Algemeene Geschiedenis CADEAUX JANSSEN Go. een Agentschap ST.-NICDLftflS 65 Cents per pakket. Ope; bare Vrijwillige Verkooping Dr. H. BRUGMANS EN Or. G. W. KERNKAMP, Scheurkalenders 10 04 wlü W. MATVELO, Te Huur, Openbare Verkooping, een iiiHiNSÏJOd^ R.-K. Dienstbode, Volksbijeenkomsten. Gevraagd, Msi in alle malen, APOTHEKERSOIJK 29. WORTELEN, Het Huis de? Vrees®. Gemeenteraad van Leiderdorp. Aanwezig: do Burgemeester en alle leden. De vergadering wordt met gebed geopend, waarna de notulen der vorige worden gelezen en goedgekeurd. Worden ter tafel gebracht, gelezen en voor kennisgeving aangenomen: lo. Het proces-verbaal van de opneming dor boeken en kas van den gemeente-ontvanger, ■waaruit biykt, dat op heden in kas was f 2781.01. 2o. Een brief van Ged. Staten ten geleide van een goedgekeurd Raadsbesluit tot wyziglng dor begrooting voor den dienst 1908. 3o. Idom houdende toezending van het goedgekeurd kohier van het schoolgeld 2de kwartaal 1903. Daarna wordt tot een bedrag van f 29.02 vastgesteld het kohier van schoolgeld over het 8de kwartaal. Vervolgens wordt tot een bedrag van f 261 in ontvang en uitgaaf voorloopig vastgesteld 'do begrooting van het 3de bataljon rustende echuttery voor den dienst 1904. Alsnu ie aan do orde de vaststelling der gemoente-begrooting voor den dienst 1904. De verschillende posten worden één voor één voorgelezen en behandeld. By volgnummer 69 „onderhoud van wegon" vestigt de heer Boot do aandacht op den ongunstigen toe- etand, waarin de Lage Ryndyk, van Spanjaards- tot Kalkbrug, vei keert. De Voorzitter zegt dat h(J, tot zyn epyt, moet erkennen dat de wyzo van onderhoud door de gemeente Leiden veel te wonscben overlaat, hoewel geen kosten worden gespaard; dal dan ook by herhaling by het gemeente bestuur van Lelden is aangedrongen om in dezen gollofkoosden wandelweg voor ingeze tenen van Lolden een klinkerpad te leggen, waardoor een afdoende verbetering zou wor den verkregen, terwyi de kosten van onder houd aanzieniyk zouden vermindoren; dat eenicen tyd geleden van dat bestuur een schryven ls ontvangen, waaruit biykt, dat het geneigd is te bevorderen dat de weg op de aangegeven wijze wordt verbeterd mits Leiderdorp eon bydrag® verleeno geiyk aan de helft der kosten; dat door B. en Ws, van Leiderdorp daarop ls geantwoord dat zy geen vryheid hebben by den gemeenteraad de noodig® voorstellen daaromtrent te doen, wyi Leiden indertyd, op eigen verzoek („tot ver- beteringe van de aencomsto van de stadt, die de hooftstadt van Rhynlandt is" zegt het contract), met het onderhoud is belast ge worden en zy de kosten van aanleg binnen enkele jaren terug zal hebben verkregen door het geringere gebruik van grind en de mln- dore kosten van arbeid enz. De Voorzitter vertrouwt, dat do gemeente Loldon, In haar financieel belaDg, spoedig tot verbetering zal overgaan en althans zal eindigen met den weg te doen behandelen op de wyze zooals thans geschiedt. By volgnommer 70 wordt voorleziog gedaan van een verzoek van W. A. Wolff, brugophaler alhier, om vorhooglng van zyn jaarwedde, die thans f 50 bedraagt. Na breedvoerige be spreking wordt met algemeene stemmen aangenomen een voorstel van don beer Moraal om de jaarwedde voor één Jaar te bepalen op f 76, onder voorwaarde, dat Wolff de brug schoonhoude. By volgnommer 76 stelt de Voorzitter, namens B. en Ws. Yoor, den aschopbaler D. Keyzer, mot het oog op zyn hoogen leeftyd, met ingang van 1 Januari a. s. eervol te ontslaan, onder toekenning van een tweede pensioen ad f 88 por jaar. Zonder discussie wordt hiertoe, mot algemeene stemmen, be- aloten. Nadat nog een bespreking heeft plaats J gehad omtrent don genees- en verloskundigen dienst binnen de gemeente wordt do begrooting I vastgesteld ln ontvang en uitgaaf op/16,026.79. Hierna wordt de vergadering veranderd in eon met gesloten deuron. Na heropening wordt, met Ingang van 1 Januari 1904, benoemd tot aschophaler J. do Lange, nachtwacht alhier, en zulks op een jaarwedde van f 187 20. By de gebrulkeiyke rondvraag vraagt de heer Boot inlichtingen omtrent bet perceel bewoond door A. Eriks, met het oog op do Gezond heidswet, de aanlegplaats van schepen in den Ryn en een nieuw systeem van straatver lichting. Omtrent belde eerste punten worden voldoende Inlichtingen verstrekt; omtrent het laatste kan de Voorzitter geen nadere medo- deelingen doen. Op verzoek van den heer Moraal geeft de Voorzitter iuliohtingen omtrent hot verbeteren van het voetpad naby de Doesbrug en de ver zekering, dat hy don heer Splinter zal verzoeken te zorgen, dat een lekkendo goot van eenige aan hem toebehoorende huizen, en waarvan voetgangers hinder hebben, worde hersteld. Daarna wordt de vergadering gesloten, Sossenheim. Onder directie van de heeren H. Bader en D. v. d. Voort is by Zwerver alhier de eerste droge veiling gehouden. Het was wel wat laat in don tyd, waaraan zeker de geringe aanvoer van tulpen was te wyten. Narcissen daarentegen waren er veel. De pryzen konden bevredigend worden genoemd. Toch bracht de veiling niet zooveel op ale ln het vorige jaar. De geheele verkoop bodroeg circa f 500 h f 600. Ook waren Ingebracht eenige gebruikte ry- wielen, die t9gen goede pryzen van de hand gingen. Alhier had een treurig ODgeluk plaats. Het vijfjarig meisje van N. Berkhout, water molenaar, werd door een der molenwieken gegrepen en ontving zoo'n hevigen 6lag tegen het hoofd, dat hot weinige oogenblikken later dood was Do hulp van dr. Metzlar was dan ook overbodig. De uitslag dor loting voor de nationale militie in doza gemeente is als volgt: 1. A. Sluymer, 2. 0. J. v. Diest, 3. R. van der Slot, 4. H. van der Voort, 5. W. A. Zuider- wyk, 6. H. G- C Vlasveld, 7. J. J. Elsgeest, 8. I'. van der Voort, 9. A. van der Leede, 10. D. Rynsburger, 11. W. Bergman, 12. K. v. Resteren, 13. W. v. Diggelen, 14. A. A. v. Berkel, 15. H. T. Rotteveel, 16 D. v. Velzen, 17. P. J. Preenen, 18. H. v. Leeuwen, 19. W. van der Vossen, 20. P. de Ridder. Door het bestuur der Algemeene Neder- landsche Harddravery-Vereeniging is een ver volging ingesteld tegen D. de Vlieger te Haarlemmermeer, naar aanleiding van den in het vorige jaar alhier gewonnen prys van 76 met het paard genaamd „Jet." Bedoeld paard schynt een harddraver te zyn, die onder den naam van „Nora" is geregistreerd. Ale boete op het plegen van bovenstaand feit is f 100 gesteld, zoomede teruggave van den prys. De burgemeester heeft een Raadsverga dering uitgeschreven tegen Woendag 28 Octo ber a. s., des avonds te halfacht. De agenda luidt: lo. Ingekomen stukkon.— 20. Comptabiliteit 1903. 3o. Voorstel aanschaffing gymnastiek materieel militair onderricht. Door J. P. Lagerberg, alhier, ia ver gunning by het gemeentebestuur aangevraagd tot plaatsing van een petroleumraotor ter dryving van een houtbewerkingmachine. Op eon lequest van den loteling H. Homan, het verzoek Inhoudende om ln plaats van in de maand April, Mei of Jur.l 1904, nog in dit jaar op te komen, is door don minister van oorlog afw'yzond beschikt. Warmond. Do uitslag der lotlDg voor de nationale miUD/d lichting 1904 ls als volgt: G. Ramp No. 1. B. J. J. Kouwenhoven 2. J. A. Bergman 8. H. van Dam 4. N. van der Bent 5. G. van Zeyl 6. A. Poppen 7. J. W. van der Geest 8. P. Essenveld 9. B. F. Krantz 10. D. Breedyk 11. P. J. Bekker 12. J C. van Korapen 13. H. B. van Tongeren 14. A. J. M. Balot 16. J. Wilbrink 16. N. Kleiwogt 17. A. J. Schoneveid 18. Als een byzonder- heid kan worden gemeld, dat er slechts één reden van vrystelllng is opgegoven en wel wegens lichaamsgebreken. Woubrngg®. Tot gemachtigden van het kiescollege der Ned.-Herv. Gemeente alhier, zyn gekozen de heoren P. de Kwaastenlet, E. Visser, J. van Dam en P. Vromana, allen aftredenden, en voor wyien den heer D. Mole naar, de heer C. Jonker. Voor het herhalingsonderwys aan de openbare school in 't dorp Woubrugge hebben zich aangemeld 7 leerlingen, n.l. 4 j. en 3 m., zoodat dat onderwy.i 2 Nov. a.s. gegeven zal worden. Het college van notabelen der Ned.-Herv. Gemeente behoeft ook al verandering. Stemgerechtigden voor verkiezing van nota belen zullen n.l. 6 Nov. a.s. tusschen 11 uren voorm. en 2 uren des nam. verkiezing hebben. De heeren C. Verwey on J. E. Verbaan zyn herkiesbaar, G. Anker niet herkiesbaar, terwyi men voor wyien den heer D. Molenaar, ook een anderen functionaris te benoemen heeft. CORRESPONDENTIE. Een paar in- gezonden stukken moesten tot ven volgend nummer blijven liggen. Te Leiden terstond ter overn. aungeb. 10099 9 „Volksverzekering". Koopprys biliyk. Borgstell. verplichtend. Fr Br. onder lett. T aan H. DE VROEDE, Advert.-Buieel, Utrecht. ln het Notarishuis aan Den Burg te Lolden, op Zaterdagen 7 en 11 November B 903, 's avonds te 'zeven uren, ten overstaan van J. J. TER LAAG C*., Notaris te Lelden, van: 1. Het WINKELHUIS en ERF, te Lelden aan de Haarlemmerstraat 269, groot 47-centiaren, bevattendeWin kel, Winkelkamer, Gang met Kast, Keuken, Privaat en Plaatsje; boven: Voor- en Zykamer, Slaapkamer met drie Kasljee en Privaat, Zolder met drie Kamertjes. Dit perceel heeft Gas leiding en. Duinwater, Stookplaatsen en is voorzien van volo gemakken thans vorhuurd voor f 5.80 's weeks, vroeger voor f 350 's jaars. Grond belasting f 17 60 2. Het alleraangenaamst gelegen HUIS mot ERF en TUIN, te Leiden, aan do Wij te Rozenlaan No. 24, groot 7 Aren, '62 Contiaren, bevattende: Vestibule met wit marmer bovloerd, 2 Kamers met geschilderd Plafond, Serre, Keuken met Turfzolder Boven: 3 Kamers en Zolder met Kamer, bohovens grooten Tuin, waarin Kippenhok met Ren en vole Viucht- boomen en Sierplanten; de Tuin strekt tot de Nieuwe Vaart en wogens de grootte is het porceel uitstekend ge schikt voor vele doeleinden, ook voor bouwterrein. Dit perceel ls voorts voorzien van vele Stookplaatsen en gemakken en een Pomp met good Drinkwater. In eigen gebruik. Grondbelasting f 11.60. 10097 49 Aanvaarding by de betaling der kooppenningen op 14 Decomber 1903 en te bezichtigen op de Dinsdagen en Vrydagen ln de weken van velling en afslag van "2 4 uren. Meerdere inlichtingen verstrekt ge noemde Notaris TER LAAG. A. W. SLJTHOFF te Leiden heeft uitgegeven en b|j alle Boekhandelaren verkrijgbaar gesteld: DOOR Onder-Bibliothecaris der Konlnkl Bibliotheek. Hoogloeraar aan de Universiteit v. Amsterdam Geïllustreerd onder toezicht VAM E. W. moes, Onder-Directeur van 'e Ryks Prentenkabinet. De twee daartoe bij uitnemendheid bevoegde schrijvers stellen zich voor een standaardwerk te leveren zooals in onze taal rog niet bestaat. Bovendien zal het werk rijk geïllus treerd worden door daarbij aansluitende illustratiën, genomen naar aan de gebeurtenissen gelijktijdige schilderijen, jrrenten- penningen, enz. Reeds zijn verschenen: De Middeleeuwen en de Nieuwe Geschiedenis door Dr. H. Bruqmans. De 2 overige deelen zullen in de eerste helft van 1904 worden uitgegeven. Het werk verschijnt in imp. octavo-formaat en zal com pleet zijn in 45 aflev. elk van 7 vel druks van 8 pagina's, of gebonden in 4 half-marocco banden. De prijs is f 0.90 per allev., voor gebonden exempl. wordt voor band en binden 1 1.50 per deel in rekening gebracht. Elke inteekenaar ontvangt als premie een exempl. „Kunstkroniek" 53sten jaargang, 48 vel druks en 24 keurige platen met een lot in de verloting, waarvan de prijs 10. afzonderlijk is. Voor dezen jaargang is expres als eerste prijs vervaardigd en aangekocht een prachtig Schilderij van maui ten kate, ter waarde van "Vijf Duizend Gulden, voorstellende: De plechtige Inzegening van het huwelijk van Koningin Wilhelmlna der Nederlanden met Hertog Hendrik van Mecklenburg Ie VGravenhage Dp 7 Febr. I9DI Van dit prachtig Schilderij wordt aan iederen inteekenaar op aeze Algemeene Geschiedenis als premie aangeboden een zeer fraaie reproductie in photogravure, groot 48 x 70 cm., papiergrootte 84 x 115 cm., welke plaat niet afzonderlijk verkrijgbaar wordt gesteld. Tweede prijs: Eén Cassette de Ménage (Tafelzilver! voorts 12 Schilderijen van Nederlandsche meesters, Boek en Plaatwerken, enz. Alle Boekhandelaren nemen bestellingen aan. De ondergete kende bericht <1© Opening van zyn Winkel ln Worst- en Rook* vleeschwareu, enz. Snymacblne aanwezig. 10101 8 Zich beleefd aanbevelend, Voorschoten. J. VAN OS. EN TER VERZENDING NAAR in ruime keuze voorhanden. 10083 20 Paardensteeg 4. wegens vertrok: een net Boven huis, vrool. stand, 4 Kam., Keuk., Zolder en vele gem., terstond te aanvaard. Br. Bureel v. d. Blad onder No. 10074 en Boommarkt 11. 10074 7 (om contant geld.) De Deurwaarder J. F. TEUNIS zal op Woensdag 2S October 1003, des voormlddags te halt'lien, ten woonhulze van den Heer J. JANMAAT, in de Zuidbunrt No. O te Zoeterwoude, publiek verkoopen10070 20 Een Ltrechtsch Wagentje met Kap op Veeren, 2 Paar dentuigen, Landbouwgereed schappen, Kruiwagen, Kip penren en Konijnenhok, voorts; Eenige diverse Meubilaire Goederen en Huisraad. Vóór den verkoop te zien. FOTOGRAFISCHE KUNSTINRICHTING 10ral( Th. J. BOUWMEESTER, Hooigracht 86. Het Atelier ls Zondag 25 October na 12 uren gesloten. O ALBUM-PORTRETTENf 1.50 12 r 2.— met proef. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschul digd zyn aan de nalatenschap van d®n Heer AKIE VAN TOL, ge woond hebbende te Leiderdorp en aldaar 6 September 1903 overleden, wordt verzocht daarvan vóór 16 No vember 1903 opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris L. J. C. A. GORDON, Rapenburg hoek Scheepmakerssteeg te Leiden, icoas 12 Gevraagd, tegen November: als Meid-Alleen, goed kunnende koken en werken, van goede gotul- gen voorzien. 7 Br. Bur. v. d. Blad No. 10064. Gevraagd: een niet beneden de 18 jaar, de wasch buitenshuis. Adres: P. G. PAARDE- KOOPER, Warmond. 10096 6 De Commissie voor de Volksbyeen- komsten deelt medo, dat op Maan dag 20 Oct. a. s., des morgens om 9 uur, Toegangsbewijzen voorde Wintermaanden 1903 1904, kunnen afgehaald worden tegen AO cents de Kaart. Zy, wier naam begint mot een der Letters A H moeten zich vervoegen by don Heer F. A. W. SCHÜDEL, Papen gracht 2. I - O by den Heer C. C. TIELEMAN, Middelstegracht 42/52. P-Z by den Heer C. GOEKOOP, Nieuwe R(jn 47. Niemand kan meer dan 2 Kaarten bekomen. 10091 23 Namens de Commissie: M. VAN KLEEFF, Voorzitter. AUG. L. REIMERINGER, Secretaris. van eon Particulier: f 3000, op een solied pand en onder goode borg stelling, tegen nader overeen te komen voorwaardon. Brieven Bureel van dit Blad onder No. 10067. 7 Allen, die Iets te vorderen heb ben van, of versehnldlgd zyn aan de nalatenschap van den Heer JAN VAN DIJK Willemszoon, In leven Blowmbollenhandelaar to Lisse, aldaar overleden den 18den Augustus 1908, wordt verzocht daar van opgave of betaling te doen vóór don 15deu November 1903, ten kantoro van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, te Lieso. 10077 14 10110 20 FOTO-ARTIKELEN. TE KOOPs pl. m. 2000 R. R. te veld staande Wortelen, prachtig goed, geschlkc voor alle doeleinden. 10106 8 To bevragen by II. HOMAN A Zonen, Ryksdorp, Wassenaar. FEUILLETON. W) Met myn gewonden linkerarm netjes in een verband, trolc ik op weg om mUn plan te volvoeren. Ik klopte driemaal tegen do deur van Paula's kamer zonder een antwoord te krygen 011 was op het punt heen te gaan, toen lady Towers op my toekwam met een, naar het my voorkwam, ontdaan voorkomen. „Myn liovo jongen," riep zy zonuwachtig 4iit, „gy op on uit uw kamerl Ik verbaas my ovor u. Dus g(j weot, gy hebt alles omtrent miss Wynne gehoord?" „Ik heb niets gehoord. Wat is er dan te hooren?" vroeg lk haastig. Als antwoord hield zy my een verkreukeld stukjo papier toe. „Dalton hoeft dit op den vloer in de wapenkamer gevonden en gaf het my nu juist. Het is geteekend „Paula Wynne" en ik dacht, dat gy het daar gisteravond hadt laten vallen." Terwyi myn oogen op de geschreven woor den vielen, trachtte ik voor myzolvon de maar al te waarschynlyke bedoeling daarvan te ont kennen. Het was slochts een potloodgekrabbol, blykbaar in baast geschroven, doch onmis kenbaar Paula's hand: „Ik vraag u als een gunst om by my In de wapenkamer te komen, zoodra de weg vry is. Indien gy niet bang zyt, zult gy komen en my daar op u vindon wachten." Paula Wynne." „Is dit van morgen in de wapenkamer ge vonden?" vroeg ik nadenkend. „Ja, als een bal Ineengefrommeld. Ik dacht stellig, dat het van u was, of mogeiyk van sir Wilfrid. Maar gy waart in de wapenka mer geweest en hy niet behalve met de ande ren 11a het diner." „Dank u voor het teruggeven," zeide ik onbestemd. En, het papier opvouwend, stak ik het ln den binnenzak van myn jas. „A, dus het is van u? My dunkt, dat gy in dat geval miss Wynne moest weergezien hebben, nadat zy gisteravond het salon gU neemt het my toch niet kwaiyk, dat ik het zeg in zulk een booze luim heeft verlaten. Gy behoeft het me natuuriyk niet te zeggen, als gy het liever voor u houdt, maar sir Thomas en ik zyn zóó ontstemd en veront waardigd, dat zy op dezo manier is wegge- loopen on hebben oen gevoel alsof wy ln het een of ander zyn te kort geschoten „Weggoloopen?" herhaalde ik. Bedoelt u, dat zy het huls heeft verlaten?" „Ja, reeds vroeg van morgen, naar het schynt. Heeft zy het zelfs niet aanu gezegd? Denkt gy, dat sir Wilfrid hot weet, of lieve hemel moet ik hot hom vertellen? Wat kunnen er onaangename dlngon in Iemands huis gebeuren I Werkelyk, myn besto Terry, wat een godoe, met in zwym vallende jonge mannen en slocht gehumourde jonge dames en tygors en allerloi dingen, en overal bloed op de vloeren. Ik ben in myn loven nooit zoo van strook geweest als doze laatste paar dagen." „Ik veronderstel," bracht ik in het midden, „dat zy gewetenswroeging heeft en niet den moed had zich beneden te vertoonen. Ik hoop maar doch ik hield dadeiyk op. Ik vond het niet wenscheiyk lady Towers onze familie oneenigheden toe te vertrouwen en veranderde dus den zin, door te zeggen, dat ik hoopte) dat zy met haar goed hart myn nicht zou willen vergeven. „Onzin 1 Praat niet van vergeven," hernam zy, terwyi haar,, krullen op en neer dansten. „Kom, ga mee ontbyten, als gy toch zoo roekeloos zyt en uw kamer verlaat." Ik gehoorzaamde, en na haastig ontbeten te hebbon, begaf ik my weer naar boven, naar do kamer van myn oom. Tot myn verbazing was hy daar niet. Ik hoorde echter, dat hy naar my had geïnfor meerd, vóórdat hy zich naar de ontbytkamor had begeven, en zoodoende hadden wy elkaar misgeloopen. Ik besloot daarom in zyn studeer kamer te wachten, waar ik hoopte hem voor myzelvon alleen te hebben om bedaard met hem te overleggon wat er omtrent Paula moest gobeuren. Het vuur brandde en knetterde vrooiyk In den haard, maar or was niemand in do kamer. Ik nam in oen grooton stoel, welko by hot vuur was geschoven, plaats, haalde hot papiertje, dat lady Towers mU had gogeven, voor den dag en verzonk in diepe gedachten. Ik had geen oogenblik gedacht, dat de woordon, welke het behelsde, aan my geadresseerd of voor myn oogen bestemd waren. Integendeol, ik was overtuigd, dat dit het briefje was, hetwelk miss Hope den vorigen avond door een dor dienstboden was overhandigd on dat haar zoo plotseling het salon had doen verlaten. Wat kon Paula er mee hobbon beoogd, toen zy miss Hope bewoog in de wapenkamer te komen? En bovenal, was het Paula, die, vol gens miss Hope's woorden, de deur van de wapenkamer aan den buitenkant op slot had gedraaid? Terwyl ik myzelven deze vragen stolde en verbleekte by de gedachte, welko reden Paula i er wel toe gebracht kon hebben om de vrouw, I „die zy haatte met een haat, die doodt," ln die kamer te lokken, werd er tegen de deur getikt en verschrikt opspringend, riep ik„Binnen l"- Het was mias Hope, die op den drempel stond en by het zien van my aarzelde om binnen te komen. „Ik dacht," zeide zy, „dat, als sir Wilfrid hier was, hy mogeiyk zyn nieuwen secretaris kon noodig hebben. Moogt gy uw kamer wel verlaten?" „De dokter zegt van niet. Maar ik heb altyd gevonden, dat met de heeren medici styf- hoofdigheid de beste staatkundo is. Ik ver zoek u binnen te komen; ik verlangde zeer u te zien." Zy voldeed aan myn verzoek en kwam de kamer in, maar zy ging niet zitten; zy keek my alleen aan in afwachting van hetgeen ik zeggen zou. „Hebt gy gehoord," vroeg ik, „dat myn nicht vertrokken is?" „Lady Towers vertelde het. Maar laten wy niet over miss Wynne spreken. Ik heb er u gisteravond nog niet half genoeg voor bedankt, dat gy my het leven hebt gered I" „Laat dat l" zeide ik met een afwerend gebaar. Ik durfde haar niot aanzien uit vrees, dat zy in myn oogen zou lezen, wat er in myn hart omgiug. „Wy hebben samen oen paar vreoselyke oogonblikken in die wapenkamer doorgebracht. Ik hoop, dat die eon band van vriendschap tusschen ons zullen vormen." Ik had meer willen zeggen, doch zy viel my in do rede: „Wenscht gy myn vriend te zyn?" „Mot geheel myn hart!" Doch onmiddeliyk liet ik er op volgen: „Waarom zyt gy gisteravond naar de wapenkamer gegaan, miss Hope?" „Waarom? Hebt gy my de reden daarvan gisteren niet aan lady Towers en do anderen hooren uitleggen?" „Ja, die heb ik geboord. Maar ik verzoek r my nu de ware redon te zeggen. Het is nlbc alleen uit nieuwsgierigheid, dat ik dit vraag." Ik kau u geen andere opgeven, dan ik hun opgaf." „Gy bedoelt, gy wilt niot?" „Nu, ook goed, ik wil niet." „Ik weet, dat gy niet spreken wilt, ter wille van haar, die u daarheen hooft gezondon." Zy keek my met grooto oogon van ver bazing aan. „Dat kunt gy niet weten." „Ik weet, dat myn nicht, Paula Wynne, 11 per briefje hoeft gevraagd, om daar met haar samen te komen. Wat ik wenach te weten is, of zy, door hot raampje boven do trap kykend, evenals ik heb gedaan, zag wat er in de wapen kamer was en u met opzet in een val lokte.*' „Mr. Darkmore? Waarom zegt u zoo iets?" „In de vurige hoop u dat te hooren ontkonnen. Zie, hier ls een briefje aan u, dat u hoeft laten vallen. Ik las het, want hot had geen adres, en ik dacht, dat hot aan my gericht was. Maar ik bemerkte spoedig myn misslag." „Ik vraag u als een gunst om by my in de wapenkamer to komen, zoodra de weg vry is. Indien gy niet bang zyt, zult g(J komen en my daar op u vinden wachten. Paula Wynne." „Zy moest het onderteekenen, anders zoudt gy niet gekomen zyn. En kunt gy mU op uw woord van eer verzekeren, dat het niet wan zooals ik denk, zooals ik vrees?" (Wordt olgd

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 18