N°. 13307 Maandag 13 Juli* A*. 1903. <§eze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Officieels Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. Opofferende Liefde. IEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentei per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post1.65. PKUS DER ADVERTENT1EN Van 16 regels 1.06. Iedere regel meer 0.17$. Grootore letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.— Voor het inoasaeeren wordt /"0.05 berokend. De Burgemeester der gemeente Leiden; Vestigt do aandacht der ingezetenen op de-n inhoud van artt. 57 en 58 der Kies wet., luidende als volgt: Art. 57. Personen, bij wie en bestuurders van bij- rondore ondernemingen en instellingen, waarbij mannen, die don leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in dienst betrekking zijn, zijn, voor zoover niet bij algemeenen maatroge-1 van bestuur vrijstel ling is verleend, vorplioht te zorgen, dat ieder van dozen, die bevoogd is tot de keuze mede bo werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren tusscbon acht uren 'des voormiddags en vijf uren des namid dags daartoe gelegenheid vindo. Art. 58. Personen en bestuurders, in het voor gaande artikel bedoeld, zijn voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in het arbcidslokaal en zoo er meerdere ar- boidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan óén arbcidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stem ming bepaalden tijd op een zichtbare wijzo ie opgehangen een door hom of van hun nentwege onderteekende lijst, do uren, in het voorgaand artikel bedoeld, vermelden de, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze ï>f voor allen gezamenlijk. Het Koninklijk besluit van 2-1 Mei 1901 (Staatsblad No. 109) tot aanwijzing der Vrijstellingen, bodocld in art-. 57 dor Kies wet, luidt als volgt: Art. 1. „Vrijstelling wordt verleend aan >,do in art. 57 der Kieswet bedoelde perso enen en bestuurders van bijzondere instel lingen cn ondernemingen ten aanzien van *,bij lien in dienstbetrekking zijnde perso enen, welke uit hoofde van die dienstbe trekking op den dag der stemming tus- •„echen de in vermeld artikel genoemde „tijdstippen niet gedurende twee achter been volgende uren vertoeven in do gemeen te, op welker kiezerslijst zij voorkomen. Art. 2. „Vrijstelling als omschreven In „het voorgaand artikel wordt voorts ver teend aan geneeskundigen cn apothekcre „ten aanzien van bij hen in dienstbetrek king zijnde personen, alsmede aan per- „60nen, en bestuurdere van bijzondere in stellingen en ondernemingen ton aanzien „van bij hen in dienstbetrekking zijnde „ziekenverplegers. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leidon, 13 Juli 19C3. Burgemeester en Wethouders van Lelden, Gozlen het adres van de firma JAN ZUURDEEG Zn,, houdende verzoek om vergunning tot uitbreiding van haar fabriek van wollen dekens aan do Baati'raat, kad. bekend Sectie B No. 2570, door het boutven van een derde verdieping; Gelet op do artt. 6 on 7 der Hinderwet; Qoven by deze kennis aan het publiek", dat genoemd verzoek met de bfilagen op de Seoretarle dezer gemeente ter visie gelogd ia; alsmede, dat op Maandag 27 Juli a. s., 'a voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen dat verzoek ln te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 13 Juli 1908. LEBDEN, 13 JuSi. Gedurende de kermisweek zal ln den Schouwburg alhier optreden het bekende Rot- terdamsche gezolscbap onder leiding van den heer Job. Mulder. Dit gezelschap staat hier reeds lang gunstig aangeschreven; ook de vorige kermis en op verschillende Zondag avonden had het veel succes. De eor6te voorstelling wordt geheudon Dinsdag 21 Juli met een opvoering van „Jan Ongeluk het geestige blyspel van Blumenthal en Kadelburg, waarin o. a. de titelrol wordt vervuld door den heer Wagemans. Nog elechta weinlgo weken geleden werd dit stuk te Rotterdam avond aan avond voor volle zalen opgevoerd. By de heden gohouden verkooplng van cokes by partyen van 10 en 5 H.L. waren de pryzen f 4.20 en f 2.10. Op de ton vorigen jare gohouden alge- meene vergadering der Nederlandecho Yer- eeniglng tot afschaffing van alcoholh. dranken word het hoofdbestuur dier Vereenlglug opge dragen een onderzoek ln te stellen naar de mogeiyklieid van het houden van een congres over het verbond tusschen de maatschappeiyke toestanden dor arbeidende klasse en het alcoholisme. Het hoofdbestuur, dat alch ten doel stelt dit congres in dezen zin neutraal te willen maken, dat alle richtingen zoudon worden vertegenwoordigd, heeft zich tot een groot aantal vereeniglngen gewend, ook tot die, welke ook in den engeren zin niet tot de drankbe8tryders kunnen worden gerekend, maar zich bemoeien met de atoflelUke, zedoiyke of ver8tandeiyke opheffing dor arbeiders om steun en medewerking. Tot dat einde heelt het hoofdbestuur een drietal vragen tot de besturen dier corporaties gericht, ah: of naar hun oordoel er in de Voreoniging sympathie besteat voor het plan; of de Yereeniglng eventueel tot mede werking bereid zal zyn; en welke onderwerpen zy liof6t aan de orde wen8cht te zien gesteld. Gaarne worden antwoorden vóór 1 Augustus of in elk geval binnen twee maanden by het hoofdbestuur ingowacht. Bij do interimnciatuur te 's-Gr&venha- go is hedenochtend het volgende bericht uit Rome ontvangen: ,,Do gisteren waargenomen; vorbotering in 's Pausen toestand houdt aan." De jaarlijkscho algemeene vergadering van don Nedeiiandschen Journalistenkring wordt Zondag 19 dezer in „Hotel do Witte- brug" te 's-Gravonhagc gehouden. Do jaarvergadering van don Ko. ninklijken Bond van oud-onderofficioren zal gehouden worden in een der zalen van hcjt Kon. Zoöl.-Bot. Genootschap to 'e-Gro- vonhagc, op 25 Juli a. s. De minister van buiitenlandsohe zaken ging vandaag naar Het Loo ter audiëntie bij H. M. de Koningin. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur werd heden aanbesteed het maken van een bazaltmuur on verdere werken tot verruiming van de Gouwe te Boekoop. Minste insohrijver was: W. A. Yorbrugge te Gouda voor 8440. Aanstaanden Woensdag 16 Juli zal de Alg. Synode dor Nederd.-Horv. Kerk sa menkomen tot het houden van haar gewone jaarlijkscho vergadering. Deze zal door den oudsten in diensttijd der afgevaardigde predikanten, dem heer E. B. Gunning, pred. te Oosfchem, worden geopend, onder wiens leiding verder zal worden overgegaan tot do benoeming van president, van vioe- p resident cn van dione secundus. Do vergadering zal samongc~teld zijn als volgt: a. Vertegenwoordigers van de inrichtin gen voor het lioogor onderwijs vanwege do Nederd.-Herv. Kerk in do universiteitsste den, do Iïoogleerarcn dr. M. A. Gooszen, te Leiden, em W. Mallinokrodt, te Groningen. b. Afgevaardigden der prov. kerkbestu ren on van do Waalsohe Commissie: van Gelderland: de hoeren O. van Dis, pred. te Silvolde, en E. J. Griffijn, ouder ling te Arnhem van Zuid-Holland: dr. G. J. van der Flier, pred, te 's-Gravenhage, on A. Looff, pred. te Dordrecht; van Noord-Holland: W. Sohuurman, pred. te Hou wort, en L. W. de Grient Droux, pred. to Edam van Zeeland: O. R. van Lelyveld, pred. te Goes van Utrecht: dr. A. W. Bronsveld, pred. te Utrecht; van Friosland: E. B. Gunning, pred. te Oosthem, en J. Cam pon, oudorling te Sneek. van Ovorijsel: M. J. Adriani Nzn., pred. te Alxneloo, en J. P. Janssen, oud-ouderling te DalfBcn; van Groningen: W. Okken, prod, te Beerta, en dr. L. Beïne, oud-ouderling te Winschoten; van Noord-Brabant mot LimburgA. A. van Meurs, prod, to Breda, en R. A. van Housden, oud-ouderling te 'e-Hertogon- boscli; van Drente: D. Eilerte do Haan, pred. bo Borger, en mr. G. L. W. Vos, oud-ouder ling te Assen van do Waalsohe Commissie: O. G. Cha- vannee, pred. te Leiden. e. Vaste leden met adviseerende stem, do heeron J. Knottenbelt, secretaris, en mr. 8. J. Hogerzeil, quaestor-generaal, beiden te 'e-Gravenhago. (N. Ii. C.) Z. K. H. Prins Hendrik heeft een be zoek gebraclvt aan de paarden stoeterij van den lieer O. Moulonborgh te Kerkrada. De Prins was vorgceold van jhr. v. Pelser, consul der Nederlanden te Aken, jhr. Van Suohbelon van do Haare, alsmede den op- perstal meester. Aan Z. K. H. werden 68 hengsten en merries gepresenteerd, waaronder verschei dene, die op verschillende tentoonstellin gen eerste prijzen behaalden. De Prins kocht twee praohtigo merries, die eerstdaags naar Het Loo zullen worden verzonden. Z. K. H. en govolg gebruikten het diner bij den heer Meulenbergh en vertrokken daarop wederom naar Aken. Tot leeraren aan de H. B.-S. te Amerefoort worden aanbevolen: voor wis kunde G. W. M, ten Dam, te Amersfoort; J. A. Yroeswijk, te Utrecht; voor natuur lijke historie H. W. M. Roolante, te 's-Gra- venhage; voor geschiedenis en aardrijks kunde S. de Vriee, to Amorefoort; K. J. Pen, t» Leiden, en H. Korst-, te 's-Graven- hage; voor Hoogduitech moj. H. O. van Eijk van Voorthuizon, te Amsterdam; Z. J. van den Bout, to Zioriksee, en G. de Boer, te AalsmceT; voor Fransch J. O. A. Ha- vinga, te Amersfoort; R. Bol grove, to Am sterdam, en O. Roovore, te Gorkum; voor handteokenen (tevens aan do burger avondschool) A. P. H. J. van Weezei Er- renfl, te Breda; J. H, Oohtman, to Ziorik see, en R. W. P. de Vries, te Utrecht; voor Engelsoh (buitengewoon looraar) Chr. Kok, to Amerefoort, on W. Timniormana, Utrecht; voor Staatewotonsohappon jhr. mr. dr. E. A. van Berensteyn, te Amers foort, en mr. dr. A. Stuurman, te Alk maar. Wij vernamen, nogt ,,Do N. Ofc.", dat het Amslerdamache Conocrtgebou/-orkest waareohijnlijk een verlies to wachten staat. Mossel, de bekando violoncellist, nl. heeft een uitnoodiging ontvangen zich als solo- cellist te verbinden aan het orkest to Boe- ton on hij heeft dit voorstel in ernstige overweging genomen. Henri Borel, ambtenaar van Chineo- sche zaken, keert de volgendo maand naar Indië terug. H. M. de Koningin doet dagelijks be richten omtrent Z. H. den Paus iuwinnen. Uit Schworin wordt gemeld: Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik der Noderlandcn komen hior don tklon Augustus aan, om hior en te Rabenstoin- feld oen langdurig bezoek te brengen. Do Groothertog aanvaardt dezer dagen met zijn moeder eon reis naar den Kauko- 6 us. Do minister van buitenlondscho zaken heeft, in verband met do op 19 Februari 1901 door de Tweede Kamer gohouden bo- raadslaging ter zake van do motie van den heer Van llaalte aan do Kamer doen toeko men exemplaren van het onlangs door de oommissie voor de consulaire examens uit gebracht rapport, houdende nadoro uiteen zetting van haar denkbeelden omtrent reor ganisatie van den Ncderlandschen consu ls iron dienst. Zaterdagmiddag verzamelden zich in de senaatskamer van het universiteitsge bouw be Utrecht een aantal leerlingen en oud-lcerlingcn van don oud-hoogleoraar dr F. J. L. Krapper, ton einde hem bij zijn af treden een bewijs van achting en waar doe ring aan te Bieden. Door een commissie do senaatskamer binnengeleid werd prof. Kra mer toegesproken door den heer Van der Moulon, een zijnor oudste leerlingen, die in een korte redevoering do aanleiding tot deze bijeenkomst verklaard© en do betecko- nis va® prof. Kramer voor zijn leerlingen herdacht. Het geschenk bostond uit hot werk ,,Die Weltgoechichte" van Leopold von Rauko in 9 deelen, mot een bijbehoorend ail bum met de namen dor gevers. Prof. Kriimor, blijkbaar zeer getroffon door deze hulde, dankte in oenigo woorden, waarmede hij zijn verrassing en erkente lijkheid betoogde, on bij zijn vertrek zijn vriendschap en belangstelling aan ieder zij ner leerlingen aanbood. Hiermede was de plechtigheid geëindigd. (Utr. Dbld.) De lsto luit. L. C. A. Marohant, van hot 3do reg. inf., teruggekeerd van deta- ohccring bij hot O.-I. logcr, zal worden ovorgoplaatst bij bet 1de reg. infanterie. Het stoomschip „Ardjoono" vortrok 11 Juli van Rotterdam naar Batavia; do „Statendam" arrivccrdo 11 Juli van Niouw-York to Rotterdam; do „Prins Wil lem V" arriveerde 11 Juli van Paramari bo te IJmuiden; do „Soo6tdijk", van New port Nows naar Amsterdam en Rotterdam via Deptford, passeerde 11 Juli Dover; do „Burgermelster" (thuisreis) passeerdo 10 Juli Gibraltar; do „Momnon", van Amsterdam naar Batavia, passeorde 9 Juli Sagres; de .Aurora", van St.-Ubes naar Rotterdam, is 10 Juli Dungeness gepasseerd; de „Könrg" (uitreis) vertrok 10 Juli van Zanzibar; de „Koningin Wilhelmina" arriveerde 11 Juli van Batavia te Amsterdam; de .Rotterdam" vortrok 11 Juli van Rotterdam naar Nieuw York. Oudebcor». By do alhier gehouden stem ming voor do verkiezing van twee loden van den gemeenteraad werden gekozen de aftre dende leden C. den Hortog en C. J. van Vliet. Sassonhoim. Den 29ston Juli a. e. zal hior vanwege do classe Leiden op de bui tenplaats „Ter Loedc", van dc>n hoogwel- gob. heor 3. Baron van Heemstra, weder eon Zondingudag gohouden worden. Als sprekers zullon optreden ds. T. H. Woud- etra te Leiderdorp, ds. R. W. do Jong to Noordwijk aan Zee, ds. H. Ailing te Voor schoten, ds. O. D. Eordmans te Boskoop, da. O. do Bruin, missionair-dienaar te Ka- baniroe op Soconbo, prof. P. Biostcrvold to Amsterdam, da. R. Mulder to Haarlem, da J. B reu kolnar to Bodegraven, da. G. Wio- linga te Delft en ds. W. B. Renkoma to Rijnsburg. Van Boskoop langs don Rijn en van Katwijk en Rijnsburg varen extra booten tot nabij hot terrein. Een leerling van de „School met den Bybol", hoofd de heer H. J. Offers, slaagde voor het toelatings examen van het Gym nasium. Bij Kon. Besluit i«, mot ingang van 16 Augustus, benoemd tot opzichter ovor rechtögebouwon, gevangenisson cn Rijks opvoedingsgestichten N. F. Holgo, eervol ontslagen tijdolijk opzichter ovor justitio- gobouwon. Aan mejuffrouw C. M. Moywcrt, op haar daartoe godaan verzoek, met ingang van 1 October e.k. eervol ontslag rerlccnd als directrice van het Rijks-opvoodingsgc- stioht en do bijzondere strafgevangenis voor meisje© to Montfoort. Mot ingang van 10 dozor aan dom hoofd- oommies der poetcrijon E. Voorbij, do titu laire rang verleend van adjunct-directeur bij den dienst der poutcrijen; aan don hoof doom mies ter telographio W. A. Pocechmann, do titulaire rang vcrlcond von adjunot-dirooleur bij den dionst der te legraphic; do oommiee dor telographio lsto klasse J. J. Roysogcr, benoemd tot hoofd- oo in mies dor tcJcgrapliic. Mot ingang van 1G decor, benoemd: tot odjunot-direotear bij den dienst der posterijen: L, J. Koisor, jhr. A van Ranb van Canstoin, H. Holling Wz., thans hoofdcommies der posterijen; tot adj unot-dirccteur bij den dionst der telographio: H. F. Dörf linger, thans hoofdcommies dor telegraphic. £8) Do bewaakster stemde dit toe, waarop hy binnentrad. „Nog zonder licht?" bromde hy, niet zonder bezorgdheid naar Eliza omkUkend. „Waarom dat?" „De juffrouw wilde het zoo," luidde het antwoord. „Maar dat mag niet," zeide de Inspecteur misnoegd. „U is hier, om op te merken, myn waarde, on hoe wilt ge zonder licht iets waarnemen? Als nu de juffrouw".... hy hield op en wachtte tot een greep van de oppasseres de duisternis van den nacht ln licht zoo helder als de dag had veranderd. Eliza keerde hem den rug toe, zy nam evenmin notitie van zyn binnenkomst als van de plotselinge verandering. „Ik verlang met u te spreken, mejuffrouw Norden." Langzaam draalde zy hem haar ontsteld gelaat toe. Op oen wenk van hom verliet de bewaak ster het vertrek en nam de kleine Hilde mee. „Waarom hot kind ook?" vroeg Eliza met bevende stem. „Wat ik u te zeggen heb, Is niet voor kin- derooren bestemd", antwoordde de inspecteur. Zy knikte zwygend en liet zich op de sofa neervallen. „Ik heb u nog oenigo belangrijke vrageD te doen", ging de beambte voort. „U biyft nog Steeds by uw beweriBg, dat do vermoorde nog ♦en anderen wissel by zich heeft gehad?" „Ik hob dien zelve gezien „En deze boide wissels maakten de gehoele som uit, welke zich in zyn bezit bevond?" „Volgens myn weten do geheele." Haar antwoorden klonken bedaard, maar werden op zulk een matten toon gegeven, als slechts do diepste neerslachtigheid teweeg brengt. „En u woot niet, waar de kassier Möbiua de groote som verborgen hoeft, die hy volgens de boeken hoeft medegenomen?" „Dat weet ik niet." „Heeft hy die verborgen of is hem die ont stolen?" „Ik weet het niot." „Zoo vraag ik u, juffrouw Norden, of gy mf) geen andere beweegredenen voor het feit kunt aangeven, n.l. dat het eenige voorwerp van waarde, hetwelk den doode toebehoorde, zich In uw bezit bevond?" „Ik weet geen andore." Zy sprak de laatste woorden onzekerder dan de vorige. „Ik hoor uit uw antwoord, dat gy my niet de waarheid zegt. Biyft gy er werkeiyk by, dat Móbius u dat papier uit eigen beweging heoft toevertrouwd?" „Hy heeft het my toevertrouwd „Wyi hy meende, dat het by u beter was bewaard, werkeiyk?" Zy zweeg. „Antwoord my, juffrouw NordenI Wyi hy geloofde, dat het by u beter was bewaard?" „Neen." „En om welke reden dan?" „Omdat Ik het van hem verlangde." „Dat is weer een nieuw verzinsel," zoide hy scherp. „U heeft den wissel van hem verlangdl En tot welk doel?" ,Dat mag ik niet zeggen." „Moogt ge dat niet zeggen Wat verhindert u daarin?" „Omstandigheden, waarover ik geen macht bezit." „O, omstandigheden, waarover gy geen macht bezitl Prachtig verzonnen, waariyki" „Ik spreek de waarheid," antwoordde zy vermoeid. „En ik wil hetzelfde doen," riep hy ver bitterd, terwyi hy op den stoel dor bewaakster, tegenover haar, plaats nam. „U hoeft den wis8elniet gekregen, maar genomen I Genomen, mejuffrouw, hoort ge?" Zy sprong op. „Ik ben geen dievegge 1" klonk het heftig van haar lippen. „Ik wil ook niet beweren, dat gy u den wissel uit hebzucht hebt toegeölgend, maar kunt gy dion niet ontvreemd hebben, ten einde het vermoeden van een moord uit dief stal op te wekken? Hó?" „Ik begryp u niet," fluisterde zy bevend. „Dan zal ik my duideiyker verklaren," ging hy onmeedoogend voort. „U heeft den wissel niet den doode, maar den levende ontnomen. Begijjpt gy my nu?" Voor het eerst scheen de jonge dame een licht op te gaan omtrent de tegen haar ge richte zware beschuldiging. Haar blauwe oogen vestigden 2lch met een uitdrukking van de grootste ontsteltenis op haar aanklager, een rilling voer door al haar leden, zelfs haar lippen beefden. „Wat wil u daarmee zeggen?" stamelde zy, nauwelyks in staat, die paar woorden duide- iyk uit te spreken. „Wat u daarby denkt, niets anders." Zy staarde hem met een van angst vertrok ken gelaat aan. ,lk ik moet u beschul digt my „Ik beschuldig u, Eliza Norden, van den kassier Karl Móbius, uit Beriyn, uw bruldo- gom, vermoord te hebben. Wat hebt gy op myn beschuldiging te antwoorden?" Doorborend rustten zyn oogon op de ont stelde vrouw. Het was zyn bedoeling, haar te overrompelen, van haar eorste verslagenheid, haar plotselinge ontsteltenis als bondgenoote gebruik te maken, om haar een bekentenis te ontlokken of ten minste een uitbarsting, welke baar schuld verried. Hy vergiste zich. Was Eliza Norden werke iyk de moordenares, dan moest zy op oen oogenblik als dit voorbereid zyn. Schuldig of niet, zoo gaf haar toch de tegen haar aange voerde beschuldiging weer kracht en vastbe radenheid. In plaats van geheel verslagen te zyn, zooale hy had verwacht, richtte hot jonge meisje zich opeens overeind Toorn en ver ontwaardiging blonken uit haar oogen. „Eerst een dievegge en nu zelfs eon moor denares U' verklaarde zy met eon blik, die byna waardig was te noemen. „Is de beker van myn lyden nog niet vol genoeg, dat ik ook nog met deze ontzettende verdenking gekweld moet worden?" De inspecteur liet zich door niote imponee- ren. „Gy ruimt daarmee de beschuldiging niet uit de wereld, mejuffrouw. Gy deedt beter, my oprecht en eeriyk te woord te staan, want ik mag het u niet verhelen, dat er zwaar wichtige bewyzen van schuld tegen u zyn." Zy scheen pyniyk getroffen. „Ja, zulke onomstooteiyke bewyzen, dat ik u raden zou de waarheid de eer te geven. U kan immers in toorn of uit zelfverdediging gehandold hebben;" dit was ren lokaas, dat de beambte haar toewierp, om haar maar eerst de bekentenis van het feit zelf te ontlokken; „maar zonder eenigen twyfel ia Möbiua door uw hand gevallen*". „Door myn hand?" barstte Eliza uit. „En waarom zou ik my aan den ongelukkige ver grepen hebben? Welke bewyzen kunnen tegen my bestaan?" „Ik zal u dlo aan myn vingers optollon. Is u den doodo uit llofde op zyn vlucht gevolgd?" „Ik heb die vraag roeds beantwoord." „Dan wil ik myn vraag andors inrichten: Hebt ge Móbius tot het laatst Hof gohad tot aan het uur van zyn dood?" Eon purporen gloed overtoog Eliza's wangen, welke even haastig weor verdween als hy zich vertoonde. „Ja of noen?" „Ja." „U zegt my niot do waarhoid, juffrouw Norden. U heeft hem niet meer lief gohad." „Hoe zou u dat weten?" „Ik heb u gadegeslagen van het eerste oogenblik af, dat ik aan boord ben gekomen. Niet de minste verandering in uw verhouding tot Móbius is my ontgaan. Of uw hart hem vroeger heeft toobohoord, dat weot ik niot, maar op do „Siegfried" bezat hy hot niet moer. Wil u dat betwisten?" „Ik ik betwist nlots en geef niets toe," verklaarde zy vastberaden. „Combineer zooveel u wil; ik kan en wil u niet te woord staan." „Zooals u verkiest," antwoordde hy bedaard. „Ik combineer echter niet, maar maak gevolg trekkingen uit feiten en uit hetgeen lk heb opgemerkt. Misschien hadt gy berouw van uw stap, misschien waren er andere redenen in elk geval, nu haattet gy den man, aan wien gy in dwaze verblinding uw lot hadt toevertrouwd. Gy koesterdet zulk oen afkeer van hem, dat gy bet onmogoiyk vondt met hem samen te leven. Gy wlldet van hem af zyn. Wordi vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1