N«. 13430 Dinsdag 3 Fteloruari A® 1934. iBeze fiourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eonen feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De "Vervolgde. PUIJS DEZER COUR A NT t Voot Leiden pei week 0 Oent»i par 8 maandeD L10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.66. PRIJS DER ADVERTENTIËNi Van l8 regel» ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17$. - Grootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oeut» contant i elk tiental woorden meer 10 Oente. - Voor bet inoasseereD wordt/ 0 06 berekend. kan voldoen. Spr. wees op het hooggeroem de station te Frankfort aan do Main, dat toch ook nog niet volmaakt is. Vertier werd het materieellocomotieven en waggons be sproken, on hierbij gewozon op do kolossa le verbetering, die in den loop der jaren deze hebben ondergaan. Daarop ging de spr. over tot de behan deling van vei 1 ighoidstocetellensignalen en wissels, waarbij beweegbare afbeeldingen op karton het gesproken woord be hulp (kwamen. Natuurlijk wordt niets gespaard om de veiligheidstoesbellen zoo goed moge lijk te maken. Doch volstrekte zekerheid kan mot do beste toestellen niet worden gegeven omdat ze mosten worden bediend door feilbare monsche®. Toch is het aantal ongelukken in verhouding tot het groot aantal reizigers zeer gering. Een speler in de Staatsloterij heeft grooter kans don prijs van f 100,000 te winnen dan een reiziger om een ongeluk mot den trein te krijgen. Eindelijk kwam Spr. tot het beheer en nam als voorbeeld do Holl. IJzeren-Spoor weg-Maatschap pij, eigenlijk een naamlooze vennootschap. De verschillende takken van dienst werden besproken en de regeling als doelmatig geprezen. Op 1 Januari 1903 tel de de Maatschappij 10.000 beambten. Spr. besloot zijn lezing met de mededce- ling, dat thans is opgericht een Coöperatie ve Vereeniging van Spoorwegbeambten en personeel, die ach ton doel stelt door onder linge samenwerking de materiecle on de geestelijke belangen der leden in den meest ruimen zin to bevorderen. De behoeft» tot samen working werd thans, na de treurige poging ton vorigen j-aro van enkele leiders, die slechts haat in het hart droegen, tot verzet en twee dracht beproefd, sterk gevoeld. Spr. koes terde voor deze nieuwe vereeniging de beste verwachtingen en verdedigde ten slotte de oprichters tegen het verwijt van den win kelstand, dat het spoorwegpersoneel, het welk steeds in dienst is van hot publiek, niet een coöperatie zou mogon oprichten. Als spoorwegambtenaar wijd ik mij geheel aan don dienst, doch als staatsburger heb ik het recht en den plicht om mijn persoon lijke belangen to bevorderen, zeido spr. en dab recht eischte hij voor eiken spoorweg beambte. De voordracht werd aan het einde met een hartelijk applaus beantwoord. Aan liet postkantoor Leidon on do daar onder ressorteerende hulpkantoren werd go- durende de maand Januari in de Rijkspost spaarbank Ingelogd f 87,833 86 en terug betaald f 63,542.69. Hot laatste door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 23,006. De kapitein L. W. O. G. van der Gar den van het 7de regiment infanterie wordt op den 29sten Februari e, k. overgeplaatst bij heb 4de regiment infanterie. De lsto luitenant J. J. H. Meyer, van het 5de bataljon 4do regiment infanterie, die voor den tijd van drie jaren wordt ge detacheerd bij de landmacht in West-Indië, is den 1ste® Februari j. 1. op Harderwijk gedirigeerd. Aan bet postkantoor Warmond werd gedurende de maand Jan. 1904 in de Rijks postspaarbank Ingelegd 9017.71, verdeeld over 166 Inlagen, en terugbetaald f 4458.45, verdeeld over 48 terugbetalingen. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1238. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Haarlemmermeer is benoemd de lieer F. Haan- aira, to Amsterdam. De heer J. Rootera van. Lennop, direc teur dor Haagsobo Broodfabriek, werd gis teren, bij gelegenheid van zijn 12£-jarig di recteurschap, door liet personeel in do feestelijk versierde fabriek hartelijk gehul digd. De aandeelhouders van de „Deh-Tabak- Mij", do „Doli-Planiago-Mij." en de „Am sterdam-Sumatra Cultuur-Mij." zijn tot een ouitenguwone vergadering opgeroepen, ter behandeling van een voorstel om te li quidceren en het actief en passief over te brengen in een nieuwe Maatschappij iuct een kapitaal van een millioen. Daarvan worden 735,000 aandeelcn be stemd voor inwisseling der aandeelcn van de drie genoemde Maatsohappijen in aan- deelen der op te richten nieuwe Maat schappij, genaamd de „Holland-Sumatra- Tabak-Maatschappij, terwijl 265,000 aan deelcn worden aangewend ter verkrijging van werkkapitaal. Uit een kaart blijkt, dat de gronden op Sumatra der 3 Maatschappijen, één aan eengesloten complex vormen. Ten gevolge van do heerschcndo overpro ductie, is vermindering van de oanplan- tingen gebiedend noodzakelijk, doch aan gezien de drie Maatschappijen elk reeds op zeer klei o schaal werken, zou bij een verdere inkrimping van den aanplant, 'Je exploitatie geen kans op winst meer geven. Door samenvoeging echter dezer 3 Maat schappijen, die samen over goede koelies, transportmiddelen, veestapel, bouwmateri aal, enz, beschikken, en doordat uit de ge zamenlijke gronden het beste land kan wor den uitgezocht, bestaat de niet geringe kans, ook 1 "j minderen aanpla-1 'dan de 3 Maatschappijen thans samen hebben, met sucoee te werken. Ter gelegenheid van het jubilé van H. M. de Koningin-Moeder zal Donder dag om lialfclf in -do fit.-Nicolaaskcrk, ""Prins Hendrikkade te Amsterdam, ccn plechtige Mis gehouden worden. Het zang koor zal met medewerking der heeren Joh. Rogmans en Joh. Schmier de Mis van Beethoven en Te-Deum van Lösor uitvoe ren en na de Mis zal do heer Rogmans een danklied voor H. M., gecomponeerd door den heer Loser, zingen. Volgens het Predikbeurtenblad" zal Donderdag ook in Protcstantscho kerken heb feest van H. M. de Koningin-Moeder wordon herdaoht. In de Hcrv. Nieuwe Kerk op den Dam, te 10 uren, met dr. E. Laurillard, in de Lutherschc Oude Kerk, Spui, to 10 uren met ds. P. van Wijk Jr., als spreker. De Commissaris 'der Koningin in Zuid-Holland heeft aan den heer J. W. R. Koch, arts te Nieuwvecn, op zijn daartoo gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als lid van de gezondheidscommissie, zete lende te Bodegraven. De vice-oonsul der Nederlanden te Oa- tania is overleden; het vioe-consulaat wordt tijdelijk waargenomen door don heer C. Malorbc. {St. Ct.) Uit Rotterdam schrijft men aan het „Hbl.", dat het zoo goed als vaststaat, dat aldaar een nieuw katholiek dagblad tegen over ,,De Maasbodo" zal worden opgericht. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door hen vergunning is verleend aan W. M. TACONIS özn. en rechtverkrijgenden tot het oplichten van een Boekdrukkeri), ge dreven door een gasmotor van 5 p.k. in het peiceel Mtredhk Nos. 15/17, kad, bekend Sectie L Nos. 886, 477 en 478. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving «toor plaatsing in het „Leidsch Dagblad." Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYöT, Secretaris. Lelden, 2 Februari 1904. Leiden, 2 Februari. Men verzoekt ons mede te deelen en er de aandacht op te vestigen, dat Tie jeugdige Mannenzangvereeoiging „Eendracht" met mede werking van een ot meer kunstenaars Dinsdag 16 Februari a. s. 'e avonds to 8 uren een uit voering zal geven in „De Graanbeurs". De Vereeniging wil zich door deze uitvoering bekend maken bU het publiek, maar daaraan tevens een weldadig doel verbinden, door de netto-ontvangst af te dragen aan het bestuur van „Schoolkindervoeding." Is hier heb nuitige met het aangenamo vereenigd, dan ls 't aanbevelenswaard to teekonen op do Hjsten, die daarvoor aan de ingezetenen zullen worden aangeboden. Ecnigcn tijd geleden werd door het Duitsch Anfchropologisch Genootschap een subsidie voor 'de uitgaaf van het werk over de Philippijnsche schedels van do Anthro- pologischo afdeel ing van 's Rijks Ethno- graphisch Museum beschikbaar gesteld. Thans heeft, naar wij vernemen, ook do „Rudolf-Virchow-Stiftung" van haar sym pathie doen blijken, door eveneens een sub sidie van 500 mark er voor beschikbaar te ■tellen. Als onderworp, dat do heer W. Rau- "wonhoff, uit Amsterdam, gisteravond in net Leidfich „Volkshuis" zou behandelen, was aangekondigd„Onze Spoorwegen 1" t Waa wel wat vaag gezegd. Waarover zou het gaan? Over het materieel, over het be et uur, over de bofceekenis van do spoorwe gen in het maatschappelijk leven, over do verhouding van dozen tak van dienst tot den Staat of nog over wat anders? 't On derwerp is zoo ruim en zoo breed. Dit had de spr. ook gevoeld. Hij had er daarom bij na tegenop gezien er over to spreken. Doch als oud-Leidonaar had hij de vereerende uitnoodiging van do directrice niet kun nen weigeren en do aanwezigen waarom zoo weinig? zullen zich niet hebben be klaagd naar dezen „spoorwegman" te heb ben geluisterd. Op prettige wijze deelde hij mede welk een tijd en moeite van voorbe reiding, het koet om een spoorweg tot stand te brengen. De richting on de ligging der Stations moeten wordon bepaald, de grond onteigend sinds de invoering van de onteigeningswet ietwat gemakkelijker dan vroeger dan moet de baan gemaakt en moeten do rails gelegd, wandelaars noem de spr. deze rails, omdat zij zich geregeld verplaatsen in de richting van de treinbo- weging, de stations gebouwd een moeilij ke zaak, want nooit zal men een station aantreffen dat aan allo redelijke eischen 8) Den volgenden dag bloven wij tot den lunoh op onzo kamers, waar wij altijd ont bijten, omdat Charles een aantal brieven had té beantwoorden. Toen wij later in dc eetzaal kwamen, stelde de portier Amelia een briefje ter hand, dat zij haastig open scheurde, on terwijl zij las, nam haar ge laat een uitdrukking van teleurstelling aan. „O, Charles, nu heb je toch de gelegen heid laten voorbijgaan!" riep zo uit. „Het spijt me vreesclijk.ik zou kunnen hui lenDe Brabanzons zijn weg en met hen do diamanten Charles las hot briefje en reikte liet toen aan mij over. Het was kort en luidde: „Donderdag, 6 uren 's morgens. Lieve Lady VancLriffc! Wees niet boos, dat wij vertrokken zijn, zonder afscheid van u te nomen. Wij ont vingen zooeven een zeer treurig telegram, waarin Ons werd medegedeeld, dat de lie velingszuster van mijn man te Parijs ern stig ziek ligt. Ik zou u zoo gaarne nog 'even de hand hebben gedrukt, want u allen ,zijt zoo bijzonder lief voor ons geweest. We j moeten eohter met den eersten trein weg en willen u niet storen. Misschien ontmoeten uij elkander nog eens, ofschoon ik het niet waarschijnlijk acht, want ons dorp ligt in een afgelegen hoek van de wereld. Wees in teder ge>val overtuigd van de hartelijke, dankbare toegenegenheid van Uw Jessie Brabanzon." „P.S. Vriondelijko groeten aan sir Char les en de lieve familie Wcntworth voor uzelf een kus als ik mag." „En ze zegt ook niet in welk hotel zo lo- gcerenzeido Amelia, zeer uit liaar hu meur. „Misschien weet de portier het," zeido Isabella, die over zijn schouder het briefje had gelezen. Wij wendden ons dus tot den portier, die ons dadelijk het gewensohte adres gaf van den heer Richard Pcploe Brabanzon uit Empingham, Northumberland, on ons mee deelde, dat de brieven in do eerstvolgende tien dagen moesten gezonden worden naar Parijs, „Hótel :der Deux mondes", Avenue de 1'OpÓTa. Ajnelia nam onmiddellijk een besluit. „Men moet het ijzer smeden zoolang het heet is!" riep ze. „De plotselinge ziekte der zuster, die do Brabanzons noodzaakt hun huwelijksreis af te breken en hun intrek te nemen in eon duur hotel, zal hen zeker in geldelijke verlegenheid brengen, en zij zul len gaarne de diamanten voor driehonderd pond verikoopen. Het was onvoorzichtig van Charles, om dadelijk zooveel te bieden, maar nu is 't gebeurd cn moeten we er bij blijven." „Wat zullen we doen? Schrijven of tele grapheeren?" vroeg Charles. „Neen, wat zijn die mannen toch dwaas," antwoordde Amelia opgewonden. „Zulke zaken behandelt men toch niet schriftelijk of per telegramNeen, Sey mour móet onmiddellijk naar Parijs sporen en daar dadelijk met een van beiden spre ken, het best is met de vrouw te onderhan delen. Die zal wel het minst onder den in vloed zijn van dien oom." Als Amelia zich eenmaal iets in het hoofd heeft gezet, is zij er niet meer af te brengen, en ik was dus verplicht denzelf den avond met den nachttrein naar Parijs te stoomen. Ik kwam in den vroegen morgen daar aan. Ik zocht het jonge echtpaar in hun hotel op en trof hen in zeor gedrukte stemming aan. Zij haddon te zamen don ganschen nacht gewaakt bij do zieke zus ter en de slapelooze nacht, do vermoeien de, lange reis en dc angst en zorg hadden hun zenuwen zeer aangepakt. Zij zagen er zeor moede en bleek uit, vooral de jonge vrouw geleek nu meer dan ooit op een wit heidebloempje. Ik schaamde mij eigenlijk, dat ik op dit oogenblik hen moest lastig vallen, maar het scheen mij toe, dat Ame lia gelijk had ge1 ad en zij niet ongaarne in het bezit van ecnig baar gold zouden komen. Ik had van Charles opdracht ge kregen om tot 2500 pond te gaan, maar re kende er op, die som niet te zullen behoe ven besteden. Zoo kiesch mogelijk deelde ik hun de ro den van mijn komst mcJo, zeggende, dat lady Vandrift dikwijls zulke caprices had en haar echtgenoot geen rust gunde voor dat hij haar wenscli had vervuld. Zij wil de nu eenmaal die diamanten hebben. Maar mr. Brabanzon bleef halsstarrig weigeren en sprak weer van zijn oom Au brey. „Driehonderd pond? Neen, ik geef ze niet; ze waren het cigondom mijner moe der, Jessie." Tevergeefs drong Jessie op den verkoop aan; 'de kleine dominee scheen doof voor al haar raadgevingen. Ik bood nu 400 pond, maar met hetzelf de resultaat. Ik zag in, dat ik op deze wij De correspondent deelt mede, dat hij in handen heeft gehad bet afschrift van een missive van den bisschop van Haarlom, waarbij deze zijn zegen verleent aan de op richting van een dergelijk dagblad. Door do arrondissementö-reohtbank te Amsterdam zijn, ter vervulling van twee vacatures van rcahtor in dat ooilege, opge maakt do navolgende alphabebischo lijsten van aan boe ling: eerste lijst: mr. J. E. Rooen Jacobson; mr. C. J. J. do Jonoherc, beiden substituut- griffier, en mr. J. Kruseman, advocaat en procureur te Amsterdam, tevens reoliter- plaatsvervanger, allen bij gemeld ooi lege; tweedo lijst: mr. G. W. Eckhout, substi tuut-griffier bij gemeld college; mr. W. A van Woudenberg Hamstra, rechter in do ar rondisseroeate-rechtbank te Alkmaar, cn mr P. W. do Koning, advocaat en procureur te Amsterdam, tevens reahtor-ploataver vanger de aarorudissementfl-reohtbank aldaar. Beiroopen zijn bij do Nod.-Hcrv. Ge meente te Amsterdam (vacature-Hogerzoil) dr. H. M. van Nes te 's-Gravenhage en (va- cature-Horfkons) dr. O. J. van Paasson to Haarlem. Mr. C. O. Gccrtscma, Commissaris der Koningin in do provincie Groningen, heeft gedurende ecnigen tijd verlof go- vraagd, om in het zuiden van Frankrijk herstel van gezondheid to verkrijgen. Mr. H. 0. A. Thiomo zal gedurende den ver loftijd hot ambt waarnemen. (4ss. Ct.) De lieer J. H. do Reus, benoemd zaak gelastigde on oonsul-generaal to Caracas, zal vóór zijn vertrok naar Venezuela voor bolanghobbcndcn te spreken zijn aan hot Do- partoment van Buitcnlandsoho Zaken te '6-Gravenhage, op Donderdag 4 Februari e. k.van dc» voormiddags 1012 on des na middags 24 uren. (St.Ct.) Den 18den Februari a.8. zal do heer F. Lieftink zijn 2ö-jarig jubilé als lid dor Tweedo Kamer kunnen viercti. Met zekerheid kan de „Dordr. Ct." medodeelon, dat het bericht, volgens het welk het ontwerp -tarief wc t do Tweede Ka mer zou bereikt hebben, niet juist is. Deze weck komt dit ontworp-wet eerst nog bij den Ministerraad in behandeling. Benthuizen. Do kohieren der grondbe lasting voor 190-1 van do kadastrale gemeen ten Bonthuizen en Hoogeveen, zijn door den directeur der directe bolastingon invorder baar verklaard en aan den Rijks-ontvanger te Boskoop tor invordering uitgereikt. Voor de zeemilitie heeft zich in deze gemeente geen enkel loteling van do lich ting 1904 aangemeld. Bodegraven. Maandag 1 Februari waa het 25 jaren geleden, dat dc brievenbesteller J. Boor, alhier, als zoodanig in dienst trad. Zoowel bij zijn eupordeuron als bij hot publiek etaat deze beambte om zijn gedrag, ijver cn nauwgezetheid bijzonder goed aan geschreven Toen do datum van ziju zilveren feest eenigen tijd te voren dan ook bekend werd, vormde er zich con commissie uit do burgerij, bestaande uit dc heeren H. lo Ooul- tre, J. van Ghesol Grotho en H. Goobol, met het doel den jubilaris een stoffelijk blijk van belangstelling aan te bieden Flink werd ar gobeekend op de lijst, die tot dit doed bij velen heeft gecirculeerd. Namens de burgerij werd bom dan ook een flink ca- ze mijn doel niet zou bereiken, cn zeido: „Ik voel mij verplicht u meo te deelen, dat deze steenen echte diamanten zij Mijn zwager is daarvan overtuigd. En nu ia hot do vraag of het voor een man vun uw stand wol gepast is, 'dorgclijkc kostbare kleinoodcn te dragen..." „U schijnt u niet te willen laten over tuigen 1" riep mr. Brabanzon uit. „Ik hob u toch gezegd, dat de diamanten niet echt zijn; ik heb zo een half dozijn malon laten onderzoeken door diamantkenner6..." „Nu, goed l Laten we dan aannemen, dat zo valach zijn. Maar lady Vandrift wenschfc ze 'desondanks te bezitten. Het geld komt ©r niet op aan... zij is de vriendin uwer vrouw... doe ons het plozier en sta ons die onechte diamanten voor duizend pond af." Hij schudde het hoofd. „Neen, ik zou er mijn leven lang berouw van hebben I" „Wij nemen do verantwoording op ona," viel ik hem in de rede, maar hij luisterde niet. „Ik heb een gevool, akof ik, als geeste lijke, het niet mag doen," meende hij. „Probeer u toch eens of u hem kunt over halen," zeide ik tot mrs. Brabanzon. Do kleine Schotscho sloeg de armen om den hals van haar echtgenoot en liefkoos- do eD 6treolde hem de wangen. Wat zij hem in het oor fluisterde, veratond ik niet, maar ik bemerkte, dat hij begon te wan kelen. En eindelijk... maakte zij de knoo- pen los uit de manchetten en stelde ee mij ter hand. „Hoeveel?" vroeg ik. „Twee duizend pond?" antwoordde zij half vragend. Dat was een zeer plotseling stijgen in doau aangeboden. Do firma Turkenbur*, die zoovee-1 met do post t» doen heeft, gif afzonderlijk een fraai cadeau. De direo- tour en andere ambtenaren van het kantoor boden hem ook een kostbaar geschenk aai, terwijl zijn vijf collega's evenmin ochterble- ven in het bewijzen van belangstelling iu hot feest van hun kameraad. Do oand. O. Brunt, alhier, is boroopca als predikant bij do Ned.-Horv. Gemeente te Huisduinen. Haarlemmermeer. Het bestuur van den Hoarlemmermeorpolder heeft vorgun- ning gevraagd tot hot doen wegruimen dor houten bruggen in do Aalsmeerdor- en Slo- terwegen ovor den Kruistocht alhier, ter vervanging uoor aarden dammen. Alhier ter secretarie hebben zioh 4 lo- tolingcn aangemeld, dio verlangen om bij do zeemilitie te dienen. Hacftrawoude. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag, 4 Februari a.s. Onderwerpen: No. 1. Ingekomen stuk ken. No. 2. Onderzoek geloofsbrieven. No. 3. Ontslag-aanvrage onderwijzer Rijndijk. No. 4. Af- en overschrijving dienst 1903. Ds, Sluijter, van Maassluis, zal a.s. Vrijdagavond te halfzeven optreden in do Ncd.-Hcrv. Kerk met een lozing over de School met den Bijbel. Warmond. Het auntal Ingeschrevenen voor de nationale militie ln deze gemeente voor do lichting 1905 bedraagt 15. Hot aantal leerplichtige kinderen in deze gemeente bedroeg op 15 Januari j.l. 245, waarvan 126 jongens en 29 meisjes. Hiervan bozochten or 60 do openbare lagere Rchcnl. ZeKwnftrd-Zootorinoor. Tot hot verrich ten van do opnemingen tot vaststelling der huurwaarde van pevceelen voor de perso neel© belasting voor 1904 zijn door den di recteur der directe belastingen to Rotter dam voor dezo gemeenten aangewezen do heeren Jhr. S. Trip, inspecteur te Delft, en J. M. de Jong, deurwaarder te Voor burg. Gedurende de maand Februari is ter secretarie dezer gemeenten tor Inzage ncdcr- gelogd een alphabotisch© lijst bevattende do namen van do in u?zo gemeenten wonondo eigenaren of beheerders van paarden, dio ter vordering moeten worden aangeboden. De gemeenteraad van Zoetormccr is in openbare vergadering bijecngorocpcn tegen Woensdag 3 Februari a, s., dos namiddag» te halfvier. Ouzo nienwe gezant te Brussel. Do Brusselsche correspondent van hefc „Hbl." meldt: De Koning heeft gisteren den nieuwen gezant van Nederland to Brussel jhr. Van der Staal van Piershill ton gohooro ont vangen. Dc gezant werd door een met twos paarden bespannen hofrijtuig van het „Hö- tel do Flandre" afgehaald. Luitcnant-go oieraal Chapelie, adjudant van don Ke ning, geleidde den vertegenwoordiger van Koningin Wilhclniina naar het Paleis. In een tweede rijtuig namen do gezant- sohapsraad, graaf Van Rechte ren Lirn- purg Aitcma, on baron Van Asbeck, atta ché van do Hollandscho legatie, plaats. Do nieuwe gcaant overhandigde den Koning behalve zijn geloofsbrieven, een eigenhan dig geschreven brief van do Koningin. Jhr., Van dor Staal van Piershill hield een kor te toespraak tot den Koning, waarin hij zeide gelukkig to zijn, door onze Koningin prijs, maar de vrouwen zijn nu eenmaal zoo. „Top 1" riop ik, verheugd, dat er een eind aan don handel zou komen. Mr. Brauanzon fronste do wenkbrauwen. „Ik weet, dat ik niet goed handel," sprak hij, „maar ik doe het ter wille van Jessie. Ik verzoek u echter mij zwart op wit to ge- von, dat ik do diamanten u als valscho ver kocht heb, dat hot nabootsïogen, geen echte zijn, en dat ik niet getracht heb ze u voor echt te doen houden." Charlt j had, met zijn koopmansinstinct, dit verzoek voorzien, cn mij daarom oen door hem onderteekend stuk papier meo go- geven. Ik Iegdo hem dit voor, stak do 'dia manten in mijn beurs cn vroeg mr. Bra banzon of hij een wissel wildo hebbon. „Op hot oogenblik zou ik gaarne Fransch bankpapier hebben," antwoorudo hij na eenige aarzeling. „Goed. Dan zal ik het geld gaan halen," antwoordde ik, on onwillekeurig moest ik lachen over de lichtzinnigheid van deze monschen, dio mij met de diamanten in mijn zak het huis uit lieten gaan. Spoedig 'daarna keerde ik met het geld terug en do geestelijke nam het met zicht baar genoegen aan. Ik spoorde denzolfden avond tevreden naar Luzern terug en werd aan het station door Amelia afgehaald^ die zeor opgewonden scheen te zijn. „Heb je zo, Seymour?" vroeg ze. ,,Ja," antwoordde ik, mijn buit triomfan telijk to voorschijn halend. Wordi T-rvolg'd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1