Ingezonden. aangedrongen op beschikbaarstelling van dit geld bij eerBten termijn, waartoe de vaadsman mr. Van Styrum geen machti ging had. De stemming van gisteren is niet beslissend. Blijft de Kennemcr Hypotheek bank, die bij het faillissement voor f 182,000 is geïnteresseerd, tegenstemmen, dan wordt heb occoord beslist geweigerd. Over 8 dagen heeft de definitieve stemming plaats. De 35,000 van de gefailleerden worden in het accoord aangeboden boven de uitkce- ring bij insolventie, doch hetgeen volgons het ontwerp-accoord zal worden uitge keerd, zal strekken tot algeheele voldoening van hetgeen aan ieder competeert, waar- voor zij verplicht zijn bij de laatste uitbe taling volle en finale kwijting te verleenen. Door den curator mr. De Kan ter werd van mr. Van Sty rum, raadsman dor gefailleer den, verkregen, dat de zekerheid van de storting der 35,000 wordt verkregen voor tot aanvaarding van het accoord wordt be sloten. In do discussie over een en ander kreeg de curator van enkele crediteuren onaangename woorden te hooren, waarin van weinig vertrouwen in den curator bleek. Hij beriep zich daartegen op het be wijs van vertrouwen hem bij de verificatie verleend, toen een voorstel, om een com missie van bijstand uit de crediteuren te benoemen, met verpletterende meerderheid werd verworpen. Aangaande deze vergadering meldt men nog het volgende. Mr. Do Kanter, de curator, noemde het aangeboden accoord een liquidatie-ao- "joord, waarvan do vereffening voor den cu rator groote verantwoordelijkheid mede brengt. Echter zal hij bij Jo afwikkeling rich voorzien van deskundig advies bij het -caliseeren van incourante waarden. Spre- cor raadde aan het accoord aan te nemen. Do heer Van Waveren protesteerde weder tegen den verkoop van het huis, van meubilair en van bloembollengrond, en zei- de dat de curator zijn vertrouwen niet meer had. De heer Do Kante, r antwoordde dat dit laatste hem koud laat, want dat do ver gadering do vorige maal met verpletteren de meerderheid hom haar vertrouwen schonk. Voorts is de opbrengst van het land, f 14,500 in den boedel gestort. Mr. Tors, van Amsterdam, achtte hot accoord te vaag. Men zegt van 35 pCt. Doch zekerheid bestaat daaromtrent niet Ook andoro crediteuren wenschten tegeno ver do finale kwijting, dio zij geven, te we ten hoeveel pCt. zij krijgen. Mr. Van Styrum zeide dat dit moei lijk met zekerheid was op te geven, daar hot grootendeols van den afloop der pro- oessen afhing. Na nog enkele bepalingen verklaarde do „Kennemer Hypotheekbank", dio voor 182,000 in hot failliso "-ent is geïnteres seerd, tegen het aangeboden accoord to mijn, waardoor tevens was uitgemaakt dat aan de wet (3/4 van het kapitaal vóór het accoord) niet meer kon worden voldaan. Vervolgens werd tot stemming overge gaan. Daar minder dan do helft van het bedrag f 229,133,49 vóór het aangeboden ac coord stemde, was dit accoord verworpen. Een nieuw accoord kan nu ook niet meer worden voorgesteld en derhalve blijven de gefailleerden insolvent. De man, dio Zaterdagavond door den nachttrein van Amsterdam naar Parijs aan het Centraalstation te Rotter dam werd overreden en gedood, is herkond als do sleeporsbaa8 11. A. van Putten, oud 52 jaar, dio vermoedelijk een waggon met lading, dio hij moest lossen, op het empla cement heeft loopen zoeken. In het ziekenhuis te Rotter dam is overleden een 7-jarig jongetje, dat In de Jonkerfransstraat door een tramwa gen overreden werd De Eerste Ka me r der recht bank to Amsterdam bepaalde gisteren het antwoord op de exceptie en de repliek, in zake het geding van Jacques Lebaudy (zich nocraendo Keizer der Sahara) contra heb „Algemeen Handelsblad," op 19 Januari a.8. Het Paill i 88emen t-Qroene void Co. Men meldt uit WinschotenOp onze eerste veriflcatle-voigadoring in het faillsse- ment-Groeneveld Co. waren ruim honderd crediteuren aanwezig. Mr. Rorakes, uit Gro ningen, mr. Bosch on Schönfeld uit Winscho ten, kwamen voor een gedeelte dor crediteu ren op. Do vorderingen werden definitief ge verifieerd. Do hoer Frans Schaap Jr. uit- Den Haag en mr. Bosch boden een accoord aan, waarover raadpleging en beslissing tot 26 Jan. werd uitgesteld. Dit voorstel werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Naar wy vernemen, is de in liquidatie rijnde Gooische Beetwoitelsuiker fabriek te Naarden voor de som van f 52,300 gekocht door den heer P. Langerhuizen van Oraailoo. Hbl Het lid der Tweede Kamer de heer Karei Raymakers, wien de weddenschap met een hondenkar van Helmond naar Amster dam werd toegeschreven, verklaart thans In de „N. R. Ctdat hy met die beruchte weddenschap niels te maken heeft. Gisternacht is in de Haven- straat te Zutfen zekere G. Z., uit Solingen, van een horloge mot ketting en een portemonnale j met ongeveer 17 gulden beroofd door een drietal personen, die hy 's avonds In een paar 1 herbergen getrakteerd had. De vermoedelijke daders, twoo arbeiders to Zutphen, zyn gister ochtend door de politie uit hun bed gehaald •n ter besohikking van de justitie gesteld. Volgens „Het, Anker" zijn van de „Zeehond", die de vorige week uit Oost- Indiö is thut8gevaren, wederom twee matrozen nit den dienst verwijderd de een wogens anti- militaire karaktereigenschappon, de ander wogens slecht gedrag. Uit een bureau by donheerV. to WUkeroog, gemeente Velzen,ls een bedrag van f 630 aan bankpapier ontvreemd. Do po litie doet Ijverig ondorzoek. Te Zwolle is gisteren oen geval van pokkon geconstatoerd by een vrouw in ie Aasomlor por straat. Onmlddoliyk zün krachtige maatrogelen ge nomen om verspreiding van de besmetting tegen te gaan. De lydoros is naar de barak voor besmettelijke ziekten ovorgebracht, ter wijl ook de gezonde leden van hot gezin daar voorloopig tor observatie zyn opgenomon. Het huis en do inhoud worden ontsmet. Als het kalf De burgemees ter van Chicago, Harrison, heeft een nieuw streng reglement ingevoerd ter verzeke ring van do veiligheid bij tooneelvoorstel- lingen. Do directeuren der voornaamste schouwburgen dier stad hielden een ver gadering en besloten zich geheel te voegen naar de wenschen van 'den burgemeester. Te Nieuw-York zijn een aantal schouw burgen, die geen voldoende waarborgen bo den voor de veiligheid der bezoekers, op last der autoriteiten gesloten. Te Milwaukee werden 4 schouwburgen ge sloten. Te Philadelphia werd door het ste delijk bestuur een commissie bpnoemd, dio zal moeten nagaan, in hoever de schouw burgen voldoen aan de gestelde cischen. De eigenaar on de directeuren van den Iroquois-sohouwburg, alsmede een inspec teur van het bouwtoezicht, die op aanklacht van een man, wiens familie bij den brand omgekomen was, onder beschuldiging van doodslag ten gevolge van onachtzaamheid gevangengenomen waren, zijn Maandag te gen een borgstelling van elk 10000 dollarB tot don 12Januari vrijgelatcD, alzoo tot den dag, waarop zij in verhoor zullen genomen worden. de moedige komiek van het verbrande theater. Hot officieelo cijfer der slachtoffers van 'de ramp t< Chicago is thans bekend gewor den. Het bedraagt, zooals wij reeds mede deelden, 587. Nog tien lijken zijn niet her kend. Tweehonderd van de slachtoffers zijn Zaterdag begraven. Hot was een kou de dag en er viel een weinig sneeuw. Alle winkels waren gesloten en in alle kerken werden diensten gehouden. Onder groote belangstelling en diepen eer bied trok do treurige stoet door do stad. Maandag hadden verdere ter-aarde-be- stellingen plaats. Toen waron de scholen gesloten als hulde aan de nagedachtenis van de vier cn dertig omgekomen onderwij zers. De gruwelijke ramp heeft hot publiek te Chicago zenuwachtig gemaakt. Bij den lijk dienst voor een der slachtoffers brak in do nabijheid van de kerk brand uit. De kerkgangers hoorden van buiten do kreten: „brand" on tevens drong rook van buiten do kerk binnen. Dit gaf tot eon paniek aanleiding. Gelukkig kwamen hierbij geen ongelukken voor. De begrafonis van een zeer groot aantal slachtoffers van den brand is van Maandag op Dinsdag verzet geworden, omdat de lijk bezorgers al to zeer overkropt zijn met werk en zij onmogelijk aan alle aanvragen kun nen voldoen. De „Timcs"-corrcspondent te Nieuw-York maakt de opmerking, dat de schouwburg ramp van Chicago aan de Amcrikaansche natie een afschuwelijk sprekend voorbeeld heeft gegeven van de vreeselijko gevaren, welke het stelsel van omkooperijen ,in veel groote steden dor Unie op gemeente lijk gebied bestaande, kan opleveren. Vastgesteld is toch, dat do ramp heeft kunnen gebeuren, omdat de veiligheidsmaat regelen bij de gemeentelijke keuren voorge schreven, niet waren opgevolgd. In geheel Chicago was or slechts één schouwburg to vinden, waar de voorschriften waren na gekomen. Do andere zijn thans alle geslo ten. De „Times" houdt het er voor, dat de gemeentelijke ambtenaren voordeel trokken uit een 'dcrgclijken toestand. Ovorieons geven wy hierby het portret van Eddie Foy, den man, die by dezen brand in het oogenblik van den hoogsten nood de eenfge WR8, die het hoofd niet verloor, toen de in het theater pestafionneerde brandweer weg liep. Zooals reeds in ons nommer van Zater dag-avond uitvoerig gemeld, was het Foy de komiek van het theater die half aan gekleed het publiek tot kalmte bleef aan manen, wetende, dat daardoor een nog grooter ongeluk kon worden voorkomen; terwyi hy een der laat sten was, die door een achterdeur uit het gebouw ontkwam, na eerst tal van radelooze actrices en balletmeisjes te hebben gered. Uit het getuigenverhoor naar aanleiding van den schouwburgbrand te Chicago is gebleken, dat kort voor den jongsten brand reeds eens brand op het tooneel was uitgebroken, en dat toen reeds bleek, dat het asbostgordyn vast zat, en niet behooriyk werkte. Uit Middelburg (Zui d-A f r i k a) wordt aan „De Volksstem" geschreven over een gebeurtenis, welke onlangB aldaar heeft plaats gevonden. Zeker Engelsch officier wilde een „curio" hebben om naar Enge land mee te nemen. Die kuriositeit moest den aohedel van een Boer wezen. Iemand wist al dadelijk waar er een r>oor weggestopt was, en ging 's nachts naar de plaats om voor zijn meerdere zijn kuriosi teit te halen. In eon aardvarkgrot, tot hier toe hem alleen bekend, lag het geraamte van een man uit den oorlog, en de man van de S. A. O. (Z.-A. diendermacht) ging stille tjes 's nachts naar het gat, kroop er in, nam den schedel in de hand, doch toen hij uit de aardvarkgrot wilde terugkeoren met zijn buit, kon hij er niet uitkomen zijn kleered zaten vast aan de wanden en met hot grijnzende kopbocn in de hand is hij daar gestorven 1 Drie dagen daarna werd zijn lijk gevonden door zijn kamaraden. USBERBCHTEH. Leiderdorp. De IJsclub Leiderdorp-Zoeter- woude heelt thans een aanvang gemaakt mot het in ordo brengen van de baan op den Rijn. Het ys is op sommige plaatsen slecht, waarom hot publiek ernstig wordt gewaar schuwd zicb niet buiten de baan te begeven. Valkenburg. Reeds Zaterdag j.l. is de IJsclub „Valkenburg" met haar werkzaam heden begonnen. Allereerst zyn gevaariyke plekken behooriyk afgozot en nu wordt de baan in goeden staat gehouden, zoover die ligt ODder deze gemeente. Het ys is prachtig. Gelukkig mag het heeten, dat nog niet vele arbeiders zich by het bestuur aanmelden, een bewys, dat ze nog niet zonder werk zyn. Koudekerk. Dat het ija og niet over al te vertrouwen is, bleek gistermiddag, toen een persoon op schaatsen onder de brug bij Q. v.d. Bijl door wilde rijden en er plot seling doorheen zakte. Hij was echter weer spoedig op het droge, zoodat hij er met den schrik en een nat pak afkwam. Oudahoorn. De IJsclub „De Rijn streek" te Oudshoorn is gisteren aange vangen met het maken van haar banen in de gemeenten Oudshoorn, Alfen, Aarlander- veen, Hazerswoude, Koudekerk en Wou- bruggo. Binnen een tweetal dagen zijn die geheel gereed, waarmede dan gemeenschap is ver kregen met de Ijsbanen van de Zuidhol- landsche IJs-vereeniging. Bodegraven. De Rijn wordt van hier oostwaarts tot Woerden en westwaarts tot Gouwsluis reeds druk bereden; het ijs is in jaren zoo good niet geweest. De vaart van Bodegraven naar Gouda is op een paar wak ken na, die afgezet zijn, ook goed to berij den. Roelof arendsveen. De uitslag van den alhier 11. Dinsdagnamiddag gehouden wedstrijd in het hardrijden op schaatsen is: lste prijs B. van der Meer, 2co prijs N. Bakker Hz., 3de prijs P, van Diemen, 4de prijs Jac. van der Hoorn Cz. Er werd kranig gereden en een er ander werd door fraai weder en prachtig ijs be gunstigd. IJsbericht van de Zuidhollandsche IJsverceni- ging} afd. }s-Gravcnhage. De vijvers waren gisteren en ook heden weder voor hot publiek geopend. De weg naar Leiiden is door den dooi minder goed geworden. Do Molensloot is slecht. De Schenk en de Zijdesloot zijn zeer goed, maar do Veenwetering van het café „De Land bouw" tot de Papelaan is slecht berijdbaar. Met den dooi is er veel zand op geloop i. Van do Papelaan tot „Do Vink" is de baan uitstekend. Van „De Vink" over den Vliet naar Leidschendaro is de baan in zeer goeden toestand. Do Qoo van Leidschendam naar Voorburg eveneens. De Marinevloot van Voorbupg naar Den Haag ia goed be rijdbaar. De Kaag moet zeer mooi zijn. De verhooging van ilen verkoopsprijs der melk. In den Brief van een Leidenaar, voorko mende in uw nummer van Zaterdagavond, waarin besproken wordt het onderwerp bo ven dit opstel geplaatst komt o. a. de vraag voor om eerlijk te vertellen hoeveel of in den loatsten tijd, de inkoopsprijs dor melk is verhoogd. Het komt ons voor, dat die kalme en zaaklijke vraag beantwoord moet worden en wij vragen u daarom beleefd een ploatsjo voor de volgende mededeelingen. De verhoogiaig van den prijs hier bedoeld wordt gerechtvaardigd door: a. den hoogeren inkoopsprijs: dezo bc draagt sedert 1898, dus in ongeveer vijf ja ren, 60 cents per honderd liters of f 0.006 por liter. Deze verhooging kwam langzaam on geleidelijk, maar zeker, telken jaar met een fractie; b. de mindere opbrengst van de melk die ovorbhjft: deze bewering eischt eenige toe lichting. Do melkhandel ondert -beidt zich van den handel in de meeste artikelen van dagolijksahe behoefte, lvierdoor: dat men al tijd voldoendo hoeveelheid moet hebben voor do vraag, dat ze altijd versch moet zijn cn dus niet in voorraad kan worden opgeslagen en dat ze niet is een marktar- tikel, dat men steeds naar bohoefte kan kcopon. In den regel koopt men voor een half jaar vooruit de geheele hoeveelheid, die bij een of meer veehouders wordt ge produceerd. Die hoeveelheid hangt ai van factoren, gunstige of ongunstige weersge steldheid, die men niet vooraf kan beoor- deelen. De afzet of verkoop is eveneens afhankelijk vain invloeden, die men vooraf niet kan weten. "Wil men dus te allen tijde voldoenden voorraad hebben, dan moet men zooveel koopen dat men im de meeste tijden van het jaar, te veel heeft voor den verkoop. Een voorbeeld, dat een en ander volkomen duidelijk maakt, moge hier een plaats vinden. Een melkhandelaar, die voor zijn debiet ongeveer 200 liter por dag noodig heeft, zal, als hij bijv. in September en Februari voldoende hoeveelheid wil hebben, zooveel moeten koopen, dat hij in Mei en November, respectievelijk 350 en 300 liter heeft. Dat meerdere nn moet biïj verwerken en wel, door ze te karnen, en er dtw boter en karne melk van te maken. Dit verwerken nu geeft dircote schade, omdat de vraag naar karne melk van jaar tot jaar minder worclv ou de opbrengst der boter, door concurrentie van boter die uit andere provinciën, te Lei den, ter markt wordt gebracht, belangrijk ia gedaald. Het is niet wel mogelijk deze schade met betrouwbare cijfers aan te too- nen, maar ze is voldoende om, met de ge noemde verhooging van den inkoopsprijs, de verhooging van den verkoopsprijs volkomen te rechtvaardigen. De verdere inhoud van den Brief van een Leidenaar geeft ons aanleiding om ue op rechte verzekering te geven dat het voor voornemen om verandering te brengen in don prijs, reeds bestond vóórdat er sprake was van de verplichting om duinwater te gebruiken. Deze verplichting is dus niet d<i aanleiding, maar alleen een factor te meer, die voor don handel meerdere inkomsten noodig maken. En ten slotte, wij meenen met eenigen na druk er op be mogen wijzen, dat de thans be sproken maatregel is in het belang van het publiek; de gemeentelijke keuringsdienst be vorderd do levering van melk van degelijke samenstelling en waakt tegen misbruiken. De prijsverhooging geeft aan den melkhan del do gelegenheid om aan strenge cischen, in dit opzicht, te voldoen en langs dien weg liesstaat de vrij groote zekerheid, dat het pu bliek bevoordeeld wordt. U, M. d. R., dankende voor de plaatsing dezes. Hoogachtend, Het Bestuur der Vereeniging van melkverkoopers." Hot bovenstaande was juist gereed om U, M. d. R., ter plaatsing te worden aangebo den, toen wij kwamen tot de voor ons zeer treurige ervaring, dat tal van collega's, die hun woord hadden gegeven met ons te zul len meegaan, dat woord niet hebben gehou den. Uit vrees een enkelen klant te zullen verliezen, hebben zij de verhooging weer in getrokken en daardoor de anderen genood zaakt hetzelfde te doen. Voor de zooveeiste maal is bewezen, dat onderlinge naijver en concnrrcntie-gcest sterker zijn dan de lust om in het gemeen schappelijk belang samen te werken. Wij moeten ons bij deze teleurstelling neerleggen, maar meenden toch onze argu mentatie niet te mogen terughouden. Per soonlijk vast overtuigd van do dringende noodzakelijkheid van den maatregel, hebben wij one zeer veel moeite gegeven om onze collega's tot medewerking over te halen, naar wij meenden met succes. Vervolgens hebben wij de directie der Melkinrichting ,,Neeriandia" gevraagd om steun, over tuigd. dat zonder dien steun, ons pogen zou mislukken. Met de meeste welwillendheid word die steun toegezegd, zoo dit ook deze inrichting, door aan ons verzoek gehoor te verleenen, met ons, nu de toepassing van dm maatregel is mislukt, een ietwat dwaas figuur maakt. Dat alles doet ons leed, wij vreezen, dat de melkhandel in zijn geheel later het gebrek aan lust tot samenwerking zal betreuren en dat het publiek daarmee niet zal zijn gebaat. Als Boven. Uit de Rechtzaal. Uit het ter zitting gisternamiddag van het kantongerecht te Leiden voortgezette verhoor omrent de zaak van den heer V. L. deelden wij gisteravond nog mede de con- clusio, waartoe de Ambt. van het Openb. Min. kwam. Wij laten thans nog den gang van het verhoor volgen. Nadat deheer V. L. en de vier jongens waren binnengeroepen, werd 't eerst de agent Wijnants onder eede gehoord. Hij bleef zijn verklaringen, in het proces-verb aal gedaan, handhaven, die hierop neerkwamen: Hij vond, toen hij 'e avonds te half negen den 21sten Novem ber j.l. door den winkel het magazijn bin nentrad, dat de vier jongens daar werk zaam waren, de één met een handschrobber, de drie anderen met bezem en emmer. Do eigenaar kwam van een kantoortje, een knecht kwam ook aangeloopen blijkbaar met het doel hem tegen te houden en den jongens gelegenheid te geven te ontkomen. Hij had echter zijn maatregelen genomen en do uitgangen waren door agenten af gezet. De jongens hadden hem daarop ver klaard hot werk te doen op laat van den patroon, die dit ook zelf bevestigde. Hij hield staande, dat de knapen in het maga zijn waren„ik stond immers in het maga zijn", zeide hij; hoo zou ik ze daar anders hebben aangetroffen." De heer v. L. verklaarde weder, dat het mogelijk is, dat hij gezegd heeft, dat zij op zijn laet handelden, omdat hij driftig werd, doch inderdaad hadden zij het uit eigen liefhebberij gedaan. Ook bleef hij volhouden dat de plaats, waar zij werden aangetrof fen, een bergplaats was, al erkende hij, dat zij niet van het magazijn is afgesloten. De jongens, thans weder in bijzijn van den politie-agent gehoord, durfden nu niet volhouden, dat zij niet zouden hebben ge zegd op last van hun patroon te handelen. Zij wisten het nu niet recht, al hadden zij den vorigen dag ook gezegd alles zich heel goed te herinneren. De ambtenaar van het O. M., het woord bekomen hebbende, zeide, dat het weder ge- blekon is hoe lastig het is bij dezen beklaag de een overtreding te constateeren, waar de ze zelf verklaart verschillende uitgangen te hebben om de jongens desnoods uit te la ten. De agent heeft door zijn goed genomen maatregelen op den avond van 21 November den fabrikant verrast en de jongens met den bezem in de hand bc ig gevonden. Het spijt hem, dat in de dagvaarding bet woord magazijn genoemd is, doch al is het niet bepaald in het magazijn geweest, zeker is de arbeid verricht in verband met het be drijf en daar komt het op aan. Overigens stelt hij de verklaringen van een vertrouwbaar ambtenaar als den agent Wijnants onder eede gedaan veel hooger dan die van beklaagde, die natuurlijk alle moeite doet vrij te komen. Aan de verkla ringen van de jongens in bijzijn van dea patroon, die hen ieder oogenblik kan onb* slaan, hecht hij geen waarde hoegenaamd. Zoo bleef hij zijn oorspronkelijken eisch handhaven, welken wij gisteren hebben ge noemd. Uitspraak in deze zaak Maandag 18 Ja nuari Js namiddags te 2 uren. De zaak-Wessels. De advocaat-generaal jhr. mr. Re tb aan Macare achtte in zijn gisteren voor don Hoogen Raad genomen conclusie allo cassa tiemiddelen inzake A. O. Wessels, veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf wegena opruiing tot hinderlijk volgen in „De Pro pagandist", ongegrond, doch concludeerde ambtshalve wegens een vormgebrek tot ver nietiging van het arrest van het Gerechts hof te Amsterdam en verwijzing r zaak naar een aangrenzend Hof. Uitspraak I Februari. De rechtbank te Rotterdam heeft wegeni gebrek aan bewijs vrijgesproken den beruch- ten inbreker A. V., beschuldigd van braak door middel van inklimming in het kantoor der Kon. Confederatie aan den Boezemsin- gel en diefstal van geld. Do rechtbank gelastte teruggeving van de op hem bevonden 60 en zijn invrijheid stelling. Hij moet evenwel deze week nog voor twee andere inbraken terechtstaan, waarvoor hij zioh eveneens in hechtenis be vindt. Veroordeeld werd de rijwielhandelaar P., J. V., die zich schuldig maakte aan verduis tering van gas door zijn gasleiding los te, maken van den meter en met een guttaper-, cha slang te koppelen aan de buitenleiding, tot 50 boete subs. 25 dagen hechtenis. Buitenlandseh Overzicht. Dr. Kuyper is in „Hotel Metro- pole" te B russol afgestapt. Z. Exc. werd ton paleize ontvangen en ook had hij eon on derhoud in het Nederlandsche geoantechapa- gebouw. De „Petit Bleu" verklaart, betreffende do tegenspraak van haar bericht over het A r b it r a g e-H o f in Den Haag ter zake Venezuela, dat zij, zoodra de uitspraak bekend ia, haar mededeeiing zal herhalen, om te doen zien, wat het démenti beteekont-, De Keizer en de Keizerin van Duitschland zullen den lldon Januari Sile-zie bezoeken wegenn hot hu welijk van de hofdame der Keizerin gra vin Armgardt zu Stolberg-Wernigerode, met den korvetkapitein graaf Platen. De Groothertog van Mecklen burg Schwerin, vergezeld van zijn zuster prinses Cecilia, ie te Cannes aan gekomen. Zijn bruid, do prinses van Cum berland, wordt weldra ook daar verwacht* De hoogbejaarde Koning van Dene marken moet ernstiger onge steld zijn dam eerst werd gedacht. Do Koning cn de Koningin van Engeland zijn te gast op Chatsworth, het verblijf vam den hertog en de hertogin van Devonshire, in Derby. De Engelsehe bladen beschrijven de praal, waarmede de hertog een vorst op eigen domein de koninklijke gasten ontving. Zij worden in do staatsiekoets van den her-; tog van 't station gehaald en met een eere- wacht van yeomanry naar het slot gebracht. Aan do slotbrug wachtten driehonderd toortsdragers pachters van den hertog hen af, zwaaiende de toortsen als eea welkom bij de verschijning van het Ko- ninklijko paar. Door de fakkels voorge licht, ging de stoet dan verder naar hol hooge huis. Zoodra het slot in zicht kwam de weg gaat er kronkelend heen we»rd de ver-, lichting ontstoken. Het zeventiende-eeuw-; sehe bouwwerk met rijn lange zuilengang gen en zijn torens baadde in hel kalk licht, cn op het erf straalden duizenden lampen., Tusechen de booge beuken en olmen brand-' den aan slingers de Chine esc he lantaarns. Op het grasveld sprong in gekleurd licht, een huizenhooge fontein, en al het water-1 werk daar, de watervallen en kleinere fon teinen, vloeiden in licht. In het dichte ge-, boomte hingen reuzenvlinders en goudkleu-, rigo zwanen van licht. Ook van binnen is het een tooverpaleis. In den wintertuin, vol Oostersche plan ten, vertoonen parkieten hun schelle kleu ren en zingen vreemde zangvogels. De schouwburgzaal is behangen met kostbare' schilderijen van de oude Italianen. Deherto-. gelijke brandweer heeft uitgebreide maatre gelen genomen voor da veiligheid van het' hooge publick. De hertog zelf heeft voor do gelegenheid rijn baard ingekort, hetgeen' hem een vreemd voorkomen geeft. De Koning en de Koningin blijven een week uit. Er zal veel gejaagd worden. Dan staan er op het program automobieltoch- tcn, komedievoorstellingen, zoowel van be roepsspelers als van liefhebbers, enz. Bij het banket zat ook Balfour aan. Lord Kitchener, die te Simla, zoo als men weet, van rijn paard viel en een' been brak, is ten gevolge daarvan ook aani een ernstige beenvlies-ontsteking lijdende geweest, gelijk thane nader wordt gemeld Zijn gezondheidstoestand bleef echter va-rt dien aard, dat de geneesheeren hoopten heml midden December naar Calcutta te kunneri vervoeren. Door middel van Röntgenstralen! heeft men kunnen constateeren, dat zich op de plaate der breuk een nieuwe beenmassa' vormt. Ook de Keizer van de Sahara heeft zijn Nieuwjaarsreceptie gehouden. Hij ont-' ving op 1 Januari in het „Savoy-Hotel" te Londen zijn officieren en ambtenaren. Zijn tafel was versierd met een kroon van chry santen. Naar men zegt, zou de Keizer reeds gou den munten hebben laten slaan met zijn beeldenaar en aan den andoren kamt de af-

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 2