N®. 13327 Woensdag 5 Angustnis. A®. 1903. fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. r Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." LEIDSCH M&BIAI PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per week 9 Gents per 8 maanden 1 2 f 1.10. Puiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post1-05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 18 regels L06. Iedere regel meer Qrootere letter» naar plaatsruimte. - Kloine advertentiën van 30 woorden 40 Gents oontant elk tiental woorden moer 10 Gents.-Voor Vet inoasseeren wordt ƒ0.06 berekend. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeens kennis, dat het tweede toelatingsoxamon voor de Hoogere Burgerschool voor Jongens dit jaar zal plaats hebben op Vrijdag 28, Zaterdag 29 en Maandag 31 Augustus in het gebouw aan de Pieterskerkgracht aldaar en dat zü, die zich aan dat examen wensohen te onderwerpen, zich vóór den 16den Augustus a. b. schriftelijk behooren te wenden tot den Dirocteur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE BIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 15 Juli 1903. Burgemeester on Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, late alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunniüg is verleend aau Th. J. VER- HOEYEN, de firma R. M. BEÜTH en Zn. en de Direetie der Leidsche Katoenvlechterfi en Nettenfabriek, voorhoen JAEGER en Co. •n rechtverkrijgenden respectievelijk tot op richting van oen gasmotor van 1 p.-k. In de Zuivelinrlchting aan de Haarlemmerstraat no. 8, kad. sectie H no. 360, tot uitbreiding van de fabriek van kapok eu veeron aan de Kaiser- Btraat no. 8 kad. 6ectie F. no. 1111 door ver vanging van den bestaanden stoomketel door ten van 6'/, atm. en tot uitbreiding van de fabriok aan den Vestwal no. 2/3, kad. 6ectie A no. 1104, door het aanbouwen van een labriekslokaal. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in het „Leidsch Dagblad". Burgemeester en Wothouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 5 Augustus 1903. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leidon brengen ter algemeene kennis, dat do passage langs den Ouden Singel lus- echen de West volmolengracht en de Mare wegens het leggen van een hoofd- ga8leiding, op Donderdag 6 en Vrfidag 7 Augustus a. s. voor rfi- on voertuigen cal zijn afgesloten. Burgemeester e>n Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 5 Augustus 1903. Leiden, 5 Augustus. Blijkens achterstaande advertentie hebben de leiden van Musis Sacrum" vrij en toegang met twee dames tot het conoert, hetwelk hot bestuur dor L, W.-V. „All Right" alhier, voorn omen s is to geven op Zondag 9 Augustus a.6., 's avonds halfne- gen in „Zomerzorg" ter gelegenheid van het tienjarig bestaan der Vereeniging; dooh (uitsluitend op vertoon van hun lidmaat- echapskaart van Musis Sacrum", welke kaart vóór of op 8 Augustus a. 6. door den heer Zandvoort, penningmeester van „AIl Right", moet zijn afgestempeld. Leden van ,,Mu9is" worden hierop op merkzaam gemaakt, omdat geen lid van Musis" zonder afgestempelden lidmaat schapskaart zal worden toegelaten. Tevens vernemen wij, dat op Maandag 17 Augustus e., 's avonds te haJfacht, een concert op Musis" zal plaats hebben, te geven door de kapel der Kon. Ned. Mari ne uit Den Helder, aangeboden door den Commandant dor Kweekschool voor Zee vaart alhier, cn dat zij, die den jongen Janmaat, bij die gelegenheid aanwezig, een Iversnapering wensohen te verschaffen, evenals do laatste drie jaren daartoe ge legenheid hebben zioh aan te melden bij den secretaris van Musis Sacrum." Wy vestigen de aandacht op de In dit nommer voorkomende advertentie der Yer eeniging „Kennis is Macht", betreffende den aanvang van den nieuwon cursus en do weder daarvoor opengestelde gelegenheid tot inschrijving. Naar aanleiding der verkiezing van den nieuwen Paus Plus X is van de Roomsch- Katholieke kerkgebouwen en van vele wo ningen van Roomsch Katholieke Ingezetenen alhier do vaderlandscho driokleur met pause- ïyken wimpel uitgestoken. Van het „Woordenboek der Nederland- fiche Taal" is heden van het 2do deel ver schenen de 19do aflevering (7de en laatste fiflevering van het Tweede Stuk), behandelende de woorden Bleek Blutten, bewerkt door dr. A. Kluyver en dr. A. Lodewyckx. Do heer G. van Brussel, alhier, zond ons heden z(jn vermeerderden en ultgebrelden cata logus van voordrachten en feest- en cotillon- artikelon, ten dienste van bruiloften, kinder partijen, enz., welke voor belanghebbenden gratis verkrijgbaar 1». (Zie achterstaande advertentie.) Behalve de 700 nummers lange ïyst van voordrachten, bevat het boekje, naaet een uitvoerige prijscourant van bruiloftB»rtikelen, enz., ook een kennisgeving, waarin de firma haar drukkerij, die door een groote hoeveel heid toepasselijke vignetten en caricaturen bfizonder voor brulloftsdrukwerk is ingericht, voor feesten en bruiloften aanbeveelt. Het bezoek van den Groothertog en de Groothortogin van Oldenburg aan H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins op Het Loo gaat niet door. De vorsteiyke familie is verhinderd te komen. Uit Soestdyk meldt men van gisteren: Te tien uren vertrok het Konlnklfike Echt paar per vierspan naar Het Loo. Op het bordes namen de KonlDgin-Moeder on de groothertog van Saksen-Coburg hartelijk af scheid. Te halféón vertrok de Groothertog. Jhr. Van Tets deed hem uitgeleide tot aan de halte Soestdyk, waar ook de burgemeester van Soest aanwezig was. In „Hotel Central" to 's-Gravenhage is aangekomen mr. W. Tonckens, oud-gou verneur van West-Indiö. Voor de stichting van een schouw burg te '6-Gravenhage zouden thans, naar men verneemt, door den heer Brondgeest onderhandelingen zijn aangeknoopt tot aankoop van het huis hoek Bezuidenhout en Schenkweg, tot voor korten tijd be woond door den heer Van Hattum van El- lewoutsdijk. Naar aan „De Tel." wordt medege deeld, werncht de minister van oorlog de te benoemen oommissie tot herziening van de militaire administratieve voorschriften bij haar voorstellen vrij te laten, behalve, dac do inwendige administratie bij de korpsen moet vervallen, waardoor alle logeruitga- ven onder rechtetreoksch toeeacht van de Algcmco ne Rekenkamer komen. Men zal zich herinneren, dat dit punt ten zeerste door de veer tien ton-commissie werd aanbevolen. Zooals reeds is gemeld, zal den lOden dezer door eon deputatie van zeeofficieren een krans worden neergelegd op het graf van Maarten Harportszoon Tromp te Delft De „N. R. C." verneemt uit goede bron, dat Z. K. H. de Prins der Nederlanden en de minister van marine, als vlagofficieren der zeemacht, zullen deelnemen aan die hulde. Z. K. H. zal zich by die deputatie doen ver tegenwoordigen door zyn adjudant. De tweede luit. der cavalerie J. A. F. Bruins is by het Koloniaal Werfdepot beöe- dïgd en in functie gesteld; hem is verlof verleend tot zyn vertrek naar Indiö. Do kapitein der Arabieren van Banda, Hadji Badilah, die, zooals bekend, in Utrecht by prof. Snellen onder behandeling is, wordt binnenkort in Don Haag verwacht, om In September naar Indiö terug te keeren. Zyn zoon, die reeds te Batavia de Wilhelmina- school bezocht heeft, biyft in Nederland achter, om den cursus aan een der handelsinrichtin gen te volgen. In Maart komt de kapitein weder terug en by hem bestaat het voor nemen, zün jongsten zoon mede te brengen, om dezen eveneens later in Nederland onder richt te laten ontvangen. De kapitein deod do reis via Singapore, Hongkong, Shanghai, Wladivostock en volgde de overland-route over Siberiö. Dbl Men schryft uit Utreoht aan de „N. R. 0." De bekonde grondeigenaar A. Roodvoots Jr. heeft aan de orde van den H. Dominicus (be middelaar Pater Wyers) ten geschenko ge geven tien duizend vierkante meters grond, gelegen naast de thans in aanbouw zynde openbare badplaats van deze gemeente. De orde heeft er nog 3 hectaren terrein van denzelfden eigenaar bUgekooht. Die 4 hectaren zyn bestemd voor de stichting van een klooster mot weeshuis. Gisteren zyn naar „Het Volk" meldt de stukken betreffende het voorstel tot grond wetsherziening namensde Sociaaldemocratische Kamerclub ter griffie van de Tweede Kamer ingediend. Hot stoomschip „Burgemeister" (uit reis) passeerde 2 Aug. Dover; de „Ko ningin-Regentes" arriveerde 2 Aug. van Java te Amsterdam; de „Kronprinz" (thuisreis) vertrok 2 Aug. van Napels; do „Koningin Wilholmina", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 4 Augustus van Southampton; de „Polyphemus", van Ba^ tavia naar Amsterdam, passeerde 3 Aug. Gibraltar; de „Statendam" arriveerde 4 Aug. van Rotterdam te Nieuw-York; de „Essen", van Padang naar Amsterdam, ar- riveerde 3 Aug. te Marseille; de „Goen- toer", van Rotterdam naar Batavia, arri veerde 4 Aug. te Marseille; de „Lawoe" ar riveerde 4 Aug. van Rotterdam te Batavia; de „Koning Willem III", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 4 Aug. Kaap Finis- terre; dc „Prinses Sophie", van Amster dam naar Batavia, arriveerde 4 Aug. te Port-Said; de „Rijnland", van Buenos- Ayres naar Amsterdam is 4 Augustus Fer nando Noronha gepasseerd. Katwijk aan den R^jn. „Katwijk,s Fan fare" zorgde er voor, dat de verjaardag van H. M. do Koningin-Moeder niet onge merkt voorbijging, In haar temt op de Turfmarkt gaf zij Maandag haar 6do con cert in dit eeazoen ©n het mag geoogd wor den: zij gaf blijken onder leiding van har ren directeur, den heer J. Hup kans, flin ke vorderingen te maken.' Trouwens, dat zij in staat is in zoo een kort tijdsbestek vijf uitvoeringen te geven, on telkens met nieuwe nummers te voorschijn te komen, ia bewijs genoeg, dat de leden in do tus- schenpoozen gelegenheid hebben om op nieuw in te studeeren en zij alzoo niet meer eerstelingen in het vak zijn. Katwijk. Vanwege den Algemeetnen Neder- landschen Politiebond is aan den gemeen te-veldwachter W. Lagemaot, alhier, het brevet met bronzen medaille voor 10-jarigen politiedienst uitgereikt. Koudekerk. Het bestuur van den Lo- genwaardschen en Bruimaadsohen polder maakt aan belanghebbenden bekend, dat er op Dinsdag 11 Augustus a. a. schouw zal gedreven worden over de Lagenwaardsohe wetering en do wateringen cn zwetten, in dien polder gelegén. Het banwurk in ge noemde wateren zal dan behoorlijk ui (ge snoeid en van alle vuiligheden gezuiverd moeten zijn. Eveneens zal op dienzolfdon datum schouw worden gedreven over de Molenwatering, enz. in den Hoogenwaardsohen polder ge- Noordw(jk-aan-Zee. Glaternamlddagwerd, onder groote belangstellifig, vooral van de badgasten, de reddingsboot der N.-Z.-Holland- 8che Reddingmaatschappy beproefd. Hoewel de cee zeer hoog ging, voldeed de proef in alle opzichten; ook het interessante tweemaal herhaalde afschieten van reddlngsiynon naar een (denkbeeldig) in nood verkoerend schip slaagde volkomen. Bij Kon. bceluit is: lo. benoemd tot hoog leeraar in de fttfjultei*. der rechtegeloerd- hoid aan do Rijksuniversiteit te Gronin gen, om onderwijs te geven in bet burger lijk recht* in het handelsrecht en in de bur gerlijke rechtsvordering, mr. O, O. S e- gors, rechter in de arrondiseements-recht- bank te Rotterdam; 2o. met ingang van don dag, waarop de hoogl. mr. O. O. Segers zijn lessen zal aanvangen, de hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen mr. P. Pet ontheven van het geven van onder wijs in het burgerlijke recht, in het handels recht en in de burgerlijke rechtsvordering en belast met bet onderwijs in het Romoin- sohe recht en zijn geschiedenis. Met ingang van 1 October, benoemd tot lid van het ooilego van ouatoron der Rijks universiteit: cl. te Leiden: mr. N. de Rid- der; b. te Utrecht: dr. B. Reiger; e. te Groningen: jhr. mr. E. Tjardavan S tarkenborgh Stachouwor. Met ingang van 1 September, benoemd tot leeraar aan do Rijks hoogere burger school te Assen, P. N. van der Brugge, leeraar aan do Rijks hoogere burgerschool te Meppol. Met ingang van 1 September benoemd tot leeraar aan de Rijks hoogere burger school te Tilburg, J. A. Vorsten- bosoh, onderwijzer te 's-Hertogenbosch. Met ingang van 1 September, benoemd tot leeraar aan de Rijke hoogere burger school te Zwolle, A. O. van Meeteron, thans leeraar aan de hoogere burgerschool te Maastricht. Met ingang van 15 September, aan dr. Th. Ziehen, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als boogleoraar in do facul teit der geneeskunde aan do Rijksuniversi teit te Utrecht. Aan C h. E. P r y o r, geboren te Londen, in Engeland, vergunning verleend tot het geven van hoogor onderwijs aan een bijzon dere inrichting van hoogor onderwijs te Voorschoten. J. W. Schulinck, te Bcrgen-op-Zoom, met ingang van 16 dezer, benoemd tot school opziener in het distriot Breda, mot gelijk tijdige toekenning van eervol ontslag uit zijn betrekking van schoolopziener in het arrondissement Bergen-op-Zoom.^ Aan W. H. van Heek, kapitein-comman dant dor dienstdoende schutterij to En- schodee, de personeelo rang van majoor ver leend. Voor het tijdvak van 1 September e. k. tot en met 31 Augustus 1904, benoemd tot leeraar aan dc Rijks hoogere burgerschool te Utreoht: J. Mettrop, te 's-HeTt-ogen- bosch; dr. D. J. Janssen, tijdelijk leeraar aan die school on leeraar aan het gymna sium te Utrecht, en B. Gonggrijp, tijdelijk leeraar aan die schoolen aan dr. D. Jans- een voornoemd machtiging verleend om, te gelijk mot zijn ambt van leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Utrecht, dat van leeraar aan het gymnasium aldaar te bekleeden. lo. voor het tijdvak van 1 September e.k. tot cm met 31 Augustus 1004, aan de Rijks hoogere burgerschool te Gouda benoemd: tot leeraar: J. A. W. Baart, G. O. A. Vale- wink, J. W. F. van Meegeren, W. A. Piete, M. J. Goudo en A, Haringx, allen tijdelijk leeraar aan die school; tot leerares: mejuf frouw Th. van Aken, tijdelijk leerares aan die school, cn is: 2o. aan J. W. F. van Mee geren en M. J. Goudo, voornoemd, machti ging verleend tot gelijktijdige waarneming van hot ambt van leeraar aan de hoogere burgerschool met 3-jarigen cursus te 's-Gra- venhage. Toegekend de core-medaille der orde van O ran jo-N assauin brons, aan den briga dier te paard P. Meulbroeik, don brigadier te voet J. Borgors en don marechaussee 1ste kl. O. A. de Krom allen van de 1ste divi sie, alsmede aan den brigadier-titularis A. W. Nottolman, van de 2de divisie Ko ninklijke mareohaussee. Krachtens verschillende artikelen der Burgerlijke Pensioenwet, dó volgende pen sioenen ve<rleend aan: J. F. O. Roelants, 2430W. J. Gecrling, 1918P. H. Piokee, /286; J. J. H, Kuypers, /330; J. G. Nikkels, f 293; A. Vijgenboom, ƒ333. Professor De Geer. f Zoo hoeit dan ook Barthold Jacob Lintelo baron de Geer van Jutfaas, geboren 12 Deo. 1816, den tol van alle meneohen moeten be talen en ii tot zyn raderen verzamold. In hem gaat een man verloren, die mot zyn groote gaven een zeer werkzaam aandeel nam in de publieke zaak. Allereerst was hy een reeks van jaren een sieraad der Utrecht- sche hoogeschool, aan wier juridische faculteit hy het oude Romelnschs recht docoerde. Met groote helderheid wist hü ook 't mooiiyksto probloem te verklaren. Tydgenoot van mannon als Groen van Prlnsterer, Da Costa, mr. J. A. Grothe, stond hy al vroeg de anti revolutionaire beginselen voor, ter propagandeorlng waarvan hy zich niet onbetuigd liet. Aan de samenstelling, ovenals aan de latere breede verklaring van het bekende „Ons Program" vond hy een werkzaam aandeel. Met zyn vriend dr. A. Kuyper, toen predikant te Utrecht, was hy de ziel van het anti- schoolwetverbond, van het bekende volks petitionnement tegen do schoolwet-Kappeyne, lalor assessor van het centraal-comitó der anti-revolutionairen; jaren lang voorzitter van „Nederland en Oranje" te Utrecht; onder het ministerie-Heemskerk lid der staatscommissie ter herziening der Grondwet, later lid der Tweede Kamer voor Sliedrecht on eindeiyk sinds 3 Juli 1889 lid der Ged. Staten der provincie Utrecht. Sinds 1874 vaardigde IJssel- stein bem af ter Statenvergadering. Op den duur kon deze onafhankelyko geest steeds tot de droite behoord hebbende zich niet biyvon voegen in den band van het centraal-comitó dor a.-r. on werd by mot den heer Lohman de ziel der vry-antl.revolutio- Dairon, wier adviseur hy word, Eenlgo jaren was hy ook lid van den Utrechtschen gemeenteraad. Op kerkeiyk ge bied stond hy op confossioneel standpunt on zat in het hoofdbestuur der Conf. Vereeniging. Menigen kerkeraad diende hy in die jaren van zyn zoo gewaardeerde adviezen in kerk- rochteriyke quaesties. Mot de reformatio van 1886, die leidde tot de doleantlo, ging hy niet mee. Voorts was hy vole jaren bestuurslid der Utr. Zendings- vereeniging en een werkzaam lid van menig genootschap van wetenschap en geschiedenis. De overledene was ridder In do orde van don Noderlandschen Leeuw. Scbynbaar hersteld van de jongste ernstige ziekte, die voor zyn leven deed vreozen, ge voelde hy zich zoo opgewekt, dat hy de zomerzitting van de Staten van Utrecht had willen bywonon, wat hy echter niet heeft gedaan. Hy was naar zyn buiten te Jutfaas vertrokken, waar hy gisternacht is over leden. (U. D.) Gemeenteraad van Noordwijk. Zitting van Dinsdagavond. Voorzitter: de heer E. L. baron van Har- denbroek, burgemeester. Afwezig: de heer A. W. Alkernado. Do notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen. Do lieer Parlovliet merkt op, dat uit dio lezing niet blijk.,, dat het verzoek van den kerkeraad te Noordwijk- BLanen om de brandspuit voortaan niet meer in het kerkgebouw te borgen met algemeene stemmen is toegestaan. Na deze correctie worden de notulen goedgekeurd. I. Voor kennisgeving worden aangeno men een zestal missiven van God. Staten, houdende goedkeuring van Raadsbesluiten; het gemeenteverslag over 1902; prooes-ver baal van opname dor gemeentekas. Een adres van J. Th. Christiaanso, wa genmaker, verzoekende wijziging do/ jong ste verordening op de zoogenaamde straat- belasting, in dier voege, dat voor doorloo pend inhuren van grond aan do publieke straat niet het volle bedrag van 30 ets. per maand en per M2 verschuldigd zal zijn. B. en Ws, adviseeron liever eerst dc wer king dier verordening af te wachten, en Chr. er op to wijze, dat hij voor niet meer plaats behoeft te betalen dan hij telkens m gebruik heeft. Na een opmerking van den heer C. Alkernado, die wèl wat gevoelt voor het bezwaar van Qhr., wordt besloten het praoadvies van B. en Ws. te volgen. Een adrc6 van A. Mooyokind, amid, ver zoekende ontheven te worden van de ver plichting een ijzeren hek te plaatsen vóór zijn woning aan do Schoolstraat, mot het oog op het gevaarlijke bij het beslaan van paarden. B. en Ws. advisceren eveneens in dion geest-, doch wenscben dan de verplichting opgelegd te zien, het terrein vóór het huis met blauwe klinkers te bestraten. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. II. Aanbieding der gemeente-rekening 1902. Deze wordt in handen gesteld van een raadscommissie van drie leden, waarin ge kozen worden de hoeren J. de Groot, O. Alkemade en F. J. Parlovliet. IIT. Benoeming van een onderwijzen» to Noordwijk-Binncn. Uit 25 sollicitanten is een voordracht opgemaakt, bestaande uit do dames: E. G, van Bommel, te Noord- wijk-nan-Zee. Y. van dor Veen, te Dokkum, en M. G. Keessons, te Aalsmeer. Eerstge noemde wordt mot 9 stemmen benoemd. (Eón stem was or blanco). IV. Aanvraag der afdeeling Noordwr'c van do HoU. Maatschappij van Landbouw om subsidio voor do van 1618 September alhier te houden tentoonstelling van land bouwproducten, enz. Met algemeene stem men wordt besloten hiervoor 50 toe te staan. V. Overeenkomsten betreffende in-ge- bruik-genomen strookon grond langs do straatwegen to Noordwijk-aan-Zce. Op voorstel van hot Dag. Bestuur wordt dit door don Raad gemachtigd deze zaak mot hot kadaster te regelen. VI. Voorstel tot verkoop van gemeente grond te Noordwijk-aan-Zeo. B. cn Ws, wonsohen alle eigendommen der ^^mcento te Noordwijk-aan-Zeo van de hand te doen, aangezien zij dc noodzakelijkheid van heb behoud dier vorschillende grootero on klei nere terreinen niet inzien. Na con breed voerige, vooral teohnischo discussie wordt met 9 stemmen tegen die van don heer Smit, in beginsel tot verkoop besloten, met dien vorstande, dat daartoe niet onmiddellijk zft-1 worden overgegaan, doch eerst nog aan belanghebbenden (aan wonenden) gelegen heid zal worden gegeven ondershands gedeel ten grond te koop en voorste! C. A made ©n gewacht zal worden, totdat op zeker terrein het zand van het duin zal zijn weggehaald (denkbeeld van den heer Van dor Meer). VII. Aanwijzing rooilijn. De rooimeesters cn de meerderheid der Raadscommissie voor dc rooilijnen adviseeron gunstig op het verzoek van K. de Bes djo r..xn het Slu'spad wenaoht tc bouwen 1 1/2 M uit den open baron weg. Do heer Van oer Meer, min- dorhoid dier oom mis hoewol meegaande met de bepaling, dat Dc Bes 20 c.M. of meer boven peil zal bouwen mot het oog op de rioleering, stemt niet in met die 1 1/2 M-, doch wenscht nog 1 M. vorder terug te gaan. Wanneer volgons sprekers meoning, eenmaal do noodzakelijkheid zal blijken een verbindingsweg te maken tus- schen de Losplaats en den. Voorweg, ten be hoeve van een lossing van mest, dan zal do overschietende breedte van 5 M. onvoldoen de zijn. Het spijt hem, iemand, die te goe der trouw (zooals de heer O. Alkemadc op merkte) reeds begonnen was tc bouwen, to moeten tegenwerken, doch bij hem moest het bijzonder bij het algemeen belang ach ter staan Van verschillende zijden werd de heer Van der Meer bestreden aa^g^ndo die breedte van 6 M.waarbij de heer Al kernado nog in don breede uiteenzette, dat het een onmogelijkheid zou blijken do los plaat» (bij de nieuwe gasabriek) tevens voor een losplaat» van most voor den Voorweg tc willen gebruiken, cn bovendien, wilde men dien weg daarvoor aanleggen, dit do gemeente op veel te hooge kosten zou bren gen, omdat alsdan ook in een draai- of op haalbrug zou moeten voorzien worden, met bediening enz. Het voorstel van rooimees ters c. 8. wordt alanu met algemccj e stem men, behalvo die van don beer Van der Meer, aangenomen. VIII. Huur van grond der oude gaaf ar- briek. Wegens expiratie van den termijn wordt het terrein, waarvoor men gaarne nog de beschikking wil behouden, opnieuw ingehuurd van den nieuwen amba^htekeer, op dezelfde voorwaarden en voor con tijds duur van 30 jaren. IX. Door een commissie van drie leden, waartoe dc voorzitter aanwijet de hcoren Smit Do Groot cn Van Eeden, worden do oolooWiovcn dor vier herkozen ondervecht en in orde bevonden. bij monde van eerstgenoemde voorgeteld en zonder stemming lot toelatingbesloten. Voordat de Raad tor betadohng van punt X: kohier hoofdelijke omslag 1903, nï gelioimo zitting overgaat, worden buiten de agenda nog eenige punten behandeld en me dedeel in gen gedaan. a. Goedgevondendab J. Zandbergen het Laantje van hot Vinken veld 3 M. van

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1