A*. 1903. <§eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (gon- en feestdagen, uitgegeven. (N. H. G.) Het Huis der Vreese. N', 1340"; "Vrijdag <3 November. DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per week 9 Oentei per 3 maanden I 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn f L30. Franco per post1.06. PRIJS DER ADVERTENTIE*! Van 10 regel» ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17$. örootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentaën van 30 woorden 40 Oents oontant i elk tiontal woorden meer 10 06nta.-Voor ket incasseeren wordt/"0.06 berekend. Offleieele Kennisgeving. Burgemeestor en Wethouders van Leiden brengen ter algeineono kennis, dat de lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor hot verkenen van inkwartiering en onder houd van het krijgsvolk en de transporten en leverantiën voor het leger of de verde digingswerken gevorderd, in aanmerking komen, is opgemaakt, op de kleine pers van het Raadhuis aangeplakt en van heden ge durende veertien dagen tor Secretarie dezer j gemeente voor een ieder ter inzage is ne- dergelegd, wordende tevens in herinnering gebracht, dat aan de inwoners vrijheid wordt verleend tot ruiling met of uitbe steding bij de op de lijst voorkomende per sonen van do inkwartiering of het onder houd, mits zij van den wonsoh daartoe ken nis geven aan den Burgemeester, voordat de uitreiking van de biljetten aan de man schappen is geschied, bij gebreke waarvan zij verplicht zijn aan de vordering tot in- kwartdering en onderhoud te voldoen in hun woning. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. YIN HEYST, Secretaris. Leiden, 6 November 1903. Leiden, 6 November. De Volksbyeenkomsten rijn weer aan gevangen. Gisteravond had de eerste plaats. Do Stadszaal was verbazend vól, zoowel be neden als boven. Niet ten onrechte gaf de voorzitter, de heor M. van KleefT, in rijn welkomstwoord daarom to kennen, dat do Commissie reeds tovreden zal zyn als de volgende samenkomsten ook maar door een derdo gedeelte van het aantal aanwezigen van thans bezocht worden. HU beloofde tevens, dat er weer voor elk wat wils zal worden gezorgd, onderhoudend, leerrijk, nuttig, al kan er niet eiken keer muziek en zang zUfl. Dat was er dezen avond in ruime mate. Voor liet oerste zorgde het stafmuziekkorps dor dd. schutterij, onder directie van den heer Joh. C. Geyp. ZUn orkest kweet zich met do verschillende composities uitstekend. Ook was de kouzo daarran zeer goed te noemen. Wat gegeven werd, werd begrepen. Er werd naar geluisterd. Hst pakte. Daverend was dan ook telkens het applaus. Voor den zang werkten welwillend mede mej. C. Gripekoven en enkelen barer leerlingen. Door ongesteldheid van den heer S. Minken- hoff, die In do eerste afdeeling een recitatief en aria voor tenor uit de „Elias" zou zingen, trad zU behalve als piano begeleidster nu ook als zangeres op, eveneons met fragmenten uit genoemd oratorium, maar natuuriyk voor alt, terwUl zU de beide voordrachten na de pauze insgeiyks door andere verving. Haar tU88cnenkom8t werd ten zoerste op prUs ge steld en het. deed goed haar, na zoo langen tUd, weer eens te hooren. Twee fraaie bloem - stukken vielon haar ten deel. Dan waren er nog drie dames, die baar gaven voor dezen avond beschikbaar stelden mej. C. Minkenboff sla soliste en de dames C. en J. Lutz als duettisten. Ook haar komt warme dank toe voor bei geen zU te genieten gaven, en hoezeer dit werd gewaardeerd, onder vonden zy niet enkel mede uit de fraaie bloemenhulde, maar ook uit de daverende toejuichingen en terugroepingen. Het was een uitmuntend geslaagde avond. Het platform was smaakvol van palmen en ander© planten voorzien. Gisteravond hield de afdeellüg Leiden van de Zuidhollandsche IJsvoreeniging een algemeene ledenvergadering in het café restau- rant „In den Vergulden Turk". Do voorzitter, de heer J. H. Slicher, opende de vergadoring met een harteiyk woord van welkom en wyddo daarna eenige woorden van weemoedige hulde aan den overleden secretaris, wyien den heer A. F. H. van der Stok, en herinnerde wat deze voor de Voreeniglng was geweest. Vervolgens werden de notulen der vorige vergadering door den waarn. secretaris, mr. E. C. Wiersma, voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Tot bestuursleden werden benoemd: vaca- ture-Obreen, de heer A. J. den Hollander; vacature-Van dsr Stok, dr. P. C. Molhuysen; en vacature-Gerlings, de heer J. J. Planjer Jr., terw\jl herbenoemd werd mr. E C. Wiersma. Ten gevolge van het langdurig lyden van den vorigen secretaris was deze niet in staat geweest een jaarverslag samen te stellen, zoodat dit niet, zooals anders, kon worden uitgebracht. De voorzitter deed echter mondeling eenige mededeelingen. Zoodra de vorst den vorigen wiüter met eenige kracht inviel, is de afdee ling actief geweest on werd het Galgewater in beheer genomen. Ten gevolge van den plotseling invallenden dooi boeit men niet vesl kunnen doen. Toen reeda de hanen waren veriaten en het ys zeer onbetrouwbaar was, zoodat niemand op het Galgewater meer 8chaat8enrydors zou hebben verwacht, zyn een paar waaghalzen er doorgezakt met het treurig gevolg, dat een der jongelieden verdronk. Het bestuur zal nu een volgenden winter, wanneer het ys onbetrouwbaar is, borden ter waarschuwing plaatsen aan „De Vink," by de Borstelbrug en by do villa van den heer Van Oordt, wat bjykbaar de goedkeuring der aanwezige loden kon wegdragen. Vervolgens word by monde van den heer Romanesko namens de commissie, belast met het nazien der rekening over het afgeloopen jaar, daarvan verslag uitgebracht. De commissie had de rekening vergeleken met do noodige beicheiden en in goede orde bevonden; waarom zy voorstelde den penningmeester den heer H. Pottum, dank te zeggen voor het uitstekend boboer. De ontvangsten haddon bedragen f 644.22, do uitgaven f 328.91, zoodat het saldo bedroog f 815.31. Nadat de voorzittor nog een en ander bad medegedeeld omtrent de plannen voor den volgendon winter en nog enkele huishoudeiyko aangelegenheden waren besproken, sloot de voorzitter de vergadering. De student in de geneeskunde de heer M. V. van Aard enne, te Leiden, wordt toe gelaten tot de verbintenis als adspirant-re- servc-officier van gezondheid. Mr. Siokenga houdt, wegens zyn benoe ming tot kantonrechter te Leeuwarden, op lid der Eerste Kamer te zyn. Na drie maanden afwozigheid wegens gezondheids! edenen beeft de secretaris-generaal van 't Departement van Oorlog, mr. De BruyD, zyn functie woder hervat. Te 's-Gravenhage werden dezer dagon gemeenschappeiyke vergaderingen gehouden van de inspectie van de govangenlssen, rijks opvoedingsgestichten en rykswerkmrichtingen met de directeuren dier instellingen in ons land ter regeling van den arbeid der gevan genen en verpleegden. Zooals men weet, zijn, met ingang van 1 Januari dozes jaars, voor de ambtenaren van dc Rijksverzekeringsbank to Amsterdam do rangen en bezoldigingen vastgesteld op denzelfden voet als die van de ambtenaren bij do departementen van algemeen bestuur te 's-Gravenhage. Niet alzoo echter wat de diensturen betreft. Terwijl deze aan de de partementen zijn vastgesteld dagelijks van 9 tot 4 uren (de hoogor geplaatsten zien echter niet op een halfuur, ja zelfs niet op een uur), duurt do diensttijd van de R. V.- B., van 9 tot 5 uren, maar dan is het nóg niet gedaan. Nu reeda sedert een jaar bijna hebben de ambtenaren driemalen per week a v o n ddionst er bij van 7 1/2 tot 10 10 1/2 uur, driemalen per weèk dus een werkdag van p. m. tien uren. Dikwijls zijn do hoo- gen in rang er nog niet vrij van. Dit komt van het voortdurend groote incompleet van ambtenaren, in weerwil, dat er eenige hon derden personen op de sollicitatie!ijsten zijn geplaatst, waaruit zeker goede keuzen zou den zijn te doen. Spoedig kan men infcus- schen een aanzienlijke versterking van het personeel te gemoet zien. waardoor voor de ambtenaren van de V.-B dcaelfde rege ling der diensturen als aan de departemen ten van algemeen bestuur zal kunnen wor den ingevoerd. Bij den minister moet tevens in overweging zijn het plan, om, althans aan de klerken, togon het einde van het jaar een behoorlijke gratificatie te doen toe komen voor het vele overwerk, nu reeds bij na een jaar 3oor hen verricht. De Staatscourant" bracht gisteren do benoeming tot ridder in do orde van Oranje-Nassau van den heer M. de Vries van Buuren, te Amsterdam, die heden zijn 70sten verjaardag viert. De heer Do Vries van Buuren, zegt Eet „Hbl.", heeft zijn zaak in manufacturen tot een der eerste op dat gebied weten op te werken, waarbij hij oon open oog toonde voor de belangen van zijn personeel. Heden word ten huize van zijn zoon, mr. De Vries van Buuren, Weteringschans, re ceptie gehouden. Het bestuur der Nederlandsche Pomolo- gische Vereen iging loeft een prijs van f 25 uit yoor het boste artikel voor haar jaar boek voor 1904, waarin doeltreffende midde len aangegeven worden, ten einde hdr gebruik van fruit meer algemeen te maken en dit vooral door hen, die wel de middelen be zitten het te koopon en die dit ook wel willen, meer in de gelegenheid te stellen zich er gemakkelijk van te voorzien. Menigmaal hoort men 's winters do vraag naar goed fruit opperen, zonder dat men weet tot wien zich te wenden, terwijl toch natuurlijk nog massa's ooic. voorradig zijn. Ongetwijfeld zouden veel racer gezinnen zich '8 najaars van goede hoeveelheden win- terfruit voorzien, indien ze er goede gele genheid voor wisten. Op min of meer eenvoudige wijze moet aan dezen t-oestand een einde te maken zijn en de bovengenoemde prijsvraag, die met het oog op de financiën van de Vereeniging niet ruimer beloond kan worden, zal do mid delen T-rtoo bloot moeten leggen. De ingekomen artikelen zullen worden ge keurd door een deskundige commissie. De antwoorden, die voor den 20stcn Deo. worden ingewacht bij den onder-voorzitter, den heer Galesloot, boomkweeker, Van- Eeghen-straat, Amsterdam, moeten on ge tee kend zijn on een motto dragen als opschrift, terwijl in een gezegelde enveloppe, buitenop voorzien van hetzelfde motto, zich een papier bevinden moet met den naam cn het adres van den inzender. Vanwege het hoofdkwartier van het Leger des Heils hier te lande is, in verband met de nationale aanvrage om geldelijkon steun, die zal plaats hebben van 1128 Nov. o. k., ondor den titel Bakenlichten," een boekske verspreid, waarin door woord en beeld wordt duidelijk gemaakt op welke wij ze hot Leger des Heils in de armste buur ten het liefdewerk volbrengt- Veel geld is daarvoor noodig en dat zal vooral hun dui delijk worden, die dit werkje aanvragen aan hot hoofdkwartier, Damstraat 20, te Amsterdam. Geen twijfel of zij zullen ook, na er kennis van genomen te hebben, het Leger bij de a. a. nationale aanvrage hun penningske niet onthouden. Op do te Amsterdam gehouden verga dering van het Genootschap tot bc orde ring dor natuur-, genees- en heelkunde, zijn de volgende nieuwe leden van het Genoot schap gekozen: Geneeskundige sectie: dr. R. Jossclin do Jong, Den Haag; prof. dr. Ruitenga, Am sterdam; W. H. Smit, idem; A. Fredcrikso, idem; J. Goedhuis, Deventer; dr. J. R. Voorthuie, Apeldoorn; jhr. dr. E. Teixeira de Makboe, Rotterdam; dr. G. H. Roes- singh, Don Haag; dr. H. P. Maasland, idem, en G. Soholtcma, Groningen. Natuur- cn scheikunde sectie: prof. dr. J, D. van der Waals Jr., Groningen; dr. J. J. Blanksma, Amsterdam; dr. C. J. H. Cunaeus, Hoorn; dr. N. Quint Gzn., Am sterdam; dr. D. van Gul ik, Wagendngen; dr. M. Pb. Steger, Amsterdam. Biologische sectie: prof. dr. J. W. Lan- golaan, Leiden; dr. J. E. G. van Emden, idem; dr. C. J. J. van Hall, Amsterdam; dr. L. van Itallie, Utrecht, en P. van der Wie len, Amsterdam. Prof. Hugo do Vrice te Amsterdam word bij acclamatie tot eere-lid van het Genoot schap benoemd. De minister van binnenlandscho zaken dr. Kuypor bracht gisteren tot het nazien -dor rekening, rijn jaarlijkscn bezoek aan het Maria Catharina van Dooren's Vrouwen- Gesticht van Weldadigheid op de Korte Hoogstraat te Rotterdam, van welke stich ting de minister van binnenlandsclïc zaken beschermheer is. Van half drie tot bij vijven hield de minister zich daar op, waarbij hij een langdurig onderhoud met do presidente der stichtv rouwen, mej. O. M. J. 8tecvert, had. Om 5 uren keerde dr. Kuypor naar 's-Gra- venhage terug. Tot lid van het hoofdbestuur van den Bond van Ncd. onderwijzers is in district IV (Zuid-Holland) gekozen: do heer J H. F. van Zadelhoff te Dordrecht, aftredend lid. Naar de ,,N. R. C." verneemt, is de te Schevoningen wonende prof. dr. P. J. Muller, oud-hooglecraar te Amsterdam, be roepen bij de Ned.-Herv. Gemeente te Pre toria. Hij heeft dat oeroep aangenomen. Dr. H. Japikse heeft eervol ontslag gevraagd als leeraar in de natuurkundo aan het gymnasium te Middelburg. Men meldt uit Amsterdam aan ,,Het Vad.": Mr. J. Korthals Altes is aangezocht de administratie bij de posterijen en tele graphic te reorgani8eeren. Hij heeft dezer dagen een paar maal besprekingen gehad op het bureel van het hoofdbestuur der pos terijen en telegraphic in Den Haag, waar hij do administratie zal regelen in den geest van do boekhouding op een handels kantoor. In de gisteren te Amsterdam gehouden olgomeono vergadering dor Amsterdamscho afdeohng der Vereeniging tor bevordering der Nederlandsche visscherij heeft onder lei ding van den heor C. A. A. Dudok dc Wit, de secretaris, de heer Frans Andcrh ggen, het debat ingeloid over een beschuldiging door hom aan hot adres van het hoofdbe stuur gericht, dat het de bed niton op do algemeene vergadoring van Mei 1303, geno men ten pzichie van de door deze afdeeling aan de orde gestolde caLmquacstio tegen den geest- en lettor heeft uitgevoord, en govraagd wat daar tegen t» doen waa l Daar tooh was aangenomen een voorstel om bij de Regeoring aan te dringen een ern stig onderzoek in te stellen naar het poten van jongo zalm aan don Boven-Rijn, cn in- tussehen dadelijk over te gaan tot hot poten in onze wateren. In plaat© nu van dit besluit uit to voe ren, heeft het hoofdbestuur een request aan do Regeoring gezonden, waarin met geen enkel woord molding gemaakt won.lt van eenig onderzoek of van poten in Ncdorland. Hot hoofdbestuur zogt nl., dot besloten werd do aandacht der Rcgecring to vcstigon op do waarde van hot poten van jongo zal men ook aan den Beneden-Rijn. En dat is heel ieta anders, beweert do heer Anderheg gen. Het resultaat van het debat was, dat do algemeene secretaris alsnog een supplement- adres aan de Rogeering zenden zal, waarin andermaal op de benoeming van deskundi gen zal worden aangedrongen tot onderzoek van de zalmquoestie. Do secretaris had zich daartoe beroid verklaard. Dr. Anderheggen vond in dit besluit roden om het lidmaat schap dor Vereeniging op te zeggen Onderscheiden pogingen om den heer An- derheggon op zijn besluit terug te brengen, mislukten. Hij zal echter tot Maart aan blijven. Aangenomen werd ton slotte, ingevolge een van het hoofdbestuur ingekomen brief, om meer geldelijken steun, een voorstel om f 100 beschikbaar to stel Ion en de joarlijksoho bijdrage aan het hoofdbestuur mot 25 cents per lid t» verhoogen. Do Haagache correspondent van do „Frankfurter Zoitung" seint aan zyn blad, dat hom werd medegedoeld, dat mon zich voorloopig niet wilde uitlaten over den stand der verhandelingen betroffende 't Nederlandsch- Fransche scbeldsgorechtverdrag. Mon betoogde echter nogmaals, dat hot in het bolang van Nederland lag, dergelyko vordragon van zoo mogoiyk onbegrensden inhoud met groo- tere mogendheden af te sluiten. Nederland ls niet ongenegen ook metDuItsch- land eon scbeldsgorechtverdrag te sluiten. Of Holland hlertoo hot initiatief kan nemen, hangt echter af van de inzichton dor Rogooring. De officier van gezondheid 1st© kl. A. W. van der Velde, dicnondo aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Kortcnaer," wordt mot 1 December op non-activiteit ge steld op vervangen door den officier van gezondheid lste kl dr. A. J. Portengen. Met gcmclden datum wordt de officier van gezondheid lste kl. E. C. Lorentz ge plaatst bij het departement van marine cn FEUILLETON. 39) Gil op gil verbrak do stilte van den Zon dagmiddag. Het was Paula, die op haar rigen gevaar opmerkzaam was gemaakt. Het roode licht bewoog zich hier en daar langs de zoldering, boven mijn oogen dwar relend. Ik wist, dat hot ongelukkige meisje haar tegenwoordigheid van geest had verlo ren en op en neer rende. „Help 1 help!" riep zij. Het volgende oogoublik was zij doelloos in mijn gezichts kring gekomen en tot mijn schrik zag :k, dat zij van hot hoofd tot de voeten in klei ne, flikkerende vlammen was gehuld. Zij week achteruit voor do vrouw in het grijs, die haastig op haar toekwam. ,,Wilt gij mij dooden?" schreeuwde Paula. „Neen, u redden I" antwoordde de helde re, kalme stem van de ander. „Sta stil Er was een gedwarrel van een groot, donker voorwerp on zij had Paula stijf iu de plooien van een groot Oostorseh wolleu kleed gewikkeld. „Ga op den grond liggen en rol u zelve er in. Het is uw eenige kans op behoud." De stem klonk streng en dwong gehoorzaam heid af. De slanke, grijze, godinachtige gestalte, die rioh een oogen blik aan mij had vertoond, e® do andere, ingebakerde gedaante., waren weer uit mijn gezicht verdwenen. Ik kou een dof, kermend gesnik Yan pijn en angst booren en het plotseling vallen van een stoel of een ander klein meubelstuk. Na het geschreeuw scheen desze betrekkelijke stilte onheilspellend. Ik vergat mijn eigen pijn, bij mijn groote inspanning om te luisteren. „Alles ie uit", zoide Consuelo ten laatste. En er was een vreemde trilling in haar stem, alsof zij leed en alsof het spreken haar moeite koste. „Ziel Er is geen enkele vlam meer, nu ik hot kleed wegneem. Gij zijt ge red. Geen schram op uw gelaat- Hebt gij pijn „Ik weet heit niet. Alles draait in mijn hoofd. O, ik zou veel liever gestorven zijn dan door u gered te wordenHoe durfdet gij, hoe durfdet gij mij redden?" „Het was niet geheel voor u. Het was ter wille van mijzolve, dat ik het deed. Gij be hoeft geen dankbaarheid jegens mij te ge voelen. „Ik voel die ook niet. O, ik ben werkelijk ziekIk geloof niet, dat ik mij gebrand heb, en toch heb ik een gevoel alsof ik zal sterven. O, welk een ontzettende schrik 1 Waarom was Terry bier niet? Waarom moest juist gij het zijn? Ga, en zoek hem voor mij. Maar neen, gij zult niest! A, gij hebt u ook gebrand. Uw handDe parelen zijn verdwenen 1" Haar kreet ontaardde in een schreeuw van hatelijken triomf. Nu, nu zult gij mij niet ontsnappen I Ik zal alles uitvinden 1" „Watl Zijt gij minder dan menechelijk, Paula Wynne? Ik acht er mijzelve niet hoo- ger om, dat ik u heb gered, maar het feit blijft: ik deed hot! Zoudt gij u dit oogen- blik, dat ik my flauw en moe gevoel en lyd aan de brandwonden, welke Ik opgedaan heb door u te helpen, ten nutte willen maken? Dat kan niet zynl Gy zoudt geen vrouw zyn, als gy zoo Iets kondet doen 1" „Ik kan het en ik wil het doen 1 Ik lijd ook. Wij staan dus gelijk. Ik heb geen en kel gewetensbezwaar. O, gij tijgenn, wat strijdt gij tegen mij I Help 1 Terry I A, ik heb hot gedaan 1 Ik heb gezien, ik heb ge zien 1 Gij zijt nu aan mijn genade overgele verd." Er ontstond een stilte, eon stilte, even onheilspellend als de stilte voor een hevigen storm. Toen nam Consuelo het woord weer op cn een vreemde zou nauwelijks haar stem herkend hebben. „Ja, gij hebt het gezien. Gij denkt, dat gij uw voordeel kunt doen met hetgeen gij weet; gij vergist u echter schromelijk. Ik ben het niet, dio aan uw genade ben over geleverd, Paula Wynne I Gij hebt ieta ge daan, wat een engel uit deen hemel moeilijk zou vallen om te vergeven. Aan uw genade ovo^-riovord Wel, gij zijt het aan de mijne „Wat bedoelt ge? Waarom kyktgymyzoo' aan „Ik bedoel," en Consuelo Hope sprak lang zaam, elke syllabe klonk helder als een zilveren bel, „dat gy deze kamer niet zult verlaten, voor dat gy hebt gezworen, met een eed, welken zelfs gij niet zult durven verbreken, dat gy niemand het geheim zult vertellen, hetwelk gy zoo laag zyt geweest my te ontwringen." Paula lachte verachteiyk. „Hoe wilt gy my houden? Ik heb jalst ge toond, dat ik even sterk ben als gy, sterker misschien." „Ik zeg u, dat gy niet zult gaan. Hoe ik u wil houden? Dat zult gy zienl" Ik zag niets, maar ik hoorde een geritsel van rokken, de vlugge stappen van schoenen met hooge hakken op den vloer, het draaien van een sleutel in het gat van een deur an een knarsend geluid, toen hy er met kracht wérd uitgetrokken. „Zy zal nu door het raam gaan I" Deze ge dachte schoot my vluchtig door het hoofd. En ik was overtuigd, dat de vrouw ln het grys haar juist by do deur den weg had versperd. Maar weer was er een geritsel van zydo en het raam werd heftig dicht goslagon. Het moest, zooals ik my herinnerde, op een zeor vreemde, ouderwetsche manier verzekerd worden. Maar wist Consuelo of Paula dit? Door aan een ketting te trekken, wolke aan één kant naar benoden hing, kon een prachtig bewerkte koperen staaf neergelaten worden, welke voorby de geheelo breedte van het raam schoot en vastgezet word met oen pin en een koperen sleutel. Groot als het venster was, met zyn vier afzonderiyke ramon, welke naar binnen opengingen, waren de ruiten zelvon (met haar mooi gekleurd, beschilderd glas) in kleine afdeelingen verdeeld, waartusschen smalle strepen gesneden houtwerk liepen en veel te smal om maar by eenige mogeiykheid een mensch door te laten, zelfs als iemand zoo roekeloos mocht zyn om er door te wil len springen. Als het raam dus eenmaal was gesloten met de staaf, welke midden over het venster liep, viel er niets aan te verwrikken; en de vraag, welke ik myzelven had gedaan, of eon dor beide vrouwen het mochanisme wel kende, werd beantwoord door de geluiden, welke myn luisterend oor opving. Eerst het toeslaan van do middenramen, die hadden opengestaan, vorvolgens het ge rinkel van den ketting en hot lulde neerdalen van de staaf over het raam, ten laatste het schuiven van een pin in haar opening en het draaien van een sleutel. Met dit en het sluiten van do deur was nauweiyks eon minuut vor- streken. „Geef my dio sloutels," zeide Paula norschj als met opeen geklemde tanden. „Ik geef zo u niet vóórdat gy een ood hebt gezworen, weikon gy niet kunt verbroken. En evenmin kunt gy ze my ontnemen; beproef het maar. Gy weet dat. Gy behoeft slechts myn gelaat te beschouwen, om dat te zien." „Gy zyt meer duivel dan vrouw. Maar ik ben niet bang voor u. Wat geeft hot of gy my hebt opgesloten? Gy zyt nu zelve ook opgesloten. Ik zal om hulp schreeuwen. De oen of de ander moet mU hooren en dan „Op hot oogenblik is er niemand thuis, want gy zegt zolve, dat mr. Darkmore uitgo- gaan is. En daar het Zondag is, zyn al de' dienstboden waarschyniyk tot aan het etens- uur uit." „Als zy van hun rytoor terugkomen....". „O, dan zult gy niet meer schreeuwen om hulp, tenzy gy my uw belofto eerder hebt ga- geven. Het zal voor altyd te laat zyn." „Bedoelt ge, vyandin, dat gU van plan zyt my te dooden?" t „Ik weet niot wat Jk zal doen; maar gtf, zult deze kamer niet vorlaten vóórdat gy aan myn bevel hebt voldaan. Ik geef u vyf minuten! bedenktyd. Niet meer." (Wordt vrrvolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1