N°. 13342 Zaterdags 33 Augustas. A#. 1903. feze ^Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen, Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. DSCH DAfrBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden pei week 9 Oentsi per 8 maanden i f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn L30. Franco per post1.65. PRIJS DER ADYERTENTIËN: Van 18 regels /1.06. Iedere regel meer /"0.17J. - Grootere letters naai plaatsmimte. - Kleine advertentiën van 80 woorden 40 Oouts ooniant i elk tiental woorden meer 10 (Jonta.-Voor bet incasseeron wordt/"0.05 berekend, Directe Belastingen. Do Burgemeester van Leidon brengt ter algomoone konnis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Belasting op bedryfs- en andere inkomsten No. 5 van den dionst 1903/4, exocutoir verklaard den 21aten Augustus jl., en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bJJ de "Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER Leidon, 22 Augustus 1903. JACHT. De Commissaris der Koningin ln de Provin cie Zuid Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerdo Staten dier Provincie van den 3den Augustus 1903, No. 64; Golot op ait. 11 der wet van éen 13den Juni 1857 (Staatsblad No. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, Ingevolge bovengenoemd bosluit: lo. de opening der jacht op klein wild, vermeld in de 2de zinsnede van art. 17 der wet van den 13den Juni 1857 (Staatsblad No. 87), voor dit jaar in de provincie Zuid- Holland is vastgesteld op Zaterdag den 29sten Augustus aanstaande met zonsopgang; mot uitzondering van de jacht op fazanten en hazen, waarvan de opening is vastgesteld op Zaterdag den 26slen September aanstaands mede met zonsopgang 2o. van die opening voorts is uitgezonderd de uitoefening van het jachtbedrijf, vermeld In art. 15, lelt. e, der aangehaalde wet; 8o. de korte jacht dagelijks en do lange jaoht slechts driemalen per week, en wel des Woensdags, Vrijdags en Zaterdags, mag wor den uitgeoefend. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, ■worden afgekondigd on aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, aiomede in het Provinciaal Blad en in do Noderlandsche Staats courant worden geplaatst. De Commissaris der Koningin voornoomd, PATIJN. 's-Gravenhage, 12 Augustus 1903. Leiden, 22 Augustus. Met den lsten September a e. wordt do kwartiermeester J. C. Morien, onder intrek king zijner dotacheerlng by de Kweekschool voor Zeevaart alhier, overgeplaatst aan boord an Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. BU de batterijen van het 2do reg. veld- art., in garnizoen te 's-Gravonhage en te Lelden, worden heden de miliciens der lich ting 1898 huiswaarts gezonden. Generaal majoor Binnendijk, inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht, maakte hedon eon dienstreis naar Alkmaar. Eenigo leden van de spoorweg-enquête commissie namen heden aan het Holl. Spoor- r'ation in Don Haag verschillende dienst- lokalen in oogenschouw. BU één eskadron van elk der regimen ten huzaren te Deventer, 's-Gravenhage eu Venloo Ia sedert kort een maxlm-snelvuurka- non ingevoerd. Het voornemen la om leder veldeskadron later van zulk een kanon te voorzien. Prins Hendrik kwam met den nachttrein uit Duitschland op Het Loo terug. Men schrijft aan de „N. R. 0."De heer J. H. Janson Jr., oud-vrederechter van Lijden- burg in Transvaal, heeft eindelijk berloht ont vangen, dat het hem zal worden toegelaten, weer naar zijn land en familie terug te keeren. Het is wel opmerkelijk, dat dit juist na zoo lange ballingschap samenvalt met hét vertrek van Milner uit Zuid-Afrika. De Engelsche regóering heeft 500 pd.st. uitgekeerd als schade vergoeding voor het verwoesten van de kerk der Ned.-Hervormde Gomeente te Lijdenburg. Dit bedrag is geplaatst in de Nationale Bank te Lijdenburg, ten name van den heer Janson Jr. als ouderling dier Gemeente. Voor de beide vacaturen in de Ned.-Herv. Gom. to Schiodam werden door het kies college de volgende drietallen opgemaakt: lo. Ds. P. S. Meerburg, te Maasland, ds. P. Heimons Visser, te IJlst, en dr. H. Visscher, te Ouderkerk aan den IJsel. 2o. dr. J. P. de Bie, to Kethol; dr. H. Visscher, te Ouder kerk aan den IJsel; en ds. J. G. Deur, te Gouda. De bij het leger in Ned.-Indiö be noemde officier van gez. 2de kl. G. van Gen- deren Stort heeft verzocht om 26 September a.8. naar Indiö te mogea vertrekken. Te Volp is overleden de gep. schout- bU-nacht titulair A. baron Collot d'Escury. Te 's-Hertogenbosch werd hedon, Zater dag, de vijfde algemeene vorgadering gehou den van de Ryts-politie-vereeniglng, onder leiding van den heer Jac. van Waning, burge meester van Ouderkerk a/d. IJsel. Uit diens openingswoord bleek, dat de Vereeniging thans reeds 510 gewone en 120 buitengewone leden en donateurs tolt. Met ingenomenheid word er op gewezen, dat het korps der Rpsveld- wacht in de April-dagen een en onverdeeld het gezag heeft gesteund. Ook aan de fermi- teit van dat korps is het te danken, dat het gezag langs de geheels linie zegepraalde. Lettende op de stellige toezeggingen van den minister van justitie en op de welwillende gezindheid der Kamer, mag ten aanzien der lotsverbetering van de Rijksveldwachters met vertrouwen de toekomst worden tegengegaan. Do Rykaveldwacht biyve onwrikbaar het algemeen belang steeds voor oogen hou den, zonder zich door eenige andere consideratie te laten afleiden. Uit de rekening en verantwoording blykt, dat de Vereeniging haar schuld van ƒ300 reeds geheel had gedelgd, terwijl er nog een batig slot is van 77.09s. Bij de begrooting is gerekend op een contributie van ƒ1.50. Als lid van hot hoofdbestuur werd herkozen de heer W. v. d. Foyst, van Arnhem. In aansluiting met zfln reeds achttienjarigen strijd hield de voorzitter daarna een krachtig betoog voor een politie organisatie, die ver band houdt met de stijgende eischen dor moer en moer ingewikkelde politie taak, onder „de woelingen van een vulcanlsche maatschappij". Naar gelang de erkenning toeneemt van de noodzakelijkheid der politie, moeten ook haar hulpmiddelen, met meer vrijheid van beweging, toenemen, er moet vooral meer rechtszeker heid bostaan, die machts-conflicten voorkomt. Aan een wet moet de politie haar kracht ontleenen en door haar moet *U gevrijwaard zfln tegen willekeur. Voor het notarieel Staatsexamen zyn ge slaagd van 1521 Augustus voor het eerste gedeelte de heeren: P. Kiynsma teHarllngen, 0. A. van den Berg te Hilligersberg, A. A. M. Corthalz te Roosendaal, A. A. V. M. van Spaendonck te Tilburg, L. K. van Giffen te Appingedam, C. J. 8imons te IJaselstein; voor het tweede gedoelte de heerenJ. W. Roeloffa Valk te Ij8elstein, J. H. A. M. van der Steen- straaten te Breda; P. L. M. van Hoogstraten te Utrecht. Ds. H. B. van Dlemen, predikant by de Gereformeerde Gemeente te Nieuwveen, heeft eervol emeritaat aangevraagd. Mon meldt aan „De Tel.": God. Staten van Groningen deden gisteren uitspraak in een reclame van den heer F. J. Drukker, arts te Woldendorp, tegen het besluit van den Raad der gemeente Termunten, wa&rbU hy niet toegelaton werd als Ud van den Raad, op grond dat hy was: lo. armdokter, tevens belast met de leve ring van geneesmlddolen, en alzoo ambtenaar van de gemeente; 2o. dat hy is belast met de doodschouw eu daardoor ook ambtenaar van de gemeente; 3o. dat de heer Drukker la vaccinateur. God. Staten namen een gunstige bosohik- king en hebben goedgevonden met vernietiging van het bestreden besluit van den Raad van Termunten, den heer F. J. Drukker toe te laton als lid van dat college. Do gewone audiëntie van den minister van justitie zal Woensdag nlot plaats hebben. Het stoomschip „Ceres", van Barcelona naar Amsterdam, passeerde 21 Augustus Ouessant; de „Rynland", van Buenoe-Ayrea naar Amsterdam, passeerde 21 Aug. Wight; de „Kediri", van Rotterdam naar Java, pas seerde 20 Aug. Sagres; de „Statendam", van Nieuw York naar Rotterdam, patseerde 21 Aug. Lizard; de „Zeeburg", vertrok 20 Aug. van Savannah naar Rotterdam; de „Bielefeld", van Java naar Amsterdam, vertrok 20 Aug. van Singapore; de „Herzog" (uitreis) arrlv. 20 Aug. te Durbande Kanzier" (thuis reis) passeerde 21 Aug. Aden; de „Koningin- Regentes", van Amstordam naar Batavia, passeerde 21 Aug. Kaap Roe»; de „Prln* Regent" luitreis) arriveerde 20 Aug. te Lissa bon; de „Prins Willem IV" vertrok 21 Aug. van Paramaribo naar Amsterdamde „Prins Willem V" arriveerde 18 Aug. van Amster dam to Paramaribo; de „Zaanland" arriveerde 21 Aug. van Amsterdam te Montevideo. Benthuizen. In verband met alhier Ioopende geruchten, als zou do heer Tanis, gemeente ontvanger van Zegwaard, ornstig In aan merking komen voor de vacante betrekking van burgemoester dozer gemoente, kunnen wy van de meoat bavoegde zyde modedeelon, dat de heer Tanis niet behoort ondsr de sol licitanten. Afgescheiden van andere, heeft alleen reeds de overweging, dat volgens hem het gemoentebelang hier vordert de benoeming van een ingezeten, hem weerhouden to solll- citeeren. Boskoop. De gemeenteraad heeft gisteren besloten voor rekening van de gemeente een lichtgasfabriek te bouwen. De kosten voordo uitvoering z(jn geraamd op 60,000. Rlllegom. By beschikking van den minister van oorlog is aan de wed. C. Brouwer, alhier, wegens vergoeding ingevolge artikel 113 der Militie wet 1901, tor zake van hot verbiyf onder de wapenen van haar zoon over het tydvak van 20 Juli tot en met 18 Augustus jl. een bedrag van 20 toegekend. De 15-jarige S. Ylaar, wonende aan de Meerlaan, die zich onlangs schuldig maakte aan een vry ernstige vernieling van te veld staande vruchten, heeft zich thans wederom schuldig gemaakt aan diefstal van konynen, en la deswege naar het huis van bewaring te Haarlem overgebracht, waaruit hy echter, tot leedwezen van de buurtbowonors, wedor ia ontblagen. Ten gevolge van de vry herige alhier heerschendo varkenszlokte, worden hier zeer veel zieke varkons geslacht, en zoowel hier als elders voor de comsumptie verkocht, zonder daarby te bedenken, dat de volksgozondheid daardoor ln gevaar wordt gebracht. Gevaariyk wordt het echter wanneer varkens, die go- etorven en reeds begraven zyn, door lieden uit andere plaatsen worden opgegraven en vervoerd zooals do vorige week alhier heelt plaats gohad. Voor één gulden Is toen door zekeren D. te Haarlemmermeer oen reeds be graven varken gekocht en vorvoerd en werd ook door hom een *iek varken, waarvoor hy oen paar dagen vroeger, toen het gezond was, f 26 had geboden, voor ƒ16 gekooht. Een dusdanig winstgevend bodryf, waardoor de gezondheid, ja zelfs het leven van eon men8ch in gevaar wordt gebracht, vinden wy op zyn zachtst uitgedrukt onverantwoordeiyk. Hftcartwonde. Do volksspelen op 1 Sep tember a.6. zullen worden gehouden van half tien tot liaJf twaalf dea voormiddags en bestaan in kikkertje springen" voor jon gens tot en met 13-jarigen leeftijd, tusschen flcsscben doorloopon door geblinddoekte moisjee van denzelfdon leeftijd als voor de jongens ie aangegoven on hardloopcn met hindernissen voor jongens boven dc 13 ja-ar. Do jongens en meisjes, dio aan hot kikker tje springen" en het ,,flossohen Ioopcn" deelnement hebben kans op 3 hoofdprijzen en krijgen in ieder goval toch een prijsje. De hardlooperswedstrijd geeft kans op prij zen van f 1.50 tot f 0.25. Tus8ohon vi. cn zeven uren 's avonds mo^t do aanmelding voor alle volksspelen geeohiedon bij den 2den secretaris, den heer H. van Hoff, doch uitsluitend op Donderdag 27 Augustus o.a. Tot commissarissen voor do volksspelen zijn benoemd de heeren A. Heesterman, J. van der Werff en L. J. Windhorst. De optocht zal niet om 2 uren, maar om halftweo afgaan van het orf van oen heer A. van Gecet, terwijl als keerpunten zijn aangenomen hot land van den heer J. van Vliet (Roemer) on dat van den heer Jb. Bos, aan de Zijde. De samenstelling van een uitvoerig fco6tr programma, dat ook de noodigo toelichtin gen voor den hietorisclien optocht zal be vatten, is opgedragen aan den tweedon voor zitter, den heer A. Fortgens. Het zal, op oranjepapier gedmkt, door don heer P. van dor Spek Cz. aan de huizen dor ingezetenon worden verkooht on ook op het feestterrein tf koop worden aangeboden. flazerswoude. (Rijndijk). Het la hier voor onze parochie een ware feestdag go- weest. Immers de beminde border, do zeer- ccrw. heer J. F Bernsen, vierde zijn 40- jarig priesterfeest. Het verlangen van don ccrw. jubilaris, om deeen dog in stilte ie vieren, was niet overeen to brongen mot de gevoelens van hoogachting der parochia nen voor hun goeden pastoor. Een commis sie, govormd uit de parochianen, bood zijn- eerw. een aanzienlijke som gelds aan, ter verkrijging van een nieuwen Kruisweg. Een oommissie uit de jongelingen zorgde, dat door oen bekwame hand kerk en pastorio met groen en bloemen worden versierd, wat aller bewondering wekte. Na een afwezigheid van eonigc dagcu word zijneerw. por rijtuig uit Leiden afge haald, en deed zijn blijde inkomst in do parochie. Aan den ingang van do kerk wa ren opgesteld leden van hot kerk- cn arm bestuur, alsook het bestuur der kerkvorsie- ring. In do kerk werd zijneerw. onbvangon door don zcorcorw. pater gardiaan van Woorden (die do godsdionstigo leiding op zich had genomen), den woleerw. pater Graaf, uit het klooster te Wijohcn, cn door een tiental bruidjes tot vóór de communio- bank geleid, waar zijneerw. door den oorw. pater gardiaan in gloedvollo taal word toe gesproken. Het was den jubilaris aan te zien, dat do verrassing, hem boreid, Item te machtig wae. Door den jubilaris werd daar na, geassisteerd door do boido paters, een plechtig Lof gecelebreerd, waarna door do parochianen, die in grooton getalo waren opgekomen, mot geestdrift het ,,Fc- 'lied" werd gezongen. Het grootste gedeolte dor goloovigon zat den volgenden morgen aan do Tafel dea Heeren, voor den feesteling het dierbaar ste geschenk. To 10 uren ocïobrcordo do feestvierende herder de plechtige Hoogmis, daarbij geassisteerd door den zcoreerw. heer deken F. O. X Mosmans als proobytor- as sistent, den zcereorw. pator Vi talis Kconon, als diakon, den weleerw pater Graaf als sub-diaken, terwijl do weleerw heer J. Oudojans, kapelaan te Al feu, als ceremono- rius fungeerde. Na hot Evangelio zette dc eerw. pater gardiaan in hcorlijko taal, naar aanleiding der woorden uit do H. Sohrift ,,Hij heoft Zijn Engelen aangaande li bevo len, dat zij u bewaren op al uwe wegon1' uiteen, do verheven bediening de» priesters in do vorschillendo tijdvakken on omstan digheden van 's monschen loven, van do wieg tot aan het graf. Het zangkoor zong op verdienstelijke wijzo do ,,Missa in bon. P. Lamberti" van W. H. van Boeouwon, pr., na de H. Mis de 6choone cantate van denzolfden oomponist „Hulde aan Z H. Leo XIII", waarvan de woorden voor deze gelegenheid wordon gewijzigd door fr. V., O. F. M. Dc gloedvolle uitvoering maakte een diepen indruk. Een plechtig Lof mot „To-Deum" on „Feestlied" besloot den feestdag. De talrijke felicitaties dor paro chianen, ook van niot-parochiancn, gaven bewijzen hoe do goede priester geëerd wordt. Vorder was er fcost voor dc kinderen der parochiale school, een stichting van don jubilaris. Aan den ingang door bruidjes afgehaald, word zijneerw. in een der sohool- Iokalen geleid en hem door do ccrw. Zusters een „Welkomstlied" loegezongon. Sehoouo toespraken, alleraardigste voordrachten en zang, wisselden elkander af. Hot was hier te zien hoe dc pastoor door de kinderen wordt bemind, die daarvan blijk gaven door het schenken van een prachtigcn stoel. Een toespraak van don feesteling 1 .loot do ploohtigheid. Hierna werden do kindo ren op gulle wijzo op versnaperingen ont haald. Ook moot nog vermeld, dat de ar men van do parochie goed worden belacht. (Tijd.) KatwUk* *n afgeloopen week kwamen hier verschillende partyen steur- en pekol- haring ln afslag. Volle pekelharing liep van De ^Vondersteen. 36) „Bultitudo," zei hy mot een grafstem, „voor dat ik jo wegzend, zou ik graag uit je eigen mond hooren, dat je eenige wroeging gevoelt, eenig berouw over je gedrag." Do heer Bultitude dacht, dat die verklaring geen kwaad kon, en daarom zei hy, en dat kon hU met een rustig geweten doen, dat hy het gebeurde zeer betreurde. „Het doet me genoegen dat te hooren," zei de directeur, „groot genoegen; het bevrydt n>U van een pyniyke verantwoordeiykheid. Het Is zelfs mogeiyk, dat ik nu de zaak een beetje anders ga bokyken." „O," zei Paul, die zich plotseling heel onge lukkig begon te gevoelen. „Ja; het is oen ernstige zaak om een jong levon te verwoesten door onnoodigo gestreng heid. Niets kan na.tuuriyk do laaghartigheid van je gedrag vergoelyken. Maar toch zyn er aanduidingen van edeler dingen in je karakter en ik wanhoop zelfs nu nog niet (als je in het openbaar door my onder handen genomen bent) om je te maken tot een sieraad van je kringen, waarin je bestemd bent om te vor keeren. Ik wil jo niet in wanhoop opgeven, ik wil een beetje volhardon." „Dank u," zei Paul, die zich voelde of hy lam geslagen wa3. „Gok mUn vrouw," zei dr. Grimstone, „is voor je in de bres gesprongen. Ze heelt als haar opinie te kennen gogeven, dat een flink pak slaag in het openbaar een duurzamer Invloed op je karakter zal uitoefenen dan J wegsturen van school zonder dat je in staat gesteld bent je leven te verbeteren." „Dat Is vriendelUk van mevrouw," kon Paul nog uitbrengen. „Dan hoop lk, dat je zult toonen, dat je die vriendeiykheid op prys stelt. Ik zal je nu niet wegzonden. Ik zal je nog een kans geven om je goeden naam te herwinnen. Ik zal je ln hot openbaar straffen. Om elf uur zal je een pak ransel hebben, zooals je nooit hebt gehad, en de geheele school zal er getuige van zyn. Je hooft niet naar beneden te komen; Je ontbyt zal wel boven gestuurd worden." Paul deed een zwakke poging om hem van die vreeseiyke voornemens af te brengen. „Dr. Grimstone," zei hy, „ik zou maar lisver weggestuurd worden, als het u hetzelfde is." „Maar het is my niet hetzelfde," zei de directeur. „Dit is niets dan trota en styf hoofdigheid, Bultitude; ik zou verkeerd doen met er notitie van te nemen." „Maar ik heb er ernstig op tegen om ge slagen te worden," zei Paul; „het zou me maar obstinaat maken. Ik kan niet toestaan, dr. Grimstone, dat u me slaat. Ik ben In principe tegen het systeem van lichameiyke bestraffing. Wegsturen is wat anders; dat, kan ik u verzekeren, zou me tot een ander men8ch maken, dat zou het zeker." Dus om je zelf een pyniyke scène te be sparen, zou je verdriet willen brengen over het grijze hoofd van jo goeden vader Je zult je zin niet hebben en je lafhartigheid zal ook geen reden voor me zyn om je straks te nparen by de kastUding. Om elf uur spreken wy elkaar nader." En hy wandelde do kamer uit. Misschien, al wilde hU zichzelf dit niet erkennen, waren er nog meer redenon om het vonnis te ver zachten, dan die hy had opgenoemd. Jongens worden niet uit particuliere scholen wegge stuurd, of het moet zyn om heel ernstige misdryven, en in dit geval was or geen reden, waarom Grimstone oen gedeolte van zyn salaris zou pryagoven, vooral wanneer hy oen groot effect kon maken mot andere middelen. Maar deze welwillendheid was te veel voor den heer Bultitude. Hy wierp zich op het bod en brulde om het afschuweiyk lot, dat hom wachtte. Slechts tien minuten geleden was hy zoo gelukkig en nu, nu was hy niet alleen nog evon ver van de mogelykheid van de ontsnapping, maar moest zich bovendien voorbereiden op een pak ransel binnen twee uur. Er werd zachtjes aan de deur geklopt en Dulcle kwam binnen met een blad, waarop Paul's ontbyt stond. „Daar," zei zo, by na opgewekt. „Mamavond goed, dat ik je je ontbyt boven bracht, en hier is een ei voor je en nog wat warms." De ongelukkige heer Bultitude kon geen woord uitbrengen, maar kreunde. Jo kon wel eens dankje zeggen," zei Dulcie, pruilend. „Dat andero meisje zou jo geen ont byt gebracht hebben, als het in myn plaats was geweest. Ik stond op het punt om je te vertellen, dat ik je vergeven heb, omdat je hoogst waarschyniyk niet van plan was om aan haar te schryven. Maar het schynt je niet te kunnen 6chelen of ik je vergeef of niet?" 3Ik voel me zoo ellendig." „Dan moet je wat koffie drinken," zei Dulcle mot groote beslistheid, „en ontbyten. Ik heb met opzet een ei meegebracht. Dan kun je er boter tegen, zie je." „O nee," gilde Paul, „praat niet over dat slaan, ik kan het niet hebben." „Maar het is pa's nieuwe wandelstok niet, Dick," zei Dulcie troostend. „Dien heb ik weg gestopt. Hot is maar do oudo, en je hebt altyd gezegd, dat die zoo'n erge pUn niet doet na een poosje. Het ia immora ook niet zoo erg als de rijzweep. Pa heeft do rUzweep in do vacantie verloren." „O, is de rUzweep nog ergor?" zei Paul met oen ziekeiyk glimlachje. „Dat zegt Tom ten minste," zol Dulcle. „En kom, Dick, alles is toch binnen vyf minuten afgoloopen of een beetje langer misschien. En jo hoort er niet zoo org veel om te geven, nou ma en ik gedaan hebben gekregen, dat jo blUven mag. We hadden elkaar andera misschien nooit terug gezien." „Heb jy dat dan bewerkt?" riep Paul. „Ja," zei Dulcle, „pa was vast besloten en het duurde vreeseiyk lang eer hy toegaf, maar eindeiyk heb ik het gedaan gekregen. Ik kon hot niet verdragen, dat je wog ging." „Dan heb je een heel wreed ding gedaan," zei Paul. „Voor zoo'n jong meisje heb je ont- zaglyk veel kwaad gedaan. Zonder jou zou er nooit iets van dat briefje gehoord zyn. jy hebt myn eenige kans benomen, om uit deze afschuweiyke gevangenis te ontsnappen." Dulcie zette het blad neer en met haar handon op haar rug leunde ze tegen de linnenkast. „Is dat alles, wat jo tegen me te zeggen hebt?" vroeg ze met een trillende stem. „Ja," antwoordde Paul. „Ik twyfel er niet aan, of je bedoelde het goed, maar je hadt jo er niet mee moeten bemoeien. Neem dat ontbyt weg. Het maakt me mlsseiyk, als ik er alleen maar naar kUk." Dulcie schudde haar langè bruine haar en balde baar mooie kleine handje, want er zat iets van haars vaders oploopendheid in haar karakter. „Heel goed," zei ze, terwyi ze naar de deur ging. „Het spyt me, dat lk me er mee bemoeid heb. Ik wou, dat jo maar naar huis was gezonden. Maar ik zal me nooit moer met Je zaken bemoeien. Ik zal zelfs nooit moer oen woord met je sproken. Ik zal Je nooit moor aanzien. Ik zal togen Tipping zeggen, dat hy Je zoo hard kan slaan, als by maar wil, en aan Tom, waar ik den nieuwen wandelstok heb verstopt, en ik hoop, dat het pyn zal doon l" Daarop was ze verdwenen. De heor Bultitudo wandelde daarop ontroost baar door het bovengodeolte van het huis on durfde niet gaan zitten en kon nergons rust vinden. De meiden, die boven kwamen om do boddon op te makon, keken hem met mede lijdende belangstelling aan, maar hy was te trotsch om van haar hulp te vragen. Zich te verbergen zou de zaken maar ernstiger makon en daar hy goen cent op zak had en geen kans om te leonen, moest hU biy ven, waar hU was. Het geschreeuw van de jongens op do speel-, plaats was reeds lang weggeslorvon en Paul hoorde met schrik de klok olf slaan. De directeur had de afspraak niet vergoteD, waot by stuurde den knecht naar boven, dio aan kondigde, dat mynhsor hem nu noodig had, als 't u blieft. Qy liep de trappen af, als iemand, dio niet weet, wat hy doet, en hy strompelde binnen, half dood van schaamte en vrees. De goheele school zat op baar plaatsen, zonder boek voor zich en alsof ze wachtte op een toespraak. Alleen de heer Blinkhorn was er niet. HU hield niot van zulke vertooningen en was naar do speelplaats gegaan. De heer Tinkler was op zyn plaats met een flauwen glimlach op zyn gezicht, alaof hy zlcb op een stierengevecht voorbereiddo. (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1