Hr 13347 Vrijdag S5® Augustus. (Qeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Vtrgadirlng van dan Sameanteraad van Leldtn, Uit de „Staatscourant." LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT! Tooi Leiden per week 0 Gents; per 3 maanden I 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper od waai agenten gevestigd rijn ,1.30. Jr&nco per post1<65. PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17£. Qrootero letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents oontant i elk tiental woorden moer 10 Gents.-Voor ket inoasseeren wordt A 0.05 berekend. JACHT. De Commissaris der Koningin In de Provin cie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten dier Provincie van den 3den Augustus 1903, No. 64; Gelet op ait. 11 der wet van den lSden Juni 1857 (Staatsblad No. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, Ingevolge bovengenoemd besluit: lo. de opening der jacht op klein wild, vermeld in de 2de zinsnede van art. 17 der wet van den 13den Juni 1857 (Staatsblad ,No. 87), voor dit jaar In de provincie Zuid- Holland ls vastgesteld op Zaterdag den 29sten Augustus aanstaande vut zonsopgangmet uitzondering van de jacht op fazanten on hazen, waarvan do opening is vastgesteld op Zaterdag den 26slen September aanstaande, mede met zonsopgang 2o. van die opening voorts is uitgezonderd do uitoefening van het jachtbedrijf, vermeld In art. 15, lett. e, dor aangehaalde wet; 8o. de korte jacht dagelijks en de lango jacht slechts driemalen per weeken wol des Woensdags, Vrijdags en Zaterdags, mag wor den uitgeoefend. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebrulkeiyk Is, alsmede in hot Provinciaal Blad en ln de Noderlandsche Staats courant worden geplaatst. De Commissaris der Koningin voornoemd, PATIJN. 'e-Gravonhago, 12 Augustus 1903. ïnkoinsfciibelastiug. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ln herinnering, dat met 81 Aug. e. k. de tweede termen vervalt van de Inkom stenbelasting, dienst 1903, en dat alzoo op deh lsten September a. s. minstens twee zesde gedeelten van den aanslag moeten z(Jn voldaan. Zy noodlgen mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervolgingskosten, tot de betalmg van het verschuldigde ten kantore van den Gemeente Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voorn., DE RIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELISSEN, looo Secretaris. Leiden, 27 Augustus 1903. eo Dinsdag 1 Sept. 1003, dee namiddags te twee uren. Tc behandelen onderwerpen lo. Beëediging ou installatie van de nieuw benoemde leden van den Gemeente raad. 2o. Benoeming van een Wethouder (aftre dend de heer J. Korovaar P. Az.). 3o. Bonciming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand (aftredend de heer J. Korevaar P. Az.). 4o. Benoeming van leden in do vaste Com- toissiën, als: adrie leden van de Commissie van Fi- nancien en uit dozen van den voorzitter (aftredend lid de heer dr. Th. W. van Lidtli de Jeudo, 2 vacatures); h. twee leden van de Commissio voor do Strafverordeningen (aftredende leden de h.h. mr. S. J. Fookema Andrea© en rar. E. do Vries) c. drie leden van t j Commissie voor do Huishoudelijke Verordeningen en uit dezen van den voorzitten* (aftredende leden de b.li. mr. S. J. Fookema Andneae, voorzitter, on dr. Tli. W. van Lidth de Jeude on mr. 'J. C. van der Lip, leden) d. twee leden van do Commissie van Fa bricage (aftredende leden do h.h. J. J. Has- 1 selbacli en A. J. van Hoeken J. Jz.); c. twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief (aftredende leden do h.h. mr. S. J. Fookema Androae on dr. E. F. va<n Dissel) twee leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis (aftredend lid de heer dr. Th W. van Lidth de Jeude, 1 vacature,'. 5o. Benoeming van twee Commissarissen der Stedelijke Gasfabriek (aftredend lid de heer dr. P. J. Kaiser, 1 vioature). (253) Co Benoeming van een lid der Commissio van Beheer van het Krankzinnigengesticht „Endogeest" en hot Sanatorium voor ze nuwlijders „Rhyngeest" (vacature). (254) 7o. Benoeming van een Commissaris der Stads-Bank van leening (aftredend lid de heer mr. H. L. Dnicker). (255) 8o. Verzoek van N. dc Voogd om vrijstel ling van de betaling van schoolgeld, Middel baar Onderwijs. (251) 9o. Verzoek van Gebrs, Boot om vergun ning tot het dempen van een sloot langs den Dagen Rijndijk vóór het perceel kadastraal bekend onder Sectie A No. 3286, gemeente Leiderdorp. (256) 10. Voorstel tot hot in-gebruik-goven aan het bestuur der 3-October-Vereeniging van een strook grond, gelegen achter do Leid- sclio Broodfabriek en den tuin van dc Bui ten-Sociëteit ,,Amicitia" voor een te houden tentoonstelling van vee en landbouwproduc ten bij gelegenheid van de feestviering op 3 October a. s. (252) 11 o. Voorstel inzake don wederopbouw van het door brand vernielde on door do gemeente aangekochte perceel aan de Bree straat No. 94 en tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. (249) 12o. Voorstel tot verhooging van het op do gemeentebegrooting voor 1903 uitgetrok ken bedrag ter voorziening in de tijdelijke behoefte aan kasgeld. (257) 13o. Vaststelling der verordening tot wij ziging van de verordening van 27 Juli 1899, regelend:- de heffing van leges en expedi tie-gelden tor Secretarie bij het Oud-Ar chief en aan het Bureau van den Burgerlij ken Stand te Leiden. (Gemeenteblad No. 16) (250) 14o. Vaststelling der verordening tot wij ziging van de verordening van 27 Juli 1899, regclendo de invordering van leges en expe- ditiegelden ter Secretarie, bij het Oud-Ar chief en aan het Bureau van den Burgerlij ken Stand van Leiden. (Gemeenteblad No. 16) (250) Ï5o. Verdeeling van don Raad in Secties. Leiden, 28 Augustus. By gemeenteraadsbesluit van 18 Juni j.l. werd, Ingevolge de desbetreffende voor dracht van B. en Weths. de begrootiDgspost ad f 200,000 wegens op te nemen kasgeld verhoogd met ƒ70,000. Meenden B. en Weths. toen te kunnen ver- wachteo, dat met die verhooging gedurende het loopende dienstjaar volledig in de be hoefte aan kasgeld zou kunnen worden voor zien, die verwachting is niet verwezen- ïykt, daar het toegestane bedrag alreeds ten volle is moeten worden opgenomen. B. en Weths. zien zich daarom genoodzaakt, den Raad voor te stellen hen te machtigen om, ter voorziening ln de behoefte aan kas geld voor den loopenden dienst, alsnog f 55,000 op to nemen. B. en Ws. leggen aan don Gemeente raad over do voordracht van Comm'ssaris- sen der Stedelijke Gasfabriek ter vervulling van do vacatures, welke zullen ontsta-an door bot aftreden van dr. P. J. Kaieer als com missaris on door hot door dr. A. W. Kroon genomen ontslag als lid van den Gemeente raad: voor de benoeming in plaats van dr. P. J Kaiser, die periodiek af zal treden, het dubbeltal: dr. P. J. Kaiser en dr. Th. W. van Lidth de Jeude; en voor do benoeming in plaats van dr. A. W. Kroon Jr., die uit den Raad is getreden, het dubbeltal: mr. P. J. M. Aalberee en de heer S. J. Lo Poolc. Tor voldoening aan artikel 3 van het Re glement op hot beheer en bestuur der Ste delijke Gasfabriek worden door B. on Ws. toegevoegd aan het dubbeltal voor do benoe ming van een commissaris in plaats van dr. P. J. Kaiser: de heoren W. F. Verhey van Wijk en W. Pera, en aan het dubbeltal voor de benoeming van een commissaris in plaats van dr. A. W. Kroon: do heeren J. P. J. Driessen en mr. J. C. van der Lip. Naar aanleiding van het bepaalde in het Rogloment op bet beheer en bestuur van het krankzinnigengesticht „Endegeest" en het sanatorium voor zenuwlijders „Rhyn- gecst", bevelen B. en Ws., na raadpleging van de Commissie van Beheer voor de be noeming van een lid dier Commisise, ter vervanging van mr. H. L. Drucker, aan: lo, den heer C. F. Th. J. Meuleman, 2o. mr. P. J. M. Aalberse. In het College van Commissarissen der Stads Bank-van-Leoning, die ingevolge art. 1 van het reglement voor deze instel ling door den gemeenteraad uit of buiten zijn midden benoemd worden, is een vaca ture ontstaan ten gevolge van de periodie ke aftreding van mr. H. L. Drucker. Ter vervulling van deze vacature is de volgende alphabetische voordracht aangeboden: lo. mr. H. L. Drucker, 2o. mr. L. M. J. H. Kerstene en 3o. mr. J. C. van eter Lip. Op het verzoek van den heer N. de Voogd, te Utrecht, vroeger wonende aan den Witteen Singel te Leiden, om vrijstelling van de betaling van schoolgeld, Middelbaar Onderwijs, over hot 4de kwartaal van den curaus 1902/1903, geven B. en Ws. in over weging afwijzend te beschikken, aangezien hun bij onderzoek gebleken is, dat de doch ter van adressant den 6den Juni 1.1., dus eerst nadat het 4de kwartaal reeds was in getreden, do Hoogere Burgerschool voor Meisjes heeft verlaten. De ritmeester A. B. van Tienhoven, van het 1ste reg. huzaren te Deventer, ie overgeplaatst bij het 3de reg. huzaren en wordt belast met hot commando over het depot-eskadron te Leiden. Voor het examen hoofdakte zijn te Haarlem geslaagd do heeren J. H. Otto, van Leidenen P. Commandeur, van Noordwijk. De voorzitter van do Algemeen© Reken kamer, de heer Van Vliet, is van verlof te 's-Gravenhage teruggekeerd en zal in het begin der volgende week zijn function her vatten. De ter aarde-bestelling van het stoffoiyk overschot van wyien den heer W. H. van Oordt, burgemeester van Valkenburg, zal plaats hebben op Zaterdag, 29 dezer, des namiddags te één uur. Men meldt aan „De Ned." uit Alfen aan den Ryn: De begrooting voor 1904 geeft alle reden tot gerustetelling aan belastingschuldigen. Werd voor het loopende dienstjaar het per centage van den hoofdeiyken omslag verhoogd, voor het volgende jaar (het eerste volle jaar van de exploitatie der gemeenteiyke water leiding) kan reeds volstaan worden met de hefÜDg van één procent minder, n 1. 13/4 pCt. Opcenten personeel worden hier niet geheven. De parade op Maandag a. s. te 's-Gra- venhage ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin zal gehouden worden op het Alexanderveld of de Stadhoudorslaan, daar op do Maliebaan de paardentontoonstelling wordt voorbereid. Kolonel Van Hoogenhuyzen, commandant van het 2de reg. veldartillerie, zal do troepen commaodeeren, de gouverneur der Residentie, luitenant-generaal Van Ermel Scherer, zal ze inspecteeren. Het Rapport van do commissio van onderzoek, betreffern'het verweer tegen de stakingBwetsontwerpon in MaartApril 1903" is verschenen. Do commissie komt daarin tot de slotsom, dat er geen enkel lid Van het comité van verweer" van verraad beschuldigd kan worden. Verder acht do oommissie het bewezen, dat zoowel door so ciaal-democraten als door vrije socialisten do staking word tegengewerkt, doch even eens, dat d© tegenwerking van neutrale en christelijke arbeiders, de laateten hoofdzake lijk georganiseerd in de zg. orde-bonden, van grootem invloed op bet niet slagen ge weest is. Van verraad van do zijde der „8.-D. A- P." is a.iri de commissie geen enkel opricht gebleken. Tactische fouten van groote betcekenis, doch die evenmin als daden van vcrraad aangeduid mogen worden, zijn or zegt het rapport vele begaan. Als zoodanig worden genoemd: Het in do vergadering van 2 April verzwijgen der ge gevens, omtrent de mogelijk te ontwik kelen kracht der aangesloten organisaties bij een eventueel© staking; het te laat ver zenden der oonvooatics voor do vergadering van vertrouwensmannen-leiders op 4 April, in het gebouw van den A. N. D.-B.het vervroegen van het vergaderuur van 8 tot 5 uren voor deze bijeenkomst; het niet-ver zenden van telegrammen of andere berich ten naar de vertrouwensmannen, die niet aanwezig konden zijnhet afvaardigen der vertrouwensmannen-leiders (zonder behoor lijke inlichtingen omtrent wachtwoorden, inlichtingsdienst, enz.) mot ongeldige of ge heel zonder legitimatiebewijzen en met aan wijzing van onjuist© adreseendo z. g, soli- dariteits-stakingen, welke geschiedden zon der don oproep, in de stakïngsmotio neerge legd, af to wachten; het niet direct kennis geven aan do spoorweg-directies van de aanleiding tot do staking on de looneisehen, welke gesteld werden; het verzenden der de pêches aan do spoorweg-directies door het bestuur dor Vcreoniging van Spoor- en Tram weg-personeel zonder overleg te plegen met het L. G. v. V.het besluit dor verga dering van het N. A. S. mot de vrije socia listen, op 10 April in 't lokaal ,,d' Geel- vinck", na de officieel© opheffing, om de zaak slepende te houden. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben uitspraak gedaan ten opzichte van do be zwaren tegen de niet-toelating van don heer J. Nugteren als lid van den Raad der gemeente Hendrik-Ida-Ambaoht, op grond, dat hij gekozen werd bij horstemming op 16 JuK 1.1., nadat bij stemming op 8 Juli te voren reeds zijn zwager P. Plaisier Wzu. was gekozen, die wel werd toegelaten. Ged. Staten besloten te verklaren, dat de heer J. Nugteren alsnog als lid van den Raad behoort te worden toegelaten, en zulks op grond, dat hun college van oor deel is, dat voor de beslissing op deze be zwaren niet moet worden gevraagd naar het tijdstip, waarop dc heeren Plaisier en Nugteren tot leden van den Raad zijn ge kozen, maar dient te worden gelet op het tijdstip, waarop ieder der genoemde hee ren als lid aan de werkzaamheden van den Raad zou kunnen deelnemen; dat, waar de heer J. Nugteren gekozen ter voorzie ning in een reeds nu bestaande vacature, derhalve vóór den eersten Dinsdag van Sep tember en dus vóór het tijdstip, waarop de vacature ontstaat, waarin voorzien werd door de verkiezing van den heer Plaisier zitting kon nemen, dc Raad hem had behoo- ren toe te laten. De Raad van Hendrik-Ido-Ambacht be sloot in zijn gisteravond gehouden vergade ring aan H. M. de Koningin vernietiging to verzoeken van dit besluit van Gedepu teerde Staten, daar do Raad verneemt, dat ambtshalve tusschenkomst van genoemd col lege in dezen niet is gewettigd, aangezien Gedeputeerde Staten den tijd, bodoeld bij art. 35 der Gemeentewet (8 dagen) hebben laten verloopon. Het is hier te lande nog niet bekend, of de Tsaar andore scheidsrechters heeft, benoemd in de plaats van de heenen prof. Mabzen en Lardy, die hun benoeming tot scheidsrechter in het Hof van Arbitrage ter berechting van het Venezuelaansch ge schil niet konden aanvaarden. Men ver wacht, dat voor het geval, dat het scheids gerecht niet mocht kunnen zijn geconsti tueerd vóór den eersten September, hiervan bericht zal worden gezonden door den Rus- sischen minister van buitcnlandsche zaken aan den eeorotaris-generaal van het Hof van Arbitrage, met kennisgeving, dat de aanvang der zaak voor korten tijd zal wor den verdaagd. Tot heden ie och1 r zoodanig bericht niet ontvangen. Senator Picrantoni zal Italië vertegen woordigen bij de scheidsrechterlijke behan deling dor Yonezuolaansohc quaestio. Behalve den heer Herbert W. Bowon, rechtsgeleerd raadsman voor Venezuela in het gesahil tusschon die Republiek on de mogendheden voor het Arbitragehof, is ook te 's-Gravenhage in ,,H6tel Bellovue" aan gekomen mr. Vcigh, oud-procureur-gonc- raal van de Vereonigde Staten van Noord - Amerika, oud-gezant dier Staten te Kon- stantinopel en te Rome, die als regcerings- agent zal optreden voor Venezuela. Do tweede rechtsgeleerde raadsman voor Venezuela, rechter Pcnficld, procureur bij het Staatsdepartcmont van do Voreenigde Staten van Noord-Amerika, wordt heden in do Residentie verwacht. De heeron mr. Mac Veigh en mr. Bowon, vergezeld door den gezant der Voreenigde Staten van Noord-Amerika bij ons Hof, don heer Stanford Newel, legden gister ochtend offieieele bezoeken af bij onzen Mi nister van Buitcnlandsche Zaken en bij den secretaris-generaal van het Hof van Arbitrage, den heer mr. Ruyssenaors. In „Hótol Central" to 's Gravenhage ls aangekomen Said Abdullah, luitenant der Ara bieren op Banda, dlo hier te lande een oog operatie heeft ondergaan. De gisteravond in het Zuld-Hollandsch Koffiehuis te 's-Gravenhage gehouden ver gadering van de 's-Gravenhaagsche Tuinbouw- vereeniging, afdeoling der Ned. Ma&lschappy voor Tuinbouw en Plantkundo, werd door den voorzitter, den heer von Franck, geopend met een woord van hulde aan do nagedachtenis van den oud-voorzitter, den heer Couturier, wiens naam, zooals spr. meende, nog lang in de vereeniging met eere zal worden herdacht. De vergadering stelde tot candidaten voor het lidmaatschap van het hoofdboatuur de heoren Ballego, te Leiden, als vakman, en Koster, in Den Haag, als liefhebber. Vervolgens weid behandeld de baechryvlngs- brlef voor de algemeens vergadering der Maat- schappy op 17 September a, s. te Lochom. Het stoomschip ,,Kanzlor" (thuisreis) arriveerde 27 Aug. to Suez; d© „Nerous" vertrok 26 Aug. van Stettin naar Amster dam; do „Solo", van Java naar Rotterdam, vertrok 26 Aug. van Marseille; do ,,Bali", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 27 Aug. van Marseille; do „Bundecrath" (thuisreis) vertrok 24 Aug. van Dar os Sa laam; do ,,Koningin-l.egonfces", van Am sterdam naar Batavia, vertrok 27 Aug. van Genua. Haarlemmermeer. Uitslag der door het Gemeentebestuur van Haarlemmermeer gehou den aanbesteding van de levering van grind voor de dorpswegen <e Hoofddorp en te Nieuw-Vennep on by de scholen, ln 2 porceelen. lste perceel (wegen)S. Prins Dz. to Zaan- dyk ƒ330, J. van den Heuvel te Haarlem mermeer ƒ410, A. don Breejen te idem/" 410. 2de perceel (scholen)J. van don Heuvel te Haarlemmermeer f 225, A. den Breejen te idem f 228. Gegund aan de laagste inschrijvers. Omtrent de verwachtingen van den nog te velde staanden oogst kunnen wy mede- deelen, dat van haver, erwten en boonen een zeer geringe opbrengst verwacht wordt. De tarwe, rogge, bleten en nog andere go- wasaon, hoewel ook door het ongestadige weder veel geleden, beloven een tameiyk goede opbrengst. Vooral by droog weder verwacht men, dat de granen, wanneer deze op schooven staan, nog wel goed zullen doorgroeien. Aan- vankeiyk had men niet anders verwacht dan een geheel mislukten oogst. Vooral te Hoofddorp heeft men reeds lang uitgezien naar een betere verlichting van het dorp, waarvan de noodzakeiykheid zich In hoofdzaak bepaalt tot het doen plaatsen van lantaarns op alle hoeken der binnenwegen. Zooals ons werd medegedeeld, bestaat by het Gemeentebestuur wel het voornemen om aan den Raad hieromtrent eerlang een. voorstel te doen en den wensch wordt geuit, dat dit spoedig door uitvoering moge worder* gevolgd Aan M. Sandifort alhier ia vergunning verleend tot oprichting van een rund- en varkensslachtery aan den Aalsmeorderweg binnen deze gemeente. Leiderdorp. Tot ons groot gonoegon kan worden medegedeeld, dat ook de kinderen der byzondere schooL Maandag a. e., ter gelegen heid van den jaardag van H. M. de Koningin, feesteiyk zullen doorbrengen, daartoe door vrywlllige bydiageu in staat gesteld. Burg. en Wethouders maken bekend, dat ouders en voogden van kinderen, die hot gewoon lager onderwys genoten hebbon en die zy herhalingsonderwys willen doen genieten, zich daartoe vóór 15 September a. s. ter gemeente- secretarlo moeten aanmelden. Lisse. Alhier is opgericht oen atdeeling van do Zuid-Hollandscho Vereeniging „Het Groene Kruis". Hot bestuur bestaat uit de heeren D. Blok, voorzitter; M. de Graaf, 2den voor zitter; A. van der Moy, secretaris0. Brands, penningmeester, en verder de heeren F. G. M. Haaso, M. van der Veld en J. 0. ZanevelcU Valkenburg. Vandaag verjaart de heer J. A. Koppers. Hy is nu 81 jaar. „Niet zoo byzonder", donkt men misschien. Ja, en toch, 't is wel byzonder, vooral wanneer men weet, dat K. onze dorpssmid is en, trots zyn leeftyd, nog van den vroogon morgen tot don avond den zwaren hamer hanteert, den blaasbalg doet puffen, het yzer verwerkt tot veel en velerlei, bovenal tot zulk deugdoiyk landbouw gereedschap, dat hy daarvoor ln don omtrek een zekere beroemdheid geniet. En dan 'a avonds, wanneer K. mot zyn knocht heeft gewedyvord, wie op het aanbeeld wel de zwaarste slagen zal doon vallen, dan is de t(jd gekomen voor de avondwandeling. Met sigaar of pyp gewapend doorkruist hy do plaats zUner geboorte, totdat, by goed weer, do bank voor zyn huia hem nog een uurtje, al koutende, tot rustplaats strekt. Toen Vondel In de Amsterdamscho burge meesterskamer etond on hem zyn leeftyd word afgevraagd, trilde het van zyn lippen: „VaBt een en tachtig, Heeren 1" Nu, wanneer K. spreekt, trilt zyn stem volstrekt niet, maar klinkt als een klok. Kortom, onze smid van 81 ziet er nog uit als een zoBtiger, werkt als een dertiger en doet, alsof by nog was in de kracht van zyn leven. 't Spreokt vanzelf, dat wy onzen jubilaris nog menig gelukkig levensjaar toewenschen; dat gezondheid en opgewektheid zyn deel moge zyn, zoodat we hem Dog lang door onzo straten zien gaan, al zou het dan ten langen leste zyn, dat hy was „smid in r-ustef' Wassenaar. Gisteravond vorgaderdon do loden van „Excelsior" ln het café Mours. De waarnemende voorz. mr. H. Visser deelde mede, dat do voorz. dr. F. van Praag bedankt had wogens drukke bezlghedon. Tot voorz. werd gekozen mr. H, Visser, dio verklaarde de benoeming te willen aan nemen. Tot lid van het bestuur word gekozen de heer A. Verbrug, Of het muziekkorps by het a. s. Oranjefeost voor do muzlok kan zorgen word wel besproken, doch een bepaald boBluIt werd niet genomen. Men meende eerst nader het gevoelen van den directeur te moeten Inwinnen. Zwammerdam. Tot briovongaarster aan het huipposikaiitoor alhier is bonoomd moj. de wed. J. van der Wal en tot socretarls der Commissie tot wering van Schoolverzuim de heer J. de Voogd, hoofd der school alhier. Do verkiezing van een nieuw lid voor den Gemeenteraad in de plaats van den hoer C. D. Hoogendyk zal plaats hebben op 10 September a. s., do stemming zoo noodlg op 22 September en de herstemming desgeöischt op 1 October a. 8. Bij Koninklijk besluit is: lo. aan den, met ingang van 20 deeer, tot kolonel, commandant van liet 9de regi ment infanterie bevorderden luitenant-kolo nel van den genoralen staf R. G. Moerbeek, op zijn aanvrage, eu aan den luitenant-ko lonel J. C. Buytemdijk, van het 5de regi ment infanterie, beiden met ingnng van 1 September, onder toekenning van pensioen, eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend 2o. hot bedrag van liet pensioen vastge steld: voor den kolonel Moorbeek op 1800 's jaars, voor den luitenant-kolonel Buy ten- dijk op 1710 's jaars. Benoemdbij den grooten staf, uicl in gang van 1 September, tot majoor, Harcr Majesteit© adjudant, de kapitein R. J. graa,f Sckiinmelpenninck, van dien stafbij den genoralen staf, met ingang van 1 Sep tember, tot majoor, chef van den staf in do Stelling te Amsterdam, de kapitein A. R~ Ophorst, van het 4de regiment vesting-ar tillerie; bij het wapen dor infanterie, met ingang van 3 September, tot kapitein, de lste luitenant G. Ch. Grefe, van liet wapen, gedetacheerd bij do landmacht in Weftt-In- dië; bij hot lste regiment, met ingang van 3 September, tot kapitein, de l6t© luitenant J. A. A. Holste, van het wapen, oomman- danfc van de lste oompagnie hospitaal solda ten; bij het 4de regiment, met 'tngang van 5 September, tot kapitein, de lste luitenant

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1