fjo, 13362 Dinsdag 1£» September, A°. 1903. feze 'Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Broederliefde. PRIJS DEZER CODRAÜTj Voor Leiden per week 0 Oentsj per 8 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd t\\n 1.30. Franco per post 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 10 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.17l - Qrootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën v&d 30 woorden 40 Öonts ooutant j elk tiental woorden meer 10 Oönta.-Voor bet incassoeren wordt ƒ0.05 berekend. LEIDSC ■g HerlaalingsondervFijs. Burgemeester cn Wethouders van Leiden brengen ter algemecne kennis, dot dc inschrijving van nieuwe leerlingen voor de openbare Herhalingsscholen zal plaats hebben van 21 tot en. met 26 Sept. a. a, dagelijks des namidags van zeven tot acht uur; voor jongens, in de school aan de Korte Mare voor meisjes, in de school aan de Lange- brug; dat tot het Hcrhalingsonderwijs worden toegelaten lo. zij, die na het gewoon lager onderwijs te hebben genoten, zich ter inschrijving voor den onmiddellijk daarop volgenden cursus van het herhalingsonderwijs aanmelden; 2o. zij, die niet vallende in de termen, be doeld sub lo., bij een af te leggen examen blijk geven, dat zij het onderwijs in een der klassen van de Herhalingsschool kunnen vol gen dat do inschrijving kan geschieden: of wel voor den beperkte cursus van 96 uren, die alleen des winters gegeven wordt en waarop onderwijs gegeven wordt: voor jongens in: Kennis der natuur, Nederl. taal, rekenen en teekenen, en voor de meisjes in: kennis der natuur, Nederl. taal, rekenen en handwerken; of wel voor den uitgebreiden cursus van 28-S uren, die over het geheolo jaar loopt en waarop bovendien onderwijs gegeven wordt: voor de jongens in lezen, handelsrekenen, aanschouwelijke meetkunde, staatsregeling, natuurkennis van den mensch en gezond heidsleer, en voor de meisjes in: lezen, wollonnaaion, natuurkennis van den mensch, gezondheids leer, huishoudkunde, kookkunst en dc be handeling van de wasch; dat het verschuldigde schoolgeld bedraagt voor iederen leerling 20 cents per maand, welk bedrag echter wordt teruggebracht t-ot 5 cents voor kinderen van minvermogenden, terwijl kinderen van bedeelden en onvermo- genden kosteloos het onderwijs kunnen vol gen; dat nadere inlichtingen omtrent dagen en uron, waarop het onderwijs, zoo op den bc perkten als op den Uigeb reiden cui-sus wordt gegeven, bij de inschrijving door do hoofden der betrokken scholen zullen wor den verstrekt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 14 September 1903, Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien artikel 17 der verordening van den dden Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15); Breng:n ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen met Maandag 5 October e.k. geschouwd zullen worden de openbare we gen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, süegen, sloppen of poorten en gan gen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorendc bruggen on andere kunstwerken, alsmede do wateringen en slooten en dc daartoe behoorende sluizen, duikers, buizen, 6) Torwyi by weg was, trachtten wij den kleinen L. te overreden do zaal te verlaten, om niot by de strafoefening tegenwoordig te zyn. Hy schudde echter zwijgend hot hoofd; hy wildo or by blyven. Zoodra de rieten stok. was gearriveerd, moest de groote L. met hot gezicht Daar bonedon op de tafel gaan liggon; tweekadet- ten pakten zyn handen en trokken hem naar voren, twee anderen namen hom by do beenen, zoodat hot lichaam werd uitgestrekt. De vetkaarsen wei den van de tafel genomen en in do hoogte gehouden, de goheele ge schiedenis zag er bepaald vreeseiyk uit. De lange K. zou, omdat hy de sterkste wa let vonnis voltrekkon; hy nam den rieten Blo'.v in de hand, trad ter zyde en liet den stok uit alle macht op den grooten L. neder- I. suizen, wiens lichaam slechts met een linnen vest en een broek was bedekt. De jongen kromde zich letteriyk onder den vreesol yken slag on wildo schreeuwen; opdat oogonblik snolde de kleine L. naar hem toe, nam zyn hoofd in beide banden en drukte het. togen zich aan. Schreeuw niot, fluisterde hy hem toe, schreeuw niet, anders komt iedereen er op af I De groote L. slikte zyn schreeuw in en steunde en zuchtte halfluid voor zich heen. De lange K. hief weder den stok op en ©en tweede slag knalde door de zaal. Het lichaam van den geslagene kromde zich toegangkokera en dergelijke werken, een en ander voor zoover die bijzonder eigendom zijn. Burgemeester e>a Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Ledden, September 1903. LEIDEN, 15 September. Heden zijn de miliciens der lichting 1898, behoorende tot de beide bataljons van het 4de regiment infantorde alhier, in het genot van groot verlof gesteld. Van de ver gunning om daags te voren to vertrekken, werd door velon gebruik gemaakt. De oommissie van examen voor toela- ting tot de verbintenis als adspirant-militie- officior, bestaat voor hot 4de regiment in fanterie uit majoor Spaan, kapitein Mak- kink en den lsten luitenant-adjudant Pfeiffer. De bij bet 4de regiment infanterie tot kapitein benoemde lsten luitenant J. Trimpo van he 8ste regiment infanterie, «s ingedeeld bij het 3de bataljon van het korps. Men meldt ons uit Den Haag, dat de toestand van Richard Hol, welke gisteren in den loop van den dag weer verbéterde, ook hedenochtend bevredigend was. -— H. M de Koningin-Moeder zal mor genochtend te kwart voor elven per Staats spoor in Den Haag aankomen tot het bren gen van Haar voorgenomen bezoek aan de Paardenten toonstelling. Do Kcningin-Moc-der is ook voornemens in den loop van den dag een bezoek te bron- gen aan de tentoonstelling van oude por tretten in den Kunstkring" en aan de expositie vn~ tcekoningen in ,,Pulchri Studio". De kapitein tcT zee Sluyterman en do inspecteur van administratie bij do zee- macht Doyll hebben tegen November a. a hun pensioen aangevraagd. De kapitein ter zee Se ret, commandant van de Kortenaor" te Nieuwediop, heeft wegens ongesteldheid verlof bekomen. De minister van marine is van zijn ver lof in Ajen Haag teruggekeerd. De Regeering heeft ingetrokken: lo. liet aanhangige wetsontwerp tot ont eigening, noodig voor de stichting van het Post- en Telegraafkantoor met directeurs woning te Zwolle, ingediend 9 Maart jl. 2o. het wetsontwerp tot aanvulling en wijziging der Militiewet van 1901, gewijzigd bij de wet van 1902. Onze gezant te Konstantinopel, mr. W. von Weokorlin, heeft het aanzoek der Regeering van Zweden en Noorwegen om haar belangen voor hot Hof van Arbitrage te behartigen in do bekendo Venezuelaan- scko quacsbie, aanvaard. Voorts is mr. von Weckerlin ook door do Regeering van De nemarken aangezocht, haar belangen voor het Arbitragehof te behartigen. Dat juist dc vertegenwoordiger van do Nederlandscho Regeer mg in deze zaak door de Regecringcn van Zweden, Noorwegen cn Denemarken is aangezocht, vindt zijn ver klaring in de omstandigheid dat mr. von Weckerlin onze gezant Tn Japan is geweest en als zoodanig, gelijk zulks steeds met de gezanten van Nederland in dat land het I geval is, tevens als diplomatiek vortegen- lctteriyk op de tafel, zoodat de cadetten hem nauweiyks aan handen en voeten kondon vast houden. Do kleine L. had beide armen om het hoofd van zyn broeder geslagen en drukte hem krampachtig tegen zich aan. Zyn oogon waren heel wyd opengospord, zyn gezicht zoo wit als de kalk van don muur, zyn heelo lichaam sidderde. In de heele zaal heerschte doodelyko stilte, zoodat men slechts het schrapen en snuiven van den gestrafte hoorde, dat de kleine broeder aan zyn borst smoordo. Aller oogen rustten op den joDgen; wy allen voelden, dat wy dat niet lang meer konden aanzien. Toen daarom do derdo slag was gevallen en het schouwspel van voor een zich had herhaald, ontstond een opgewonden gofl-uister Nu ia hot genoeg, niet meer 6laan l Do lange K., die door de Inspanning heele- maal rood was geworden, wilde nogmaals den stok opheffen voor een vierden slag, maar opeens wierpen twee, drie anderen zich tus- scben hom en den grooten L., rukten hom den rieten stok uit de hand en atleten hem terug. De groote L. werd losgelaten, richtte zich langzaam op en stond toen als geheel ge broken by de tafel; de kleine L. stond naast hem. De strafoefening was afgeloopen. De cadet K. verhief nog eenmaal, doch slechts halfluid, de stem. Nu is de zaak uit en begraven, zeide hy; een ieder geeft nu L. I de hand, en wie over de zaak nog een woord spreekt, is een schoft. Een algemeen ja, ja! bewees, dat hy geheel in den geest der anderen had gesproken. Men kwam naderby en reikto den grooten L. de hand. Toen snelde echter ieder als op com mando naar den kleinen L. Er werd als het woordiger van de Regeeringen der boven genoemde landen bij dat Japansche hof ge accrediteerd was. Lord Carlisle, lid van het Engelsche parlement, ls te 's Gravenhago aangekomen. Onze gezant te Washington, baron Gevers, is in do Residentio aangokomen. Aldaar ls ook aangekomen jhr. mr. H. C. J. Testa, onze gezant te Madrid. Do 2d« luit. jbr. J. H. Strick van Lin- schoten, van het 2de bat. lite rog. Inf. te Assen, zal van 1 Oct. tot 16 Jan. te 'e Graven hago aan de Normaalschietschool een cursus volgen in gymnastiek, schormen en zwemmen. Te 's Gravenhage is in 83 jarigen ouder dom overleden de gepensionneerde kapitein der artillerie A. J. F. Meyl. De ovorledeno word 26 Mei 1830 benoemd tot 2den luitonant, den lOden September 1852 bevorderd tot lsten luitenant en 11 Maart 1860 tot kapitein. In 1869 word hy benoemd tot magazyomeoster der artillerie te Naarden en het volgend jaar op verzoek gepensionneerd. Aan den tweeden luitenant G. J. M. van der Reyden, van het 7de reg. infantorie, te Naarden in garnizoen, is zes maanden verlof verleend tot herstel van gezondheid. De voor Indiö bestomdo tweede luitenant der cavalerie jbr. W. J. E. van Riemsdyk zal een cursus volgen aan do Franscho speciale opleidingsschool „Le Pui" (Normandiö) in de paardenkennis, Te Groningon is plotseling ovorleden de hoor P. Noordhoff, de bekende chef van de bokende boekhandelaars en uitgeversfirma. In hem verliest Groningen liet hoofd van oen der meest beteekenendo zaken in een tak van bodryf, die aldaar tot buitengewoon hoogen bloei is geraakt. Dat dit is geschied, dat met name dozo zaak zich zoo ontwikkeld heeft, ia o. m. hot work van den onerglekon man, dio zoo lange jaren aan haar hoofd heeft gestaan. Hoezoer do overledene, dio ridder was in de orde van Oranje-Nassau, in on bulton Gro ningen als deskundige op zfin gobied werd gewaardeerd, bewyst de omstandigheid, dat hy lange jaren een voornaam deel gobad hooft in de leiding van do Nederlaudsche en Gro- nlngsche vereenigingen zijnor collega's. {N. O. C.) Bij do begrafenis van jhr. Van Tets sprak jhr. Do Ranite namens H. M. de Ko ningin-Moeder aan de groeve on voerde ook namens het huis van do Koningin-Moeder en namens de stichting Oranje-Nassau's Oord het woord. Nog werd gesproken, als vriond, door jhr. mr. J. H. Fransen van do Putte, waarna jhr. mr. Van Tots van Goudriaan, onze gezant to Berlijn, dankte voor de belangstelling, in do eerste plaats voor die, door de Koninklijke familie be toond. Het Koninklijk Echtpaar is gister middag te 1.20 met den Koninklijken trein van Het Loo naar Baarn vertrokken. Op het perron waren aanwezig do burgemees ter en de hofarts Pot. Wegens het ongun stige weder was het publiek niet zoo talrijk als anders. Do Koningin was gekleed in een wit reistoilet, de Prins was in civiel. Het Koninklijk Echtpaar begaf zich in een open rijtuig naar het perron. Bij het weg rijden bleef do Koningin met den Prins voor hot portier verwijlen. Zij werden har telijk begroet door de aanwezigen. Des namiddags om 2.35 kwam hot Ko- ware oen kluwen gevormd rondom den jon gen, want ieder wildo hem de hand drukken. Zy, die achteraan stonden, strekton hun han den over do voorsten uit; eenlgen klommen zelfs op do tafel om liem te naderen, men streelde hem het hoofd, klopto hom op do schouders en den rug, en daarby hoorde men een algemeen gefluister: Kleine L., je bent een ferme kerell" Do oude kolonel bracht het glas aan de lippen; hot was alsof hy Iets moest weg slikken. Toen by het glas weder neerzette, zuchtte hy diep. „Zulke jongens hebben instinct, instinct en gevoel," zelde hy. „De lichten worden uitgeblazen, alles liep op de toenen over het portaal en naar de kamer terug; vyf minuten later lagen allon in bed, en alles was voorby. De kapitein en do andere officieren hadden niets van de heele geschiedenis gehoord. Alles was voorby de stem van den ver teller werd droevig; hy had belde handen In de broekzakken gestokon en keek door den rook zyner sigaar voor zich heen. „Zoo dachten wy dien avond, toen wy naar bed gingen. Of de kleine L. dien nacht heeft geslapen? Den volgenden dag, toen wy ir.de klasse samenkwamen, zag hy er niet naar uit. Vroeger was het geweest alsof op de plaats, waar de jongen zat, een kobold zat, en by liet zich boven de heele klasse uithooron; thans was liet als was er een leegte op die plaats; hy bleef heelemaal bleek on stil zitten. Het was met den jongen gesteld als met een vlinder, welken men het stof van de vleu gels strüktik kan het niet anders beschry ven. Des middags zag men hem nu altyd met zyn broeder samen loopen. Hy voelde waar schijnlijk, dat de andoren zich nu heelemaal ninklijk Echtpaar to Baarn aan. H.M. de Koningin-Moeder was naar het station ge- redon, om Haar kinderen zelf af to halon. Ook de burgemeester van Baarn was ter ontvangst aanwezig. Dc ontmoeting was allerhartelijkst, terwijl de Koningin en de Prins ook den burgemeester minzaam toe spraken. Dc drie vorstelijke personen na men in een open landauor plaats, het ge volg in tweo hofrijtuigen. Te kwart over vijven vertrok hot Konink lijk echtpaar weer, nu naar Den Haag. H. M. de Koningin-Moeder ©n H. D. do erfgravin von Erbach vergezelden de hoo- ge gasten naar den trein, waar ook de bur gemeester cn mr. F. D. graaf Schimmel- ponninck (kamerheer in buitengewonen dienst) ter uitgeleide aanwezig waren. Een dichte menigte juichte de vorstelijke per sonen luido toe. Aan het portier van den salonwagen had een hartelijk afscheid plaats. Mot heel veel geestdrift zijn Hare Majes teit de Koningin en Z, K. H de Prins der Nederlanden gisteravond bij hun komst in de Rcoidentic ontvangen. Het ruime plein voor het stationsgebouw van het Hollnndsche spoor, van hetwelk dc vadorlandscho vlag wapperde, was ingeno men door een enorme menschenmenigte welke zich voortplantte langs den Stations weg cn alle straten van het centrum der stad, want het Koninklijk Echtpaar reed ditmaal door do Wagenstraat, Vcenestrnat, Hoogstraat en Noor deinde nair het konink lijk paleis. Precies op tijd, 6 u. 52 minuten, was de trein aangekomen. In het salon van den schitterend verlichten koninklijken trein zat H. KT. aan hot venster, gekleed in een langen beigc-kleurigon mantel, terwijl de Prins aan Haar zijde stond in burgerldce- ding. Ter ontvangst van H. M. en don Prins waren voor don ingang van het Koninklijk Paviljoen aanwezig de gouverneur der Resi dentie, generaal Van Ermel Soberer, de burgemeester der Hofstad, baron Van Ha- rinxma thoe Slooten, cn Hr. Ms. stalmeee- ter, baron Ben ti nek. In open gala-rijtuig, langs welks portie ren zich onmiddellijk plaateten, te paard gezeten, Hr. Ms. adjudant, luit.-kolonel baron Van Tuijll van Scrooskerkcn, ter rechter en Hr. Ms. ordonnance-officier, lste luit. jhr. H. A. van Reigorbcrg Vor- sluijs, ter linkerzijde, reed het vorstelijk paar naar het paleis. Een donderend hoczeo steeg op uit do me nigte. En overal langs den weg hetzelfde geestdriftige wedkomstgoj uicli, door Ko ningin en Prins hartelijk beantwoord met buigingen, In de Wagenstraat, waar enkele vlaggen waren ontplooid, werd zelfs aan een der huizen Bengaalscb licht ontstoken. Vóór hot paleis en in dc omgeving ston den de Hagenaars weer in grooten getale op post om het Koninklijk paar hartelijk ti verwelkomen. Vooral narfst het ruiter standbeeld, aan beide zijden, stond een dichte menschenmassa, die al maar aan groeide, en een luid, spontaan gejubel aan hief, toen Koningin en Prins even over zevenen aankwamen, dc juichende en wui- vendo menigte vriendelijk groetende. Nog eens klonk er oen ferm, lang aange houden hoezce-geroep, toon het vorstelijk paar aan den wcnsch van het publiek vol- niot meer mot den grooten L. wildon afgovon, daarom hield hy hem gezelschap. En zoo liopon dan beiden arm in arm steeds hot Karree plein rond en hot plein met de boomen over, belden met gobogon hoofd, torwljl men hen nauweiyks een woord zag sproken." Weder word het verhaal een oogenblik afgebroken; opnieuw moest ik hot ledigo glas van don kolonel vullen en oon dikkere rook steeg van de sigaar op. „Maar dat alios," zoo ging hy voort, „was misschien na afloop van tyd terechtgekomen, maar do menschenl" Hy legde de gebalde vuist op do tafel. „Er zyn menscben," zeide hy kwaad, „die zyn geiyk het vergiftig kruid op het veld, waaraan do dieren zich den dood in het lichaam vreten; door zulke menscben worden de overlgo vergiftigd! Wy haddon op zekoron dag les in de physica. De leeraar deed proeven met de oloctrlseer- machine, en er zou een olectrischo stroom door de heelo klasso wordon gelold. Met dit doel moest ieder zyn buurman de hand geven, om de verbinding tot stand te brengen. Toen nu de groote L., dio naast den langen K. zit, dezen de hand toesteekt, trekt de lummel oen gezicht alsof hy een pad moest aanvatten, en trekt zyn hand torug. De grooto L. wankelde zonder oenig geluid te geven en zat daar mot een bloedroodo kleur. Op hetzelfde oogenblik echtor is de kleine L. van zyn plaats opgestaan en langs zyn broeder heengeloopen, is op dionB plaats naast den langen K. gaan zitten, hoeft diens hand gepakt on uit alle macht op den band gestoo- ten, zoodat do lango lummel het luidkeels uitschreeuwt van pyn. Dan pakt hy den kleine by de keel, en deed en voor óén der vensters van hel pa- lois verscheen, waarvan dadelijk, na aan komst van Koningin on Prins, dr stan daard werd gehcschen Prof. dr. Daubanton, benoemd hoog- loeraar in do faculteit der Godgeleerdheid aan do Utrechtscho hoogeschool, zal op Maandag 28 September, 's namiddags 1 uur, in do aula der universiteit zyn inagureole rodovoerlng houden, in do Nederlandache laai. De gemeenteraad van Den Haag be- noomde den hoor H. Steenhuizen te Amster dam tot tydeiyk leeraar in Nederlaudsche taal en lettorkundo aan do vyfjarige hoogero burgerschool on mejuffrouw M. E. Bran doe tot tydeiyk leorares in hot Ei gelach nau do hoogoio burgerachool met driejarigen cursus. Wegens byplaatsing van nog 6 leorliogen aan den hoofdcursus to Kampen, wordt hot aantal leerlingen in hot lste studiejaar, opgo- leld voor de infantorio hier te lande, 1 Oct. zóó groot, dat er een parallolklasse zal moeten gevormd wordon, waardoor het aantal leoraron aan dio inrichting alsdan met één vermeer derd wordt. Do ge a one audlönties van de minister* van justitie, marine, flnanciön, oorlog en ko- loniön zullen deze week niot plaats hobbon. Het stoomschip ,,Gedó", van Rotter dam naar Batavia, vertrok 13 Sc; van Perim; de ,,Kodiri", van Rotterdam naar Java, is 14 Sopt. Point de Qallo gepasseerd; de „Morapi" arriveerde 12 Sopt. van Rot terdam to Padang; do ,,Salak", van Java naar Rotterdam .passeerde 14 Sept. Oues- sanb; do ,,Soeinbawa"i van Amsterdam naar ■Batavia, passeerde 14 Sept. Perim; do .Koning Willem II", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 14 Sept. Gibraltar; de ,,Tjimahi", van Amsterdam naar Bata via^ vertrok 13 Sopt. van Newport; do ,,Ixion" vertrok 13 Sept. van Amsterdam naar Java via Liverpool; do „Markus"* van Amsterdam naar Java, is 13 Sopt. Dungoncss gepasseerd; de „Nnordiun" van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 13 Sept. Scilly; do „Oengaran", van Rotter dam naar Java, pasocordo 12 Sept. Sogres; do „Prins Hendrik", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 13 Sopt. to Southamp ton; de „Prins Willem V" arriveerde 13 Sept. van West-Indië tc Nieuw Yo Koudokork. By de glstoron gehouden aan besteding voor de straatverlichting waren twee inschryvingsbiljelten Ingeleverd. Naar hot oordoel van B. on Ws. waren ze belden te hoog, zoodat de verlichting niot gegund is en nu van gemeentewege zal goschleden. Daartoe worden, door middel van aanplak biljetten, door den burgomooster lantaarn opstekers gevraagd, die zich dan op WoenBdag 16 September n. 8., tussohon 11 en 2 uren by den burgemooster tor gemeente secretarie alhior kunnen aanmelden. Voorsohoton. Donderdag 17 Sept. a. s. zal het 25 jaren geloden zUn, dat do heer J. Steeneveld, oudste wetlioudor dezer gomeonto, tot lid van den Raad werd bonoemd. Warmond. Gisteren had alhier do uit geschreven harddravery plaats, waaraan door 21 paarden werd deelgenomen. Na menlgen moeilijken kamprlt was do uitslag als volgt: lste prys f 80 door do vos-merrie Pegasus" van don heer HokmoUer to Voorburg, boryder W. van Dyk lsto promio f 40 „Catrlon", br.-merrle van nu zullen boidon beginnen, midden in do les, naar allo regelen dor kunst eon vechtparty te houden. Do leeraar, dio nog stoods met zyn machine bezig was geweest, kwam thans mot fladde- rendo rokspanden aanloopen. „Wat is er nu aan do hand?" riep hy. liy was nameiyk oen oude man, voor wlon wU niot veel respect hadden. Hot tweetal was zoo kwaad op elkander, dat zy niet loslioton, hoewel de leoraar vlak voor bon stond. „Wolk oon ongepastheid 1" riep do leeraar. „Wilt ge wol oons dadoiyk loslalon." De lango K. trok een gezicht als wilde hy in huilen uitbarsten. „L. II. is bogonnen," zoido hy,„ ofschoon ik hom heolemaal niets heb gedaan." De kleine L. bleef op zyn plaats staan, want wy moeston altyd opstaan als do leer aren tot ons spraken. Aan beide slapen liop hom een dikken zweetdroppel naar beneden; hy zeide geen woord, hy had do tanden zoo vast op olkander geklemd, dat men do spieren van zyn kaken door zUn magere wangen hoen kon zien. En toon hy hoordo, wat lange K. zeide, vloog er eon glimlach over zyn gozicht; nooit had ik zoo iets gezien. De oude leeraar gaf zich nog eon heolo poos over aan hot genoegen om in mooi samen gevoegde zinsneden over zulk oen ongehoorde ongopaslheid uit to weiden; hy sprak van den afgrond van innoriyke ruwheid, waarop zulk gedrag wees. Wy lioton hem praten; onze gedachten waren by den kleinen L. on den langen K. (Slot volgt-)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1