BERKELJON'S PIANO'S LEIDSCH DAGBLAD, DONDERDAG 12 NOVEMBER. TWEEDE BLAD. Ingezonden. Uit de Rechtzaal. Gemengd Nieuws. Burgerl. Stand van Lelden. Vervolg Advertentiën, J.P.rilEiiHL.MlHftl. IV JB Jk. Jk Eijnsteen eo Moppen. IFBKAAI Lampe beige", Aalmarkt 25. J. L. OREYGHTON. Vraagt slechts namaaksels verkocht worden. ianoliai]<IeL(JEI!!i.s.lliMEL.M, Stoomtram HAABLEX-LEIDEN. Wegens de ongekend lage prijzen is het vervoer van Bestel- en Vrachtgoe deren per Stoomtram het voordeeligst. Goederen worden vervoerd naar Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heem stede en Haarlem om 7 u. 22 en 9 u. 58 V.M. en 1 u. 52, 5 u. 46 en 7 u. 04 N.M. Amsterd. tijd. Inlichtingen worden verstrekt aan het be- stelkantoor Clarasteeg No. 2 nabij de Mare.j No. 13412 Anno 1903 Arbeid in steenfabrieken. Do „Sts.-Courant No. 261 bevat het Kon. bosiuit tot naflore wijziging van art. 15 van hot Kon. besluit van 16 Maart 1903, zooals dat is gewijzigd bij besluit van 13 Mei 1903, bepalende, dat art. 15 van bet Kon. besluit van 16 Maart 1903 wordt gelezen als volgt: Het is verboden een persoon beneden 16 jaren of een vrouw in een steenfabriek ar beid te doen verrichten, bestaande in: lo. het verplaatsen van beladen kruiwa gens 2o. bet neerslaan van steenen uit vormen, welke meer dan één steen bevatten; 3o. bet opschieten, opgeven of opdragen ran steenen; 4o. bet nemen van nog niet geheel afge- kc- 1de gebakken steenen uit de ovens. Het verbod voor een vrouw boven 16 jaren den sub lo. bedoelden arbeid te doen ver richten, geldt niet vóór 1 Januari 1906, in dien in een etmaal, waarin zij dien arbeid verricht, zij niet langer dan zee uren ar beidt en baar in elk t.jdpork van vier ach tereenvolgende uren, waarin zij dien arbeid verricht, een onafgebroken rusttijd van ton minste één uur wordt toegekend; h. liet hoofd of bestuurder van de steenfa briek in heb bezit is van een verklaring, waaruit blijkt, dat die arbeid ook met het oog op haar leeftijd voor die vrouw geen ge vaar voor leven of gc mdheid oplevert. Do verklaring moet na onderzoek in een door Onzen Minister van Binnenlandsche Zaken vastgestelden vorm zijn afgegeven door een geneeskundige, die door dien Minister is aangewezen. De verklaring geldt slechts voor den tijd, welke door den geneeskundigo in die verklaring is bepaald; c. het hoofd of bestuurder van een steen fabriek 1 een lokaal beschikbaar stolt, dat naar het oordeel van don bevoegden inspecteur na overleg met den aangewezen geneeskun digo geschikt is tot h_t verrichten van het onder b bedoelde onderzoek 2o. de onder b bedoelde verklaring onmid dellijk op aanvraag van een der in het eer ste lid van artikell8 der Arbeidswet genoem de ambtenaren vertoont. Oorspronkelijk luidde bet hierboven be doelde art. 15 aldus: ,,Het is verboden een persoon beneden 16 jaren of een vrouw in een steenfabriek ar beid te doen verrichten, bestaande in: lo. het verplaatsen van beladen wagens, kruiwagens daaronder begrepen 2o. het neerslaan (steenen uit do vormen leggen) 3o. bet opschieten van steenen; 4o. het nemen van gebakken steenen uit do ovens." Later werd bepaald, dat dit verbod pas zou ingaan na 1 October 1903. Dp. Kuygsep ©si die ^E'menwef. Naar aanleiding van de vermelde medo- deeling van ,,Do Standaard", dat dr. Kuy- per aan den berichtgever der „Middelb. Ct." uitdrukkelijk verklaard bad, dat het stuk (de nieuwe Armenwet) zelfs nog vol strekt niet in bet stadium van avant-pro- jet verkeerde, schrijft deze berichtgever thans aan de ,,M. O." over bet onderhoud, dat bij met den Minister had, bet volgen de: ,,De Minister begon met gewoon alles te ontkennen. Een ArmenwetZ. Ex. bad blijkbaar moeite dit alles in zijn gedachten van elkander to krijgen. Wij wezen er toen op, dat onze zegsman het ontwerp zwart op wit gezien bad, wij dus o^ ongoed de artike len hadden kunnen publiceeren, ergo, dat er ccn Armenwet bestond. Om zich nu uit dezo moeilijkheid te redden, begon dr. Kuy-. por zeer bebcndiglijk te manoeuvreeren met... een prullemand. Bij een bekend proces in Frankrijk had dat meubel ook een grooto rol gespeeld. Z. Ex. kon blijkbaar niet da delijk op den naam van bet proces komen. Wij vulden daarom maar aan: Dreyfus. Juist, zeide toen dc Minister, die verder mededeelde, dat hij ook wel eens „vellen" in ziin prullemand wegwierp, zoodat, enz., enz.... Nadat onze gedachfea^BSsseling dezen breeden boog beschreven had, kwam einde lijk 't ontwerp uit de „prullemand" bij het departement terecht, waar het ook in het verder verloop van het gesprek bleef. Had den wij de vrijheid gehad langer te vertoe ven, dan was misschien nog veel meer uit die interessante ministerieelc d la Schwarz- hoppen ingerichte „prullemand" te voor schijn gekomen. Misschien wel do geheele Armenraad, benevens do dwingende bepar lingen voor de particuliere armenzorgver- cenigingon, die nu in do wet ontbreken, reden waarom de „Do Standaard" ons op de bekende oneerlijke manier moest démen- tecren. „Wij hebben echter niets vernomen van een „uitdrukkelijke verklaring" van Z. Ex. ,dat het stuk nog geen avant-projet was. En wij zijn heusch niet doofl Trou wens afgescheiden van de „prullemand", waar „vellen" in verdwalen, wat heeft 's lands drukkerij er dan mede te maken, waarover óók door den Minister werd ge sproken? Deze instelling heeft toch ge woonlijk geen bemoeienis met den ombry- oneelen toestand van een ontwerp, vóór hot in het stadium van avant-projet is getre den. „De Standaard" moet nu Baar weder eens overleggen, hoe 't deze gegevens met elk ander in overeenstemming zal brengen. Het blad zal er maar weder een of ander foefje op moeten verzinnen. Op een andcro manier zal het niet makkelijk lukken." Mijnheer de Redacteur t Yriendoiyk verzoek ik U onderstaand stukje to plaatson. Naar aanleiding van de .Brieven van een Leidenaar" is gisteren in Uvr blad een ingezondenstukje opgonomen, dat mijns inziens een kern van waarheid bevat, maar dat overigens zeer achtenswaardigen personen meer kwaad kan doen dan de zaak verdient. Ik bedoel hot stukje van .een abonnó", waarin een stedelijk ambtenaar en oen smids baas over den hekol worden gehaald, omdat hun zoontjes detective-romans verhuren, wat een inkomen oplovert van f 600 's jaars. M, d. R., ik meen met de zaak eonigszlns op de hooglo to zijn on hoewel ik zolf niet do minste achting heb voor detective romans en het ouders evengoed als „een abonnó" ten sterkste zou afraden het lezen dezor boekjes door hun kindeion aan to moedlgon of zelfs goed te kouren, zoo acht ik mij toch verplicht, het slukjo van gistoron to ciitiseeren, omdat liet moor op een verdachtmaking dan op een terechtwijzing gelijkt. Zoo ben ik dan bijv. zeor benieuwd de oplossing to vornemon met beredoneenng van hot volgende reken kundige vraagstuk: 2 Jongens, wier ouders hot niet noodig hebben, verhuren aan 0 of 8 andero jongens detective roinar.s togon 2 cents per nummer on per dag. GestoldInkoop der romans is 10 ets. per nummer en het aantal por jaar' bedraagt 100. Hoovool kunnen dio jongons per jaar als netto winst u/siaun aan bun het niet-noodig hebbondo oudors? 600 gulden zegt „oen abonnó". Zouden hier misschien per ongeluk 2 nulletjes te veel uit des abonnós pen govloeid zijn? Maar mot waar, liU zal nogmaals do gastvrijheid van onze couiant inroepen en liU zal do uitkomst van het viaagstuk op glasheldere on onweder- legbaro wijze aantoonou. Anders zou het immers lykon, alsof hij den smidsbaas en den stedoiyken ambtenaar van winstbejag door exploitatie van v rdorfeiyko booken wilde betichten, üg zal zekor dit alles bewijzen. M. d. R., hot was niet myn doel, de detective romans te vordedigen, want ik ben overtuigd, dat ze op jeugdigo gemoederen eon zeer Blochien invloed kunnen hebben. Ik acht hot daarom do plicht dor oudeis, het lozen dor boeken togen to gaan. Wel is waar beschouwt hot gros der jongens do detective verhalen als hum bug en dienen zo hun dus voor ont spanningslectuur, zU hot dan ook slechte, maar een klein aantal zal de voorbeelden der detective helden navolgen of ton minste trach ten na to volgen en om die weinigen voor liet verderf te bewaren, is het do zedelijke plicht der oudors, liun kinderen deze loctuur to onthouden. Ik raad evenwel allen welgemeondon aan, „een abonnó" niet lo gelooven, wannoor hy zegt, oat de betrokken ouders ieder f 800 per jaar in den zak steken als .belasting op de zonde". Ik hoor, dat onze Edel-Achtb. Heer burgemeester zich ook met de zaak inlaat en hem is dunkt me de oplossing van het door my gestelde vraagstuk ten volle toevertrouwd. U dankzeggend, M. d. R„ voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Leiden, Uto abonné 11 Nov. 1903. 0. v. O. Do zittingzaal van het gerechtshof te 's-Gravenhage leek gisteren wel een naairna- ohinen-bazar, waarin twee kooplieden in do- ze nuttige zaken de aandacht van de ledon van het hof voor hun artikel inriepen. Re clameplaten, photographieën, prospectussen, zelfs een elegant naaimachine-étui moesten van do zijde van den appellant, den lieer Ivens van Rotterdam, aan het hof den in druk geven, dat hjj wel scherp, maar niet oneerlijk concurreerde tegen zijn vakbroeder „The Singer Manufacturing Company." Deze, van een ander meening zijnde, had juist te dezer zake don appellant voor de Rotterdamse he rechtbank betrokken. De Singer Company toe., had zich bij dien rechter beklaagd over het feit, dat, terwijl zij sinds 1876 op de Hoogstraat No. 346 een depot van haar fabric': had, in 1901 de ge daagde in diezelfde straat zich op No. 296 had gevestigd, ook met naaimachines, „ver beterdo" Singer-naaimachines, niet van de Singer Company afkomstig; dat gcd.'s win kel zóóveel op die van de eïschores geleek, ook doordat op do ruiten stonden geschilderd de woorden „Verbeterde Singer Naaimachinon Maatschappij", terwijl die der eischeres prijkte mot de woorden „Generaal depot van de Singer Maatschappij New York", dat het publiek in de war geraakte en dat het gebeurde, dat, wanneer de dames uit gingen om een Singer-machino te koopen, zij in den winkel van Ivens terecht en met een verbeterde Singer thuis kwamen. Dat achtte de Singer Company oneerlijke oon- eurrentio, dat moest verboden worden, en zij vorderde van den nu-appollant 1000 schadevergoeding, verbod om verder Sin- gor's of verbeterdo Singer's te vorkoopen, wegneming der opschriften op zijn winkel en anders f 25 voor iedoren dag, dat hij daarmede in gebreko bleef. Do rechtbank te Rotterdam achtte hier inderdaad oneerlijke concurrentie aanwezig, doch alvorens over do vordering te beslis sen, beval zij de eischeres de door deze ge stelde daden van oneerlijke concurrentie te bewijzen. Van dit vonnis kwam de heer Ivens in appel en voor hen pleitte mr. J. U. TeJdcr3, dat hior geen sprake was van misleiding van het publick, dat het naaïma- chinopublRïc heel goed weet, dat, wanneer hot een verbeterdo Singer koopt, het niet koopt een Amerikaansch van de Singer Company afkomstig fabrikaat, maar een Duitsch fabrikaat, en dat, waar do naam Singer is geworden do naam van een sys teem -naaimachine, het volkomen geoorloofd is to vorkoopen verbeterde Sin germ aóhi nes. Pleiter vond tegenspraak bij den advo- oor^ der Singer-Company mr. J. van Gigh uit Amsterdam, die verder wees op de ver warring stichtende daden, welke door den appellant worden gepleegd, die, ofschoon all'.'n handel drijvend, zich noemt „verbe terde Singe r-Maat«chappij." Uitspraak over 6 weken. Om ruim twaalf uren vannacht is to Rotterdam brand uitgebroken op don zolder van pand No. 26 op den Goudsche- weg, waar een inrichting tot het bedrukken van sigaronpypjes is gevestigd. De brand, die ontstond doordat do vrouw van den afwezigen bowoner M. Toronslc by oDgeluk op den zol der con brandende lamp liet vallen, is in een goed half uur gebluscht door do working van tweo spuiten. Do brand bepaalde zich tot don zolder, waar een vry groote voorraad ter ver zonding goreed staando sigarenpypjes verbrand is. Het bovenhuis, eveneens door T. bewoond, vry aanzloniyko waterschade. (N. R. C.) Te Rotterdam «ijn met hot stoomschip „Merapi" aangebracht twee ge wezen Oost-Indische militairen, door het gerechtshof to Batavia wegens diefstal in de chambnee veroordeeld tot drie en vier jaar gevangenisstraf met verval Ionverklaring van den militairen stand. Zij zijn raar heo huis van bewaring overgebracht, om vervol gens naar Leeuwarden te worden getrans porteerd. Het hoofdbostuur dor poste rijen on telographie beoft eetn nuttigeu maatregel genomen door te bepalen, dat de telegraafkantoren, die naast hun telegraaf verbinding ook nog over een tolcgram-tcle- phoon-geleiding beschikken, van dc telepho- nische overbrenging mede gebruik moeten maken, indien daardoor bespoediging van de telegramwisseling kan wordon verkrogen. Bij het comitó tot ondersteu ning van do nagelaten bot rekkingen dor verongelukte Arnomuidsche viseohers is in het goheel ingekomen f 22,302. Op verzoek van den officior van justitio te Breda is te Antwerpen in arreet genomen en aan do Nodcrlandscho politie uitgolovord zekere O. J., uit Prin- 8onhage, verdacht van doodslag op J. W., bij gelegenheid der kermis aldaar. Te Vlaardingen zijn als strand goederen aangebracht 63 netten, gemerkt IJ H. 611, afkomstig van eon Eugelsch ha ringschip. Uit Middolharnis wordt aan de „N. R. O." gemeld: Woensdagavond omstreeks 11 uren ontstond er brand in do bouwsohuur van den heer D. van der Vlugt alhier, welko schuur in korten tijd in do asdi werd golegd. Met de schuur verbrandden ook vijf paar den, vier kooien, benevens bouwgereedschap pen, ongedoraoht graan, hooi, stroo, enz., toebehoorendo aan verschillende personen. Do schuur is tegen bmndsohodo verzekerd; hot overige gedeeltelijk niet, zoodat «enige personen aanmerkelijke 6chade lijden. Govolgen van den drank Drie arbeiders van de steenfabriek Kerkzicht te Montfoort, die gisteren een praam mot steenen naar Oudewater brachten, gingen ondor den Invloed van oen stevigon borrol na don mid dag met het ledige vaartuig naar huis. Na vergeefsche pogingen om voor don lyn te loopon, wildon tweo op hot vaartuig uaan, waarby boidon te water geraakten Een van de twee, vader van 6 kindoren, verdronk. De ander werd bowusteloos opgehaald, dooh kwam weer by. Het ongeval had plaats in don IJsol naby do zuivelfabriek te Willeskop. Hoezeer hot afschaffen van oude gebruiken soms weinig instemming vindt, biykt ook nu weder in do gemeente Slledrecht, waar do gemeenteraad onlangs, gsiyk gomold is, hot klokluiden afschafte. Adrosson mot nlot minder dan duizend hand- teekenlngen worden Ingezonden met het ver zoek op dat besluit terug te komen. Mon voedt allo hoop, dat do Raad zulks ook doon zal, nu men ziot, hoezeor men nog op het lulden Ja gestold. Ook hot nieuw gekozen Raadslid heeft er zich vóór verklaard on ocht- gonooten van togenstommendo raadsledon hebben mode hot verzoek ondorteekond. Men schryft uit Den Helder aan „Het Volk:" Dinsdagmiddag werd aan boord van het wachtschip te Willemsoord oen 6chryver in arrest gozet, omdat hy convocatlos had verzonden van do „Ontwikkelingeclub van matrozen," waarop als onderworp stond aangegeven: „Hoe ons land geregeerd wordt." Te Hengoloo (Ov.) ontstond brand in do wolwevery van de firma Siomolink en Co. te GroningeD. Do brandweer wist het vuur tot de bovenverdieping to beperken. Zoo doende werd niet veel schade aangericht, die bovendien nog door verzekering wordt gedekt. G i 8 t o r o c h t o n d is in de weide van don heer De Graaf te Watergraafsmoer een schaap, toebehoorendo aan den heer Van Oostveen aldaar, door twee rondzwervende houden aangevallen en verscheurd. Van de beide honden zyn de eigenaars tot dusver onbekend gebleven. Plattelandscho gomoontora- den. Men chrijft aan „Do Nederlander:" „In de .stgohouden vergadering van den Raad van Philippine werden do notu len der vorige vergadering niet goedge keurd, omdat, volgens een der Raadsleden, er niet alios in stond, wat do burgemeester gezegd had on doze, die tevens secretaris is, weigerde de notulen te veranderen. Bij een voorstel tot wijziging der gemeen te-begroot mg voor 1903, vroeg een der wet houders: „wanneer hij nu zijn geld kreeg van toen hij in 1902 m.t do lotelingon naar Tor Nouzon was geweest." De burgemeester: „Vontl jij komt altijd mot datzelfde gezanik voor don dag." De wethouder: „Het komt me toch eer lijk toe 1" Bij de behandeling der gemomte-begroo- ting voor 1904, zegt do heer Wijnne, dat hij dio 200 vorhooging voor burgemeester on secretaris er af wil hebben. Do burgemeester: „Waarom hobt u daar vroeger zelf voor gestemd?" Wijnne: Omdat wij toen betere verwach ting an u hadden." Do burgoracostor: „Jelui kunt er nu alle maal niets meer aan doen, hot is eenmaal vastgesteld on het blijft zoo." GovolgenAfkeuring van do bogrooting mot 4 togon 2 stommen. Do heor Wiskerke wil de /15 voor hot klokluiden Zondagsavonds maar besparen, Dat kan volgons hem dc veldwachter wel doon. Do burgemeester: „Wiskerke! u weet hier vool to vertellen; daar u aan mij hobt to danken, dat u lid van den Raad gewordon zijt, valt u mij erg togon." Do heor Wiskerke zegt te willon dat hij 't nooit geworden was. Een onder lid wil een plaats voor bor ging van vuil. Do burgemeester: „Zoek daarvoor dan maar con plaats togen de volgende vergade ring." Bokkcnsnijdors. Zondag avond hebben een 4-tal arbeiders uit Dinks- <$crloo don landbouwerszoon W. onder Aal- ton op cmstigo wijze aangerand. W. werd van het rijwiel gcslourd en het rijwiel ver nield. Met een mes ging men hom te lijf, dooh do anngcvnlleno wist in con naburige woning te vluchten. Do daders zijn bekend. Spoorloos verdwenen. Te Soest ontving de politie Maandag fcelegra- phisoh last, zokeron v. d. K., die wegens dief stal en heling tot 1 1/2 jaar gevangnisstraf was voroordccld, in hechtenis te nemen. Het bleek echter, dat hij spoorloos verdwenen was. In het gezin van E. T., te Nije- veen, hebben zich na het gebruik van rijst met suiker vergiftigingsverschijnselen voor gedaan Man, zoon en dochter, die or van gobruiktcn, werden ernstig ziek en verkee- ren in gevaar. BEVALLEN: M. v. Evort geb. v. Wijk Z. J. do Beor gob. Nieuwonburg D. M. Tuinhof de Moed geb. v. d. Mark D. M. Dovileo gob. Deviloo D. A. Wjjling geb. Enottor I). G. v. d. Hoovon gob. Fockeraa Andrese D. A.M. v. d. llejjdon gob. Botram D. C. v. d. Kwast geb. Montngne Z. J. BJansjnnr gob. Kastoelen f). J. Laurier gob. Riethoven Z. A. M. Tosko geb. Menora Z. 8. Hopponbrouwor gob. Voorzaat Z. E. Lugtighoid gob. Kasfoolon 'Z. C. Schonkevold geb. v. Egmond D.J. Borreinao gob. v. Rooyon D. W. C. v. Haldoren gob. Zegveld D. A. A, v. Oerlo gob. Simons L). M lanson gob. v. Dyk D. J. A. Ziogolaar gob. Mepor D. E. Sjardin geb Logst D. M. Ovorduin gob. Jannon Z. E. Maas geb. Sjardin Z. B. M. v. d, Klaauw gob. Otton D. M. W. Keij gob. Schenk D. S. Knpaan gob. Vor- vark D. A. M. do Wjjs geb. Bloom Z. Prins gob. Pijnnakon Z. S. v. Koperen goh. la Lau Z. E. v. Leeuwou geb. De Vos 'L. J. Arno)du8 geb. v. Riet D. GEHUWD: J. P. L. van Honton jm. en M. v. d. Berg jd. 11. Montanjo jm. on J. 0. Mulder jd. I v. d. Linden goscb. man on J. C. G. Rooiondaal jd. A. Oudshoorn jm. en A. M. van Ingon jd. A. v. d. Nagel jm. on J. H. Trouweo jd. Tj. Struik jm. en E. Cramnjd. J. H. L. Bn9oski jm. en W. Strengere jd. P. C. de Vrind w. on J. Scheltinga w. OVERLEDEN: C. U. do Loos gob. Bnrgorsdük V. 63 j. A. Pnauw M. 40 J. Kruithof M. 24 j. W. Otgaar gob. Chnndron V. 62 j. A. van Houten gob. Knotter V. 80 j. if. MV Everaards M. 53 j. H. M. van dor Klaauw 14 m. J. Alphonaar W. 03 j. J. W. Starkon- brug Z. 45 j. E. Fakkel gob. Zirkzeo Z leven loos. J. Boozor gob. Stoutjesdijk wed 75 j. P. de Ilaaij gob. Van Wijngaarden V. 63 j. O. van dor Morj Z. 26 j. C. do Groot gob. Planken V. 73 i. O. Homberg W- 65 j. J. Wort man geb. Voorborgen D. levenloos. S. C. de Klerk D. 13 m. 9 prima qualiteit 5 2-25 p. fl. 10682 6 Verkrijgbaar bij Binten. RP.bhonl, Raam- en Deurkozijnen, marmeren Platen, Tegels. Een groote party PANNEST. «eer geschikt voor Schilderc. Een groote hoeveelheid Brandhout. NIEUW HOUT, togen concurreerendo prijzen. Adres: J. H. SUNDERfóEIJER, Villa „Ccrnelia", Hooge Bij uil ijk, ZOETER WOUDE. E| 7373 29 55 Uitstekend systeem Petroleum lamp, bewezen door een jaren lang gebruik. Dit systeem kan op andere lampen worden toegepast. Uitsluitend verkrijgbaar bij LEEFREGEL DE BAAS. De Borstcruydenwyn DE BLAAS wordt vei kregen door Crnyden to trekken op Zoeten Wyu. Deze Cruyden zyn reeds vroeg bekend geweest, maar in onbruik geraakt DE BAAS wendt ze weer aan. Öeetl gij veel slijm op? Bebt gy last van piepen op nw borst? Zijt gij spoedig moe? Probeer dan dezen Borstcruyden- wyn, maar volg den leefregel op. De uitslag maakt u gelukkig. By bloed armoede en zenuwzwakte raad lk Cruydenwyn DE HAAS aan. }'l 6.1 per groote flosch, /'0.05 per kleine. 8887 26 J. U. DIJKHUIS, REIJST KRAK, WUBBELS, KRUISINGA, Leiden, Wod. HANSSEN, Lisse, L. VAR0S3IEAU en ZOON, Alfen a/d. Ryn. daar vele waardelooze Aktiengesellschaft, 7481 38 EEIPZIG. Verkrijgbaar by de meeste winkeliers te Leiden. Lange Jlare 40, Loitlen. Nieuwe Pianino's van af 250.— tot IOOO.—. Verhuren, Stemmen, Repareeren, Rullen, Transporteren. P. S. Yoor termijnbetaling de meest gemakkeiyko conditiën. 11715 30 worden o. a. ten zeerste aanbevolen door den Heer COENRAAD Y. BOS, Pianist te Bcriyn. 8749 40

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 5