AFBRAAK. Geïllustreerde Aglaja, Brantanrautie. Vaderlandsche Hypotheekbank, LOODGIETER. Leidsche Schouwburg. 5ÊJAN ONGELUK. Aanstaand Student AANBESTEDING Gedipl. Verpleegsters GLOBE-Poets-Extract Nederlandsche Burgers' Acatènes vulmaakt product. Beiersch Bierbrouwerij „De Auistel". M. J. StHiliur 4 Zn., Bij dit nummer wordt een extra-Kindernuminer aan alle abonnees gratis aangeboden. F. F. V. HEIHTZ, 's-Bravenhage, Nieuwe Uitleg 6. de Heer H. M. SASSE. Hoenderpark en Eierenhandel Zwsminrichting „Rfiyiraigf Gevraagd a een flinke JONGEN. SOEP, Papenstraat 4. Gedurende 84 dagen: en Reslanten Dames-, Heeren- en Sinder-Schoeisel. Botermarkt 19. emso Wed. THEIJS- Vraagt slechts Namaaksels Fritz Schulz Jr., Aktleogesellschaft, Leipzig. TI. E. DIETRICH, A.MSTEHDAM. De Bieren uit bovengenoemde Brou werij zijn verkrijgbaar op fust en gebotteld op heele en halve flesschen bij Th. G. DE WILDE, Verkrijgbaar in alle buurten der stad3,83 so Dienstbode, GELD zwakke Kinderen Te huur: Allerfijnste Grasboter F. van der Waals, Geknipte patronen van alle in „De Gracieuss" voorkomende kledingstukken zijn voer slechts 20 Cents franco verkrijgbaar, zoomede uitgewerkte teekeningen voor do fraaie handwerken. FEUILLETON. Opofferende Liefde. Rijnlnniische linnli, Nieuwe Uiju 11, Lelden. 7240 7 Dir teleur en8189 20 Mr. J. 0. L. M. VAN GILS. P. J. M. MASTBOOM. Verstrekt geld op Eorste Hypo thecair verband zonder voor- uitbetaling van rente en geeft 4-pCt.-Paudbrieven uit in stuk ken van f 1000f 600 en f 100. Correspondent voor Leiden: Leidseh Accountants Kantoor, P. A. A. VAN LOON en W. it. EACKFOORT, Beestenmarkt 48. Inrichten, bijwerken en contro leeren van administraties. Alle werk zaamheden op administratie/ ge bied. 8390 10 Gevraagd een halfwas LOOD GIETER voor dakwerk en eenig loopwerk, met koet en inwoning. Adres: ZWENNE8, Leidschendam. 6812 7 Ö1 aan netto Burgerlieden, die een vrije Kamer en een net en degelijk Kosthuis verlangen. 6178 0 Adres: Papeustraal 4. «De Kegge", Den Ham (O.) Wekeiyksche verzending van gewaarborgd versclio Eieren per kilo 20 Btuks) netto gew. A 0.80, in klstjos van 6, 7^ en 10 Kilo netto. 6801 16 Proef kistjes van 24 stuks ƒ1.15. Van 24 kilo notto „2.15. Na ontvangst van postwissel geheel ttU aan huls, onder rembours met verhooging der remb.kosten. Verpak king maakt breuk onmogelijk. Adres Huize „De Regge", Den Ham (0.) Rotlerdamsch Tooneelgezelscbap. Dir. Gérant: J< IAN MULDER. OINSOAG 21 en WDc .SDAG 22 Juli, 8 uren: 6820 13 met Duinwater-douche inrichting, MORSCHWEG, 15 Jali begint de tweede helft van het Seizoen. Abonnementen tegen verminder den prtjs. Maand-abonnementen ƒ8.—, voor 10 baden 2.50. 6763 12 Oude Singel 70. 6750 0 KERKORGELS. Kerk- en Huisorgels worden billijk en spoedig geleverd, gerepa reerd en gestemd. Abonnement voor jaarlykich onderhoud. Attesten voor handen. 2609 8 G. VAN LEEUWEN, Orgelmaker, Earedijk 30, LEIDEN. zoekt geheele opname met vrije Kamer in beschaafden familiekring. Aanbiedingen onder No. 6827 aan het Buroel van dit Bl. 7 dagelijks verkrijgbaar ft 20 Cents per portio. 6902 6 Verf- en Glaswerk Kerkge bouw Ned.-Herv. Gemeente te R4Jnsbnrg by Lelden. Inlichtingen en betallngsconditiön op het werk. Biljetten ln te leveren Zaterdag 18 Jali, te 13 uren, op het werk. 6811 12 De Aannemer, P. VAN EXTER. worden gevraagd in het Pleegzuster- huis Koningin Emma", Don Haag. Sal. ƒ250 f 400. Br. fr. aan do DIr<*. Mevr. SCHIPPERUEIJN Vos. 6817 T volgens deze afbeelding, x^gLÓi daar vele waardelooze aangeboden worden. 6697 29 Slapelooze nachten zijn moestal een gevolg van slechte apljsverteering. En slechte spljsver- teerlng ontstaat door het eten van allerlei onverteerbare ingredriönten. Er is een soort brood, waarvan Dr. F. BASENAU, Bactorlologisch-Hygië- nlsch Laboratorium, Keizersgracht 488, Amsterdam, zegt: „Het is mU gebleken, dat het zeer gemak kelijk verteerbaar Is en dat het als brood een voedingsmiddel par exellence kan genoemd worden." Dat werd geschreven 27 April 1908 en sedert weten volen in ons land, dat dit gezegd ls van De Importeurs voor Nederland on KoloniënDe Nederlandscbe Dellcatesseuhandel GEBRs. DAANKEN, Rotterdam. 0821 28 Van do Rijwielindu strie zijn VERKRIJGBAAR: Haarlemmerstraat 52a, LEIDEN. LEIDEN, 0832 34 Utrechtsche Veer 24. TELEPHOON No. 362. TAA06 MARK Gevraagd dadelijk of 1 Aog. 'een flinke, nette P. G., goed koken en netjes werken, in klein gozln. Brieven, met opgaaf waar informaties te bekomen Bureel^ van dit Blad onder No. 6822. 8% vorkrjjgbaar in groote en kleine sommen. Billijke rento en voorwaar den. Brieven onder No. 9481 aan het Bureel van dit Blad. 6 Mevrouw VAN DE SANDE BAKHLIJZEN hooft verscheidene aanvragon gekregen, om naar buiten te laten gaan voor 3 4 weken. 6801 10 Wie daartoe iots wil bijdragen, wordt vriendelijk verzocht zulks te zendon: Storrewacht 57. het geheel gerestaureerd Winkel- huls mot afz. Bovenhals, N. Rijn No. 40. 6826 0 Adres: Stationsweg 8. ECHTE EDAMMER GRASKAASJES, extra fijn van smaak, ik ƒ1.35 per stuk. Aanbevelend, D. WARRING, 6613 7 Haarlemmerweg 5 f 1.30 per kilo. Mandenmahersst. 4, bij de Waag. Prima adres voor zuivere. Natuurboter, Goudsche, Leidsche en echte Edammer Kaas. 6804 11 Eikeu planken voor brugge- dekken, Kruiplanken, enz. Hooge Rijndijk 170, ZOETERWOUDE. 1149 IS DE GRACIEUSE kina's er: is het beste en meest practiselie Üaincs-Mode-Tijdsclirift. Prijs per 3 maanden (6 nummers) ƒ1.371/». Bij alle Boekhandelaren zijn proefnummers verkrijgbaar. De Uitgevor: A. kV. (SIJTHOI'I1, to Lolden. root en bevat een bijzonder groote collectie at bedelingen van fraaie No. 20 (tweede nummer van het nieuwe kwartaal) ls verschenen. Het Is 14 Zomcrkostnmes met een groot Supplement vol knippatronen. De Grra.cieu.se geeft geregeld fraaie afbeeldingen van smaakvolle reformkostumes voor DAMES en KINDEREN. Ook op het gebied van onderkleecling en handwerken is er geen tijdschrift, dat zulk een rijken inhoud heeft De Gracieuse is tegenwoordig het eenige tijdschrift in groot formaat, dat 2-maal per maand verschijnt. Geen ander modejournaal geeft zulk een overvloed van patronen en allerlei practische hulpmiddelen, zulk een dui delijker) en voor ieder bevattelijken tekst en heeft zulk een uitgebreiden kring van geabonneerden. a Nieuwe Abonnées hebben het reoht voor oo ets. te bestellen het dit voorjaar verschenen rijk geïllustreerde REFORWI"ImODE"p*LkIUSwI, bevattende SO modellen voor Reformdracht, zoowel Boven- als Onderkleeding, voor verschillende leeftijden, waarvan de gewone prijs /1.50 bedraagt. 81) Stond hy niet werkeiyk op het punt, een gebeurtenis, welke tot dusver nauweiyks den naam van een avontuur verdiende, in een catastrophe te veranderen? Liet hy den harts tocht voor de mooio gevangene eerst vastere wortels vatten, dan was voor de Fust van zyn hart alles te vreezen. Neen, de inspecteur had geiyk. Hij moest deze waanzinnige, dwaze liefde bestrydon, haar tot den laatsten wortel uit zijn hart roeion „Het is te laat, het is te laat," klaagde hy echter zacht by zichzelven. In wonderbaariyke verheerlijking vertoonde zich voor zyn geestes oog het beeld van do geliefde vrouw; haar schoonheid en bevalligheid, de muziek van haar stem, hoe had hy dat alles ooit kunnen vergeton? Een naamloos verlangen vervulde zyn ziel; hot medeiyden met haar deed hem het hart Inéénkrimpen. Bestond er dan nog een mogelijkheid, dat zü onschuldig kon zyn? Uy peinsde en peinsde steeds. Zyn waar nomingen aan het ïyk kwamen hem weer in den zin. Wat was het toch, dat hem zoo opval lend was voorgekomen? Do dagen verstreken zoo voor hem tusschen voortdurend nadenken en inneriyken stryd. '8 Namiddags van den derden dag kwam Hilde hom echter plotseling in zyn gedachten storen. Onstuimig, volgens kindermanier, welke geen égards kent, sprong zy op hem toe, klemde zich aan hem vast en riep op schreierigen toon: 8Niet waar, oom Holm, het is niet waar?" „Wat, myn kind?" „De hoor Bartel en de hoer K&mpf zeggen, dat tanto Eda hoeft gestolen en in de gevan genis ls. Dat is toch niet waar?" Den professor steeg het bloed van toorn naar het gelaat. „Neen, Hilde, dat is niet waar," antwoordde hy, haar kinderlyke verontwaardiging kal meerend. Een oogenblik later begaf hy zich naar de plaats op het dek, waar Bartel, de handelsreiziger, en Relnhold Kampf, de jonge deugniet, zioh met de dochters van mevrouw von Erbis met het balspel vermaakten. Biykbaar koesterde Holm het voornemen den licht- zinnigen babbelaars eens flink de les te lezen, maar daar hy geen stoornis wilde brengen in het spel, dat Juist ln vollen gang was, bleef hy eenige schreden van de spelers toe- kykend staan. Aanvankoiyk was zyn belangstelling in het spel niet groot, hy was over het algemeen geen liefhebber van sport, waarvan hy be weerde, dat die, op enkele uitzonderingen na, slechts de oppervlakkige geesten aantrok en diende, om ook dengenen, die tot de onbe duidendste menschen behoorden, gelegenheid tot het inoogsten van goodkoope lauweren en tot het dragen van een soort uniform te geven, waaraan de Duitscher nu eenmaal zooveel waarde heoht. Spoedig ochtar namen *yn oogen een meer gespannen uitdrukking aan; hy volgde vooral de bewegingen van Kftmpf met steeds toenemende belangstelling. Hy trok zich ten slotte zelfs in een der tenten op het promenadedek torug, ten einde van daaruit ongestoord het hem boeiende schouw spel gade te slaan. Wat was het, dat op den anders zoo ernstlgen man zulk een zonderlinge aantrekkingskracht oefende? Bewonderde hy de werkeiyk verba zingwekkende vlugheid van den jongenman? Zyn behendigheid in het worpen en uitwyken, de hoogte zyner sprongen, de verrassende kunst in het opvangen? Wie weet het? In elk geval vergat hy zyn voornemen geheel, ten minste voor hot oogen blik. Pas '8 avonds, even vóór het souper, toen Relnhold Kftmpf hem toevallig In het salon in den weg trad, scheen hy er weer aan te denken. „Mynheer Kftmpf, een enkel woord." Verbaasd keek het jonge mensch hem aan. De professor had tot dusver ternauwernood notitie van zyn bestaan genomen. „Wat verlangt u?" vroeg hy kortaf. aU heeft van morgen met den heer Bartel de kleine Hilde diDgen in het hoofd gebracht, die tact en medeiyden u hadden moeten ver bieden tegenover een kind ook maar te noemen." Kftmpf sloeg zyn oogen neer en lachte verlegen. „Ik verwacht van uw beter Inzicht, datgy zulke grappen niet herhaalt. TJ maakt hot kind ongelukkig en bemoeiiykfe my de niet reeds gemakkeiyke taak om het kalm te honden. Weet u dan," ging Holm op scher pen toon voort, „zoo nauwkeurig, dat juffrouw Norden gestolen en een moord begaan heeft?" Het jonge mensch keek geheel verbaasd op. „De Inspecteur heeft haar toch als moorde nares gevangengenomen," merkte hy na een poosje tameiyk schuchter op. „Zeker, maar besohuldigd en schuldig zyn twee dingen, bedenk dat wel. Belooft gy my, in het vervolg voorzichtiger te zyn?" „Zeer gaarne." Holm greep plotseling de hand van den jongen man. „Ik wil u volstrekt niet te na komen," zelde hy vriendelyk. „U is immers ook zoo iets als een wees, hè?" De zekerheid en driestheid van het jonge mensch keerden by deze woorden van zyn reisgenoot terug. „Ten minste op het schip," antwoordde hy lachend. „U gaat naar Buenos-Ayros, om oen betrek king te zoeken?" o Ja. „Heeft u roeds oen op bot oog?" „Neen." „Maar u spreekt toch ten minste de taal van het land?" „Spaansch? Neen." „Dan bevindt gy u in een niet zeer benydens- waardigen toostand. Het vooruitkomon in een vreemd land gaat niet zoo gemakkeiyk, als gy mogeiyk wel denkt. U beeft toch aan bevelingen?" „Geen enkele," bekendo Kftmpf, op wiens gelaat zich door de bewering van den professor een angstige, byna bezorgde uitdrukking vertoonde. „Hm, dat ziet er niet mooi uit." De professor dacht een oogenblik na. „Misschien kan ik u van dienst zyn. Ik hen in Argentlniö bekend, heb daar goede vrienden en spreek de taal daar als onze moedertaal." „Ik zou u van harte dankbaar zyn." „Ik ken onder anderen den eigenaar van een groote wolzaak. Mogelyk is or op zyn kantoor een postje voor u te vinden, name- iyk, als gy bekwaam genoeg zyt, dat waar te nemen. Hebt gy goede getuigschriften?" „Ja, dat gaat." „Goed, dan kunnen wy er later nog eens over spreken. Daar luidt de bei voor het souper. Ga mee." Belden begaven zich naar' de eetzaal en gingen op hun plaatsen zitten. Holm zat tamelijk ver van den jongen Kftmpf, maar aan den anderen kant der tafel, en menige bespiedende of nieuwsgierige blik, dio zyn jeugdigen medereiziger gold, oponbaardo zyn' plotseling ontwaakte belangstelling. Van af dat oogenblik onderhield do professor zich meormalon mot Reinhold Kftmpf on het jonge mensch schonk hom stoods meer zUn vertrouwen. Hoe meer mon het oinddoel der reis nader de, hoe meor de zekerheid van hem week, welke hot verbiyf op het schip hadvorwekt; zelfs in zyn lichtzinnig gomood weldon be- zorgdo govoelons op omtrent do tookomst, waarvan de onzokerhoid hem schoen te ver ontrusten. Op een avond betrapte de inspecteur don pro fessor or zolfs op, dat hy mot Kftmpf, me vrouw von Erbis on eon haror dochters oen partijtje whist speelde. „Wat zie ik 1" riep hy verrast. „U komt, dunk mo, tot groote dingen." „Wat zal ik u zoggen?" antwoordde Holm glimlachend. „Op zulk een lange reis moet men elke gelogenheid, om den tijd te be driegen, aangapen." De inspecteur schudde hot hoofd en bleef een poosje tookykon. Den volgenden morgen klopte de professor! reeds vroeg togen de deur van zyn hut ea riep hem by zyn binnenkomst mot allo kern teokenen van groote agitatie toe: „Is het1 waar, mynheor Flohr?" „Wat, professor?" „Dat zy bekend heeft." „Wie zegt dat?" „Gisteravond laat verspreidde zich plotaqgj ling dat gorucht in hot salon. Een van stewards kwam er mee binnen." (Wordt vitV0lg44

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 7