc lijst van aanbeveling: mr. I. B. Cohen, advocaat cn procureur te 's-Gravenhage mr. W. M. Reepmaker, advocaat en procureur te Rotterdam, tevens kanton- rechter-plaatsvervanger in het derde kan ton aldaar, en mr. 0. W. Schlingeman, substituut-grif fier bij 'de arrondissement8-rechtbank te 's-Gravenhage. Dc minister van binnenlandschc zaken maakt bekend, dat, ten gevolge van het overlijden van den heer S. M. van Wijck, een verkiezing moet plaats hebben van een lid van do Tweede Kamer der Staten-Gone- raal in het kiesdistrict Eist; bepaald is, dat dio verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 23 Februari a. s de stemming, zoo noodig, op Dinsdag 1 Maart, en de her stemming, zoo noodig, op Dinsdag 8 Maart aanstaande. Reuter seint uit Londen van gisteren: Koningin Emma kwam beden te Londen aan, uit Eshor. Zij reed in den morgen naar 'de National Gallery. Daarna gebruik te zij den lunch bij lord cn lady Rcay. Een voornaam gezelschap was aanwezig. Koningin Emma woonde 's avonds de be raadslagingen bij in het Lagerhuis over de fiscale politiek. Warmond. Gisteravond gaf de Har monie- cn Tooneelvereeniging „Harmom® van Warmond" onder directie van den heer J Oostelaar, in het lokaal „De Zon" voor een stnmpvollo zaal, haar laatste uit voering in dit Beizoen voor haar leden. De zo uitvoering met haar uitvoerig program ma, vol afwisseling en kunstgenot, mag als een 'der best geslaagde genoemd worden in dit soizocn. Het muzikale gedeelte van het program ma liep, zooals men dat van onze „Harmo nie" gewend is, uitstekend van stapel. Van de werkende leden haddon zich m den laateten tijd eenigo hecren tot eon dubbel mannon kwartet gevormd, en dat het hun daarmee ernst is, bleek ons gister avond. De zangnummers, 'die zij ons ten gehooro brachten, gingen boven verwach ting, vooral door den steun van den be kwamen tenorzanger den heer Const. Ma- chen, uit Haarlem, eerelid der „Harmo nie" cn mej Mario G. Oostelaar (piano) van het Kon. Conservatorium in Den Haag, van wio wij ten geboore kregen „Fantasie Impromptu" (cis-mol) cn „Val- so Brillante" (as-dur) van Fr. Chopin. Ook is vooral op dezen avond weer niet te vergeten onze oude bekende, de heer J. van dor V. dio met zijn luimige voordrach ten danig de lachspieren dor aanwezigon in beweging weet te brengen. Ook kregen wij van den directeur nog con f raaien fluit-solo te hooren, begeleid door .genoem de mej. Oostelaar. Tot slot bot tooncelstuk- jo „Ziek zijn", blijspel in één bedrijf, het geen ook uitstekend van stapel liep. Men kon zoo zien, dat ieder zijn best had go- daan. Een wolverdiend applaus viel allen ten dccl. De leden, die dezen avond verzuim o b- ben, hebben wel een genotvollon avon ga- mist. Dat onze „Harmonie" zoo voortga 1 Reeds op muzikaal gebied is haar naam gevestigdzij belooft het in do toekomst ook voor den zang. Gistermiddag omstreeks halfvior wa® hefc zesjarig zoontje van den heer Kopper® alhier aan het ouderlijk toezicht ontsnapt, on naar do straatweg geloopen en daar waarschijnlijk met eon schopjo in do sloot gaan spelen, waarbij hij zonder door iemand te worden opgemerkt, in liet water geraakte. Gelukkig kwam daar op dat oogenblik voorbij een zekoro heor Van dor Plas, uit Leiden, dio het kind daar zag liggen, voor over mot hot gezicht in do modder, en het geluk mocht smaken het kind van een an dere wissen dood to redden, daar het spoe dig gestikt zou zijn. Genoemde heer bracht het kind daarop weer bij de oudere thuia. De dank dor ouders was natuurlijk, zooals te denkon is, groot. Door Burgemeester en Wethouders al hier is ter openbare kennis gebracht, dat do op 15 dozer vastgestelde kiezerslijsten voor do Kamer van Arbeid voor do Bloem bollenteelt voor een iodor tor inzage zijn neergelegd en dat tegon betaling van vijf tien oonts afschriften daarvan verkrijgbaar rijn. Bezwaren togen die lijsten kunnen bin nen veertien dagen na heden worden inge diend bij Gedeputeerde Staten dor Provin cie. Leiderdorp Door ingelanden van den Zijllaan- en Mcyepoldcr is de rekening over 1903 vastgesteld in ontvang op f 721.424, in uitgaaf op f 481.83 en het ba tig saldo alzoo op 239.594. Do bcgrooting voor 1904 werd vastgesteld in ontvang cn uitgaaf op f 838.59. De heer W. H. van Zanten Jzn., heeft, naar men verneemt, ontslag gevraagd ah directeur dor steenfabriek „Ouderzorg" al hier. Dc heer K. A. van Unen, ondcrwijzor aan de bijzondere school alhier, heeft als zoodanig ontslag gevraagd. Bij Koninklijk besluit is mot ingang van 10 dezer, bij het regiment grenadiers en jagers: lo. eervol ontheven van zijn be trekking van adjudant, op het daartoe door hern gedaan verzoek, de eerste luitenant E. J. van Bol, van het korps; 2o. benoemd tot adjudant, de eerste luitenant H. O. van dor Pant, mede van genoemd regi ment. Met ingang van 16 dezer, benoemd tofe adjunct-commies bij het hoofdbestuur der posterijen en telegraphic, mr. W. A. Rut gers, advocaat-procureur te 's-Graven hage. R ij ksv er zeker ingsbatik. Dc minister van binnenlandschc zaken brengt ter kennis, dat binnenkort onder scheidene klerken bij de Rijksverzekerings bank zullen worden aangesteld. Sollicitanten naar de betrekking van klerk worden verzocht hun requesten vóór 1 Maart a.s. aan het bestuur der Rijksver zekeringsbank in te zenden. Zij, die reed® een request mochten hebben ingediend, kunnen volstaan met daar:.aar te vorwij-

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1