!■- 's-Gravenhaaysche Algemeens Voorschotbank. KACHELPOMMADE AANBESTEDING. HOUTVERKODPING. Vervolg Advertentiën. Vrijwillige Verkoopiiig, Verkrijgbaar bij F. VAN UORP, No. 13437 LEIDSCH DAGBLAD. VRIJDAG II D/£C1MBE^. - TWEEDS B'.AD. Uit de Rechtzaal. dfUfumdilinff door een Leidsch agent. Beklaagd van mishandeling stond gister namiddag voor de Haagsche rechtbank te recht een Loidsch politie-agent van 33 ja ren. Deze mishandeling had zich, zooals uit het proces-verbaal, uit de vragen van den president en uit de antwoorden en toelioh- tingen van den beklaagde zelf bleek ,in hoofdzaak toegedragen als volgt: Op Zaterdag 15 Augustus, des morgens oni tien uren, bevond zich bedoelde agent op surveillance in het Plantsoen, nabij de „nieuwe brug" die brug, steeds ouder wordende, snakt naar een offioieelcn naam ,waar hij in het gras een hond zag spe len met een touw. Dat dier was ongemuil- korfd, iets ongeoorloofds in die dagen. De agent wil zijn plicht uoen en zich van den hond meester maken. Gemakkelijk laat zoo n beestje zich gewoonlijk niet vangen en niet bevroedende welk een staartje dit hondje voor hem hebben zou, gebruikte de politie beambte het touw, om het dier te vangen en het mee te voeren naar hot bureel. Daar komt iemand, een werkman, met een schop in de hand, op agent en hond af, vergezeld van nog iemand, ook met een schop. Een hunner, Izak Veilbrief, is de eigenaar van het touw en daarom riep hij den agent toe: Blijf van het touw af!" De agent zei: ,,Is dat touw van jelui, dan kun je het terugkrijgen op het bureau en heb je klachten, breng die dan ook op het bureau in De man dreigde met zijn werk tuig en er kwamen zoowaar al heelwat men- schen op het viertal af. De agent had den hond al aan het touw en wilde zich verwij deren Toen hij den man en andere om standers verzocht op zij to gaan, gaf Veil brief hem een trap tegen het rechtoronder- been en een duw tegen de borst. De agent pakte Veilbrief beet en arresteerde hem, met het doel hem over te brerjgen naar het bureel. Toen verzette de arrestant zich niet meer, maar wel werd het in aantal sterk toegenomen publiek lastig en drong op te gen den agent. Dezo zag zich genoodzaakt ruim baan te makon en trok daartoe de sa bel. Deze viel, de agent raapte haar op. toen kwam Hemerik te hulp, do sabel werd opgestoken, andermaal drong het publiek op, weer moest de sabel uit de scheede, daar opeens nadert Van Noort met opge- 1 heven vuist 'don agent. Nu moest de agent zich dezen van het lijf houden on daar ca gebruikte hij zijn zijdgeweer in diens rich ting. Het publiek bleef zich onhebbelijk toonen en do agent moest ruimte hebben De agent wist wel, dat hij Van Noort ge slagen had, maar of hij diens hoed en arm geraakt had, kon hij niet zeggen. Op de vraag van den president, of hij ook vrouwen met do sabel geraakt had, moest de agent het antwoord schuldig blij ven; mogelijk was het, maar stellig wist hij hot niet. Tob zoover het eigenlijke verhaal van het gebeurde. Daarop ving het uitvoerig getuigenver hoor aan, want deze zaak, als zijnde een 1 van groote beteekenis, werd met groote hauwgozetheid en met diepen ernst behan deld. Getuige Van Noort, een schilder, ver klaarde, op dag en uur vermeld, te zijn geweest in zijn werkplaats aan de Kraai en sstraat. Vorst was bij hem om ovor zaken to spreken. Daar bespeurden zij, dat er een opstootje was en nadat Vorst gezegd had: „Kijk, de nieuwe brug wordt al ingewijd 1" gingen ze er heon, Van Noort vlugger dan Vorst. Hij schatte het aantal menschen bij het opstootje op twintig. Een man met een schop had hij niet gezien, maar wel had hij een vrouw hoor en zeggen tot den agent: „Jij hebt het eerst gestompt" en gezien, dat die vrouw een klap met de sabel kreeg. Van Noort meende er zich nu mee te moe ten bemoeien, on drong tot den agent door, maar niet in 'dreigende houding. Hij kreeg toen van beklaagde eerst een slag op den hoed en nadat menschen hem weggetrokken hadden, een alag op den arm, welke ver oorzaakte een bloedende wonde, welke hem een drie weken hinderlijk was Hij had wel drie slagen ontvangen. Voor den rechter van instructie had Van Noort gevraagd de zaak maar in den doof* pot to stoppen, met het oog op beklaagcles gezin en omdat, als hij beklaagde later te gen mocht komen, hij zou moeten denken „Dat heeft hij nu aan mij te danken." Getuige B. M.H. Keiler, aannemer, ook aannemer van de nieuwe brug, wouende to Zoeterwoude, had gezien, dat do menschen in den vorm eener halve maan stonden. Er was een pad aan den anderen kant. De agent had daar dus ruimto. Hij had den opperman Izak Veilbrief, in dienst van ge tuige, beet. Veilbrief viel achterover, over het prikkeldraad .Het publiek stond op eerbiedigen afstand van den agent. Deze liep de vrouwen een heel eindje na. Do man was ontzettend zenuwachtig Hij sloeg Van Noort, maar getuige wist niet waar. Dezen getuige werd verzocht even een 6i" tuatie-toekening to vervaardigen, met aan duiding van plaats van den agent-, paden, gras, enz., waaraan hij vlug voldeed. Getuige Lolkes do Beer, timmorman, zoi, dat de menschen een kring, of eigenlijk een halve maan vormden, met aan één kant water. De agent stond zóó, dat er menschen weg moesten om hem door te laten. Deze getuige, de president, de aannemer, do advocaat, de officier van justitie en do beklaagde bekijken de teekening, maar ver schillen van meening omtrent de juistheid. De heer Keiler geeft een toelichting De agent moet aangeven waar hij stond. Ge tuige Do Beer zag, dat er vrouwen met een sabel geslagen werden. Hij vond het slaan overbodig Wie maar wat zei, kreeg een klap I Evenwel, getuige moest erkennon, veel niet gezien te hebben. Getuige Koekebakker, een juffrouw, be merkte, dat er wat in het Plantsoen aan 't handje was. Haar driejarig kind was, te gen een verbod van haar in, haar ontloo- pen en nu dacht zij, dat daar wel wat mee kon gebeurd zijn. Dus: zij naar het Plant soen 1 Een twintig menschen waren daar. De agent had Veilbrief beet. Haar schoon zuster zei tegen den agent: ,,U hebt het eerst geslagen en toen sloeg de agent haar en haar bloedverwante Om Van Noort te slaan, drong do agent door do massa heen. „Zeer onwaarschijnlijk," zei de pre sident. Getuige Margaretha van dor Linden, do schoonzuster, een 21-jarige dienstbode, bij haar zuster toen in huis, had tien monsohon gezien. En de agent had zich maar om te keeren, om weg te komen. Zij had ook He merik gezien, want zij kende hem, daar hij „by ons op de gracht woont." Ze zei wat van het slaan. „Wat doe jc je te bemoeien met dingen, waar jo niete mee te doen hebti" vroeg de president. De agent liep naar de vrouwen, den ar restant aan des arm vasthoudend, en 6loeg met de sabel. Van het slaan van Van Noort had deze getuige niets gezien Getuige Hemerik, tuinman van het Plant soen, zag tien, twaalf, veertien menacfaen in een kring De agent stond ingesloten, maar de kring was niet geheel gesloten. De agent was zenuwachtig. Hij ook had gehoord: „Jij bent 't eerst begonnen I" en gezien, dat de agent naar v|)uwen sloeg, maar de sla gen zelf zag hij niet. Van Noort kwam waarschuwend met een vinger omhoog naar den agent: „Pas op, je mag geen vrou wen slaan 1" Hemerik scheen dien ochtend niet zeer vatbaar voor indrukken; althans, telkens als de president vroeg welken indruk hij hier of daar van had gekregen, wist hij dit niet te zeggen. Eén indruk sleohte kon hij, na lang vragen, weergeven: de agent sloeg zonder noodzaak. Dit idee lag ook ten grondslag aan het door dozen getuige opge maakt verbaal. De agent had kalmer kun nen te werk gaan. Waar Van Noort, behal ve op diens rug, geslagen was, had deze ge tuige niet gezien Wol zag hij twee mannen met een schop. Getuige Velthuizen, koperslager, had wel twee mannen, maar geen schoppen ge zien Hij had meer op het beest gelet, dat zoo te keer ging. Hij schatte do menigte op vijftig manschappen. Vrouwen had hij niet zien slaan. Iemand had hij door het pu bliek heen zien dringen Er was haast bij Hijzelf kreeg ook nog een duwtje. Hij had hem eohter niot zien slaan, want eerst ging de man hesn haastig voorbij en daarna had hij uitzicht op zijn achterste. Een dame had hij hooren zeggen: „Ze trekken allemaal partij tegen den agent." Getuige Vorst had den agent zien ageoren. Er was een volume menschen; hij zou haast zeggen een kring van een vijf en twintig Van vrouwen-elaan had hij niets bcspourd, ook niet gezien hoc Van Noort doordrong. Die was hem een eind voor. Maar 't zal wol met opgehoven hand rijn geweest. Ja, ja dat wol Eon slag had hij niet gezien, maar wel Van Noorts hoed zien vallen. Zijn in druk was: Hot publiek was lastig voor den agent en deze in zijn volste recht zóó op ie treden. Was hij Van Noort bij kunnen blij ven, oen on ander war© niot gebeurd. Het O.M., waargenomen door don arub- stituut-offioier van justitie, mr. Van Geuns, begon met er op te wijzen, dat zelden een zaak zoo droef en ernstig en biedende zoo veel stof tot bespreking en gevende zooveel details aan het oordeel dor rechtbank on derworpen wordt. Met het oog op den tijd zou hij ooncentrceren tot de hoofdpunten en achtereenvolgens beantwoorden de vra gen: 1. Ia or opzettelijk geslagen 1 2. Is er gehandeld uit noodweer of is er overeehrij cting van noodweer! 8. Zijn er dergelijke peyohieohc abnormaliteiten aan te nemen, om beklaagde geen straf op te loggen? 4. Welk is het karakter der mishandeling en welke mate van straf moot hier worden aan gelegd? D© groote oploop van menschen geeft moeilijkheid om te reconstrueercn, maar in één opzicht rijn onderzoek cn voorstel ling der zaak veel vergemakkelijkt: er rijn geen hartstochtelijke verklaringen afge legd men is niet togen dezen agent; men heeft niet te doen met overdreven verklarin gen en kan daarom sts .t maken op wat getuigen positief verklaard hebben. Er is, naar hefc inzien van hot O. M. op zettelijk, zichzelf bewust door den agent naar Van Noort geslagen, meermalen. D© tweede vraag moet ontkennend beant woord worden. Er was geeu oogenblikkelijk gevaar. Van Noort kwam w&arsohuwen. Hot derde punt achtte het 0. M. van buitengewoon veel gewicht. Was er van wil geen sproko Miste de agent rijn zolfbeheersching 't Dit lö eon hoogst belangrijke psychische quaeetie. Aan dio vraag kan men niet ontkomen. Maar het O. M. meent, dat beklaagde wist wat hij deed en gelooft, dat niet noodig is can oordeel van psychiaters. Wat het karakter der daad betreft, be klaagde is strafschuldig, waar hot O M. wijst er op, dat beklaagde is een goed, flink, trouw beambte, van onbesproken ge drag (volgens getuigenis van don oom mi s- aaa-is van politie). Daarenbovenhet poli tievak is ontzettend moeilijk in onzen tijd mot al zijn wetten, verordeningen cn ver zot tegen het gezag. Het is con communis opinio- den politic-man worden zware ei- schon gesteld. In aanmerking nemende dit laatste bij dezo daad van noodlottig belang, wellicht voor heel rijn leven, meende het O. M., dat beklaagde aanspraak mocht maken op con oleoncnte straf en vroeg twee maanden gevangenisstraf. In een uitvoerig pleidooi weerlegde mr. Van Gigch, van Amsterdam, het O. M. op allo punten van zijn logisch betoog, dit op den voet volgende, en latende varon hot schema, eerst door hem opgesteld. Hij wees or op, dat de rollen vorwisseld waren en het O. M. eigenlijk moest staan waar hij stond cn omgekeerd. Gewoonlijk toch verwijt de advocaat dor po litie gebrek aan tact en zegt het O. M., dat do politie wel tactvol optreedt. In dit ge val is het anders: het O. M. beschouwt nu het publiek als kalme schapen cn lief als die diertjes, den agent als tactloos. De verdediger releveert daarop het begin der historie: de mishandeling door Veil brief, die het O. M. vergat, en wijst op hot aaneengeschakelde van de gebeurtenis. Daarbij toont pleiter met vollen nadruk aan het ontzettend moeilijko om in Leiden politic-agent to zijneonerrijds vanwege de studenten, anderzijds vanwogo eon bevol king, dio het dor politie bij allerlei gelegen heden zoo erg moeilijk maakt. Deze agent is zelfs later in hot water gegooid. De men schen zijn or niet sohsapmak. Ware do agent zóó niot opgetreden, do zaak had een andoren loop genomenwel licht zat clö agent dan niet hier. Opzettelijk heeft de agent niet met de 6abcl geslagen. Do Loidsohe agont heeft maar één wapen, geen stok aMi bijv. in de hoofdstad. Ook bestaat er in Leiden geen Instructie omtrent het slaan mot do sabel dit wordt aan hei oordeel van don agent overgelaten. Deco agent is bovendien klein, kan met armen en vuisten weinig doenvoorts had hij een arrestant in één hand. Hij heeft preoicQ gedaan, wat hij kon on mocat doen. Het publiek had niets met het geval te ma ken Een agent heeft niet te retireeren, do menigte moet op zij gaan. Van Noort had naar don oommissaris of naar den bur gemeester moeten gaan. Nu kreeg hij wat hij verdiende. Anno 191) 'vgq-i niT.—.irïji Er kan guou sprake zijn van noodweer, omdat er geen mishandeling was Uit niets is gebleken, d do agent niet toerekenbaar was. Hulde bracht pleiter aan het O. M voor zijn poging ten opzichte vaoi beklaagde ob jectief te werk te gaan, door het gebruik van de sabel als verlichtende omstandigheid te qualifioooren, maar dan moet dit ook als zoodanig in aanmerking worden gono- men. En do gebiechte straf acht hij geen clemente, maar zou een ruineeren van be-, klaagde rijn, aJ wil pleiter niet voovuit- loopon op de beslissing van den burgemees ter van Leiden. Moge de agent con beetje te clerk, t© fortitor in ro zijn opgetreden, het doel om een verwonding toe to brengen heeft beklaagdo niet gehad. Daarom vroeg pleiter vrijspraak of hot opleggen eenor geldboete. Na re- cn dupliek (de behandeling dezer zaak duurde van kwart voor tweeën tot vijf uren) weid de uitspraak bepaald op 21 December. De Haarlemscho rechtbank deed gisteren een uitspraak, welke voor slagera van veel belang is. Zij besliste nl., dat, hoewol heb drachtig-zijn van een koo op zichzelf geen verborgen kwaal is, dit wol hot geval wanneer do koe als slachtvee wordt ver kocht. Dezelfde rechtbank sprak J. Oollairfc, be schuldigd van heling van geroofd geld vrij. Do oiscb was 3 jaar. Toen do rechtbank to Haariom in Juli uitspraak zou doen in do zaak van sohapen- diofatai, kwam or oon brief wot vorzmek daarmede to wachten, omdat or volgons den schrijver gevaar bestond tot het begaan vaq con rechterlijke dwaling. Het bleek, dat oen reizend koopman, A. Kolo, dien brief had geschreven en dezo verklaarde in October, dat dit niot den beklaagde gold, doch oat zekere Hob den diefstal had gepleegd. Hij was er zelf bij geweest, toen H. do schapen aan 8. verkocht. Do uitspraak word ge schorst en do zaak opnieuw ondoreooht-, on gisteren stond nu Kolo wegens meineed to recht Wel draaido hij ziah in allorloi boch ten om den dans te ontspringen, doch de getuigenverklaringen waren zóó portiuout tegen hem, dat do offioior 1 jaar en G maan den requireordc. Kolo zei, als slot zij nor vordediging, te bobben gehandeld uit corbied voor de ma jesteit van hot recht. Geweldpleging. Voor do anondissemenbs-rodhthank te Maastricht stonden gisteren terecht vier mijnwerkers uit den omtrok van Heerlen, beschuldigd van openlijk met vereendo krachten gewold te liobben gepleegd tegeq don stationchef te Schnasberg. Beklaagden waren don 25sten Augustus in bcechonkon toestand van een begrafenis gekomen en te 8ohaaaborg afgestapt. Daar hadden zij mjx het station allee in opschudding ge bracht en den stationschef benevens de per sonen, die hom ter hulp waren gesneld, iniahandold. Het O. M. was van oordeel, dat aan deze beklaagden een gettrengo straf dient te worden opgelegd, omdat in kleine gemeenten zoo als Sehaasborg, waar slechte éón veldwachter met do handhaving van het gezag is belast, men weerloos st-aab tegen zulk ruw optredon. Eieoh voor ieder dor beklaagden 1 jaar gevangenis straf. in het Notarishuis aan S ji.V. a iitT] Den Burg te Leiden, ir-.asHu'1. by opbod Zaterdag 12 December 1902, by afslag Zaterdag 19 December 1903, des avonds te zereu uren, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van de navolgende onroerende goederon, alle gelegen te Lelden. 1. Het WINKELHUIS mot afzon- derlyke BOVENWONING, zeer gunstig gelogen aan de zuidzyde van de Haar lemmerstraat, plaatselyk gemerkt No. 213, groot ongeveer 71 centiaren, bevattende: Winkel, Binnenkamer, Achterkamer, Keuken en Plaats; de Bovenwoning heeft Voorkamer, Bin nenkamer, Slaapkamer, Keuken, Zol der en verdere gemakkon. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten en Stookplaatsen. Verhuurd per week in twee gedeelten samen voor/" 7. 2. Het WINKELHUIS met afzon- deriyke BOVENWONING, naast het voorgaande, No. 215, groot ongeveer 75 centiaren, bevattende: Winkel, Achterkamer, diverse andere Vertrek ken en Plaats; de Bovenwoning heeft Voor- en Achterkamer, nog twee Kamers, Keuken, Zolder en verdere gemakken. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten en Stook plaatsen. Verhuurd beneden tot 1 Maart 1904, voor f 260 per jaar, en boven verhuurd per week voor f 4. De perc. hebben Duinwaterleiding, wor den by den afslag gecombineerd en *yn door ligging en gevelbreedte o. m. uitstekend geschikt tot Confectie- Magazyn. Te zien: in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag, van 2 4 uren. 3 eu i. TWEE HUIZEN, Zyisiugel No. 30 cu 31 zijn uit de hand verkocht. 5. Het HUIS, ERF en TUINGROND aan het einde van de Bloomstraat, eau den Lagen Ryndyk, groot 6 aren 90 centiaren, bevattende: Voorkamer, verdere gemakken. Verhuurd per week voor ƒ3.— aan den Heer Rodenburg, die in het gehuurde de melk affaire ultoofont Op het gehuurde bevinden zich Koestal, Wagenschuur, enz., welke zaken grootendeels eigendom zyn van den huurder. 6. Het HUIS en ERF in de Witte laan, No. 10, groot 65 centiaren, bevattende: Gang, Voorkamer, Bin nenkamer, Plaats en Tuintje. Ver huurd per week voor f 1.40. 7. Hot BURGERWOONHUIS met ERF, TUIN en SCHUUR, zeer aan- gonaam gelegon aan de Ryn- en Schiekade, No. 48, groot 4 aren 10 centiaren, bevattendeGang, twee Zykamers, Serre, Keuken met Pomp voor put- on rogenwater, Bykeuken, Kelder, Plaats en TuId boven: twee Voorkamers en Zolder. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. In eigen gebruik. Te zien in de weken van veiling en afslag op Dins dag en Donderdag van 10—2 uren, 8. Het WINKELHUIS, In de lste Groenesteeg No. 17, groot 28 centi aren, bevattende: Wmkel, Kamer achter In den Winkel en Plaatsje; boven: Groote Voorkamer met Zol der, met twee Kamertjes. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kas ten, Stookplaatsen en verdere gemak ken. In eigen gebruik. 9. Het HUIS en ERF, In de Mo- lensteeg No. 20, groot 66 centiaren, bevattende;- Zykamer met Bedstede, Bionenkamer, Kouken, Keldertje en Plaats; boven: Voor- en Achter kamer en Zolder. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kast6n, Stookplaatsen en verdere gemakkeD. Verhuurd per weekbeneden voor f 2.15, bovon verhuurd geweost voor f2.-. 10. Het HUIS en ERF, in de Klara- steeg No. 4, naby de Mare, groot 85 centiareu, bevattende: Voorhuls, Zy kamer, Binnenkamer en Plaatsje; boven: Voor- en Achterkamer, Zol der en verdere gemakken. De Kamera zyn behang9n en voorzien van Kasten en Stookplaatsen. Verhuurd per week beneden voor f 1.90, boven verhuurd geweest voor ƒ1.75. 11. Het HUIS en ERF, aan de Vol- dwegractt 14, groot 91 centiaren, bevattende: Voor- en Achtorvortrek, Keukon on groote Plaats; boven: Voor- en Achterkamer en Zolder. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen on verdere gemakken. Verhuurd per week bene den voor f 2.60 en boven verhuurd geweest voor f 1.70. 12. Hot HUIS en ERF, in de Mirakelsteeg No. 35, tuasoheu de Klarasteeg en do Oude Vest, groot 21 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.10. 18. Het HUI8 en ERF, naast het voorgaande No. 83, groot 18 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.10. 14. Het HUIS en ERF, naast het laatst voorgaande No. 31, groot 27 centiaren. Verhuurd por week voor f 1.30. 11285 162 15. Het HUIS en ERF, in de Huig- straat No. 10, groot 28 centiaren, bevattende: twee Kamers, Keuken, Plaatsje, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week voor f 1.85. 16. Het ETUIS en ERF, gelegen en Ingericht als het voorgaande No. 11, groot 23 centiaren. De meosto per- ceelen hebben Duinwaterleiding. Betaling der Kooppenningen van al de perceelen op 16 Januari 1904. Aanvaarding: Perc. 2 op 1 Maart 1904; welken kooper zal worden ver goed interest van de koopsom tegen 5% 's jaars van af den dag dor betaling tot dien dor aanvaarding alle overige perceelen by de betaling der Koop- ponningen. De Pero. 5, 6 en 8 tot en met 16 zyn te bezichtigen daags vóór en op de dagen van veiling en afelag van 10 2 uren. Meerdere inlichtingen zyn to beko men ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen de velling en den afslag op alle workdagen van 10 2 uren verhoogingen kunnon worden gedaan, tegen genot van één vijlde der verhoogsom. Fotografie „Studio". Breesiraai 4, bij hel Koordeinde. 6 Album-Portr. ƒ1.— 13 1.5olmetfr08f- Vergrootingen naar elk Portret. '8 AvoodM oa 7 uur gesloten. 10963 7 ÉB Si Men eische op flesch en kurk - het merk 10700 8 T Puncl» vnn Beertje. H. B. DE BEER, Amstordam. Stationsplein No. 7, 's-Grawenhage. mix MAATSCHAPPELIJK KAPITAAL f £500,000. Bankiers de Heeren WERTHEIM QOMPERTZ, te Amsterdam, Verstrekt voorschotten op langen tormyn. Geeft 4^-pCL Obligaties uit, in stukkon van ƒ1000, f 600 en ƒ100, togen den koore van 100J pCt. verkrygbaar ten kantore en by de Heeren LEZVYIJN EIGEMAN, te Leiden. tot het poetsen van Kachels en Fornuizen geeft een schoonen en diepzwarten glans terwijl zij geen onaangename lucht nalaat. PRIJS PER DOOSJE 5 CENTS. Haarl.straat 5, en vele Winkeliers in Leiden en Om streken. 11219 82 F.VANDORP ^XfLEIDENKJ^ Gebruiksaanwijzing .Wordt met een wollen doek inge - v ^wreven en met een borstel uitgepoetst. HARTESTEEG 2. 11605 22 BORDEAUX-WIJN 0.60 PERSICO 0.46 MADERA 0.60 CURAQAO 0.45 l "3 ROODE PORT 0.56 FRAMBOZEN e> WITTE PORT 0.60 MALAGA 0.80 BRANDEWIJN. - 0.70 ADVOCAAT n VERMOUTH 1-- BOERENJONGENS - ,1.- HALFOM HALFBOOTZ 1.- ABRIKOZEN DUBBELE LIKEUREN 1 - Leiden, De Vink, Voorschoten, Veur, w. (Li dschendstn), Wijkerbrug, Voorburg, 's.Srasenhage. v Vertrek van Leiden naar V u ra aihage 7.55,10.—,12.— I.56, 4.10, 5. 7.—, 7.55 en 9.55. Vertrek van Leiden naar Voorschoten: 7.55, 9.—, 10.—, II.-, 12.—, 1.-, 1.50, 3 -, 4.10, 5.-. 0 -, 7.-, 7.55 en 9.55. Amsterdamsche Tijd. 10962 24 De Hoofdadminiatratlo van het 4de Regiment Infanterie zal op Zutcr* dag clou 12den December o. k., des middags te 12 uren, In de wacht kamer van het gobouw Orave^ Htelu, in het openbaar VEH> PACHTEN t 11628 21 lo. het weghalen van de Spoeling, Aardappelen- schillen en afval van Groenten. 2o. l)e Vleeschbeen- deren. 3o. De privaatmest,; een en ander over liet jaar 1904. Ds voorwaarden liggen ter lezing in de wachtkamer voornoemd, lederen werkdag van des morgens 10 12 uron^ Op a. s. Woensdag 19 Dcc., 's nam. 1 uur, zal op het kantoor (Havenkade 7) worden aanbesteedt Het bouwen van negen werkmanswoningen op een terrein nun de Waard* straat te Leiden. Bestok en teekenlng ii f 1.— ver krygbaar op hot kantoor (Havenkade 7). Inlichtingen dagelijks na 'a nam. 4'/j uur by ondergeteekende, F. J. VAN HOEKEN Jr., 11685 17 Llavenkado 17. Notaris BROEKSMIT, lo Wa-so- naar, zal op Dinsdag 22 Decem ber'1903, voonnlddags 10 uren, 'oa huize van den Kastelein L. OUDS HOORN aldaar, in het openbaar vei* koopen: 1°. oen aanzioniyke paity zwaar HAKHOUT, 13 Wllgo booincu, geschikt voor klompen makers eu eenigo IJpeboomen, staande op en om „Zuydwyk"; 2°. een party zwaar HAKHOUT op do Kerkewoniog, beiden onder Was senaar, en 8°. oen party zwaar HAKHOUT op „Elba", onder Valkenburg. 11486 18

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 5