No. 13468 Dinsdag 19 Januari. A9. 1904. <§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. CDnz© Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De dolle hond. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DKZEB COURANTi ▼oor Leiden pei weefe 9 Oentsi pei 8 maanden l f 1.10. Buiten Leiden, per loopei en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. PUIJS UEB 4DVERTENTIRK: Van 16 regels 1.06. Iedere regel meer 0.17- Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentiSn van 30 woorden 40 Oente oontant i elk tiental woorden me6r 10 Oenta. - Voor bet lucasseeren wordt 0.05 berekend. Opera-avond is heden vastgesteld op Woensdag 3 Febrnari a. 8. Echter is nog niet bepaald welke Opera sal worden gegeven; daaromtrent wordt nog onderhandeld. Burgemeester en Wethouders van Lelden 'brengen ter kennis van belanghebbenden, dat ingevolge art. 2 der vei ordening regelende de invordering der plaatselijke directe belasting op de Honden, ieder houder van éón of meer honden, die aan die belasting onderhovig zyn, verplicht is daarvan jaarlyks vóór of op den Sisten Januari a. a. by den Gemoente- Ontvanger eangiito to doen, door iDlovermg van een behooriyk ingevuld en door den aangever onderteekend biljet en dat bodoeldo inBcbry- vingsbiljetten voor het dienstjaar 1904 koste loos ten kantore van den Gemeente-Ontvanger veikrligbnar zyn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 5 Januari 1904. Burgemeester en Wethouders van Leiden roepen bU deze op allo leveranciers, werk bazen, enz. welke over het afgeloopen jaar 1903, ten laste der gemeente eenigo vorde ring hebben, die uiteriyk vóór uit. Januari e. k. ter Gemeente-secretarie (Afd. Financiön) In te leveren. Burgomeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 5 Januari 1904. Leiden, 09 Januari. Do Maatschappij van Nijverheid, die reeda zoo menig bewijs gaf, dat de bevor dering der wolvaart in Nederland baar waarachtig doel is, heeft thans aan haar departementen verzocht een onderzoek te willen instellenlo. naar do mate, waarin Noderlandecho nijveren te lijden hebben van buitenlandsche conourrentie, ook in die ge vallen waa»r noch de prijs noch do quali- teit der goederen redenen opleveren om aan het buitenlandsche product do voorkeu, te geven 2o. naar de vermoedelijke redenen waarom dit moet worden geconstateerd en 80. naar do practische middelen om aan dit euvel te geinoct te komen. Het departement Leiden heeft aan een oommissie uit zijn midden, bestaande uit de heeren J. H. G. van der Weide, W. van Rossum du Chattel cn J. de Koster met mr. 1 A. J. Fokker als secretaris, opgedragen dit onderzoek voor te bereiden cn deze com missie heeft zich met een circulaire tot alle induebrieelen in het departement Leiden gewend, ten eindo te trachten van de onmid dellijk belanghebbenden do noodzakelijko inlichtingen te verkrijgen. Wij deelen gaarne op verzoek der commis sie mede, dat eiken industrieel, wien onwil lekeurig mocht zijn verzuimd een circulaire te doen toekomen, deze zal worden gezonden zoo hij zioh wendt tot den secretaris der oom missie, mr. A. J. Fokker, advocaat, Plantsoen 3, alhier. De Staatscourant van heden bevat het volgende Koninklijke besluit: Tot hoogleeraar in de letteren en wijsbe geerte aan do Universiteit, alhier, is be noemd om onderwijs to geven in de geschie denis, letterkunde, oudheden, instellingen, zeden en gewoonte der volken van den Indi- schen Archipel en in de physische aardrijks kunde van dien Archipel, dr. A. W. N iou wonhuis, officier van gezondheid ltrte klasse bij den militair geneeskundigen dienst in Ned.-Indië, than6 met verlof hier te lande. Voorte met ingang van den aanvang dier lessen door pref. Nieuwenhuis, dr. J. J. Ai de Groot ontheven van het onderwijs in die vakken cn belast met het onderwijs in de Chinecsche taal. Bij Kon. besluit is alsnog benoemd tot plaatsvervangend lid der commissie, die, te rekenen van 1 Augustus jl., gedurende dón jaar te Leiden belast is met het afne men van do praot-ischo examens van arts, dr. H. B. Semmelink, to 's-Gravonhago. Door wijlen den heer M. Sijmons, ci viel-ingenieur te Rotterdam, is aan het Hó- pital Wallon to Leiden gelegateerd de som van duizend gulden, vrij van rechten. In het Volkshuis" is deze week een tentoonstelling van reproducties in photo graph io van werk van Verrocchio en do doll a Robbia's. Verrocchio, de machtige, invloedrijke, veelzijdige kunstenaar, schilder, beeldhou wer in brons en in marmer cn goudsmid, dio in do laatste helft der vijftiende eeuw hij stierf in 1488 Florence hielp groot maken door zijn kunst. Luca della Robbia, do meest beroemdo van bet drietal Florentijnen van dien naam, Vorrocchio's tijdgenoot, wiens beeldhouw werk in marmer en in brons en in aarde werk nog de roem is van Toscane's hoofd stad. Van Andrea, zijn neef, die de bekendo ingebakerde» kinderen boetseerde van het Vondelingenhuis, is hier eveneens van het beste to ziern en Giovanni, uit een nog later geslacht, is aardig vertegenwoordigd met de reliefs in aardewerk van het gasthuis to Pistoja, voorstellende do werken van barm hartigheid. Weer een van die afgerende, bescheiden tentoonstellingen, intiem van karakter, zoo- als het „Volkshuis" er al verscheidene gaf, en die opnieuw doet zien hoe nauw ook in do latere middeleeuwen, kunst en kunstnij verheid met het volksleven verbonden waren. Ds. G. van Reencn, predikant bij de Gemeente onder 't Kruis te Zeist, die hot beroep naar de Christ. Goref. Gemeente te Loiden aannam, zal Zondag 8 April, des avonds 5 uren, afscheid van de Gemeente te Zeist nemen, en den volgenden Zondag zij a intrede doen te Leiden. De 3de Kamermuziek-Soirée van het Conservatorium-Kwartet, eerst bepaald op •20 Januari, is wegens de uitvoering van de Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst op dien datum, uitgesteld tot Vrij dag, 5 Februari a. s. Hier ter stede is opgericht de „Vercc- niging voor den Leidsehon Geld- en Effec tenhandel." Alle ter vergadering aanwezige commissionnairs in effecten traden toe. Tot bestuursleden werden verkozen de hee ren M. J. Eigeman (firma Lezwijn en Ei- geman), voorzitter; H. F. C. Gerlings (di recteur Lcidsche Bankvereeniging)H. P. Th. van Wensen (firma Van Wensen en Co.( en Aug. L. Reimeringcr (firma A. L. Rei- meringer on Zonen), secretaris. De sergcant-majoor-titulair J. J. Co lin, van het 4de bataljon 4de regiment in fanterie alhier, is door de regiments-com mandant aangesteld tot sergeant-majoor bij genoemd bataljon. De hoer C. A. van Gelder, van Oegst- geest, verwierf beden diploma A voor Stono- graphie (Riönts Balt). De Prins der Nederlanden keerde heden ochtend mot de boeren van zyn gevolg uit Beriy'n, iu de Residentie teiug. Dortsoh Geref. Kerk. Aangenomen naar Kampen door don heer D. O. Over- duin, te Lisse. De installatie van den nieuw benoem den vice-president van don Hoogen Raad, mr. A. A. do Pinto, zal plaats hobbcn Woensdag 20 dezer, des namiddags te 2 uren. Ds. P. Romijn, prod, bij de Ned.-Herv. Gemeente te Arnhem, zal in don loop van dit jaar emeritaat aanvragen. (A. C.) De schrijver der Haagsche kroniek in de ,,N. Gron. Ct." deelt mede, dat de kos ten der vertegenwoordiging van ons land op de Russische tentoonstelling (p.m. 6000) niot door do AJgeineene Rekenkamer zijn verevond, omdat zo niet op de Staate- begrooting zijn uitgetrokken en uit do On voorziene Uitgaven niet mogen worden ge dekt. Zooals men weet, waren do Nederlandscbo vertegenwoordigsters op die tentoonstelling mevrouw Van Harinxma tboe Slooten (com- miss.) en mej. Kuyper (secret.) La ter werd, ter bewaking van bet uit Neder land tentoongestelde, nog uitgezonden do heer Frankon, oud-hoofdcommissaris van politie to Amsterdam. Naar ,,De N. Ct." verneemt, hoeft pref. Hugo de Vries, van Amsterdam, van •den senaat der hoogeschoo) to San-Francis co (Californic) de uitnoodiging ontvangen om aldaar in den aanstaanden zomer voor leeraren, studenten en andere belangstel lenden eon reeks voordrachten te houden over zijn ontdekking op het gebied van de mutatie, het spontaan ontstaan van nieuwe plantensoorten uit oudo vormen. Prof De Vries heeft deze uitnoodiging aangenomen on stelt zich voor in het begin van Juni naar Amerika te vertrekken. De cursus zal ongeveer zes weken duren. Door de Rijksverzekeringsbank werd tot vóór korten tijd van de apothekers bij -de indiening hunner declaratie verlangd de overlegging van de afschriften der door hen voor rekening der Bank gereedgemaakte recepten. Op grond van art. 12 der wet op de uitoefening der artsenijbereidkunst werd hiertegen door do meeste apothekers bezwaar gemaakt. Naar de ,,N. R. O." verneemt, is thans een wetsontwerp in voorbereiding tot wijziging der pharmaceutischo wet, ten einde dezo moeilijkheid op te heffen. De 1ste luit. K. W. H. Jeltes, van het 4do reg. inf., die een cursus in artillerie- wetenschappen volgt bij het 1ste reg. vcb- tingart. te Utrecht, keert 1 Februari naar zijn garnizoen Gouda terug. Op initiatief yan don president der philologische Verceniging te Venetië, den heer Leopold Birio, consul van Nederland, worden tegenwoordig te Venetiö lessen in het Nederlandsch gegeven, waarvoor reeds twintig deelnemers zich hebben aangemeld. De Christelijke Historischo Partij (ontstaan uit con samensmelting van de vrije nnti-rev. partij on den Christ.-Hist, kiezersbond) is, gelijk gemold, gisteren te Amsterdam vergaderd geweest, onder lei ding van ihr. mr. A. F. de Savornin Loh- man. Na eon breede besproking werd een ont werp-reglement, opgemaakt doi do cen trale oommissie van advies, met eon onbe- duidendo wijziging vastgesteld. Daarna hield mr. H. Verkoutoren een rofora&t ovor „Onze methode van wetge ving." O.m. zette spr. uiteen, dat de wet gever niot met stelsels, maar met do be hoeften der Maatschappij moet rekening houden. Do groote wet van oorzaak cn ge volg mag hem geen oogenblik uit de ge dachte gaan. Wij moeten, zoido spr., wetgevers heb ben, die reeds aan do Academie nicü slechts deductief, maar ook inductief hebben lee- ren denken cn worken. De inductieve methode aldus besloot spr. moeit ook in Nederland tot baar recht komen, en eorst dan zal de Neder- landsehc wetgever zijn taak behoorlijk kun nen vervullen. Baron Schimmelpenninok van der Oyc, ofschoon voor een groot deed met den iu- loidcr mr. Verkouteren instemmende, kan niet toegeven, dat bij hot ontworpen van een wot een algemeen plan geheel kan ge mist worden, al is detailkennis zcot zeker zeer gowonecht. De heer Rahusen, van Utrecht betoogde, dat de ervaring het oninogeijko bewijst, dat de ervaring do dotais moot leveren, waaruit een wet moet voorkomen. Mr. Verkouteren zeide, dat ook hij boido methodes niot scheiden wil, maar nooit cn en door elkander wil laten worken. Jhr. mr. D. J. Do Goor, vain Rotterdam, sprak ovor don socialen belangenstrijd, ver dedigde de vakorganisatie, uitsluitend door do werklieden, tegenover den klas senstrijd der sooiaaJ-domocratdo. Daarbij dient in het oog gehouden to worden, dat daar alles onvolmaakt is, ook in do vak beweging nog veol veranderd en verboterd dient to worden, voornamelijk door onder wijs, dat niet alles gevaar is wat gevaar lijkt en dat tijdelijke reconvention ten niot als duurzaam werkende moeten besohrevca worden cn dat bet wezen Lijk gevaar dór vakorganisatie daar Ligt, waar het be- heorschi wordt door hot dogma van den klassenstrijd. Dit dogma alleen voroorzaakt conflicten en werkstakingen. Blijft de vak organisatie in het normaal spoor, gelijk do Christel ijken dat willen, dan ziot spr. er een kracht ton goede in. Aan hot debat werd vorder deelgenomen door de heeren Karres, Blich en dr. Vis ser, welke laatste vooral waarschuwde te gen onbillijko eischcn van loon e»n andere abnormaliteiten, die loiden kunnen en moe ten tot communisme De vergadcrig werd door dr. Van Noorb met gebod gesloten. Het stoomschip Antenor" arrivoerdo 17 Jan. van Singapore te Amsterdam; do „Feldmarschall" (uitreis) arrivoerdo 16 Jan. te Nomba88a; de „Itzohoe" van Java naar Amsterdam, vorirok 15 Jan. van Badagara; de „Oopack" arriveerde 17 Jan. van Java te Amsterdam; de „Oranje" van Amsterdam naar Batavia, arriv. 18 Jan. te Southampton; de „Lawoe", van Batavia naar Rollordam, pas- seorde 15 Jan. Penicho; de „Prins Willem V" arriveerde 17 Jan. van W. ludiö te Nieuw- York; de „Sindoro", van Rotterdam naar Ba tavia, passeerde 16 Jan. Sagres; de „Rotter dam", van Rotterdam naar Nteuw-York, pass. 17 Jan. Lizard; do „Koning Willem III," van Amsterdam naar Batavia, is 17 Jan. Point do Galle gepasseerd; de „Timor", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 17 Jan. te Genua; de „Ardjoeno", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 18 Jan. van Port Said; de „FJoria" vertrok 17 Jan. van Sabang naar Amsterdam de „Kedirf, van Rotterdam naar Java, pas- soerds 18 Jan. Kaap Blanc; de „Koning Willem I", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 18 Jan. Gibraltar; de „Prometheus", van Singapore naar Amsterdam, passeerde 16 Jan. Ponm. iiarar»woude. Zaterdag na Nieuwjaar ging G. fcs. mkoopen doen voor zijn handel in ellewaren. Niet ver van 'tmagazijn ver loor hij zijn beursje met geld. Eonigon tijd daarna was hij '6 avonds bij een zijucr bu ren, die uit do courant voorleest, dat cr bij deD burgemeester een beurs met ceaig geld terug te bekomen is. Den volgenden morgen naar de secretarie, om den burgo meester te spreken. Op het Raadhuis ge komen, kon hij 'tgeld precies opgeven en zoo kwam liij toevallig door ons berichtje te hooren voorlezen, in 't bezit van do ver loren som. Wie dus nog niet geabonneerd is op het „Leidsch Dagblad", moet zulks doen in zijn eigen belang 1 Do commissie tot wering van school verzuim op het dorp hield Zaterdagavond een vergadering tot bestuursverkiezing. Na dat hot jaarverslag, dat aan den gemeente raad moet worden ingezonden, door den se cretaris, don heer J. C. Vintges, was voor gelezen cn cloor do vergadering was goedge keurd, gaf genoomdo titularis to verstaan, dat hij voor een ovcntnoclo herbenoeming nie»t meer in aanmerking wenschte to ko- mon. Het secretariaat, zoo toondo hij aan, heeft, in den laatsten tijd vooral, steeds grootere drukte aangebracht on het is te voorzien, dat do workzaanihedon nog voort durend zullen toenemen. Do aanvraag der oommissie, om voor haar arbeid 6chodoloo3 gesteld te worden, heeft geen ander resul taat gehad, dan de verstrekking van kof fie cn sigaren, terwijl al do moeite, die do odministratio den secretaris bezorgt, niet dc minste belooning met zich brengt. Aan gezien do hcor Vintges nu binnen eenigo maanden toch do gemeente zal verlaten, zou hij het niet wenschelijk achten, dat op nieuw een verzoek om geldelijko belooning zou worden ingediend, daar misschien een paar gulden voor die maand of wat hem nog zou kunnen worden verstrekt en hij liever zou zien, dat zijn opvolgor dat voor deel genoot. De voorzitter, de heer A. Fort- gens, gesteund door de geheclo commissie, beproefde met krachtige argumenten den hcor Vintges van dat voornemen af to bron gen, aantoonendo, dat niettegenstaande den rijzenden Btroom van missiven en beant- woordingen ,do zaken der commissie thans zoo volmaakt in orde zijn, dat autoriteiten hun goedkeuring herhaaldelijk to kennen 8) ,,En daarna?" „Daarna maakte hij het een tijdlang heel goed en do wonden genazen mooi. Maar eindelijk begonnen de roode litteckens to jeuken en te zweren. En toen overviel hem do dolheid plotseling op oen verschrikke lijke manier. Dj toestand, waarin de man zich bevond, bad een steen kunnen ver murwen. Gewoonlijk lag hij op zijn bed en kreunde en kermde als een ziok dier, doch af on toe stond hij op en sleepte zich naar het raamen als hij dan de zee zag cn de kcele zeewind doo.- het open raam woei, werd het nog tienmaal erger. Hij heeft gehuild en aangegaan van belang 1 Dokter Kilkaddy zal toch zeker wel dik wijls vreeselijke dingen gezien hebben, maar tdie beeft er dikwijls bij gestaan zoo krijt wit als do muur daar, c=o do tranen vloei- dcD hem over de wangen, als hij zag, hoe de oude man moest lijden „Om de zaak kort te maken, mijnheer: ▼oor drie dagen is de oude man gcstorr*.n en heeft al zijn have en goed aan den Joh ter nagelaten. In het testament heeft hij nog verordend, dat de begrafenis eenvoudig moest zijn: nu, daarin hebben de buren hem gaarne den zin gedaan. „Maar daar hoor ik Marie roet de scha len do trap opkomenik hoop nu maar, dat u alios smaakt", zeide vrouw Muidoorn. De vriendelijke waardin liep nu nog be drijvig heen en weer en vermaande den heer Beek, het eten niet koud te laten wor den, waarop deze bereidwillig inging. De ootolot was uitstekend gebakken, de thee sterk en heet, kortom, Beck at cn dronk met het grootste genoegen; hij had onder alle omstandigheden een gezonden eetlust Vrouw Muidoorn liet zich niet lang smee- kon een kopje thee met hem te drinken en werd daarbij 6teeds mededeelzamer. Zij had innig medelijden met Malachy Kirwain cn zijn verloofde, Mary Cassidy, die zulk eon bittere teleurstelling hadden ondervon den. ,,Zij is het aardigste kleine ding in den geheelen omtrek", zeide zij, ,,en even braaf ahr mooiGods zogen over haar I Men weet niet, wat men van de geschiede nis moet denkenbesloot zij eindelijk, na dat zij een goed uur aan één stuk had doorgepraat. ,,De dokter is zeker een zeer goed en vriendelijk man, maar voor do jonge measchen is het toch hard, dat moet ieder toegeven." In zijn slaapkamer, welke het uitzicht had op de zee, sliep Beek uitstekend. Toen hij 's morgens wakker werd, proefde hij een ge zonden zoutemaak op do tong en ademdo met wellust do frisschc zeelucht in. Vóór hot ontbijt nam hij een bad en daar na ging hij op zijn wiel een tochtje maken, terwijl do zonderlinge geschiedenis van den vorigon avond hem nog door het hoofd spoelde. Ean kostelijke friechheid lag over het landschap, dat door do stralen der zon werd gekoesterd. Den geheelen dag reed hij borg op, berg af, op effen wegen, zooals do wielrijders dio pref oreeren. Toen hij 's avonds op zijn gemaöc de lange, steile hel ling, waaraan de stad ligt, afdaalde, had hij do zon in den rug en op den witten weg ging zijn lango 6chaduw voor hem uit. Toen hij zoo een oind had gereden, ren de plotseling een hond over den weg. Beek draaide do stuurstang zoo scherp, dat dio hem in do hand bleef. Hot rijwiol vloog nu in zig-zag-lijnen don sbeilen weg naar be noden af, zoodat Beek bijna uit den zadel was geworpenmi3ar hij hiemde zich vast en remde do fiets door tegentrappen, ter wijl hij met zijn geheelc gowicht op de po- dalen stoundo. Zoo lang heb maar rechtuit ging, was hij veilig; maar halverwege maakte do weg een scherpe bocht land waarts, terwijl do rotsen aan den anderen kant wel honderd voet diep loodrecht naar do zee afliepen. In razende snelheid reed do velo rechtuit; de raderen wipten en spron gen van den grond en Beek kon tusschen do klippen door het water zie»n glinsteren Hij zag heel goed in, dat hij niet in 6taat zou zijn, zijn. rad zulk een scherpe wending to gevon, daar hij geen ander stuur bezat dan zijn eigc-n gewicht; maar de poging moest gewaagd worden, hot ging om levon of dood. Maar nu gaf hij ook de laatste hoop op want midden op de baan van het naar be neden 6uisende wiel sprong een man, dien de rotsen verborgen hadden. De wielrijder schreeuwde hem toe, maar de man bleef 6tokstijf staan, waar hij was, en benam hem de eenige kans op redding. Beek wilde zich uit den zadel werpen, als zij tegen elkaar aanstootten, maar dc man sprong plotse ling tor zijde, en toen het rijwiel hem voor bijvloog, greep hij heb onderstel met één hand, terwijl de andere het zadel vasthield; daarbij boog hij zich voorover om den 6toot te ontvangen. Met inspanning van al de 6picren van zijn jeugdige, krachtige gestalte bracht hij dicht bij de helling van do rots d« fiets tot staan. In een seconde was Beck or afge sprongen en wendde zich dankend naar zijn redder. Het voorkomen van den man, die ala een Grieksch athleet met gebogen hoofd en voorover gebogen lichaam do botsing had weerstaian, was he>m bekend voorgeko men. Nu 6loeg deze zijn schitterende don kerblauwe oogen op, keek hem open aan en glimlachte vriendelijk, waarbij zijn witte tandon te voorschijn kwamen. Nu wist Beek dadelijk, dat het Malachy Kirwan was. „Zonder uw hulp was ik naar beneden gestort", da-t was alles, wat Beek zeido Maar hij had zeer veel warmte in dien kor ten zin gelogd. „Ja, hot scheelde niet veel," antwoordde de jonge man met een zeer aangename stem en een Icrsch aocent. „Sta mii toe», ik ben zelf wielrijder," met die woorden paste hij de stuurstang, welke naast do rem hing, in de loodrechte buis en had in een secon de de ver rade rlijTce mooTsohroof met don sleutel vastgezet. „HaJrtelijk dank!" zqide Beek, „maar ik heb geen lust dadelqk weer op te stijgen/' Zij wandelden dus samen den heuvel af en het duurde geen vijf minuten of Mala^ chy Kirwan vertelde van zijn privaat-aan gelegenheden alsof de toevallige metgezel zijn boezemvriend ware. Als hij wou, kon Paul Beek zoo deelnemend en belangstel lend zijn, dat men hem de diepste gehsi men toevertrouwde. Malachy Kirwan had natuurlijk niet zulk een hoog denkbeeld van dokter Kil kaddy als de weduwe Muldoorn. Volgens zijn mccning had dokter Kilkaddy hem hefc eerst overreed, tot do landliga toe te tre den, en daarna heimelijk zijn oom er mede in kennis gesteld, dat zijn neef zich doaroij had aangesloten, „Maar, wat helpt alle gejammer, als de molk ovorgestort is, of hot strijden er ovor, wie dat gedaan heeft I Over acht dagen ga ik naar Amerika. Ik heb nog juist genoeg voor don overtocht en voor een bescheiden begin in do nieuwe wereld, en mijn ver loofde wil wachten." Nu putte de openhartige man zich in loftuitingen over zijn meisje uit cn Beek luisterde met do vleiendste opmerkzaam heid. Bij de voordeur van vrouw Muldoorn na men zij als oudo vrienden afscheid van elkaar. Malachy mooet den heer Beek belo ven overmorgen met hem te dinceren. „Ik ben ook in Amerika geweest," zeide hij, „en zou u een paar aanbevelingsbrieven kun nen meegegovcn als u er werkelijk heen-, gaat." „Als ik gal" zoido de ander mot een droefgeestig lachje, „u bedoelt zeker, wan neer ik gal" „Nu, wat roij betreft wanneer; maar ik vind als veel beter. Dus tot vijf uur niet waar?" Bock ging dien avond niet meer uit. Na tafel bleef hij bij het open raam zitten, rookte en staarde op de onmetelijke zee, totdat hij naar bed ging. Toen hij den volgenden morgen aan hefc ontbijt kwam, hinkte hij een weinig, wat vrouw Muldoorn dadelijk bemerkte. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1