No. 13370 3I>oii(lei'claj> 24 September, A*. 1903. feze <§ourant wordi dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. PRIJS DEZER COURANT: Toot Leiden pel week 9 Oentai pex 8 maanden f 1.10. Bniton Leidon, pel loopor «n waa: agenten gaiestigd eijn 1.30. Trance per post1.65. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 18 regels /1.05. Iedere regel meer /"0.17J- OToetere lettert naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents oontant elk tiental woorden meer 10 Oönts.-Voor ket inoasseeren wordt 0.05 berekend. LEIDEN, 24 September, In de gistermiddag gehouden zitting van «le Kamer van Koophandel en Fabrieken werden In een voltallige vergadering by hernieuwing de verdiensten herdacht van den afgetredon voorzitter, den heer P. L. t)rle8sen, en werd hom dank betuigd voor de flensten, gedurende een reeks van jaren als lid en voorzitter bewezen. Benoemd werden: tot voorzitter de heer H. C. Juta, thans onder-voorzitter, en tot andor-voorzilter de hoer W. F. Verhey van "W^k. Ingekomen was een schreven van den heer J. Zaalberg J.Oz., houdendo mededeeling dat hl) ontslag neemt als lid der Kamer. De Kamer sprak haar leedwezen uit over dit besluit van den heer Z., onder dankbetuiging voor de door hem als lid van het College gedurende een lange reeks van jaren bewezen diensten. Verder was ingekomen de begrooting der Kamer, dienst 1904, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 660. Ten aanzien van een aantal circulaires van verschillende Kamers, betreffende het tarief van invoerrechten, werd besloton om de be handeling van die stukken aan te houden totdat het definitief ontwerp door den minister zou zUn ingediend, to meer, daar do Kamer bereids in een zelfstandig rapport uitvoerig van haar meening omtrent het onderworp hoeft doen blfiken. Of do Kamer later termen aal vinden op die clrculalros terug te komen, wordt afhankelijk gesteld van de vraag, hoe danig dit nieuw wetsontwerp er zal uitzien. Aangenomen voor kennisgeving werd een missive van de Kamer te Venloo met afdruk van een door haar gericht adres aan don minister van buitenlaudsche zaken betreffende het nieuw in te voeren Duitscho tarief van invoerrechten. Mede aangenomen voor kennisgeving werd een circulaire van do Kamer te Ametordam, betreffende oen adres gericht aan den minister yan binnenlandsche zaken, houdende verschil- lendo bezwaren tegen het ontwerp Arbeidswet. De Kamer achtte het overbodig op die be zwaren verder in te gaan, daar zy berolds vroeger in een zelfstandig rapport haar be zwaren uitvoerig aan don minister heeft ken baar gemaaktr die trouwens voor een deel overeenstemmen met de door de Kamer te Lelden ontwikkelde bozwaron. Een circulaire van de Yereenlging van Beet- wortelsuikerfabrikanten ovor den suiker- accijns en een van het Nationaal Congres voor den handeldrfivenden Middenstand om tot het Congres toe te tredon, werden aangenomen voor kennisgeving. Met bijna algomeeno stommen werd besloten te steunen een adres van de Nederlandsche Kamer te Brussel, gericht aan den minister m W., H. en N., om toe to laten verhooging in gewicht en afmeting van postpakketten. Mede werd besloten to steunen een verzoek van de Vorooniglng tot bostryding van knoeie rijen in den boter- en kaashandel, gericht aan den minister van W., H. en N., strekkende te v/illen bevorderen wettelijke bepalingen ter bescherming van do Nederlandsche kaas industrie. Ten opzichte van een adres van belang hebbenden, gericht aan den Raad der gemeente Leiden, om overdekking of overkapping van de vischmarkt op de Voldersgracht, werd be sloten aan Burg. en Woths. mede te deelen, dat de Kamer hasr te bedoelder plaatse niet wen- scheiyk acht, vooreerst niet uit een hygiönisch oogpunt en ten andere niet omdat de Kamer niet is overtuigd, dat de bedoelde markt zoo belangrijk is, dat de daarvoor verei6chto be trekkelijk aanzienlijke uitgaven zouden zijn gerechtvaardigd. Hot thans vr\J breod stads kwartier toch zou ten govolgo van de be doelde overdekking of overkapping der markt zeer zeker daarbij niet winnen, vooral ook niet uit hygiënisch Btandpunt rekening houdende ook met den afval, die een nood zakelijk gevolg is van een markt als waarvan hier de rede is. Zou de Kamer te dien aanzien nog een advies er aan mogen toevoegen, dan ware veeleer aan Burg. en Weths. in overweging te geven, do straat te laten zooals zfi is, de Vischmarkt echter geheel te verplaatsen en over te brengen naar en te combineeren b. v. met de groote Vischmarkt, waar zjj ook van hygiënisch standpunt beschouwd, beter op haar plaats mag worden geacht. In elk geval ware een proef hiermede te nemen. Niets verder aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. De Nederlandsche mail met berichten uit Ned.-Indië wordt heden alhier verwacht. De loting voor de nationale militie, lichting 1904, zal gehouden worden te: Lelden, voor dezo gemeente op 20 en 21 October a. s. dos morgens to halftien en voor do gemeenten Zoetorwoude, Leiderdorp en Oeg8tgeeet op 19 Oct., dos morgens te 9£, 10 en 10^ u. 'fl-Gravenhago op 8, 9, 10,12 17,19 en 20 Oct. 's morgens 9£ u. StompwUk, aan don Leidschendam op Zaterdag 24 Oct., voor de gemeenten Veur te 10£ u., Stompwljk 10^-, Zootermeer 11|, Zegwaard 11^, Voorburg 11| en Voor schoten 12|. Wassenaar op Maandag 26 Oct. 10 u. Delft, 21 en 22 Oct. 10£ u. voor die gemeente en op 23 Oct. voor do gemeenten Hof van Delft, Vrijenban, Rijswijk, Pfinakkor, Nootdorp en Schiplulden. Vlaardingon, voor die gemeente op 27 en voor Viaardingor Ambacht, Maassluis en Maasland op 28 October. Monster, voor die gemeente en voor '8-Gravenzande op 29 Oct. N a a 1 d w fi k, voor die gemeente en voor De Lier en Wateringen op 30 Oct. Loosduinen, voor dio gemeente op 31 October. Rotterdam op 7—10, 12 17 Oct. voor die gemeente en voor IJselmonde op 17 Oct. nam. 1 u. Hlllogersberg, voor die gemeente en voor Berg8cüenhoek, Berkel, Overschie en Schiebroek op 23 Oct. Schiedam, voor die gemeonte op 26 en 27 Oct. en voor Kothei op 27 Oct. Noordwyk, voor die gemeente en voor Noordwykerhout op 12 Oct. Sa88enheim, voor die gemeonto on voor Hlllegom, Lisse, Warmond en Voorhout ep 23 Oct. Katwijk, voor die gemeente en voor Rijnsburg en Valkenburg op 24 Oct. Woubrugge, voor die gemeente en voor Zevenhoven, Nieuw veen, Alkemade, Leimulden en Rjjnzaterwoude en Ter-Aar op 13 Oct. A1 f e n, voor die gemeente en voor Aar- landerveen, Bonthuizen, Boskoop, Hazers- woude, Koudekork en Oudshoorn op 15 Oct. Woerden, voor die gemeente en voor Barwoutswaarder en Rietveld, Waarder, He kendorp, Papekop en L. R. Weide en Oude water op 17 Oct. Bodegraven, voor die gemeente en voor ReeuwUk, Zwammerdam en Nieuwkoop op 16 Oct. Gouda, op 27 Oct. voor die gemeente en op 28 Oct. voor de gemeenten Stolwijk, Ouderkerk a/d. IJ., Krimpen aan don IJ., Qouderak, Berkenwoude, Haastrecht en Vlist en Moordrecht. Zevonhulzen, voor die gemeento en voor Waddingsveen, Cappelle aan den IJ., Nleuwerkerk aan den IJ. on Bleiswyk en Moerkapelle op 26 Oct. Dordrecht op 7 on 8 Oct. Do zevende lijst van de 25ste jaarcol- lecto voor de Scholen mot den Bijbel ver meldt o. a.Katwijk aan den RUn met Valken burg (Qeref. Kerk) met/" 21.45; Zwammer dam met f 124.57. Op het slot Rabensteinfeld, by Schwerln» is men roods druk in do weor, om zich voor te bereiden op de ontvangst van H. M. de Koningin on Z. K. H. don Prins der Neder landen. Groothertogin Mario is Dinsdag uit Rudolstadt naar Rabensteinfeld teruggokeerd. Ook de Groothertogin-Moeder Anaatasia en Hertogin Caecile keeren dozer dagen uit Rus land, in verband mot hot hooge bozoek, naar Mecklenburg terug. Met hot oog op zyn hoogen leeftyd heeft de heer Van Alphen bedankt als voorzitter van de Antirevolutionaire Kamerclub. Ten gevolge hiervan word het bestuur samengesteld als volgt: voorzitter mr. Th Heemskerk, 2do voorzitter J. H. de Waal Malefljt, ponning- moestor jhr. mr. H. W. van Asch van Wyck, secretaris J. Krap, 2do secretaris mr. H. A. van de Velde. De by de korpsen gedetacheerde officioren van het 1ste en 2de studiejaar der hoogero krygsschool worden 80 dezer van die deta cheering ontheven, om 1 November hun studiën te 's-Gravenhage voort te zetten. Naar „Het Oosten", orgaan van do Weos- inrlchting te Neerbosch, meldt, heeft H. M. de Koningin f 250 geschonken voor de collecte tot delging van de schulden dier Inrichting. Het totaal der collecte is tot nu too/"35,264.815. Naar wy vernomen, ls er sprake van de benoeming van dr. Joh. C. Breen, adjunct archivaris van Amsterdam, tot hoofdleeraar In de geschiedenis en letteren te 8tellenboscb, Zuld-Afrika. (Sftf.) Wyien mevr. de wed. Van Vleuten te Wormorveer heeft onder zekere voorwaarden aan de gemeento Wormerveer gelegateerd een som van f 26,000. Hr. Ms. panteerdekschip „Holland", onder bevel van den kapitein ter zee H. P. Netscher, ls 23 dezer van Suez vertrokken, ter voort zetting van de reis naar Oost-Indiö. Naar men verneemt, zal do hoer J. W. van Schagen, hoofdcommies by het depart, van waterstaat, handel en ny verheid, in den loop van dit jaar den dienst met pensioen verlaten. ,,De Tijd" heeft opgemerkt, dat onder do presidenten der afdoelingen van de Tweede Kamer niet eon katholiek is. De „Middeilb. Ort." gaf daarvan als roden op, dat de katholieke loden naar het concours- hippiquo waren gegaan. Naar aanleiding daarvan zegt „Do Residentiebode", dat do „Middelb. Crt." hot be richt jo eenvoudig uit don duim zoog. Niet éón katholiek lid heef verleden Dinsdag voor het concours hip pique de vergadering gegeven. Uit do beste bron werd dit op do stelligste wijze verzekerd. Het is dan ook alleen aan het toeval te wijten, dat geen katholiek gekozen word. Bij Kon. besluit is bepaald, dat in hot gesticht voor krankzinnigen op het landgoed „Oud-Rosenburg," gemeente Loosduinen, niet meer den 152 krankzinnige mannon mogen worden verpleegd. Als candidaat-lid voor het Delftsch Studenten-korps zijn ingeschreven 141 per sonen, verdeeld over do verschillende stu dievakken als volgt: civiel-ingenieur 30, worktuigkundig-ingenieur 63, mijnbouw- kundig-ingenieur 16, technoloog 14, scheeps bouwkundig ingenieur 2, civiel-bouwkundig 4 on bouwkundig 6. De Studentenbond kreeg een aanwinst van 26 nieuwo leden, waardoor bet leden aantal steeg tot 180. Naar de ,,N. R. O." verneemt, zal pre sident Kruger in de eerste helft van Octo ber over Duitschland naar Menton ver trekken. Men schrijft aan de ,,N. R. C.": Een 76 leden der Doopsgezinde Gemeento to Hoorn hebben in een motie hun afkeuring uitgedrukt over do handelingen van hun voorganger ds. Uiterdijk, die b. i. oorzaak zijn geweest van een scheuring in do ge meente, welke haar met den ondergang bo- droigt. Indien do predikant zijn leedwezen wenscht te betuigen over het gebeurde, dan willen adressanten hem als hun voorganger blijven beschouwen; vermeent dezo echtor een dergclijko bekentenis niet to kunnen of mogen afleggon, zoo mijden zij voortaan het kerkgebouw en rullen alles in het werk stellen om aan dei» onhoudharen toestand een cindo te maken, in do eersto plan; i door do bemiddeling in to roepen der Doopsgc- zindo Sociëteit to Amsterdam. Do minister van binnonlandsoho zaken heeft zijn beschikking van 19 Juni 1903, waarbij Durban ia bcsmot verklaard wegens pest, ingetrokken. De audiëntie van don minister van water staat, handol on nyverhoid zal, te beginnen mot aanstaanden Dinsdag 29 September, weder geregeld plaats hebben. De gewone oudlöntlo van den minister van financiën en die van den minister van oorlog zullon dozen week niet plaats hebben. Het stoomschip „Floros", van Bombay naar Amsterdam, vertrok 23 Sept. van Mar seille; do „Prins Maurits" arrlveorde 18 Sopt van Amsterdam to Paramaribo; do „Prins Wlllom II" vertrok 21 Sept. van Paramaribo naar Amsterdam. HHIogom. Ouders, voogden of verzorgors, dio hun kinderen of pupillen aan het Her- halingsonderwy8, dat by voldoende deel noming zal worden gegeven van 1 November tot 1 Maart a. s. wonschon te doen doel- nemen worden ultgenoodigd daarvan aangifte te doen tor gemeentesecretarie voor 27 Sep tember a. a. Hot ondorwys omvat de vakkonNeder landsche taal, rekonon, konnis der natuur, handteokonen (voor jongens) nuttige hand werken (voor meisjes). Bovendien kunnen jongens doolnetnon aan don currus voor bouw kundig teekenen. Verdere Inlichtingen omtrent het ondorwys en het to betalen schoolgeld wordon gegevon ter gemoento-secretarie. By oenige neringdoenden zyn alhier verschillende maten en gewichten in beslag genomen. Tegen hen zal wogens overtreding der ykwet proces verbaal worden opgemaakt. Naar wy vernomen moet in den laatston tyd een belangryko hoeveelheid tolephoondraad ton nadeolo van do Telophoonmaatschappy by kleine en grootoro hoovoolhedon zyn ont vreemd, en moeten de daders daarvan roeds zyn opgespoord. Zokoro P. M. P., wonende te Amster dam, die zich aldaar had schuldig gemaakt aan diefstal van een aantal fi'/a-centstukken uit een muntgasmeter, ia deswege alhlor aan- gehouden on naar liet huls van bewnring te Amsterdam overgebraoht. Leiderdorp. Hot inschryvingsrogietor voor de nationale militie der lichting 1004 en de daaruit opgemaakto alpbabetischo lUst, liggon aan do socrotario tor inzage tot on met 1 Octobor a. s. Het register bovat de namen van 26 lotellngen. Door de polltio is tegon drie ingezotenon proces verbaal opgomaakt wogons overtreding van de bepalingen van do wet op don yk der maten en gewichten. Noordwljk. De zeoreerw. hoer pastoor G. G. Honig, die heden vyfiig jaar goloden de bollige priostorwyding ontving, word gister-' namiddag om zes uren door z(jn parocbianon, die dit gouden feest van hun horder vieren,- onder klokgolui ingehaald met oen oerowacht van voerlig ruitors. In drio rUtuigon waren tevons gezeten de geostelyken on hot kork- on armbestuur. Daarna had oen aubade plaats dor schoolkinderen in den tuin dor pastorie, met aanbieding van geschonkon aan don jubilaris. Do kork is prachtig vorsierd. Oudshoorn. Door O. Hoogendyk, alhlor, ls aan B. en Wh. vergunning govraagd om zUn graanmaalinrichting to verplaatsen op hot per ceel Sectio C No. 2218. Op Maandag 5 Octobor a. s. zal tor socrotario dezer gemeonto gologonhoid bostaan bozwaron hiortogen in te brengen. Do door 13. on Ws. opgomaakto bogroo- ting voor don dienst vau 190-1 bedraagt In ontvangst en uitgaaf f 21,236.42. Zogwuard. By poriodioko aftreding Is tot wethoudor dezor gemoonte herbenoemd do hoor P. M. Lammons en wol mot 6 stemmen, zUnde óón biljet blanco ingoloverd. Mot ingang van 1 Oct. a. s. is tot post bode te Zogwaard-Zootermoer benoemd N. Streefkork, uit Rotterdam. Bij Kon. besluit is aan J. d o J o n g o, go- wozon geagrcëoitl onderwijzer in hot huis van bewaring to Groningen, verleend ccn pensioen ten lasto van den Staat van 200. Ponsioon verleend ten laste van den .Staat aan C. H. W o n t i n k, ten bedrage van /6l4 '3 jaare. Met ingang van 1 Octobor 1003, benoemd: tot onderdirecteur bij 's Rijks Prentenkabi net te Amsterdam, jhr. H. Toding vhd Borkhout, te Haarlem; en tot onderdi recteur bij het NedorlandBoho Museum te Amsterdam, dr. W. Vogelsang, te Am sterdam. Aan don majoor bij het 5do regiment in fanterie A. L. Klerk do Rous, met in- itl Held. 3) Myn vrlendeiyk gezicht had hem spoedig gerust gesteld en een lachje vloog over zyn gelaat, toen by my aanzag. Hy knikte slechts even met zyn hoofd en mijn verklaring scheen geen indruk op hem te maken. Ik stak hem myn hand toe, die hy dralend aannam. Daarna leidde ik hem naar hot rytuig en ▼erzocht hem plaats te nemen. Ik liet hom eerst instygen en aan myn rech terhand plaats nemen, een beleefdheid, waar voor hy met een lichte buiging bedankte. Tot dusver was alles volgens myn program gegaan. Ik was met me zelf tevreden, maar nog meer met den broeder. Wat hem aan voornaamheid ontbrak, werd vergoed door zyn goedige, bedaarde natuur. Hy scheen sterker dan broedor Esturnus en minder druk dan broeder Regimbert. Hy sprak zeer net en boschaafd. „Waar komt ge vandaan, broeder?" vroeg ik om oen gesprek aan te knoopen, nadat we eenigen tyd zwygend naast elkaar hadden gezeten. „Ik kom van Tours," klonk het antwoord. „Dat is oen mooio stad, dan zult ge moei- ïyk in ons dorpje kunnen aarden. Maar we zullen ons best doen!" Hy bedankte lachend en ik ging verder „Roist ge zelden?" „Het ls waariyk lang geleden, dat ik voor het laatst op reis ben geweest." „In dien bommeltrein zal u de weg wel lang geduurd hebben. "Wanneer zyt gy uit Tours vertrokken?^ „Gistermorgen vroeg vyf uur." „Dan zult go wel moe zyn?" „O, in 't geheel nlot." „Maar wel honger hebben 1" „Ik heb in den trein gegeten." Hy sprak niet veel, maar luisterde des te beter toe, en dat was in myn oog meer waard. Opmerkzaam bezag hy het landschap, dat ik hem toonde. Toen we in Commerive aankwamen, waren we reeds goede vrienden geworden. „Kyk eens, broeder, daar ligt het kasteel," zei Ik tot hem. „Achter dio eikon ziet men de muren van myn slot en do oude toren dateert reeds van het jaar 1200. Relnhold van Commerive liet hem bouwen by zyn terugkeer van een kruistocht. In een der schoorsteen mantels heeft hy met eigen hand een Arabische spreuk gebeiteld. Broedor Glaudius stond op en bezag met een onverschillig gezicht den omtrek; waar- schynlyk besefte hy de groote waarde er niet van. „Als gy u omkeert, kunt gy de kerk zien; do school ligt verderop tusschen de hulzen van het dorp. Mooi is ze niet, maar vader stelt er veel belang inl" „De grootmoedigheid en hulpvaardigheid van uw vader ken iET* eprak broeder Glau dius. „Hot is een groot geluk voor de armen van Commerive, dat hy hier ls komen wonen." Ik boog tot dank; deze loftuitingen golden ook my. De broeder beviel my steeds beter en toen broeder Regimbert ons by de school tegemoet kwam, kon ik hem toefluisteren: „Tot nog toe bevalt hy my goed!" De drie broeders begroetten elkaar harteiyk en liepen op de school toe. Langzaam volgde ik hen, want ik voelde my op dit oogenblik zeer verheven. Myn introde vond ik wel eenvoudig. Broedor Glaudius zat op een stoel in do spreekkamer, den reiszak naast zich. Alles, wat dezo man bezat, behoorde voortaan aan het gesticht, waarin hy zou werkon en loven tot dat zyn ovorsto hem terugriep of God hem voor een beter leven bestemde. Maar met deze gedachten brak hy zich het hoofd nlot, want met een rustig lacbjo bezag hy zyn nieuwe omgeving. Men hoorde broeder Regimbert reeds In de keuken druk bozig met pannen en potten, torwyi broeder Esturnus kuchende de kolder- trap afliep. Do eersto verscheen met een lachend gezicht aan do dour on riep opge ruimd: „Hot middagmaal is goreedkomt aan tafel, vrienden." Vooruitgaande opendo by de deur van de groote zaal. De zaal was klein en duister, de wanden waren mot groen behang, dat vol donkere vlekkon zat, bokleedde vloer bestond uit roode en blauwe tegels en voor den schoorsteen stond een vuurscherm. Twee ban ken stonden langs de lange tafel, dio met een wit laken waa bedekt. Op de tafel stonden drio oude borden, een flesch wyn, eon flesch met water, een bruine soep en eon schotel met ryst, die waarschyniyk voor dessert moest dienen. „"We moeten toch do aankomst van broe der Glaudius vieren," sprak broeder Regim bert opgeruimd, nadat zy gebeden hadden en begonnon te eten. Do vriendelyke uitnoodlging om mede te eten had ik van de hand gewezen en koerde naar het kastoel terug, waar men my reeds ongeduldig om een ryk voorziene tafel wachtte. Gretha was met myn mededeeling niet erg tevreden. Het oude, hinkende mannetje met het pokdalig gezicht scheen mijn deftige zuster een armoedigo vorsebyning on toon ik haar ver telde van het maal, dat broeder Regimbert bad klaar gemaakt, verklaarde zy liovor van honger te sterven, dan zulk eten te gebruiken. VI. Broeder Glaudius' werk wbb nietgemakko- ïyk. Den volgendon morgen ging ik mot Gretha en juffrouw Esprit naar de school. Het was Donderdag. De kinderen hadden geen school en broeder Regimbert gebruikte dien dag, om hot nieuwe schoollokaal in orde to brengen, dat den volgenden Zondag zou ingowyd wor don. Tot nu toe diende de eetzaal van do broeders nog tot schoollokaal en men werkte do laatste dagen hard om het nieuwo lokaal spoedig klaar te hebben. Oude banken en lessenaars 6tondon reeds ry aan ry en voor de klasse stond oen nieuwe lessenaar. Platen on borden hingen reeds aan don wandook de landkaarten waren niet vergoten. Hoestende was broedor Regimbert bezig, op zyn knieën gezeten het stof op den vloor b(j te vegen, trouw hterm bygestaan door den kleinen Ricard. Andere schooljongens gingen on kwamen, naar hot scheen, druk in de weor, maar zich verheugende over do wanorde, dio er nog hoerschte. Do kleine Paul spoelde met een handvol spykere, terwyi Gauchenet mot een mistroostig gezicht de nieuwe boeken en schriften stond aan te gapen. Broeder Esturnus 6tofte yverig de beeldon af, terwyi broeder Glaudius, op oen leer staande, geduldig wacht te om ze weor op hun plaats te zotten. Do laatste verliet zyn hooge plaats om ons te begroeten en toen hy dat godaan had, ging hy weer aan 't werk en liet broeder Esturnus in ons gezelschap achter. Alles was geheel naar diens zin. Hot vertrek was te klein— mon behoefde dan 'a wlntors nlot zoo hard to stokenwat donker was hot ook maar daarom in don zomor nlot to warm; mon was hot kleiner gewond juist daarom zou men later de gomakken van hot nieuwe lokaal, boter waardooron. Zyn goedig gezicht straalde van vrougdo. Hy ging op eon stoel zitten, ora wat uit to rusten, on zag mot over elkaar J gekruiste armen mot wolgovallon naar don kleinen Ricard, die druk bezig was, verschil- lendo zakon byoen to zoekon. Eensklaps sprong broedor Rogimbert op: „Heb ik toch ooit van me lovonl" Do kleine Paul teokendo namelyk op het j nieuwo bord. Toen wo daarlieon koken, zagon we oen man op oen leer gotookondliet woinig gelUkondo portret van broedor Glaudius. Broedor Rogimbert rlrapolde zyn voorhoofd. Hy duldde zulke aardigheden niet. Maar broe der Glaudius lachto luldkeols en allen lachten met hem, ook broeder Esturnus; de jongens maakten zich uit do voeten. Het work was overigens godaan, do zon ging langzamerhand onder on men kon nlots moer zien. Met eonlge gloedvolle woordon wilde juf Esprit daarom even groeten, toon een luid gokraak haar rede onderbrak. Allen' zagon om. Daar lag broeder Glaudius naast de ladder op den grond. Hy had een looiykon smak ge daan boven van de ladder af. Voor wo by hem waren om hem op te helpen, stond hy reeds overeind. #Het is nlots," sprak by kalm. (Wordi vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1