N°. 13346 A0. 1903. (Beze 'Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De Wondersteen. Donderdag; ST Auaiistu^. LEIISCH MftBLAD PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Cents per 8 maanden 2 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevostigd sijn 2 B 1.30. Franco per post 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17£. Grootere lettere naar plaatsruimte. Kleine advertentiön van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.- Voor bet Incasseeren wordt 0.05 berekend, WAARSCHUWING. IdscIi rij vlug voor de Militie. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren by dezo belanghebbenden, dat ingevolge do Milltiewet 1901 het register van inschrijving voor de Militie den Sisten Augustus a. s. des namiddags te vier ureti voorgoed wordt gesloten, en roepen mitsdien de ge borenen in het jaar 188-1, die zich nog niet hebben laten inschrijven, op, om zich daartoe nog vóór dat tijdstip aan te geven, ten einde de nadoelige gevolgen, die uit verzuim ten deze voor hen zouden ontstaan, te voor komen, ook al mochten zy door een vergis sing omtrent hun geboortejaar in de meening hebben verkeerd, dat zy nog niet tot aangifte ter inschrijving gehouden waron. ZU noodigen daaiom belanghebbenden, die 18 d 19 jaar oud zijn, uit, zich zoo noodig omirent het jaar hunner geboorte te ver gewissen, en zich, zoo dit jaar 18S1 is, alsnog ten spoedigste aan te meiden, waartoe gelegenheid zal worden gegeven ter Secretarie dezer gemeerde (a/d. Militie en Schutterij kamer iYo. 9) op iederen werkdag, tusschen dos voormiddags hull tien en des namiddags drie uren, toten met 31 Augustus a.s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE BIDDER, Burgemeester. II. H. CORNELISSEN, lo.-Secretaris. Leidon, 27 Augustus 1903. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengon in herinnering, dat met "1 Aug. e. k. de tweodo termyn vervalt van de Inkom stenbelasting, dienst 1903, en dat alzoo op den lsten September a. s. minstens twee zesde gedeelten van den aanslag moeten zyn voldaan. Zy noodigen mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervolgingskosten, tot de betaling van het verschuldigde ten kantore van den Gemeente Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voorn., DE BIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELISSEN, loco-Secretaris. Leiden, 27 Augustus 1903. I>irecte Belastingen. Do Burgemeester van Leiden brengt ter algomoene konnis, dat aan den Ontvanger der Diroclo Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Belasting op bedryfs- en andore Inkomsten No. 7 van den dienst 1903/4, executoir verklaard don 26sten Augustus j!., en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den by de Wet bepaalden voet te voldoen. Do Burgemeester voornoemd, DE RIDDER Lelden, den 27sten Augustus 1903. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemoene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Personeels belasting No. 10 van den dienst 1903, executoir verklaard den 26sten Augustus j.l., en herinnert voort6 den belanghebbenden aan hunne verplichting om den aanslag op den by de Wet bepaaldon voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Lelden, 27 Augustus 1903. Leiden, 27 Augustus. Bij Gemeenteraadsbesluit van den 23sten April 1.1. werd de door B. en Ws. gesloten koop van het aan het Raadhuis grenzendo perceel Brcestraat 94 met 's Roads goed keuring bekrachtigd. Sinds werd door B. en Ws. met de Com missie van Fabricage overwogen op welke wijze dit peroeel bij wederopbouw, bet best aan de belangen van den gemeentelijken dienst zou kunnen worden dienstbaar ge maakt. De slotsom dier overwegingen is deze, dat een wederopbouw, waarvan do gemeente voor langeren tijd genot zal hebben, met een verbouwing van de tusschen liet Raad huis en het nieuwe perceel gelegen con- eierge-woning zal moeten gopaard gaan. Alleen dan toch zal het nieuwe peroeel met het Raadhuis kunnen worden verheeld en zal van de daardoor verkregen localiteit volkomen kunnen worden partij getrokken. Wèl zou men een eenvoudigen wederop bouw van het perceel Brcestraat 04 kunnen beginnen, daarbij tevens rekening houden de mot een later mogelijke verheeling aan het Raadhuis, en zou uitvoering van dit plan' aanvankelijk aan de gemeente minder kostpn, maar nog daargelaten, dat deze daardoor niet aanstonds al het profijt van 't nieuwe perceel zal hebben, dat gewenscht wordt, spreekt ï»3t vanzelf, dat deze eerste opbouw met de latere verbouwing om het peroeel met do concierge-woning aan het E idhuis te verhcelen, te zamen belangrijk meer zullen kosten, dan wanneer thans aanstonds het geheele werk wordt ter hand genomen. Vandaar dat B. en Ws. den Raad een plan ter goedkeuring aanbieden, waarbij met verbouwing van do woning van den concicrgo een nieuw gedeelte aan het Raad huis wordt boegevoogd, dat aanstonds cn voor langen tijd voor den publiekon dienst zal kunnen worden gebruikt. Onmiddellijk naast de Raadszaal zal op do eerste verdieping vóór van de beide be lendende pcrceelen een Leeskamer voor de leden van den Raad worden ingericht-, verbonden met een kleed- en jassenkamer, tevens, zoo noodig, bruidskamcr. Vóór deze kamers bevindt zich een portaal, waartoe een nieuwe trap toegang geeft, welke op haar beurt zoowel uit dc Blauwe gang voor do leden van den Raad, als uit do concierge-woning, voor een bruidsstoet toe gankelijk is. Voor den .bouw dezer trap moet do hoofdwacht cenigszins worden ver kleind, maar daartegen bestaat bij het De partement van Oorlog geen bezwaar. Do nieuwe Leeszaal zal tevens door een in dc oude Trouwzaal uitkomende deur van do kleine Pers toegankelijk zijn. Do tegen woordige leeszaal zal dan geheel voor heb houden van vergaderingen kunnen wc-Jen bestemd. Op do tweede verdieping zullen nieuwe bureelen kunnen worden gevostigd, hetzij voor do Bouwpolifcic, hetzij voor de uitvoe ring van de Woningwet, hetzij voor den dienst der Gemeen te reiniging, indien deze in eigen beheer mocht worden genomen. Die verdieping ligt even hoog als het tegen woordige Bureel van Gemeentewerken cn zal dus daarmede gemakkelijk in verbin ding kunnen worden gebracht. Het begane-grondgedcelte van het nieu we perceel zal eon winkelhuis worden met kamer en keuken benevens drie kamers cn een. zolder op de verschillende verdiepin gen, terwijl do concierge zijn benedenwo ning zal behouden en bovendien een kamer achter in het winkelhuis en een daarboven zal krijgen. Do totaal-kosten van dezen opbouw en de verbouwing zullen bedragen 19,000, waaronder niét zijn begrepen de kosten der meubilcering, waarvoor nader de noodige gelden zullen worden aangevraagd. Zij zul- lon uit den aard der zaak uit geldleening moeten worden gevonden. Naar aanleiding van hefc adres van Gobrs. Boot te Leiderdorp, houdende ver zoek om vergunning tot het dempen van een aan hen en aan de gemeente Leiden fco-bc- hoorende sloot langs den Lagen Rijndijk onder Leiderdorp, deelcn B. en Ws, mede, dat hiertegen noch bij hun College noch bij do Commissie van Fabricage bezwaar bestaat. Dezo sloot, die een lengte van ongeveer 26 meters heeft, is aan de oost- en aan do westzijde afgesloten on staat alleen in ver binding met een sloot, welko zich in noor delijke richting uitstrekt langs de thans aan adressanten door aankoop toebehoo- rendc scheepstimmerwerf nabij de Span- jaardsbrug. Het bestuur der 3-Oetober-Voreeniging deelde B. en Ws. mede, dat in bet program ma der in dit jaar op dien dag te houdja feesten was opgenomen een tentoonstelling van vee en landbouwproducten en dat hier toe terreinen verkregen waren achter dc „Leidsche Broodfabriek" en in den tuin van „Amicifcia". Het daartusschen gelegen terrein wenschte heb bestuur van do Ge meente in gobruik te verkrijgen, ten einde zoodoende een doorloop end geheel zou ont staan van voldoenden omvang. Aanvankelijk bestond bij B. en Ws. tegen do inwilliging van dit verzoek ernstig be zwaar, omdat het terreii, waarover het be stuur de, zij het ook tijdelijke, beschikking verlangde, deel uitmaakt van de indertijd als openbare begraafplaats aangewezen op pervlakte!, alwaar ook do Israëlietischo be graafplaats gelegen i\ Een nndore monde linge toelichting, door het bestuur aan zijn verzoek gegeven, heeft echter duidelijk ge maakt, dat het niet zoozeer in do bedoeling lag om over een groot deel der bedoelde op pervlakte te mogen beschikken en zulks ook niet als tentoonstellingsterrein, als wel om een verbindingsweg over dezen gemeente grond t© verkrijgen, ten einde den bezoekers der tentoonstelling gelegenheid te geven zich, zonder den omweg over dc Binnenvest- gracht te behoeven to maken, rechtstreeks van het terrein der ,,Leidsc-ho Broodfa briek" naar den tuin van „Amicitia", al- zoo van het eene deel van het tentoonstel lingsterrein naar,het andere deel, te> kunnen begeven. Hiertoe nu is niofc meer benoodigd dan een strook gronds, ter breedte van en kele metc-s, zich uitstrekkende langs de zuidelijke grens; en alzoo nader toegelicht, ontmoette het verzoek bij B. cn Ws. ook minder bedenking. Wel is waar bleof hot beewa&r, voortvloeiende uit het karakter dor plaats, ©enigermate wegen, maar om dat in de laAtste jaren aldaar niet meer werd begraven cn omdat uit een ingesteld onderzoek was gebleken, dat in de verlangde strook gronds bij monschcnhengenis niet be graven was, meenden B. en Ws. aan het plan der 3-October-Yereeniging niet langer een hinderpaal to moeten in den weg leggen. Noodzakelijk kwam bet B. en Ws. echter voor, dat zorg gedragen werd voor ccn deugdelijke afscheiding tusschen bet als ver bindingsweg te» gebruiken, deel en het ove rig gedeelte van bet terrein. Dit nu kan plaats hebben, wanneer do afscheiding be staat uit een plankon schutting ter hoogte van 2 M. Aan het bestuur werd gevraagd, of bet eventueel bereid zou gevonden wor den dcco voorwaarde te vervullen, waarop toestemmend geantwoord is. B. en Ws. vinden alzoo vrijheid aan den Raad voor te stellen, gunstig op hot verzoek van het bestuur der 3-Octobcr-Verecniging te beschikken. Reeds meermalen bleek, dat do sedert de vaststelling der verordening van 27 Juli 1899 geheven loges voor het doen van na sporingen in do bevolkingsregisters van hen, die geregeld dio registers moeten raad plegen, to bezwarend zijn. Daarvoor toch wordt sub litt. a. van afdeeJing D een recht geheven van ƒ0.20 voor edke nasporing. Kan dit bedrag geen bezwaar opleveren voor don particulier, die slechts een enkele maal do voorlichting vou het bevolkingsregister behoeft, voor do armbesturen, dio telkens inlichtingen willen hebben over personen, die om onderstand bij hen aankloppen, cn voor den koopman, die zich zekerheid moet versohaffen omtrent do woonplaats.van zijn cliënteele, enz., is zulk een som toch inder daad te hoog. Vandaar dat het B. cn Ws. wenschelijk is voorgekomen, op het voorbeeld van andere grooto gemeenten, do gelegenheid to schep pen óm zich als 't ware op het raadplegen van de bevolkingsregisters te abonnccron. Men zal dan door kot storten in don aan vang van het kalenderjaar van ccn zekere som een aantal nasporingen in de registers tot een zeker maximum kunnen doen cn bo vendien con lager tarief hebben to betalen, wanneer men dat maximum later nog mocht wenschcn te overschrijden. Ten einde misbruik te voorkomen, zal evenwel van dat abonnement moeten wor den uitgesloten de administratie der pos terijen ten aanzien van per port te verzen- don stukken, die door particulieren op rui me schaal worden verspreid.als circulaires, prospectussen enz. Anders toch zouden par ticulieren deze nasporingen eenvoudig aan de administratie der posterijen kunnen overlaten, en zelf zich van het nemen van een abonnement kunnen onthouden. Op grond van ccn en ander wordt de vol gende heffing voorgesteld Voor nasporingen bij abonnement, per jaar: lo. tot een maximum van 3000 /GO. terwijl voor iedere nasporing boven dit maximum zal worden berekend 0.02 2o. tot een maximum van 1500 45. cn voor iedore nasporing daar boven 0.03 3o. tot een maximum van 500 25. cn voor iedere nasporing daar boven 0.05 Het jaar loopt van 1 Januari tot en met 31 December. In den loop van hot jaar genomen abon nementen eindigen op 31 December en wor den over een vol jaar bei-okcnd. De kapitein T. L. van Wagtendonk, van het 1ste regiment infanterie, die op 3 September a. s. wordt overgeplaatst bij het 4do regiment infanterie, wordt ingedeeld bij hot 3do bataljon van het korps. Do adjudant-onderofficier Van Wago- niugen, van bet 5de bataljon 4do regiment infanterie, wordt op 1 September a. s. over geplaatst bij hot 2de bataljon van het korps, alhier in garnizoen. Bij hot 4de regiment infanterie alhier hobbon voldaan aan het examon voor reser- vc-scrgoant dc reserve-korporaals Keuls, Beijorinck en Van Wuliiton Paltho; aan dat voor reserve-korporaal, do adspirant- vaandrigs Gobharfc, Hovons Gróve, Hanno- man, Nolou cn Doijer. De kapitein S. C. Muller, van het 4do rog. infanterie alhier, wordt op 5 Sep tember a. s. geponsdonneerd en gaat op dien dntum over bij het ïdo regimont infanterie als reserve-kapitein. „Benvcnuto", uit Voorschoten, dc mu- ziekvoreeniging, waarvan de heer J. M. van Kempen aldaar beschermheer is, gaf gis teravond in den tuin van Zomeiv.org" we derom eon harmonie-concert, waarvan on danks het ietwat kille weder ccn ruim ge* bruik werd gemaakt. Dezo Vcreeniging was do belangstelling ten volle waard. Dat zij in weerwil van baar nog jeugdigen leeftijd van ruim vier jaren, dank zij den zorgen van haar d'.rco- tour, den lieer G. Vorhey, niet de minste onder de zusteren is, daarvan gaf zij gister avond blijk. Het programma bevatte een tiental num mers, waarvan or drie door don lieer Ver hey waron gearrangeerd; welko laatsto vooral ccn hartelijk applaus ten deel vielon. Dat na het hooren van zooveel tonen ook bij het publiek do goede toon niet ont brak, bleek, toen na het afwerken van haar programma de Vcreeniging nog een marseh ten beste gaf. In plaats van kalm naar huis^ te wandelen, was plotseling do muziektent. omgeven door een v rooi ij kon, lachenden drom, die, ondanks het gemis van oen dans vloer, zingende om de tent hoste, tot groot gevaar van do rcspccticvelijko hoofd riek reis Na op dringend verzoek nog een marseh je gegeven te hebben, eindigde Benvcnuto", velen ten spijt, haar concertavond met hot spelen van het Oud-Wilhelmus. Gisteravond wercl in do gymnastiekzaa/ aan de Picterskcrkgraoht, in tegenwoordig- he id van ruim 60 werkende leien on adspi- rant-en der L. G.- en S.-V. Hercules", de heer H. J. Ravoo als directeur geïnstal leerd. De voorzitter heette hom wolkom in hun midden, wees hem op de zware, doch aange name taak, welke hem wachtte, gaf oen klein overzicht van de werkzaamheden van „Hercules" in do laatste jaren, on sprak den wensch uit, dat liet den heer Ravoo zou mogen gelukken „Hcroules" haar goede plaats in de turnwcreld te laten behouden cn indien mogelijk, haar nog hoogcr op i voeren. Met ccn enkel woord bedankte do heer Ravoo. Hij hoopte „Horculcs" nog ccn sportjo hooger te brengen cn rekende daar bij op den steun van bestuur, voorwerkers en led.en. Alsmu namen dc werkzaamheden onder zijn leiding cn dio der voorwerkers ccn aanvang. Voorwerkers voor dit jaar zijn: K. A. Karstens, A, A. Wijnnobcl, H. v. d. Meer, W. Wijnnobcl en H. Kooreman. ui Jolland 6cboen versuft, ofschoon bevreemd door den onverwacliten uitleg, die aan zyn verdrag werd gegeven. Do heer Bultitude beefde by de godachte aan zyn ontsnapping. Het was oen ernstige waarschuwing voor hem, dat hy ioder uur was blootgesteld aan gevaren, zoolang hy binnen deze muren bleef. Een ontdekking, die by onmiddeliyk daarop deed, vermeerderde zyn angst nog. By was alleen in het schoollokaal, want de andoren waren naar de speelplaats gogaan, behalve Jolland, die aan zyn Fransche werk- woordon bezig was, toen hy zich Dick's op merking over den naam, gosneden in do schrijf tafel, herinnerde. By sloop er hoon en terwyi hy het deksol oplichtto, onderzocht hy do oppervlakte van den onderkant. Dick had de waarheid gesproken. Daar stond het, akelig diep gesnodon en duidelyk: R. Bultitude, alsof hot dien dag zelfs or in was gemaakt. Dick had het waar- scbyniyk gedaan ia de veronderstelling, dat hy "na de vacantia niet terug zou keeren. Paul deed bevend het deksel dicht; het was een mirakel, dat alles al niet lang was ont dekt. Uit zyn ervaring van dr. Grimstone's temperament wist hy wat volgen zou, indien Dick's misdaad aan het licht kwam. Hy zou zonder pardon afgeranseld worden. Hy haalde een grooton inktpot en probeerde zenuwachtig de letters zwart te maken met een pen; alles tevergeefs. Hy voelde zich als een moordenaar, die een lyk wil verbergen, dat maar niet begraven kan worden. Ten laatste gaf hy het op. Nu 6tond ook zyn besluit vast. Hy moest vluchten, het kostte wat het wildo. Als de gelegenheid zich niet aanbood, moest by het maar zonder gelegenheid doen; hy moest ge legenheid maken. Onmiddeliyk te vluchten, dat was het eenigo, wat hem overbleef. Den geheolen middag, terwijl hy zyn best deed zyn hersens te houden by lange sommen over koopwaren, die hem als handelsman boos maakten door haar onmogoiyke gegevens, keek hy naar den directeur, die aan het hoofd van do klas zatl Het was een moeiiyke middag voor Paul Maar ten laatste was hy om en de lessenaar bad zyn geheim bewaard. Het werd donker en het gas werd aangestoken. De jongere jongens werden naar buiten gestuurd om to spelen, do oudere waren alleen in de kamer. Eindeiyk kwam de directeur en' zei: „Mynheer Tinkler, bot komt mo voor, dat de jongens genoeg bobben voor vanmiddag. We kunnen ze tot theetyd hun gang laten gaan." Paul volgde de anderen naar do speelplaats met een groot gevool van verlichting. Opeens zag hy in het halfdonker de tuin deur. Zou dat een aanwyzing zyn? Hy sloop or op zyn teenen heen en zy bleek niet go- sloten te wezen. Hy deed haar eerst een klein weinigje open, doodsbenauwd, dat ze zou kraken, en het volgende oogenblik was hy buiten, vry om te gaan waarheen hy wilde. De ontsnapping leek makkeiyk genoeg, nu hy eenmaal een begin had gemaakt; hy kon nauwelyks gelooven, dat hy ten slotte heele- maal vry was; vry met geld genoog in zyn zak, en de vriendeiyke duisternis om zyn af tocht onzichtbaar te maken. Daarop bogon hy to overwogen, waar hy heen zou gaan. Ging hy direct naar het station, dan was het volstrekt niet zeker, dat hy bet geluk zou hebben dadeiyk een trein te vindon, en daar zeker op het porron het eerst naar hem gozocht zou worden, liep hy alle kans om gezocht to worden vóór do gewenschte trein kwam. Ten slotte bedacht hy oen plan de campagno met meer vastberadenheid dan by geloofd had te bezitten. „Ik zal naar een winkel gaan, daar myn gold wisselen en een spoorboekje ter inzage vragen," dacht hy. „Als er dan net een trein vertrekt, zal ik or heen rennen, en anders in de nabyhoid van het station zwerven tot er eon komt." De eerste winkel, die in do termen viel, was een klein boekwinkeltje. Paul zocht iots voor de ramen, dat hy koopen kon, en ging toen binnen. „Ik wou een potlood van u hebben," zei hy tegen den winkelier, dio achter zyn toon bank een boek zat by te houden. „Een, dat men op en neer kan draaien." De m3n zette doosjes met alle denkbare vormen van potlooden voor hem neer en toen Paul er een had uitgezocht, vroeg hy: „U bent een jongeheer van Crichton House, nietwaar?" Paul werd doodsbenauwd by het begin van zyn onderneming reeds ontdekt te worden en dus zei hy maar: „Nee, o nee, daar heb ik niets meo uit te staan. Kunt u me ook een spoorboekje ter Inzage geven?" „Zeker, verwacht u iemand, vanavond of morgon? Laat eens zien, er komt een trein van St-Pancras-station om 6.5 en om 8.15 en 9.30. Van Llverpoolstreet krygt u „Dank u," zei Paul, „maar ik bedoel de treinen naar Londen." „0," zei do man op een oonlgszins onaan- genamen toon. „Ik dacht, dat u misschien pa of moe overkreeg. Heeft dr. Grimstono zelf geen spoorboekjo?" „Jawel," zei Paul, doodsbenauwd; „maar geen winterdienst, hy heeft mo hier naar toe gestuurd om te informooren." „Zoo, zoo," antwoordde do winkelier, „on ik dacht, dat u nlots met de richting bad uit te staan?" Do lieer Bultitude zag hoe hy zich vergalop peerde en stond sprakeloos. „Laat naar je kyken," hervatte de man met een niet onvriendelykon glimlach. „Ik herkende je gezicht direct, toon je binnenkwam. Hoo kan iemand nou toch zoo jokken? Jy bont moer eentje I" De heor Bultitude schoof naar de deur. „Nou, die trein, die doet er niet toe," zoi hy. Gooien avond 1" „Stop eens een oogenblikjo," zei do man; „maak maar niet zoo'n haast. Vertel me nou eons precies wat je doen wil, on misschien help ik je wel. Ik ben zelf schooljongen ge weest en durf er wel een shilling onder verwedden, dat ik weet, wat je in je schild voert. Je hebt op je kop gehad en wil er nou stilletjes tusschen uit trekken." „Zeker," zei Paul. „Ik ben op eon afschu- woiyke manier behandeld." „Nou," antwoorddo de winkelier. „Ik heb goen recht om tusschenbeide te komen en als je gesnapt wordt, hoop ik, dat myn naam buiten de geheele zaak biyft. Ik hob geen lust om goeie klanten to verliezen. Jo wilt dus naar Londen, waarom, daar heb ik niks mee te maken. Er is een sneltrein, dio maar by een tusschenetation stopt; die komt om 5.50. Hot is nou twintig minuten voor zes sen. Als jo den weg bier recht togonovor neemt, kom jo nog net op tyd. Vooruit nou maar 1" „Ik ben u buitongowoon verplicht," zei Paul, en dat meendo hy. Het was wat nieuws om iemand aan to treffen, die de behulpzame hand bood. Paul begon don aangewezen weg af to hollen zoo hard hy maar kon, totdat hy reeds hot fluiten der treinen kon hooren. Ten laatste was hy dan toch in hot gezicht van do velligo haven. By die gedachte rende hy nog hardor dan te voren tot by by een hoek tegen drie lui aanliop, die van don andoren kant kwamen. De ironie van hot lot was nog geenszins uitgewerkt. Hy stond tegonovor Cokor, Coggs en den dougdzamon Chawner, dien hy voor het laatst hoopte gezien te hebben. „Hallo 1" zoi Coker, „dat is Bultitude." „Wat mot dat, om zoo tegen iemand op ta loopon? vroeg Coggs. „Wat doe je hier?" „Wat dat betreft," zei Paul, terwyi hy naat een reden omkeek om zyn aanwozigheid te vorklaren, „zou ik evengoed kunnen vragon wat jy hier doet." „O, nou, als jo hot graag weten wilt, wy hebben do „St.-James Gazette" voor don direc teur gebaald. Hy zoi, dat ik gaan kon en ilc vroeg, of Coker en Coggs meo mochten, om dat ik hun iots zoer belangryks moost vor* tellen, on dat hob ik ook godaan, is hot niet?" Coggs bromdo wat en Coker zei: „Hetkan me niet schelen, wanneer je hot vertelt; doe hot vanavond maar als jo er plezier In hebt. Laat ons over wat anders praten. Bultitude heeft nog niet verteld, waarom by achter ons aan komt.'' (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1