fik 13344 Dinsdag 25 Augustus. A®. 1903. feze <Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bectc.at uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." LEIDSCH DAGBLAD PIUJS DEZER COURANT Voor Leiden pel week 6 Oents i per 8 maanden Ruiten Leiden, pei loopei en wan: agenten gevestigd ttyn Tranoo per poet f 1.10. 1.30. 1.66. PRIJS DER ADVERTENT1ËN t Von 10 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17£. - Grootere letters aaar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oènta. - Voor het inoossoeren wordt ƒ0.06 berekend, Burgemeester on Wethouders van Leiden Qexien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet Brongen ter algemoeno kennis, dat door hen vorgunning is verleend aan H. J. DE GROOT en Th. J. H. EGGENSTEIN en rechtver krijgenden tot het oprichten respectievelijk van een Minoraalwaterfabriek ln het perceel Oude Heerengracht No. 24, kad. bekend'Sectie O No. 1468 en een Boekdrukkerij gedreven door een gasmotor van 2 p.-k. in het perceel Hoogewoerd No. 55, kad. bokend Sectie D No. 422. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in het „Leidech Dagblad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELISSEN, loco Secr. Leiden, 25 Augustus 1903. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algomoene kennis, dat aan den Ontvanger der x. ;recte Belastingen is ter hand gesteld het kohier dor Bolasting op bedryfs- en andere inkomsten No. 6 van den dien6t 1903/4, executoir verklaard den 24ston Augustus jl., en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op don by dj '.Vet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoomd, DE RIDDER. Leiden, 25 Augustus 1903. Lcsden, 25 Augustus. Ongetwijfeld hebben velen met belang stelling ken.ni6 genomen van de rede, door den gezant van Japan te Groningen liitge- opj-oken en van het belangrijk aandeel, dat door hem wordt toegekend aan Nederland de nieuwe phase der beschaving in Japan. Wij zijn in staat gestold daaraan toe te .voegen, dat de gezant bijzonder belangstelt in ons Ethnographisch Museum, waar vol gens hem zijn landgenooton boter de oude geschiedenis van hun land kunnen leeren kennen dan mot het o:g op een aantal pun ten in Japan zelf mogelijk is, vooral ook doordat do drie oudste verzamelingen, uit Japan naar Europa gebracht, hier eon plaats vonden. Indien het voor de bewerking dier verza melingen noodig mocht zijn, heeft de gezant 'daarvoor hulp toegezegd. Eigenlijk heeft hij Tx/c-s do daad bij het woord gevoegd. Een zijner landgenooton, door het Japansch gouvernement naar Nederland gozonden ora zioh in onze taal te bekwamen, is door hem verzocht geworden den dirootcur van het Ethnographisch Museum met raad en daad bij to staan. Zoo is het gekomon, dat thans een Japan ner geregeld in dit Museum werkzaam is. Voor het examen Fransch lager onder was ia heden geslaagd mej. J. H. Engeltjes, van Lelden. Voor het examen Hoogduitsch lager onder wijs slaagde do heer F. L. Dee, ook van Leiden. Maandag a.s., tor gelegenheid van den verjaardag van H.M. do Koningin, geeft de minister van buitonlandscho zaken te zijnen huize een gala-maaltijd, waaraan ge nood igd worden do buitenlandsche gezan ten, de in Den Haag mot verlof aanwezige hoofden van Nederlanclsche zendingen bui tenslands, de secretaris-generaal cn de chef vc n hot Kabinet aan het Departement. Door den minister van buitenlandsche zaken is, naar men verneemt, kort na het bekend worden van de ramp in den ondcr- aardsohen spoorweg to Parijs, aan onzen gezant aldaar opgedragen aan het Fransche gouvernement, namens de Nederlandsche Regeering, de gevoelens van deelneming met uat ongeluk, dat een deel der bevol king van Parijs getroffen heeft, over te brengen. Wederom leed de Nederlandschc schil derschool een gevoelig verlies door het overlijden, te 's-Gravenbage, van den kunstschilder Paul Jozeph Constantin Gabrio), op 75-jarigcn leeftijd. Reeds gerui- meu tijd was hij lijdende aan een kwaal, die hem echter niet belette het penseel te hautecren. Zeer kort voor zijn dood im mers zond hij een prachtige aquarel in voor de eerstdaags te openen tentoonstel ling der Hollandsche Teekenmaatschappij. Gabriel was en bleef een der meest ge trouwe beoefenaren v an het typisch Hol landsche landschap. Zijn kunst was bovenal waar. In het Haagscho Gemeentemuseum be vindt zich een zijner besto werken: een polder in tZwijnslcger te Kampen De ontslapene was ridder in de orde van 'den Nederlandschen Leeuw en van de Leopoldsorde. Woensdag a. s. vindt de begrafenis plaats op Oud-Eik-en-Duinen. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur werd gisteren aanbesteed: de uit breiding van het scheikundig laboratorium en bijbehoorende werkzaamheden aan het bestaande gebouw voor de Polytechnische School te Delft. Minste inschrijver: J. J. Hornstra, te Bergen-op-Zoom, voor 138,669. Gisteren dineerden ten Paleizo Het Loo Baronesse Clifford, jhr. Van Tets van Goudriaan, gezant te Berlijn, en mevrouw; Baron Yan Burmania Rcngers; Graaf Van Bylandt, minister-resident te Bern. Na zjjn pensionneering als kapitein ter zoo biyft jhr. Van der Staal als adjudant in buitongewonen dienst in zyn functie van particulier secretaris van H. M. de Koningin bestendigd. Do ministers, hoofden va^ departe menten, die thans met verlof zijn, wor den in het laatst dezer week te 's-Gravcn- hagc terugverwacht. Uit 's-Gravenhage wordt medegedeeld, dat onder de in do provinciale wet aan te brengen wijzigingen, ook deze zal bchooren, dait, ter uitvoering van het laatste lid van art. 141 dor Grondwet, de uitgaven van heb provinciaal bestuur worden overgebracht van het Rijk op de provinciën. Natuurlijk zal dan jaarlijks een zekere uitkeering van het Rijk aan de provinciën plaats hebben. De Gedeputeerde Staten zouden dan geheel vrij zijn in de regeling van do rangen en de jaarwedden der provinciale ambtenaren. Door den minister van binnenlandsohe zaken is een schrijven gezonden aan de Commissarissen der Koningin in de pro vinciën, inhoudende, dat, naar hom bleek, verscheidene hoofden en bestuurders van inrichtingen, waarin eenigc tak van fa- brioks- of handwerken ij verhei d wordt uit geoefend, in de meening verkeeren, dat zij, indien in hun bedrijf aan een pereoon con ongoval is overkomen, waarvan ingevolge art. 12 dor Veiligheidswet eon sohriftolijko kennisgeving aan den burgemees tor. waar hot ongeval plaats had, moet w^-den ge zonden, aan het bij genoemd artikel be paalde niet meer hebben te void en, maar kunnen volstaan met het doen eener aangif te ingevolge art. 61 dor Ongevallenwet 1901. Aan do Commissarissen is daarom door den minister verzocht, de burgemeesters uit to noodigen, ter algemeenc kennis van be langhebbenden te brengen, dat art. 12 van do Veiligheidswet nog steeds van kracht is, cn dat zij, die aan het daar bepaalde niet voldoen, zich blootstellen aan het gevaar van een strafvervolging. Bij het vesting-bat-, van het 4de reg. inf. te Gouda zijn de miliciens der lichting 1898 voor herhalingsoefeningen onder do wapenen gekomen. Aan het staatsexamen tot toelating aan do universiteit nam gisteren bij voort gezet examen van de laatste groep deel de heer S. Cohen Fzn., die alsnog het diplo ma voor de faculteit der godgeleerdheid, enz. verwierf. Do examens zijn hiermede afgoloopen. H. M. de Koningin-Moeder, de hertog in van Albany, prinses Alice van Albany cn gevolg gingen gisteren per trein van 11.20 uit Baarn naar Woudenberg, van daar per rijtuig over Maarsbergen naar Leersum en Amerongen, om het kasteel Zuylenstein en het huis Amerongen te be zichtigen en een bezoek te brengen aan graaf Ch. Bentinck en gra/vin Victoria Bontinok van Amerongen. Do terugreis had plaats per rijtuig tot Rhenon cn van daar per spoor naar Baarn. Hodcn zouden de Koningin-Moeder en de hertogin van Albany met gevolg een be zoek brengen aan Oranje-Nassau-oord, gaande per trein tot Rhenen en van daar per rijtuig, om 's avonds weder per trein uit Rhenen terug te keeren. Naar de ,,N. R. O." verneemt, moet bij de Regeering in overweging zijn het plan tot invoering van een r ij k s-ontsmet- tingsdienst. In een op Maandag 31 Augustus a. b. in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis in Den Haag te houden algemeen© vergadering van de voreeniging „Hot Botorcontróle-etation in Zuid-Holland" zullen o. a. mededeelin- gon worden gedaan betreffende de subsidie aanvragen aan Rijx en provincie, de te Hamburg gehouden tentoonstelling en het te Brussel te houden internationaal zuivel- congres, en zal een bespreking worden ge houden van de merksy stem enresp. bij de controle-stations te Beiden, Leeuwarden cn Deventer voor de aangesloten boter inge voerd. In den ouderdom van ruim 84 jaren overleed te 's-Gravenhage mej. A. M. O. Koning, van 1856 tot 1866 directrice aan het jongedamesr-instituut „Admiraal van Kins- borgen" to Elburg en daarna tot 1876 hoofd van het door haar te Arnhem opgerichte huis van opvoeding voor jongedames uit den deftigen stand „Kernheim-" Behalve leerboeken en aanbevelingen daarvoor, schreef zij „Anna Maria Moens, 17721832", eerst in het jaarboekje „Cor nelia" geplaatst, daarna als handsohrift afzonderlijk gedrukt. (A. H.) Ev.-Lua. Gemeente. Aangenomen is het boroep naar Edaan door da. F. Pont, sinds 1901 to Zieriksce gevestigd. In do door do Nederlandscho Opera- Verceniging uitgeschreven prijsvraag voor een opera-tekst hebben de volgende schrij vers do achter hun namen gevoegde onder scheiding ontvangen: lo. W. D. Engels, to Arnhem, voor „De Vrouw van Stavoren", de promie ad ƒ75; 2o. P. Emile N. H. Coendere, te Utrecht, voor „Willihelm", een eervolle vermolding en f 50en 3o. Ilex, te Antwerpen, voor „Erik" een eervolle vermolding en f 25. Bij beschikking van den minister van waterstaat zijn bénoomd aan 's Rijks Vee- a/rtsen ij school to Utrecht, voor het tijdvak van 1 September 1903 tot en met 31 Augus tus 1904, tot assistent bij a-. het physiologisch-pathologisch labora torium, K. J. Vroomen, veearts to Broek- Siltard; b. do kliniek on do geneeskundige leervak ken, K. Over, veearts fce Utrecht. c. do kliniek en do heelkundige leervak ken, P. Vormaat, veearts t>e Utrecht; Het vertrek van Hr. Ms. pantserschip „Holland" va<n Nieuwediep naar Batavia, onder bevel van den kapitein ter zoo Net- schor, is bepaald op 2 September a. e. De eerste bestemmingsplaats is Algiers, waar het schip een zestal dagen zal ver toeven. Er zal aan boord oeni proef gonomen wor den met een nieuwe zeevocding. De ijskamor van Hr. Ms. „Holland" ie daarvoor op 's Rijks werf te Nieuwediep belangrijk ver groot en de afkoelingswerktuigen hebben in Engeland wijzigingen ondergaan, ora do noodigo capaciteit te bezitten, ijskamor en muniticbergplaateoa voldoende af te koelen. Do laat-sto moeten beneden een bepaalde temperatuur gehouden worden, daar bij hooge temperatuur het rookzwakko buskruit aan bederf onderhevig is. In de ijskamor is o. a. voldoonde ruimte om voor de geheele bemanning ongeveer 250 man voor drie dagen vcrsch vleesch mede to nomen, welke hoeveelheid in iedere haven, zoo noodig, wordt vernieuwd. H. M. de Koningin-Moeder wordt Maandag a. 8. (31 Augustus) met don trein van 12.18 n.m. op Hot Loo verwacht. Na korte ongestoldheld la in Don Haag ovorleden mevrouw Veenenbos, geb. Van Ommeren, directrice van het oude-mannen- en vrouwenhuls dor Nod.-Herv. Gemeente aldaar, welke betrekking zy gedurende een reeks van jaren mot groote toewyding ver vulde. B(J beschikking van den minister van Staat, minister van Oorlog, dd. 21 Augustus 1903, is de non-activiteit van don lsten lult. der artlllorle W. L. van Warmelo met één jaar, en alzoo tot 16 November 1904, verlengd. Men verwacht tegen November een groote promotie by het leger, ln het byzondor by het wapen der artillerie. Men weet, dat onlangs aan den minis ter van binnenlandsohe zaken de vraag ter beslissing is voorgelegd of liet loon zou doorgaan geduronde den tijd, dien het pas- gok ozen lid van don Haagschen Raad, do heer P. van Pijlen, zou moeten verzuimen als letterzetter ter Algcmccne Landsdruk kerij, wanneer hij de Raadsvergadering zou bijwonen. „Do Avondpost" verneemt thans, dat de Minister heeft bepaald, dait de tijd, dien de heer Van Pijion tot bet bijwonen der zittin gen noodig heeft, niot als verzuim zal wor- don beschouwd. De „Nederlandscho Opera" in den Stadsschouwburg te Amsterdam is, naar „Het N. v. N." verneemt, in hot bezit geko men van de kostumes, requisieten en mu ziekbibliotheek van den heer C. van dor Linden. Deze had, toen hij naar Amerika vertrok, zijn bezittingen toevertrouwd aan do zorgen van den heer Jacq. Bloch Jr., wicn liij volkomen vrijheid van handelen had gelaten. Dezer dagen nu heeft do heer Bloch de gansohe verzameling verkocht aan do „Nederlandschc Opera," waarvoor dit een groote aanwinst is. Even nadat do koop gesloten was, heeft een der crediteuren van den heer Van dor Linden getracht beslag to doen leggen op de vorzameling. De nieuwberoepen ïeeraar bij de Gonef. Kerk te Kampen, ds. M. Schuurman, van Alfon aan den Rijn, word Zondagmorgen in zijn dienstwerk bevestigd door ds. G. Elzen ga, naar aanleiding van Ps. 134. Des namiddags hield de nieuwe Ïeeraar zijn in- treopredioatie, sprekende over Ef. 3: 19b. Aan het einde dezer godsdienstoefening werd ds. Schuurman op hartelijke wijze toegesproken door den emer.-pred. J. Ba- vinck en door dr. H. Bouwman, hoogleer aar aan de Theol. School. Bij beide plech tigheden was het ruime kerkgebouw met een acor talrijke schare gbvuld. Men schrijft uit Oude-Tonge: Zoudag herdacht Th. H. Van Dokier, sedert 4 No vember 1877 predikant bij do Nod.-Herv. Gemeente aldaar, den dag, waarop hij vóór 40 jaar de Evangeliebediening to Fondgum aanvaardde. Vóór-dien was ds. Van Dol- dor als hulpprediker te Hardegarijp werk zaam en stond hij daarna nog als predikant to Gorkesklooster en Stroobos, Kago on Ab be nee, 's Heerabts- en Stenoutskerko en Ni6BO, van welke plaats hij naar Oude-Ton- go vertrok. Den jubilaris werd, na het zingen van Gee. 2 vera 1 on bot gebed, door do Gonieon- to toegezongen Gez. 19 vors 4. Het stoomschip „Rijnland" arriveerde 22 Aug. van Buonos-Ayres to Duinkorken; do „Statendam" arriveerde 22 Aug. van Nieuw-York te Rotterdam; do „Bogor" ver trok 23 Aug. van Padang naar Rotterdam do „Gedó", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 23 Aug. to Southamptondo „General" (thuisreis) arriveerde 21 Aug. te Mareoillo; do „Maasland" vertrok 22 Aug. van Duinkerken naar Buenos-Ayres; do „Merapi", van Rotterdam naar Java, pas seerde 22 Aug. Kaap del Aran; do „Ko ningin Wilhelmina", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 23 Aug. van Porimde „Oopack", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 21 Aug. Perim; do „Oranjo", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 23 Aug. van Port-Said; do „Potsdam" passeerde 23 Aug. Lizard; do „Priam", van Amsterdam naar Japan, passeerde 22 Aug. Prawlo- point; do „Prins Hendrik" arriveerde 21 Aug. van Java to Amst-rdam; do „Prinses Sophie" arriveerde 24 Aug van Amsterdam to Batavia; do „Prinz Regent" (uitreis) vertrok 21 Aug. van Lissabon; do „Socst- dijk" vertrok 22 Aug, van Newport News naar Amsterdam en Rotterdam via Dept- ford; do „Zaanland" arriveerde 22 Aug. van Amsterdam to B\ienos-Ayres. Haarlemmermeer. Vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 1 September a.s des voor-middags to half elf, ten Koadlurze. Te behandelen onderwerpen: 1. Beöodi- ging der gekozen Raadsleden. 2. Ingeko men stukken en mededeelingen. 3. Ge meenterekening over 1902. 4. Rekening van hot Burgerlijk Armbestuur over 1902. 5. Benoeming Commissie voor do ge meentewerken. 6. Benoeming financicele Commissie. 7. Besluit tot hot doen van betaling uit do onvoorziene uitgaven, dienst 1903. 8. Bestekken aanbouw scholen. 9 Reclame hondenbelasting D. Spijker. tilllegom. Gistermiddag is een aan E. Kool toebehoorende hooischelf, staande bij zijn woning aan do Weorlaan alhier, tot den grond afgebrand. Aan cenige personen, die in do nabijheid werkzaam waren, mocht het echter met veel moeite gelukken een gedeelte van het hooi to redden. Spelen met brandendo lucifers door kinderen v..n K., die zelf afwezig was, moet de oorzaak van dezen brand zijn, waardoor de man, die, naar men zegt, niot verzekerd was, belang rijke schade heeft. Noordwyk. Ter gelegenheid der kermis zal de tooneelvereenlglng „Vriendscbapszln" heden (Dinsdag) avond om 8 uren in café „Flora" een voorstelling geven. Opgevoerd zal worden: „Do Valsche munter", dramatische schets ln drie bedryven, gevolgd door: „Een gezellige kamor", biyspel In één bedryf. Rljnsbnrg. Zondagavond omstreeks 10 uren werd door de Rtynl. Stoomtram een zekere v. d. M., woonachtig te Lisse, aangoredon. Het ongeval bad plaat# om den hoek van het Lange Pad. Gezicht en handen werden ver wond en ontveld; eon zyner pantoffels was verscheurd; niettemin schenen zyn voeten ongedeerd te zyn gebleven. Na by den heor Coster te zyn verbonden, kon hy zyn reis per tram vervolgen. Baaaenhelm* Gistermiddag had alhier door het woeste ryden van een automobiel een ongeluk plaats. Een wlolryder namoiyk werd door een hem achteroprydende automobiel aangereden, met het gevolg, dat de flets totaal werd verbryzeld. De persoon zelf kwam or zonder letsel af. De motorwagen was genum merd 510, zoodat van een en ander proces verbaal opgemaakt kon worden. Wassenaar. By gelegenheid van den ver jaardag van mevr. de Baronesse Van Pallandt werd aan het arbeidend personeel van het buiten „Dulnreli" gistermiddag een maaltyd aangeboden. Des avonds bracht het fanfarekorps „Excelsior" een serenade en omstreeks negen uron werd op den vyver achter het heeren huls een fraai vuurwerk afgestoken. Van de aangeboden gelegenheid om hlerby tegen woordig te zyn was door de dorpelingen een ruim gebruik gemaakt. Dat een stortbui de feeate- ïyke stemming wel wat deed bekoelen en velen spoedig huiswaarts dreef, behoeft tegen woordig zeker niet by de „nleuwstydingen" te worden vermeld. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 September a. s., den lieer C. A. Wegel in eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van onbezoldigd consul der Ncdorlondcn lo Tientsin, onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen dienstenbe noemd tot vioe-consul dor Nederlanden to Tientsin, met behoud van den rarj van oonsul, do heor L. J. C. von Zeppelin Obor- müllor, thans oonsul dor Nederlanden to Bangkok; tot consul dor Nederlanden to Bangkok, met behoud van don rang van oonsul-generaal on ondor toekenning van den persoonlijken titel van eaokgolastigdo, do heor F. J. Domola Niouwenhais, thans consul-gonoraal der Nederlanden to Pre toria. Min. beschikking. Mot ingang van 1 September zijn benoemd tot portier bij het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravonhngc: J. J. de Gel dor on A. Smink, beiden to 'e-Gravenhage. Do gewone audiënties van do minis ters van koloniën, financiën on marine zul len dozo wcok niot plaats hebben. In de „Sls.-Ct." No. 198 is vermeld do staat van nalatenschappen, berust: ndc bij do wceskamors te Batavia, Semarang, »Soc- rabaia cn Makassar, dio door do daarop rechthebbenden kunnen worden opgevraagd en ontvangen bij liet Dc partem on t van Ko loniën. Do verkiezing 1© Shüird. Do procurour-genoraai bij het Hof le Den Bosch hoeft, naar do „Limb. Koerier" me dedeelt, aan don commandant van het dis trict Maastricht der 2do divisie Koninklij ke Marechaussee, kapitein T. X. L. Schoou- moeckors, eon gestreng önderzook opgedra gen in /"ko do Sittardscho vorkiozings-cam- pogno. Hij heeft aan ieder brigade-commandant gelast, ieder in zijn eigen ressort een nauw keurig onderzoek in te stollen om na on derzoek een geheim verslag daarvan to doen toekomen aan hem (kapitein Schoen- maeokors), welke op i beurt de ingoko- men verslagen naar Den Bosch heeft op ld zonden. In allo gemeenten van het kiesdistrict Sittard zal con zelfde onderzoek plaaU hebben. Do instructie in deze luidt: lo. In hoeverre is er quaes tie geweoet van misbruik van sterken drank 2o. Heeft er ook soms andere omkooperij plaats gehad? 3o. Heeft ct ook cenigo afwijking plaats gehad op den wcttelijkcn gang bij verkiczin- gco voorgeechroven Geen huiswerk meer. Men schrijft uit Utrecht aan do ,,N. R. Ct>.": Het rapport van con subcommissie der schoolcommissie over het huiswerk op do lagere scholen, komt, na breedvoerige me dedeel ing van hot in overleg mot onder wijzers ingesteld onderzook tot do slotsom, dat hot opgeven van schriftelijk huiswerk aan leerlingen van scholen der vijfde soort (10 a 11 jaar oud) cn daarmede gelijk staande bijzondere scholen, niet gemotiveerd is. AI kan do subcommissie in het alge meen niet van overlading spreken, al is do toeetond hier niet ongunstig te noemen, zoo meent zij toch, dat zwakke leerlingen, wan- neor zij bovendien het onvoldoende school werk buiten do schooluren moeten overmo- .kon, onder een te groote hoeveelheid werk gebukt gaan. Met het oog hierop, met liet oog op hetgeen van het schriftelijk h na werk gezegd is, met het oog op de lessen en oefeningen, als: godsdienstonderwijs, muzioklosaen, muziekoefeningcn, danslessen, die dc leerlingen buiten do schooluren heb ben, spreekt zij den wonsch uit, dat liet schriftelijk huiswerk worde afgeechaft. De leerlingen zullen hierdoor meer vrijen tijd krijgen en hun andere werkzaamheden, die niet tot hot schoolwerk bchooren, zullen meer tot haar recht komen. Ook komt cr dan moor tijd beschikbaar voor lectuur en ontspanning. Do Bubcommissio bcetond uit do heerefc professor O. Eykman, H. Koldewijn en jhr. mr. J. F. Hóóft Graafland. De nieuwe Pensioenwet. Naar „De Tyd" verneemt, bestaat by het departement van Oorlog hot voorneman, om by voorkomende vacaturen in de verschillend» betrekkJDgen by de militaire autoriteiten, korp sen of Inrichtingen, reesorteerende onder het Departement van Oorlog, uitsluitend te letten op de solllcltatlén van gepasporteorde mlli»j tairen. Roods la op ean aantal requesten, van volgens ds nlouwe pensioenwet gepenslonnee*; den, afwysend beschikt.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1