f 1.10. igeze fèourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. De Vervolgde. No. 13490 Zaterdag 13 Februari. A*. 1934. LEIDSCÏÏ DAG-BLAD PRIJS DEZER COURJLNTl Voot Lelden pfli week 9 Oente, per 8 maanden -1 Buiten Leiden, per looper en waai agenten gevestigd i(Jn rranco per post 1.30, 1.86. PRIJS DER ADVERTENTIËK» Van 16 regelf f 1.06. Iedere regel meer f 0.17£. Grootere letten naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 80 woorden 40 OeDts contant i elk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor bet incassoeren wordt f0.06 berekend. Burgemeester en Webhouders van Leiden, Gelet op art. 8 der Hinderwet; Brengen ter algomeene kennis, dat bij Koninklijk besfuit van 1 Februari jl. No. 19, met vernietiging van bot besluit van hun College dd. 2 April 1903, van H M. MEYKAMP en rechtverkrijgenden alsnog vergunning is verleend bot opriohting van een bewaarplaats van bus kruit in het perceel Vrouwesteeg N o. 7 alhier, kad. bekend sectie H. No. 2402. En geschiedt hiervan openbare kennisge ving door plaatsing in het „Leidsch Dag blad." Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. YAN HEYST, Seoretaris. Leiden, den 13den Februari 1904. Leiden, 13 Februari. Het schriftelijk gedeelte van het ver gelijkend examen van sollicitanten naar de met 16 Mei vaceerende betrokking van hoofd der openbare lagere school 8e klasse no. 3 ter vervanging van den heer Wuyster, zal plaats bobben op Zaterdag 20 Februari a. s., '8 voormlddags van 9 tot 12 uron en 's na middags van 1 tot 4 uren, in de Stadszaal. De rederijkerskamer „Vondel", onder- afdeellng der afdeelmg Leiden on Omstreken van de Ned. R. K. Volksbond, zal Maandag avond a. s. In do Stadszaal eon uitvoering gevon ten bato van het liefdefonds „Hulp in Nood". Wy vostlgen op dezo uitvoering de aandacht, omdat het doel van het fonds is werkoloczo en zieke leden te steunen. Voor het examen in de nuttige hand werken ia te 's-Gravenhage geslaagd mej. L. van DU li te Leiden, leerlinge van mej. W. G. Deo. Het tweede jaarverslag is verschenen van do Yereeniging tot Wijkverpleging „Bothesda", Wijk I en II, to Leiden. Daarin zeggen de dames bestuurde rossen o. a. het volgende: „Evenals het vorige jaar gevoelen wij heiioefto den arbeid der liefde in de Wij ken I en II onder de aandacht onzer stad- genooten te brengen. In de eerste plaats om onzen bartel ijken dank uit be spreken èn voor den goldelijken steun èn voor de vele goede gaven in naturae die ons in staat stelden het lijden on den nood der armsten in onzo Wijken to lenigen. Veel valt er ditmaal niet mee te deelen en zoo kunnen wij met een enkel woord volstaan Het grootst© voorrecht, dat wol een Yer eeniging als do onze kan hebben, is voor zeker builen schuld te blijven en dit is van zoo'n heerlijko erkenning, dat wij ons haas ten dit het eerst te vermelden. Dan moch ten wij zoo gelukkig zijn niet in do nood zakelijkheid, te komen naar een andere Wijkzuster uit te zien. Zr. Catharina Dap per is reeds een oude bekende, daar zij haar vierde jaar ala verpleegster in de Wijken I en II ingaat en in de verschil lende huisgezinnen, waar zij met liefde werkt, gaarne gezien wordt. Behalve deze beaoeken is cr dadelijks van 8 tot 10 uren gelegenheid voor de loopende patiënten in het lokaal (Hoefstraat 44) goholpen te worden, terwijl Dr. Do Jong (de Wijkdok- ter), zooals dit van de oprichbing af pla&te heeft, eens per week in genoemd gebouw tje mot de Zuster spreekuur houdt. De ove rige werkzaamheden der Zuster (Zondags school, breischool, enz.) bleven dezelfde Evenals het vorige jaar, waren wij ook thans, door do vriendelijkheid van enkele dames, in staat eenigo dagen voor het Kerstfeest, een uitdceling te houden en mochten wij ongeveer 200 stuks, meeat nieuwe kleedingstukken uitreiken. Voor al do gaven, die wij in het afgeloopen jaar ontvingen, dus onzen hartelijken, ja, zeer hartelijken da-nk. Mochten do jaarlijksche bijdragen, de giften vaneieren, wijn, ver sterkend voedsel, enz. vermeerderen Gaar- no ook zagen wij het aantal maandclijksche begunstigers (wij bedoelen hier de contri buanten aan de halve-stuivors-voreeniging) gedachtig aan het spreekwoord: „Vele kleintjes maken con groote," toenemen. Met genoegen getroosten bestuurderessen zich de moeite deze gave, zijnde een dubbel tje, maandelijks te komen innen. Men hou- do zioh overtuigd, dat elke gave, hoe klein ook, met dankbaarheid wordt ontvangen; immers het dool is alleen do liefdadigheid aan arme kranken in steeds ruimer mate te kunnen betrachten. Het bestuur bestaat uit de dames: Mej. C. W. M. van do Pavord Smits, pres. mevr. A. M. de BaasVan Charldorp, secret.mevr. H. M. SasseDu Croix, ponningmeesteres, cn mevr, A. A. Jesse Meerburg. Te 's-Gravenhage bevinden zich vorst Ljwof, directeur der Kunstschool te Mos kou, cn de heer Bucjkotskicj, leeraar aan 'die school, op een studiereis door verschil- Icndo landen, om teekenacademiën en ande re kunBtinrichtingen to bezoeken. Zij zullen een bezoek brengen aan Amsterdam en Rot terdam. Ned.-Herv Kerk. Naar gemeld wordt, is ds. J. D. O. Koeh, pred. bij do Ned.-Herv. Gem. te Egmond-Ëinnen, voor nemens tegen 1 Juli a.s. eervol emeritaat aan to vragen. Door dr. H. R. Offorbaus te Veenhuizcn is toezegging van beroep ontvangen napr Roldo welke toezegging door hem is aange nomen. Naar dc „Zw. Crt." verneemt, hebben B. cn Ws. van Zwolle een nadere aanbeve ling opgemaakt ter benoeming van een ge meente-architect aldaar, waarop voorko men als No. 1 do heer L. Krook, architect to Amsterdam en als No. 2 do heer O. Swartbol, geponsionneerd kapitein dor ge nie van het lcgor in Ned.-Inviiö, te Amster dam Ned.-Herv Kerk. Het provinciaal kerkbestuur van Utrecht heeft aan ds. J. C. Verhoeff, predikant to Utrecht, op zijn verzoek, na meer dan 58-jarigen Evangelio- dionst, eervol emeritaat verleend, ingaande den lsten Maart. Hot provinciaal kerkbestuur van Noord- Brabant met Limburg heeft aan dr. P. J B. K. Simon van der Aa, predikant te Breda, op diens verzoek, na meer dan 40- jarige Evangeliebediening, eervol emeri taat verleend, in te gaan 1 Mei. De heer C. L. van Balen, hoofdredac teur der „Zutfonscho Courant", ia door het hoofdbestuur van den Natdonalen Bond voor het Vreemdelingenverkeer in Neder land tot redacteur van het Maandblad van diem Bond benoemd. Uit Meran wordt aan de „N. R. Ct." van 11 dezer gemeld, dat de toestand van mr. Siokesz niet gunstig is. Gedurende eonigen tijd ging het met do kwaal op cn neer. VreeaeLijke benauwdheden werden door rustiger oogenblikken afgewisseld. Nu eohter, vooral in den toen afgeloopen nacht, werden zij zoo hevig en hiolden zoo lang aan, dat men eon spoedigen afloop vreesde. In den ochtend word do zieke iets kal mor. Men voorzag echter spoedig het einde. De weersgesteldheid werkt ook niet mee. Dc geheelo vorige week had men er regen en mist. Do drie eerste dagen dezer week vertoonde zich de zon weder. Dien dag echter weer regen. Volgens getuigenis der inwoners had men in vele jaren zulk een guren winter niet gehad. In overleg met den thans fungeerenden Agent der Nederlandsche Bank te 's Graven hage, heeft de directie dier Bank tot tweeden agent aldaar benoemd mr. F. A. Jas, uit Amsterdam en zulks met ingang van 1 April a s. De uit den Transvaalech-Engelschen oorlog bekende generaal J. A. van ZUl ls voornemens, vergezeld van den gewezen Land drost van Bloemhof, Joban Noothout, een reis door Ned.-Indië te maken, om voordrach ten te houden ten voordeele van noodiydende rebellen. Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van hun korps, maakten heden de huzaren- eskadrons te 's Gravenhage met de muziek een wandelrit door do stad. Hedenavond ver- oenlgen de officieren van het korps xlch in „Restaurant Haspel" aan een gemeenschappe- lük diner, dat door de huzorenmuzlek zal worden opgeluisterd. De heer A. G. Schrauwen, burgemeester der gemeente Prinsenhage heeft wegens hoogen leeftyd aan H. M. de Koningin eervol ontslag gevraagd. Dezer dagen *Un verscheidene officieren van het leger, die zich op non-activiteit be vonden, aan een geneeskundig onderzoek onderworpen om te constateeron of zy ge schikt zyn voor den militairen dienst. Mr. D. L. graaf Van Bylandt, benoemd minister-resident van ods land, met persoon- lyken titel van gezant te Konstantinopol, ls gisteren uit Bern, zUn vroegero standplaats, te '8 Gravenhage aangekomen. „Wegens redenen van gezondheid" heeft de heer Repelaer van Molenaarsgraaf zich verplicht gezien zyn ontslag te nemen als wethouder van Den Haag. Hy doet dit by sohryven van 12 Fobr. Tevens wenscht de heer Repelaer ontheffing van zyn betrekking als commissaris van de gomeentebank van lseniDg. In zyn brief aan den Raad betuigt de lieer Repelaer zyn oprechten dank voor de welwillendheid en medewerking, die hy by het bekleeden van genoemde betrekkiogen in zoo ruime mate beeft mogen ondorvhideD. In 1903 hebben Gedep. Staten in de provincie Zuid Holland 80 keuren of politie verordeningen van waterschappen goodgokeurd. In den ouderdom van 76 jaar is den vorigen nacht te Amersfoort overleden mr. F. H. van Persyn, oud-burgomeester van Amersfoort en oud-rechter in de voormalige Rechtbank aldaar. Naar de „N. R. C." verneemt, zal mr. J. F. B. Baert, agent der Nederlandsche Bank te Utrecht, op zyn verzoek wegens gezond heidsredenen eerlang van zyn mandaat als zoodanig worden ontheven. Het vorstelUk echtpaar is voornemens in het begin der volgende week een bezoek aan Het Loo te breogen. In een der afdeelingen van de Tweede Kamer is het enderzoek der verschillende wetsontwerpen gisteren reeds afgeloopen. Volgens „Het Vaderland" is in het definitief ontwerp tot verhooging der invoer rechten o.m. afgezien van een Invoerrecht op tabak en koffie, artikelen, die in het voor ontwerp werden belast; daarentegen is hot recht op thee en petroleum verhoogd en wordt dat op meel uitgebreid van tarwemeel over alle meelproducten. Voorts worden ver scheidene artikelen, voorbeen belast ad valorem, nu voorgesteld op een heffing naar hot ge wicht. o.a. glas, papier en vorschillende kolo nialo waren. In een gistoravond te Amsterdam go- houden vergadering van een groot aantal grootouders, ooms, tantos en verdere bloedver wanten van weozen ln het Burgerweeshuls, is met algemeens stommen besloten een adres te zenden aan den gemeenteraad, waarin zy opkomen tegen de poging, uitgedrukt in hot voorstel van de raadsleden Harmsen en Blan kenberg, om de verpleging voortaan te doen geschieden in het hulsgezin. Niet alleen dat zy overtuigd zUn, dat de verploging ln het weoshuis zoo goed mogoiyk is, maar ook achten zy verandering van stolsel in deze in stryd met den wensch der overleden bloedver wanten, die zich by het leven het recht ver zekerden voor hun kinderen van opvoeding in het geslicht zelf. Bovendien vreezon zy, dat een verpleging bulten do gemeente zal leiden tot verzwakking van den band, die de ouderloozen thans nog aan hun familie vor- knocht houdt. Er is thans voor hot geheole land eon algemeen comité benoemd voor hot inzamelen van geld van leden der Goref. Kerken ln Noderland, als feestgave voor het gouden jubilé der Theologische School te Kampon op 16 Juni. Het comité bestaat uit ds. Donner, te Nleuwdorp; ds. Van Goor, te Halfweg, en dr. A. Noordtzy, to Kampen. De provinciale gedelegoerden vormen ds. Van der Werf, te Grootegast; ds. Doorn, te Franeker; ds. Bakker, te Emmon; ds. Smilde, te Ommen; ds. Koizer, to Tielda. Kopps, te Bunschoten; ds. Buurman, to Amstelveen ds. Kouwenboveu, te Leiden; ds. Van dpr Veen, te Goes en ds. Kaptoyn, te Workendam. De feestgave ls bostemd voor het studie fonds en wordt aan de hoogleeraron der Theo logische School afgedragen. Koudekerk. De lotellngen dezor gomeente, lichting 1904, S. den Hollander, M. C. Borro- man on T. Verbree, zyn opgeroepen om op Dinsdag 1 Maart 1904 voor do railitlo to worden lngeiyfd, te Leiden in de Stadszaal ingang Breestraat. Noordwyk. Terwyi hier reeds elnds jaren een ProtestantsclieKissvereeniging „Gemeente belang" bestond de naam geeft reeds eenigszins te kennen, dat zy zich mot goen andero verkiezingen dan dis voor don gemeen teraad inliet werd dezer dagen een anti- revolutionnaire kiesvereeniging opgericht, dis zich ook met de z g. „groote" verkiezingen (voor Staten en Kamer) zal bemoeien en hierin - zyn wy goed Ingelicht met de Katholieke Kiesvereeniging wil samenwerken. Het bestuur der nieuwe kiesvereeniging be staat uit de heeren J. N. Baalbergen, C. van dsr Niet, C. Passcbior, J. Porfora eu D. van Ryn, Daags te voren vergaderde ook de eerstge noemde kiesvereeniging. Hierin werden de vier periodieke aftredeude bestuursleden W. A. Blokhuis, 0. Wassenaar, K. Ham en W. van Beelon herkozen (de twee lantsten op aandrang, nadat zy vorklaard hadden niet meer ln aanmerking te willen komen), on werd de heer H. van der Loo, ale als be stuurslid bedankt had, vervangen door den hoer Tb. A. Oost veen. Oudowetering. Goed geslaagd mag de vlo- ring van het jaarfeest der IJsclub „Prins Hen drik der Nederlanden" op 11. Donderdagavond genoemd worden. Behalve de leden met bun dames haddon nog verscheidene andoren van de gelegenheid gebruik gemaakt, om togen betaling aan de uitvoering deel te nemen. Het gunstig bekende fanfarekorps „Liefde voor Harmonie" van Roelofarendsvoen deed goed zUn best, de muzieknummers en de voordrachton gaven blUk goed te zUn inge- studeord on werdon verdienstoiyk uitgevoerd. U addlugsveen. Tot bestuursleden der Roomsch-lvatholioke Kiesvereeniging, dio hier opnieuw is opgericht, zijn gekozen do heeren Van Stein, De Vos, Staal, en Ar- denne. Op de voordracht van onderwijzer met verplichte hoofdakte Ie Maassluis ia go- plaatst do beer J. L. Huijzer, hoofdonder wijzer aan do Openbare School (Brug). Donderdagavond vergaderde „Do Werkman." Uit de rekening van den pen ningmeester bleek, dat do on vangsten ge durende hot afgeloopen boekjaar bedroegen 1446,56 cn de uitgaven 1241,32, zoodat cr een batigi saldo was van 205,2-1. In kas is nu 3945,20, waarvan f 2000 belegd zijn op de Spaarbank der M. t. n. v. 't. A., to Gou da, 1900 op de U. P. S. en 45,20 in kas bij den penningmeester. Het geheele aantal leden bod raagt 246. Er werden dezen avond 7 nieuwe leden ingeschreven. Aanwezig wa ren 93 leden, zoodat er 153 afwezig waren, van wie 131 in de boete van 10 cents vio len, 4 ziok waren en 18 vrijgesteld waren wegens meer dan 60-jarigen leeftijd. Aange nomen werd het voorstol, om zieken boven de 10 weken geldelijke ondersteuning 4 toelage te geven voor elke weck, zoolang do ziekte duurt Wij voegen onze besto wen- schen hierbij tot heil dezer Vcrceniging, die onder de flinke en degelijke leiding van den voorzitter den heerA. Brouwor, een eer ste plaats bekleedt onder de vele philan- thropische inrichtingen in onze gemeente Bij Kon. besluit is G. Stapel Gzn. be noemd tot burgemeester dor gemeente Sy- beearspel. Bij het departement van koloniën, met ingang van 11 Fobr. 190-1: a. belast mot de waarneming dor betrek king van referendaris, do gepensionncerdo Oost-Indischo ambtenaar, mr H. G. Ha gen, thans reeds werkzaam bij dat depar tement; 26) „Het ergste ia, dat do man een huicheAaar is. Luister eens wat voor een brief hij mij na zijn laataten streek in handen heeft ge speeld 1" En nu verhaalde hij het avontuur a>et Quaokenbosz en voegde er nog verscheidene bijzonderheden bij, welke zijn fantasie hem in den mond legde. Toen hij over mevrouw Quackenbosz sprak, glimlaohte de dichter. „De grootste fout, welke getrouwde vrou wen hebben, is, dat men niet met haar brou wen kan, nietwaar?" sprak hij, toon mijn zwager uit het hoofd de»n inhoud van den briei meedeelde. Ik moet bekennen, dat Charles do woordon wel eenigszins verdraai de, maar tooh blonk er nog een straal van edeldonken doorheen. „Gelooft u niet, dat de man wezenlijk heeft gemeend, wat hij u daar heeft geschre ven?" vroeg de dichter met zijn slepende stem. „Waarom zou hem zijn geweten niet en zeggen, dat hij u, die vertrouwen in gesteld hadt, niet mocht bedriegen? Ik bon overtuigd, dat zelfs de ergste misdadi gers nog hun goede karaktertrekken bedrit ten, cn ik heb al meer dan eens waargeno men, dat zij tot het einde toe de liefde en hot vertrouwen van goede vrouwen bezit ten.". „Heb ik het niet gezegd?" herbaalde Char les met een honenden Lach. „De dichters koesteren allen een geheime gonegenheid Joor schelmon en gauwdieven l" „Misschien hebt u gelijk," gaf Coleyard toe. Wij zijn immers allen menschen met menschelijke zwakheden?" Na deze woorden verzonk hij in een diep gepeins. Na afloop van het diner begaven wij ons naar liet rookvertrek, dat prachtig gedeco reerd en in Moorschen stijl ingericht was Hier verdiepten zich Charles en Wrcngold in hun zaken, do andere heeren schertsten en lachten, alleen do dichter zat zwijgend, geheel vervuld niet eigen gedachten, voor den haard. Hij droeg aan den wijsvinger der eene hand een zeer oigenaardigen ring, met een gjrooten, schitterenden 6teen. Slechts een enkoio maal mengde hij zich met een paar woorden in het gesprek der kaartspelende heeren. Later op den avond sloeg de gastheer een partijtje poker voor, een spel, dat toon zeer in de mode was in New-York. De mees te gasten kenden het nog niet; Ooieyard en de uitgever verklaarden het reeds dikwijls gespeeld te hebben. Maar tooh weigerde hij eerst mee te spelen, want hij was, zeide hij, een arm man on had geen lust om zijn geld aan mil lion na ira te verliezen. Bovendien was hij aan een od« bezig. Maar Wrengold liet hem geen rust, voordat hij opstond, om me® te spelen. „U kunt ophouden, als u geen lust meer hebt," zeide hij; „het is een democratisch spel, waarbij ieder zooveel kan opzetten als hij wil, behalve de bankhouder, en dat be hoeft u niet te wezen." „Enfin, indien u er op staat, zal ik wel meedoen," antwoordde ColcyarcI onverschil lig. „Ik wil goen spelbreker zijn, maar ik verzoek u niet te vergeten, dat ik een dich ter ben en soms vreemde invallen heb." Do kaarten waren zoogenaamd „squee- aers", dat wil zoggen, dat zij het getal oogen behalve over 'de geheele oppervlakte, ook nog in een der hoeken droegen, om ze gemakkelijker te herkennen. Eerst werd laag gespeeld. Coleyard toonde weinig lust om mee te doen, en als hij een kleinigheid van een paar pond waagde, verloor hij in den regel. Langzamerhand begonnen de heeren hooger te spelen, en eindelijk lagen de bankbiljetten opgestapeld op de groene tafel. Charles, die de bank hield, keek den dichter van ter zijde aan. „Welnu?" vroeg hij eindelijk op uitda- genden toon. „Hebt u geen inspiraties? Laat Apollo u in den steek?" „Neen," antwoordde do dichter kalm glimlachend. „Ik wacht juist op zulk een inspiratie. Zoodra zij er is, zult u ook het uwe er van hebben." „Bij de eerstvolgon gelegenheid zette Coleyard vijf duizend dollars en haalde tot onze grooto verbazing een rolletje goud uit zijn vestzak." „Ik heb een ingeving", zeide hij kalm. „Ik zet vijf duizend dollars." Charles glimlachte en keerde de kaart, Coleyard deed hetzelfdehij had vijf dui zend dollars gewonnen. „Goed geraden", prevelde Charles met een getzicht alsof hom allee onverschillig was, terwijl ik weet, dat hij niet tegen zijn ver lies kan. „Ingeving," zeide Coleyard en verviel weer in zijn gepeins. Mijn zwager deelde weer de kaarten rond do dichter volgde zijn bewegingen, waaraan men zag, dat hij mert zijn gedachten in een geheel ander oord vertoefde. Hij prevelde allerlei half verstaanbare woorden, totdat Charles eindelijk ongeduldig uitriep „Hebt u gezet?" Hij schrikte en antwoordde: „Neon. Ik zet ditmaal niet. of ja toch... weer vijf duizend dollars." Charlee keerde de kaart. De dichter had weer gewonnen en 6ohoof zijn geld op een stapeltje. Toen vroeg hij of iemand hem papier en potlood kon bezorgen, daar hij eenige vereregels wenschte op te schrijven. „Neen, neen, nu wordt kaart gespeeld I" riep Charlee uit. „Wees dus zoo goed uw in zet to bepalen." Met een medolijdonden glimlach keek de dichter hem aan. „Ik zeide u toch reeds, dat ik ingevingen heb," sprak hij. „Ik kan u uw geld niet zoo gauw afwinnen, als ik wel wenschte, maar terwijl ik het doe, moet ik gedichten maken. Zoodra ik iets goeds heb gevonden, win ik." „Onzin," bromde Charles. „Maar ga, voor mijn part, uw gang. Hebt u gezet?" „Ja, tien duizend dollars, met uw welne men." Do kaart werd gekeerd: Coloyard had we derom gowonnon. Ik heb het bedrag niet bij mij," zeide Charles. „Ik zal het u morgen doen toeko men." „Zullen we nog een spelletje?" vroeg onze gastheer met een van vreugde stralend ge zicht. „Neen, dank je," antwoordde Charlee. „De ingevingen van mijnheer Coleyard zijn mij te duur. Zijn „veine" ia veel grootor dan de mijne en daarom trek ik mij vandaag liever terug." Op dit oogenblik verscheen een knecht met een op een zilveren blad liggend briefje. „Voor mijnheer Coleyard," zeide hij. „Do bode zeide, dat het een dringende modedcc- ling was." Mot zichtbare onrust scheurde do dichter liet oouvort open en terwijl hij los, werd hij doodsbleek. „Ik vraag u duizend maal om excuus," sta melde bij. Ik moet onmiddellijk vertrek ken. Mijn vrouw is plotseling ernstig ziek geworden. U neemt het niet kwalijk, niet waar, mijnheer de senator, en u, sir Char- lea, beloof ik revanche te geven." Zijn stem beefde, terwijl hij ëprak, ©n wij" zagen, dat hij inderdaad een man van veel gevoel was. Hij drukte ons de l.and als ie mand, die in een droom verkeert, en sneldo toen naar benoden, waar jas en hoed hin- gon. Juist toen hij de deur uitging, trad een andere gast het vertrek binnen. „Hebt u het al gehoord, heeren?" riep •hij. „Wo zijn geducht beetgenomen I Ver beeldt u, de man, dien wij vandaag tot eere lid hebben gemaakt, is niet Algernon Co<- loyard, maar eon Bedrieger. Zooeven is een telegram gekomen, met de mededeeling, dat Algernon Coleyard gevaarlijk ziek ia in zijn villa in Engeland." Charlee riep plotseling woedend uit- „Ma.joor Clay 1 En weer heeft hij mij ge plukt! We mogen geen seoondo vorliezen f Hem ach tornaT11" (Wordt v&rvolpd.) I*

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1