Academienieuws. Ingezonden. Uit de Rechtzaal. De Comprimés van Vichy. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. gedragen aan personen, die aan strenge, vaststaande vereisohten voldoen. De raad van commissarisBen blijve dan ir zijn rol van technische leider ecner naaml. vennootschap, maar die instelling is niet bij machte gebleken om te beantwoorden aan het doel: zekerheid te erlangen, dat geen kwade praktij kon in don boezem van het bestuur plaate grijpen en dat geen denk beelden omtrent de kredietwaardigheid af wijken. Het technisch bestuur blijve aan di rectie en commissarissen, de controle over het financieel en administratief beheer en de voorlichting van het publiek, de zorg voor het algemeen maatschappelijk belang aan een buiten het beheer en 1 -drijstaan den onpartijdigen vnkraan. Ala proeve van d-u onder sommige so cialistische onderwijzers heer- schcnden geest, citeerde de heer Boissevain Ln het Handelsblad liet volgend versje uit Dc Volksonderwijzer: Het Hoofd zat in zijn kamertje, zoo heele- maal alleen. Wat hij er doet? Hij speolfc er moogMijk met zijn grooten teen. Het Hoofd zat in zijn kamertje, en streelt zijn buik tevreên: Hjj houdt zichzelf voor groot... maar staat in dat geloof alleen. Het Hoofd verlaat zijn kamertjo. O God, waar gaat hij heen? Slechts naar 't gereserveerd privaat, be stemd voor Hem alleen. Bij deze woorden, welke het J 'anddsblad geosclt, teekent Het Volk aan: „De heer Boissevain vindt, dat deze poë zie „geen hoog denkbeeld geeft van de be schaving der socialistische oo. derwij ze ra" Wij vinden het anders werkelijk hieel grappig." De Nederlander antwoordt hierop: „Ons dunkt, dat het een niet met het an der behoeft te strijden. Er volgt alleen uit, dat do redactie van Het Volk evenmin op een hoog peil van beschaving staat. Zij geeft den socialistische» onderwijzers niets toe. Daarom kan zo zulke laf fe schendtaal „"wer kelijk heel grappig" vinden. Dit beschavingspeil van dc FoZZnredacti'e valt ons trouwens niet tegen. Wij hadden hot reeds uit vroegere nummers vermoed. Het ligt minder aan porsoonlijke eigen schappen dan aan het beginsel. Wie van do bron van alle ware beschaving zóó conse quent afwijkt als do partij dor sociaal-demo oratie, moet op den duur wol verwilderen. Ook de soc.-dem. partij ondervindt nu nog do nawerking van het Christendom, onder welks bedceling zc opkwam. Maar hoe be slister zo daarmee breekt, des tc minder zal er van haar beschaving overblijven. Het nieuwe heidendom zal ergor zijn dan het oude. In oen zeer lang ingezonden stuk uit IJselstein in het TJtrechtsch Dagblad wordt verhaald van een stichtelijk optreden van den Hervormden predikant aldaar, ds. Ha ring, tegen den organist, omdat deze den Zondag na Koninginnc-verjaardag bij het uitgaan der kerk hot „Wilhelmus" in de o.udo toon zet Ling spcoldo. Ds. Haring cn zijn aanhang vonden, dat zulke onstichte lijke liederen in de kerk niet te pas kwa men. De dominee was reeds van den stoel af, maar zoo verhaalt do schrijver „hij or weer op en terwijl een dor korkeraads- lcdcn de solid naar het orgel hevig deed klinken, riep Z.Ew. al gesticulecrend: Nics- sen I Nicsscn I Houd op1 Dc organist eohtor gehoorzaamde do tra- ditio en handelde met toestemming van zijn superieuren (kerkvoogden/) en speelde door. Nu ging de koster hom zeggen, dat als hij niet dadelijk stopte, hij „de kast inging" Dat was kras, hè Maar zoo zijn ze in IJselstein. 't Had nog orgor kunnen zijn, want zooals wij hoorden, had dominee tegen den organist gezegd: „Als jc speelt, zal ik jo zelf van 't orgel komen sleuren"; men vertelt zelfs, dat ie er bij zei van „aan do kraag van jc jas." Maar dat deed. zijn Eerwaarde toch niet. Misschien liad hij gezien, dat er politie op het orgel was." Ongevallenwet 1901. De heor W. A. van Lith heoft, als aan nemor van don bouw der school aan de Paul- Kruger straat, evonals ioder andor, wiens personeel ln de termen van art. 1 der Onge vallenwet valt, zich verplicht gezien de premiön, voor do verzekering der bi) dien bouw werk zame werklieden verschuldigd, aan het Ryk to betalen. Dientengovolgo hoeft by een bedrag van f 238.115 by de Byksvorzekorlngsbank gestort en verzoekt thans dit bedrag van de gemeente terug te mogen ontvangen. Op een vroeger door den heer Van Lith aan B. cn Ws. gericht schrUven van dezelfde strekking meenden zy te mogen antwoorden, dat het niet ligt op den weg der gemeente de door het RUk by wettelyko regeling aan byzondere personen opgelegde verplichtingen voor rekening der gomeento te nemen. Adressant, hoewol de juistheid dezer stelling in hel afgetrokkens gercedelyk beamendemeent toch, dat zy op dit geval niet van toepassing la, en komt daarom in eon uitvoerig aan den gemeenteraad gericht adros op zyn verzoek terug. De goheelo inhoud van dat adres zeggen B. en Ws. geeft zoo duideiyk aau, dat adressant goen juist begrip heeft van do zaken, waarover hot handelt, dan dat hetnoodigzou *Un dit geheel te weerleggen. Genoeg zy het daarom, dat zy zich bopalcn tot hot uitgangs punt van adressant, waarop zyn aanspraken op restitutio dan ook feitelijk alleen zyn gegrond. Adressant beweert nl. „dat er hier oen contract tusschen de gemeente en hom be staat, waarby werd overeengekomen, dat niet hy, maar do gemeente met het ongevallen risico zou zyn bezwaard." Nu is niets minder waar dan dat. In art. 7 62 van het bestek voor den bouw van de school aan de Paul-Kruger-straat staat deze bepaling: Do aannemer is verplicht zich te onder werpen aan de bepalingen, vervat ln de ver ordening van den 6den April 1893 (Gem. BI. No. 3) regelende hot verleenen van vergoeding aan werklloden in geval van ongelukken; terwyi dan, om duldeiyk to doen uitkomen, welko verplichting de aannemer hier op zich noemt, do inhoud der genoemde verordening daarna in extenso wordt afgedrukt. De gemeento heeft in 1893, toon or van een verzekeriDga plicht nog geen sprake was, geheel vrywiilig de werklioden, hetzij dau direct of indirect in haar dienst of in dien van aannemers van gemeentewei kon, tegen ongevallen verzekerd. Alleen voor het geval dat het ongeluk de schuld wa3 van den aan nemer, meende zy de dientongevolge gedane ultkoering op den aannemer te moeten kunnen verhalen. Vandaar de bepaling van art. 4. der verordening: „Is, ter beoordeeling vanBurgo- meoster en "Wothouders, het ongeluk te wy ten aan den aannemer, ten gevolge van onge schiktheid, onbekwaamheid of dronkenschap van werklieden by hem in dienst, of ten ge volge van onvoldoend materiaal of andere rodenon, dan wordt door de gemeento op de aannemingssom do vorgooding gekort, of is dit niet meer mogeiyk, op den aannemer verhaald." Ten oinde nu evenwel te voor komen dat de aannemer in voorkomende ge vallen zich tegen die korting] zou ver zetten of vergoeding weigeren, moest ln hot bestek een bepaling worden opgenomen, dat de aannemer dezo verplichting op zich neemt. Van een overeenkomst, waarby de gomeento zich zou hebben verbonden het (men zou mogen vragen „welk?", want de gemeente kon zich toch moeilyk verbinden een risico te dragen, dat zy reeds geheel vrywiilig by verordening had op zich genomen) ongevallenrisico te dra gen, is dus geon sprake. Allsen van een den aannemer opgelegde verplichting om aan de gemeente de door haar vrUwillig gedane ult koering te vergoeden, indien hot ongeluk, naar hot oordeel van Burg. en Woths. aan don aannemer te wyten is. lots anders staat in het bestek niot. En daarmede valt het ge- heole betoog van adressant. B. en Ws. zyn dan ook van oordeol, dat hot niet op den weg der gemeente ligt de door het Ryk by wetteiyke regeling aan byzondere personen opgelegde verplichtingen voor haar rekening te nemen, zoodat rech tens adressant geenerlei aanspraak op de door hem verlangde vergoeding kau doen golden. Ook uit biiiykhelda overwegingen valt daar voor huns bedunkens niet veel te zeggen, te meer achten zy een afwyzende besohikklng wenscheiyk, omdat anders weldra meerdere verzoeken van geiyke strekking zouden in komen. Opdat geen antecedent zal wordon gesteld goven B. en Ws. don Raad in overweging afwyzond op hot verzoek to beschikken. Naar aanleiding hiervan zy lierlnnord, dat ln do jaarvergadering van den „Nederlandschen Aannemersbond", te Groningon gehouden, geiyk destyds is medegedeeld do volgende motie werd aangenomen, voorgesteld door de afdeoling Amsterdam: „De vergadering, enz. „a. van oordeel, dat het de bedoeling des wotgever» ls geweest, de kosten, door do Ongevallenwet veroorzaakt, te doen dragen door don consument; „b. overtuigd, dat op de begrootingen van do werken, welke vóór 1 Januari 1903 zyn aanbesteed, geen rekening is gehouden of kunnon gohouden wordon met die meerdere kosten, welke de Ongevallenwet den aannemers oplegt, daar noch do datum van in werking- treding der wet bekend was, noch het buiten sporig hoogo percentage te voren was aange kondigd; „c. overtuigd, dat voor do werken boven bedoeld, do aannemer, feiteiyk instrydmetde bedoeling der wet, verplicht wordt te betalen, wat toch tot de verplichting van don aanbe- steder moet gerekend worden to behooren; „d. dringt er by het Bondsbestunr alsnog op aaD, met den meosten spoed een zoo krach tig mogeiyke actie in het leven te roepen, ten einde allerwegen de groote billijkheid aan te toonen, den aannemers van werken, welke vóór 1 JaDuari 1903 zyn aanbesteed en op het tijdstip van het ii .vorkmg-troden dor Onge vallenwet nog in uitvoering waren, te ver goeden de meerdere kosten, door hen ion gevolge van die in-werking-treding bet; 1 Deze motie ls thans zooals men weet door het bestuur van den „Aannemersbond" tor kennis gebracht van de provinoiale en ge meentebesturen, Ingenieurs, architecten en bouwkundigen, met het verzoek om, wanneer bU een werk, aanbesteed vóór 1 Januari 1903, hun beslissing zou worden ingeioepon omtrent de gegrondheid van do aanspraken des aan nemers op restitutio van door hem gedane uitgaven ter zake van meerdert kosten van verzekering ton gevolge van do plotselinge invoering der Ongovallenwet 1901, het stand punt in te nemon, neergelegd in bovenge- noemdo motie. Leiden: Geslaagd zynvoor liet doctoraal - oxamen ln do geneoskunde, do heor A. van Rlesson; voor het theor. geneeskundig examen do hoer M. H. J. Groenendyk; voor het candi- daats examen in de geneeskundo de heer A. 0. Grlvel; voor het propaedeutisch examen in de geneeskundo mejuffrouw 8. W. P. H. Horn en de heer W. N. van der Hout; voor het candldaats-examen in de godgeloerdheld eerste gedeelte de heoren H. "Vissen en J. van dor Ylugt; voor het voorbereidend korkeiyk examen do heer J. Kloots; voor het doctoraal examen in do rechtswetenschap do heor H. J. Canter Yisscher. Noord-Zuld-Hollaudsche Stoomtramweg» Maatschappij HaarlemLelden. Opbrongst in Sopt. 1902. 1903, Yenohll. Rotsige». f 8362.23 f 8568.09 f 216.81 Goederon1740.70 a 2017.91 277.21 Diversen 667.17 461.67 96.60 10650.15 f 11047.67 f 897.62 84110.19 88183.03 .8772.80 lo Karnen Vorige mnd. Totale opbrt, ,f 96060.34 f 99230.76 f 4170.41 Per dag-kilom. mf 12.48 f 12.93 f 0.66 Hooggeachte Redactie/ Yergun my oen kleine ruimte in uw ga3tvry blad om de meeting voor drankbostryding, die hedenavond te 8 uren in de zaal Noord einde gehouden wordt, met een kort woord te mogen aanbevelen. En laat lk dit dan mogen doen door slechts eon weinig van het vele mede te deelon, dat mUn oogen van den verdervenden invloed der drinkgewoonten zagen. Een eerste voorbeeld. Daar staat een jonggehuwde vrouw aan do deur van haar huis. Haar oog teekont_ nog hoop, die veel geluk van de toekomst wacht. Het is etenstyd. Met verlangen ziet zy de thuiskomst van haar man tegomoet. Elndeiyk ziet zy hem in de verte komen. Maar hoe! Ziet zy goed? Zyn gang is waggelend. Haar gezicht betrekt. Zy gaat naar blnnon. Eindeiyk waggelt ook haar echtgenoot do kamer in, en rolt op een stoelEen trann welt in haar oog, de eersto traan ln liaar huweiyk, die door een vloed van tranen zal worden gevolgd, want de borrel zal steeds donkerder wolken aan don echtelyken hemel roepen. Haar man wordt langzamerhand een dronkaard, en h(] dompelt zyn gezin in steoda dioper ellende. Een tweede voorbeeld. Wy bevinden ons op een der grachten in onze stad. Er is gejoel, en jongens en meisjes bewegen zich gierend om iets, dat daar op den grond ligt. Maar wat is dat? Wat is de oorzaak hunner vrooiykheld? Daar ligt eon man, wentelend op den grond, een man, die een tiental jaren geleden zyn hand in dio zjjner gade legde, en die beloofde alles voor haar te zullen zyn, wat een man voor een vrouw behoort te wezen, een man, die vader werd van vele kinderen, die man, hy ligt daar dronkon, wentelend ln de modder, torwyi de jeugd zich om hem vrooiyk maaktDaar komt nog oen knaapje uit school. Hot komt ook aanloopen om zich mede vrooiyk te maken. Het ziot,het ziet zyn eigen vader. Arm kindt Hoovele malen zult gy nog over uw vader blozenTotdat ook gy het voorbeeld van uw vader volgt, en do jenever ook u de schaamte van do wangen wischt. Een derde voorbeeld. Ik word goroepoo by oen knaap, die aan longontstoking ïydt. Ik vind hem ln een yskoudo voorkamer zonder onderkleedtDg, in gescheurde bovonkleederen onder wat zakken op oen schamel bed noderhggon. Ik ga de achtorkamor in. Daar zit zyn moeder. In een kamer schier zonder meubelen. Haar jenever- gezicht teokont genoegzaam de oorzaak van .il dezo ellende. Toch is zy uit een weige ld e familie en uit een Chnstoiyk gezin tfkomstig. Maar in dat Christtiyk gezin be stond do immer» onschuldige gewoonte om eiken dag vóór den eten een borrel te nemon, en ook op andere tyden eons wat extra's te drinken. In het huis van haar overigens vromen vader heeft zy het drinken geleerd. Zy is oen habitueele drinkster geworden. Daardoor hooft zy haar mau en kinderen in het ongeluk gostort. Dq borrol heoft haar vrouwen- en moederhart versteend. Thans huist zy in O, die drinkgewoonten, dio drinkgewoonten 1 Hoevolen hebban dezo langzaam en langzaam tot het steeds moer drinken verleid I Eerst nam de man een boirel, toen nam de borrel oen borrel, ten slotte nam do borrel don man, en met den man zyn vrouw, zyn kinderen, hun toekomst, hun aller geluk. Togen dio drinkgewoonten heoft ook do Geref. Yereeniging voor drankbostrydlng den stryd aangebonden. Ook zy roept onze medeburgers tot betere gewoonten, tot een hoogeren othos op, tot de goede gewoonte om geen alcoholische dranken te drinken of te schenken. En waarom predikt zy daarto» de geheel onthouding Allereerst, opdat ons niet worde tegeDge- voerd, wat Heine In zyn versjo zogt: lek kenno die "Weiso, Ich kenne den Toxt, lek kenne auch die Yerfassor. Sie predigen öffentllch "VYoin Und trinken koimlieh Wasser. Maar ook, omdat de geheelonthouding de beste dam is tegen den jenevervloed, die zooveel menscheiyk, huiseiyk en muatschap- peiyk leven verwoest. Lezers en iezoressc-d, laten wy u daarom vriondoiyk mogen noodigen om de meeting van hedenavond 7 Oct. in de zaal Noordeinde by te wonen. De HoogEdolQestr. heer dr. A. M. Brants, burgemeester van Zelhem en Lid van de Twoode Kamer, is een spreker, die sinds jaren voor deze zaak yvort, en dio de moeite wildo doen ook tot oub over te komen. Werkt dan mede om hem een talrijk en be langstellend gehoor te verschaffen I Het Rotter- damsche Zangkwartet „Zanglust" heoft be langloos zyn medewerking toegezegd. Wy vragen niet meer, maar rekenen vast op uw komst 1 Mot dank aan u, hooggoachle Redactie, voor het opnemen dezer regelen, beeft ondorgotee- kende do eer te zyn TJw dw. Dr. R. J. W. Rudolph. De rechtbank te Rotterdam voroordeelde gisteren: A. de L., 50 jaar, graanhandelaar to Waddingsvcom, wegens overtreding ter zake wan plaatselijke belasting aldaar, tot 60 boete, pubs. 10 dagen hechtenis; R. v. d. P., 44 jaar, logementhouder, en O. K., 60 jaar, beiden te Gouda, wegens diefstal van. een hoeveelheid gras, ieder tot f 2 boete, suba twee dagen hechtenis; O. S. 24 jaar, arbeider lo Waddingsveen, wegens weder- spannigheid, tob 14 dagen gevangenisstraf. Do 62-jarige Duitschor G. J. Knecht en zyn 26-jaiigo nicht M. Thekla Knecht ston den gisteren voor de Amsterdamsche recht bank achtereenvolgens terecht wegens dief stal en heling De man nam in don namid dag van 11 Juli 3 bankbiljetten van 300 weg, uit de kleeren van een bezoeker van hun woning in de Spuistraat, aldaar, en het meisje deelde met hem de winst 1 Maai reeds den volgenden nacht werden zij bei den in ec-n hotel in Den Haag gearresteerd. Het schijnt in hun bedoeling te hebben ge legen, het gestolen geld in het buitenland to verteren, althans er was reeds zorg gedra gen voor de aanschaffing van reisartikelen. Heb O. M. eischte tegen den oom een ge vangenisstraf van 1 jaar en tegen de nicht van 6 maanden. De rechtbank te 's-Gravenhage deed giste ren uitspraak in de zaak tegen een Levens verzekeringmaatschappij tot uitkecring aan dc edscheres van ƒ2000, waarvoor hot leven van haar echtgenoot verzekerd was. Do gedaagde Maatschappij had dio uitkee- ring geweigerd, omdat zij door den verze kerde zou zijn bedrogen; deze zou zich heb ben opgegeven als zonder lichaamsgebrek, terwijl hij, naar de gedaagde beweerde, aan een ernstige hartziekte leed, en verder zou de persoon, die door den dokter was onder zocht, een ander zijn dan die, welke het voor stel tot verzekering had gedaan. Dit laatste leidde do Maatschappij af uit het feit, dat de liandteckening op het verzokerdngsvoor- stol een geheel andcro was dan die van den verzekerden persoon. De rechtbank liet nu de gedaagde Maat schappij toe, om die feiten door getuigen to bewijzen. Voor het gerechtehof te Amsterdam wer den gisteren als deskundigen beëedigd prof. dr. J. K. A. Werthcim Salomonson en dr. L. J. J. Muskens. Zij zullen een onderzoek instellen naar don toestand der geestvermo gens va» J. de Wit, den jongen man, die een of meer revolverschoten loste op zijn vroegere, verloofde, Vrouwtje H., nadat do vader verderen omgang tusschen beiden ver boden had. RECLA3IES, h 40 Cents por regol. Al degenen, die do gewoonte hebben zelf hun eigen kunstmatig spysverterend water te vervaardigen, kennen de superioriteit van het Zont Vidiy.EUU (natuuriyfc zout, ge trokken te Vichy uit de bronnen van den Franscben staat t'éleaiins, Grande Grille en Ifdpital, op hot /iout van Vichy uit den handel, hetgeen slechts bicarbonate van soda ls. Met dit zout van Vichy-Etat, dat al de zouten bovat, die do wondervolle eigenschappen uitmaken van het natuurlyke Vichy-water, vorvaard'gt men de Com primés van Yïeliy-Jiiat uiterst gomak- koiyk, daar twoo of drie dezer comprimés in eon glas gewoon water terstond een uit stekend alcalinlscli gasacbtlg en spysverterond water geven. Men kan aldus mot een flacou comprimés een goheelen voorraad Vlchy-water hetzy op rois, op jacht, in de restauratie, in één woord ovoral met zich dragen. Men zorge goed aan te duiden Com primés Vlchy-Elut. 9489 24 Toen Zaterdagnamiddag de 3 6- jarigo gemeente-reiniger S. B., van Leeu warden, zich met zijn twee zoontjes, van 13 en 10 jaar, in een saliouw ojd het vaarwater de Greuns, bij die stad bevond, passeerde do stoomboot „Harlingcn I" hen op weg der waarts. Op ongeveer 100 meter afstand van de grens dor gemeento wierp B. een touw op de boot, met het doel naar Leeu warden to worden gesleept. Daarbij verloor de schouw hot evenwicht, ze kantelde en al le drie vielen in lact diepe water. De kapi tein der stoomboot sprong dadelijk te water om hen te redden. Dit gclukto hem slechts met den 13-jarige. De vader en zijn 10-jarig zoontje verdronken. Do „Maas- en Waal bode" meldt, dat een dienstbode te Heerewaarden reeds gedurende 70 jaren bij dezelfde familie, do familie K., woont. Te Barnevol d is gisteren zeke re L., die veel misbruik maakto van ster ken drank, tengevolge daarvan overleden. Reeds in beschonken toestand verkeeronde, had hij den vorigen avond nog voor 30 oen ten jenever gekocht, waaraan'hij zich zoo lang to goed deed, tot de dood intrad. Men vond den ongelukkige nog met de flesch in zijn hand in een boschjo liggen. Een drama. Men schrijft uit Utrecht aan do ,,N. R. C.": De zaak van L-, vordaoht van den moord op zijn vroeger bier woonachtigen patroon Meh lamed, te Londen gepleegd, schijnt steeds meer ingewikkeld te worden. Zooals bekend is, rustte er reeds vrij spoedig ver denking op L., die, eerst boekhouder in de kleermakerszaak van M.} later zelf eige naar daarvan geworden is, terwijl M. m Londen als kleermakersknecht werkzaam was. Er bestond toen echter geen genoegza me grond om hem gevangen te houden, en eerst in de eerste helft van Juni 1.1. werd hij opnieuw gearresteerd, naar gezegd wordt, omdat gebleken was, dat hij vóór zijn vertrek naar Londen in Den Haag een revolver had gekocht, die overeen kwam met het wapen, bij hot lijk van Mehlamed gevonden. Sedert dien tijd is de zaak in instructie, welke natuurlijk zeer bemoeilijkt wordt door heb verblijf der getuigen van wie één doofstom is in Engeland; en nu moot zioh in den laobsten tijd weer een nieuw incident voorgedaan hebben. De weduwe van den vermoorde namelijk, moet voor het verlies van haar echtgenoot en 't gemis van diens opvolger in de affairo troost gezocht en gevonden hebben bij zekeren P..., te Am» sterdam. Deze relatie was evenwel niet be stendig van duur, ofschoon zij van zeer ver- trouwelijken aard schijnt geweest te zijn, want na do ontstane opeenighcid maakte P.: misbruik van hot in hem gestelde vertrou wen en gaf kennis aan de justitie, dat do vrouw van M. medeplichtig aan dicn6 dood zoude zijn. Ook zij is reeds in verhoor bij den rechter commissaris geweest. De nachtwacht te Warnsvcld ontdekte, zoo vertelt de „Zutf. Ct." Za terdagnacht om een uur of drie licht in da villa „Ovérbaank", bewoond door mej. D.,, die te Rotterdam logeerde. Daar het huia dus tijdelijk onbewoond was, vond de nachtwacht dit licht verdacht en ging hij inlichtingen inwinnen bij den bewaker, waar hij echter hoorde, dat do bewoonster, nog niet thui3 was. Toen werd de burge meester gewaarschuwd en dezo deed de om wonenden met hoornsignaal oproepen, zoo dat spoedig een man of tien beschikbaar waren. Een stuk of acht daarvan zetten, gewapend met wat voor do hand lag, hei huis af, de anderen gingen met den bur gemeester en den veldwachter Egthuizen het huis binnen. In een kamer vond men bij een tafel twee stoelen staan en op do tafel de bewy- zen, dat de ongenoode bezoekers zich ter dege hadden te goed gedaan- Er stond clo. nog halfvolle flesch wijn met twee glazen,- er stonden bordjes met messen en een be schuitbus, chocolade was voor den dag ge haald en in de keuken waren eieren ge klutst, kortom alles wees er op, dat de gasten ook zonder gastvrouw het zich zeer, huiselijk hadden gemaakt. Maar van don gast of do gasten zelf was niets te vinden. Het heele huis werd door zocht en eindelijk vond men een kerel op zolder, liggende op den vloer onder een peluw, dio hij van een bed had gehaald. De man was half in slaap, half onder den invloed van den drank en toen hij zich duidelijk bewust was, dat hij ontdekt was, vroeg hij: „Was wollen Sie?" Nu, dat werd hem gauw duidelijk ge maakt. 't Was een stevige knaap en een oogenblik dacht hij nog aan verzet, maar ook het hopelooze daarvan werd hem gauw beduid. De man werd geboeid en voorloopig ia arrest gesteld te Warnsvcld, van waar hij Zaterdag te Zutfcn aankwam. Een poos werd het huis nog doorzocht naar nummer twee, dien men vermoedde aanwezig te zijn, maar dio werd niet gevon den. Gestolen is er niets. De inbreker had wat zilveren lepels, een gouden slot enz. al bij eengezameld, maar daar zal hij natuurlijk geen pleizier van beleven. ALFEN. Bev n]] on: C. van Koosel gob. Van dor Zwet Z. D. Treur geb. v. d. Wel Z. Overleden: J. de Bruin Z. 7 m. Gobuwd: IS. do Bruin jm. 35 j. en M. J. Block jd. 25 j. AARLANDERVEEN. Bevallen: N. do Jona geb. v. d. Aar Z. Overleden: J. v. Winkel, weduwe van C» Besemer, 81 j. Gehuwd: C. J. Bouthoorn jm. 22 j. en R. Rooda jd. 24 j. ALKEMADE.^ Overleden: Maria van der Zwet 13 j. Cornells Jacobus van Ryn 3 ni. Gehuwd: G. van der Lip jm. 28 j. en C. H. Dorst ]d. 25 j. RAZERSWOUDE. Bevallen: M. v. d. Berg geb. v. d. Laan Z. C. Filippo gob. Van Wijn gaarden D. S. van Nierop geb. Van Leen wen 2. G. le Clercq geb. Van Holst Z. Ovorledon: C. v. d. Poel, vredn. van H. Straathof, 63 j. H. R. Blanken Z. 21 m. Pt Noordam, gehuwd met J. Matze, 66 j. C. Schoonderwoerd, gehuwd met J. Goedmans, 71 j. C. van Es D. 3 m. Gehuwd: M. vin Leeuwen jm. 22 j. en A. BemeJop jd. 21 j. KOUDEKERK. Bevallen: L. Schellingerhoot geh. Van der Slnijs D. Overlodon: T. Reijneveld Z. 2 j. NIEUWKOOP. Bevallen: H. Langeslaggeh. Milteburg D. Overleden: G. J. Wildonbnrg Z. 15 m. OUDSHOORN. Bevallen: M. P. Overesgebw Leasen D. REE 0 WIJK. Bevallen: G. Streng geb. Vat Dijk Z. A. van Rijn geb. Pannebnkkor D. J. de Knikker geb. Molenaar D. J. Burger geb. v. d. Hoavel D. O verloden: C- J. Droog 5 m. TER-AAR. Bevallen: M, C. van der Hoor», geb. Buijs Z. Overledon: T. van Dam, 83 j., echtgenoot! van H. Vergeor. Gehuwd: J. Broer 24 j. met G. A. D. Boogaard 21 j. ZEVENHOVEN. Bevallen: G. van den Berg geb. Hamerliog D. Overleden: Willem Sassen 5 m. Gehuwd: S. van Klaveren en G. Lok. J. Zuidaui en N. van Klaveren. ZWAMMERDAM. Bevallen: A. Jansen geb» Hoogendoorn Z. A. van Aalst geb. Qualm Z. Overleden: Jacoba Ruiteuburg D. 53 j. Familieberichten uit verschillende bladen. Gehuwd: W. Ph. E. Ermeling en J. E. Hyink, Rotterdam-Doetinchem. H. K. Roessingh en W. E. A. Keyser, Uurin gears pel.A. M. Vorstman en C. M. Moaldrink, Zutfon. Bevallen: A. J. v. d. Poel geb. Siedors, d.. Utrecht. Dro9t geb. Posthumus Meyjes, d., Loeuen a d. Vecht. M. Edersheim geb. Polak, d., 's-Gravenhage. VanHiilegeb Van Wouden berg Haanstra, Ambon. M. Halbertsma geb. De Smidt, z., Rotterdam. Overleden: J. C. Brandt geb. Knyf, 60 j.# Dordrecht. A. v. Zeijl, m., 73 j., Rotterdam. J. G. Veenen, m., 79 j., 's-Gravenbago. R. v.] Nispen tot Sevenaer, v., 78 j., Arnhem. C. H. E. G. v. Bylandt, 76 j., 's-Gravenhage. J. H. Nomnn, v., 81 j., Nijmegen. H. A. Perk, m. 64 j., 'a-Graveuhage. H. van de Stadt geb. Köhne, 79 j-. Zaandam. G. R. Castendijk, w 75 j., Velp. I3ex*icliten over Rijnland's boezem, gedurende de week van 27 Sept.3 Oct. 1908. Stand van den boezem te Leiden. Idem te Oude-Wetering "Werking der stoomgemalen Waterloozing langs natuurlek, weg. Waterinlating Regenval in Mm. ••••»- 27 Sent. 28 Sept. 29 Sept. 30 Sept 1 Oct. 2 Oct. 8 Oot. 58 57 54 52 49 50 46 om—A.P. 58 59 54 58 49 48 44 em—A.& Spaarndam 591/* u., Halfweg 9 a., Gouda 29.45 u.f Katwijk u. Spaarndam n., Halfweg u., Gonda4u., Katwijk 17 u. Door de sluis te Gouda u. 85.2

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 6