N« 13358 Donderdag lO September, A°. 1903. <§eze 'Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. De noodlottige Hus- PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per «reek 0 Oentsi pet 8 maanden LlO. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30, Franco per postv 1.66. PK1JS DER ADVERTENTIES Van 16 regels /1.05. Iedere regel meer ^0.17^. Grootere lettors naar plaatsruimte. - Kleine advertentaBn tan 30 woorden 40 Oents oontant olk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor Vet Incasseerea wordt/"0,06 berekend. BURGEMEESTER on WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien artikel 6, 2de alinea der Verordening van 26 Januari 1894, regelendo de inwendige inrichting der scholen, de toelating en het ©nt8lag der leerlingen Gctneenteblad No. 5), gewijzigd by de verordening van den 14den Mei 1903 Gemeenteblad N°. 24); Brengen ter algemeene kennis, dat de inschrijving van nlenwe leerlingen aan de openbare scholen der 3de 'en 4de klasse zal plaats hebben van den 7den tot en met den 19den September e. k.; in de schoollokalen op de Binnen vestgrachl aan het Plantsoen in de Van der-Werf-straat 'aan de Korte Mare; aan de LangcUrug aan den Maresingel; in de Paul-Krilger-straat; in de Heerenstraat; in de Rijnstraat en in de Brandemjnsteeg des voormiddag8 van halfnegen tot negen uren on des namiddags van halftioee tot twee uren, behalve des Zaterdags on des Zondags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. H H. CORNELISSEN, lo. Secretaris. Leidon, 1 September 1903. LEIDEN, 10 September. Maandag den 21stcn September a. s., des namiddags to 2 uren, zal do rector mag nificus der universiteit, de hooglceraar Mr. H. B. Greven, in het groot auditorium van hot academiegebouw verslag geven van de •lotgevallen van de universiteit in het af- geloopen jaar, en het rectoraat overdragen aan zijn opvolger den hooglcoraar dr. H. Kamerlingh Onnes. Bij deze gelegenheid zal de gouden roe- daillo worden uitgeix ^t aan den heer H. G. Schim v_n der Loeff Lzn., candidaat in do godgeleerdheid te .beiden; den heer W. H. Kcesom, doctorandus in de wis- en na tuurkunde te Loidcn; cn den heer H. G. Jonker, doctorandus in de aard- cn delf- stofkunde te Groningen voor de beantwoor ding dor prijsvragen, uitgeschreven door don Senaat der universiteit te Leiden. Do off. van adm. 2de kl. G. A. Daeij Ouwens is gedetacheerd aan de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden. Het voorloopig bestuur van het ^Her steld Algemeen Ncdorlandsch Werklieden- Verbond" deelt mede: lo. dat pogingen ondernomen door de Commissie, benoemd in de vergadering van 2G Juli j. 1. te Utrecht gehouden, bij het Centraal-Bestuur, om tot verzooning te ge raken, geheel mislukt zijn; 2o. dat krachtons b:sluit van die vergade ring het Voorloopig Bestuur van af heden als zoodanig optreedt e>n alle afdeelingen, dio zich plaatsen op „Vrijzinnig-Vooruit strevend standpunt" on zich vcrecnigon mot do beginselverklaring, zooals deze op de laatste algemeene vergadering to Rotterdam is aangenomen, uitnoodigt zich aan to slui ten bij het nieuwe Verbond (oude grondslag). De afdeelingen, die nog geen bepaald standpunt ingenomen hebben, wordt in ern stige overweging «reeevcn alsnog dit te doen en zich aan to fluiten. Op 18 October a. s. zal te Rottere! ui in hot Vereenigings-Gebnuw, Goudschoweg 114, een algemeene vergadering gehouden wor den mot afgevaardigden der aangesloten en nog aan fee sluiten afdeelingen, waar de volgende agenda behandold zal worden: lo. Vaststelling van den zetel van het Verbond. 2o. Idem van do to hoffon contri butie. 3o. Idem van do Beginselverklaring cn Werkprogram. 4o. Idem van do Statuten. 5o. Verkiezing Contraal-Beetuur. 6o. Bespre king propaganda voor het Verbond. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 16 Sept. a.8. des namiddags te 3 uren. In die zitting zal de nominatie worden opgemaakt voor een voorzitter van de Kamer, waarna zal worden overgegaan tet het trekken der afdeelingen. Do minister van waterstaat heeft aan de Gedeputeerde Staten der onderscheidene provinciën om advies gezonden een ontwerp tot wijziging van het Koninklijk besluit van 21 Juli 1880 (Stbld. No. 121), houdende be palingen ter verzekering van de veiligheid der reizigers met openbare middelen van vervoer, en wel om don gebleken strijd weg te nemen tusschcn de vermelding, bedoeld in art. 3, en de aanwijzing, volgens art. 9 van genoemd besluit. De bedoelde artikelen zijn van den vol genden inhoud: Art. 3. Buiten op elk rij- of vaartuig wordt met duidelijk zichtbare letters ver meld de naam van den ondernemer of van de onderneming, het grootste getal perso nen, waarvoor het bestemd is en het grootste gewicht, hetwelk daarop bovendien mag worden geladen, benevens, zoo er meerdere rij- of vaartuigen voor de uitoefening van denzelfden dienst worden gebezigd, een on derscheidende naa'i of nummer. Art. 9 Rondom de vaartuigen moet, ter plaatse, door of vanwege het in art. 2 be doelde gemeentebestuur aan te wijzen, met een afstekende kleur, een lijn zijn geverfd, aanwijzende den grootsten geoorloofden diepgang Ingeval van bezwaar tegen de aanwij zing van het gemeentebestuur, kan do be slissing van den Commissaris des Konings in de provincie worden ingeroepen. Het is verboden het vaartuig zoo zwaar te laden, dat ccnig deel dezer lijn beneden de oppervlakte van het water kome. Onverminderd het instellen van bekeu ring, is het vertrek of de voortzetting dor reis verboden, totdat het vaartuig zooverre is gelicht, dat de lijn weder boven de opper vlakte van het wator kome. Naar men aan de ,,N. R. C." mede deelt, kan eerlang worden tegemoet gezien het rapport n de commissie van deskun digen, aan welke door de provincialo be sturen van Friesland en Groningen, in overleg met den minister van waterstaat, is opgedragen het instellen van een nader onderzoek naar de vraag, of de afwatering van Friesland en van een deel der provincie Groningen door uitvoerig van het door do vrocgorc staatscommissie aangegeven plan van een gedeeltelijke droogmaking van do Lauwerszee kon worden tot stand gebracht De Rijksbijdrage voor de school van de Vorecniging tot bevordering van christelij ke belangen te Zwammcrdam aange vraagd tot een bedrag van f 1022.50 en door Gcd. Staten toegekend ad f 955.86 is ingevolge het beroep van Hr. Ms. Commis saris in Zuid Holland bij Koninklijk be sluit vastgesteld op 951.86; terwijl het be roep ingesteld van de zijde van het school bestuur ongegrond ia verklaard Mot ingang van 15 Octobor heeft dr. G. W. Kernkamp uit zijn betrokking van hoogleeraar aan de universiteit te Amster dam een eervol ontslag aangevraagd. Dr. Kernkamp is, zooals men weet, be noemd tot hoogleeraar aan de Utrechtsche universiteit. B. en Ws. van Haarlem stollen voor do jaarwoddo van don onder-directeur dor Ge meentelijke lichtfabrieken te brengen op f 3500. „Het Nieuwe van don Dag" heeft ge meld, dat zeven peroeelcn, gelegen aan den N. Z. Voorburgwal on do Nieuwstraat to Amsterdam aan gekoot.zijn door de vennoot schap ,,De Tijd", me', hot plan daar ter plaatse in den loop van het volgen do jaar een eigen drukkerij te stichten. ,,Do Tijd" zegt, dr.^ tut. bericht in hoofdzaak juist ia en dat i-~t terrein, waarop de bestaande per- ceelon gesloopt zullen worden, omstreeks 300 vierk. meter oppervlakte heeft, met een breedte van bijna 17 M. aan den Voorburg wal on van 16 M. aan do Nieuwstraat. Rosier Faaison mocht gisteren le Rot terdam in goedo gozondhoid zyn zeventigsten verjaardag vieren. Dal hem in de meest aange name vormen, vooral in dien van bloemen, uit vorschiilende deolen van het land hartoiyice bewyzen van vriendschap on waardeoring ton deel violen, behoeft nauwoiyka gemeld. De „oenig overgeblevone dor roomryko oude Rot- terdamsclie garde" ondervond, dat zyn kunst nog door zeer velon op prys vrordt gesteld. Hedon, Donderdagavond, wordt hom aan zyn woning op don Spoorsingel eon serenade gebracht, en den 18don dezer zal hy ln den schouwburg een ovatie ontvangen, wanneer hy als do „dansmeester" in „Madame Sans Góne" optreedt. Het toomschip „Altona", van Java naar Amsterdam, arriveerde 7 Sopt. te Bom bay do „Gedó", van Rotterdam naar Ba tavia, arriveerde 8 Sept. te Port-Said; de „Hnrburg", van Java naar Amsterdam, ar riveerde 8 Sept. te Colombo; de „Mark- graf" (uitreis) arrivcordo 7 Sept. te Aden; de „Oengaran", van Rotterdam naar Java, vertrok 8 Sept. van Southampton; de „Prinz-Regent" (uitreis) arriveerde 7 Sopt. te Kaapstad; de „Soembawa", van Amster dam naar Batavia, arrivcordo 8 Sept. to Port-Said; de „Tjilatjap", van Newcastle naar Java, vertrok 8 Sopt. van Suez. Hazerswoude. Ds. J. L. Schouten, pre dikant bij do Gereformeerde Kerk alhier, ontving gisteren een beroep naar golijkc ge meente te Wildervank. Door B. on Ws. is met terzijdestelling van art. 4 van het reglement op do openbare scholen in deze gemeen to, op grond van zeor bijzondere omstandigheden, aan den heer J. Dekker vergund, zijn zoon tusschen- tijds te zenden naar do openbare school in het dorp, die hij 1 April 1903 verlaten had. Aan den heer R. van 't Riet is thans vergunning verleend tot het slachten van runderen en varkens in het door hem bc- wóonde pcroeel. Oudshoorn. Hot lnschryvingsragister der nationale militie dezer gemeento voor de lichting van 1904, bevat 22 ingeschrevenen. By den burgemeester alhier hebben zich zes landweerdlenstpllchtigen aangemeld, wier zakboekjes ter vervanging van nieuwe aan den landweer districtscommandant in het 28ste district te Leiden zyn opgezonden. Zegwaard. By gthojden aanboeteding voor de lovoring van petroleum voor de straatver lichting gedurende den aanstaanden winter, Is het laagst ingeschreven door G. de Bruin, alhier, tegen 8 cents per liter, aan wlen de levering is gegund. Het aantal ingeschrevenen voor do nat. militie voor de lichting van 1904 bedraagt voor deze gemeente 17. Zoetermeer. By gelegenheid van het Oranje feest, alhier, is op het foeetterroin gevonden een gouden hoeren horloge met gouden wyzer- plaat. Tot heden heeft nog niemand zich als eigenaar aangemeld. Bij Kon. besluit is aan de na te noomon pereonen vergunning verleend tot heb aan nemen der ondersoheidingen, achter hun nar men vermeld, to we ton den heer P. L. C o c E e r o t, te Rotterdam, ridder der Kroonordo van Rumoniö; don heer G. N. de Stoppelaar, to Brussel, ridder der Leopoldsorde van Bel gië; den heer G. Versohuur, te Nico, rid dor der orde van hot Legioen van Eer. Congres „Handeldrijvende Middenstandle Rolterdam. Hot congres werd geopend met een rede van den heer A. A. Collcntcur, waarin hij allereerst minister dr. Kuyper, verdere autoriteiten on do leden welkom heette. Spr bracht verder dank aan H. M. do Koningin en Z K. H. den Prins der Ne derlanden on allen, die tot het welslagen van het congres hebben medegewerkt. Ten slotte stelde hij voor den beer J. S. Mcuwscn, den voorzitter van den Ncd. Bond van veroenigingen van den Midden stand, tot algemeoncn voorzitter to benoe men, waarmede do vergadering instemde. De heer Meuwsen aanvaardde dio taak met het uitspreken van een schoone redo. Dat nog vele misstanden onzen stand ont sieren, zeidc spr. is waar, maar er zijn er ook bij, die uit eigen boezem komen döor gebrek aan de zoo hoog noodigo organisatie. De middenstand was in verval geraakt, doch gelukkig is hij uit zijn slaap ont waakt, waarvan het internationaal congres in 1902 een eerste gevolg was. In don brecde toondo I ij aan hoe noodig hot is krachtig cn aancongcalotcn voor zijn belangen op tc komen, waar voor een natie een hoofdvcrcischtc is een onafhankelijko krachtige middenstand, maar voorts ook, dat do middenstand den strijd om het on afhankelijk bestaan niet alleenstaand moet v eren. Niet alleen ook heeft de middenstand zich aan te gorden voor zijn onafhankelijk voortbestaan, maar ook voor het heil en de onafhankelijkheid van ons gezegend vader land. Als het meest doeltreffend middel daar toe kon wel geacht worden de organisatie en als gevolg of voorloopcr daarvan het houden van congressen. Herinnerd aan het groot vertrouwen, door H. M. do Koningin en Z. K. H. den Prins geschonken, zeido spr. ton slotte, dat dit vortrouwen vraagt, dat wij zullen ar beiden niot alleen voor do instandhouding van onzen stand, doch als onmiddellijk go- volg daarvan was het bestaan vnu onzo go- heelo natie. Hiermede verklaarde hij hot congres voor geopend. Besloten werd een telegram van buldo ta zenden aan H. M. do Koningin cn don bo- schermhcer Z. K. H don Prins dor No- dcrlanden. Daarna nam ministor Kuyper hot woord om do verzekering to govon, dat do Regoo- ring ook de belangen van don middonstand niet uit het nog zal verliezen. Is do middenstand do schakel tusschou den producent on consument, van alle zij-« den wordt dezo bedreigd. Zal zij middelen weten to vindon om zich onmisbaar to blij ven doen achten, dan zal zij do hand in eigon boezem moclon steken. Do Regccring zal echter steeds bereid gevonden wordon op punten, waar dat noodig is, to steunen en to holpcn. Hij eindigde met zijn bcsto wcnschen voor het welslagen van hot con gres to uiton. Nadat do voorzitter den ministor had dank gezegd, vertrok dr. Kuyper. Vorvol-, gens werden verschillende ecre-lcdon be noemd on core presidenten van het congres. Daarna hield do rcgcerings-cummissaris, do heer Tutoin Nolthcnius, nog een toe spraak, waarin hij do aandacht vestigde op het vorblijdond feit, dat sedert hot laatste congres zoo veel vooruitgang viel waar te nemen, vooral wat do organisatio betreft. Heeft do middenstand behoefte aan maatschappelijke orde, nooit werd dezo ernstiger bedreigd dan het vorig jaar, doch gelukkig wist do krachtige hand van dr. Kuyper een daad van anarchie af to weren. Hij hoopte, dat het congres bevorderlijk mocht wezen aan don bloei van den mid donstand cn hot wolzijn des lands. Daarna werd de eerste zitting gesloten. Tot pmiirïrtnton vnn hot oongiv« wor den benoemd do liecren prof. Noordtzij, R. P. J. Tutein Nothcnius, F. B. s' Jacob, burgemeester, cn J. Hudig, locoburgo- mcestor van Rotterdam. Voorts tot cere-lo den de hcoron mr. J. G. Patijn, dr. li. P. Mees R.Azn., G. H. Hinteen, S, van don Borgh jr., W. M. Pietcrs, W. Hovy, dr. H. F. R. Hubroolit, mr. P. J. M. Aallerso, prof. D. Joeophus Jitta, A. G. Kröllor, prof. J. do Louter, Lyoklama a Nyoholt, mr. Kolkman, dr. J. Th. do Visser en mr. J G. Schölvinck. Do samenstelling van hot Con gres-Bu reau is als volgt: J. S. Mcuweon te Amsterdam, algemeen voorzitter; J. Das Dz., te Utrecht, mr. D. Fock le Rotterdam, mr. B. Deneknmp, to Rotterdam, B. J. Gcrrotson to Rotterdam, mr. C. F. A. Hoogowoogon te Rotterdam, mr. H. P. do Wilde te Arnhem, vioe-voor- zitlers; P W Bliek, algemeen secretaris. Voorts dr. J. Nouwens, voorzitter van de eerste sectie; mr. Anne Anoraa, vioo- voorzitter; J. A. Smedcs Jr., secretaris; O.' J. Schoondorwolf, tweodo secretaris. A. Plato, voorzitter van afdeeling 2; M. H. G. T Fiodoldij Dop, vioe-vcorzitter; mr. F. X. M. Schiphorst, 1ste secretaris; P. N. J. Steinwcg, 2do secretaris. A. den Held Jr., voorzitter der derdo 2) Toen zü, zoowat midden Juni, naar Londen terugkeerde inet haar echtgonoot, werd er gezegd, dat er zich verontrustonde kenmerken van een longziokto hadden vertoond; dat zy, inderdaad, werd bedreigd door een hevigen teringaanval. Onder doze omstandigheden was dr. Tbeophile Hermann, ray'n meest vertrouwde vriend en afkomstig uit het prinsdom Durn- heim, in liet minst niet verwonderd, toen hy op zekeren dag geroepen werd by den Prins, by wien hy meermalen als medisch raadgever opgotredon was. Als Hermann In Londen was, zagen wy elkandor haast eiken dag; en nadat hy Grosvenor Squaro verlaten had, kwam hy my opzoeken. Hy wist, dat ik belangstelde in de Prinses, on wy hadden dikwyis te voren over haar gesproken en over de slechte berichten betreffende haar gezondheid. „Ik heb de Prinses gezien/' zeido hy, „en ik moet bekennen, dat ik niet weet, wat ik er van zoggen moet. In verscheidene opzichten zyn de teekens niet die van tering." Hy legde my uit, wat hy van do ziekte dacht; en voegde or toon by: „Oprecht gosproken, zou ik graag een andore en ODpartydige mooning over dit geval willen hooren. Ik weot, dat jy, geiyk menig schil der, eenigon tyd in de hospitalen hebt doorge bracht en daar eonige kennis op hst gebied van zeldzame en abnormale vorschynselon van ziekten hebt opgedaan. Aanstaanden Vrydag heeft, indien de gezondheidstoestand van de Prinses er zich niet tegen verzet, in Grosvenor Square een grooto receptie plaats. Ik veronderstel, dat je my wel daarheen zult vergezellen. Ik zal je voorstellen als een toevallig bezoeker en je zult zoodoende gelegenheid bekomen om je waarnemingen to doen. Ik ben nieuwsgierig te vernemen of je dezolfde gedachten zult hebben, die by my opkwamen." Ik nam met bereidwilligheid zyn voorstel aan; on tegen don namiddag van den volgen den Vrydag bevond ik my onder do menigte, die by de recoptie te Grosvenor Square tegen woordig was. Wy troffen de Prinses wat betor aan en ze was in staat om voor eon oogon- blik haar gasten staande te ontvangen, maar zy had zich nu teruggetrokken in haar boudoir, waar slechts eenigen van de bevoorrechten, om de beurt, tot haar werden toegelaten. Weldra geleidde de Prins ook ons, Hermann en my, daarheen; en lk vond, ondersteund door stopels zyden kussens, een bleeke en zwakke vrouw, een flauwe kopie (by wy ze van spreken) van de schitterende schildery In het atelier. De Prinses voerde het gosprek korten tyd met zichtbare inspanning; terwfli zy nauwe- lyks in staat was, zich hot onderwerp te herinneren, waarvan gesproken werd. Men kon duideiyk zien, dat dit haar echtge noot zeer bedroefde en kort daarop verlieten wy het vertrek. Ik sprak over haar portret, dat door Vincent gemaakt was, en gaf den wensch te kennen, het nog eens woer te zien; heimeiyk was ik in do hoogste mate bevreesd, het portret van den schilder zelf hier in huis aan te treffen. De Prins bracht ons in een kleine binnen kamer, die kourig ingericht wae; de muren waren wit, de meubelen wit en zilver, de gordynen van bleek vleoschkleurig satyn. Do lucht was vervuld met den geur van de rozen, waarmede de kamer kwistig versierd was; en deze, geplaatst in zilveren vazen, stonden hoofdzakelijk voor hot portret van do Prinses, dat ik in het atelier van Vincent gezien had. De Bchildery was levendig en keurig afgo- werkt; en het was dadeiyk merkbaar, dat de kamer zoo was ingericht, om al de schoonheden van de schildery goed te doen uitkomen en om een mengeling van teedero kleuren, waarvan de schildery het middelpunt vormde, tot haar recht te doen komen. „De inrichting ran dote kamer", zeide de Prins (rond kykonde), „is, tot de geringste byzonderheden toe, door myzelf ontworpen. Ik dacht hier een heiligdom te makon voor myn vrouw. Ik vereer zelfs haar portret helaas 1" Hy haalde de schouders op. Zyn oogen stondon vol tranen. De aard van een Duitscher brengt mede, dat hy zyn verdriet toont, terwyi een Engelschman er niets van laat merken. Ik keek eens naar het portrot van Vincent. By do schitterende inrichting van dezo kamer was slechts éón vlek. Op een knaapje in een hoek stond een langwerpige, ebben houten kist. Ik keek er naar en zeido „Die kist bevat zeker, naar ik veronder stel, eonig kunstwerk van buitengowone waarde; maar zy bederft de harmonie van de kleuren." „Een kunststuk is het zeker," zelde de Prins; „maar eon, dat ik haat, zoozeer zelfs, dat ik deze kist hob laten maken, om oen gezicht te bedekken, dat ik onbeschryflyk terugstootend vind, maar als schildery is hot zeker voel waard en myn vrouw weigert het wog to doen. ZU neemt het zelfs mede, als wy van huis gaan." Terwyi hy sprak, ging hy naar den hoek en nam do ebbenhouten plank van don voor kant van de kist weg. Zooals ik vorwachtte, zag ik bet portret van Vincent, mot zyn vreemd, terugatootend, maar toch voor som migen aantrekkeiyk gelaat. Hermann, die naast my stond, 6chrok zichtbaar. „Grooto Homell" riep hy. „Ik zou het ding verbranden, of hot veel waarde heeft of niet. Het is hot voorkomen van eon duivel." „Ik heb," zeido de Prins, „er meermalen over gedacht, hot ding te vernielen, maar ik geloof, dat mUn vrouw ray dat nimmer zou vergeven, on ik kan haar geen verdriet doen. Toch neemt zy, voor zooverre lk hot weet, nooit deze plank weg en ziet nooit op dat gelaat, waarvan zy waarschyniyk oen even grooton afkeer heeft als ik." „Dit is do kamer," merkte Hermann op, „waarin zy gowoonlyk vertoeft, en hier geloof lk, wordt zy overvallen door die aanvallen Yan bezwyming, waarover u opraakt." „Ja, 6D die aanvallen dateeren van af het oogenblik, dat dit haar olgen kamer is en aan haar slaapkamer grenst; zy komt hier om een oogenblikjo van de vermoeienissen van het opstaan uit te rusten. Het Is ook hbsr, waar zy het grootste deel van haar tyd doorbrengt, indien zy niot in staat ia het huis te verlaten." „Maar gy bobt my verteld, dat zU, ge durende deze korto oogenblikken van rust, na do vermoeionia van hot opstaan, onver andoriyk vraagt om gohool alleon golaten le worden." „Dat is zoo, maar waar denkt u aan? Is u bozig oenig verband te zookon tusschen den gozondhoidstoostand van myn vrouw en dat portret?" „Ik hob," zoido Hermann, „do golioimon van hot menscholUke lichaam nauwkeurig be studeerd, zóó nauwkeurig zelfs, dat ik tot do wetonscliap ben gekomen, dat er raadsels bostaan, dio zolfs do uitgebretdsto kennis en het groot8to rsenschoiyko vernuft op eon dwaalspoor brongen." „Myn waarde vriond," zoido do Vrlns, ,ik heb den grootston eerbied voor uw kennis, maar ik geloof nu, dat u onzin vertelt. Hot kyken naar do afscbuwelyksto schildery van do wereld kan oen gozond porsoon onmogo- lyk zyn lovenskraclit ontnomen; on in dit' geval is or zelfs sen ebbonhouton plank voor. Noon, myn waarde, dat is oazin." Ilorruann haalde zyn schouders op en zolde; „Niettegenstaande dat, zou ik do schildery toch verbrtndon." De Prins wendde zich nu tot my mot de woorden „Mynheor, u is eon kunstenaar; wat zogt gy er van? Is hot mogolUk, dat oen ding, uit verf en doek bostaando, kwaad kan aan richten? Golooft gy aan een geheimen invloed von een portrot?" (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1