Poëziewedstrijd. N°. 13484 Derde Blad. 6 Februari 1904. Onedel Metaal. Onze wedstrijden vallen in den geest. Dat bewijst het groote aantal deelnemers. En zij, die mededingen naar de prijzen, doen hun best. Kwamen er bij den Teeken wedstrijd veel mooie paarden in, de Poëzie wedstrijd 1-verde ook veel goeds 't Was, jonge vrienden, een lust jullie gedichten ..Op heb IJs" te lezen. Wat zijn jelui aan 't verzenmaken geweest en wat hebt ge mooi geschrevenSommigen zelfs in twee kleuren. Slechts een paai" verga ten hun naam achter op hun werk te zet ten en maar 'n kwam met zijn dichterlij ke ontboezeming te laat; wou de dicht ader niet gauw genoeg vloeien Zeer wei nigen ook maar vergaten de aanduiding „ernst" of „luim." Het mcerendeel der verzen begint met „Laatst". De (J heeft velen blijkbaar par ten gespeeld; Chocolade en Chris waren dikwijls redders uit den nood. Eén vriend probeerde het met CiezooAan huldcbe tuigingen aan het „Leidsch Dagblad" en den uitgever er van heeft het niet ontbro ken. do baanvegers zijn op het papier mild bedacht en ;d „Dagblad-Heer" is door dezen en genen gevleid om een prijsje. Ook historische feiten zijn bezongen. Wij hebben er den tijd van genomen, om de verzen te lezen, te herlezen en met elk ander te vergelijken. Het resultaat van ons nauwkeurig onderzoek is. dat wij in de rubriek KUNSTIGE VERZEN (51 deelnemers): hebben toegekend: Den eersten prijs (een SCuustvoor werpt aan Marie L. Visser, 14 jaar, Molenweg, Zegwaard. Den tweeden prijs (een book work) aan Neeltje Rietkerk, 14 jaar, Leiderdorp. Den derden prijs (een boekwerk) aan AI. Klinkenberg. 16 jaar, Morschsingel 19, Leiden. Den vierden prijs (een boekwerk) aan Antoinette Niesten15 jaar, Kalserstraat 55, Leiden. Den vijfden prijs (een boekwerk) aan J. Drost, 16 Jaar, P.-K -Koorsteeg 15, Leiden. In de rubriek EFIMIGE VERZEN (154 deelnemers) Den eersten prijs (een Kunstvoor werp) aan Laurence Vermeiden, 14 jaar, Voorstraat 54a, Voorschoten. Den tweeden prijs (een boekwerk) aan J. H. Odendaal, geb. 1890, Rijnsburg. Den derden prijs (een boekwerk) aan Hcndrika M. Brceveld, 15 jaar, Oudshoorn. Den vierden prijs (een boekwerk) aan Barend Marinus Gerstel, 13 jaar, "Witte Singel 44, Leiden. Den vijlden prijs (een boekwerk) aan Cornells Johannes Nieboer, 12 jaar, Lange- gracht 24, Leiden. Zy, die In onze stad wonen, kunnen de pryzen persoonlijk afhalen aan ons Bureel op Maandag S of l>insdag O Februari a. s., van *s morgens negen tot 's avonds zeven aren. Hun, die elders woonachtig z(jn, worden ze toegezonden. Thans laten we hieronder volgen de in de rubriek ernstige verzen bekroonde ge dichten, om in liet volgend Zondagsblad het werk der bekroonde luimige dichters een plaats te geven. Lachend en schertsend, zoo gaat hij daar lieen, Ben eenige zoon van zijn ouders. in 'd ommezien waren de schaatsen aan 't been. De ijsstok geplaatst op do schouders. «Stil hoor 'k daar geen angstkreet weerklinken C'ito naar de plaats vam. het onheil gesneld 1 Delp O, help Spoedig, 'k voel do kracht mij ontzinken." Daar worstelt de jongeling, zooeven ver meld. „Ach, mijn God! 't is mijn Willem'", gilt angstig de vader, Grijpt een ladder en vliegt ras den drenke ling te hulp. Buur en vriend komen reeds met den jonge ling nader, Levenloos brengt men ham weer in de stulp, dime ouders, wie voelt er niet meê met u beiden, Die door het ijs van uw eeoiigen liev'ling moest scheiden.'? (Eerste prijs) Lachende oogen en blozende wangen Lnkel gezichten van vreugde en plezier. n ieders blikken een vurig verlangen. Dapper te rijden met vroolijken zwier. ■Snel als een vogel, met sierlijke slagen. Cirkels te maken, in 't spiegelglad ijs. //eerlijk en vlug, als op wieken gedragen, Dit stelt de jeugd steeds ton zeerste op prijs Altijd maar voort langs de effene banen, Glinsterend en blinkend in 't glanzende licht. Lont gekrioel in de ijzige lainen. Laat voor die vreugd zich te oud niemand waneD A11 en genieten met vroolijk gezicht; Daar toch de winter zoo spoedig weer zwicht. Tweede prijs) Langzaam sloeg de Koning Winter, Dindelijk toch het dralen moe, n zijn boeden alle waat'ren Dat geeft vreugde en gedoe •Snel de schaatsen aangebonden, Glubjes zwieren langs de baan. Dei I die ginds heeft ondervonden. Dat men niet te vlug moet gaan. Armen, njken, ouden, jongen Glijden op het smalle staal. Dlozende wangen, goede longen, Levensvreugd' schenkt 't allemaal. Allem gij rijders, knoopt dit nog in 'i oor: Door 't ijs te zakken, past op daarvoor I (Derde prijs) „Xeo, wat je bidden mag, ga niet op het ijs, Ea wees vootr dees' éónen keer na naet eigen wijs. La twee dagen is het vast sterk genoeg om je te dragen, Daarom, lieveling, raad ik je aan, je niet op het ijs te wagen 1" Spoedig was natuurlijk weer deze raad ver geten, Car en Leo liepen weg en wilden van niet» weten. Deel lang duurde 't echter niet, of Leo was aan 't glijden. Door kameraadje» aangespoord. En het ge vaar vermijden, dan zoodete werd toch met gedacht, en eens klaps, krik, krak, krak 1 Gebroken was het ijs door de overgroote vracht. Dahou-den bleven allen, slecht» één nog ont brak, Leo, moeders Lieveling, vergeefs werd hij ge zocht. Aam 't einde vam. óeecf winterdag trok een droeve tocht Dooar 't dorpje heen. Ach, arme moeder, dat aw raad zoo weinig toch vermocht 1 (Tierde prijs) Langs velden en wegen. En singels en grachten, 7s 't water bevroren tot ijs. Daar is dus weer feest op 't ijs te verwachten, Dchoonrijden tot eiken prijs Concert wordt gegeven na eiken rit, Doe klopt dan vaD angstige spanning 't hart Desganan, die geen prijs nog bezit, dis straks dan 't sein tot vertrek wordt ge hoord, Gaan twee der winner» in één richting voort. Dij ieder dn 't bijzonder is 't. hope en vreeze. Laat ik toch decz' keer de gelukkige eens wezen- dam 't eind van de baan heeft hij dan 't be wijs: Dat winnen de vreugd is van 't feest op 't ijs. Vijfde prijs) In don regel gaat het bekend-wórden eener verloving met groote verramingen ge paard; men kan nooit recht begrijpen waar om juist Hans zijn Grete of Max zijn Lina huwen moet. Bij Miss Clara Bruce scheen het inder daad, alsof de liefde met liet gezond ver stand aan den haaJ was gegaan. Deze dame had den leeftijd van zes en twintig jaren. Met een bekoorlijk uiterlijk begunstigd, lag een schitterende toekomst- voor haar, want niet alleen was ze „cum laude" tot doctor in de medicijnen gepromoveerd, maar ook

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 13