13398 Diasdag 27 October. A*. 1903. feze igcarant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven, FEUILLETON. Het Huis dep Vreese. LEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT* Voor Leiden per week 9 Cents per 8 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waai agenten gevestigd ïtyn 1.30. Franco per post1.05. PRIJS DEB ADVERTENTIÜN: Van 10 regels 1.06. Iedere regel meer ƒ0.17- Grootere letter* naai plaatsruimte. - Kleine advertentifin van 30 woordeD 40 Cents contaoi i elk tiental woorden meer 10 OenU.-Voor bet incasseeren wordt f 0,06 berekend. De Leidsche Gemeentebegrooting voor 1904. Op d© vraag of een betore publiceering van de keuring der levensmiddelen niet dienstig zou zijn, antwoorden B. en Ws., dat ■wat mot deze vraag bedoeld wordt, niet reohlt duidolij'k is. De publicatie, welke tot nog toe slechts van één artikel, met name d© karnemelk, plaat© had, is h.i. zoo volledig mogelijk Waarschijnlijk ligt het echter in de bedoe ling, dat ook zal worden overgegaan tvdo publicatie van de samenstelling ook van andere levensmiddelen. Dit nu is niet wel uitvoerbaar. Karnemelk leent zich toeval lig bijzonder goed voor een dergelijke publi catie; het cijfer der vetvrije stof geeft vol doende de waarde van het product aan. Bij andere levensmiddelen is dit echter niet het govaJ. Om de deugdelijkheid van brood, hier, volle melk en andere artikelen aan te geven zou een reeks analytische gegevens noodig zijn, omdat de beslissing of in een gegeven geval al of niet van vervalsching sprake is, afhangt van de combinatie van verschillende analytische gegevens in hun onderling verband. En dan nog is alleen een deskundigo in staat deze behoorlijk te waar de oren I Formulieren van aanvrage zijn zoowel tor gemeen te-secretarie als op het bureau van den keuringsdienst verkrijgbaar. Dat de ge- legenheid tot het aanvragen van keuringen voor particulieren bestaat werd reeds meer malen door B. en Ws. ter openbare kennis gebracht- Yolgn. 118. Jaarwedden van het personeel ten dienste van het beheer der openbare werken, onz. In twee secties is de mee ning uitgesproken, dat de opzichters Dc Ridder en De Goederen (in 1898 aangesteld) in aanmerking hadden moeten komen voor fcraktementeverkooging. Hun wedde moest, gelijk zij aan die van den opzichter Iding en dus f 1100 bedragen. Antwoord van B. en Ws.Over deze zaak werd reeds in het college van B. en Ws. van gedachten gewisseld. Met de oom missie van fabricage kwam het hun evenwel voor, dat vooralsnog geen termen aanwezig waren om tot een traktements-verhooging der genoem de opzichters over te gaan Intuaschen wordt door hen alsnog een ver hooging van f 100 voorgesteld voor den op zichter Grijzen, en derhalve f 100 meer op dit artikel uitgetrokken. Yolgn. 120. Onderhoud van straten en pleinen. In allo secties is de wenschelijk- heid bepleit om het gedeelte Breeetraat tueechen Vrouwesteeg en Korenburgsteeg op een andere wijze to bestraten. Het drukke 1 gerij over de Breeetraat maakt door het go- raas de school van mej. Winkler onbruik baar. Onder do les moot telkens, wanneer trams of rijtuigen passé eren, opgehouden worden, omdat men elkander dan niet kan verstaan. Dit werkt zeer nadeel ig op het -onderwijs. Bovendien moeten de ramen steeds gesloten blijven. Ook in de Gehoor zaal en op het Raadhuis wordt meermalen het hinderlijke van het lawaai op straat ondervonden. De foyer der Gehoorzaal wordt dan ook niet meer voor vergaderin gen gebruikt. De meening van B. en Ws. omtrent deze reeds zoo herhaaldelijk in den gemeenteraad ter sprake gebrachte quaesbio mag bekend worden ondersteld. Het waren alleen de gToote kosten aan zoodanige bestrating ver bonden, welke hen nog steeds weerhielden op de begrooting gelden voor een geluid dempende bestrating op dit gedeelte der B reestraat uit te trekken. Andermaal deelen zij thans mede, dat een bestrating, alleen van het gedeelte der Bree straat tusschen Vrouwesteeg en Mandenma- korssteeg met klinkers zou kosten 2000 en met asphalttegels 9000. Een bestrating met klinkers, alleen van dit gedeelte der Breeetraat, zou echter h.i. welstandshalve geen aanbeveling verdienen, nog daargela ten dat ook het beoogde doel dan slechts ten deel© zou worden bereikt. Gevraagd wordt ook door een lid of aan het bezwaar ten opzichte der genoemde sol Dool niet voor oen gedeelte kan te gemoet gekomen worden door bij verordening te be palen, dat op dat gedeelte van de Breestraat stapvoets gereden moet worden, zooals ook in andere plaatsen is gedaan, o.a. Middel burg, waar de drukke passage overlast aan een school bezorgde. Dit denkbeeld echter achten B. en Ws. in de hoofdstraat onzor gemeente met haar druk verkeer niet wel voor uitvoering vat baar. Een lid wijst op den zeer slechten toe stand, waarin zich de bestrating van de Lange Raamsteog bevindt; op verschillende plaatsen in deze straat zijn gaten. Een lid betwijfelt of wanneer in een straat een opbreking moet plaats hebben voor gas- of waterleiding, inon wel altijd zoo veel mogelijk er voor zorgt dat dit gelijk tijdig geschiedt. Soms gebeurt het dat een straat, die pa© voor de ééne leiding open is geweest, dadelijk daarna weer voor de andere opengebroken moet worden. Antw. van B. en Ws.Yoor een verbete ring van de bestrating der Raamsteeg zijn reeds op de thans loopende begrooting gel den uitgetrokken. Hoewel zooveel mogelijk getracht wordt aan het geopperde bezwaar van straatop- broking te gemoet te komen, is dit toch niet altijd mogelijk, omdat plotseling opkomen de, geheel onvoorziene omstandigheden het opbreken van do straat voor het een of ande re dool kunnen noodig maken. Volgn. 123. Onderhoud van wandelplaat sen en plantsoenen. Ec-b lid vraagt of het geen overweging zou verdienen om het gras met een machine te maaien. Dit geeft veel mooiere grasperken. B. en Ws. erkennen, dat mot de machine gemaaid de grasvelden er ongetwijfeld veel mooier zouden uitzien. Men vergote echter niet, dat het gras dan veel meer zou moeten worden gemaaid, dat daarvoor dus veel meer werklieden zouden noodig zijn en deze post dus een belangrijke verhooging zou moeten ondergaan. Eenige leden meenen dat het hek om de Koninginnelinde in het Plantsoen uit een ae&öhetisoh oogpunt vrijwel mislukt mag heeten. Op deze opmerking antwoorden B. en Wa: Over bet meer of minder aestheti- 8cho van bedoeld hek valt moeilijk to re detwisten, daar dit geheel een quacstie van smaak ia Wel echter meenen B. en Ws. te mogen verzekeren, dat het hek aan artis tieke eischen voldoet. Volgn. 124. Kosten van bruggen ©n over zetveren. Een der leden wijst er op, dat de brugwachters slechts om de drie weken een vrijen Zondag hebben. Zooals reed© bij de behandeling van het verzoek der brugwachters om verhooging van salaris werd medegedeeld, zullen door B. en Wa nogmaals pogingen worden aan gewend om den brugwachters meerdere Zon dagsrust te verschaffen. Leiden, 27 October. Blijkens achterstaande advertentie zal de Leidsche Concertvereeniging dit jaar haar concerten in den Schouwburg geven. Het is altijd een verblijdend teeken, wanneer eon Yereeniglng zoodanig in bloei toeneemt, dat de zaal, waarin *U gewoon is baar leden te vereenigen, te klein dreigt te worden. Het is echter thans niet alleen voor do leden der Leidsche Concertvereeniging een aangename tijding, dat do kleine concertzaal der Gehoor zaal hen niet moor kan bevatten, doch ook voor de werklieden, lid zijnde van de Muziek vereniging „Kunst na Arbeid". Immers het bestuur der Leidsche Concertvereeniging, ver trouwende in dezen de sympathie van alle leden te hebben, heeft de galerU voor do leden van bovengenoemde werklieden-zang* vereniging voor oen zeer geringen prijs toe gankelijk gesteld. WU gelooven, dat deze maatregel wel vermeldenswaard is, waar by toont, dat de „Leidsche Concertvereeniging" er ernstig naar streeft, het hooge kunstgenot, dat haar concerten verschaffen, ook binnen het bereik te brengen van de minder bedeelden onzer stad. Wy wenschen de Vereoniging In haar streven een welgemeend succes toe en hopen, dat haar good voorbeeld gevolgd zal wordon. Voor het examen in de vrije- en orde oefeningen der gymnastiek is te Rotterdam geslaagd de heer J. 0. den Ouden, van Oegstgeest. Bi) de aanbostedlng van den bouw van 6en villa te Noordwljk-aan-Zee voor dr. Weis- mann, te Duisburg, was de laagste inschry ver de heer A. de Bos, aldaar, voor f 28,000. De in andere bladen omtrent don ge" zondheidstoestand van mr. Heydenryck ver spreide berichten zyn, naar ons uit Den Hang gemeld wordt, zeer overdreven. Uitsluitend wegons het waarnomen van het vico-pre8ldent8cbap van den Raad van State, kon by do uitnoodiging ter bywoning van do plechtige bisschopawyding te Haarlem niet aannemen. De gemeenteraad van 's-Gravenhage be noemde tot leeraar ln de Nederlandsche taal en lotterkunde den heer M. A. van Weel, leeraar aan de H. B.-S. te Arnhem. Dr. R. de Josselin de Jong heeft eervol ontslag gevraagd als gomeento-arts. De be- noemlog van zyo opvolger is, op verzoek van den wethoudor De Wys, tot later aan gehouden. Aan dr. T. H. Blom Coster Is ontslag ver leend als inspecteur van de gemeente-apotheek, onder dankbetuiging voor de door hem ge- durondo byna 40 jaren aan de gemeento en de gemeente apotheok bewezen diensten. De Staatscommissie van Enquête omtrent het Spoorwegpersoneel hoorde gisteren als getuige den heer A. K. P. F. R. van Hasselt, te Amsterdam, gedelegeerd lid van don Raad van Administratie der H. IJ.-S.-M. De Minister van Binnenlandsche Zaken, overwegende, dat mr. E. E. van Raalte heeft opgehouden lid te zyn van do Tweede Kamer der Staten-Goneraal, en dat mitsdien een ver kiezing voor lid van die Kamer moet plaats hebben in het kiesdistrict Rotterdam V, heeft bepaald, dat die verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 8 November; de stemming, zoo noodig, op Dinsdag 10 November en do herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 17 November e. k. Eerlang is van B. en Ws. van Haarlem een voorstel bij den Raad to verwachten om aan de HoUandsohe Electrisohe Spoorweg maatschappij de rente-garantie toe te zeg gen van een kapitaal groot f 100,000, voor den aanleg dor lijnen in do Haarlemmer meer, en dit wel niettegenstaande van dio spoor geen station zal komen in het zuidelijk gedeelte der gemeente. Da J. G roc now eg, te Beilen, heeft voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gemeente tc Ylissingen bedankt. De torpedobooten „Python," „Sphinx" en „Minotaurus", van Niouwediep naar Soerabaia, vertrokken gisteren van Colom bo. De directrice van het Diakonessenhuis, mejuffrouw Hugona Martimius, te Leeu warden, is bcnoomd tot directrice van het Ziekenhuis te Soerabaia. Zij heeft, naar men verneemt, gemeend dc benoeming tot dezo zeer gewichtige betrek king te moeten aannemen. Men schrijft aan het „Hbl Het is het voornemen van den minister van oor log, in het vervolg aan militieplichtigen en aan reservisten kleeding op dracht te doen verstrekkenvoor vrijwilligers zal do uitrusting in reserve-rekening van kracht blijven. Tot het uitoefenen van een behoor lijk toezicht op do verstrekking van klee ding en uitrusting zullen nu voor elk wapen getallen worden vastgesteld, die, bij benadering, de noodzakelijko vernieuwingen aangeven wegens gewone slijtage. Tot het doen van verstrekkingen boven en behalvo die voor eerste uitrusting en voor de nor male vernieuwingen, zal bij liet wapen der infanterie, na invoering dier maatregelen, door do compagnies-commandanten mach tiging moeten worden gevraagd aan don betrokken bataljons-commandant. Een bij drage voorwaar tot de zelfstandigheid der compagnies-commandanten en een bewijs van het vortrouwen, dat gesteld wordt in hun beleid c-n in hun zorg voor het beheer der rijksgoederen. In het universiteitsgebouw te Utrecht wordt Vrijdagmiddag om 3 uren een bui tengewone vergadering gehouden van het bestuur der Maatschappij tot bevordering van hot natuurkundig onderzoek der Neder landsche koloniën, ter verwelkoming van do terugkcerende leden der Nieuw-Guinea-cx- peditie, de heeren Wichmann, Van der San- de, De Beaufort en Lorcntz. Tot deze vergadering worden ook allo le den der commissie uitgenoodigd. (UD.) Men meldt uit Groningen aan „Dc Standaard": „De toestand van den Commissaris der Koningin, den heer Geertsoma ,is zeer be denkelijk; ieder oogenblik wordt het ein de verwacht." Uit Sehwcrin wordt dd. 26 Oot. aan do „N R. Ct." geseind: Koningin Wilhelmina, prins Hendrik on groothertogin Marie zijn vanmiddag om vijf uren met den trein uit Dobbin terug gekeerd. Gistermorgen is Ln do kerk te Dobbin de plechtige dankdienst voor den oogst gehou den; 's middag6 was or op het grasveld oor het kasteel een feest voor dc kinderen uib Dobbin; de Koningin, prins Hendrik, groot hertogin Marie en groothertog Adolf Frie- drich woonden het feest bij. Do commissie voor het Boldingh-mo-« nument deelt mede, dat de onthulling van de monumentale bank, ter coro van den ;n Zuid-Afrika gesneuvelden luitenant Bol- dingh uit vrijwillige bijdragon opgericht, zal plaat© hebben op het plein vóór do ka zerne te Gorkum, den 31sten dezer, 's mid dags om twaalf uren. De gewone audiëntie van don minister van koloniën zal Vrijdag niet plaats hebben. Het stoomschip „Bali", van Amsterdam naar Java, pasieeerde 25 Oct. Malta; de „Koningin "Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 26 Oct. van Genua. Haarlemmermeer. Aan den milicien E. v. K. alhier, dio buitonlandscho reizen gaat ondernemen met „Circus Carré", is door den Commissaris der Koningin ver gunning verleend om zich in het buitenland op te houden. Een volkslogemcnthouder in deze go- meento is door een zijner klanten voor oen niet onbelangrijk bedrag opgelicht gewor den, en zal daarvan wel niets terugzien, daar do vogel gevlogen is, Ten gevolge van het gure, natte weder on do betrekkelijk weinige werkkrachten, die de landbouwers daardoor, ook met het oog op den voor den landbouw ongunstigen zomer, noodig hebbep, neemt het aantal landverhuizers naar andere landen, vooral naar Duitschland, steeus toe. Verscheiden© pera>ncn, die zich ten vorigen jare aldaar hadden gevestigd, begaven zich weer naar Nederland, doch keerden opnicnw even spoedig naar hot buitonland terug, daar het hun hior nog mindor scheen te gelukken om werk te krijgen. Dc Commissaris der Koningin heeft do benoeming van L. van Wijk tot veldwachter dezer gemeento weder ingetrokken, naar aanleiding voor diens bedanken voor ge noemde betrekking. Voor do vervulling der 2 vacaturen van gemeento veldwachter alhier, hebben zich verscheidene sollicitan ten (25?) aangemeld In deze gemeente zijn ecnigo alhier gefokte, jongo paarden aangekocht, be stemd voor Zuid-Afrika. De hoogste prijzen werden besteed. Aan het gezin van J, J. J al hief is, overeenkomstig art 113 der Militieweb- 1901, vergoeding toegekend voor elk tijdvak van 30 dagen of minder, gedurendo het welk genoemde dienstplichtige onder de wa penen is geweest. Ook hier bleek hulp drin gend noodzakelijk te zijn, daar dc man we gens ziekte niet in staat is om tc werken. Hazorawourie. Als not-abel dor No<L Hen'. Gem. fs gekozen de heer C. W. Oppc- laAr. Uitgebracht 31 stemmen, waarvan 3 op C. Oppelaar en 2 op den heer J. Vello- koop, zoodat do benoemde er 29 op zich ver een igdc. De arrondissemonte-sehooJopziener be zocht gisteren de© voormiddag» de openbare cm dos namiddags do Christelijke school. Volgons aanschrijving van honger hand deed hij onderzoek naar dc vakken .kennis der natuur" en „teckcncn". Naar aanlei ding van een reeks getelde vragen, zijn de 27) Het volgende oogenblik had Wemyss een bruinen, baveloozen jongen van twaalf of dertien jaar binnengeleid. Hy had een paar schrandere, listige oogen, terwyi een eigen aardig, krampachtig trekken van zyn gelaat de beschry ving van den bottelier van hem als „vreemd" rechtvaardigde. „Wel, vriendje, waarom verlangt gy sir Wilfrid te spiekon?" vroeg ik. „Is u sir Wilfrid?" antwoorddo hy scherp. „Neen, maar ik geloof wel, dat ik uw zaak kan behandelen." „Mogelyk wel, maar mogeiyk ook niet, mynheer. Ik zal geen woord zeggen, als gy 1 van plan zyt my een poets te bakken. Het la over eeD advortentie in de Withertonsche courant; het kan my niet schelen om dat te zeggen." „Al" Ik kon nauweiyks een kreet onder drukken. „Ik ben degeen, die deze advertentie heeft geplaatst. Zyt gy de jongen, die het tele gram bracht, waarop daarin gedoeld wordt?" „Misschien ben ik dat wel. Het nummer van dit huis stond ten minste in de advertentie, dus ik wist waar sir Wilfrid te vinden was en brieven schryven leek my niet goed." „Waarom niet? Gy hadt uw inlichtingen In het postkantoor kunnen afgevon, of op het bureau van de courant, en uw belooniDg kun nen ontvangen, als alles in den haak was." „0 jal Misschien had ik wel twee pond kunnen krygen I Maar ik had reeds meer dan dat gehad, omdat ik myn mond had gehouden." „Werkeiykl Gy lykt my een goed man van zaken. Dus nu verlangt gy met ray, voor hetgeen gy weet, een contract aau te gaan?" „Gy hobt het begrepen, mynheer. En ik was het, die dat telegram bezorgde. Ik heb toen de karwoi echter niet veel gerekend; alleen dacht ik, dat iemand van de moeite ai wilde zyn om hot naar het postkantoor te brengen. Maar toen ik van de advertentie hoorde, besloot ik te vertellen, wat ik wist. En ik zou dat gedaan hebben, als my niet meer gold was beloofd, wanneer ik het voor my hield. Zoo, en nu is het do vraag, hoeveel gy wilt geven, dat ik het andere doe?" „Zoudt gy do som van drie pond voldoende vinden?" „Neenl dat kan ik krygen door het voor my te houden. Maak het vyf, sir. Ik kan het voor geen penning minder doen." „En ik wil geen penning meer geven." Ik nam een banknoot van vyf pond uit myn zak- portefeuille en hield die voor zyn oogen. „Laat my nu hooren, wat gy te zeggen hebt. Indien gij kunt bewyzen, dat gy de boodschap hebt gedaan; indien gy een beschry ving van den persoon kunt geven, die u daarmee be lastte, moogt gy dit geld hebben en er ter stond mee verdwijnen." „Ik kan alles vast genoeg bewyzen. 't Was tegen het eind van October, denzelfden avond, dat do groote klok van hot „Huis der Vreeze" opeens begon to slaan en iedereen in Marten- head schrik aanjoeg. Maar de klok had nog niet geslagen, toen ik het telegram wegbracht; ik gaf het af en was byna thuis, vóórdat zy voor het eerst sloeg, en dat was tegen vyf uur, ik weet het nog heel goed. Moeder en ik hebben een klein huis aan het eind van het dorp, waar wy kruiden vorkoopen en allerlei wortels en bloembollen, en zy en ik zoeken de rechte soorten in de bosschen. „Op zekeren dag," ging hy voort, „hot moet twee of drie dagen voor dien, welken ik be doel, zyn geweest, kwamen een paar dames by" ons en vroogén van alles omtrent de ab bey en de menschen, die daar hadden gewoond. De joDgste was groot en mooi, in het grys gekleed, en had blank vel en licht haar. De ander was een grappig klein mensch, en droeg een wonderiyk soort van beest onder haar arm, hetwelk er evon vreemd uitzag als zy zelve. Zy wilden alles omtrent mooders krui den weten en moeder houdt van praten. Ik hoorde haar vertellen van een soort van wor tels, waarmede men menschen kan dooden, maar zy wilden het niet gelooven, totdat zy haar een paar zien Het; zy vorkoopt dat soort echter nooit. Zy kochten een paar dingen, die goed voor hoofdpyn en zoo iets waren, en spraken toen tegen my. De jongste gaf my een halve kroon en moeder was erg met haar in haar schik en vertelde haar van het meisje, dat de oude mrs. flaynes in de Ab bey had vermoord en dat daar op het land goed ligt begraven. Nu, een paar dagen later zie ik de oude dame haastig over den weg loopen, maar toen zy my zag, riep zy„Of ik een telegram naar het postkantoor wilde brengen?" Zy kwam voor den dag met eon halve kroon, zeide, dat ik mocht houden wat ik terug kreeg, en als ik myn boodschap goed deed (waarvan zy zich nog dien zelfden avond kon overtuigen), kon ik er op rekenen, dat zy of haar vriendin my nog twee den volgen den morgen zouden zenden. Ik was gewillig om het te doen en den volgenden dag juist zooals zy had gezegd kwam er per post een briefje met twee kronen er in. Ik dacht er niet meer aan, alleen hoe ik het geld zou besteden, toen ik de menschen hoorde praten over „een verkeerd telegram" en een bolooning. Natuuriyk spitste ik myn ooren, maar vóór ik naar het postkantoor kon gaan, kwam er weer een brief, om my te zeggen, dat als ik myn mond hield en niet op de advertentie antwoordde (welke ik zeker had gezien), ik na verloop van vier weken drie pond zou krygen, ln plaats van de twee, die waren uitgeloofd. Zy hadden haar woord omtrent de kronen gehouden; dus dacht ik, dat zy dat ook om trent het goud zouden doen. Maar aldus denk ik by myzelven, ik zou uw geld er ook nog gaarne by hebben. En dit is het eind van myn verbaal, sir. Wilt gy my nu als 't u blieft het geld geven?" Zonder een antwoord of opmerking stelde ik hem de banknoot ter hand. Een diep neer slachtig gevoel kwam ovor my. Het scheen, alsof er zulk een loodzwaar gewicht op myn borst lag, dat ik als het ware llchamoiyk pyn XII. Drie maanden waron voorby gegaan en de lento deed vroeg haar Intocht. Om de een of andere reden, welke zy alleen slechts kende (of mogelyk ook miss Traill, dat vreemde wezen), had de vrouw in het grys er op aan gedrongen, dat het publiek wordon van haar nieuwe verwantschap mot den ex secretaris van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken zou uitgesteld worden, totdat Lorn Abbey in een bewoonbaren staat was gebracht. Er was mot het rostaureeren daarvan veel spoed gemaakt. Een regiment werklieden was binnen- en buitenshuis werkzaam geweest, terwijl alles was uitgevoerd volgens de plannen, door miss Hope ontworpen en door sir Wilfrid goedgekeurd. Een half dozyn tuinlieden had volop werk op het landgoed gevondeD, en de resultaten grensden, den korten tyd in aan- morking genomen, byna aan hot wonder- baariyko „Als gy te Lom Abboy gaat wonon," had zy gezegd, „dan zal uw huis, zoo gU het goed vindt, het myno wordon, doch niet eerder. Hot is wel niots dan een gril, maar dat huis. oefent een vreemde aantrekkingskracht op my uit. Ik wil gaarne, dat de nieuwe orde van zaken daar een aanvang neemt." Ondertusschen woondo zy met lady Towers, to Queen's Gate; maar ofschoon zy aomtyda myn oom Wilfrid met zyn work kwam helpen, bekroop my een gevoel, dat zy my wenschte te vormyden, dat zy zich niot geheel gelukkig' in myn byzyn gevoelde. Do „ultgaando wereld" had beslag op haar golegd en haar schoonheid, de aroma van geheimzinnigheid, welke haar omgaf, on het aardige, boeiende verhaal, dat zy had geschreven, dat alles te zomen, maakten haar tot do persoon van den dag. Ik vroeg myzelven dlkwyis af of Paula, op' haar reizen met de Annesloy'e, wist wat thuis gebeurde. Wy hoorden echter niets van haar. Haar invloed op ons aller levon scheen naar het verleden verbannen. Op geregeld® tyden werd haar toelage naar don zaakwaar nemer gezonden, dien zy zoo opvallend tusschen ons had geplaatst. Hot formeel® aannomen van Consuelo Hope als de dochter van sir Wilfrid Amory zou in de tweede week van April, tegeiyk met hel betrokken van het pas aangekochte en gerestau reerde Lorn Abbey, met een diner en een bal gevierd worJen. (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1