N°. 13408 Zaterdaa; 7 November. A". 1903. feze our ant wordt dagelijks, met uitzondering van <§fin- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANTt Voor Lelden per week 9 Oentsi per 8 maanden 1.10. Buiten Leiden, per loo per en wa&r agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per poet1.65. PRIJS DER ADVERTENTlftNt Van 16 regels /1.05. Iedere regel meer 0.17 J. - Orootere lettere naar plaats ra im te. - Kleine advertenfaén van 30 woorden 40 Oects oontant j elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor ket inoasseeren wordt f 0.06 berekend. Leiden, 7 November. Nu dezer dagen de heer P. W. Janssen in boogen ouderdom te Amsterdam is over* leden, ware het onrecht, aan het Leidsche volk de mededeeling te onthouden van wat mede door zijn krachligen, geldeiykeu steun in deze gemeente tot btano kwam. Dank zty een paar voraleiyke giften, waaronder één van Janssen, werd de stichting mogeiyk gemaakt i van het wykgebouw „Geloof, Hoop, Liefde", door de ontwei pers kant en klaar aan do j afdeeling van den Ned. Protestantenbond aan geboden en vervolgens in gebruik gesteld, i Dank zy opnieuw een paar krachtige bydra- gen, waaronder één van Janssen, kon het Wykgebouw in 1899 worden uitgebreid, kon een geschikte localiteit voor de bostaande wijkverpleging worden toegevoegd en het aldus aaumerkejyk vergroote gebouw den lldeu October 1899 worden opengesteld. En als de Leidsche burgerij meer door- drongen ware geweest van do beteekenis van Wijkverpleging voor den on-on minvermogon de, zou nogmaals een gift van den heer Janssen in staat hebben gesield de Wijkverpleging in de Prinsenstraat, uitgaande van het Wyk- eebouw „Geloof, Hoop, Liefde", op vaster basis te gronden dan nu geschieden kon en do zoo begeerde tweede verpleegster in de wijk aan to stollen. De voorwaarde echter, waarop oen bepaalde som was toegezegd werd, niet ver vuld: Leidsns burgerij bracht niet de helft bijeen van het benoodigde, al werd dit bereik baarder gemaakt door een royale gilt uit haar midden, en zoo ontging haar dezo weldaad. Het waro niet vreemd als erkentelijkheid voor wat Janssen deed, zich, na zyn heengaan, onder ons uitsprak in hot tot stand brengen van wat by zyn leven door gemis aan de gevraagde en verwachte deelneming, onge- daan bleef. Door hot besluur van do afdeeling Leiden van de „Koninkiyke Vereeniging van gepen- siouneerde onderofficieren en minderen van het Nederlandscho leger" werd gisteravond aan 7 leden en 5 weduwen vau leden der Vereeniging een bedrag van ƒ475 uitgekeerd. Voor het examen vrije- en orde-oefenin- gen dor gymnastiek is te Rotterdam ge slaagd mej. M. Verhoog, van Voorschoten. Beroepen is bij de Geref. Kerk te Leeuwarden ds. W. A. van Es, van Ouds hoorn. De achttiende lijst van de 26ste jaar collecte vo^-r de Scholen met den Bijbel ver meldt o. m.Woubrugge met Rijnzater- woude, met 91.311/2; Zevenhuizen, met 135. De beeren A. Alpherts en A. Korbee, onderwijzers aan de Chr. school te Nijkerk, hebben beiden een benoeming ontvangen en aangenomen, de eerste aan dc Chr. school te Scheveningen (hoofd de heer Verschoor), de tweede aan die te Wassenaar. Aan een verslaggever van het „Nieuws blad v. Ned." heeft de aam de Utrechtsche universiteit benoemde professor in de the ologie dr. H. Vissoher, thans predikant te Ouderkerk a/d. IJsel, verklaard, dat hij zelf niet in zijn benoeming is gekend. Hij kendo trouwens minister Kuypor niet, dien hij bij toeval slechts tweemaal heeft gezien. Dr. Vissoher aJdus schrijft de verslag gever was zeer getroffen, toen hij met zijn benoeming door minister Kuyper langs telegraph ischen weg werd gelukgewenscht. Hij zal haar aanvaarden en ia zioh zijn moeilijke taak volkomen bewust, die hij vol 1 vertrouwen te gomoet gaat. Wanneer dr. Visschor zijn professoraat zal aanvaarden, is nog niet bekend. Heden, Zaterdagmiddag halfvijf, vrerdt hij door minister Kuypor op zijn departement ont vangen. Op de vraag, waarover hij ooilege zou geven, antwoordde hij, dat hij waarschijn lijk voor de geschiedenis der philosophic zou aanvangen mot de behandeling van de philosophic van Plato, voor de godsdienst geschiedenis met de Grieksolio godenleer en wat de ethiek betreft, waarschijnlijk met die van het positivisme. De jaarlijksche vergadering der „Evan gelische Unie" zal 26 en 27 dezer te Den Heldor gehouden worden. Den 26sten, des avonds om 7 uren, zal een godsdienstoefe ning in do Nieuwe Kerk gehouden worden, waarbij een zangkoor medewerking zal ver- leenen; voorganger zal zijn da N. Kamp, van Maastricht. Den 27ston wordt 's ochtends de algemeene vorgadering gehouden in „Ons Huis"; o.m. zullen de volgende punten ter sprake ko men: ,,De modernen in do Nederlandscho Hervormde Kerk en de Evangelische Unie," in te leiden door prof. dr. B. D. Eerdmans, Leiden „De volkskerk van anti-confessio neel^ standpunt," in te leiden door A. J. Adriani, te Wamenhuizen. Voor da rarkieo* heeft bet hoofdbeetnw do volgende drietallen voorgesteld: G. Aai bars, Goutum; N. Jolles, Hees, en D. Oan- negieter, Winterswijk. Dr. O. J. Niemeijer, Bolsward; G. J. Pa- ré, Haarlem en O. J. A. Bosoh, Den Helder W. A. van der Scheer, Ticl; A. A, Oro- mer, Broek in Waterland, en Joh. ten Brug gen cate, Westwoud. In de volgende week zullen de prins van Lentheim en zijn zoon eenigen tijd op Het Loo komen logeeren. Z. K. H. Prins Hendrik is voornemens met zijn gasten in het laatst der volgende week een bezoek te brengen aan de Residentie. Twee leden van den Tesselschen Schip pers- en Vissohersbond zijn ten gehoore bij den minister van financiën toegelaten. Zij verzochten vrijdom van zmtaccijns voor de verzending van garnalen naar het buiten land, te meer, omdat ansjoviszouters dien ook genieten. De Minister erkende de on billijkheid betreffonde dit laatste eai Btolde de mogelijkheid in uitzicht, dat ook dc gar- nalcnvïsschers zouden kunnen vrijgesteld worden van bedoelden accijns, alleen voor ruw, gTof zout en alleen voor verzending naar bet buitenland. In bet komende jaar kan dit echter in geen geval. Door don minister van waterstaat is bepaald, dat voortaan do samenstelling van bet Landbouwverslag zal geschieden niet meer door het dagclijksch bestuur van bet Ne... Landbouwcomité, maar door de afdee ling Landbouw bij zijn departement. Deze overgang zal gepaard gaan met een belangrijke reorganisatie van bot verslag, ten gevolge waarvan de Minister het eerder hoopt tc doen verschijnen, nl. in do maand Mei, volgende op het verslagjaar. De directeur-generaal, chef van genoemde afdeeling, zal nu voortaan voor de verza- moling der opgaven voor het landbouwver slag in directe correspondentie treden met do burgemeesters. Van de tusschenkomst van de Commissarissen der Koningin zal daarom verder geen gebruik worden ge maakt. Het „Hbl." verneemt, dat de stations chef aan het Centraal-Station te Amster dam, de heer H. A. van Vassea, door de directie dor H. IJ.-S.-M. van stationschef lste klasse, is bevorderd tot adjunct-insp?c- teur. Aan deze mededeeling kan worden toe gevoegd, dat deze voor een ieder zoo wel willende hoofdambtenaar den dienst als sta tionschef aan het Centraal-Station zal blij ven vervullen. Het bestuur der „Vrije Vrouwen veree niging" zond aan de Tweede Kamer een adres, inhoudende bet verzoek, in het nieu we ontwerp tot wijziging van do wet op het notarisambt, in art. 23 dier wet te laten vallen den eisch, dat getuigen bij notarieele akten moeten zijn „van bet manlijk ge slacht." Het is te voorzien, dat ook dit jaar hot vastgestelde contingent suppletietroe pen van 2160 man door het koloniaal-werf depot niet naar Oost-Indiö zal kunnen wor den uitgezonden; tot 1 Nov. j. 1. waren slechts 798 man van dat korps derwaarts vertrokken. H. M. de Koningin heeft by haar bezoek aan Wandsbeck - naar de Wandsbeoker Bote" meldt ordeteekenen verleend aan den luitenant-kolonel von Zltzewifz, den opper burgemeester Rauch, de ritmeestore von Mun ster en Dojmi, de luitenants von Löbbecke, graaf v. d. Gröben, von Hofmann, von Bitter, den kwartiermeester Ahrens, de wachtmeesters Warnstadt. Hettche, Gosau, de vice-wacht- meesters Podey en Grimmer, den onderoffi cier Sippol en den trompetter Oltrogge. Mr. H. J. Kist, te Amsterdam, die op 5 Dec. a. s. den leeftijd van 67 jaren beroikt, zal blijkens een bericht in de „Staatscourant" zegt het „Hbl." den vorigen dag, op zijn verzoek, als procureur- generaal bij het gerechtshof te Amsterdam aftreden. Het gevraagd ontslag is hom, gelijk van zelf spreekt-, zegt het „Hbl." eervol verleend onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem aan Hare Majesteit en den lande bewezen. Mr. Kist wrd tot zijn hooge betrekking op Ï3 Juni 1877 benoemd, en heeft haar dus ruim 26 jaren bekleed, na andere ambten bij de rechterlijke macht op uitnemende wij- zo te hebben vervuld. Zijn heengaan zal algemeen worden betreurd, want Hij staat zoo wegens zijn kunde r-n toewijding, als we gens zijn karakter bij allen, die hem kennen, zeer hoog aangeschreven. Na een tiental jaren lid der Tweede Ka mer te zijn geweest, werd mr. Kist in 1891 tot lid der Eerste Kamer gekozen en in 1896 herkozen. Het „Hbl." spreekt den wensch uit, dat het hem gegeven zij in dit hooge Staatscollege nog langen tijd den lan de diensten te bewijzen. Men meldt ons uit '6-Gravenhage: De voorzitter van het Hoofdcomité, K. J. G. baron van Harden broek van Bergam bacht, opende hedenochtend de 17de alge meene vergadering van het Nederlandsdie „Roodo Kruis", met een rede, waarin hij met leedwezen constateerde, dat het Hoofd- oomité eenige af deelingen on Corresponden ten uit zijn registers had moeten afschrij ven. In verband hiermedo wees spr. er op, dat do workkraoht en ambitie van de bo stuursleden blijven het eenige duurzame middel om de Vereeniging te doen bloeien en haar allerwegen in ons land de sympa thieke blijvende waardeoring te verzekeren in het hart van ons volk. Daartoe riep spr allen op. Vervolgens protesteerde de voor zitter met kracht tegen het verwijt van be voorrechting van enkele oomité's, inzonder heid van het Haagsohe Vrouwoneomité, door het Hoofdcomitó. Hij verzekerde, dat hot Hoofdoomité bij zijn beslissingen nooit is geleid geworden door eenigen drang van bevoorrechting van wie ook en verklaarde daarna do vergadering geopend. Daarna bradht de secretaris, do heer W. J. Vervloot, verslag uit van de handelin gen dor Vereeniging gedurende het tijdvak 1 Juli 1901 bot 30 Juni 1903. Tien oomité's en negen correspondenten moesten worden afgeschreven. De afdeeling Voorburg sloot zich aan bij het Haagschc Mannonoomitó. Uit de verslagen van ver schillende oomité's blijkt, dat zij den arbeid der ziokenverpleging onder hun gewonen werkkring hebben opgenomen. Het jaar 1902 toen 220 patiënten wer den opgenomen leverde voor het Haag- sche Zusterhuis een tekort op van /2743. Breedvoerig worden in het verslag nog eens uiteengezet de motieven, die hot Hoofd comité hebben geleid tot het verstrekken van een renteloos voorschot van f 67,000 aan het Haagsche Vrouwencomité om de stichting van het Zuisterhuis mogelijk te maken en mede te werken, al is 't op zeer bescheiden schaal tot instandhouding van het Pleogzusterskorps. Opleiding tot zieken verpleegster heeft or niet meer plaats. In dienst van het korps worden slechts gtr- diplomeorclo verpleegsters genomen. De in- stand-houding van hot verpleegsterskorps wordt met kracht in het verslag wrdodigd. Het Hoofdoomité deelt, wat liet materiaal aangaat, moae, aat ce aigemeeno aas aer Vereeniging mot over genoegzame midde len beschikt om aan te schaffen en in ©tand te houden een magazijn mot ombulanoo-ma- toriaal. Overigens komt het 't Hoofdoomité voor, da/t door het gereedhouden van verpleging© personeel, zooals thans beproefd wordt mot do vorming van een steeds beschikbaar werk zaam Pleegzusterskorps en overigens door hot bijeenzamelen van finanoieelo hulp middelen, de meeat practisahe weg gevolgd wordt oru bij oorlogs- on zoo noodig bij an dere nationale ramp, onmiddellijk werkda dig te kunnen optreden. Hiermede is in het algemeen aangegeven de richting, waarin arbeid van het Hoofdbestuur zich be weegt. In het verslag waarin ook een over zicht is opgenomen van de werkzaam heden van do Indische afdeeling gedurende 1901 wordt voorts melding ge maakt van de mislukte pogingen om de destijds gevangen gehouden ambulance-Kos ter vrij te krijgen en om doorlating bo ver zekeren van geneeskundige hulp naar do Boeren!inies in het laatste stadium van den oorlog. Aan do voorgenoemd© enquête, naar de redenen van de gevangenneming van dr. Koster en zijn medq-ambulanoeleden, is geen gevolg gegeven, waar de onmogelijk heid was gebleken, om allo..onmisbare ge gevens in handen tc krijgen. Wijziging dor statuten om den leden meer invloed tc geven op do samenstelling van het Hoofdoomité, wordt onnoodig geaoht. Aan het slot wordt een beroep gedaan op gemeen schappelijke samenwerking ten behcevo eencr vereeniging, wier nobele bestemming en nationaal karakter inderdaad aanspra ken mogen doen gelden op do blijvende waardeering van het geheele Nederlandscho Volk. De door den „Volksbond, Vereeniging tegen drankmisbruik" ingesteldo Commis sie voor Drank wet-actie is gisteren weder om te Utrecht vergaderd geweest. Zij be sloot, in verband met het aanhangige Ont- werp-Drankwct, tot de Tweede Kamer een gemotiveerd adres te richten, dat dadelijk na do indieniüg zal worden bekend ge maakt. Naar aan de „Midd. Ct." wordt ge meld, is door de anti-liberale partijgroe- pen in de Provinciale Staten van Zeeland uitgemaakt, dat de door het overlijden van den heer L J. M. van Waesberghe Jans- sens opengevallen plaats van lid van het Gedeputeerd college weer door een katho liek lid zal worden vervuld. De keuze staat tusschen de hecren F. O. O. M. Hombach en A. Moerdijk. Te Rijsenburg heeft een der zijlaneD, dio zich rechts van den grootcn straatweg bevindt en voor den aanbouw van nieuwe villa's wordt ingericht, van het gemeente bestuur den naam gekregen van: Dr. Schaepman-laan. Een voordracht is bij den gemeen teraad van Amsterdam ingediend tot het aangaan eener g ldleening, groot f 20,000,000, tot dekking der kosten voor verschillende openbare worken, van welke leening voorloop ig wordt uitgegeven: f 10,000,000. De rente zal zijn 4 ton hon derd per jaar. Do obligation, van 1000 elk, worden doorloopcnd genummerd en zijn voorzien van coupons groot 20, waar van de oer8te verschijnt op 1 Juli 1904 en do overige telkens op 1 Januari en 1 Juli daaraanvolgende, alsmede van een bewijs tot bckoming van coupons voor volgende jaren. Te beginnen met hot jaar 1906, wordt jaarlijks twee ten honderd van hot nomina le bedrag der leening afgolost, net dien verstande, dat zoolang do lecning niet ten volle is uitgegeven ,doze aflossing zal wor- don verminderd in verhouding tot het be drag der leening, dat i het aan de aflos sing voorafgaande jaar nog niet was ge plaatst. Het aldus bere' - nde bedrag der aflos sing wordt afgerond in dier voege, dat on derdeden van f 1000 beneden de 600 ver waarloosd worden en die van 600 of meer voor de volle som van 1000 wordon medegeteld. Do gewono audiönlle van den minister van Justitlo zal Woensdag 11 Nov. o. k. niet plaats hebbon. Bodegraven. By do vorklezing van twee notabelen by do Ned.-Herv. Gemeonte alhier zyn als zoodanig herkozen do hoeren H. van Elten en J. ten Brummelor. De bibliotheek van hot Nut, alhior, die gewooniyk in September geopend wordt, ls voor dit seizoen twee maanden later voor bot publiek opengesteld. Van af hoden zyn voor ieder eiken Zaterdag, van 12 tot 1 uur, boeken gratis te verkrygen in een der lokalen van de Prinses Wilhelmina-scbool. Ook *Un er, zoolang de voorraad strekt, boekoniysten gratis te verkrygen. De aandeelboudors van „De Eerste Noderlandsche Biervaten-Industrlo", alhier, hebben besloten tot liquidatie over te gaan. De fabriek biyft voorloopig doorwerken. Aan eon commissie uit de aandeelhouders is de liquidatie opgedragen. Bonthuizen. Door den burgemeester dozer gemeente zal aan do Regoering vergunning geviaagd worden om te Moerkapelle te blyven wonen. Of de gemeenteraad, met het oog op de belangen der gemeente, op dit verzoek gunstig zal adviseeren, wordt betwyfeld. De vrywilllgo oefeningen in den wapen handel, waarvoor zich 24 deelnemers hadden aangemeld, zullen hier, hoofdzakeiyk met het oog op de hooge kosten van lokaalhuur, niet gehouden worden. Hlllegom. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage eon verzoek met byiagen van F. W. Vlotman, broodbakker te Hillegom, tot op richting eener bakkery met heete-lucht oven, In het perceel aan den Stationsweg binnen deze gemeente, kadastraal bekend Sectie A No. 4479, zoomede oen verzoek met byiagen van P. W. van Houwenlnge, broodbakker to Hillegom, om vergunning tot het In-gsbrulk- nemen van eon heeto-lucht-oven ln het per ceel aan de Haven, kadastraal bekend Sectie C. No. 302. Bezwaren kunnen worden ingebracht in een der lokalen van het gemeentehuls op Maandag 17 November a.s., des voormiddags to elf uroii. Tegen de vrouw van zekeren D. V. alhior ls wegens mishandeling van haar buur vrouw oen aanklacht Ingediend. Koudekerk. In het kerkgubouw derG^nf Gemeente alhier werd Donderdagavond do 24ste openbare vergadering van den Gerefor meerden Bond8rlng „Leiden" van Jongeltngs- vereenigingen op Geref. grondslag gehouden. Ze was zeer druk bezocht. De voorzlttor ojoide na het zingen van Psalm 103:11 met gotied, en sprak een indrukwekkond openings woord, herdacht het overleden bestuurslid Klok, van Sassenheim, bracht hulde aan de werkzaamheid van vr. Binnendyk, van Lelden, onlangs vertrokken, maar bepaalde zich ook by het groote voorrecht ook nu geschonken, als hy zag op nieuwe krachton, van wie hy hope koestert, dat de nieuwen do plaats der ouden met eere zulleD innemen. Het dichter- ïyke in des voorzitters woord was ook nu weder aanleiding, dat met de grootste stilte naar vr. Bol, van Hazerswoude, werd ge luisterd. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Hierna verkreeg het woord vriend J.'Schoo- neveld Czn., van Rynsburg, die ln een flink uitgewerkt opstel, getiteld: „De toekomst een stryd", heen wees naar dien altoos duren- den stryd, die eenmaal zyn einde vinden zal by de wederkomst van don Christus. Na het zingen van Ps. 21 8 bekwam de heer Verhoog, uit Leidon, het woord, die op bevatteiyke wyze behandelde artikel 2 yan „0d8 Program," opgesteld door dr. A. Kuyper, en handelende over „het gezag." Naar den aard der zaak kon alles niet besproken wor den, want daar was men het over eens, dat dit artikel te ryk aan inhoud is. Over beide onderwerpen ontspon zich nog eenige disoussla. De laatste spreker was vr. P. Verbeek L.zn, van Noordwyk, lid van het Provinciaal Bonds- bestuur van Zuid-Holland. Zyn onderwerp was: „De twee richtingen van onze Noderlandsche Jongelingsvereenigiugen". Aan de hand van een vli ft al stellingen zetto by op uitnemende wyze zyn onderwerp uiteen. Aan den spreker werden een paar vragen gesteld door do hoeren v. d. Spek, van Hazerswoude, en Zyietra, uit Allen, die afdoende werden beantwoord, ter- wyi spreker ln overweging nemen zou, het lot hom gericht verzoek, om by gunstige beschikking van de radactie, zUn bydrago ter beschikking te stelleD, tot plaatsing ln het Bondsorgaan „Het Geref. Jongelingsblad." Do vooizitter bracht dank aan sprekers on hoordora, ook aan den eeie-voorzltter van den Ring, den heer Boekkooi, uit Leiden, voor menigen wenk, en inzonderheid aan ds. J. Stryks voor z|Jn tegenwoordigheid. Z Eorw. was zeker de tolk der vergadering, als hy den voorzitter harteiyk dank zeido voor do uitnomendo leiding, en met een dankwoord aan den Ring voor het volo goede, zooeven gehoord, on eon „tot wederziens" sloot hy de vergadoring met dankgebed. By do gisteren plaats gehad hebbende aanbesteding van petroleum ton behoeve dor straatverlichting dezer gemeonte, seizoen 1903- 1904, waren twee biljetten Ingekomen, waar van laagste Inschryver waa H. Batolaan alhier, aan wlon de levering is gegund. Door B. en Ws. dezer gemeente ls U openbare kennis gebracht van onderhouds plichtigen, dat er op Donderdag 19 Nov. a.s. schouw zal worden gedreven over den Lagea- ryndyk of Heorenweg en hot voetpad. Katwyk-nun-Zoo. In de afgoloopen woek kwamen alhier 7 partyen haring in afslag. Volle pekolharing bracht op 7 80 tot f 8.45, yie f Ö.40 tot f 6.65, stourharlng f 5.10 tot f 6.45, makreel/" 16.10 tot/" 20.20. KatwUk. Door Burgemeester en Wet houders dezer gemeente ls vergunning ver leend aan Qobrs Den Duik te Katwyk aan-Zee tot het oprichten van een harlngrookory op hot perceol kad. bekend Sectie A No. 7751, en aan 0. J. van den Bos te KatwUk aan den RUn tot het in werking brengen van een gasmotor van 20 P K. voor het dry ven van een graanmalery op het perceol, Sectio B No. 2607. Leiderdorp. By de plaats gehad hebbende verkiezing Is tot kerkvoogd der Ned. Horv. Gemeente, mot groote meerderheid van stem men, herkozen do heer J. do Graaf; tok notabelen de heeron P. van Groonlngen sa J. Sillovis. Door de politie ls proces-verbaal opge maakt tegen oen 11 Jarigen ladeliohter. Noordwytorhout, 't la in de Raadszitting net gegaan als ik had gedacht. Ds hesrsn hebbsn boe noch ba gezegd. De heer Bouw meester had zelfs bericht gozonden, dat hy niet kon komon. Zooals uit het Raadaverslag is gebleken, was de behandeling van de begrooting hoofd zaak. Of eigeniyk ls van behandeling geen aprake geweeat. De burgemeester las de posten af en de raadsleden stondon ze zwygend toe. 't Was net: de wereld, waarin men zich ver veelt. Van plannen voor een nieuw Raadhuis byvoorbeeld, dat toch 1 Soptember a. s. klaar moet zyn, vernamen we nog goen sikkepitje. En wat de wethouder Penoings nog zei van het staangeld voor de kramen, werd door den burgemeester beantwoord, door te zeggen, dat ze daar later nog wel eens over konden praten, 't Was zeker om te laten merken, dat ze niet voornemens waren om over dat staan op den brandput te roppon. Enfin, de burgemeester vroeg den Raad geen raad, de Raad gaf geen raad eu de Raad bleef dus raadloos. Maar als men nu denkt, dat dit alios my radeloos maakt, heeft men het glad mis. Juist hun zwygon verschafte my stof. Hadden by do Begrooting de hoeren den burgemeester op het onderstaande gewozen, dan had ik hot niet behoeven te doen. Maar tor zake. In onzo buurt ligt een grindweg on daarvoor bestaat een commissie, waarin voor deze ge meente zitting heoft onze burgemeester, die is belast met het toezicht op het godeelte, dat eindigt aan Pietgyzenbrug. Als haar deel in het ondorhoud van den grindweg betaalt onze gemeente jaariyks het peulschilletje van zovenhondord guldon. Dat bagatelletje moet onze Raad jaariyks toestaan, daaraan ls niets te doen. Had nu niet één van de heeren kunnen zeggen in wolken toestand die weg reeds geruiraen tyd verkoerde, vooral waar hy loopt langs de ry hulzen vóór men komt aan het atationskofflehuis? Zou d&ar ook al niets aan te doen zyn geweest? En waren ze in het geheel niet nieuwsgierig op welke wyze die zevenhonderd pop werden besteed? Kreeg niet een der heeren den inval even te reppen, natuurlyk heel zachtjos, van een rioleerlng? Of die naar Schippersloot nog loopt?! Oudflhoora. Do hoer en mejuffrouw CL van Wleringen alhier hopen den lödon Novem ber o'. k don dag te hordonken van hun 60-jarig huwelyksfeest. Maandag 0 Nov. a. s. des avonds te 8 uren, zal voor de leden van het Departement tot Nut van het Algemeen in hot Nuisgs- bouw alhior als epreker optreden ds heer P. W. Lamberts Jr„ van Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1