üi H Q E O O w Q b Beurs van Amsterdam. Telegrammen. Marktberichten. ra Na voorlezing van het rapport over de lijkschouwing werd een aanvang gemankt met het getuigenverhoor. De eerste getuige, kellner in het café zijns vaders Van Konijnenburg, verklaarde, dat er in bet koffiehuis ruzie was ontstaan tusschen den schipper en den verelagene, dat de zoons van den schipper kwamen en wilden vechten, maar dat dit in het koffie huis belet werd. Buiten had do kellner daarop de schermutseling onder de veranda gezien, maar den steek had hij niet zien geven. De volgende getuige had ook gezien wat er in het koffiehuis was geschied, dat bekl. den verslagene had uitgedaagd naar buiten, te komen; dat er geslagen was; ja, hij had bckl. een slaande beweging naar Waasdorp zien maken. Daarop had hij dezen nog de veranda zien verlaten en teen zien neerval len, hevig bloedende. Deze getuige bad ook .ervaren, dat er wat zat tusschen den schip per vader van bekl. en Waasdorp, den verslagcne. Het ging om geldzaken en over proviand verdeeling op de laatste zee reis. Do derde getuige, badmeester, bad op den bewusten avond drie pereonen uit het kof fiehuis zien komen, Maarten en Dirk van der Bent en Waasdorp. Ook zag hij, dat Waasdorp tweemalen neerviel. Na den eer sten keer liep hij nog een eindje. Tevens had hij gezien, dat de verelagene bloedde, toen hij bij zijn moeder was; en gehoord, dat Waasdorp te voren don schip per op den boulevard bad toegevoegd, dat deze een dief was en hem voor twee gulden had bestolen. Deze getuige verklaarde, dat ên de beklaagde bn de verslageno bekend stonden als gewone Jongens. Do vierde getuige, een visscher, droeg Petrus naar huis en had gezien, dat hij hevig bloedde. WAAr kon hij moeilijk zeg gen, want het bleek, dat de man niet wist ■waar zijn eigen hart zat, waarop een der rechters zei: ,,Jo kunt het voelen". Deze 1 getuige had den man zien sterven en dr. Kemel hooron zeggen, dat Waasdorp dood De vijfde getuige, schoenmaker, had ook ;o nitspraak van den dokter gehoord, na- jörfc hij Pciru3 te voren had helpen ontklee dden. Do zesde getuige, gemeente-veldwachter p., heeft op Zaterdag opgevïscht, uit een mestput, gevuld met water, een gesloten mes. Deze veldwachter had nooit last noch van beklaagde, die nooit de herberg be zocht, noch van den verslagcne. De zevendo getuige, gemeente-veldwachter Yan R., bracht de verzegelde kist naar Leiden, om haar met het lijk aan de plaats der bestemming af te dragen. Daarna, werd het proces-verbaal van den rechter commissaris mr. Eomme voorgele- Dc achtste getuige, de heer D., amanuen sis te Leiden, verklaarde de kist in ont vangst genomen te hebben. Do negende getuige, dr. Kerven, verklaar de waargenomen te hebben, dat, toen hij den vcrslagene onderzocht, deze reeds over leden was. Het lichaam was nog warm, do pcczen waren slap. De wond, toegebracht door een lang, 6cherp voorwerp, een steek wond, was zóó diep, dat getuiges vinger er geheel in koo. Do tiende getuige, prof. Langelaan, uit Leiden, die allereerst aan den president uitleg moest geven van z\)n late komst, legde als hoogleeraar in de ontleedkunde verklaringen af inzake de jïoor hem verrichte lijkschouwing, bevestigende net door hem aan de rechtbank overgelegde, hitvoerigo en nauwkeurige rapport zjjner be vindingen. De lioogleeraar kon verklaren, dat ie dood van Waasdorp het gevolg was van do Verwonding en dat het mogeiyk was, dat deze Vas toegebracht mot het ter terechtzitting aan- fcezige mes. De elfde getuige, dr. Hulst, van Leiden, bleef eveneens volharden by het in het rap port vermelde, en verklaarde ook, dat de dood het gevolg was der verbloeding. Deze getuige zou het waarschijnlijk achten, dat do ver konding met een grooter mes was toege bracht, tenzy het aanwezige mes met groote kracht waa gebruikt, das een woeste stoot ,werd gedaan. De twaalfde getuige, de vader van beklaag- ide, gaf inlichtingen omtrent de reis en bo- 'vestigde, dat Waasdorp by hem aan buis was .gekomen en drukte had gemaakt. Gescholden was er toen niet. Maar onderweg naar ,het café had Petrus hem gescholden. Dirk, de beklaagde, had. thuis gehoord, dat Petrus zyn vader onbehoorlyk had bejegend. De schipper vond het beter zyn huis te verlaten en wat te gaan gebruiken. O, ware dit slechts niet gebeurd 1 Nog bleek, dat Waasdorp den schipper ge dreigd had dezen met een schoenmakersmes aan den muur lo zullen vaststeken, en omtrent de verdeeiing van de proviand, dat de reeder eerst was voor verdeeling van het overgoscho- lene, maar later daarop was teruggekomen. Daarover was Waasdorp booshy was te Maassluis ai ontevreden. Onverklaarbaar vond de subs.-officier van justitie, dat do schipper nog met Petrus ge- iloopen had naar het café om te gaan borrelen, nadat Petrus hem gedreigd had hem de Inge wanden to zullen uitstoken. De schipper ant woordde daarop, dat hy bang was voor Petrus Waasdorp. De dertiende gotnige, een bloedverwante van beklaagde cn dus niet onder eede gehoord, had afgeluisterd een woordenwisseling tus schen don schipper en Waasdorp en ook de .bedreiging van dezen den schipper te zullen dooreteken. Deze vrouw was gaan waarschuwen, dat ©r conflict tusschen den schipper en Waas dorp was. Kalm wae zij thuis bij Yan der Bont gekomen om te zeggen, wat zij gehoord had, cn daarop ging Dirk naar het café- Van Konijnenburg. Do veertiendo getuige, ook een vrouw, had het schelden uit Waasdorp's mond ge hoord, toen Waasdorp met den schipper op den boulevard liep. Do vijftiende getuige, barbier en koffie- huishouder te Noordwijk-aan-Zee, verklaar de de verslagcne bij hem was geweest op den bewusten avond. Hij was toen zeer opgewonden, dronk vier fleeschen bier en gaf erg af op den schipper Van der Bent, over wiens handelingen hij zeer ontevre den was. Ook had hij don schipper een pak plaag toegezegd. Dt. Yan Nes, arts te Noordwijk, gaf in lichtingen omtrent de verwondingen, die bekl. aan boord had opgeloopen. Op de vraag van den verdediger, of bekl. door die wonden niet-toerekenbaar was te ach ten, antwoordde deze arts, dat hij normaal en zeer stil was, toen hij hem als patiënt behandelde. Wel achtte hij een observatie van bekl. in diens tegenwoordigen toe stand wenschelijk, om na te gaan of er ook kleine afwijkingen in zijn hersenen zijn te ontwaren. Do mogelijkheid bestaat, zei de arts, dat bekl. in zekere mate prikkelbaar, was door zijn hoofdwond, maar zeker nit te maken achtte hij het niet. Symptomen van 8chedclfractuur had hij echter niet waargenomen. Bekl. had geen enkele aanmerking op de afgelegde getuigenissen. Hij zei, in antwoord op desbetreffende vragen, dat hij na de waarschuwing zijner tante zijn huis verlaten had, medenemende een mes. Hoe hij plotseling zoo driftig was geworden, wist hij niet, óók niet of hij het mes uit zijn zak had gehaald hoewel hij aan den rcchter-commissaris had verklaard het uit den zak gehaald en met de rechterhand den steek toegebracht fc3 hebben. Thans bleef h;1 er by, het zich niet meer te herinneren. Wel wist hy een stekende beweging te hebben gemaakt en weggeloopen te zyn, niet wetendo echter wat er gebeurd was. Omkykende had hy Waasdorp zien vallen. Het mes had hy weggeworpen in den put by de wed. B. Of hy het dichtgedaan had, hy wist het niet. Wol stond hem levendig voor den geest, dat iemand, hem by zyn woning ontmoetende, tot hom gezegd had: „Jullie hebben hom geatokon I" en dat Waasdorp hem had geslagen. Nog verklaarde bekl., dht hem de ver wonding aan het hoofd, door een blok toe gebracht, het denken moeiiyker maakte: hy dacht eigenlijk aan Diets. Ook waa hy den laatsten tyd erg boverig. Het was een zeer moeiiyk werk verklarin gen uit bekl. te krygenslechts met aarze ling en op zeer zachten toon antwoordde hy. Hy maakte inderdaad den indruk van iemand, die moeiiyk begrypt, wiens hersenen traag werken. Met gebogeu hoofd stond en zat bU voor de rechters, den zakdoek saamgeknepen in de banden. Toen waa het woord aan don subst.-officier mr. Maclaine Pont. Deze wees op het treurige, maar vaststaande feit der onrustbarende toeneming van misdaden als deze in het arrondissoment 'e-Gravenhage. A) wordt een zwaarder straf bedreigd tegen doodslag dan tegen een daad als deze, spr. herinnert zich do uitspraak van een ovorioden kantonrechter te Leiden: „Of men door de kat of den kater gebeten wordt, het is het zelfde." In beide gevallen is het slachtoffer dood. Voorts vestigde hy de aanfdacht op do aanleiding van geringe beteekenls tot het ruwe optreden, op do rondborstige verklaringen en bekentenis voor den rechter-commissaris, met een zekor gobaar van oplnchtlng door hot gepleegde misdrUf. Eon woord van medelyden had het O. M. voor de moeder van hot slachtoffer en voor liet slachtoffer zelf: een eenigen zoon. Een goneeskundig onderzoek naar de geest vermogens van beklaagde achtte het O. M. niet noodig. Verzachtende omstandigheden achtte het O. M. dan ook niet aanwezig en eischte vier jaren gevangenisstraf. Mr. Van dor Lip, van. Leiden, dio als verdediger optrad, hoopte dat do rechtbank zachter gestemd zal worden tegenover de zen bckl., wanneer zij aile omstandigheden kent. Vooraf echter do juridische opmerking, dat hier geen zware mishandeling met doodelijken afloop heeft plaats gehad. Hier zou meer zijn een poging tot zware mis handeling met doodelijken afloop. Pleiter betuigde ook zijnerzijds medelijden met het zwaar getroffen gezin van den verelagene en zette daarna de geschiedenis der zaak uiteen. De verhouding tusschen den vader van bekl. en den verelagene was nooit bijzonder goed, maar dat beteekendo niet veel. De groote quaestio begon met de verdeeling van do overgeschoten proviand. Uit een schrijven van den reedor bleek, dat W. een grief had tegen den vader van v. d. B., maar een grief, die volkomen onge motiveerd was. Tóch maakte hij zich warm en op den avond van het drama had hij vier flesschen bier gedronken en opgewonden was hij naar de woning van v d. B. ge gaan en had daar herrio gemaakt. Op den boulevard werd dc twist voortgezet en werd wij hebben 't gehoord met een r-es ge dreigd. Dat do oude v. d. B. met W, toch naar een herberg ging, laat zich verklaren. H ijvond zich daar veiliger dan op den een zamen boulevard. Verder zet pleiter uiteen hoe een tante thuis kwam vertellen bij de vrouw van den ouden v. d. B., dat haar man bedreigd was. Dc zoon-bckl. hoort dit, neemt een mes en gaat uit om zijn vader zoo mogelijk te helpen. Liefde tot zijn vader dreef hem daartoe. Hij komt in de herberg, zegt kom hier, ik zal optreden voor mijn vader, mon grijpt elkaar aan en daar ligt hij die zoo even nog een ander dreigde dood te steken. Het was gebeurd eer iemand er om dacht Geen oogenblik was het zijn voornemen om zijn slachtoffer dood te steken. Zo: naïef is deze bekl., dat hij aan pleiter in do gevan genis .vroeg of zijn vader ook nog gestraft zou worden. Hier heeft men niet te doen met een dronkaard of een driftkop, maar volgen9 den predikant ds. J. J. van Walsem uit oordwijk aan zee, die hem kent van zijn ge boorte af, met een stillen goeden zachtzin- nigen jongen. Naar pleiters oordeel moet de op reis gekregen verwonding aan zijn hoofd van invloed zijn geweest op zijn handeling en de geneesheer, die mij hier gehoord hebben heeft de mogelijkheid niet uitgesloten. Ploiter verzocht ooit door deskundigen te doen onderzoeken. In elk geval zal die wonde toch mede moeten tellen bij het opleggen der straf. Heeft pleiter medelijden met de ouders van den veralagene, hij heeft het ook met de ouders van bekl, enmet bekl. zelf, die feen vijand versloeg, maar een vriend, een ameraad, met wien hij jaren heeft geva ren. Hij heeft er zooveel spijt van, dat hij zelf in de gevangenis to ploiter zeido: Ik sterf er nog van. Zulk een man verdient niet zulk een zware straf en pleiter hoopt, dat hem die ook niet zal worden opgelegd. Aan het slot van zijn welsprekend en ge voelvol pleidooi, waarin hij vooral deed uit komen, dat beklaagde had gehandeld uit liefde voor zijn vader en dat heel Noord- wijk nu geen moordenaar me «ar in hem ziet, maar hem met medelijden aanschouwt, vroeg mr. J. 0. van der Lip geen genade voor rechts maar wel een gerecht. Op plei ters verzoek, beklaagde dadelijk tijdelijk in vrijheid te stellen uit de preventieve hech tenis, kon de Rechbank echter niet ingaan. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 10 December. Onder het pleidooi gebruikt beklaagdo af •n toe zyn zakdoek, om zyn tranen af te wis8chen. 30 November 1903. Do fondsenmarkt to New-York opende Zaterdag lusteloos en onregelmatig, onder vond vervolgens een gedeeltelijk herstel, maar daalde later opnieuw naar aanlei ding van den bankstaat. Het waren echter slechts enkele fondsen, die koorteaohtig fluctueerden, daar de stemming over 't al gemeen aarzelend was. De markt sloot vast. Tor Beurze van Amsterdam was heden de handel zeer stil en waren de pryzen nagenoeg onveranderd. Hot slot was stil. Nntionalen onveranderd. Buitenland met weinig handel. Koninkiyke zeer vast cd hooger. Russische petroleum beter. Redjang Lebong vast. Tabak onbepaald. SBotkoersen. pCt Nedcrl. Certific. Nat. Schuld2Vj Certific--3 Hongarije, L. 18921902 Kr. 20004 Ooilenr. Rente m Papier Hei-Mot. 5 in Zilver Jan.-M 6 Dortugal, Obl. Buil. 1853-84 afgest. 3 2da Serie3 3de Serie3 Tabalcsleening 4» Rusland 1894 BinnenlandA n 1880 Rb. 625A 1867-69 100-A „ISeSRb^.Jkleser.eGaiuM 6panje, Obl. Perp. Schuld4 Turkije, Obl. Geprivil.--A geconverteerde serie 0 Japan Obl. Leening 4 China Zilverleening .7 Mexico, Binn. Aflosbare X serie B Argentinië Rep. 1896-99 Obl4 Brazilië, 1889-4 funding leening 1896-5 Columbia 1001Vj Urugay 1892 3» Venezuela Obl. 1881 1004 600-4 Merlda Sp. —4 Peruv. Cert.vanAand- ld. ld. prei. Aand ttaliê, Obl. Zuld-llal. Spoor~3 Polen W. Weenen Aand. Portugal, Belra Baixn3 Rusland, Obl. Wladifc 1896-984 n Rjasan-Ur. R. 626-4 1890 -4 Aand. N.-Afr. Handelsvereniging— CulL Mij. Vorstenland- Kon. Petroleumbronnen Moesl llir- 6ew. Aand,8chibajefl Aand. Intern. Rum. Petroleum Java Petroleum— Pertak Petroleum - Sumatra Palembang Motara Enim N. W. 4 Pao. Hyp.-B. Aandeelen n t. 1. I. f-ar—SX Maxwell Land Gr. Aand. Incomebond Prior Lien Bonds Aand. Ned. Handet-Mij Rescontre 5 Roll. Uzeren-Spoorweg Mij. lot Expl. v. Staatspw. Zuid-Amerikalijn-4 OW- Bottel-Wezel 1875-80 gest. —5 Aand. Amerilaanscbe Vaart Rotterd. Lloyd Amerika Aand. Atchison Topeka— ii Oblïg. 4 Clevel.-Akron afjast. A Car Foundry C. v. A, Aand. Deny. Rio Grande— St.-Louis 4 San Fr.Aand. 6ra«J Trunk C. v. A. Aand. Miss. Kansas Texas Obi. lebp.4 Aand. Lake Erie 4 W. Sp. Ontario 4 Western Nori. 4 West. C. t. .'.and. Soutfi. Pac. C. Gew.Aand. Mexican NaL2e pref. Aand. South. fUih», C. gew. A, Union Pac. gewone Aand. i, Conv. Gold «4 Reading C. C. v. Aand.— Reck Island, C. v. g. A.— New-Orleans United St. Steel C. v. A. Wabash 8p. gew. A. it i. afgesl.C.v.prA. Kansas City South. Rw. A. ii n it ii Pf*1' tend. Hongarije Theks-Lotaa4 Turkije, Spoor#. Loten-3 8panje, Madrid Loten-3 Nieuwe Asahan Tabak Aand. United Langkat Plant. Aand Langkat Tabak Mij. Aand. A, Franco Deli Tabak Mij. A. Oeli-Cultuur Mi] Cart v. Aand. Arand3burg Aand. 8enemtah - Asahan Plantage Ned. Ind. Mijnbouw A2nd Aand. Reding lebong- forterdam-Deti Elzasser 59. Russische toers. 79» 93» 98*4' 100» 100» 31» 68V, 61 97» 98» 96» 100» 9596 85 94 32» 36» 81» 89 40 88» 76» 102» 30» MXm 2*9* 299* 8 3» 19 67>* 174 72» 05» 95» 95>* 75 68 479» 48» 74» 93» 61» 132» 60 93» 195» 137** 4?* 7** 60» 139» 99 1C6 40 87» 94» 86» 68H„ Si1,'18 41 189* 20» 66 16 17» £6 K 27» 2G9* 56» 49 179* 19» 74» 93» 41» 24» 8» 11% 19» 34» 18» 32» 164 V, 333* 46 83» 180 60 5 48» 489» 340. 34» 8Vi 226 170 petrol. 150. Koers beden 79» 83» 101 100» 69» 879* 95» 100%, 81 399* 88» 76» 102» 30» 259* 8» 3%. 19 67» 174 95Ka 58'/, 492 48» 132 60 94 139» 99 V» 106 35 84 679* 89» 18» 20» 17» 27» 20» 66» 45» 17» 199* 739* 93» 241* 8» 11» 35 18*6 32'/, 8» 230 170 Oostenrijk. Pipiar— dito Zilver 160.10 Piveras Rijksmark— f 68.65 60.10 Russen Zih». Roebell— 1.25 47-65 Dito to Boaden BoebaM 1.88* Prolongatie 8» pCt. Verwaohtlng. Matige noordoostsiyke wind. Betrokken lucht. Sneeuw. "Weinig verandering in temperatuur, KOKSTANTINOPEL, 28 Not. (li, O.) Een Iradó van den Sultan beveelt de verlenging van den dlensttyd der linle lnfanterie (Niza- miet) van zes tot negen jaren, en dit van de reserve (Mustaphtz) van acht tot negen jaar. Het gevolg van dezen maatregel zal waar- schyniyk een vermeerdering van de leger- sterkte zyn met 250,000 man. SALONIKA, 28 Nov. (R. O). Een troep, behoorende tot do bonde van Popoff, die ln goede orde terugtrok na het jongste gevecht to Barakleo-juma, deed gisteren een aanval op oen Turk6che macht, die gekampeerd was in een afgezonderde stelling tusschen Petrity en Hadje-Beyllk. Do Turken vragen om ver sterking. Reeds zyn 7 Turksche gowondon naar Demirpassar gebracht. Het gevecht wordt voortgezet. BUCHAREST, 29 Nov. (R. O.) De gewone zitting van het Parlement werd heden ge opend. In zyn Boodschap wees de koning or op dat de betrekkingen met de ovorlge mogendheden van den bosten aard zyn. Door zyn oprechte houding droeg Rumeaiö er too by, dat de vrede gehandhaafd werd. Door de uitgaven te regelen naar de worke- ïyke inkomsten, is mon er in geslaagd eon overschot te kweeken, dat een einde maakt aan de DOOdzakelUkheid om tot leeningen de toevlucht to moeton nemen. Do koning kon digt de inrichting van een bolangryk troepen- korpB aan voor do grensbewaking, en wyst verder op don goeden toestand van het leger en den gunetigen financiöelen toestand. PARUS, 29 November. (R .0.) De Regoe- ring heelt nog geen mededeeling ontvangen, dat zy morgen in do Kamerzitting zal worden geïnterpelleerd ovor hot door den minister van justitie genomen besluit, om hot verzoek om revisie van Dreyfus by een commissie van revisie aanhangig te maken. Wy meenen te weten, dat, als het verzoek om con interpellatie hierover te mogen hou den, by do Regeering inkomt, het Kabinet do verdaging daarvan zal eischen, tot een definitieve oplossing is gevonden, ten einde te vermyden dat het parlement zich bemoeit met een zaak, die zy wil honden binnen het zuiver jurldieko terrein. PARIJS, 29 Nov. RO.) In een Interview, opgenomen In de „Tomps", verklaarde Dreyfus, dat zoodra de commissie van revisie haar be sluit zal hebben medegedeold, hy zal oordeelen over de wenscheiykheid om allo documonten, die tot de hervatting der zaak aanleiding gaven, to publiceeren, ton einde onjuiste oordeelvel lingen to voorkomen. LONDEN, 29 Nov. (Tel.) Do gemeente lijke verkiezingen in den Transvaal moeten dezer dagen plaats hebben in olf stedon, o.a. te Johannesburg, Pretoria, Krugors- dorp, Middelburg on Standerdkop. Er zijn in 't geheel 32,000 kiezers voor do gemeenteraden, waarvan 27,500 to Johan nesburg, waar de bevolking bijna gclicel Engelsch is, zoodat hot Bocren-element te zwak is om zich to doen geldon en liet. dus een strijd wordt tuasohen de candidaten dor Engelschcn, doch ook de Duitechere, Italianen, Franschen, Belgen, Amerikanen on allo vreemdelingen van liet kiezerskorps zijn uitgesloten. Dit is zeer te verwonderen, omdat do En- gelschen den Boeren den oorlog aandeden, wijl dezen don vreemdelingen geen kies- ïdclib fvoor het Wetgovond Liphaam wil den toestaan. Voor de gemeentorndon beza ten echter allo vreemdelingen het kiesrecht. PARIJS, 29 Nov. (Tel.) Generaal An- dró, dio een persoonlijke enquête in de zaak Dreyfus heeft bogonnen, heeft geconsta teerd, dat van do 17-i stukken van het ge- heimo dossier, dat aan don krijgsraad word medegedeeld, er 10 valscli waren. Do ministerraad hiervan oudorricucy heeft generaal Andró machtiging verleend om dit feit to brengen voor do commissio van oasatio, die zetelt in het Ministerie van J ustitio. Aan Alfred Dreyfus werd dit besluit van den ministerraad medegedeeld. MADRID, 29 Novombor. (R. O.) Do ko ningin-moeder Christina van Spanjo is on gesteld. LYON, 30 Nov. R. O. Tcngovolgo van een bijeenkomst in do Arboidsbours hielden eon duizendtal werklieden een botooging togen do huurbazen. Een onder-brigadiior van politio werd ge wond; een kolenkoopman weid gekwetst door een revolverschot, dat een agent van politio loste, cn stierf aan de wonde. Rotterdam, 80 Nov. Vee. Aanvoer Pnardon, VeulêB, Ezel, magere Runderon, 170 vette Runderen. 171 vette en graskalvoren, 1 nuchter ifalf, 1408 Öohnpon of Lammeren, 617 Varkens, Bifgon. 1 Rok of geit. Men noteert: Volte Runderen 1ste qual. 68 a 2de quel. 60 n 3de qual. 60 a cents. Oeeen lete quel. 65 n 2de qual. 60 a Sde qnal. 64 a cents. Stieren lsto qual. tot 2de qual. a Sde qual. e cents. Handel goed. kalveren lete qual. 100 tot 2do aual. 90s cents, 3de qual. 80 cents, alles per K.G. Honiel traag. Scbnpen 1ste qual. 60 s 2de qual. 40 a cents. Hendel slecht. Varken» 1ste qual. 41 a 2de qnal. 38 a 3de qual. 36 a Licht soort 32 a 34 couls. Handel vlug. Aardappelen: Spuische jammon f 3.a/f3.50S, Gelderacho blauw© /S.60 a f 3.76. Zoeuwaohti jnmmou f 8.60 a ƒ3.76. Eïgenhoimors ƒ8.40 a ƒ3.60. Brielseho krnlon ƒ4,76 n ƒ6.Duitecho blauwo ƒ3.60 a ƒ3.70. Duiteche roodo 2.60 a 2.80. Magnus Bonum ƒ2.60 a ƒ2.70. Voel aan voer. Weinig vraag. ThermomoterstandGisteravond om 8 uren 1° C. 80.2° Fahrenheit, hedenmorgen 8 uren —1.5° C. 29.8° F., 's middags om 12 uren 0° 0. 32° F., 'snamldófga om 4 uron 1° C. 30.2° F Do nieuwbenoemde vice-president van don Raad van State, mr. Van Swlnderen, i9 boden op Het Loo door H. M. do Koningin in zyn St&ataambt beöedigd. Mon seint ons uit Amatordam: HodonT middag om één uur had de begrafenis plaats op de nieuwe Oosterbegraafplaats van wUlen den gomeents secretaris den hoor Van dor Eist, dezer dagen plotseliüg overleden.Vele gemeente ambtenaren waren aanwozig. Het woord werd govoord door don Burgomoostor, don wethouder Blookor ou eonige anderen. Advertentiën. Getrouwd AGATHA C. P. NOEST en 11844 9 J. H. OTTO, die namens wederzydsclie familie harteiyk dank zeggen voor de vele biykon van belangstelling, gedurende hun huweiyk ondervondsn. Leiden, 30 November 1903. Geboren JOHANNA JA COB A COItNELIA, Dochter van 11355 5 A. VAN DER BLIJ en S. YAN DER BLIJ Stalkman. Heden overleed, zacht en kalm, na osn langdurig Hjden, onze geliefdo Ecbtgonoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, Brooder en Behuwdbroeder HERMANUS YAN LEEUWEN, in den ouderdom van 74 jaron, inleven gepens. Stads Uurwerkmaker. Wod. H. VAN LEEUWEN, 11870 16 D. Hoogman, R. H. Tu. VAN LEEUWEN. L J. M. VAN LEEUWEN. II. J. VAN LEEUWEN. D. VAN LEEUWEN-Hofman. Leiden, 28 November 1903. (Hoogewoerd No. 110.) Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Hoden werd ons ouderhart zwaar getroffen door bet overlijden van ons oudste Zoontjo FREDERIK LEONAR DOS, ha een lievig ïyden, op don leefiyd van bijna 9 jaren. Namens verdere Familie: P. L. SERVAAS. G. SERVAAS Den Hobd. Leiden, 29 November 1903. (Rynstraat 28). 11346 10 Voor devele bewyzen van deel neming, ontvangen by het overlyden ▼an onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw d3 Wed®. Mr. I. G. SCHUMACHER, geb. M. C. Hollinghausen, betuigen wy onzen harteiyken dank. M. LUOARDIE, SCHUMACHBB, M. J. C. LUCARDIE. M. E. SCHUMACHER, Gildemeksteb. M. C. VAN DER LITH, schumacheb. W. L. SCHUMACHER. O. M. REUCHL1N, Schumacher. Jfc.. OTTO REUSCHLIN, en Kleinkinderen. 80 November 1003. 11835 2£ 's- Graven hage. Batavia* Rotter dam. Hlerby betuigen wy onzen harte- lyken dank voor de vele bewijzen van bolangstelliDg, by de geboorte van onzen Zoon ondervonden. 11345 6 H. E. VAN DER HEIDE. E. M. VAN DER HEIDE-Bos. De ondorgotee- kende geoft kennis, dat hy zyn Brood depot Kalvormarkt No. 4 alhier hoeft overgedaan aan don Heer D. SLE€iTi:\UORST. Dank zog gende voor het zoovelo jaron genoten vertrouwen, beveelt ondorgoteokondo zyn opvolger met hot volste ver trouwen aan. 11362 12 C. CRA3IA. Leden, 30 November 1903. roferoerendo aan bovenstaande annonce, neem ik do vryheid my beleefd aan to bevolen, I>. SLEGTENDORST. 11803 5

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 3