ST AOS-GEH08RZA AL. Der Freischütz, Vrijdag 8 Januari. A0. 1934. feze (jCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. „De Nederlandsche Opera", Offieieele Kennisgeving. flo. 13459 LEIDSCH DAG-BLAD PRIJS DEZER COURANTl ▼ooi Leiden pei treek 9 Oenta i pei 8 maanden 1.10. Buiten Leiden, pei loopei en waai agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post 1.85. PRIJS DER ADVERTKNTILNI Van 16 regels f 1.06. Ledere regel meer 0.17|. - Grootere letter» naai plaatsruimte. - Kleine advertentiën vaD 80 woorden 40 Oenta oontant i elk tiental woorden meer 10 Oenta. - Voor ket tncasseeren wordt A 0.06 berekend. DONDERDAG 14 JANUARI, DES AVONDS TE HAEFACHT, Romantische Opera in 8 Bedrijven (6 Tafereelen) TK QEVBN DOOB Tan den Stadsschouwburg te Ajnsterdam. Wy bloden onzen Abonnés thans wederom een avond vol muziekgenot aan, tegen de bekende, zoo laag mogelijk gestelde prijzen. Het Proefschot, zooals de vertaling luidt, wordt door „De Nederlandsche Opera" uitetokend opgevoerd. In verschillende bladen werd do opvoering zeer geprezen en het orkest uit ongeveer 40 man bestaande zal ook hier volledig mede vr erken. Eon avond dus, die veel belooft! Maandagavond wordt het Bewijs in ons blad afgedrukt, waarop de Abonnés plaatsen kunnen nemen, echter niet vroeger dan Dinsdagmorgen te 9 uren. De prijzen zijn: Eerste tien rijen middenvak, .ft. zijvakken. —.75. Volgende tien rijen—.50. Daarachter en balkon—.35. |j^ Plaatsbespreking 10 Cents per plaats, docü niet verplichtend. Morgen komen dus de teekenlngen (onge kleurde) van de meer jeugdige teekenaars aan de beurt om in de Vestibule ter bezichtiging te worden gehangen. WU vermoeden, dat deze niet minder de belangstelling zullen opwekken, maar drukken den ouderen jongens op het hart, by het uit spreken van hun oordeel te bedenken, dat deze teekeningen door zeer jonge dilettanten zUn vervaardigd en dus niet zóó goed kunnon syn. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het adres van W. M. TACONIS Szn., houdende verzoek om vergunning tot oprich ting van een boekdrukkerij gedreven door een gasmotor van 5 p.k., in het perceel Mare<iyk No. 15/17, kad. bekend Sectie L No. 886, 477 en 478; Gelet op de artl. G en 7 der Hinderwet; Geven by deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek mot de byiagen op de Secretarie dezer gemeente tor visie gelogd Is; alsmede, dat op Vrydag 22 Jan. a s voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen dat verzoek ln te brengen. Burgomeos'or en Wethouders voornoemd DE RIDDER, Burgemeester. VAN HE\ST, Secretaris. Leiden, 8 Januari 1904. Nieuwe wettelijke bepalingen in zaes kleinhandel in sterken drank. II. (Slot). Zooals wy reeds In ons eerste artikel op merkten, wordt voorgesteld, de uitstervings methode op de overcompleete vergunningen toe 'te passen: Inderdaad een gunst voor do ver gunninghoudors, want recht hebben zy met fhet oog op de geschiedenis der wet van 1881 Diet. Die gunst wordt zelfs verhoogd, door het overigens biliyke voorstel, om aan de weduwe der vergunninghouders, die voor 1909 over- lyden, het recht te geven om tot 1910 het bedryf voort te zetten. Maar er 6taat ook nog al wat tegenover. Immers, het nu gecombineerde bedryf van tapper en slyter by kleine hoeveelheden, wordt gesplitst en vóór 1 Mei 1905 zal, volgens bet ontwerp, de vergunninghouder moeten beslissen, of hy het eene of het andere be dryf zal kiezen. Wordt hy slyter, dan kan by verkoopen in hoeveelheden van minstens een halren liter, in gesloten en van metalen stoppen voorziene flesschen, kannen of kruiken. Uit dezen maatregel moet naar onze mea ning noodzakelyk voortvloeien, dat het aantal slyters in kleine hoeveelheden zeer zal ver minderen en dat het dus, met het oog op het verbod om minder dan een halven liter te verkoopen, moeilyk zal worden om, zooals thans, vry algemeen, zeer kleine hoeveel heden voor gebruik elders, te bekomen. Het doet daar by niets tot de zaak, dat er gedu rende de eerste jaren nog vele slyters zullen zyn, omdat de zoogenaamde vryo slyters voorlooplg het recht behouden om van af twee liter te verkoopen. Langzamerhand verdwynen deze toch ook. Gevoelt men niet, dat door een en ander het gevaar voor wetsontduiking ontzagiyk groot wordt? Als men nergens minder dan e»n hal ven liter voor gebruik buiten de tappery kan bekomen, dan zal men midaelen en wegen zoeken om ae toepassing dier bepaling te ontgaan en daartegen zullen de weinig afdoende maatregelen tegen den clandestlenon verkoop, in het ontwerp vervat, stellig mach teloos biyken. Hot ontwerp vraagt minder naar het aantal gelegenheden om drank te bekomen, maar is niet onverschillig voor de vraag, door wlen en op welke wyzen en tyden er verkocht wordt. Men heeft dit zeer geprezen en er is werke- ïyk veel voor te zeggen, tot op zekere hoogte alihans; maar men verwachte er toch ook weer niet al te veel van. De dranklocaliteiten zullen, althans wat de nieuwe betreft, moeten liggen geiyk met de straat en van buiten af geheel inzicht moeten geven. By algemeenen maatregel van bestuur kunnen voorts aan de localiteilen elscheu worden gesteld met betrekking tot ruimte, licht en lucht. Van het bedryf zullen uiige sloten zyn zy, die binnen vyf Jaren de wet herhaaldeiyk overtraden, personen, die zelf of wier gezin te kwader naam en faam bekend staan, enz. Het gebruik van sterken drank na zeker uur van den avond en vóór zeker uur van den morgon, moet volgens het ontwerp worden tegengegaan. De gemeentebesturen moeten op de gewone werkdagen het tappen gedurende minstens acht uren toelatenmaar kunnen dan ook zelf de uren van aanvang en sluiting bepalen, mot dien verstande dat voor het go- hee:e Ryk als algemeens maatregel de bepaling geldt, dat niet mag wordeu getapt na elf uren 's avonds en vóór zoven uren des ochtends. Verder wordt door het ontworp voor het ge- heelo land het tappen verboden op Zondag vóór twee uren 's middags en de gemeente besturen kunnen dit verbod tot den geheelen Zondag uitstrekken en ook tot andere byzondere dagen, zooals lotingsdagen en nationale feestdagen. Wy vreezen, dat de nationale feestdagen zonder oen enkel borreltje veel van hun karakter zouden verliezen, maar raeenen dan tevens er op te moeten wyzen, dat het drlDken niet zal worden nagelaten omdat een dorgeiyk verbod bestaat Hazardspelen zullen in tapperyen niet worden toegelaten, en in by koDinkiyk besluit aan te wyzen gomeenten zal dat ook het geval zyn mot vertooningen en gezelschappen ten vermaken van het publiek, ln diezelfde ge meenten zullen vrouwen (echtgenooten en Inwonende dochters daaronder niet begrepen) gedurende de uitoefening van het bodiyf geen dienst mogen doen in de localiteiten of van wege don houder van het bedryf aanwezig zyn. Men kan met dit alles vrede hebben of bet althans tameiyk onschuldig noemen. Veel uitwerking zullen al dia bepalingen stellig niet hebben; maar er is een nieuwigheid in het ontwerp, waarmede men het maar niet zoo dadeiyk eens kan wezen. Wy bedoelen de nabootsing van het zoogenaamde Gothen- burger stela 1 Dat Goihenburger stelsel, ln het noorden inheemech, komt daarop neer, dat het drank debiet geraakt uit handen van hen, die het verkoopen van sterken drank als een gewooa bedryf uitoefenen, en daarentegen komt m handen van hen, die niet handelen uit per- sooniyk winstbejag, io de uiterste conse quentie zelfs in handen van drank bestrijders. Volgons het ontwerp kunnen er vereenigin- geo worden opgericht, die wel beoogen ver koop van sterken draDk in het klein; maar die de daarmede te behalen winst slechts tot op zekere hoogte zeiven genieten, terwyi de meerdere winst, volgens by de statuten vaat te stellen regelen, ten algemeenen nutte wordt besteed. Zulk een vereeniging nu (in steden met moor dan honderd duizend zielen kunnen er zelfs meerdere bestaan) krygt voor de ver gunning den roorrang boven alle pariiculiere gegadigden, wanneer een vergunninghouder zyn bedryf sluit of overiydt en alle slyters binnen het minimum zyn teruggebracht. Lang zamerhand kan dan zulk een vereeniging inde gemeente d«n drankhandel geheel of ten deele in handen krygen, ten einde het kwaad zoo onschadelyk mogeiyk te maken. Wy zyn vast overtuigd, dat men zich van de toepassing van een dergeiyk stelsel illusies schept. Dat vereenigingen als de bedoelde zullen worden opgericht, betwyfelen wy niet; maar zy staan voor de keus om, óf met de andere vergunningen te concurree- ren, maar dan moedigen zy het drankgebruik juist aan; óf de lokalen zoo ongezellig moge- ïyk te maken, geen biljart te plaatsen, enz.; maar dan verloopt de zaak in een ommezien. Het laatste is eerst dón mogeiyk, wanneer men alle vergunningen in banden heeft, en zoo ver zal hot nooit komen. Drank verkoopen om bet gebruik van «irank te bestrijden; winst to makon ten behoove van eenlge zaak van openbaar nut, terwyi het doel medebrengt om zoo min mogeiyk winst te mAken, dit zyn ln ons oog tegen- stiydigheden, die zichzelf veroordeelen. Het ontwerp bevat verschillende kleinere bepalingen, waarvan de strekking onmisken baar goed is, zooals, behalve sommige reeds Opgenoemde, het verbod van uitbetaling van loon in tapperyen, van toolating van zeer jeugdige personen daarin zonder geleide, dat vau vergunningen te verleenen aan rechts personen (naamlooze vennootschappen), waar van het groot-kapitaal zich van do vergunnin gen meester maakt; enz. Over 't algemeen genomen zyn wy echter niet overtuigd, dat de bepalingen van het ontwerp wezoniyke, afdoendo verbeteringen zullen aanbrengen en dat het óf te veel óf te weinig geeft. In leder geval zal er nog wol heel wat.... alcohol getapt worden oer het ontwerp ln hot Staatsblad staat. Zonder veel slryd en onge- wyzigd komt hot er zeer zeker Diet in. Leiden, 8 Januari. Woensdag 27 dezer, 's namiddags te twee uren, zal de opvolger van prof W. C. van Manen als hoogleeraar in de godgeleerdheid aan de ryksuniversiUit te Leiden, prof. dr. Lake, zyn ambt aanvaaarden met het uitspre ken eener redevoering in het groot auditorium van bet universiteitsgebouw. Wy vernamen verder, dat de hoogleeraar zich dezen maand hier motterwoon komt vestigen in eon der nieuw gebouwde heerenhulzen aan den Zoeterwoudschen Singel. Naar wij vernomen, is het dinor, dat onzen Raad a. a Zaterdag 9 Januari in ,,Lion d'Or" den burgemeester zou aanbie den, wegens ongesteldheid van den laatste tot nador te bepalen datum uitgesteld. In den boezem dor onlangs alhier op gerichte vorooniging van Friezen, die thans ongeveer 150 lodon telt, is nu ook een zang- vereoniging gevormd, die zich zal toeleggen op het beoofenon on ton gohoore brongen van uitsluitend Frlesche liederon. De vereeni ging beeft eon veertigtal leden en staat onder de bokwamo leiding van den heer W. van Erp, kapelmeester van het 4do reg. inf. alhier. Door andere leden der vereeniging wordt een tooneolspel Aldorljeafdo" (Ouderliefde) in studie goDomen dat in dit seizoen nog zal worden opgevoerd. Biykens een advertentie In dit nummer is do galory voor het Concert dor „Leidsche Concertvereenlglng" op Woensdag 18 Januari as. met uitsluitend voor deleden van „Kunst na Arbeid", maar tevens toegankeiyk gesteld voor werklieden in het algemeen togen zeer lagen prys. Dit zal oogetwyfeld «en welkome tyding voor velen zyn. Voor Leidon is een herinneringsdag ongemerkt voorbygegaau. Onze beroemds burgemeester Pieler Adrlaanszoon van der Werf is nameiyk den 6den Januari 1604 overleden. Dat was dus Dinsdag li. 800 jaar geleden. Een onzer lezers vond dit gisteren in een boekje opgeteekend, jammer niet op den dag zolvon of daarvoor, al is een sterfdag ook geen feestdag. Wy ontvingen het eerste nummer van „De Leidsche Kantoorbediende", orgaan van de afdeeling Leiden van den Natlonalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden in Neder land, dat den laten en 15den van iedere maand by den heer Eduard IJdo zal ver- schynen en gratis worden verzonden aan do leden der afdeeling Leiden. Do redactie zal worden gevoerd door de heeren H. Haaksma, W. C. Hemerik en A. J. Larabrogtsode administratie door den heer H. Vorver, hierin bygestaan door den heer B. H. Zwart; de hjer F. H. Kriek neemt op zich de regeling der advertentloa, mej. Octavia Parmentior zal do recensies geven over uil gekomen boeken, terwyi de hoeren J. A. W. Aalboisberg en Joh. W. F. Laman de Vragenbus voor hun rekening nomen. Het eerste nummer ziet er naar het uiter- ïyk heel goed uit en de inhoud is afwisselend. Naar wy van terxyie vernemen, zouden zyn aangezocht om zitting to nemen In de redactie van „Ons Tydschrift" de heerendr. J. y. d. Yalk, te Rotterdam, J. Lens, te Leiden, G. van As, te Haarlem, en dr. J. O. de Moor, te Breda. Enkele dezer heeren hebben het verzoek reeds aangenomen. De heer A. J. Hoogenbirk, de tegenwoordige hoofdredacteur, blyft waarschyniyk aan de redactie verbonden. (De St.) Te Rotterdam zal op 21 Januari a. het 25-jarig bestaan der Unie (Een school met den Bybel) worden gevierd. Aaa den avond vao dien dag zal er een openbare byoenkomet worden gehouden, waar door Ds. Wisse, van Leiden, daartoe door het bestuur uitgenoodlgd, do feestrede zal worden gehouden. H, M. de Koningin, die gisteren weder om was gaan schaatsonrUden, Is hsden met Miss Saxton Winter, oud gouvernante van H. M. in open landauer uitgereden. In „Musis Saorum" to Schiodam is do eerste anti-revolutionaire partijdag in het district Schiedam gehouden, welke bijeen komst was uitgeschreven op initiatief van de anti-rov. Propagandaclub „Groen van Prinsteror" on georganiseerd door het lo caal kiceoomitó on do besturen der anti-rov. vereenigingen. Nadat do voorzitter van hot kieeoomité, ds W. W. Meynen, van Oversoliie, de ver gadering met gebed had geopend en een ge deelte uit den bijbel had voorgelezen, sprak hij eenigo oogenblikken naar aanleiding van de woorden „hetgeen ik u zog, dat zeg ik allen: Waakt." Vervolgens werd aan dr. Kuyper een te legram gezonden van den volgenden inhoud: „Dr. Kuyper, Den Haag. De centrale anti-revolutionaire kiesvor- eeniging „Nederland en Oranje", district Sohiedam, vergaderd tot hot houden van een partijdag in Musis Sacrum", gedenkt uw rijken arbeid voor ons volksloven, brengt u do betuiging van haar vol vortrouwen on haar warme sympathie en bidt u toe do hulpo Gods in het tegenwoordig regeeringB- beloid." Daarna hield de. O. W.J, van ^ummol, van Delft, een bespreking over „Onze begin selen in de regeoringspractijk" Spreker weee er op, dat de togons.andera van do tegenwoordige Regecring alles afkeu ren wat van dit Ministerie komt, doch dat daaruit niet afgeleid kan worden, dat de aanhangers alles goedkeuren; hot gaat niet om een politiek van belangen, maar van de beginselen. De vragen: „Zijn onze beginselen wol be rekend op de praotijk" en .oet ons pro gram niet herzien worden of kunnen we op den afgelegden weg voortgaan", bchooren flink ondor de oogen te worden gezien; bij do aftreding van het Ministerie moet de partij nog de partij zijn en do beginselen mooten de beginselen blijven. Ten slotte werden alle onderdeden van het werk dor Regeering in verband met het program besproken: Zondagsrust, onder wijs, drank, loterij, tariefsherziening, snel- vuurgeechut, koloniale en sociale quaestie, en verder gewezen op de wetten, uit de so ciale quaestie voortvloeiend, arbeidswet, ar- bcidereoontract, vakonderwijs, ouderdoms- verzokering, armenwet, wijziging wet lager onderwijs, enz. Eindelijk trok spreker de oonolus.o, dat het nu slechts velddienst ia welke wordt ver richt, dooh de oorlog eerst in Juli 1905 zal uitbreken; reeds dozen winter moeten de toe bereidselen gemaakt worden, om don vol genden winter gereed te zijn, dan moot men met allo man en alle macht aan het werk; het ministerie zal dan 4 jaar gezeten heb ben, en indien er nog 4 jaren bijkomen, zal hot vaster zitten en den tegenstanders moer moeite kosten dan nu; on daartoe moeten alle anti-revolution ai ren de handen ineen slaan en de Rogeoring kunnen rekenen op steun van de gohcole anti-revolutionaire partij. Van de gelegenheid om van gedachten to wisselen, maakte niemand gebruik; luid ap plaus bedankte spreker voor zijn rede, waarna hij om twaalf uren de morgen-verga dering met dankzegging sloot. In do namiddag-vergadering hield mr P. A. Diepenhorst voor dc goed gevulde zaal een rede oveir „Socialisme en Liberalismo", waarbij hij zijn onderwerp splitste in: a Het socialisme; b. De zwakke positie der !i beralon begenover het sooialismc; o. Hoofd punten van don strijd tegen het e al isme. Bij het eerste punt gaf spreker een over zicht van de geschiedenis van het .socialis me on besprak hij de versohillende theorieën dor socialisten, enz. Door eenige voorbeelden o.a. uit dc dagen der spoorwegstaking betoogde spreker do zwakheden van hot liberalisme in den strijd mc. het socialisme, waardoor hij tot de oon- cluaie kwam, dat de geestverwantschap tusschcn uooiali&me en liberalisme onmis kenbaar ia. Do strijd tegen hot socialisme wordt door de anti-revolutionairen gevoerd hoofdzake lijk door het geloof: 'fc is een voortdurende strijd tussahen geloof en ongeloof. Een daverend applaus loonde apreker'a rede. Van de gelegenheid, die bestond om vra gen te stellen, maakte de heer Do Heer, nit Vlaardingen, gebruik. Den heer dr. J. van Leeuwen, uit Schie dam (soc.-dem.), die ook het woord vroeg, werd dit geweigerd, omdat ook in deze ver gadering, evenals in die van doe morgens, slechte door geestverwanten vragen gesteld mochten worden. De openbare avondvergadering, welke werd gehouden in de groote zaal der offi- oioren-vereeniging, was bestemd voor een lezing van prof. mr. D. P. D. Fabiua, van Amsterdam, over Wezen en praktijk der V rijzinni ghoid. Ook thans was een groot aantal belang stellenden saam gekomen. Na een overzicht te hebben gegeven van den omvang der vrijzinnigheid, besprak spreker de beteekenis van hot woord, dat o.a. Groen van Prinsteror noemde „vrij van hooger gezag," terwijl mr. Van Lcnnep al les waar „vrij" aan gekoppeld kon worden, als iets ongunstigs beschouwde. Spreker noemde het onderscheid tusschcn protes tant en katholiek niet zoo groot als het ver schil tusschon een van beiden en den vrij zinnige, waarvoor spreker verschillende voorbeelden aanhaalde. Van do gelcgenhoid tot debat mook.te ge bruik de hoor Hormans, propagandist der S.-D. A -P. Deze vroeg den spreker ecu en ander ovor vrijzinnigheid en rechtzinnig heid, leerplicht, schoolwet, gewetenedwang- Terwoy, snelvuurgeschut, onz. Hij was van meening, dat „de kleine luy- den" evenmin zijn gebaat met een liberaal als met een anti-revolutionair bestuur, waarom de 8.-D. A -P. zal blijven strijden om do arbeiders gezamenlijk onder één vaas te brengen. Nadat de heer Fabius den heer Hermans van antwoord had gediend, werd do verga dering gesloten. Bij het verlaten der zaal hieven eenige porsonen het sooi al i sten lied aan, dat ter stond door de overgroote meerderheid mot het Wilhelmus word overstemd. Niet alleen de Koningin-Moeder, doch ook H. M. de Koningin en d* Prins z(|n uit genoodlgd tot by woning van hot huwoiyk van prinses Alice van Albany, op 10 Februari a.s. Den 18dsn Februari a. s. zal het 40 jaar geloden zyn. «1at do heer W. F. Huyzer, thans hoofdcommios by don Pensioenraad voor Burgeriyko Ambtenaren, in 's Eyirs dienst trad. Dr. A. Brodlue, directeur van het Maurtts- huls to 's-Gravenhago, Is door do afd. Schoons Kunsten van do Koninkiyke Belgisclio Academie benoemd tot lid van die Academie. Naar wy vernemen, zal de beer M C Feith, referendaris by bot Dopartement van Justitie, met 1 April a. s. den dienst met ponsioea verlaten. Het traktement van den commissaris van politie to Borgon-op-Zootn is van f 1400 gebracht op f 1800. Uit eon uitlating van „Do Standaard" van gisteravond valt op te maken, dat de Regeoring uit de door baar ln uitzicht gestolde verhooging der Invoerrechten, een vermeer dering van Inkomston van ton minsto 12 millioen gulden denkt te verkrygon. Do correspondent to Brussel van do „N„ R. C." meldt: Qisteravond had ik het voorcc-i' temeer gewaardeerd, daar oonfraters van Brussel- solie bladen tot dusverre werden afgewezen dr. Kuypor in het „Hotel Metropole'* te sprokon. Z.E. vcrtoldo herwaarts gekomen to zijn, daar Koning Leopold don wensch geuit had zich met hom tc onderhouden, met het doel een hartelijker toenadering tot Nederland tc bewerkstelligon. Do gezamenio bevol king van beide landen is thans dertion mil lioen, een niet gering to schatten cijfer. Hot Nedorlandsch clement is, vooral sedert don Transvaalsohcn oorlog, algemeen go- waardeord, en wio weet wat de tockom.it baart. Woensdagavond op het galadiner ten ho ve tor ccj'o van den Nederlandschcn pre mier, stolde Koning Leopold, met bet grootkruis der orde van den Nederland schcn Leeuw omhangen, een dronk in op Koningin Wilhclmina en hot Nedcrlandrehe volk. Dr Kuyper, wicn dc Koning hef» grootkruis dor Leopoldsorde had geschon ken, beantwoordde den dronk inet een tooót op den Koning en hot Belgische volk. Do Nederlandsche premier, naast prinses Olementine gezeten, sprak gisteravond ia vleiende bewoordingen over tic majestueuze vorsohijning on dc bijzondere lief tal ligheid der prinses. Gisteren was minister Kuypor weor in het paleis, en had eon lang onderhoud m-ï* Koning Leopold, wiens innemende vriende lijkheid hij niet genoeg kon roemen. Het „Hbld. van Antw." meldt nog: Denkelijk zal do minister ook Gent to< zoeken, want verleden zomer beloofde hij, ter gelegenheid zijner benoeming tot bui- tenlandsch lid dor Koninklijke Vlaamsche Academie, aan hot bestuur van dat goleerd lichaam, in het begin van het volgend jaar een zitting dor Aoadomio bij te wonen. Naar „Do N. O." verneemt, keert minis ter Kuyper waarschijnlijk Maandag 18 Jan. uit Brussel terug. In de gisteren gehouden Raadszitting te Rotterdam, werd door B. en Ws. een voordracht ingediend voor directeur dor drinkwaterleiding, waarop zijn geplaatst do heoren P. Huffnagcl, kapitein-ingenieur, werkzaam aan het dep. van oorlog; W. B. van Goor, ingenieur 1ste klasse bij den wa terstaat in Indië, beiden te 's-Gravenhago, en een voorstel om het aan van gstraktement op 3500 'e jaars te bepalen. Voorts kwam in een voorstel om goed te keuren de overeenkomst met den heer A- G. Volker te Dordrecht om uiterlijk binnen drie jaar uit door do gemeente aan te wij zen havens en wateren op te ruimen en op eigen loswal te bergen 1.5 millioen kubiekec M. grond a 15 ok per kub. M.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1