N°. 13349 Maandag 31 Augustus. A* 1903. feze feourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pnen feestdagen, uitgegeven. Officieels Kennisgeving. FEUILLETON. IEIDSCH M&BIAB PRIJS DEZER COURANT: Vdoi Leiden per week 9 Cents j per 8 maanden I I I 1.10. Fniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zjjn 1.30. Tranco per post 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIES: Von 16 regel» i 1.05. Iedere regel meer 0.171. - Grootere letter» naar plaats ruimte. Kleine advortentiöa van 30 woorden 40 Oentsoontantielk tiental woorden meer-10 Oent».-Voor ket Inoasseeren wordt f0.05 berekond. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter algemeene kennis, dat Ingevolge art. 203 der Gemeentewet, de be- jrootlng der plaatselijke inkomsten en uit gaven voor den dienst 1904 aan den Raad is aangeboden, op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd en in druk tegen betaling der koaten algemeen verkrijgbaar zal worden gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELISSEN, lo.-Secrotaria. Leiden, 31 Augustus 1903. 31 AUGUSTUS. Sinds vele jaren een feestdag in Nederland Eerst Prlnsesse-, nu Koninginnedag. Dan wapperen dp vlaggen, dan ls er hooge stemming bU geheel hot volk, dan is er feest ln ons vaderland, van Noord tot Zuid, van Oost tot West, ja, zelfs zy, die om hun arbeid bulten het land verkeeren, zenden een groet vol opgewektheid naar de plek, waar eens hun wieg stond. Die groet wordt door allen allereerst gebracht aan de Vorstin, die heden haar geboortedag viert. Op dezen dag rijst een danktoon in haar ziel, omdat zy voor man en moeder werd gespaard en belden opnieuw door haar liefde heelt kunnen zegenen; een danktoon ook voor al het goede, dat zij ln dien kleinen kring ontvangen mocht. Op oeu jaardag toch vat de mensch zoo Innig eri hartelijk de hand van hen, die onmiddeliyk naast hem staan, om zich be wust te worden van het geluk, dat men met •n door hen geniot. Maar die handdruk ie ook een belofte van nieuwe toewijding aan elkanders stoffelijk en geestelijk welzijn, een heilig zich voornemen om met grooten lust zich weer te geven aan elkander. Wolnu, ieder vaderlander denkt aan die ernstige wljdlDg van dezen dag in den kleinen kring van haar Huis en zendt, omdat wy ellen zooveel belang stellen in het geluk onzor Vorstm, de bede omhoog: Schenk dit jaar opnieuw haar het hoogste geluk: de harmonie der zielen in het huisgezin, doordat men zich daar wydt aan elkander! i Die feestgroet geldt niet alleen haar persoon, maar ook hare waardigheid als Vorstin van ons yolk. Zy verpersooniykt als het ware de geheele natie: Nederland viert feest, omdat het zich met haar één gevoelt. Meer dan eens toch is getuigd, dat or niet alleen een rechts band, maar ook een e e d e 1 y k e band, en wel een band van liefde tus8chen onze Koningin on haar volk, is en met allo recht. Op dagen als de 31ste Augustus dringt dat vanzelf meer tot allen door. Die liefde doet ons ook thans weder dankbaar zyn, dat het leven onzer Koninginne dit jaar is gespaard gebleven. Maar die liefde ook moet voor ons een dryfveer zyn om er naar te streven, dat ons land groot zy in alles, waarin een klein land groot kan zyn. Door zulk een 6treven toont men der Ko ninginne, dat men haar lief heeft, omdat haar het belang en de bloei van land en volk nauw -«an het harte liggen. En zoo, bezield met goede voornemens, wil de natie het geboortefeest van haar Vorstin gedenken. Oe heer Paal treedt af als wethouder. De heer H. Paul Jr., die kort geleden tot wethouder Hezer gemeente werd benoemd, is voornemens als zoodanig te bedanken, na dat do niet-vrijzinnige leden van den Raad aan do vrijzinnige geschreven hebben, dat zij den liberalen wethouder J. Korovaar P.Az. in do gemeenteraadszitting van mor gen zullen herkiezen onder voorwaarde, dat een ander liberaal wethouder bedankte. Do ovcrwegingon, dio tot dit besluit heb ben geleid, zijn naar men ons mededeelt, deze: Geen der partijen in den Raad zou gaarne den togenwoordigen wethouder van Fabricage, don heer Korevaar, die thans af treedt, zien heengaan. Toch zou het van do anti-vrijzinnige par tijen, die thans gezamenlijk de meerderheid vormen, te veel gevergd zijn, deee concessie te doen, waar zij in heb College van Burg. en Weths. nog in het geheel niet vertegen woordigd zijn. Door deze schikking, waarbij de heer Paul zijn ambt als jongst wethouder opoffert aan den wil zijner medeleden on in het be lang der gemeente, wordt bereikt, dat de heer Korovaar als wethouder blijft behou den, terwijl do meerderheid den man harer keuzo tevens zitting zal doen kunnen neenon nu de heer Paul zijn mandaat ter beschik king stelt. LEIDEN, 31 Augustus. By Konlnkiyk besluit zyn benoemd: Tot ridder ln de orde van den Nederland- schen Leeuw prof. dr. A. C. Vroede. De gouden medaille van de Oranje-Nassau- orde is toegekend aan den heer P. J. Oost veen, pedel aan de Ryks Universiteit; in zilver aan den heer A. Hollebeek, meesterknecht by de firma Zaalberg en Zoon, allen te Lelden. Verder in zilver aan den heer O. A. Meere, meesterknecht by de firma J. M. Van Kempen en Zn., te Voorschoton; aan den adjudant-onderofficier P. Mudde en den sergeant-majoor titulair J. A. Gros, beiden van het 4de reg. infanterie. By de door Burgemeester en Wethou- dërs van Lolden gehouden openbare aanbe steding van het maken van een bestrating over een gedeelte van den Mareeingel, van af de Warmonderbrug tot voor het plein van het Openbaar Slachthuis, waren de volgende inechryvingon Ingekomen: W. van der Hoogt 2525, Johs. Christlaanse 2495, J. van Polanen en N. van Mastrlgt 2420, A. Smittenaar 2277, P. J. Christlaanse (Oegstgeest) f 2250, J. de Cler ƒ2160, B. M. H. Keller ƒ2100, Iz. van der Kamp 2090, P. Zaal Azn. (Bodegraven) ƒ2084 en Dirk Varkovisser (Zoeterwoude, Haagweg) 1963# Do Vereeniging tot bevordering van Beeldende Kunsten, door de Maatschappy „Arti et Amicitiae" in het jaar 1845 opgericht, heeft sedert aan haar roeping beantwoord door, in steeds grooter wordenden kring, de belangstelling voor de beeldende kunsten op te wekken en in haar promiên de aandacht te vestigen op de meesterwerken van vroeger on later tyd. Over 1903 wordt den leden als premie aangeboden oen plaatwerk, bevattende repro duction in photogravure naar kunstwerken, berustende in het konlnkiyk kabinet van schilderyen „Het Mauritshuia te 's-Graven- hage", met tekst, geschreven door dr. A. Bredius, directeur van genoemde inrichting. De reproduction zyn, door haar kapitale afmeting, tevens geschikt om als wasdver- Biering te dienen, waardoor op ruime schaal tegemoet gekomen wordt aan den wensch, door enkele leden te kennen gegeven. Die reproduction zyn van morgen af in onze Vestibule tor bezichtiging gesteld en stellen voor: „Stilleven" naar A. van Beyeren, „Vrouwenportret" naar P. Moroelse, „De reizende vioolspeler" naar A. van Ostade, „Saul en David" naar Rembrandt, „De Herberg" naar Jan Steen en „Gezicht op Delft" naar J. Vermeor. Voor het lidmaatschap kan mon zich te Leiden aanmelden by den heer D. Harte- velt H.Cz., correspondent van genoemde Vereeniging. Naar aanleiding van het bezoek van mevrouw douairière J. K nep polhout-Van Braam aan hot gebouw Pieterskorkgracht, zij nog vermeld, dat na afloop van de> plech tigheid aan de Christelijke school, het be stuur der Handelsbedienden-Vereeniging „Kennis is Macht" de eer te beurt viel haar in de onderwijslokalen fce mogen oomplimen- teeren. Bij monde van den heer P. van der Most van Spijk werd mevrouw eerbiedig dank be- tufgd voor haar blijvende grooto belangstel ling in het streven der Vereeniging. De kos- telooze ingebruikgeving der lokalon on do onlangs gedane restauratie waren daarvïn de sprekende bewijzen. Mevrouw vorzokorde herhaaldelijk, dat hoo- gelijk gewaardeerd werd do harmonie van de, in hot gebouw gehuisveste Verenigin gen, en uitte den wonseh, dat deze en geno instellingen in haar huis mochten blijven groeien en bloeien. Hierna werdon de lokalen van de Vereeni- ÉPng „Nut en Genoegen" in oogenschouw genomen, alwaar de heer J. Goedeljec aan mevrouw zijn opwachting maakte. By de Leidsche Spaarbank is in de maand Aug. ingelegd 67,158.72'/, en terugbetaald 252,909.42, terwyi zyn afgegeven 72 nieuwe en geheel afgelost 159 boekjes. Het gezaraeniyk tegoed der 11,847 inleggers bedroeg einde Aug. ƒ2,100,675.32. By dezelfde Spaarb&uk was in de maand Juli Ingelegd 100,935.43 en terugbetaald 74,128.96, terwyi toen waren afgegevon 87 nieuwe en geheel afgelost 81 boekjes. Het gezaraeniyk tegoed der 11,934 Inleg gers bedroeg einde Juli 2,286,486.01'/,. Lyet van de brieven en briefkaarten, aan het postkantoor alhier en de daaronder bohoo- rende hulpkantoren ter post bezorgd, ln de tweede helft der maand Aug., welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zyn kunnen worden uitgereikt: B r ie ven: Mari v. Loon, D. de Koning, M. Gerressen, B. Jansen, Amsterdam; Wed Hermans, P. W. Stoltz, J. Steen v. Alke- inado, Sophie v. Dalen, 's-Hage; H. v. d Steur, Th. Brcedevold, Haarlem; J. Struy- kenkamp, J. Doove Kriek, D. v. Gelder, Helder; N. Nyveldt, Rotterdam; Bos, niet vermeld; J. Versteeg, (verzonden uit Oegst geest), Hilversum. Briefkaarten: M. Mycra, O. Smit, Go Boriuis, H. Fuhlner, AmsterdamA. Broekman, D. den Haan, O. Tibboel, Jo Bremer, Hekenkom, A. Pleuss, Storm van Schravonsande, 's-Hage; W. O. O. France, Katwijk-aan-Zee; Joh. Kroon, Middelburg; S. Zioro, Rotterdam Wed T. v. Leeuwen, J. Geerlins, Mej. To Wore, niet vermeld; 3 briefkaarten zonder adres. Buitenland. Brioven:B. on A. Her mans, Coin; A. Sturmcr, Diissoldorf; Pier re Corneglia, Marseille. Briefkaarten: Frau O. v. d Mark, Bad Ems; P. Brants, Holzhauscn; Anna Kramer, Kleef; M v. Kellner, Prag; J. BrusseDe Vries, Wornigerode; J. Dobbe- leers, niet vermeld. Uit IndiS terug Brieven: J. Smitte- lijn (2 stuks). Buitenzorg. Als nummer vijf van den zesdon jaar gang van Oallenbaah's (Nijkerk) Christe lijke Bibliotheek is verschenen „Toen do duisternis dreigde", door A van cDr Flior, een historische roman. De schrijfster koos een niet zoo algemeen bckendo periode uit onze Vader]andsolie Geschiedenis on wel liet laatste deel dor tiendo eeuw, toen de Noor mannen hier zoo huishielden. Voor bemin naars onzer historie is dit werk een voor treffelijk boek. Lichte lectuur i6 het echter niet; de stijl is hier en daar zwaar en dan zou mon niet donken, dat de acteur con vrouw is. De karakters van de personen, die in dit boek optreden, zijn goed getee- kond en best uitgewerkt. Het 447 bladzijdon tollende werk, van Aantcekeningen voorzien, is mooi gedrukt en kan menigeen vedl genoegen v or schaffen. De Koningin-Moeder is Zaterdagmid dag te 5.04 aan liet station Apeldoorn aan gekomen en door do Koningin on Prins Hendrik afgehaald. De Vorstelijke familie reed in gala-rijtuig k la daumont bespannen naar het Paleis Hot Loo. Zaterdagavond is te Sonsbeek bij Arn hem na plotselinge ongesteldheid ovorleden mevr. M. 's JaoobTempelman van der Hoeven, eohtgenooto van den burgemeester van Rotterdam. De overledene was 54 jaar oud en presidente dor afcL Rotterdam van het Roodo Kruis on ijverig bestuursid van talrijke liefdadigheidsinstellingen. De jaariyksche arrondisssments-vergado- ring (arrt. Haarlemmormeer) zal op Dinsdag 8 Sept. a. s. gehouden worden te Amsterdam. Dr. J. H. Gunning, schoolopziener ln het district Amsterdam, zal een rede houden over hot onderwerp: „Oorspronkelykhold en navol ging". Do heer W. Luynenburg, hoofd dor open- baro echool te Slotordyk, zal inleiden„Grepen uit de methodiek van het aardrykskundlg onderwys." Dr. M. F. van Lennep hooft plan eer lang zyn ambt als predikant by de Ned.- Herv. Gemeente to Haarlem wegens lichame lijke zwakte neder te leggen. Katwijk* Do Raad dezer gemeente is tegen Dinsdag 1 Sept. 1903 voorin, halfelf ter openbare vergadering opgeroepen: Punten van behandeling zijn: lo. Becediging herkozen Raadsleden. 2o. Mededeel ing ingekomen stukken. 3o. Voorstellen in zake gaslcvorantio. 4o. Voorstellen betrekkelijk den bouw ecnor be waarschool te Katwijk-aan-Zce. 5o. Be grooting gezondheidscommissie, dienst 1904. 6o. Rekening d.d. Schuterij 1902. 7o. Begrooting idem 1904. 8o. Vaststelling rekening gasfabriek, dienst 1902. 9o. Voorloopige vaststellii.g gemeente-rekening dienst 1902. lOo. Aanbieding gemeento- bcgrooting, dienst 1904. Leidordorp. In de op DInsdng a. sdes avonds te halfacht, te houden openbare ver gadering van don geinoentornad zullen de navolgende onderworpon worden behandeld: lo. Beöediging vau de lieeron J. J. Koning, J. Moraal on T. Rynsburgor. 2o. Benoeming van twee wethouders. 3o. Benoeming van een ambtenaar van den burgeriykon stand. 4o. Wyziglng begrooting dienst 1903. Waddingsvoon. Ecu geweldige brand brak hier Zondagmiddag te twee uren uit in het gebouw, door den kruidenier W. Tol bewoond, aan het Dorp. H<1 geheele gebouw is in de asch gelegd. Allee was verzok 1. Vermoedelijke oorzaak is het spelen met vuur door cenigo kindéren in de nabijheid van don hooiberg. Valkenburg. Onder veel belangstelling van familieleden, vrienden on dorpsgonoo- ben had Zaterdagnamiddag to ruim half twee do begrafenis plaats van het stoffelijk ovor- schot van wijion den heer W. H. van Oordt, burgemeester van Valkenburg. In deu lijk stoet werden opgemerkt alle loden van den gemeenteraad, ambtenaren, alsook do bur gemeesters van Gorkum, Noordwijkorhoufc on de oud-burgemeester van Noordwijk jhr. Quarles van Ufford. De lijkkist was als 't waro bedolven onder een groot aantal kransen,waaronder zeer fraaie, nedergolegd namens Gemeentebe stuur on ingczöfcenon, in naam dor school jeugd en van liet Harmonickorps alhier. Toen deze in den grafkelder was ge plaatst, trad ds. J. Kook \«x>r, om, daar toe uitgenoodigd door don gemeenteraad den overlcdeno te danken voor do trouwo bohartiging van de belangen dezer pln.ata on voor wat er onder zijn bestuur was tot stand gekomen. Verdi r sprak ZEw. schoono woorden van troost cu bemoediging voor do nagelaten betrekkingen, terwijl bet hoofd der gemeenteschool don overledene huldigde waar deze voor het onderwijs dor jeugd wns geweest, wat hij kon zijn, om dan nog don dank dor kinderen van Valkenburg te ver tolken voor do liefde, do goedheid, wolko hij hun steeds had betoond. Nadat do heer H. I. M. O. van Oordt, tlians do een ige zoon van den betreurden doodo, de erkentelijkheid van do familie had ovorgebnocht voor do vele bewijzen van deel neming, verliet men den Godsakker, over tuigd, dat onze gemeente een hoofd heeft verloren, dat niet gemakkelijk zal (e vervan gen zijn. Tor benoeming van een onderwijzer o-an de openbare lagere school alhier, is een drio- bal opgemaakt, dat bestaat uit de heeremP. Linthorst te Rijnzatorwoude, J. W. H. Schaffer te 's-Gravenhago, en M. O. Emeiü to Am morstol. Zogwaard-Zoetermoor. Do registers perso neels belasting No. 8 van 1903 zyn ter Invor dering aan den Ryks Ontvanger toegezonden, bodragendo voor Zegwaard 54.65® en voor Zoetermeer 17.49®. Een openbare Raadsvergadering is uit geschreven tegen Dinsdag 1 Sept. a. s. en wol: te Zoetermeer dos morgens te 10 uren on te Zogwaard des namiddags te halfzes. A. b. winter, te beginnen mot Ootobor en eindigende 81 Maart, zal alhier golegenbeid worden gegevon tot het genieten van her- balingsonderwys voor hen, die bot gowone lager onderwys hebben genoten, hetz.y aan eon openbare, hetzy aan een byzondere school. Hot zal worden gegeven eiken Dinsdag en Donderdag, voor de meisjes van 8l/4 tot G*/% De "Wondersteen. 48) „Je bent uitstokend opgevoed," zei oom Marmaduke, „dat kan ik zoo wel zien. Dus je bent hier maar naar toe gekomen, omdat de kinderen je vervelen en je eens kalm wilt praten over het leven in het algemeen. Ga zitten en neem een sigaar. Ik zelf zou je er geen aanbevelen voor het souper, maar jo bent natuuriyk een man van de wereld en weet wat goed voor je is. Kom hier en geniet er van, totdat je ja vreemd voelt worden, en gooit hem dan weg." De hoer Bultitude had den man altyd ver foeid, er was een zekere onopgevoede drukte- makery on familiariteit in zyn manier van optreden, die hem onbeechryfiyk afstoótend maakte, doch Paul slaagde er door een buiten gewone krachtsinspanning in, z\jn kalmte te bewaren. In dat hackeiyk moment kon hy zich geen vyanden maken, en hoezeer hy den man ook verachtte, zyn brutaliteit maakte hom tot een bondgenoot van belang. Hy besloot daarom zonder aan het gevaar te denken van zulk een vertrouweling te maken, hem alles te ver tellen en zyn raad en hulp te vragen. „Ken je me niet, Paradlne?" „Ik geloof niet, dat ik dat genoegen heb Ik veronderstel, dat je een van juffrouw Bar bara's taltyke vriendjes bent. En toch, nu ik je aankyk, je ziet er niet bepaald uit voor een kinderparty, on er is iets in je stem, dat ik ken." „Dat zou me aiet verwonderen," zei Paul en slikte van zenuwachtigheid. „Myn naam is Paul Bultitude." „Natuuriyk, nou zie ik het all" riep Mar maduke uit. „Jy bent myn lang verloren neef. En ik ben je lang verloren oom, jongen. Je hoeft niet in myn armen te komen, want ran omhelzingen heb ik nooit gehouden. Maar, wat ik zeggen wil, deugniet, jy bent niet by deze feesteiykhedon gevraagd. Jy behoorde myien ver weg te zyn en In slaap op school. "Wat doe je hier?" „Ikik heb de school verlaten," zei Paul. „Dat merk Ik, boos omdat ze je buiten alles gehouden hebben, nietwaar? Nou, ik bewonder je moed, maar Ik vrees, dat zo jo nogal hardhandig zullen behandelen." „Dat doet er niet toe," zei Paul gejaagd. „Er is iets, dat ik jo moet vertellen. Ik ben een desperaat man." „Ha, ha," lachte Paradlne, „ben je dat? Een desperaat man, die is goed. De schoolmeester op je hielen met den stok. Het is bepaald Interessant; maar heusch, ik vrees, dat je er van langs krygt." „Als," begon de heer. Bultitude in groote verlegenheid, „als ik jo nu eens zei, dat ik me zelf niet ben, maar iemand anders, geheel Iemand anders dan ik schyn te wezen, dan zou je me zeker uitlachen?" „Pardon," zei zyn zwager beleefd. „Ik ge loof niet, dat ik je bedoelingen vat" „Als ik je nu plechtig zweer, dat ik niet de ongelukkige jongen ben, wiens lichaam je voor je ziet, zou jo dat ongelooflyk vinden?" „Heelemaal niet, geenszins. Ik geloof je graag. Maar alleen (het ia maar een onbelang- ryke zaak, natuuriyk) zou ik toch wel willen weten, als je die jongen niet bent, welke andere jongen je dan wel bent Je zult me myn nieuwsgierigheid ten goode houden". „Ik ben heelemaal geen jongen. Ik ben je eigen ongelukkige zwager Paul. O, je gelooft me niet; dat zie ik wel". „O, excuseer, het is heel duideiyk, je bent niet je eigen zoon, maar je eigen vader; een mensch komt er eerst een beetje door in do war, maar dat went wel. Toch ben ik biy, dat je hot me gezegd bobt". „Ga je gang maar", zei Paul bitter, „maak jy er maar een grapje van. Je zult eens mer ken, dat ik de waarheid spreek". „Niet zonder hulp van buiten, vrees ik", zei Paradine bedaard. „Ik heb nooit zoo'n leugenaar gezien voor iemand van jouw leef- tyd; vindt je zelf niet, dat je leuk liegen kan I" „Schei uit", zei Paul. „Luister alleen maar naar rede en gezond veratand". „Hoe kan ik dit in dit geval"? „Ik zeg je nog eens", zei Paul ernstig, „het is de pyniyke waarheid: ik ben geen jongen, het is jaren geleden sedert ik een jongen was. Ik ben iemand van middelbaren leeftyd, die in dit lichaam is geworpon". „Zeg dat niet", antwoordde de ander, „hot past precies, dat verzeker ik je". „Wil je me krankzinnig maken met je flauwe aardigheden? Kyk naar my. Spreek ik dan, gedraag ik me dan als iedere andere schooljongen „Dat hoop ik niet, met het oog op het aan komend geslacht", zei oom Marmaduke, die zelf moest lachen om zyn grappige antwoorden. „Je bent in goeden doen, je ziet er uit als of de zaken voorspoedig gaan", zei Paul lang zaam. „Ik herinner my den tyd, toen my een zekere wissel werd gepresenteerd, door jou getrokken en die door my geaccepteerd scheen (lang voordat ik hem gezien had). Ik stemde toe te betalen, ter wille van myn arme Harie en omdat, als ik myn handteekeuing voor valsch had verklaard, ik Je voor je leven had geruïneerd. Herinner jy je nog, hoe jo in myn kamer op je knieön viol on zwoer, dat je je leven zou beteren en je familie tot eer strekkon Toon hadt je niet zoo'n drukte of ik moet me ernstig vergissen." Deze woorden hadden een eigenaardige uit werking op oom Marmaduke. Hy word asch- kleurig en zyn oogon zochten rusteloos rond, terwyi hy half uit zyn stoel opstond en zyn sigaar in het vuur wierp. „Ploert," zei hy hygend. „Hoe kom je aan dat leugenachtig verhaal? Dat moet je vador verteld hebben. Waarom rakel je die oudo ge schiedenis weer op Wie heeft je gezegd, dat je dit je oom moest aandoen, dio misschien in zyn jeugd wat wild geleefd heeft, doch nooit zoo iets heeft gedaan?" „Hoe ik aan dat verhaal kom?" zei Paul, die wel zag welken indruk hy gemaakt had. „Geloof Je heusch, dat, als ik workeiyk een jongen van dertien jaar was, ik dat alles van je zou weten? Wil je nog meer weten? Durf er eens om vragen l Zal ik je vertellen, waarom je van kostschool bent weggenomon? Wil je het verhaal hebben van je gedrag op het kantoor van myn ouden vriend Parkinson, of do werkelijke reden van je tocht naar New-York; of waarom je vador je geen cent nagelaten heeft by speciale testamentaire be schikking; ik kan je er alles van vertellen, als je hooren wilt." „Nee," schreeuwde Paradine, „Ik wil niets hooren. Als je ouder wordt, moot je aan je vader vragen om je in een courant te koopen voor do upper ten. Je bent geknipt voor redacteur van zoo'n blad. Het ls mU niet belangryk genoeg om te luisteren." „Geloof je myn verhaal of niet?" vroeg Paul. „Ik woot hot niet; hoe kan ik hot geloo- von? Hoe verklaar je alles?" „Herinner jo je nog, dat jo eens Maria een sandelhouten doosje hebt gegovon mot oon steen er in?" vroeg Paul, „Ik heb een flauwe herinnering van lots van dien aard. Een soort van curiositeitwas het dat niet?" „Ik wou, dat ik het ding nooit gezien had. Dio vervloekte steen, Paradlne, hoeft me dat alles gedaan. Heeft iomand jo gezegd, dat or een magische kracht in schuilde?" „Nou lk er ovor denk, heeft Blndabun Does mö wel zoo Iets trachten wys te inakon. Ik goloof, dat hy zei, dat het oen talisman was. Ik dacht, dat het maar eon praatje was, om me gold af te zetten". „Je hebt Maria verteld, dat het oon talisman was. Bindabun, hoe heet ie ook weor, had gelyk. Het is oen talisman van de doode- lykste soort. Ik zal je spoedig overtuigen, als jo mo aan wilt hooren". En daarop begon by met woode en veront waardiging het verhaal te schetsen, dat wy hier hebben verteld. Hy logde voornameiyk nadruk op Dick's wreedheid on zelfzucht en oom Marmaduke, die nog een oogenbük had getracht een sceptlschen glimlach op zyn go- laat te toonen, luisterde tot het elndo met grooten ernst. Paul's optreden liet hem geen ruimte voor twyfel. Z(Jn verhaal, hoo buitensporig en onwaarschyniyk ook, was te ryk aan détails en hing goed samen om hot voor brutale be- drlegery te vorsiyton. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1