Wekeiyksche Kalender. Raadgeving. ALLERLEI. Paarden en muziek. Een speelt.-^- in een renstal is niet alleen aangenaam oor den stalwacht, maar ook voor het paard, zoc luidt een bericht uit Engeland. Een steeplechase-trainer had in de box van de vijfj ige „Eire Island" zulk een inuziekinst geplaat t, om h^t n^ard kalmer van temperament te doen worden. Het middel schijnt goed gewerkt te heb ben, want de merrie was onlang9 in staat •en steeplechase en een hordenren te win- Ben. De kalmeerende macht der muziek op mensehen en dieren is een oude bekende ge schiedenis: een Orpheus als zelf spelende en koning David als voor zich latende spe len, zijn daarvoor de oudste bewijzende toepassing daarvan op renpaarden is ech ter nieuw. Zondag. Do besten waren steeds zij, die het geluk begrepen van in de meerderheid te verdwij nen en al strijdende één hart en ziel te wor den met de menigte. !M naming. Teleurstellingen zijn de stations, waar wij toeven om nieuwen moed en nieuwe hoop in te nemen. ftlnftdag. De vrouwen beminnen kracht zonder ze na te volgen; de mannen teederheid zonder ze te beantwoorden. 4> WoeitHdag. Als de gekken ter markt komen, krijgen de kramers geld. Wij zijn verplicht een goed gebruik te ma ken van de gaven, die ons verleend zijn. V rijdar;. De verplichting om onzen goeden naam te bewaren en dat te zijn, waarvoor men ons houdt, doet onze natuurlijke lafheid een zacht geweld aan. Kalordag. De zucht tot meedoen in deez' dagen Heeft menig burgerman Zoo ver geholpen, dat zijnedele Nu niet meer mee doen kan. Hot schimmelen van inkt. Men vermijdt het schimmelen van inkt door er eenige droppels k&rbol- of salicyl- zuur bij te voegen. Wanneer men inkt verdunnen wil, moet men dit met gedistilleerd water doen, daar .door ongedistilleerd water de inkt bederft. RLiCEPT. Soep van gelerapen met rftst. Vier groote rapen worden geraspt, met drie dunne sneden rauwe ham, een stuk boter en e.n lepel vlceschnat gaar gestoofd, 'daarna tot pap geroerd cn zooveel bouillon toegevoegd als men noodig heeft voor zes personen. 52 gram ingedampte rijst moet er daarna gedaan worden en men kan ook de soep met eierdooiers binden. De scholier der toekomst. Evenals alle goede dingeD kunnen ook de - gezondheidsmaatregelen van den nieuwerea tijd bespottelijk worden gemaakt. Zoo deel de een Engelsch tijdschrift het volgend ge sprek mede tusschen een schoolknaap der toekomst en zijn onderwijzeres: Tommy, ben je gevaccineerd?" ,,Ja, juffrouw." „Is jo blinde darm weggenomen?" „Ja, juffrouw." „Heb je een bewijs van inenting tegen kroep, roodvonk en mazelen?" „Ja, juffrouw." „Is je twaalf uurtje gepakt in een anti septisch zakje?" „Ja, juffrouw." „Heb je een eigen gezondheidsleitasch en een gedesinfecteerd drinkbekertje?" „Ja, juffrouw." „Draag je een kamferzakje om den hals en een met lucht gevulden reddingsgordel en geïsoleerde guttapercha-hielen voor het oversteken van den electrischen tramweg?" „Ja, juffrouw. Dat heb ik allemaal." „Heb je een levensverzekeringspolis tegen al de lasten van den ouderdom?" „Ja, juffrouw." „Dan moogt ge uw pet hangen aan dien geïsoleerden haak en beginnen met het lee- ren van je les in het 34ste deel der „Ge zondheidsleer voor de Jeugd" Van den regen in den drop. Hij (ge ërgerd): „Kindlief, laten we toch niet zoo lang voor dien hoedenwinkel staan kijken. Zij: „Je hebt gelijk, mannetje 1 Laat ons naar binnen gaan Een Salomo. Dame (tot politie-agent): „Wat! U wilt mij bekeuren, omdat i1* voor dat hollende paard op het grasperk ben ge vlucht? En als dat paard mij nu overreden had! Wat dan?" Politie-agent (lakoniek): „Dan had ik den koetsier bekeurd." Jantje: „Vader betrapte je, dat je een van zijn sigaren rookte. Kreeg je toen smeer?" Pietje: „Was het maar waar geweest!" Jantje: „Wat dan?" Pietje,,Ik moest de sigaar heelemaal oprooken." Vader: „Wat zag je er monsterachtig uit, toen je daar straks in het donker in de voorkamer zat." Dochter: „Monsterachtig, pa? Hoe be doelt u dat?" Vader (ondeugend): „Wel, twee hoofden op één paar schouders." Ondoordacht. Onderwijzer (tot een leer ling, die zonder excuus thuis is gebleven): „Jan, waarom ben je gisteren thuis geble ven Jan: „Mijn ouders vierden hun zilveren bruiloft." Onderwijzer: „Als dat weer gebeurt, blijf je een uur na, hoor SCHAAKOPGAVE. Zwart. abed e fgh Wit. Wit begint en geeft In twee zetten mat. [Oplossing in het vólgend Zondagsblad."] Verstrooid. De kapitein houdt appèl. Ofschoon de soldaten geen geweer hebben, commandeert hij: „Op schouder geweer 1" De sergeant-majoor gaat naar den kapi tein en zegt fluisterend: „Kapitein, de man schappen hebben geen geweren." „Die dromrnelsehe verstrooidheid," mompelt de kapitein„Zet af geweer 1" „Zeg eens, waarom noemen ze deze étage nu de bel-étage? Alle étages üebben immers een bel Een lieve zoon. Vader: „Fritsl Ik ben voornemens om stil te gaan leven, dan kunt gij mijn zaken overnemen." Zoon: „Zou het niet beter wezen, vader, dat u nog eenige jaren flink doorwerkte, dan zouden wij beiden stil kunnen gaan le ven 1" Onderwijzer: „Wat weet ge van de regee ring van Keizer Karei V?" Jongen: „In zijn rijk was het altijd Zon dag." Overdrijving. A.: „Wat heeft die Mei er toch reuzig groote voeten." B.: „Ja... ik geloof, dat die bij iedereo stap voelt, dat de aarde rond is." Heerlijke lucht. Vreemdeling: „Er zwerven opmerkelijk veel vagebonden in de ze streek rond." Inwoner: „Ja, ziet u, dat is vanwege de heerlijke lucht... Er is hier een jeneversto kerij in de buurt". Niet zoo bedoeld(Proces-verbaal van den dorpsveldwachter aan den burgemees ter): „Aan de vechtpartij heeft vooral deel genomen een boer, die met een bierglas op het hoofd is geslagen. Zijn toestand is ho peloos, daar hij zich onder behandeling be vindt van den dokter alhier." Boosaardig. Op de deur van een con certzaal, waar juist een weldadigheidscon cert werd gegeven, was een bord aange bracht met het opschrift: „Honden mogen niet in de zaal worden meegebracht "Na af loop van de uitvoering stond er onder ge schreven: „De Vereeniging tot Dierenbe scherming." Antwoord op do Vraag inzake het strftken van boorden en manchetten met behulp van spiritus. In plaats van den thans gekleurden brandspiritus gebruike men zuiveren spi ritus (alcohol van 25 pet.), bij iederen dro gist of apotheker verkrijgbaar. Oplossing van het Raadsel in hel vorig Zondagsblad: Been een. OUD. Een straal van het scheidende zonnelicht Valt schuin door het raam in het oude ge- 8 [zicht Van 't moedertje, dat zat te droomen 7 Van tijden, die gingen, die komen. Veel zon Bcheen er niet op haar levenspad. Ze heeft reeds als kind veel zorgen gehad. Ze had weinig tijd om te spelen, b Ze waren thuis met zoovelen. 4 Maar later kwam er een tijd van vreugd, Die 't moedertje nog als gisteren heugt: 2 Aan 't hoofd van haar eigen talrijk gezin Was groot ieders geluk bij 't kleine gewin. 2 Ze staat nu alleen en ze werkt nog getrouw, In avondnevel en morgendauw, 1 Maar niet met den moed van voorheen, Toen de zon op haar levenspad scheen. Nu is zo oud en ze rustte zoo graag Uit in het zonnetje, zooals vandaag; Maar 't broodmandie zou het gauw merkeD, Als 't moedertje ophield met werken.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 16